'Anderlecht overspeelt zijn hand in dossier Amuzu'

door
'Anderlecht overspeelt zijn hand in dossier Amuzu'

Anderlecht staat na vijf speeldagen zowaar aan de leiding in de Jupiler Pro League na een twaalf op vijftien, al heeft het wel een wedstrijd meer gespeeld dan eerste achtervolgers Club Brugge en AA Gent. Paars-Wit boekte zondag zijn vierde zege op een rij door Charleroi met 2-1 te kloppen. Francis Amuzu kroonde zich tot matchwinnaar.

LEES OOK: Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

Laatste wedstrijd bij Anderlecht

Het was echter misschien wel de laatste wedstrijd van de flankaanvaller bij Anderlecht, want in de marge van de wedstrijd raakte bekend dat Amuzu zeer gegeerd is. Er zou zelfs al een bod binnengekomen zijn van Olympiakos, dat een huurdeal met aankoopverplichting van 6,5 miljoen euro voorstelde.

Anderlecht weigerde dat bod echter, want ze hopen nog een slordige 9 miljoen euro te vangen. Maar misschien heeft de club daarmee zijn hand wel overspeeld, want Sacha Tavolieri weet dat Olympiakos lijkt af te haken. Zij kunnen niet verder gaan dan de geboden som en de hoge eisen van Anderlecht zouden hen afgeschrikt hebben.

Hopen op Nottingham

Anderlecht zal dus moeten hopen dat Nottingham Forest nog met een bod zal komen, maar ook de Engelsen lijken in eerste instantie op een huurdeal te mikken. Zo lijkt het er plots alsmaar meer op dat Amuzu toch gewoon in het Lotto Park zal blijven. Daar zal Brian Riemer wellicht tevreden mee zijn, want zo heeft hij een extra optie op de flank.

Op financieel vlak zou Anderlecht daarmee echter een mindere zaak doen, want de laatste wedstrijden was Amuzu vooral invaller. Zijn waarde lijkt dus niet meteen te zullen stijgen, zeker niet gezien het feit dat zijn contract nog tot 2025 loopt. Als hij niet wil bijtekenen, zal Anderlecht dus verplicht zijn om binnen een jaar mee te werken aan een transfer en dan zal de prijs nog verder dalen.

Vraagt Anderlecht te veel voor Amuzu?

Meest recent

Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

64
64
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

81
81
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

95
95
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

40
40
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

254
254
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

137
137
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

445
445
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

168
168
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

224
224
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

456
456
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

698
698
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

318
318
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

690
690
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

124
124
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

382
382
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

596
596
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

46
46
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

544
544
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

64
64
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

261
261
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

438
438
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

583
583
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

155
155
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

332
332
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

336
336

Meer sportnieuws