Anderlecht wil stevig verrassen met ‘kamikaze-spits’

1284
Anderlecht wil stevig verrassen met ‘kamikaze-spits’

Brian Riemer zet de deur open voor een terugkeer van Islam Slimani naar Anderlecht, maar de Algerijnse spits is goed op weg naar het Braziliaanse Coritiba.

Anderlecht staat dus nog altijd open voor specifieke profielen die het vermogen hebben om wedstrijden te beslissen en directe meerwaarde te bieden, en daarvoor richt RSCA het vizier op Keisuke Goto, de kamikaze-spits van Júbilo Iwata.

LEES OOK: Anderlecht wint maar zwoegt: grote winnaar op tribunes

Anderlecht in stijgende lijn

Het nieuwe voetbalseizoen begon voor Anderlecht met een dramatische 2-0 nederlaag tegen Union SG, waarbij de geleverde prestatie nog veel teleurstellender was dan het resultaat. Sindsdien heeft Anderlecht echter een positieve omslag gemaakt door 9 op 9 te behalen, en waarbij het spel in stijgende lijn ging.

In het afgelopen weekend toonde Sporting attractief en dominant voetbal tijdens de 2-1 overwinning tegen Westerlo, wat grotendeels te danken was aan de inbreng van de twee nieuwkomers Alexis Flips en Mats Rits. Anderlecht realiseerde vorig weekend bijvoorbeeld het hoogste aantal doelkansen, expected goals en balbezit sinds het begin van het nog prille seizoen.

Brian Riemer streeft ernaar om verder te bouwen op deze positieve ontwikkeling, maar hij beseft ook dat er nog enkele tekortkomingen zijn binnen zijn ploeg. Zo blijkt Anderlecht veel moeite te hebben om wedstrijden in een definitieve plooi te leggen, en worden er nog steeds te veel (grote) kansen gemist voor het doel.

Toch nog ruimte voor versterking in de spits?

Het Nieuwsblad stelt vast dat het publiek van Anderlecht vooral hoopt op meer geflits. “Er moet nog meer killersmentaliteit komen”, schrijft de krant. Het is wellicht door die combinatie van deze factoren waarom Anderlecht en Riemer bleven hopen op de terugkeer van Islam Slimani, de balvaste, toegewijde en hardwerkende spits, met grote fysieke krachten en een schat aan ervaring op het hoogste niveau.

Riemer sprak vorige week nog met grote lof over Slimani tegenover L'Avenir: “Ik hou van Slimani, hij had een enorme meerwaarde voor mij. De deur blijft open voor goede spelers en Slimani is daar één van.” Hoewel Riemer reeds beschikt over Kasper Dolberg en Luis Vazquez als spitsen, lijkt er dus nog ruimte te zijn voor verdere versterking op die positie.Niettemin zal Slimani niet terugkeren, aangezien hij een contract zal tekenen bij het Braziliaanse Coritiba.

Beslissende doelpuntenmaker

Anderlecht staat dus nog altijd open voor specifieke profielen die het vermogen hebben om wedstrijden te beslissen en directe meerwaarde te bieden, vergelijkbaar met de kwaliteiten van Islam Slimani. In deze context wordt Anderlecht alvast in verband gebracht met Keisuke Goto, de pas 18-jarige spits van het Japanse Júbilo Iwata.

Goto is een targetspits met een lengte van 1 meter 91, wat ongewoon groot is voor een Japanner. Qua profiel wordt de krachtige Goto vaak vergeleken met Harry Kane. Hij is kopbalsterk, is moeilijk van de bal af te zetten en hij positioneert zich uitstekend in het strafschopgebied. Goto kan zowel met zijn linker- als rechtervoet afdrukken op het doel.

Hoewel Goto vanwege zijn jonge leeftijd voornamelijk als invaller bij zijn club fungeert, heeft hij dit seizoen al 5 doelpunten weten te scoren in 934 minuten speeltijd, wat neerkomt op een gemiddelde van 0,48 doelpunt per 90 minuten.

De atletische Goto maakt slim gebruik van zijn hoge snelheid en wendbaarheid om zijn directe tegenstanders te passeren. Vervolgens benut hij zijn fysieke dominantie om de verdedigers van zich af te houden en zo ruimte te creëren. Dit leidt vaak tot keurig afgewerkte doelpunten, zoals blijkt uit zijn hoge doelpunten regelmaat, waarmee hij tot de beste spitsen van de Japanse J2 League behoort.

Valse 9 of zelfs centrale middenvelder

Keisuke Goto onderscheidt zich ook door zijn uitstekende voetballende kwaliteiten, en ook daarom wordt hij door onder meer Daily Mail vergeleken met Harry Kane. De boomlange Japanner laat zich graag terugzakken om deel te nemen aan de opbouw van het spel. Met zijn snelheid en behendigheid aan de bal kan Goto ook goed functioneren als hij iets lager op het veld speelt, in een meer teruggetrokken rol, zoals bijvoorbeeld als valse 9 of zelfs als centrale middenvelder.

Zijn fysieke kracht en lengte stellen hem in staat om als aanspeelpunt en balvaste kapstok te fungeren, zoals Islam Slimani vorig seizoen bij Anderlecht. Hierdoor krijgen zijn teamgenoten de gelegenheid om een aanval op te zetten voordat hij de bal doorspeelt naar een vleugelspeler en zelf de aanval opzoekt met zijn snelheid.

