Spaans international stopt na waanzinnige persconferentie Rubiales

door
Spaans international stopt na waanzinnige persconferentie Rubiales

Spanje stond de voorbije dagen in rep en roer nadat het nationale dameselftal in Nieuw-Zeeland de wereldtitel wist te veroveren. Helaas kwam dat niet omdat er zo uitbundig gevierd werd, maar wel door het ongepaste gedrag van bondsvoorzitter Luis Rubiales tijdens en na de finale tegen Engeland.

Rubiales kwam in het oog van de storm te staan door verschillende video's. Zo was te zien hoe hij naar zijn kruis greep in het gezelschap van de minderjarige Spaanse prinses, terwijl hij sterspeler Jenni Hermoso tijdens het uitreiken van de medailles ongevraagd vol op de mond kuste. Vooral dat laatste incident lokte tonnen verontwaardiging uit.

De verwachting was dan ook dat Rubiales vrijdag op een persconferentie zijn ontslag zou aankondigen, maar dat gebeurde uiteindelijk niet. Integendeel zelfs, want hij stak een heuse tirade af waarin hij gewag maakte van een heksenjacht tegen zijn persoon. "Ik zal niet opstappen", herhaalde hij meermaals. "Het was spontaan, wederzijds en met instemming", zei hij zelfs nog over de kus. Nochtans liet Hermoso al meermaals verstaan dat ze niet opgezet was met de kus.

LEES OOK: Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

Spaans international stopt ermee

Rubiales blijft voorlopig dus op post en dat heeft meteen gevolgen, ook voor de mannenploeg. Vrijwel meteen kondigde Spaans international Borja Iglesias op X aan dat hij zich niet langer beschikbaar stelt voor La Roja. "Ik keer niet meer terug bij de selectie tot er iets verandert en dit soort daden niet langer onbestraft blijven", schrijft hij. Iglesias, een 30-jarige aanvaller van Real Betis, verzamelde twee caps voor Spanje. In maart mocht hij nog invallen in de EK-kwalificatiematch tegen Schotland.

Zouden meer spelers zijn voorbeeld moeten volgen?

Meest recent

"Niet meer terug naar RSCA" - Goto reageert na heftige opstoot

Hij heeft lange tijd droog gestaan, maar donderdagavond kon Keisuke Goto eindelijk nog eens een ...

83
83
Kompany kent tegenstander bekerfinale, doelpuntenkermis PSV

Vincent Kompany weet welke ploeg hij met Bayern München zal treffen in de finale van de Duitse ...

7
7
Potjes koken over: Anderlecht-spelers pakken Goto hard aan

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een erg dure nederlaag geslikt en verloor met 2-0 van directe ...

358
358
'PSG blijft gaan: versterking voor monsterlijk middenveld'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

27
27
Late klap voor Anderlecht: Goto beslist duel op Stayen

Is de derde plaats nu echt weg voor Anderlecht? Op Stayen deed de recordkampioen alvast een heel ...

105
105
PO's CPL: Patro incasseert late tik, Lommel droomt van JPL

Lange tijd leek het Limburg boven vanavond in de Play-Offs van de Challenger Pro League. Lommel nam ...

50
50
Bekerfinale tóch op TV? Zenders verenigen zich tegen DAZN

Op 14 mei werken RSC Anderlecht en Union SG de finale van de Croky Cup af. Maar in tegenstelling tot ...

134
134
Overzicht Europa: Engelse thriller, beslissing in Clasico?

Het Bayern München van Vincent Kompany is sind afgelopen weekend zeker van de Duitse ...

52
52
"Partijdigheid" - Anderlecht-fans viseren arbitrage op STVV

Donderdagavond werd de midweekspeeldag in de Champions' Play-Offs afgerond met een interessant duel. ...

176
176
'Gevolgen na Youth League: Club-goudhaantje grof wild'

In de finale toonde Real Madrid zich uiteindelijk te sterk na strafschoppen, maar de U19 van Club ...

237
237
'Anderlecht gaat voor transferstunt met terugkeer chouchou'

In afwachten van de officiële bevestiging van Antoine Sibierski, moet RSC Anderlecht het nog ...

266
266
Napoli-conflict: clubboegbeeld benoemt 'enige fout' Lukaku

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

130
130
Standard haalt belangrijke slag thuis: contract tot 2029

Standard staat komend weekend voor een belangrijke wedstrijd in de Europe Play-Offs en gaat op ...

50
50
‘Mega ingreep Anderlecht: oude bekende nieuwe hoofdcoach?’

Anderlecht twijfelt over de toekomst van Jérémy Taravel en kijkt tegelijk richting een ...

480
480
Aftrap STVV-Anderlecht uitgesteld, Taravel dumpt drietal

Donderdagavond wordt de vierde speeldag van de Champions' Play-Offs afgesloten met een interessant ...

194
194
KRC Genk ruikt de jackpot: transferknaller via WK?

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

543
543
Nieuwe details DAZN-twist: VRT overweegt drastische actie

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal is een nieuw hoofdstuk rijker. Donderdag ...

297
297
'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Bayern München heeft een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag werd de Duitse titel binnen ...

288
288
Union slikt optater in titelstrijd: sterkhouder geviseerd

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

159
159
'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

267
267
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

258
258
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

133
133
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

435
435
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

419
419
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

235
235

Meer sportnieuws