Spaans international stopt na waanzinnige persconferentie Rubiales

door
Spaans international stopt na waanzinnige persconferentie Rubiales

Spanje stond de voorbije dagen in rep en roer nadat het nationale dameselftal in Nieuw-Zeeland de wereldtitel wist te veroveren. Helaas kwam dat niet omdat er zo uitbundig gevierd werd, maar wel door het ongepaste gedrag van bondsvoorzitter Luis Rubiales tijdens en na de finale tegen Engeland.

Rubiales kwam in het oog van de storm te staan door verschillende video's. Zo was te zien hoe hij naar zijn kruis greep in het gezelschap van de minderjarige Spaanse prinses, terwijl hij sterspeler Jenni Hermoso tijdens het uitreiken van de medailles ongevraagd vol op de mond kuste. Vooral dat laatste incident lokte tonnen verontwaardiging uit.

De verwachting was dan ook dat Rubiales vrijdag op een persconferentie zijn ontslag zou aankondigen, maar dat gebeurde uiteindelijk niet. Integendeel zelfs, want hij stak een heuse tirade af waarin hij gewag maakte van een heksenjacht tegen zijn persoon. "Ik zal niet opstappen", herhaalde hij meermaals. "Het was spontaan, wederzijds en met instemming", zei hij zelfs nog over de kus. Nochtans liet Hermoso al meermaals verstaan dat ze niet opgezet was met de kus.

Spaans international stopt ermee

Rubiales blijft voorlopig dus op post en dat heeft meteen gevolgen, ook voor de mannenploeg. Vrijwel meteen kondigde Spaans international Borja Iglesias op X aan dat hij zich niet langer beschikbaar stelt voor La Roja. "Ik keer niet meer terug bij de selectie tot er iets verandert en dit soort daden niet langer onbestraft blijven", schrijft hij. Iglesias, een 30-jarige aanvaller van Real Betis, verzamelde twee caps voor Spanje. In maart mocht hij nog invallen in de EK-kwalificatiematch tegen Schotland.

Zouden meer spelers zijn voorbeeld moeten volgen?

Meest recent

Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

44
44
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

13
13
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

28
28
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

133
133
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

194
194
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

162
162
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

249
249
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

74
74
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

170
170
Vanhaezebrouck breekt lans: daverende verrassing in WK-selectie

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

170
170
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

930
930
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

80
80
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

113
113
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

335
335
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

143
143
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

478
478
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

48
48
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

199
199
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

173
173
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

236
236
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

270
270
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

171
171
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

208
208
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

421
421
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

707
707

Meer sportnieuws