Antwerp streeft naar Europees succes met transfer van 10 miljoen

door
Antwerp streeft naar Europees succes met transfer van 10 miljoen

Het is overduidelijk dat het binnenrijven van de vetpotten van de Champions League - een bedrag van 17 miljoen euro - van groot belang is voor Antwerp FC. Marc Overmars is bereid om de ploeg verder te versterken met het oog op goede prestaties in Europa dit seizoen, en daarvoor heeft hij zijn vizier gericht op het Argentijnse toptalent Valentin Barco van Boca Juniors.

De 19-jarige linksback wordt gezien als de beoogde opvolger van de vertrokken Gaston Avila (Ajax). Barco zou een gelimiteerde afkoopclausule van 10 miljoen euro in zijn contract bij Boca hebben staan, en de Argentijnse topclub is niet bereid om hem voor minder te laten gaan.

LEES OOK: Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp smacht naar de Champions League

Dinsdag is Antwerp FC erin geslaagd om een gunstige uitgangspositie te veroveren voor de terugwedstrijd in en tegen AEK Athene. Hoewel de Great Old niet veel overschot had, rijst de vraag of de huidige ploeg van Antwerp wel een rol kan spelen in de groepsfase van de Champions League.

“Als je me eerlijk vraagt of we er klaar voor zijn: dat niet”, verklaarde Marc Overmars voorafgaand aan het duel met AEK tegenover VTM. “Volgens mij zijn we nog niet op het niveau om een rol van betekenis te spelen in de Champions League. Maar welkom zou het wel zijn.”

Het zou inderdaad een welkome opsteker zijn voor de prestige en reputatie van Antwerp FC als de club zich zou weten te kwalificeren voor de groepsfase van de Champions League. Hoewel de Great Old streeft naar de hoogste sportieve eer, speelt ook de financiële beloning een belangrijke rol.

In vergelijking met de Europa League betekent de Champions League immers al snel 7 à 8 miljoen euro extra inkomsten. “Daar kan je toch heel wat mee doen.” zei Sven Jaecques, de algemeen directeur van Antwerp. Het is overduidelijk dat het binnenrijven van de vetpotten van de Champions League - 17 miljoen euro - van groot belang is voor Antwerp.

Overmars is thuis in (Zuid-)Amerika

Na de wedstrijd benadrukte Marc Overmars dat Antwerp FC het geld ook nodig heeft, gezien de aanzienlijke investeringen van de afgelopen jaren. "Er moet geld terugvloeien," verklaarde de Directeur Voetbalzaken aan Het Laatste Nieuws. Overmars is bereid om de ploeg verder te versterken met het oog op goede prestaties in Europa dit seizoen.

Hij voorspelde zelfs dat er deze week nog wel iets staat te gebeuren op het gebied van transfers. Het lijkt waarschijnlijk dat er een nieuwe linksback wordt aangetrokken om de vertrokken Gaston Avila te vervangen. “We zijn creatief, want het budget is beperkt. We zijn nog steeds een ploeg in opbouw.”

Marc Overmars moet al zijn creativiteit aansporen op de transfermarkt om versterking te halen en in die optiek grijpt hij terug naar een beproefd recept. De Nederlander trok in het verleden wel vaker naar het buitenland om jonge talenten te vinden, en in (Zuid)-Amerika, vooral in Argentinië en Mexico, gaat Overmars geregeld op zoek naar spelers met de juiste mentaliteit, talent, potentieel, gif, weerbaarheid en overgave.

Veel spelers worden op de lijst van Overmars geplaatst via tips van tussenpersonen in zijn indrukwekkende netwerk. Daarnaast kan Overmars ook rekenen op het professioneel scoutingsapparaat, dat opgezet is door Sven Jaecques.

Overmars klopt opnieuw aan bij Boca Juniors

De combinatie tussen het indrukwekkende netwerk van Marc Overmars en het scoutingsteam van Antwerp FC heeft al verschillende succesverhalen opgeleverd, vooral in Zuid-Amerika. Een opvallende ontdekking was Anthony Valencia, terwijl Willian Pacho en Gaston Avila dit jaar al voor een gecombineerd bedrag van 21,5 miljoen euro zijn verkocht - een som die nog kan stijgen door middel van bonussen.

Met het oog op de vervanging van Avila richt Antwerp zich nu op de Argentijnse competitie, waar Valentin Barco (19) zich in de schijnwerpers van de Great Old heeft gespeeld. Barco is een goudhaantje uit de jeugdopleiding van Boca Juniors, dezelfde club waar Antwerp FC vorig jaar Gaston Avila (21) aantrok.

Terwijl Avila niet direct werd beschouwd als een absoluut toptalent, geldt dit wel voor Barco (19). In januari was de jonge Argentijnse international al in het vizier van Getafe en Juventus. Deze zomer voegden clubs zoals Ajax, RB Leipzig, Brighton & Hove Albion en zelfs Manchester City zich aan het lijstje toe, waarbij de club van Kevin De Bruyne naar verluidt in pole position ligt. Barco zou een gelimiteerde afkoopclausule van 10 miljoen euro in zijn contract bij Boca hebben.

Naar het WK 2026 met Argentinië?

Frank Fabra, een 32-jarige speler van Boca Juniors, beschreef Valentin Barco als een geweldige voetballer. “Ondanks zijn jonge leeftijd, toont hij een enorme persoonlijkheid. Ik hou van spelers zoals hem.”, zei Fabra. Marcos Rojo, voormalig speler van Manchester United en 63-voudig Argentijns international, is eveneens vol lof over zijn jonge teamgenoot. “Barco is een beest. Hij is agressief bij het verdedigen. Hij heeft een enorme toekomst”, zei Rojo aan El Canal de Boca.

