Antwerp streeft naar Europees succes met transfer van 10 miljoen

door
Antwerp streeft naar Europees succes met transfer van 10 miljoen

Het is overduidelijk dat het binnenrijven van de vetpotten van de Champions League - een bedrag van 17 miljoen euro - van groot belang is voor Antwerp FC. Marc Overmars is bereid om de ploeg verder te versterken met het oog op goede prestaties in Europa dit seizoen, en daarvoor heeft hij zijn vizier gericht op het Argentijnse toptalent Valentin Barco van Boca Juniors.

De 19-jarige linksback wordt gezien als de beoogde opvolger van de vertrokken Gaston Avila (Ajax). Barco zou een gelimiteerde afkoopclausule van 10 miljoen euro in zijn contract bij Boca hebben staan, en de Argentijnse topclub is niet bereid om hem voor minder te laten gaan.

LEES OOK: "Héél slecht" - Janssen houdt zich niet in na 0 op 6

Antwerp smacht naar de Champions League

Dinsdag is Antwerp FC erin geslaagd om een gunstige uitgangspositie te veroveren voor de terugwedstrijd in en tegen AEK Athene. Hoewel de Great Old niet veel overschot had, rijst de vraag of de huidige ploeg van Antwerp wel een rol kan spelen in de groepsfase van de Champions League.

“Als je me eerlijk vraagt of we er klaar voor zijn: dat niet”, verklaarde Marc Overmars voorafgaand aan het duel met AEK tegenover VTM. “Volgens mij zijn we nog niet op het niveau om een rol van betekenis te spelen in de Champions League. Maar welkom zou het wel zijn.”

Het zou inderdaad een welkome opsteker zijn voor de prestige en reputatie van Antwerp FC als de club zich zou weten te kwalificeren voor de groepsfase van de Champions League. Hoewel de Great Old streeft naar de hoogste sportieve eer, speelt ook de financiële beloning een belangrijke rol.

In vergelijking met de Europa League betekent de Champions League immers al snel 7 à 8 miljoen euro extra inkomsten. “Daar kan je toch heel wat mee doen.” zei Sven Jaecques, de algemeen directeur van Antwerp. Het is overduidelijk dat het binnenrijven van de vetpotten van de Champions League - 17 miljoen euro - van groot belang is voor Antwerp.

Overmars is thuis in (Zuid-)Amerika

Na de wedstrijd benadrukte Marc Overmars dat Antwerp FC het geld ook nodig heeft, gezien de aanzienlijke investeringen van de afgelopen jaren. "Er moet geld terugvloeien," verklaarde de Directeur Voetbalzaken aan Het Laatste Nieuws. Overmars is bereid om de ploeg verder te versterken met het oog op goede prestaties in Europa dit seizoen.

Hij voorspelde zelfs dat er deze week nog wel iets staat te gebeuren op het gebied van transfers. Het lijkt waarschijnlijk dat er een nieuwe linksback wordt aangetrokken om de vertrokken Gaston Avila te vervangen. “We zijn creatief, want het budget is beperkt. We zijn nog steeds een ploeg in opbouw.”

Marc Overmars moet al zijn creativiteit aansporen op de transfermarkt om versterking te halen en in die optiek grijpt hij terug naar een beproefd recept. De Nederlander trok in het verleden wel vaker naar het buitenland om jonge talenten te vinden, en in (Zuid)-Amerika, vooral in Argentinië en Mexico, gaat Overmars geregeld op zoek naar spelers met de juiste mentaliteit, talent, potentieel, gif, weerbaarheid en overgave.

Veel spelers worden op de lijst van Overmars geplaatst via tips van tussenpersonen in zijn indrukwekkende netwerk. Daarnaast kan Overmars ook rekenen op het professioneel scoutingsapparaat, dat opgezet is door Sven Jaecques.

