Spaans international stopt na waanzinnige persconferentie Rubiales

door
Spaans international stopt na waanzinnige persconferentie Rubiales

Spanje stond de voorbije dagen in rep en roer nadat het nationale dameselftal in Nieuw-Zeeland de wereldtitel wist te veroveren. Helaas kwam dat niet omdat er zo uitbundig gevierd werd, maar wel door het ongepaste gedrag van bondsvoorzitter Luis Rubiales tijdens en na de finale tegen Engeland.

Rubiales kwam in het oog van de storm te staan door verschillende video's. Zo was te zien hoe hij naar zijn kruis greep in het gezelschap van de minderjarige Spaanse prinses, terwijl hij sterspeler Jenni Hermoso tijdens het uitreiken van de medailles ongevraagd vol op de mond kuste. Vooral dat laatste incident lokte tonnen verontwaardiging uit.

De verwachting was dan ook dat Rubiales vrijdag op een persconferentie zijn ontslag zou aankondigen, maar dat gebeurde uiteindelijk niet. Integendeel zelfs, want hij stak een heuse tirade af waarin hij gewag maakte van een heksenjacht tegen zijn persoon. "Ik zal niet opstappen", herhaalde hij meermaals. "Het was spontaan, wederzijds en met instemming", zei hij zelfs nog over de kus. Nochtans liet Hermoso al meermaals verstaan dat ze niet opgezet was met de kus.

LEES OOK: WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

Spaans international stopt ermee

Rubiales blijft voorlopig dus op post en dat heeft meteen gevolgen, ook voor de mannenploeg. Vrijwel meteen kondigde Spaans international Borja Iglesias op X aan dat hij zich niet langer beschikbaar stelt voor La Roja. "Ik keer niet meer terug bij de selectie tot er iets verandert en dit soort daden niet langer onbestraft blijven", schrijft hij. Iglesias, een 30-jarige aanvaller van Real Betis, verzamelde twee caps voor Spanje. In maart mocht hij nog invallen in de EK-kwalificatiematch tegen Schotland.

Zouden meer spelers zijn voorbeeld moeten volgen?

Meest recent

Record in zicht: Union om deze reden titelfavoriet

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft nog maar eens duidelijk gemaakt dat de ...

17
17
Albert brengt slecht nieuws en moet WK laten schieten

Binnen een tweetal maanden gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van pas. De Rode ...

0
0
'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Afgelopen weekend was Charles De Ketelaere nog eens belangrijk voor Atalanta. De Rode Duivel loodste ...

56
56
Werken aan de Romback: Lukaku duikt verrassend op

Napoli pakte maandag de drie punten in de kraker tegen AC Milan, maar daarbij kon het niet rekenen ...

56
56
'Anderlecht moet toch weer blessuredomper slikken'

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen, want op het veld van Club Brugge leden ze al ...

99
99
'Club mag op één voorwaarde nog dromen van Rode Duivel'

Bij Club Brugge zijn de voorbereidingen voor de zomermercato ongetwijfeld al volop aan de gang. ...

188
188
TRANSFERUURTJE: 'PSG shopt bij Club, ramp voor Vermeeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

192
192
‘Na Vanaken gaat Club all-in voor transferverrassing’

Club Brugge strijdt nog volop mee voor de titel dit seizoen, maar Blauw-Zwart is achter de schermen ...

518
518
‘Anderlecht heeft plan klaar: vervanger Coosemans’

Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat RSC Anderlecht op het punt staat om het contract van Colin ...

212
212
‘Spanje in rep en roer: ook racisme bij Real Madrid’

Afgelopen speeldag was er veel ophef in de Spaanse hoogste klasse nadat er bij FC Barcelona ...

94
94
Kompany waarschuwt na straffe prestatie tegen Real Madrid

Bayern München won oververdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Dat was nog een gevleide ...

88
88
'Standard mikt dankzij WK op miljoenentransfer'

Marc Wilmots verklaarde al dat de kern van Standard er volgend seizoen grotendeels hetzelde zal ...

82
82
'Taravel krijgt gigantische opsteker voor AA Gent'

RSC Anderlecht weet wat het zondag moet doen tegen AA Gent: winnen. Anders is het wéér ...

233
233
Monsterdeal bij PSV: "70 miljoen euro"

PSV is ondertussen alleenheerser in Nederland. Ze wonnen voor het derde jaar op rij de landstitel. ...

117
117
Kompany verovert Europa: Schmeichel vol lof

Bayern München won verdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Het deed met oogstrelend ...

169
169
Sterkhouder STVV doet boekje open over mogelijk vertrek

Bij STVV kennen ze een droomseizoen en de Kanaries hopen dat af te sluiten met een Europees ticket. ...

86
86
Fikse waarschuwing Club Brugge: "Kan de titel kosten"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

278
278
'Toekomstwending Coosemans: Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar een nieuwe sportief directeur. Maar ondertussen wordt ...

246
246
'Manchester United lonkt: transferdeal met KRC Genk'

KRC Genk is goed begonnen aan de Europe Play-Offs en kan komend weekend opnieuw een uitstekende zaak ...

297
297
"Hallucinant" - Union structureel bevoordeeld door arbitrage?

De Play-Offs zijn nog maar één speeldag ver en de arbitrage heeft al voor de nodige ...

405
405
Taravel zakt weg: Anderlecht richt blik op opvolgers

De 4-2-nederlaag op Club Brugge heeft het debat rond Jérémy Taravel weer helemaal ...

335
335
Nieuwe PO-mokerslag voor Gent: "Zeer pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

151
151
"Je brengt me in problemen bij Courtois" - Kompany dribbelt netelige vraag

In de Champions League heeft Bayern München dinsdagavond een eerste grote stap richting de ...

198
198
Stoel Taravel wankelt: "Op basis van wat is hij hoofdcoach?"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

213
213
Vertrek voor Vanaken? 'Club Brugge schiet in actie'

Met Simon Mignolet ziet Club Brugge na het seizoen één van zijn vaste steunpilaren ...

456
456

Meer sportnieuws