TRANSFERUURTJE: 'Club haalt opgelucht adem, megatransfer Doku rond'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt opgelucht adem, megatransfer Doku rond'

De zomerse transferperiode draait inmiddels op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland zijn de meeste clubs volop bezig met het zoeken van versterking en het afronden van deals aan inkomende en uitgaande zijde. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks de belangrijkste transfers en opvallendste geruchten in het Transferuurtje.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Recordtransfer Club Brugge, Anderlecht baalt’

Jupiler Pro League

Gift Orban staat hoog op het verlanglijstje van Tottenham, maar volgens Football Insider denkt nu ook Fulham nadrukkelijk aan zijn komst. De Cottagers verloren enkele dagen geleden Aleksandar Mitrovic aan Al-Ahli en willen zo snel mogelijk een vervanger aantrekken. Orban is één van de twee namen die ze daarvoor in overweging nemen.

Voor een vertrek van Tajon Buchanan lijkt Club Brugge alvast niet meer te moeten gaan vrezen. De Canadees werd lange tijd in verband gebracht met Internazionale, maar die Italiaanse topclub heeft volgens Fabrizio Romano een andere optie gevonden voor de rechterflank en vond een akkoord met Bayern München omtrent Benjamin Pavard.

Antwerp wil zo snel mogelijk werk maken van een waardige vervanger voor Gaston Avila. Zo werd al bekend gemaakt dat Overmars en co. denken aan Olivier Deman, maar RAFC overweegt ook alternatieven. De doorgaans uitstekend geïnformeerde Sacha Tavolieri weet namelijk dat The Great Old ook denkt aan Valentin Barco van Boca Juniors. De Argentijnse topclub zou ongeveer 10 miljoen euro verlangen. Concurrentie is er van Manchester City en Brighton.

Zeno Debast is een interessant doelwit voor verschillende clubs. In de voorbije weken werd vooral PSV genoemd als mogelijke bestemming. Volgens Het Nieuwsblad ligt zijn naam nog steeds op tafel in Eindhoven en zou de lampenclub een aanzienlijk bod overwegen bij kwalificatie voor de Champions League. Ook vanuit Italië zou er interesse zijn van Internazionale en volgens TMW van ACF Fiorentina.

Buitenland

Calciomercato meldt dat Chelsea Romelu Lukaku opnieuw richting Saudi-Arabië zal proberen te pushen als ook de pistes van Juventus en Tottenham helemaal uitdoven. Dat is voor de Engelsen ook de beste oplossing, want de Saudi's betalen absurd hoge transfersommen.

Timothy Castagne werd deze zomer al gelinkt aan Juventus, maar dat lijkt voorlopig niet de middelen te hebben om grote transfers te doen. Een terugkeer naar de Premier League blijft echter wel een optie. Daar toont Fulham al een tijdje interesse en Sky Sports verzekert dat die nog niet van de baan is.

Fabrizio Romano weet dat Manchester City en Stade Rennes een mondeling akkoord bereikt hebben over de transfer van Jérémy Doku. Het zou gaan om een deal van 60 miljoen euro. Sacha Tavolieri maakt dan weer gewag van 65 miljoen euro. De medische testen van Doku zouden later deze week plaatsvinden. Ook de speler zelf bereikte al een akkoord met City, waardoor niets een transfer nog in de weg lijkt te staan.

De transfer legt niet alleen Rennes, maar ook RSC Anderlecht geen windeieren. Bij de overgang van Doku naar Frankrijk bedong Paars-Wit immers een doorverkooppercentage van 20% op de meerwaarde, waardoor het nu tussen de 7,5 à 8 miljoen euro mag bijschrijven op de rekening.

Rodrigo De Paul is volgens Fabrizio Romano op weg naar Al-Ahli. De steenrijke Saudische topclub zou een bod van 32 miljoen euro neergelegd hebben bij Atlético Madrid en wacht een beslissing van de Rojiblancos alvast niet af om rond de tafel te gaan zitten met de Argentijnse middenvelder zelf.

Zal Doku het goed doen bij City?

Meest recent

'Anderlecht in actie: deadline Schreuder, Taravel krijgt belofte'

Bijna drie weken na het ontslag van Besnik Hasi, heerst er nog steeds onduidelijkheid over de ...

