TRANSFERUURTJE: 'Club haalt opgelucht adem, megatransfer Doku rond'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt opgelucht adem, megatransfer Doku rond'

De zomerse transferperiode draait inmiddels op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland zijn de meeste clubs volop bezig met het zoeken van versterking en het afronden van deals aan inkomende en uitgaande zijde. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks de belangrijkste transfers en opvallendste geruchten in het Transferuurtje.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Standard en Club kijken in JPL, Anderlecht dubt’

Jupiler Pro League

Gift Orban staat hoog op het verlanglijstje van Tottenham, maar volgens Football Insider denkt nu ook Fulham nadrukkelijk aan zijn komst. De Cottagers verloren enkele dagen geleden Aleksandar Mitrovic aan Al-Ahli en willen zo snel mogelijk een vervanger aantrekken. Orban is één van de twee namen die ze daarvoor in overweging nemen.

Voor een vertrek van Tajon Buchanan lijkt Club Brugge alvast niet meer te moeten gaan vrezen. De Canadees werd lange tijd in verband gebracht met Internazionale, maar die Italiaanse topclub heeft volgens Fabrizio Romano een andere optie gevonden voor de rechterflank en vond een akkoord met Bayern München omtrent Benjamin Pavard.

Antwerp wil zo snel mogelijk werk maken van een waardige vervanger voor Gaston Avila. Zo werd al bekend gemaakt dat Overmars en co. denken aan Olivier Deman, maar RAFC overweegt ook alternatieven. De doorgaans uitstekend geïnformeerde Sacha Tavolieri weet namelijk dat The Great Old ook denkt aan Valentin Barco van Boca Juniors. De Argentijnse topclub zou ongeveer 10 miljoen euro verlangen. Concurrentie is er van Manchester City en Brighton.

Zeno Debast is een interessant doelwit voor verschillende clubs. In de voorbije weken werd vooral PSV genoemd als mogelijke bestemming. Volgens Het Nieuwsblad ligt zijn naam nog steeds op tafel in Eindhoven en zou de lampenclub een aanzienlijk bod overwegen bij kwalificatie voor de Champions League. Ook vanuit Italië zou er interesse zijn van Internazionale en volgens TMW van ACF Fiorentina.

Buitenland

Calciomercato meldt dat Chelsea Romelu Lukaku opnieuw richting Saudi-Arabië zal proberen te pushen als ook de pistes van Juventus en Tottenham helemaal uitdoven. Dat is voor de Engelsen ook de beste oplossing, want de Saudi's betalen absurd hoge transfersommen.

Timothy Castagne werd deze zomer al gelinkt aan Juventus, maar dat lijkt voorlopig niet de middelen te hebben om grote transfers te doen. Een terugkeer naar de Premier League blijft echter wel een optie. Daar toont Fulham al een tijdje interesse en Sky Sports verzekert dat die nog niet van de baan is.

Fabrizio Romano weet dat Manchester City en Stade Rennes een mondeling akkoord bereikt hebben over de transfer van Jérémy Doku. Het zou gaan om een deal van 60 miljoen euro. Sacha Tavolieri maakt dan weer gewag van 65 miljoen euro. De medische testen van Doku zouden later deze week plaatsvinden. Ook de speler zelf bereikte al een akkoord met City, waardoor niets een transfer nog in de weg lijkt te staan.

De transfer legt niet alleen Rennes, maar ook RSC Anderlecht geen windeieren. Bij de overgang van Doku naar Frankrijk bedong Paars-Wit immers een doorverkooppercentage van 20% op de meerwaarde, waardoor het nu tussen de 7,5 à 8 miljoen euro mag bijschrijven op de rekening.

Rodrigo De Paul is volgens Fabrizio Romano op weg naar Al-Ahli. De steenrijke Saudische topclub zou een bod van 32 miljoen euro neergelegd hebben bij Atlético Madrid en wacht een beslissing van de Rojiblancos alvast niet af om rond de tafel te gaan zitten met de Argentijnse middenvelder zelf.

Zal Doku het goed doen bij City?

Meest recent

Ervaren Rode Duivel op plaats gezet: "Pure nonchalance"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

40
40
'Deal van 60 miljoen bezorgt Club Brugge zware kater'

Club Brugge was afgelopen zomer nadrukkelijk op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Daarvoor viel ...

