'Geraerts topkandidaat voor verrassende Belgische job'

door
'Geraerts topkandidaat voor verrassende Belgische job'

Vorig seizoen gooide hij nog hoge ogen bij Union met een kwartfinale in de Europa League en op een haar na een titel, maar momenteel zit Karel Geraerts zonder club. De trainer vertrok verrassend uit het Dudenpark nadat hij geen akkoord kon bereiken over een nieuw contract en vond een tweetal maanden later nog steeds geen onderdak.

De 41-jarige ex-Rode Duivel werd de voorbije maanden wel aan een aantal clubs gelinkt, vooral in de Franse Ligue 1. Zijn naam viel onder meer bij FC Lorient en OGC Nice, maar zij kozen uiteindelijk voor andere trainers. Nu gaat Geraerts mogelijk toch opnieuw aan de slag en dat zou zowaar in België kunnen gebeuren.

La Dernière Heure weet immers dat Geraerts de topkandidaat is om de nieuwe bondscoach te worden van de Belgische nationale beloften. Daar werd Jacky Mathijssen onlangs ontslagen na een ontgoochelend EK en de voetbalbond moet snel een opvolger vinden, want op 1 september moet de selectie al bekendgemaakt worden voor de eerste kwalificatiematch voor het EK U21 in 2025, tegen Kazachstan.

Nog 2 ex-Rode Duivels in beeld

De KBVB wil daarom vrijdag of ten laatste begin volgende week de knoop doorhakken en Geraerts lijkt dus de beste papieren te hebben om de job te krijgen. Er staan echter nog twee alternatieven op de shortlist van de bond: Glen De Boeck en Thomas Buffel, die de voorbije jaren als assistent van Mathijssen fungeerde.

De Boeck en Buffel hebben net als Geraerts een verleden als Rode Duivel en de bond blijft dus volop inzetten op ex-internationals om jonge talenten klaar te stomen voor het grote werk. Enkele dagen geleden werd er immers al geschoven in de categorieën net onder de beloften: Wesley Sonck werd doorgeschoven naar de U19, terwijl Sébastien Pocognoli de U18 onder zijn hoede neemt. Die laatste krijgt als assistent niemand minder dan Thomas Vermaelen, die ook hoofdtrainer wordt van de U20.

Zou dat een mooie job zijn voor Geraerts?

Meest recent

Hayen komt met duidelijk antwoord op Club Brugge-fans

Nicky Hayen kende grote successen bij Club Brugge, maar na een mindere periode werd hij genadeloos ...

1
1
Burgess haalt stevig uit na rode kaart: “En dan nog zeggen…”

Union SG speelde 1-1 gelijk op het veld van Cercle Brugge. In de wedstrijden trok Lothar ...

52
52
Woedende Vandenbroeck verwoest DAZN-journaliste

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen Royal Antwerp FC. Essevee kon al sinds oktober niet meer ...

66
66
Hasi: "Hij komt in januari niet naar Anderlecht"

Olivier Renard zal in januari de fouten van afgelopen zomer moeten rechtzetten. Daardoor is er ...

173
173
‘Duitsland verstomt: Anderlecht plant brutale winterdeal’

Bij Anderlecht durven ze opnieuw groot dromen, en dat merk je in de winterdossiers. De Brusselaars ...

131
131
Zorgen bij Standard: "Zo wordt het nog moeilijker"

Standard verloor vanavond met 1-2 van STVV. De Rouches blijven zeer wisselvallig voor de dag komen. ...

78
78
Chelsea in de markt voor STVV-ster? "Ik ga niet!"

Chelsea is een ploeg die van spelershandel een hobby heeft gemaakt. Sportief zit er geen groot plan ...

103
103
Hommeles bij Union: marktante beelden duiken plots op

Voor Union SG komt de winterstop geen moment te vroeg. De leider/titelverdediger liet vrijdag ook ...

179
179
'Kerstfiasco brengt Anderlecht-exit in stroomversnelling'

Bij RSC Anderlecht is de laatste wedstrijd van 2025 uitgedraaid op een heuse sisser. Paars-Wit viel ...

285
285
‘Man Utd shockeert Club: transferbom boven Jan Breydel’

Bij Club Brugge houdt niemand van Engelse shortlists— zeker niet als het over een vaste ...

523
523
"De ploeg verraden" - wat er écht gebeurde in Standard-STVV

Standard heeft ook zijn laatste match van 2025 verliezend afgesloten en ging vrijdag met 1-2 de boot ...

249
249
Zware kater Anderlecht: zondebok krijgt 3.5 op 10

RSC Anderlecht heeft de winterstop moeten inzetten met een heuse kater. De Brusselaars verloren ...

380
380
Kerstcadeau voor Club Brugge? Ex-ref fileert penaltyfase

Club Brugge is één van de grote winnaars van de kerstspeeldag in de Jupiler Pro ...

926
926
Hasi luidt alarmbel en doet oproep aan Renard

Besnik Hasi heeft een héél moeilijk jaar als coach van RSC Anderlecht afgesloten met ...

395
395
Sardella legt vinger op de wonde bij Anderlecht

RSC Anderlecht leverde een heel zwakke prestatie tegen Sporting Charleroi. Het verloor zeer terecht ...

392
392
STVV spreekt het uit: "We gaan er volop voor"

STVV is momenteel de beste ploeg in België. Goed voetbal en sterke prestaties. Ze wonnen nu ook ...

174
174
Manchester United sluit moeilijk 2025 af met knappe zege

In de Premier League stond er om 21u een zeer interessante affiche op het programma. Manchester ...

81
81
Dramatisch Anderlecht eindigt 2025 met enorme domper

 RSC Anderlecht begon om 20u45 aan zijn match tegen Sporting Charleroi. Konden de Brusselaars ...

235
235
Goto héél duidelijk over winterse terugkeer naar Anderlecht

Keisuke Goto is samen met Promise David topschutter in de Jupiler Pro League met acht doelpunten. ...

474
474
Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

RSC Anderlecht en Sporting Charleroi begonnen om 20u45 aan hun laatste partij van 2025. De eerste 45 ...

363
363
Van der Bruggen verklaart 'wederopstanding' van Cercle Brugge

Bij Cercle Brugge leek trainer Onur Cinel op weg naar een ontslag. De resultaten bleven vele maanden ...

185
185
Union SG snakt naar adem: Hubert ziet pijnpunt

Union SG speelde een draak van een partij op het veld van Cercle Brugge. Alweer. Het voetbal is al ...

60
60
Goto bezorgt Standard enorm stevige eindejaarskater

Om 18u30 stond in Luik de zeer interessante partij tussen Standard en STVV op het programma. Voor de ...

129
129
Hayen zet spelers al op scherp: "Dit moet er écht uit"

Nicky Hayen incasseerde meteen nederlaag bij zijn debuut met KRC Genk. De Limburgers verloren met ...

271
271
‘Superspits voor Anderlecht: Renard opent de geldkraan’

Anderlecht-fans dromen van een nieuwe superspits, maar voelen tegelijk de angst dat het weer eens ...

417
417

Meer sportnieuws