'Geraerts topkandidaat voor verrassende Belgische job'

583 stemmen
'Geraerts topkandidaat voor verrassende Belgische job'

Vorig seizoen gooide hij nog hoge ogen bij Union met een kwartfinale in de Europa League en op een haar na een titel, maar momenteel zit Karel Geraerts zonder club. De trainer vertrok verrassend uit het Dudenpark nadat hij geen akkoord kon bereiken over een nieuw contract en vond een tweetal maanden later nog steeds geen onderdak.

De 41-jarige ex-Rode Duivel werd de voorbije maanden wel aan een aantal clubs gelinkt, vooral in de Franse Ligue 1. Zijn naam viel onder meer bij FC Lorient en OGC Nice, maar zij kozen uiteindelijk voor andere trainers. Nu gaat Geraerts mogelijk toch opnieuw aan de slag en dat zou zowaar in België kunnen gebeuren.

La Dernière Heure weet immers dat Geraerts de topkandidaat is om de nieuwe bondscoach te worden van de Belgische nationale beloften. Daar werd Jacky Mathijssen onlangs ontslagen na een ontgoochelend EK en de voetbalbond moet snel een opvolger vinden, want op 1 september moet de selectie al bekendgemaakt worden voor de eerste kwalificatiematch voor het EK U21 in 2025, tegen Kazachstan.

Nog 2 ex-Rode Duivels in beeld

De KBVB wil daarom vrijdag of ten laatste begin volgende week de knoop doorhakken en Geraerts lijkt dus de beste papieren te hebben om de job te krijgen. Er staan echter nog twee alternatieven op de shortlist van de bond: Glen De Boeck en Thomas Buffel, die de voorbije jaren als assistent van Mathijssen fungeerde.

De Boeck en Buffel hebben net als Geraerts een verleden als Rode Duivel en de bond blijft dus volop inzetten op ex-internationals om jonge talenten klaar te stomen voor het grote werk. Enkele dagen geleden werd er immers al geschoven in de categorieën net onder de beloften: Wesley Sonck werd doorgeschoven naar de U19, terwijl Sébastien Pocognoli de U18 onder zijn hoede neemt. Die laatste krijgt als assistent niemand minder dan Thomas Vermaelen, die ook hoofdtrainer wordt van de U20.

Zou dat een mooie job zijn voor Geraerts?

Meest recent

De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

35
35
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

32
32
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

31
31
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

135
135
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

62
62
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

233
233
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

248
248
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

67
67
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

293
293
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

37
37
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

445
445
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

317
317
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

391
391
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

148
148
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

67
67
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

123
123
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

104
104
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

51
51
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

223
223
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

282
282
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

135
135
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

81
81
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

814
814
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

531
531
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

297
297

Meer sportnieuws