133
133
Ex-JPL-held verrast met extreme fysieke transformatie

Een transformatie die niemand zag aankomen: Jules Van Cleemput duikt plots opnieuw op, maar niet ...

15
15
Standard vloekt: zware opdoffer vlak voor Play-Offs

Komend weekend trekken ook de Europe Play-Offs zich op gang in de Jupiler Pro League. Standard staat ...

61
61
JPL hot in Engeland: Seys en De Cat naar zelfde club?

Komend weekend worden de Champions' Play-Offs afgetrapt met enkele mooie affiches. Zo is het nu al ...

236
236
De interland-week op TV: zes WK-tickets en oefenclashes

Komend weekend gaat het beslissende luik van het seizoen in het clubvoetbal van start. Maar eerst ...

26
26
Snelders in cel: schokkende feiten blijven nazinderen

Wat jarenlang begon als een vertrouwd gezicht en stem in het Belgische voetbal, eindigt nu in een ...

111
111
Degryse haalt verschroeiend uit na VS-België: "Kan écht niet"

De oefenwedstrijd in en tegen de Verenigde Staten, heeft de Rode Duivels een klinkende ...

94
94
De Bruyne moet wijken: nieuwe leider Duivels staat op

Kevin De Bruyne blijft de grootste naam bij de Rode Duivels, maar tegen de Verenigde Staten werd ook ...

265
265
België charmeert Europa: L'Equipe gek van twee Duivels

Er blijft zeker nog ruimte voor verbetering, maar de Rode Duivels hebben toch vooral goede punten ...

198
198
'Conflict Lukaku escaleert: Anderlecht-comeback wordt reëel'

Terwijl de Rode Duivels hun Amerikaanse tournée verder afwerken, wordt het op het thuisfront ...

397
397
Ook VS gaan los op truitjes-drama: sterren halen fors uit

De oefenwedstrijd tussen de Verenigde Staten en de Rode Duivels heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

298
298
Eén Rode Duivel valt door de mand: Albert is keihard

De Rode Duivels hebben zaterdag met 2-5 gewonnen van de Verenigde Staten. Met die oefenzege tankten ...

212
212
KV Mechelen verrast met opvallende ambitie

De Champions' Play-Off telt dit seizoen enkele verrassingen. Met Antwerp en Genk grepen twee van de ...

126
126
Frankrijk boekt ook met B-ploeg simpele oefenzege

Zondag stonden er opnieuw enkele oefeninterlands op het programma. De voornaamste affiche was die ...

61
61
'Club baalt: Barça gaat met droomtarget lopen'

Club Brugge staat ongetwijfeld weer voor een drukke transferzomer. Het zal wellicht opnieuw de ...

213
213
Kritiek op defensie: Garcia onthult Duivels plan

De Rode Duivels zijn met een goed gevoel begonnen aan hun voorbereiding op het WK, want ze boekten ...

100
100
Rode Duivel doet boekje open: "Ik heb tranen gelaten"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een stevig statement gemaakt in hun eerste ...

68
68
'Anderlecht verliest weer talent: Aston Villa slaat toe'

Bij Anderlecht gaan ze nog steeds prat op Neerpede, al vindt het talent dat daar opgeleid wordt lang ...

381
381
Kompany naar City? Bayern-legende reageert duidelijk

De geruchtenmolen draait alwaar op volle toeren rond de toekomst van Vincent Kompany. Hij wordt de ...

161
161
'Tottenham verbaast en gaat voor speler-trainer'

Bij Tottenham is de crisis de voorbije weken alleen maar groter geworden. Zondag werd een nieuw ...

132
132
'KV Mechelen hakt knopen door over vier spelers'

KV Mechelen bereidt zich tijdens deze interlandbreak volop voor op zijn eerste deelname aan de ...

215
215
Duivels-alarm: Waarom De Cuyper plots ter discussie staat

Maxim De Cuyper leek het probleem op links eindelijk te hebben opgelost bij de Rode Duivels. Maar na ...

224
224
'Liverpool verslikt zich: 'opvolger Salah' kost 100 miljoen'

Wie wordt komende zomer de opvolger van Mohamed Salah? Het is een vraag die de supporters van ...

72
72
Vandenbempt kiest verkeerde richting: verbijstering alom

Peter Vandenbempt, voor veel mensen in de voetbalwereld nog steeds de beste commentator, liet ...

86
86

Meer sportnieuws