Sven Kums onthult: "Interesse van andere ploegen"

door
Sven Kums onthult:

AA Gent is goed aan het seizoen begonnen. Het boekte een 10 op 12 in de Jupiler Pro League en Europees staat het op twee matchen van de groepsfase van de Conference League. Dat is mede te danken aan de goede prestaties van Sven Kums. De ervaren middenvelder tekende enkele maanden geleden voor één seizoen bij in de Ghelamco Arena. Hij gaf daar meer uitleg over.

LEES OOK: Antwerp in remonte-modus: De Mil kent horrordebuut

Kums tekende bij in Gent

Het waren zeker geen makkelijke maanden voor Kums, want AA Gent talmde zeer lang omtrent een nieuw contract. De voormalige speler van Anderlecht leverde zelfs in om een jaar bij te tekenen. Beide partijen zijn echter gelukkig dat ze toch zijn blijven samenwerken. In Het Laatste Nieuws verklaarde Kums waarom hij in Gent bleef.

"Voor elke werknemer is inleveren ambetant. Ook voor mij. Maar, inderdaad, ik ben er mee akkoord gegaan. Omdat ik hier super graag ben. Er waren nog clubs geïnteresseerd, maar ik vind het leuk om hier te spelen, in dit stadion. Voor mijn familie was stabiliteit belangrijk. En ook Europees voetbal was cruciaal. Ik wilde absoluut nog een Europese campagne beleven, want ik besef dat het mijn laatste kan worden. Ik hoop dat we in de thuismatch tegen APOEL meteen een grote stap richting kwalificatie zetten. Maar dus: verlengen bij AA Gent was gewoon de logische keuze", aldus de middenvelder.

Goed begonnen aan het seizoen

Kums is 35 jaar en bekijkt het nu jaar per jaar. Op dit moment is hij een absolute smaakmaker bij AA Gent. Hij startte het seizoen met 4 assists in 8 partijen.

Gaat Kums na dit jaar nog voor Gent spelen?

Meest recent

'Bliksemtransfer Marcus Rashford naar andere grootmacht'

Marcus Rashford staat nog onder contract bij Manchester United, maar dit seizoen speelt de Engelsman ...

9
9
Crisis bij Union: "Gelukkig pakken ze 6 op 15, anders..."

Alles blijft dit seizoen zeer dicht bij elkaar in de Jupiler Pro League. Aanvankelijk leken Union en ...

54
54
Ruben Van Gucht krijgt verdict dat nog lang zal nazinderen

Ruben Van Gucht kwam de voorbije maanden meermaals negatief in het nieuws door ernstige ...

37
37
'Neymar maakt gratis knaltransfer'

Begin 2025 keerde Neymar terug waar het voor hem allemaal begon. De intussen 33-jarige steraanvaller ...

47
47
Conte spreekt duidelijke taal over rentree Lukaku

Vier maanden lang stond Romelu Lukaku aan de kant, nadat hij in augustus tijdens een oefenwedstrijd ...

22
22
Bounida ondanks glansrol aangepakt: "Dat moet eruit"

Rayane Bounida moest in de laatste matchen van Ajax vrede nemen met een rol als invaller nadat hij ...

50
50
'Laatste twee sparringpartners Rode Duivels voor WK bekend'

De Rode Duivels weten sinds enkele weken waar ze volgende zomer aan toe zullen zijn op het WK. Ze ...

153
153
'AA Gent vs Club: soap eindigt met een sisser'

De laatste weken zit het er bovenarms op tussen AA Gent en Club Brugge. In de Arteveldestad zijn ze ...

309
309
'Renard heeft masterplan voor wintermercato'

Olivier Renard staat voor een zeer groot examen in januari. De sportieve baas zal moeten bewijzen ...

172
172
Union SG en Bormans verklaren: "Kost ons 100 miljoen euro"

Union SG lijkt ook dit seizoen weer een gooi te doen naar de landstitel in België. De ...

167
167
Anderlecht haalde slag niet thuis: “Ik had geen goed gevoel"

RSC Anderlecht onderging dit seizoen weer héél wat wijzigingen in het organigram. De ...

166
166
'FCV Dender droomt plots van miljoenendeal'

De Belgische clubs gaan in januari wellicht spelers moeten verkopen door de DAZN-saga. De bevroren ...

55
55
‘Genk vindt topcoach: Belgische klasbak stelt harde eisen’

KRC Genk zoekt rust na het ontslag van Thorsten Fink, maar de naam die nu de ronde doet belooft net ...

1305
1305
Leya Iseka (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Aaron Leya Iseka was ooit het grote spitsentalent van RSC Anderlecht, maar de grote doorbraak volgde ...

46
46
Parys euforisch: "Mijlpaal voor Belgisch voetbal"

OH Leuven heeft voetbalgeschiedenis geschreven. In een uitverkocht stadion verloor de vrouwenploeg ...

49
49
'Verschaeren neemt beslissing over RSCA-toekomst'

Yari Verschaeren staat voor cruciale weken en maanden. Wat brengt de toekomst voor de 24-jarige ...

332
332
‘Buitenkans voor JPL-topclubs? Neerpede-product op de markt’

De Belgische clubs gaan in januari op zoek naar versterking. Ze moeten daar toch vooral zoeken naar ...

135
135
Kindermans kiest deze 5 als zijn beste Neerpede-talenten

Jean Kindermans is nu aan de slag bij Royal Antwerp FC, maar hij werkte vele jaren voor RSC ...

201
201
Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

248
248
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

53
53
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

212
212
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

417
417
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

912
912
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

162
162
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

47
47

Meer sportnieuws