TRANSFERUURTJE: 'Club haalt opgelucht adem, megatransfer Doku rond'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt opgelucht adem, megatransfer Doku rond'

De zomerse transferperiode draait inmiddels op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland zijn de meeste clubs volop bezig met het zoeken van versterking en het afronden van deals aan inkomende en uitgaande zijde. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks de belangrijkste transfers en opvallendste geruchten in het Transferuurtje.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht wil stunten, Club zoekt in JPL’

Jupiler Pro League

Gift Orban staat hoog op het verlanglijstje van Tottenham, maar volgens Football Insider denkt nu ook Fulham nadrukkelijk aan zijn komst. De Cottagers verloren enkele dagen geleden Aleksandar Mitrovic aan Al-Ahli en willen zo snel mogelijk een vervanger aantrekken. Orban is één van de twee namen die ze daarvoor in overweging nemen.

Voor een vertrek van Tajon Buchanan lijkt Club Brugge alvast niet meer te moeten gaan vrezen. De Canadees werd lange tijd in verband gebracht met Internazionale, maar die Italiaanse topclub heeft volgens Fabrizio Romano een andere optie gevonden voor de rechterflank en vond een akkoord met Bayern München omtrent Benjamin Pavard.

Antwerp wil zo snel mogelijk werk maken van een waardige vervanger voor Gaston Avila. Zo werd al bekend gemaakt dat Overmars en co. denken aan Olivier Deman, maar RAFC overweegt ook alternatieven. De doorgaans uitstekend geïnformeerde Sacha Tavolieri weet namelijk dat The Great Old ook denkt aan Valentin Barco van Boca Juniors. De Argentijnse topclub zou ongeveer 10 miljoen euro verlangen. Concurrentie is er van Manchester City en Brighton.

Zeno Debast is een interessant doelwit voor verschillende clubs. In de voorbije weken werd vooral PSV genoemd als mogelijke bestemming. Volgens Het Nieuwsblad ligt zijn naam nog steeds op tafel in Eindhoven en zou de lampenclub een aanzienlijk bod overwegen bij kwalificatie voor de Champions League. Ook vanuit Italië zou er interesse zijn van Internazionale en volgens TMW van ACF Fiorentina.

Buitenland

Calciomercato meldt dat Chelsea Romelu Lukaku opnieuw richting Saudi-Arabië zal proberen te pushen als ook de pistes van Juventus en Tottenham helemaal uitdoven. Dat is voor de Engelsen ook de beste oplossing, want de Saudi's betalen absurd hoge transfersommen.

Timothy Castagne werd deze zomer al gelinkt aan Juventus, maar dat lijkt voorlopig niet de middelen te hebben om grote transfers te doen. Een terugkeer naar de Premier League blijft echter wel een optie. Daar toont Fulham al een tijdje interesse en Sky Sports verzekert dat die nog niet van de baan is.

Fabrizio Romano weet dat Manchester City en Stade Rennes een mondeling akkoord bereikt hebben over de transfer van Jérémy Doku. Het zou gaan om een deal van 60 miljoen euro. Sacha Tavolieri maakt dan weer gewag van 65 miljoen euro. De medische testen van Doku zouden later deze week plaatsvinden. Ook de speler zelf bereikte al een akkoord met City, waardoor niets een transfer nog in de weg lijkt te staan.

De transfer legt niet alleen Rennes, maar ook RSC Anderlecht geen windeieren. Bij de overgang van Doku naar Frankrijk bedong Paars-Wit immers een doorverkooppercentage van 20% op de meerwaarde, waardoor het nu tussen de 7,5 à 8 miljoen euro mag bijschrijven op de rekening.

Rodrigo De Paul is volgens Fabrizio Romano op weg naar Al-Ahli. De steenrijke Saudische topclub zou een bod van 32 miljoen euro neergelegd hebben bij Atlético Madrid en wacht een beslissing van de Rojiblancos alvast niet af om rond de tafel te gaan zitten met de Argentijnse middenvelder zelf.

Zal Doku het goed doen bij City?

Meest recent

'Anderlecht-exit in de maak: De Cat legt eisen op tafel'

Nathan De Cat wil in de komende weken schitteren in de Champions' Play-Offs en heeft ook de ...

27
27
Potje Lamine Yamal kookt over: Flick komt met verklaring

FC Barcelona heeft zaterdag gouden zaken gedaan in de Spaanse titelstrijd. Terwijl grote rivaal Real ...

