TRANSFERUURTJE: 'Club haalt opgelucht adem, megatransfer Doku rond'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt opgelucht adem, megatransfer Doku rond'

De zomerse transferperiode draait inmiddels op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland zijn de meeste clubs volop bezig met het zoeken van versterking en het afronden van deals aan inkomende en uitgaande zijde. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks de belangrijkste transfers en opvallendste geruchten in het Transferuurtje.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

Jupiler Pro League

Gift Orban staat hoog op het verlanglijstje van Tottenham, maar volgens Football Insider denkt nu ook Fulham nadrukkelijk aan zijn komst. De Cottagers verloren enkele dagen geleden Aleksandar Mitrovic aan Al-Ahli en willen zo snel mogelijk een vervanger aantrekken. Orban is één van de twee namen die ze daarvoor in overweging nemen.

Voor een vertrek van Tajon Buchanan lijkt Club Brugge alvast niet meer te moeten gaan vrezen. De Canadees werd lange tijd in verband gebracht met Internazionale, maar die Italiaanse topclub heeft volgens Fabrizio Romano een andere optie gevonden voor de rechterflank en vond een akkoord met Bayern München omtrent Benjamin Pavard.

Antwerp wil zo snel mogelijk werk maken van een waardige vervanger voor Gaston Avila. Zo werd al bekend gemaakt dat Overmars en co. denken aan Olivier Deman, maar RAFC overweegt ook alternatieven. De doorgaans uitstekend geïnformeerde Sacha Tavolieri weet namelijk dat The Great Old ook denkt aan Valentin Barco van Boca Juniors. De Argentijnse topclub zou ongeveer 10 miljoen euro verlangen. Concurrentie is er van Manchester City en Brighton.

Zeno Debast is een interessant doelwit voor verschillende clubs. In de voorbije weken werd vooral PSV genoemd als mogelijke bestemming. Volgens Het Nieuwsblad ligt zijn naam nog steeds op tafel in Eindhoven en zou de lampenclub een aanzienlijk bod overwegen bij kwalificatie voor de Champions League. Ook vanuit Italië zou er interesse zijn van Internazionale en volgens TMW van ACF Fiorentina.

Buitenland

Calciomercato meldt dat Chelsea Romelu Lukaku opnieuw richting Saudi-Arabië zal proberen te pushen als ook de pistes van Juventus en Tottenham helemaal uitdoven. Dat is voor de Engelsen ook de beste oplossing, want de Saudi's betalen absurd hoge transfersommen.

Timothy Castagne werd deze zomer al gelinkt aan Juventus, maar dat lijkt voorlopig niet de middelen te hebben om grote transfers te doen. Een terugkeer naar de Premier League blijft echter wel een optie. Daar toont Fulham al een tijdje interesse en Sky Sports verzekert dat die nog niet van de baan is.

Fabrizio Romano weet dat Manchester City en Stade Rennes een mondeling akkoord bereikt hebben over de transfer van Jérémy Doku. Het zou gaan om een deal van 60 miljoen euro. Sacha Tavolieri maakt dan weer gewag van 65 miljoen euro. De medische testen van Doku zouden later deze week plaatsvinden. Ook de speler zelf bereikte al een akkoord met City, waardoor niets een transfer nog in de weg lijkt te staan.

De transfer legt niet alleen Rennes, maar ook RSC Anderlecht geen windeieren. Bij de overgang van Doku naar Frankrijk bedong Paars-Wit immers een doorverkooppercentage van 20% op de meerwaarde, waardoor het nu tussen de 7,5 à 8 miljoen euro mag bijschrijven op de rekening.

Rodrigo De Paul is volgens Fabrizio Romano op weg naar Al-Ahli. De steenrijke Saudische topclub zou een bod van 32 miljoen euro neergelegd hebben bij Atlético Madrid en wacht een beslissing van de Rojiblancos alvast niet af om rond de tafel te gaan zitten met de Argentijnse middenvelder zelf.

Zal Doku het goed doen bij City?

Meest recent

'Hazard verlaat Anderlecht: nieuwe club is al bekend'

Even mocht Thorgan Hazard zich dit seizoen topschutter van de Jupiler Pro League noemen, maar de ...

22
22
"Niet meer terug naar RSCA" - Goto reageert na heftige opstoot

Hij heeft lange tijd droog gestaan, maar donderdagavond kon Keisuke Goto eindelijk nog eens een ...

418
418
Kompany kent tegenstander bekerfinale, doelpuntenkermis PSV

Vincent Kompany weet welke ploeg hij met Bayern München zal treffen in de finale van de Duitse ...

23
23
Potjes koken over: Anderlecht-spelers pakken Goto hard aan

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een erg dure nederlaag geslikt en verloor met 2-0 van directe ...

603
603
'PSG blijft gaan: versterking voor monsterlijk middenveld'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

51
51
Late klap voor Anderlecht: Goto beslist duel op Stayen

Is de derde plaats nu echt weg voor Anderlecht? Op Stayen deed de recordkampioen alvast een heel ...

128
128
PO's CPL: Patro incasseert late tik, Lommel droomt van JPL

Lange tijd leek het Limburg boven vanavond in de Play-Offs van de Challenger Pro League. Lommel nam ...

66
66
Bekerfinale tóch op TV? Zenders verenigen zich tegen DAZN

Op 14 mei werken RSC Anderlecht en Union SG de finale van de Croky Cup af. Maar in tegenstelling tot ...

166
166
Overzicht Europa: Engelse thriller, beslissing in Clasico?

Het Bayern München van Vincent Kompany is sind afgelopen weekend zeker van de Duitse ...

58
58
"Partijdigheid" - Anderlecht-fans viseren arbitrage op STVV

Donderdagavond werd de midweekspeeldag in de Champions' Play-Offs afgerond met een interessant duel. ...

199
199
'Gevolgen na Youth League: Club-goudhaantje grof wild'

In de finale toonde Real Madrid zich uiteindelijk te sterk na strafschoppen, maar de U19 van Club ...

267
267
'Anderlecht gaat voor transferstunt met terugkeer chouchou'

In afwachten van de officiële bevestiging van Antoine Sibierski, moet RSC Anderlecht het nog ...

293
293
Napoli-conflict: clubboegbeeld benoemt 'enige fout' Lukaku

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

132
132
Standard haalt belangrijke slag thuis: contract tot 2029

Standard staat komend weekend voor een belangrijke wedstrijd in de Europe Play-Offs en gaat op ...

52
52
‘Mega ingreep Anderlecht: oude bekende nieuwe hoofdcoach?’

Anderlecht twijfelt over de toekomst van Jérémy Taravel en kijkt tegelijk richting een ...

501
501
Aftrap STVV-Anderlecht uitgesteld, Taravel dumpt drietal

Donderdagavond wordt de vierde speeldag van de Champions' Play-Offs afgesloten met een interessant ...

194
194
KRC Genk ruikt de jackpot: transferknaller via WK?

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

549
549
Nieuwe details DAZN-twist: VRT overweegt drastische actie

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal is een nieuw hoofdstuk rijker. Donderdag ...

313
313
'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Bayern München heeft een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag werd de Duitse titel binnen ...

307
307
Union slikt optater in titelstrijd: sterkhouder geviseerd

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

162
162
'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

276
276
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

269
269
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

136
136
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

448
448
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

429
429

Meer sportnieuws