Goto’s gevoel voor positie is op zeer jonge leeftijd heel goed ontwikkeld. Door zijn vrijheid tussen het centrale punt van de aanval en een nummer 10-positie kan Goto zijn grote creativiteit uiten, waardoor hij vaak uitwijkt naar de flank. Door deze unieke combinatie van kwaliteiten, een veelbelovend potentieel en jeugdige leeftijd, is Goto bijgevolg een felbegeerde speler op de transfermarkt.

Zelfs Chelsea wil hem

 Keisuke Goto zal naar verluidt flink wat geld moeten kosten, ondanks dat zijn marktwaarde volgens Transfermarkt.com slechts 250 duizend euro bedraagt. Goto wordt in verband gebracht met verschillende grote en kapitaalkrachtige clubs, waaronder Ajax, Feyenoord, Sevilla FC, RC Strasbourg en Everton FC. Bovendien is ook de Engelse grootmacht Chelsea onlangs in de geruchtenmolen verschenen met interesse in hem.

Heeft Anderlecht een type-Goto nodig?

Meest recent

Speler geraakte niet weg bij Bayern, Kompany velt oordeel

Wie stopt Bayern dit seizoen in de Bundesliga? We vermoeden weer niemand. Vincent Kompany neemt het ...

32
32
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

54
54
Arsenal en Real Madrid gunnen hun fans een goed weekend

Arsenal en Real Madrid kwamen vanavond aan de bak in de Premier League en La Liga. Konden de twee ...

24
24
Sterk Union SG met vijfklapper, drama voor OHL

Twee matchen om 20u45 in de Jupiler Pro League. Union SG hoopte zijn goede start verder te zetten ...

119
119
Met een trotse Van Himst: "Maakt het extra mooi"

KVC Westerlo won knap met 4-2 van Standard. De Kemphanen boeken zo een knappe zes op zes en het is ...

65
65
Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski voor een enorme koerswijziging gezorgd. De sportieve baas ...

158
158
Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Maxim De Cuyper trok een jaar geleden voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

138
138
Vermeeren over vertrek bij Antwerp: "Als men dat zou weten..."

Arthur Vermeerden keerde terug naar Royal Antwerp FC. De middenvelder kende geen geslaagde avonturen ...

211
211
Groot feest bij Westerlo: Standard gaat onderuit

Om 18u15 stond er een interessant duel op het programma met KVC Westerlo tegen Standard. Het werd ...

57
57
Weergaloze Moreira dé grote man bij AC Milan

In de Serie A en Premier League begonnen er vroeg op de avond ook twee matchen. Tottenham ging tegen ...

54
54
‘Club Brugge-topaankopen keren zich tegen Leko’

Club Brugge investeerde deze zomer ruim vijftig miljoen euro in een nieuwe ploeg. Toch botsen enkele ...

378
378
Exit bij KRC Genk: "Ik zocht een oplossing"

Bij OH Leuven moet het dringend beter. De ploeg van Timmy Simons pakte nog geen enkel punt en ze ...

34
34
Cercle Brugge onder druk: Friis ziet één groot probleem

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. Met een twee op vijftien is het rapport ...

79
79
Geen revelatie: OH Leuven staat voor cruciaal seizoen

De afgelopen jaren moesten we toch even de wenkbrauwen fronsen bij bepaalde uitspraken. Zo werd OH ...

49
49
Vanaken wel of niet? Leko maakt selectie bekend

Hans Vanaken viel tegen Aston Villa uit met een lichte blessure. Er was veel twijfel of de Rode ...

158
158
Wilmots met kennersoog? Gouden zaak voor Standard

Bepaalde media durfden al eens neerbuigend te doen over Marc Wilmots, maar hij levert geen onaardig ...

71
71
Pandoering voor RSCA Futures, Sporting Hasselt viert

Om 16u stonden er twee matchen in de Challenger Pro League op het programma. RSCA Futures nam het op ...

83
83
Chelsea en Liverpool overtuigen weer niet in Premier League

Drukke namiddag in de Premier League. Om 16u vatten er maar liefst vijf partijen aan. Het was vooral ...

26
26
SK Beveren maakt sterke thuisreputatie weer waar tegen STVV

In de Jupiler Pro League begonnen SK Beveren en STVV om 16u op de Freethiel aan hun onderlinge ...

83
83
De Cat baalt enorm, Dortmund wint vlot

In de Bundesliga stonden er om 15u30 ook heel wat matchen op het programma. Borussia Dortmund kwam ...

88
88
Standard mag weer dromen: "Er is veel meer kwaliteit"

Standard is met een 11 op 15 zeer goed begonnen aan het seizoen. De Rouches spelen dit weekend op ...

62
62
Luis Vazquez (ex-RSCA) gaat viraal met 'misser van het jaar'

Luis Vazquez verliet RSC Anderlecht een aantal maanden geleden voor Birmingham City. De Argentijnse ...

183
183
Boskampt stelt vast: "Dat begint zich te wreken bij Club"

Club Brugge begon correct aan het seizoen, maar het is duidelijk dat het allemaal nog veel beter ...

352
352
Vanderbiest na 2 op 18: "Het is hier altijd iets, hé"

KV Mechelen verloor met 0-1 van RSC Anderlecht. De Maneblussers waren verdienstelijk, maar ook niet ...

123
123
Dé titelkandidaat in België? "Zij staan verder dan Club Brugge"

Union SG is inzake resultaten zeer goed begonnen aan het seizoen. Ze boekten een 13 op 15. Vanavond ...

371
371

Meer sportnieuws