Anderlecht wil stevig verrassen met ‘kamikaze-spits’

1284 stemmen
Anderlecht wil stevig verrassen met ‘kamikaze-spits’

Brian Riemer zet de deur open voor een terugkeer van Islam Slimani naar Anderlecht, maar de Algerijnse spits is goed op weg naar het Braziliaanse Coritiba.

Anderlecht staat dus nog altijd open voor specifieke profielen die het vermogen hebben om wedstrijden te beslissen en directe meerwaarde te bieden, en daarvoor richt RSCA het vizier op Keisuke Goto, de kamikaze-spits van Júbilo Iwata.

LEES OOK: Waanzinnige leegloop dreigt bij Anderlecht: 20 exits?

Anderlecht in stijgende lijn

Het nieuwe voetbalseizoen begon voor Anderlecht met een dramatische 2-0 nederlaag tegen Union SG, waarbij de geleverde prestatie nog veel teleurstellender was dan het resultaat. Sindsdien heeft Anderlecht echter een positieve omslag gemaakt door 9 op 9 te behalen, en waarbij het spel in stijgende lijn ging.

In het afgelopen weekend toonde Sporting attractief en dominant voetbal tijdens de 2-1 overwinning tegen Westerlo, wat grotendeels te danken was aan de inbreng van de twee nieuwkomers Alexis Flips en Mats Rits. Anderlecht realiseerde vorig weekend bijvoorbeeld het hoogste aantal doelkansen, expected goals en balbezit sinds het begin van het nog prille seizoen.

Brian Riemer streeft ernaar om verder te bouwen op deze positieve ontwikkeling, maar hij beseft ook dat er nog enkele tekortkomingen zijn binnen zijn ploeg. Zo blijkt Anderlecht veel moeite te hebben om wedstrijden in een definitieve plooi te leggen, en worden er nog steeds te veel (grote) kansen gemist voor het doel.

Toch nog ruimte voor versterking in de spits?

Het Nieuwsblad stelt vast dat het publiek van Anderlecht vooral hoopt op meer geflits. “Er moet nog meer killersmentaliteit komen”, schrijft de krant. Het is wellicht door die combinatie van deze factoren waarom Anderlecht en Riemer bleven hopen op de terugkeer van Islam Slimani, de balvaste, toegewijde en hardwerkende spits, met grote fysieke krachten en een schat aan ervaring op het hoogste niveau.

Riemer sprak vorige week nog met grote lof over Slimani tegenover L'Avenir: “Ik hou van Slimani, hij had een enorme meerwaarde voor mij. De deur blijft open voor goede spelers en Slimani is daar één van.” Hoewel Riemer reeds beschikt over Kasper Dolberg en Luis Vazquez als spitsen, lijkt er dus nog ruimte te zijn voor verdere versterking op die positie.Niettemin zal Slimani niet terugkeren, aangezien hij een contract zal tekenen bij het Braziliaanse Coritiba.

Beslissende doelpuntenmaker

Anderlecht staat dus nog altijd open voor specifieke profielen die het vermogen hebben om wedstrijden te beslissen en directe meerwaarde te bieden, vergelijkbaar met de kwaliteiten van Islam Slimani. In deze context wordt Anderlecht alvast in verband gebracht met Keisuke Goto, de pas 18-jarige spits van het Japanse Júbilo Iwata.

Goto is een targetspits met een lengte van 1 meter 91, wat ongewoon groot is voor een Japanner. Qua profiel wordt de krachtige Goto vaak vergeleken met Harry Kane. Hij is kopbalsterk, is moeilijk van de bal af te zetten en hij positioneert zich uitstekend in het strafschopgebied. Goto kan zowel met zijn linker- als rechtervoet afdrukken op het doel.

Hoewel Goto vanwege zijn jonge leeftijd voornamelijk als invaller bij zijn club fungeert, heeft hij dit seizoen al 5 doelpunten weten te scoren in 934 minuten speeltijd, wat neerkomt op een gemiddelde van 0,48 doelpunt per 90 minuten.

De atletische Goto maakt slim gebruik van zijn hoge snelheid en wendbaarheid om zijn directe tegenstanders te passeren. Vervolgens benut hij zijn fysieke dominantie om de verdedigers van zich af te houden en zo ruimte te creëren. Dit leidt vaak tot keurig afgewerkte doelpunten, zoals blijkt uit zijn hoge doelpunten regelmaat, waarmee hij tot de beste spitsen van de Japanse J2 League behoort.

Valse 9 of zelfs centrale middenvelder

Keisuke Goto onderscheidt zich ook door zijn uitstekende voetballende kwaliteiten, en ook daarom wordt hij door onder meer Daily Mail vergeleken met Harry Kane. De boomlange Japanner laat zich graag terugzakken om deel te nemen aan de opbouw van het spel. Met zijn snelheid en behendigheid aan de bal kan Goto ook goed functioneren als hij iets lager op het veld speelt, in een meer teruggetrokken rol, zoals bijvoorbeeld als valse 9 of zelfs als centrale middenvelder.

Zijn fysieke kracht en lengte stellen hem in staat om als aanspeelpunt en balvaste kapstok te fungeren, zoals Islam Slimani vorig seizoen bij Anderlecht. Hierdoor krijgen zijn teamgenoten de gelegenheid om een aanval op te zetten voordat hij de bal doorspeelt naar een vleugelspeler en zelf de aanval opzoekt met zijn snelheid.

Goto’s gevoel voor positie is op zeer jonge leeftijd heel goed ontwikkeld. Door zijn vrijheid tussen het centrale punt van de aanval en een nummer 10-positie kan Goto zijn grote creativiteit uiten, waardoor hij vaak uitwijkt naar de flank. Door deze unieke combinatie van kwaliteiten, een veelbelovend potentieel en jeugdige leeftijd, is Goto bijgevolg een felbegeerde speler op de transfermarkt.

Zelfs Chelsea wil hem

 Keisuke Goto zal naar verluidt flink wat geld moeten kosten, ondanks dat zijn marktwaarde volgens Transfermarkt.com slechts 250 duizend euro bedraagt. Goto wordt in verband gebracht met verschillende grote en kapitaalkrachtige clubs, waaronder Ajax, Feyenoord, Sevilla FC, RC Strasbourg en Everton FC. Bovendien is ook de Engelse grootmacht Chelsea onlangs in de geruchtenmolen verschenen met interesse in hem.

Heeft Anderlecht een type-Goto nodig?

Meest recent

'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

35
35
Vanhaezebrouck doet straffe uitspraak over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

61
61
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

38
38
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

171
171
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

101
101
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

191
191
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

102
102
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

135
135
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

106
106
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

796
796
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

1080
1080
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

74
74
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

538
538
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

170
170
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

288
288
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

638
638
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

165
165
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

156
156
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

362
362
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

215
215
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

224
224
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

257
257
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

804
804
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

521
521

Meer sportnieuws