Overmars klopt opnieuw aan bij Boca Juniors

De combinatie tussen het indrukwekkende netwerk van Marc Overmars en het scoutingsteam van Antwerp FC heeft al verschillende succesverhalen opgeleverd, vooral in Zuid-Amerika. Een opvallende ontdekking was Anthony Valencia, terwijl Willian Pacho en Gaston Avila dit jaar al voor een gecombineerd bedrag van 21,5 miljoen euro zijn verkocht - een som die nog kan stijgen door middel van bonussen.

Met het oog op de vervanging van Avila richt Antwerp zich nu op de Argentijnse competitie, waar Valentin Barco (19) zich in de schijnwerpers van de Great Old heeft gespeeld. Barco is een goudhaantje uit de jeugdopleiding van Boca Juniors, dezelfde club waar Antwerp FC vorig jaar Gaston Avila (21) aantrok.

Terwijl Avila niet direct werd beschouwd als een absoluut toptalent, geldt dit wel voor Barco (19). In januari was de jonge Argentijnse international al in het vizier van Getafe en Juventus. Deze zomer voegden clubs zoals Ajax, RB Leipzig, Brighton & Hove Albion en zelfs Manchester City zich aan het lijstje toe, waarbij de club van Kevin De Bruyne naar verluidt in pole position ligt. Barco zou een gelimiteerde afkoopclausule van 10 miljoen euro in zijn contract bij Boca hebben.

Naar het WK 2026 met Argentinië?

Frank Fabra, een 32-jarige speler van Boca Juniors, beschreef Valentin Barco als een geweldige voetballer. “Ondanks zijn jonge leeftijd, toont hij een enorme persoonlijkheid. Ik hou van spelers zoals hem.”, zei Fabra. Marcos Rojo, voormalig speler van Manchester United en 63-voudig Argentijns international, is eveneens vol lof over zijn jonge teamgenoot. “Barco is een beest. Hij is agressief bij het verdedigen. Hij heeft een enorme toekomst”, zei Rojo aan El Canal de Boca.

Claudio Borghi, ex-speler en coach, is onder de indruk van Barco's creativiteit als linksachter. De gerenommeerde Argentijnse voetbalscout Ramon Maddoni voorspelt zelfs dat Barco een plaats zal veroveren in de Argentijnse selectie voor het Wereldkampioenschap 2026, dat wordt gehouden in Canada, Mexico en de Verenigde Staten..

Barco beter dan Avila?

Valentin Barco daarentegen is meer een creatieve en aanvallend ingestelde linksback. De 19-jarige linkspoot onderscheidt zich met zijn uitstekende technische kwaliteiten en krachtige vrije trappen, wat soms vergelijkingen heeft opgeleverd met Roberto Carlos.

Daarnaast is Barco een bedreven dribbelaar die niet terugdeinst voor enkele trucs, een snelle speler met indrukwekkende snelheid en explosiviteit, en hij is in staat om nauwkeurige voorzetten te leveren. De combinatie van deze kwaliteiten verraadt dat Barco aanvankelijk is opgeleid als flankaanvaller, en zijn speelstijl doet denken aan die van Gareth Bale of Theo Hernández.

Moet Antwerp Barco halen?

Meest recent

‘Club Brugge op ramkoers: toptarget kookt van woede’

Club Brugge duwt keihard door voor een absoluut toptarget. Alleen: aan de andere kant groeit de ...

404
404
'Vuurwerk in laatste transferweek: Club laat miljoenen rollen'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van woensdagavond ...

105
105
'Malaise Anderlecht deint uit: ontslag Hasi op tafel'

De tweede seizoenshelft is nog maar net goed op weg, of er hangt alweer een crisis in de lucht bij ...

176
176
Westerlo baalt na late gelijkmaker: "Moeten het binnenhalen"

De afsluiter van de 22ste speeldag in de Jupiler Pro League kreeg zondagavond geen winnaar. KV ...

22
22
'Bizarre wending rond Marc Brys bij Kameroen'

Kameroen schopte het op de voorbije Africa Cup tot de kwartfinales, waarin ze echter uitgeschakeld ...

