Antwerp streeft naar Europees succes met transfer van 10 miljoen

door
Antwerp streeft naar Europees succes met transfer van 10 miljoen

Het is overduidelijk dat het binnenrijven van de vetpotten van de Champions League - een bedrag van 17 miljoen euro - van groot belang is voor Antwerp FC. Marc Overmars is bereid om de ploeg verder te versterken met het oog op goede prestaties in Europa dit seizoen, en daarvoor heeft hij zijn vizier gericht op het Argentijnse toptalent Valentin Barco van Boca Juniors.

De 19-jarige linksback wordt gezien als de beoogde opvolger van de vertrokken Gaston Avila (Ajax). Barco zou een gelimiteerde afkoopclausule van 10 miljoen euro in zijn contract bij Boca hebben staan, en de Argentijnse topclub is niet bereid om hem voor minder te laten gaan.

LEES OOK: Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp smacht naar de Champions League

Dinsdag is Antwerp FC erin geslaagd om een gunstige uitgangspositie te veroveren voor de terugwedstrijd in en tegen AEK Athene. Hoewel de Great Old niet veel overschot had, rijst de vraag of de huidige ploeg van Antwerp wel een rol kan spelen in de groepsfase van de Champions League.

“Als je me eerlijk vraagt of we er klaar voor zijn: dat niet”, verklaarde Marc Overmars voorafgaand aan het duel met AEK tegenover VTM. “Volgens mij zijn we nog niet op het niveau om een rol van betekenis te spelen in de Champions League. Maar welkom zou het wel zijn.”

Het zou inderdaad een welkome opsteker zijn voor de prestige en reputatie van Antwerp FC als de club zich zou weten te kwalificeren voor de groepsfase van de Champions League. Hoewel de Great Old streeft naar de hoogste sportieve eer, speelt ook de financiële beloning een belangrijke rol.

In vergelijking met de Europa League betekent de Champions League immers al snel 7 à 8 miljoen euro extra inkomsten. “Daar kan je toch heel wat mee doen.” zei Sven Jaecques, de algemeen directeur van Antwerp. Het is overduidelijk dat het binnenrijven van de vetpotten van de Champions League - 17 miljoen euro - van groot belang is voor Antwerp.

Overmars is thuis in (Zuid-)Amerika

Na de wedstrijd benadrukte Marc Overmars dat Antwerp FC het geld ook nodig heeft, gezien de aanzienlijke investeringen van de afgelopen jaren. "Er moet geld terugvloeien," verklaarde de Directeur Voetbalzaken aan Het Laatste Nieuws. Overmars is bereid om de ploeg verder te versterken met het oog op goede prestaties in Europa dit seizoen.

Hij voorspelde zelfs dat er deze week nog wel iets staat te gebeuren op het gebied van transfers. Het lijkt waarschijnlijk dat er een nieuwe linksback wordt aangetrokken om de vertrokken Gaston Avila te vervangen. “We zijn creatief, want het budget is beperkt. We zijn nog steeds een ploeg in opbouw.”

Marc Overmars moet al zijn creativiteit aansporen op de transfermarkt om versterking te halen en in die optiek grijpt hij terug naar een beproefd recept. De Nederlander trok in het verleden wel vaker naar het buitenland om jonge talenten te vinden, en in (Zuid)-Amerika, vooral in Argentinië en Mexico, gaat Overmars geregeld op zoek naar spelers met de juiste mentaliteit, talent, potentieel, gif, weerbaarheid en overgave.

Veel spelers worden op de lijst van Overmars geplaatst via tips van tussenpersonen in zijn indrukwekkende netwerk. Daarnaast kan Overmars ook rekenen op het professioneel scoutingsapparaat, dat opgezet is door Sven Jaecques.

Overmars klopt opnieuw aan bij Boca Juniors

De combinatie tussen het indrukwekkende netwerk van Marc Overmars en het scoutingsteam van Antwerp FC heeft al verschillende succesverhalen opgeleverd, vooral in Zuid-Amerika. Een opvallende ontdekking was Anthony Valencia, terwijl Willian Pacho en Gaston Avila dit jaar al voor een gecombineerd bedrag van 21,5 miljoen euro zijn verkocht - een som die nog kan stijgen door middel van bonussen.

Met het oog op de vervanging van Avila richt Antwerp zich nu op de Argentijnse competitie, waar Valentin Barco (19) zich in de schijnwerpers van de Great Old heeft gespeeld. Barco is een goudhaantje uit de jeugdopleiding van Boca Juniors, dezelfde club waar Antwerp FC vorig jaar Gaston Avila (21) aantrok.

Terwijl Avila niet direct werd beschouwd als een absoluut toptalent, geldt dit wel voor Barco (19). In januari was de jonge Argentijnse international al in het vizier van Getafe en Juventus. Deze zomer voegden clubs zoals Ajax, RB Leipzig, Brighton & Hove Albion en zelfs Manchester City zich aan het lijstje toe, waarbij de club van Kevin De Bruyne naar verluidt in pole position ligt. Barco zou een gelimiteerde afkoopclausule van 10 miljoen euro in zijn contract bij Boca hebben.

Naar het WK 2026 met Argentinië?

Frank Fabra, een 32-jarige speler van Boca Juniors, beschreef Valentin Barco als een geweldige voetballer. “Ondanks zijn jonge leeftijd, toont hij een enorme persoonlijkheid. Ik hou van spelers zoals hem.”, zei Fabra. Marcos Rojo, voormalig speler van Manchester United en 63-voudig Argentijns international, is eveneens vol lof over zijn jonge teamgenoot. “Barco is een beest. Hij is agressief bij het verdedigen. Hij heeft een enorme toekomst”, zei Rojo aan El Canal de Boca.

Claudio Borghi, ex-speler en coach, is onder de indruk van Barco's creativiteit als linksachter. De gerenommeerde Argentijnse voetbalscout Ramon Maddoni voorspelt zelfs dat Barco een plaats zal veroveren in de Argentijnse selectie voor het Wereldkampioenschap 2026, dat wordt gehouden in Canada, Mexico en de Verenigde Staten..

Barco beter dan Avila?

Valentin Barco daarentegen is meer een creatieve en aanvallend ingestelde linksback. De 19-jarige linkspoot onderscheidt zich met zijn uitstekende technische kwaliteiten en krachtige vrije trappen, wat soms vergelijkingen heeft opgeleverd met Roberto Carlos.

Daarnaast is Barco een bedreven dribbelaar die niet terugdeinst voor enkele trucs, een snelle speler met indrukwekkende snelheid en explosiviteit, en hij is in staat om nauwkeurige voorzetten te leveren. De combinatie van deze kwaliteiten verraadt dat Barco aanvankelijk is opgeleid als flankaanvaller, en zijn speelstijl doet denken aan die van Gareth Bale of Theo Hernández.

Moet Antwerp Barco halen?

Meest recent

'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

0
0
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

13
13
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

30
30
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

188
188
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

102
102
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

176
176
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

61
61
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

222
222
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

18
18
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

384
384
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

165
165
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

57
57
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

493
493
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

103
103
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

105
105
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

58
58
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

224
224
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

137
137
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

109
109
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

22
22
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

35
35
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

53
53
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

174
174
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

173
173
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

81
81

Meer sportnieuws