'Geraerts topkandidaat voor verrassende Belgische job'

door
'Geraerts topkandidaat voor verrassende Belgische job'

Vorig seizoen gooide hij nog hoge ogen bij Union met een kwartfinale in de Europa League en op een haar na een titel, maar momenteel zit Karel Geraerts zonder club. De trainer vertrok verrassend uit het Dudenpark nadat hij geen akkoord kon bereiken over een nieuw contract en vond een tweetal maanden later nog steeds geen onderdak.

De 41-jarige ex-Rode Duivel werd de voorbije maanden wel aan een aantal clubs gelinkt, vooral in de Franse Ligue 1. Zijn naam viel onder meer bij FC Lorient en OGC Nice, maar zij kozen uiteindelijk voor andere trainers. Nu gaat Geraerts mogelijk toch opnieuw aan de slag en dat zou zowaar in België kunnen gebeuren.

La Dernière Heure weet immers dat Geraerts de topkandidaat is om de nieuwe bondscoach te worden van de Belgische nationale beloften. Daar werd Jacky Mathijssen onlangs ontslagen na een ontgoochelend EK en de voetbalbond moet snel een opvolger vinden, want op 1 september moet de selectie al bekendgemaakt worden voor de eerste kwalificatiematch voor het EK U21 in 2025, tegen Kazachstan.

LEES OOK: Bounida compleet afgemaakt: “Dan kiest hij voor Marokko”

Nog 2 ex-Rode Duivels in beeld

De KBVB wil daarom vrijdag of ten laatste begin volgende week de knoop doorhakken en Geraerts lijkt dus de beste papieren te hebben om de job te krijgen. Er staan echter nog twee alternatieven op de shortlist van de bond: Glen De Boeck en Thomas Buffel, die de voorbije jaren als assistent van Mathijssen fungeerde.

De Boeck en Buffel hebben net als Geraerts een verleden als Rode Duivel en de bond blijft dus volop inzetten op ex-internationals om jonge talenten klaar te stomen voor het grote werk. Enkele dagen geleden werd er immers al geschoven in de categorieën net onder de beloften: Wesley Sonck werd doorgeschoven naar de U19, terwijl Sébastien Pocognoli de U18 onder zijn hoede neemt. Die laatste krijgt als assistent niemand minder dan Thomas Vermaelen, die ook hoofdtrainer wordt van de U20.

Zou dat een mooie job zijn voor Geraerts?

Meest recent

'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

5
5
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

4
4
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

96
96
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

225
225
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

7
7
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

24
24
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

39
39
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

86
86
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

70
70
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

56
56
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

315
315
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

147
147
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

275
275
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

122
122
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

438
438
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

250
250
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

198
198
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

155
155
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

233
233
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

67
67
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

698
698
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

59
59
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

79
79
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

123
123
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

447
447

Meer sportnieuws