Antwerp streeft naar Europees succes met transfer van 10 miljoen

door
Antwerp streeft naar Europees succes met transfer van 10 miljoen

Het is overduidelijk dat het binnenrijven van de vetpotten van de Champions League - een bedrag van 17 miljoen euro - van groot belang is voor Antwerp FC. Marc Overmars is bereid om de ploeg verder te versterken met het oog op goede prestaties in Europa dit seizoen, en daarvoor heeft hij zijn vizier gericht op het Argentijnse toptalent Valentin Barco van Boca Juniors.

De 19-jarige linksback wordt gezien als de beoogde opvolger van de vertrokken Gaston Avila (Ajax). Barco zou een gelimiteerde afkoopclausule van 10 miljoen euro in zijn contract bij Boca hebben staan, en de Argentijnse topclub is niet bereid om hem voor minder te laten gaan.

LEES OOK: 'Bestuur ligt dwars: Odoi grijpt naast Belgische transfer'

Antwerp smacht naar de Champions League

Dinsdag is Antwerp FC erin geslaagd om een gunstige uitgangspositie te veroveren voor de terugwedstrijd in en tegen AEK Athene. Hoewel de Great Old niet veel overschot had, rijst de vraag of de huidige ploeg van Antwerp wel een rol kan spelen in de groepsfase van de Champions League.

“Als je me eerlijk vraagt of we er klaar voor zijn: dat niet”, verklaarde Marc Overmars voorafgaand aan het duel met AEK tegenover VTM. “Volgens mij zijn we nog niet op het niveau om een rol van betekenis te spelen in de Champions League. Maar welkom zou het wel zijn.”

Het zou inderdaad een welkome opsteker zijn voor de prestige en reputatie van Antwerp FC als de club zich zou weten te kwalificeren voor de groepsfase van de Champions League. Hoewel de Great Old streeft naar de hoogste sportieve eer, speelt ook de financiële beloning een belangrijke rol.

In vergelijking met de Europa League betekent de Champions League immers al snel 7 à 8 miljoen euro extra inkomsten. “Daar kan je toch heel wat mee doen.” zei Sven Jaecques, de algemeen directeur van Antwerp. Het is overduidelijk dat het binnenrijven van de vetpotten van de Champions League - 17 miljoen euro - van groot belang is voor Antwerp.

Overmars is thuis in (Zuid-)Amerika

Na de wedstrijd benadrukte Marc Overmars dat Antwerp FC het geld ook nodig heeft, gezien de aanzienlijke investeringen van de afgelopen jaren. "Er moet geld terugvloeien," verklaarde de Directeur Voetbalzaken aan Het Laatste Nieuws. Overmars is bereid om de ploeg verder te versterken met het oog op goede prestaties in Europa dit seizoen.

Hij voorspelde zelfs dat er deze week nog wel iets staat te gebeuren op het gebied van transfers. Het lijkt waarschijnlijk dat er een nieuwe linksback wordt aangetrokken om de vertrokken Gaston Avila te vervangen. “We zijn creatief, want het budget is beperkt. We zijn nog steeds een ploeg in opbouw.”

Marc Overmars moet al zijn creativiteit aansporen op de transfermarkt om versterking te halen en in die optiek grijpt hij terug naar een beproefd recept. De Nederlander trok in het verleden wel vaker naar het buitenland om jonge talenten te vinden, en in (Zuid)-Amerika, vooral in Argentinië en Mexico, gaat Overmars geregeld op zoek naar spelers met de juiste mentaliteit, talent, potentieel, gif, weerbaarheid en overgave.

Veel spelers worden op de lijst van Overmars geplaatst via tips van tussenpersonen in zijn indrukwekkende netwerk. Daarnaast kan Overmars ook rekenen op het professioneel scoutingsapparaat, dat opgezet is door Sven Jaecques.

