'Anderlecht overspeelt zijn hand in dossier Amuzu'

door
'Anderlecht overspeelt zijn hand in dossier Amuzu'

Anderlecht staat na vijf speeldagen zowaar aan de leiding in de Jupiler Pro League na een twaalf op vijftien, al heeft het wel een wedstrijd meer gespeeld dan eerste achtervolgers Club Brugge en AA Gent. Paars-Wit boekte zondag zijn vierde zege op een rij door Charleroi met 2-1 te kloppen. Francis Amuzu kroonde zich tot matchwinnaar.

LEES OOK: Merckx met verborgen strijd: RSCA fans diep geraakt

Laatste wedstrijd bij Anderlecht

Het was echter misschien wel de laatste wedstrijd van de flankaanvaller bij Anderlecht, want in de marge van de wedstrijd raakte bekend dat Amuzu zeer gegeerd is. Er zou zelfs al een bod binnengekomen zijn van Olympiakos, dat een huurdeal met aankoopverplichting van 6,5 miljoen euro voorstelde.

Anderlecht weigerde dat bod echter, want ze hopen nog een slordige 9 miljoen euro te vangen. Maar misschien heeft de club daarmee zijn hand wel overspeeld, want Sacha Tavolieri weet dat Olympiakos lijkt af te haken. Zij kunnen niet verder gaan dan de geboden som en de hoge eisen van Anderlecht zouden hen afgeschrikt hebben.

Hopen op Nottingham

Anderlecht zal dus moeten hopen dat Nottingham Forest nog met een bod zal komen, maar ook de Engelsen lijken in eerste instantie op een huurdeal te mikken. Zo lijkt het er plots alsmaar meer op dat Amuzu toch gewoon in het Lotto Park zal blijven. Daar zal Brian Riemer wellicht tevreden mee zijn, want zo heeft hij een extra optie op de flank.

Op financieel vlak zou Anderlecht daarmee echter een mindere zaak doen, want de laatste wedstrijden was Amuzu vooral invaller. Zijn waarde lijkt dus niet meteen te zullen stijgen, zeker niet gezien het feit dat zijn contract nog tot 2025 loopt. Als hij niet wil bijtekenen, zal Anderlecht dus verplicht zijn om binnen een jaar mee te werken aan een transfer en dan zal de prijs nog verder dalen.

Vraagt Anderlecht te veel voor Amuzu?

Meest recent

Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

1
1
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

11
11
Vanderbiest gooit Mechelse ambitie in PO1 op tafel

Zondag staat nog de laatste speeldag van de reguliere competitie op het spel, maar daarna staan de ...

23
23
Mokerslag Liverpool: Brighton wint ondanks megablunder

Slechts enkele dagen na de kwalificatie voor de kwartfinales van de Champions League, staat ...

5
5
Taravel zet Anderlecht op scherp: twéé grote doelen

RSC Anderlecht wil zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van deelname aan de Champions' ...

68
68
Tielemans laat zich gelden bij Duivels: "Sterk signaal"

De 28 Rode Duivels die volgende week naar de Verenigde Staten trekken voor een oefenstage zijn ...

19
19
'United dumpt Zirkzee: absolute soldenprijs gelekt'

Terwijl Manchester United onder caretaker Michael Carrick weer het juiste spoor heeft gevonden, moet ...

85
85
Nieuwe TD Anderlecht: belangrijke kandidaat valt weg

Door Jérémy Taravel te bevestigen tot eind dit seizoen, vond RSC Anderlecht een ...

116
116
Selectie Jonge Duivels: beloningen bij Genk en Anderlecht

Niet enkel de Rode Duivels blazen volgende week verzamelen, ook de nationale beloften moeten weer ...

105
105
'Club onderneemt actie: peperdure opvolger Ordoñez in vizier'

Club Brugge maakt zich op voor een uiterste drukke zomermercato. Zo is de algemene verwachting dat ...

153
153
United maakt uitschuiver: Engelse pers fileert Lammens

In de Premier League heeft Manchester United vrijdagavond vervelend puntenverlies opgelopen. Op het ...

101
101
Vandenbempt overschouwt selectie: "Hij is verrassendste"

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke spelers hij meepakt op de WK-stage in de ...

137
137
TU: 'Financiële kater Club, Anderlecht strijdt met Atlético'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

150
150
'Bounida hakt interlandknoop: KBVB in rep en roer'

De Rode Duivels zagen al heel wat talenten voor andere landen kiezen. Toptalent Rayane Bounida ...

199
199
Zorgen om Lukaku: zorgt Garcia voor de oplossing?

Romelu Lukaku kampte dit seizoen met veel blessureleed, maar de aanvaller is al een tijdje terug. ...

59
59
Van Bommel hangt vuile was Paul Gheysens buiten

Mark van Bommel heeft een indrukwekkende spelerscarrière achter de rug bij clubs zoals FC ...

632
632
‘Strijd om De Cat barst los: grootmacht gaat all-in’

Nathan De Cat is hot. De 17-jarige middenvelder is één van de grootste talenten van ...

297
297
Garcia schrapt één naam genadeloos voor Rode Duivels

De selectie van de Rode Duivels werd bekendgemaakt door bondscoach Rudi Garcia. De Franse keuzeheer ...

82
82
Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

558
558
Transferdilemma Club Brugge: vertrek na 138 wedstrijden?

Club Brugge dreigt tijdens de komende zomermercato afscheid te moeten nemen van verschillende ...

325
325
Voetbalfans Baetens en Huybrechts laten Wieze ontploffen

Een opsteker van formaat, zo kan je de 'Belgische' openingsdag noemen van de Euro Tour-manche in ...

38
38
Oosting onheilspellend over Antwerp-smaakmaker

Royal Antwerp FC neemt het op de laatste speeldag van de reguliere competitie op tegen Oud-Heverlee ...

195
195
Genk tóch naar Play-Off I? Boskamp doet voorspelling

Zondagavond worden de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs uitgedeeld. Ook KRC Genk maakt ...

200
200
Alarm bij België: Godts duwt Garcia in een ongeziene crisis

Mika Godts zet Rudi Garcia meteen voor een lastige keuze bij de Rode Duivels. Met het WK in zicht ...

259
259
'Barça krijgt dikke 'njet': toptransfer van tafel geveegd'

De komende interland-periode komt voor een aantal clubs als een ideaal moment om hun transferplannen ...

68
68

Meer sportnieuws