Claudio Borghi, ex-speler en coach, is onder de indruk van Barco's creativiteit als linksachter. De gerenommeerde Argentijnse voetbalscout Ramon Maddoni voorspelt zelfs dat Barco een plaats zal veroveren in de Argentijnse selectie voor het Wereldkampioenschap 2026, dat wordt gehouden in Canada, Mexico en de Verenigde Staten..

Barco beter dan Avila?

Valentin Barco daarentegen is meer een creatieve en aanvallend ingestelde linksback. De 19-jarige linkspoot onderscheidt zich met zijn uitstekende technische kwaliteiten en krachtige vrije trappen, wat soms vergelijkingen heeft opgeleverd met Roberto Carlos.

Daarnaast is Barco een bedreven dribbelaar die niet terugdeinst voor enkele trucs, een snelle speler met indrukwekkende snelheid en explosiviteit, en hij is in staat om nauwkeurige voorzetten te leveren. De combinatie van deze kwaliteiten verraadt dat Barco aanvankelijk is opgeleid als flankaanvaller, en zijn speelstijl doet denken aan die van Gareth Bale of Theo Hernández.

Moet Antwerp Barco halen?

Meest recent

Club Brugge krijgt driedubbele mokerslag tegen STVV

Club Brugge en Sint-Truiden VV bekampen elkaar op Stayen en Blauw-Zwart kreeg nog voor rust een ...

8
8
Kompany haalt ongezien uit en breekt records met Bayern

Vincent Kompany zit op een roze wolk bij Bayern München. De Belgische oefenmeester won midweeks ...

24
24
Ex-Antwerp-speler duwt Saelemaekers kopje onder

AC Milan nam het in eigen huis op tegen Udinese. Bij de thuisploeg speelden Koni De Winter en Alexis ...

5
5
Standard krijgt ferme uppercut van Westerlo

Standard Luik nam het in Sclessin op tegen Westelro namens de Europe Play-Offs. De Rouches kregen ...

24
24
'Anderlecht slaat toe: droomtransfer in stroomversnelling'

De eindsprint van het seizoen loopt, maar achter de schermen werkt Anderlecht ook aan volgend jaar. ...

167
167
Kompany verbreekt 54 jaar oud record bij Bayern München

Vincent Kompany is op jonge leeftijd al uitgegroeid tot een van de beste trainers in Europa. Hij ...

150
150
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

171
171
Leko maakt basisploeg bij Club Brugge bekend

Om 20u45 nemen STVV en Club Brugge het tegen elkaar op. Vooral Blauw-Zwart moet tonen dat het ...

67
67
Arsenal met enorme zorgen: Arteta luidt alarmbel

Arsenal maakt zich grote zorgen. De Gunners verloren met 1-2 van Bournemouth en dat is zeer hard ...

22
22
Genk-fan Luca Brecel breekt stilte met pittige onthulling

Na zijn historische wereldtitel leek de wereld aan zijn voeten te liggen, maar voor Luca Brecel ...

38
38
Zeleni komt met zeer straf transferverhaal over Union SG

Union SG haalde in januari Besfort Zeneli voor heel wat miljoenen euro's naar het Dudenpark. De ...

27
27
Neymar mee naar het WK? Ancelotti schept duidelijkheid

Brazilië trekt voor het eerst sinds lange tijd niet als favoriet naar een WK. De Brazilianen ...

29
29
Euvrard ziet pijnpunt bij Standard: "Is niet normaal"

Standard hoopt tegen KVC Westerlo een volgende zege te boeken. De fans lopen niet warm voor de ...

49
49
Cercle Brugge na vlotte zege bijna zeker van het behoud

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er twee belangrijke degradatieduels op het ...

70
70
Bayern München kan de titel nu al ruiken in de Bundesliga

In de Bundesliga en Premier League stonden er een aantal matchen op het programma. In Duitsland was ...

29
29
Van Gucht en Valentine zorgen voor flinke opschudding

Opnieuw zorgt Ruben Van Gucht voor ophef, dit keer niet door zijn werk op televisie maar door ...

68
68
Taravel geeft oorzaak voor blessures Camara

RSC Anderlecht weet wat het morgen moet doen tegen AA Gent: winnen. De Brusselaars moeten het weer ...

66
66
De Mil bijzonder misnoegd: "Waar halen ze het?!

AA Gent heeft sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck twee keer de Champions' Play-Offs gehaald. ...

109
109
Anderlecht hoopt op uitgaande transfer: "Alles is mogelijk"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer een stevige schoonmaak volgen. De Brusselaars hopen een aantal ...

160
160
'Juventus gaat voor zes absolute knaltransfers'

Juventus is al jaren op de dool. De Oude Dame wil daar verandering in gaan brengen. De Italiaanse ...

56
56
Weldra transferdeal tussen AA Gent en Cercle Brugge?

Het is april en dan begint de transfermolen inzake transfers steeds meer te draaien. De Belgische ...

240
240
Arsenal met grote zorgen na nieuwe optater

Arsenal wil dit jaar na ruim 20 jaar eindelijk nog eens landskampioen worden. De Gunners hoopten ...

36
36
'Standard kan eindelijk cashen: twee hete transferdossiers'

Standard is een club die de komende jaren weer aansluiting wil vinden met de Belgische subtop. De ...

81
81
'Anderlecht, opgelet: twee clubs strijden om Lukaku'

Ze spreken het bij RSC Anderlecht niet uit, maar uiteraard dromen ze door de huidige situatie van ...

206
206
Coosemans doet boekje open over toekomst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht zal Thorgan Hazard heel erg uitkijken naar de contractbesprekingen tussen de club ...

180
180

Meer sportnieuws