Overmars klopt opnieuw aan bij Boca Juniors

De combinatie tussen het indrukwekkende netwerk van Marc Overmars en het scoutingsteam van Antwerp FC heeft al verschillende succesverhalen opgeleverd, vooral in Zuid-Amerika. Een opvallende ontdekking was Anthony Valencia, terwijl Willian Pacho en Gaston Avila dit jaar al voor een gecombineerd bedrag van 21,5 miljoen euro zijn verkocht - een som die nog kan stijgen door middel van bonussen.

Met het oog op de vervanging van Avila richt Antwerp zich nu op de Argentijnse competitie, waar Valentin Barco (19) zich in de schijnwerpers van de Great Old heeft gespeeld. Barco is een goudhaantje uit de jeugdopleiding van Boca Juniors, dezelfde club waar Antwerp FC vorig jaar Gaston Avila (21) aantrok.

Terwijl Avila niet direct werd beschouwd als een absoluut toptalent, geldt dit wel voor Barco (19). In januari was de jonge Argentijnse international al in het vizier van Getafe en Juventus. Deze zomer voegden clubs zoals Ajax, RB Leipzig, Brighton & Hove Albion en zelfs Manchester City zich aan het lijstje toe, waarbij de club van Kevin De Bruyne naar verluidt in pole position ligt. Barco zou een gelimiteerde afkoopclausule van 10 miljoen euro in zijn contract bij Boca hebben.

Naar het WK 2026 met Argentinië?

Frank Fabra, een 32-jarige speler van Boca Juniors, beschreef Valentin Barco als een geweldige voetballer. “Ondanks zijn jonge leeftijd, toont hij een enorme persoonlijkheid. Ik hou van spelers zoals hem.”, zei Fabra. Marcos Rojo, voormalig speler van Manchester United en 63-voudig Argentijns international, is eveneens vol lof over zijn jonge teamgenoot. “Barco is een beest. Hij is agressief bij het verdedigen. Hij heeft een enorme toekomst”, zei Rojo aan El Canal de Boca.

Claudio Borghi, ex-speler en coach, is onder de indruk van Barco's creativiteit als linksachter. De gerenommeerde Argentijnse voetbalscout Ramon Maddoni voorspelt zelfs dat Barco een plaats zal veroveren in de Argentijnse selectie voor het Wereldkampioenschap 2026, dat wordt gehouden in Canada, Mexico en de Verenigde Staten..

Barco beter dan Avila?

Valentin Barco daarentegen is meer een creatieve en aanvallend ingestelde linksback. De 19-jarige linkspoot onderscheidt zich met zijn uitstekende technische kwaliteiten en krachtige vrije trappen, wat soms vergelijkingen heeft opgeleverd met Roberto Carlos.

Daarnaast is Barco een bedreven dribbelaar die niet terugdeinst voor enkele trucs, een snelle speler met indrukwekkende snelheid en explosiviteit, en hij is in staat om nauwkeurige voorzetten te leveren. De combinatie van deze kwaliteiten verraadt dat Barco aanvankelijk is opgeleid als flankaanvaller, en zijn speelstijl doet denken aan die van Gareth Bale of Theo Hernández.

Moet Antwerp Barco halen?

Meest recent

'Torino beslist nu al over langer verblijf Ngonge'

Napoli haalde in de zomer met Kevin De Bruyne een nieuwe Belgische ster binnen, maar liet tegelijk ...

4
4
"Zullen zien of Standard afwijzen de juiste beslissing was"

Er is de voorbije maanden bij Standard alweer heel wat veranderd. Dat liep echter lang niet altijd ...

20
20
Club Brugge mag dromen van Golden Boy

Elk jaar reikt de Italiaanse krant Tuttosport de Golden Boy Award uit, om de beste jonge speler op ...

58
58
‘Club Brugge in paniekstand: razendsnelle exit lijkt zeker’

De eerste A-cap van Aleksandar Stanković zet alles in een stroomversnelling bij Club Brugge. Zijn ...

209
209
Marc Coucke in shock: "Op één na allemaal failliet"

Een opvallende uitspraak in een interview met Humo doet de wenkbrauwen fronsen: “Op ...

