'Geraerts topkandidaat voor verrassende Belgische job'

door
'Geraerts topkandidaat voor verrassende Belgische job'

Vorig seizoen gooide hij nog hoge ogen bij Union met een kwartfinale in de Europa League en op een haar na een titel, maar momenteel zit Karel Geraerts zonder club. De trainer vertrok verrassend uit het Dudenpark nadat hij geen akkoord kon bereiken over een nieuw contract en vond een tweetal maanden later nog steeds geen onderdak.

De 41-jarige ex-Rode Duivel werd de voorbije maanden wel aan een aantal clubs gelinkt, vooral in de Franse Ligue 1. Zijn naam viel onder meer bij FC Lorient en OGC Nice, maar zij kozen uiteindelijk voor andere trainers. Nu gaat Geraerts mogelijk toch opnieuw aan de slag en dat zou zowaar in België kunnen gebeuren.

La Dernière Heure weet immers dat Geraerts de topkandidaat is om de nieuwe bondscoach te worden van de Belgische nationale beloften. Daar werd Jacky Mathijssen onlangs ontslagen na een ontgoochelend EK en de voetbalbond moet snel een opvolger vinden, want op 1 september moet de selectie al bekendgemaakt worden voor de eerste kwalificatiematch voor het EK U21 in 2025, tegen Kazachstan.

Nog 2 ex-Rode Duivels in beeld

De KBVB wil daarom vrijdag of ten laatste begin volgende week de knoop doorhakken en Geraerts lijkt dus de beste papieren te hebben om de job te krijgen. Er staan echter nog twee alternatieven op de shortlist van de bond: Glen De Boeck en Thomas Buffel, die de voorbije jaren als assistent van Mathijssen fungeerde.

De Boeck en Buffel hebben net als Geraerts een verleden als Rode Duivel en de bond blijft dus volop inzetten op ex-internationals om jonge talenten klaar te stomen voor het grote werk. Enkele dagen geleden werd er immers al geschoven in de categorieën net onder de beloften: Wesley Sonck werd doorgeschoven naar de U19, terwijl Sébastien Pocognoli de U18 onder zijn hoede neemt. Die laatste krijgt als assistent niemand minder dan Thomas Vermaelen, die ook hoofdtrainer wordt van de U20.

Zou dat een mooie job zijn voor Geraerts?

Meest recent

Anderlecht heeft goud in handen: nieuw talent staat op

RSC Anderlecht legt veel vertrouwen in de jeugdopleiding en elk jaar komen er weer nieuwe talenten ...

6
6
Napoli-ploegmakkers vellen oordeel over Lukaku

De situatie van Romelu Lukaku is penibel aan het worden bij Napoli. De aanvaller ligt in de clinch ...

13
13
Ivan Leko met de handen in het haar: “Een raadsel”

Club Brugge won afgelopen speeldag met 4-2 van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart speelde een ...

48
48
De Cat uitgefloten op Jan Breydel: pittige discussie barst los

RSC Anderlecht incasseerde maandagmiddag een pijnlijke 4-2-nederlaag op het veld van Club Brugge en ...

192
192
'Dortmund wil Rode Duivel: transfer van 30 à 40 miljoen'

Komende zomer komen weer verschillende (kandidaat-)Rode Duivels in aanmerking voor een mooie ...

40
40
'Leko haalt verschroeiend uit: drie spelers geviseerd'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

130
130
Gentse uitblinker baalt als stekker: "Zéér pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

54
54
Real vs. Bayern: Kompany doet straffe Courtois-uitspraak

Dinsdagavond is het zover, dan trekken de kwartfinales van de Champions League zich op gang. Met ...

74
74
'Brugse afgang maakt eerste slachtoffer bij Anderlecht'

Na een betere tweede helft werd de schade nog ietwat beperkt. Maar de dramatische prestatie in de ...

540
540
Europe Play-Offs: droomscenario KRC Genk ligt klaar

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

133
133
'Club slaat de bal mis: opschudding om Mignolet-opvolger'

Club Brugge moet deze zomer niet zomaar een doelman vervangen. Het moet vooral de leegte opvangen ...

240
240
Consequenties voor Lukaku: Napoli drijft conflict op de spits

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

122
122
VAR-fiasco Union zindert na: "Beslissing van 40, 50 miljoen"

De eerste speeldag van de Play-Offs zit erop en heeft meteen al voor de nodige commotie gezorgd. ...

600
600
"Zoutpilaar", "Miniem" - Catastrofe in basiself Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een tegenvallende start van de Champions' Play-Offs genomen. Het verloor ...

251
251
Napoli klopt Milan: actie De Bruyne bij Modric gaat viraal

In de Italiaanse Serie A heeft titelverdediger SSC Napoli op paasmaandag een gouden zaak gedaan. Het ...

157
157
Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

192
192
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

288
288
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

226
226
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

384
384
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

266
266
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

522
522
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

160
160
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

1021
1021
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

197
197
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

831
831

Meer sportnieuws