17
17
Hete transferzomer Club Brugge: vijf topaanwinsten onderweg

Simon Mignolet kondigde afgelopen donderdag aan dat hij na het seizoen met pensioen gaat als ...

247
247
'City eist uitsluitsel Guardiola: opvolger al aangeduid'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

92
92
Union bevoordeeld tegen STVV? Frank Boeckx velt verdict

Leider Union SG heeft een foutloze start van de Champions' Play-Offs genomen. De Brusselaars wonnen ...

193
193
Boskamp zet fans op scherp met opvallende RVV-voorspelling

Op een dag waarop heel Vlaanderen in de ban is van wielrennen, zorgt Johan Boskamp voor een ...

23
23
Goedkope strafschop tegen Antwerp: Oosting reageert

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

175
175
TRANSFERUURTJE 'Nieuwe TD Anderlecht, pijnlijke aftocht Dolberg'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

216
216
Drama rond DAZN: twee oplossingen voor Pro League

Nu de play-offs losbarsten laait ook het debat rond DAZN opnieuw op. Voorlopig blijft het ...

261
261
'Anderlecht moet verkopen: onmogelijke eisen De Cat'

Zowel in de play-offs als de bekerfinale staat er de komende weken nog heel wat op het spel bij RSC ...

287
287
Geen speeltijd maar wel held: Vossen verovert harten

De frustratie groeit, maar Jelle Vossen blijft niet bij de pakken zitten. Terwijl hij bij Zulte ...

79
79
DAZN versus Pro League: nieuwe plottwist in dossier

Met de reguliere competitie achter de rug gaat het nu pas écht om de knikkers in de Jupiler ...

260
260
'Newcastle wil shoppen bij KRC Genk en Club Brugge'

In de play-offs nemen ze het wellicht niet meer tegen mekaar op, maar op de zomermercato kunnen de ...

197
197
Ambras in Anderlecht: 'nieuwe TD' meteen onder vuur

Na een lange zoektocht heeft RSC Anderlecht wellicht eindelijk een opvolger voor Olivier Renard te ...

198
198
Hayen vloekt: Genk incasseert opdoffer uit ziekenboeg

KRC Genk boekte vrijdag een 1-2 zege op het veld van Antwerp. Geen valse start dus voor de koploper ...

205
205
‘Hazard-deal dreigt Anderlecht te verstikken’

Bij Anderlecht groeit de twijfel rond Thorgan Hazard. Een contractverlenging lijkt logisch, maar ...

238
238
'Antwerp kan cashen: ruwe diamant al richting exit?'

"Er wordt gerekend op uitgaande transfers in de zomermercato. Hierbij verklaart de raad van bestuur ...

210
210
’De Cat op radar van Spaanse gigant: RSCA in paniek’

Nathan De Cat dreigt Anderlecht stilaan door de vingers te glippen. Terwijl paars-wit nog hoopt op ...

371
371
‘Lukaku kan meteen weg: club ligt al op de loer‘

Romelu Lukaku lijkt in Napels stilaan op weg naar de uitgang. Door het oplopende conflict met Napoli ...

305
305
’Onrust bij Kompany: belangrijk vertrek in de maak’

Bayern München doet het voortreffelijk met Vincent Kompany als trainer. De voormalige coach van ...

60
60
Dolberg-fiasco: Ajax voelt zich bestolen door Anderlecht

Wat een droomtransfer moest worden, dreigt voor Ajax uit te draaien op een dure flop. Kasper Dolberg ...

626
626
‘Verscheurende keuze bij Anderlecht: exit sterkhouder’

Anderlecht staat voor een verscheurende keuze. Een speler wil graag blijven, maar voor paars-wit ...

229
229
‘Tresoldi-transfer escaleert: Club praat met twee topclubs’

Nicolò Tresoldi lijkt stilaan op weg naar een toptransfer. Rond de spits van Club Brugge ...

502
502
Penalty of niet? Zo reageren Mac Allister en STVV

Union liet zaterdagavond geen steek vallen in zijn openingswedstrijd in de Champions' Play-Off. De ...

278
278
STVV bestolen? "Onbegrijpelijk dat de VAR niet checkt"

Union is zaterdag uitstekend aan zijn play-offs begonnen met een zege in de topper tegen STVV. Veel ...

349
349

Meer sportnieuws