103
103
Hayen geeft 'het geheim' achter wedergeboorte Genk

KRC Genk heeft zijn goede resultaten van de laatste weken nu ook kunnen bevestigen in de Europa ...

58
58
Kritische Verhaeghe krijgt draai om de oren: "Kleine verliezer"

Club Brugge is een historische Champions League-avond rijker. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

129
129
UEL/UECL: horror-avond Schmeichel, Lille in vieze papieren

Donderdagavond werden de heenmatchen in de tussenronde van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

58
58
Gretige uitspraak Karetsas doet Genk-fans watertanden

KRC Genk was bezig aan een tegenvallend seizoen. Maar de ommekeer lijkt inmiddels ingezet. Na de ...

166
166
'Knoop doorgehakt: eerste zomertransfer Club Brugge'

Club Brugge KV slaagde er ondanks verschillende miljoenenboden in om zijn sterkhouders tijdens de ...

321
321
'Trainerssoap Anderlecht: definitieve beslissing in zicht'

Het trainersdossier bij RSC Anderlecht blijft de gemoederen bedaren. Alfred Schreuder leek de ...

368
368
'Mbappé slaat op tafel: megatransfer bij Real Madrid'

Kylian Mbappé kan dit seizoen indrukwekkende cijfers voorleggen bij Real Madrid. De Fransman ...

176
176
UEL/UECL: Pak slaag voor Tedesco, nieuw Nederlands drama

Donderdagavond werden de heenmatchen in de tussenronde van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

195
195
Sterk Genk draaft door: 1/8ste finales UEL binnen handbereik

KRC Genk heeft zijn goede vorm van de laatste weken ook doorgetrokken in Europa. Zo namen de ...

114
114
Nieuwe jackpot Club? Marca lyrisch voor onverwachte uitblinker

Club Brugge maakte woensdagavond opnieuw indruk in de Champions League met een 3-3-gelijkspel ...

306
306
‘Drama voor Anderlecht: sterspeler gooit eigen ruiten in’

Bij Anderlecht duikt opnieuw een pijnlijk probleem op: een topper die zijn eigen verhaal tegenwerkt. ...

699
699
Verhaeghe bakt het bruin: X gaat volledig uit zijn dak

Club Brugge speelde gisterenavond andermaal een fantastische partij in de Champions League. ...

203
203
Eerste zomeraanwinst binnen: KVM pakt uit bij Antwerp

KV Mechelen staat in de komende weken voor een grote uitdaging om zijn top zes-notering te ...

171
171
'Lammens grijnst: United dropte heuse transferbom'

Onder het bewind van caretaker Michael Carrick zette Manchester United de voorbije weken een sterke ...

149
149
WK-selectie op spel: Duivel faalt hopeloos onder ogen Garcia

Het aftellen naar het wereldkampioenschap van komende zomer kan stilaan van start gaan, nog 112 ...

299
299
Vanaken wéér in grootse doen: UEFA-comité zwaait met lof

Club Brugge heeft woensdagavond andermaal voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. ...

349
349
Dinamo-Genk: Hayen voert één wissel door in basiself

Donderdagavond moet KRC Genk weer aan de bak op het Europese toneel. In de tussenronde van de Europa ...

39
39
Club Brugge krijgt cruciale update uit ziekenboeg

In de tussenronde van de Champions League sleepte Club Brugge woensdag een 3-3 gelijkspel uit de ...

289
289
'Anderlecht all-in: ultieme inspanning voor Schreuder'

Komt hij, of komt hij niet? RSC Anderlecht hoopt zo snel mogelijk Alfred Schreuder voor te stellen ...

360
360
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

107
107
'Club Brugge dropt bommetje: Mignolet out, Casteels in?'

Deze keer hoefde hij zich niet echt te onderscheiden tegen Atlético Madrid, maar de voorbije ...

230
230
'Hayen waagt gokje: opvallend experiment bij KRC Genk'

In de tussenronde van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen Dinamo Zagreb. Met welke ...

205
205
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

200
200
'Anderlecht op dood spoor: ook Schreuder haakt af'

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. Behoudens een verrassing nog altijd met ...

520
520

Meer sportnieuws