77
77
Club stunt en haalt grote naam als T1 voor NXT

Vorig seizoen was Club NXT nog één van de revelaties in de Challenger Pro League en ...

211
211
Moeilijke start bij Anderlecht: Ouahbi geeft verklaring

Bij Anderlecht zullen ze straks met bijzondere aandacht de halve finale van het WK U20 volgen. Twee ...

100
100
'UEFA plant nu ook revolutie in WK- en EK-voorrondes'

De UEFA heeft de voorbije jaren niet stilgezeten en het Europese voetballandschap stevig hertekend. ...

106
106
België mag dromen: "Zo straf als Gouden Generatie"

De Belgische beloften kenden een zeer correcte interlandperiode. Ze wonnen met 0-7 van Wales en met ...

171
171
'Saga duurt voort: Mannaert woedend op Anderlecht'

Bij de KBVB willen ze een winnaarsmentaliteit invoeren. Vanaf de U17 draait het om winnen en niet ...

588
588
Gattuso zet druk: "Dan verhuis ik ver weg van Italië"

Italië gaat wellicht tweede eindigen in zijn groep. Ze zullen de barrages moeten spelen, want ...

48
48
Komt droom RSCA-fans uit en keert nog een icoon terug?

De kans is groot dat RSC Anderlecht de terugkeer van Kenneth Bornauw (CEO) en Michael Verschueren ...

459
459
Pocognoli reageert op kritiek: "Union niet zomaar verlaten”

Sebastien Pocognoli verliet Union SG voor AS Monaco. Dat is een grote sportieve gok, want weinig ...

56
56
België loopt volgend talent mis: "Kies voor Nederland"

Anno 2025 hebben spelers vaak verschillende opties inzake nationale ploegen. Zo heeft België ...

132
132
Zoon Gert Verheyen openhartig: “Na de scheiding zei mama…”

Van hockeyer tegen wil en dank tot goalgetter in tweede provinciale: Victor Verheyen, zoon van ...

156
156
Grote zorgen bij Standard vlak voor cruciale topper

Nu het interlandvoetbal voorbij is, schiet de Jupiler Pro League weer uit zijn startblokken. Vrijdag ...

141
141
'Wending bij KV Mechelen: pion keert nog terug'

KV Mechelen doet het dit seizoen zeer aardig en prijkt na tien speeldagen op een knappe zesde plaats ...

120
120
Pocognoli komt meteen met straffe verhalen bij Monaco

Sébastien Pocognoli maakte vorige week een verrassende transfer. De trainer vertrok uit het ...

49
49
Straffe wending rond Frenkie de Jong is compleet

De voorbije jaren draaide in zowat elke mercato de geruchtenmolen op volle toeren omtrent Frenkie de ...

88
88
'Volgende Afrikaanse parel op weg naar JPL'

Er zijn nog enkele maanden te gaan tot de transfermarkt opnieuw zijn deuren opent, maar toch is bij ...

110
110
Beerschot stuurde ervaren oude bekende wandelen

Beerschot hoopt om dit seizoen meteen een terugkeer naar de Jupiler Pro League af te kunnen dwingen. ...

140
140
Blunder Anderlecht? "Topclubs moeten hem snel ophalen"

Anderlecht moest het de voorbije weken stellen zonder Ali Maamar en Anas Tajaouart. De twee talenten ...

316
316
Verrassing bij Duivels: "Hij zal vaker spelen dan je denkt"

De Rode Duivels hebben maandagavond in Wales hun opdracht volbracht en zetten zo een grote stap ...

126
126
The Guardian plaatst 2 Belgen in lijst met grootste talenten

De gouden generatie van de Rode Duivels mag dan wel stilaan tot het verleden behoren, er zit echter ...

159
159
Michael Van Gerwen zorgt voor grote shock: "Het is gedaan"

Michael van Gerwen, drievoudig wereldkampioen darts én bekend PSV-fan heeft uitgepakt met een ...

163
163

Meer sportnieuws