Spaans international stopt na waanzinnige persconferentie Rubiales

door
Spaans international stopt na waanzinnige persconferentie Rubiales

Spanje stond de voorbije dagen in rep en roer nadat het nationale dameselftal in Nieuw-Zeeland de wereldtitel wist te veroveren. Helaas kwam dat niet omdat er zo uitbundig gevierd werd, maar wel door het ongepaste gedrag van bondsvoorzitter Luis Rubiales tijdens en na de finale tegen Engeland.

Rubiales kwam in het oog van de storm te staan door verschillende video's. Zo was te zien hoe hij naar zijn kruis greep in het gezelschap van de minderjarige Spaanse prinses, terwijl hij sterspeler Jenni Hermoso tijdens het uitreiken van de medailles ongevraagd vol op de mond kuste. Vooral dat laatste incident lokte tonnen verontwaardiging uit.

De verwachting was dan ook dat Rubiales vrijdag op een persconferentie zijn ontslag zou aankondigen, maar dat gebeurde uiteindelijk niet. Integendeel zelfs, want hij stak een heuse tirade af waarin hij gewag maakte van een heksenjacht tegen zijn persoon. "Ik zal niet opstappen", herhaalde hij meermaals. "Het was spontaan, wederzijds en met instemming", zei hij zelfs nog over de kus. Nochtans liet Hermoso al meermaals verstaan dat ze niet opgezet was met de kus.

LEES OOK: Engeland naar WK, Ronaldo baalt ondanks nieuw record

Spaans international stopt ermee

Rubiales blijft voorlopig dus op post en dat heeft meteen gevolgen, ook voor de mannenploeg. Vrijwel meteen kondigde Spaans international Borja Iglesias op X aan dat hij zich niet langer beschikbaar stelt voor La Roja. "Ik keer niet meer terug bij de selectie tot er iets verandert en dit soort daden niet langer onbestraft blijven", schrijft hij. Iglesias, een 30-jarige aanvaller van Real Betis, verzamelde twee caps voor Spanje. In maart mocht hij nog invallen in de EK-kwalificatiematch tegen Schotland.

Zouden meer spelers zijn voorbeeld moeten volgen?

Meest recent

'Bliksemvertrek bij Club: topaanwinst maakt knaltransfer'

In de Champions League gaat Club Brugge woensdag op bezoek bij Bayern München. Een loodzware ...

9
9
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 12 bekend

In het eerste weekend na de interlandbreak eiste de arbitrage, al dan niet terecht, hier en daar ...

52
52
Hasi hakt knopen door: topaankoop in nesten bij Anderlecht

De zomermercato was geen doorslaand succes voor RSC Anderlecht, al vinden een aantal van Olivier ...

78
78
'Club Brugge & KV Mechelen bikkelen om ruwe diamant'

Club Brugge neemt het in de Champions League woensdag op tegen Bayern München. Blauw-Zwart ...

162
162
Wilmots versus Lardot: Standard in de clinch met KBVB

Standard hield maandag vlot stand in de resterende zes minuten tegen Antwerp, dat wel onder ...

142
142
Goots schrikt zich rot: Gheysens belt met pikante boodschap

“Ik verslikte me, ook al was mijn koffie al op,” zo liet Goots zopas optekenen bij GVA. ...

439
439
Inter-coach fileert Union: "Grenzend aan het gemene"

Landskampioen Union SG staat dinsdagavond opnieuw voor een enorme uitdaging in de Champions League. ...

115
115
Conte doet boekje open over bankzitter Noa Lang

In de Champions League staat dinsdag het duel tussen de kampioenen van Italië en Nederland op het ...

170
170
Standard-Antwerp krijgt serieus staartje: topadvocaat ingezet

Maandagnamiddag werden de resterende minuten van het duel tussen Standard en Antwerp FC afgewerkt. ...

599
599
'Clement zet zich schrap: herkansing in topcompetitie'

Sinds zijn ontslag bij Rangers FC zit Philippe Clement nog steeds zonder club. Maar daar zou wel ...

171
171
Harry Kane bekent kleur: "Wat ik over Club Brugge weet?"

De derde speeldag van de League Phase in de Champions League staat voor de deur. Daarin maakt Club ...

286
286
Plottwist van formaat: Nathan De Cat tóch in WK-selectie

Begin volgende maand gaat in Qatar het WK U17 van start. België neemt deel aan dat toernooi en ...

262
262
Hasi houdt adem in: revelatie Anderlecht in lappenmand?

Een zege leverde het niet op, maar tegen STVV blonk Nathan De Cat wel andermaal uit bij RSC ...

241
241
Fink moet puzzelen: Genk geteisterd door blessuregolf

KRC Genk krijgt maar geen lijn in de prestaties, want na de weinig overtuigende zeges tegen Dender ...

291
291
Bommetje in Anderlecht: Hasi in de clinch met toptalent

RSC Anderlecht bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen STVV. Vooral in de tweede helft ...

404
404
Mokerslag voor Leko: noodlot slaat toe bij AA Gent

AA Gent ging zondag met de billen bloot tegen Zulte Waregem. Een regelrechte blamage voor de ...

410
410
Lardot velt verdict: Anderlecht bestolen tegen STVV?

RSC Anderlecht liet zondag alweer punten liggen tegen STVV. Even leken de Brusselaars nochtans op ...

346
346
City-fans in shock: Doku kapot na uithaal van Guardiola

Het werd 2-0, maar de klap viel ná affluiten: Doku kreeg een publieke uithaal van Guardiola. ...

438
438
Standard is het beu en voert verbod in

Standard heeft zich vrijdag van zijn slechtste kant laten zien. Een aantal fans misdroegen zich en ...

152
152
Keert trouwe clubdienaar weldra terug naar Anderlecht?

Olivier Deschacht is de afgelopen jaren vooral bezig als analist en hij doet ook regelmatig mee aan ...

226
226
STVV ontdekt volgende diamant: "Mooie toekomst"

STVV speelde alweer een goede partij en pakte oververdiend een punt tegen RSC Anderlecht. Het ...

138
138
'Standard zet grote stap: héél hoog bezoek uit Engeland'

Standard werd een aantal jaren geleid door de Amerikaanse oplichters van 777 Partners. De Rouches ...

312
312
De Bruyne hoort woorden die hem even stil maken

Vorig weekend leed Napoli een pijnlijke nederlaag op het veld van Torino. Daar kon ook Kevin De ...

293
293
Coucke krijgt bizarre tip: "Haal hem als sportief directeur"

Bij RSC Anderlecht gaat er dit seizoen nog het een en ander gebeuren. Marc Coucke heeft de eerste ...

659
659
Tom Waes emotioneel: Kinderen pakken plots stevig uit

Tom Waes kennen we in Vlaanderen als een man van vele talenten en ontelbaar veel uitdagingen. Zo ...

30
30

Meer sportnieuws