TRANSFERUURTJE: 'Club haalt opgelucht adem, megatransfer Doku rond'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt opgelucht adem, megatransfer Doku rond'

De zomerse transferperiode draait inmiddels op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland zijn de meeste clubs volop bezig met het zoeken van versterking en het afronden van deals aan inkomende en uitgaande zijde. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks de belangrijkste transfers en opvallendste geruchten in het Transferuurtje.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht beslist over spits, fiasco Club’

Jupiler Pro League

Gift Orban staat hoog op het verlanglijstje van Tottenham, maar volgens Football Insider denkt nu ook Fulham nadrukkelijk aan zijn komst. De Cottagers verloren enkele dagen geleden Aleksandar Mitrovic aan Al-Ahli en willen zo snel mogelijk een vervanger aantrekken. Orban is één van de twee namen die ze daarvoor in overweging nemen.

Voor een vertrek van Tajon Buchanan lijkt Club Brugge alvast niet meer te moeten gaan vrezen. De Canadees werd lange tijd in verband gebracht met Internazionale, maar die Italiaanse topclub heeft volgens Fabrizio Romano een andere optie gevonden voor de rechterflank en vond een akkoord met Bayern München omtrent Benjamin Pavard.

Antwerp wil zo snel mogelijk werk maken van een waardige vervanger voor Gaston Avila. Zo werd al bekend gemaakt dat Overmars en co. denken aan Olivier Deman, maar RAFC overweegt ook alternatieven. De doorgaans uitstekend geïnformeerde Sacha Tavolieri weet namelijk dat The Great Old ook denkt aan Valentin Barco van Boca Juniors. De Argentijnse topclub zou ongeveer 10 miljoen euro verlangen. Concurrentie is er van Manchester City en Brighton.

Zeno Debast is een interessant doelwit voor verschillende clubs. In de voorbije weken werd vooral PSV genoemd als mogelijke bestemming. Volgens Het Nieuwsblad ligt zijn naam nog steeds op tafel in Eindhoven en zou de lampenclub een aanzienlijk bod overwegen bij kwalificatie voor de Champions League. Ook vanuit Italië zou er interesse zijn van Internazionale en volgens TMW van ACF Fiorentina.

Buitenland

Calciomercato meldt dat Chelsea Romelu Lukaku opnieuw richting Saudi-Arabië zal proberen te pushen als ook de pistes van Juventus en Tottenham helemaal uitdoven. Dat is voor de Engelsen ook de beste oplossing, want de Saudi's betalen absurd hoge transfersommen.

Timothy Castagne werd deze zomer al gelinkt aan Juventus, maar dat lijkt voorlopig niet de middelen te hebben om grote transfers te doen. Een terugkeer naar de Premier League blijft echter wel een optie. Daar toont Fulham al een tijdje interesse en Sky Sports verzekert dat die nog niet van de baan is.

Fabrizio Romano weet dat Manchester City en Stade Rennes een mondeling akkoord bereikt hebben over de transfer van Jérémy Doku. Het zou gaan om een deal van 60 miljoen euro. Sacha Tavolieri maakt dan weer gewag van 65 miljoen euro. De medische testen van Doku zouden later deze week plaatsvinden. Ook de speler zelf bereikte al een akkoord met City, waardoor niets een transfer nog in de weg lijkt te staan.

De transfer legt niet alleen Rennes, maar ook RSC Anderlecht geen windeieren. Bij de overgang van Doku naar Frankrijk bedong Paars-Wit immers een doorverkooppercentage van 20% op de meerwaarde, waardoor het nu tussen de 7,5 à 8 miljoen euro mag bijschrijven op de rekening.

Rodrigo De Paul is volgens Fabrizio Romano op weg naar Al-Ahli. De steenrijke Saudische topclub zou een bod van 32 miljoen euro neergelegd hebben bij Atlético Madrid en wacht een beslissing van de Rojiblancos alvast niet af om rond de tafel te gaan zitten met de Argentijnse middenvelder zelf.

Zal Doku het goed doen bij City?

Meest recent

'Bekende goalgetter keert terug naar België'

De wintermercato is volop aan de gang en heel wat Belgische clubs zoeken versterking. Een profiel ...

97
97
Spits biedt zich aan bij Anderlecht: "Ik ben klaar"

Anderlecht hoopt zich deze winter op verschillende posities te versterken. Besnik Hasi zou onder ...

