Spaans international stopt na waanzinnige persconferentie Rubiales

354 stemmen
Spaans international stopt na waanzinnige persconferentie Rubiales

Spanje stond de voorbije dagen in rep en roer nadat het nationale dameselftal in Nieuw-Zeeland de wereldtitel wist te veroveren. Helaas kwam dat niet omdat er zo uitbundig gevierd werd, maar wel door het ongepaste gedrag van bondsvoorzitter Luis Rubiales tijdens en na de finale tegen Engeland.

Rubiales kwam in het oog van de storm te staan door verschillende video's. Zo was te zien hoe hij naar zijn kruis greep in het gezelschap van de minderjarige Spaanse prinses, terwijl hij sterspeler Jenni Hermoso tijdens het uitreiken van de medailles ongevraagd vol op de mond kuste. Vooral dat laatste incident lokte tonnen verontwaardiging uit.

De verwachting was dan ook dat Rubiales vrijdag op een persconferentie zijn ontslag zou aankondigen, maar dat gebeurde uiteindelijk niet. Integendeel zelfs, want hij stak een heuse tirade af waarin hij gewag maakte van een heksenjacht tegen zijn persoon. "Ik zal niet opstappen", herhaalde hij meermaals. "Het was spontaan, wederzijds en met instemming", zei hij zelfs nog over de kus. Nochtans liet Hermoso al meermaals verstaan dat ze niet opgezet was met de kus.

LEES OOK: België treft Senegal: volgende tegenstanders ook bekend

Spaans international stopt ermee

Rubiales blijft voorlopig dus op post en dat heeft meteen gevolgen, ook voor de mannenploeg. Vrijwel meteen kondigde Spaans international Borja Iglesias op X aan dat hij zich niet langer beschikbaar stelt voor La Roja. "Ik keer niet meer terug bij de selectie tot er iets verandert en dit soort daden niet langer onbestraft blijven", schrijft hij. Iglesias, een 30-jarige aanvaller van Real Betis, verzamelde twee caps voor Spanje. In maart mocht hij nog invallen in de EK-kwalificatiematch tegen Schotland.

Zouden meer spelers zijn voorbeeld moeten volgen?

Meest recent

"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

73
73
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

19
19
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

108
108
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

26
26
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

176
176
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

101
101
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

78
78
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

573
573
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

57
57
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

127
127
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

147
147
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

895
895
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

62
62
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

579
579
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

402
402
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

775
775
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

759
759
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

126
126
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

445
445
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

753
753
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

364
364
WK-joker Duivels: "Qua snelheid niet onderdoen voor Doku"

De groepsfase van het wereldkampioenschap zit erop, het echte werk kan nu beginnen. De Rode Duivels ...

205
205
Knock out-fase WK 26: één topfavoriet zwaar in het voordeel

De groepsfase van het WK 2026 zit erop en dus staat het volledige schema voor de rest van het ...

225
225
'De Zerbi op wenken bediend: nieuwe megatransfer Spurs'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

210
210
Invaller Duivels krijgt tik op vingers: "Pas daarmee op!"

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

360
360

Meer sportnieuws