'Geraerts topkandidaat voor verrassende Belgische job'

583
'Geraerts topkandidaat voor verrassende Belgische job'

Vorig seizoen gooide hij nog hoge ogen bij Union met een kwartfinale in de Europa League en op een haar na een titel, maar momenteel zit Karel Geraerts zonder club. De trainer vertrok verrassend uit het Dudenpark nadat hij geen akkoord kon bereiken over een nieuw contract en vond een tweetal maanden later nog steeds geen onderdak.

De 41-jarige ex-Rode Duivel werd de voorbije maanden wel aan een aantal clubs gelinkt, vooral in de Franse Ligue 1. Zijn naam viel onder meer bij FC Lorient en OGC Nice, maar zij kozen uiteindelijk voor andere trainers. Nu gaat Geraerts mogelijk toch opnieuw aan de slag en dat zou zowaar in België kunnen gebeuren.

La Dernière Heure weet immers dat Geraerts de topkandidaat is om de nieuwe bondscoach te worden van de Belgische nationale beloften. Daar werd Jacky Mathijssen onlangs ontslagen na een ontgoochelend EK en de voetbalbond moet snel een opvolger vinden, want op 1 september moet de selectie al bekendgemaakt worden voor de eerste kwalificatiematch voor het EK U21 in 2025, tegen Kazachstan.

LEES OOK: KAA Gent-goudhaantje staat op: trots op eerste selectie

Nog 2 ex-Rode Duivels in beeld

De KBVB wil daarom vrijdag of ten laatste begin volgende week de knoop doorhakken en Geraerts lijkt dus de beste papieren te hebben om de job te krijgen. Er staan echter nog twee alternatieven op de shortlist van de bond: Glen De Boeck en Thomas Buffel, die de voorbije jaren als assistent van Mathijssen fungeerde.

De Boeck en Buffel hebben net als Geraerts een verleden als Rode Duivel en de bond blijft dus volop inzetten op ex-internationals om jonge talenten klaar te stomen voor het grote werk. Enkele dagen geleden werd er immers al geschoven in de categorieën net onder de beloften: Wesley Sonck werd doorgeschoven naar de U19, terwijl Sébastien Pocognoli de U18 onder zijn hoede neemt. Die laatste krijgt als assistent niemand minder dan Thomas Vermaelen, die ook hoofdtrainer wordt van de U20.

Zou dat een mooie job zijn voor Geraerts?

Meest recent

Coucke haalt snoeihard uit: "Ze leven ver boven hun stand"

Marc Coucke kreeg vrijdagavond amper zestig seconden. Toch had de Anderlecht voorzitter niet veel ...

457
457
Jean Marie Pfaff krijgt héél bijzondere rol in Mechelen

Jean Marie Pfaff blijft, jaren na zijn afscheid als topdoelman, een veelgevraagde gast. De ...

18
18
Brandon Mechele spreekt forse taal na zware Brugse uithaal

Brandon Mechele speelde in de vooravond opnieuw een prima wedstrijd bij Club Brugge. De ...

193
193
Rode Duivels aan het feest: Moreira schittert bij Milan

Enkele landgenoten hadden zondagavond alle reden om te vieren. In Italië boekte AC Milan een ...

39
39
Pakkende beelden: Koeman Jr diep geraakt bij eerbetoon

Een voetbalwedstrijd werd zondag even een bijzonder emotioneel moment voor de familie Koeman. Ronald ...

25
25
Vossen spreekt duidelijke taal na hartverscheurend nieuws

Jelle Vossen kreeg zaterdag een stevige domper te verwerken. De 37-jarige aanvaller hoopte bij ...

112
112
Fans Beerschot en KV clashen: "Zelfs doodsbedreigingen"

De rivaliteit tussen Beerschot en KV Mechelen gaat al enkele jaren terug. In het seizoen 2018-2019 ...

227
227
Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

50
50
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

48
48
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

176
176
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

221
221
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

206
206
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

1186
1186
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

114
114
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

47
47
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

318
318
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

85
85
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

70
70
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

33
33
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

71
71
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

48
48
Opstellingen: drie wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

83
83
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

30
30
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

182
182
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

372
372

Meer sportnieuws