121
121
Genk trekt nieuw blik talent open: 5 jonkies mogen zich tonen

Ze vertrokken wat later dan de meeste andere eersteklassers, maar dinsdag reisde ook KRC Genk af ...

70
70
'Buitenkansje voor Belgische clubs (met hulp Mogi Bayat?)'

De wintermercato is nooit de makkelijkste periode om echte aanwinsten te vinden, maar vrijwel elke ...

51
51
'Anderlecht hakt knoop definitief door over Duranville'

Het is voorlopig nog wachten op de eerste winteraanwinst van Anderlecht. Het staat in ieder geval ...

196
196
Zulte Waregem stuurt pion na halfjaar al door

Zulte Waregem beleefde een eerste seizoenshelft met pieken en dalen. Dat blijkt ook uit hun plaats ...

53
53
'Anderlecht pakt groots uit met contract van vijf jaar'

Bij Anderlecht belooft het nog een zeer drukke wintermercato te worden. Die staat niet alleen in het ...

450
450
'Man Utd verbaast vriend en vijand met nieuwe coach'

Manchester United ging deze week over tot drastische actie. Na een 1-1-gelijkspel tegen Leeds en ...

149
149
'Cercle verbaast met megatransfer van 9 miljoen'

Cercle Brugge stelde dinsdag met Dante Vanzeir een bekende naam voor als nieuwste offensieve ...

180
180
'Charleroi gaat voor sterspeler, Beveren voor smaakmaker'

De transfermarkt is officieel geopend in België. De Belgische ploegen zijn zoals vanouds weer ...

55
55
Zulte Waregem zorgt voor positieve volgende stap

We opperden de afgelopen dagen voor minder buitenlandse spelers en meer kansen voor de Belgische ...

104
104
Done deal: Charleroi maakt opvolger De Mil bekend

Sporting Charleroi zag Rik De Mil naar AA Gent vertrekken. De Zebra's namen rustig hun tijd om na te ...

118
118
Vermeeren in oog van de storm bij OM

Arthur Vermeeren dacht net vertrokken te zijn bij OM — tot één actie alles deed ...

123
123
'Bassette en Ngonge klaar voor opvallende transfers'

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

97
97
Ten Hag zorgt voor gigantische verrassing met nieuwe job

Erik ten Hag heeft voor een enoirme verrassing gezorgd. De voormalige coach van Bayer Leverkusen, ...

38
38
Duranville naar Anderlecht? Dit zegt Hasi daarover

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig nog windstil omtrent ingaande versterking. Nochtans heeft ...

211
211
'Solden in Anderlecht: update contracten De Cat & co'

Het zijn nog maar eens solden bij RSC Anderlecht, waar tal van miscasts in januari liefst bij het ...

360
360
'Plottwist bij Club Brugge: exit in stroomversnelling?'

Club Brugge vertoeft momenteel op winterstage in Marbella, waar Ivan Leko de basis moet leggen voor ...

566
566
'AA Gent doet gouden zaken: miscast laat kassa rinkelen'

AA Gent bereikte dinsdag een akkoord met Cercle Brugge omtrent Dante Vanzeir, die mét ...

473
473
'5 voor 12 in Anderlecht: catastrofe wenkt voor Renard'

Zijn nieuwe bazen winden er geen doekjes om dat Olivier Renard zich moet bewijzen. De sportief ...

390
390
Hrosovsky speelt open kaart over toekomst bij KRC Genk

Een vertrek van een of meerdere sterkhouders leek niet aan de orde, maar als een donderslag bij ...

441
441
Hasi houdt adem in: Anderlecht vreest rampscenario

Met een magere 4 op 12 sloot RSC Anderlecht het jaar op teleurstellende wijze af. Als oorzaak ...

431
431
Tzolis klapt uit de biecht: jackpot voor Club Brugge?

Club Brugge wil de kern bij elkaar houden in januari, al zou dat wel eens gemakkelijker gezegd dan ...

689
689
'Anderlecht dumpt duo: verrassende comeback op til?'

RSC Anderlecht moet in januari vooral de veel te brede kern zien af te slanken, maar Besnik Hasi ...

649
649
Maarten Breckx en Lies Vandenberghe doen VTM-kijker huiveren

Ze staan vaak langs de zijlijn, scherp van tong en perfect voorbereid. Maar achter de camera, ver ...

152
152

Meer sportnieuws