127
127
Vanderbiest bevestigt: "Zijn laatste match voor Mechelen"

KV Mechelen is zondagavond niet verder geraakt dan een gelijkspel tegen Westerlo, waarmee het een ...

165
165
De Winter scoort, maar Milan verliest terrein in titelstrijd

AC Milan heeft zondag geen goede zaak gedaan in de strijd om de titel. Het slaagde er immers niet in ...

14
14
Hasi viseert drie spelers na dramatische prestatie

In november leek Anderlecht zich nog te ontpoppen tot titelkandidaat na zeges in de toppers tegen ...

388
388
Knaltransfer Carrasco: "Hij is een uitstekende speler"

Yannick Carrasco is intussen 2,5 jaar aan de slag in Saudi-Arabië, waar Al-Shabab in de zomer ...

75
75
Hazard begrijpt fans: "Niet genoeg wat we laten zien"

Anderlecht beleefde zondag alweer een pijnlijke avond in de competitie. Het bleef in eigen stadion ...

116
116
'Nieuwe wending: na basisplaats vertrek bij Anderlecht'

Anderlecht liet zondagavond pijnlijke punten liggen tegen rode lantaarn Dender. Besnik Hasi kon in ...

319
319
Geen goede zaak voor PO1: Mechelen redt pas op valreep punt

De strijd om de top zes is weer een beetje spannender geworden. KV Mechelen liet de concurrentie ...

69
69
Hoogspanning Anderlecht: spelers op matje, ontslag Hasi gevraagd

De motor van RSC Anderlecht blijft voorlopig sputteren in de Jupiler Pro League. Zondagavond raakte ...

667
667
Nieuwe klap Anderlecht: rode lantaarn pakt gouden punt

RSC Anderlecht heeft zondagavond opnieuw averij opgelopen in de Jupiler Pro League. Paars-Wit kon ...

236
236
Rentree in mineur: Juventus verpest grote comeback Lukaku

Romelu Lukaku heeft zijn eerste speelminuten van het seizoen gemaakt. Na maanden revalideren maakte ...

56
56
‘Vermeeren schrikt zich rot: OM maakt schokbeslissing’

Marseille wil z’n middenveld komende zomer compleet hertekenen. En dat nieuws komt als een ...

515
515
Sensatie! United reanimeert titelstrijd met zege op Arsenal

Zelf kampioen worden zit er allicht niet meer in, maar Manchester United drukt wel zijn stempel op ...

96
96
Na turbulent jaar staat Antwerp-fan Tom Waes voor zware test

Tom Waes zal ongetwijfeld blij zijn dat we in een nieuw jaar zitten. 2025 was turbulent voor het ...

26
26
Anderlecht uitgefloten aan rust: 'opvolger Hasi' al genoemd

Na de recente 1 op 9 wou RSC Anderlecht zo snel mogelijk aanknopen met een overwinning in de Jupiler ...

549
549
Straffe beelden: Stromae zet Lotto Park in vuur en vlam

RSC Anderlecht heeft op sportief vlak allerminst een succesvolle periode achter de rug. Maar qua ...

56
56
Barça leider na pareltje Yamal, extra ademruimte Van Persie

FC Barcelona heeft de macht terug gegrepen in de Spaanse Primera Division. De Catalanen wonnen met ...

24
24
'Club Brugge all-in: tweede duurste aanwinst uit clubgeschiedenis'

Met Félix Lemaréchal heeft Club Brugge zijn eerste aanwinst van de mercato ...

982
982
SK Beveren wint na tumult in slotfase, Vanderhaeghe baalt

SK Beveren blijft door de competitie razen in de Challenger Pro League. Op de Freethiel boekte de ...

180
180
Onwaarschijnlijk: Racing Genk faalt na knotsgekke slotfase

Racing Genk blijft krasselen in de eigen competitie. De Limburgers leken lange tijd op weg naar een ...

373
373
Anderlecht-Dender: Hasi verbaast met debutant in basiself

RSC Anderlecht liet de voorbije matchen dure steken vallen in de Jupiler Pro League en bleef tijdens ...

142
142

Meer sportnieuws