Anderlecht wil stevig verrassen met ‘kamikaze-spits’

1284 stemmen
Anderlecht wil stevig verrassen met ‘kamikaze-spits’

Brian Riemer zet de deur open voor een terugkeer van Islam Slimani naar Anderlecht, maar de Algerijnse spits is goed op weg naar het Braziliaanse Coritiba.

Anderlecht staat dus nog altijd open voor specifieke profielen die het vermogen hebben om wedstrijden te beslissen en directe meerwaarde te bieden, en daarvoor richt RSCA het vizier op Keisuke Goto, de kamikaze-spits van Júbilo Iwata.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

Anderlecht in stijgende lijn

Het nieuwe voetbalseizoen begon voor Anderlecht met een dramatische 2-0 nederlaag tegen Union SG, waarbij de geleverde prestatie nog veel teleurstellender was dan het resultaat. Sindsdien heeft Anderlecht echter een positieve omslag gemaakt door 9 op 9 te behalen, en waarbij het spel in stijgende lijn ging.

In het afgelopen weekend toonde Sporting attractief en dominant voetbal tijdens de 2-1 overwinning tegen Westerlo, wat grotendeels te danken was aan de inbreng van de twee nieuwkomers Alexis Flips en Mats Rits. Anderlecht realiseerde vorig weekend bijvoorbeeld het hoogste aantal doelkansen, expected goals en balbezit sinds het begin van het nog prille seizoen.

Brian Riemer streeft ernaar om verder te bouwen op deze positieve ontwikkeling, maar hij beseft ook dat er nog enkele tekortkomingen zijn binnen zijn ploeg. Zo blijkt Anderlecht veel moeite te hebben om wedstrijden in een definitieve plooi te leggen, en worden er nog steeds te veel (grote) kansen gemist voor het doel.

Toch nog ruimte voor versterking in de spits?

Het Nieuwsblad stelt vast dat het publiek van Anderlecht vooral hoopt op meer geflits. “Er moet nog meer killersmentaliteit komen”, schrijft de krant. Het is wellicht door die combinatie van deze factoren waarom Anderlecht en Riemer bleven hopen op de terugkeer van Islam Slimani, de balvaste, toegewijde en hardwerkende spits, met grote fysieke krachten en een schat aan ervaring op het hoogste niveau.

Riemer sprak vorige week nog met grote lof over Slimani tegenover L'Avenir: “Ik hou van Slimani, hij had een enorme meerwaarde voor mij. De deur blijft open voor goede spelers en Slimani is daar één van.” Hoewel Riemer reeds beschikt over Kasper Dolberg en Luis Vazquez als spitsen, lijkt er dus nog ruimte te zijn voor verdere versterking op die positie.Niettemin zal Slimani niet terugkeren, aangezien hij een contract zal tekenen bij het Braziliaanse Coritiba.

Beslissende doelpuntenmaker

Anderlecht staat dus nog altijd open voor specifieke profielen die het vermogen hebben om wedstrijden te beslissen en directe meerwaarde te bieden, vergelijkbaar met de kwaliteiten van Islam Slimani. In deze context wordt Anderlecht alvast in verband gebracht met Keisuke Goto, de pas 18-jarige spits van het Japanse Júbilo Iwata.

Goto is een targetspits met een lengte van 1 meter 91, wat ongewoon groot is voor een Japanner. Qua profiel wordt de krachtige Goto vaak vergeleken met Harry Kane. Hij is kopbalsterk, is moeilijk van de bal af te zetten en hij positioneert zich uitstekend in het strafschopgebied. Goto kan zowel met zijn linker- als rechtervoet afdrukken op het doel.

Hoewel Goto vanwege zijn jonge leeftijd voornamelijk als invaller bij zijn club fungeert, heeft hij dit seizoen al 5 doelpunten weten te scoren in 934 minuten speeltijd, wat neerkomt op een gemiddelde van 0,48 doelpunt per 90 minuten.

De atletische Goto maakt slim gebruik van zijn hoge snelheid en wendbaarheid om zijn directe tegenstanders te passeren. Vervolgens benut hij zijn fysieke dominantie om de verdedigers van zich af te houden en zo ruimte te creëren. Dit leidt vaak tot keurig afgewerkte doelpunten, zoals blijkt uit zijn hoge doelpunten regelmaat, waarmee hij tot de beste spitsen van de Japanse J2 League behoort.

Valse 9 of zelfs centrale middenvelder

Keisuke Goto onderscheidt zich ook door zijn uitstekende voetballende kwaliteiten, en ook daarom wordt hij door onder meer Daily Mail vergeleken met Harry Kane. De boomlange Japanner laat zich graag terugzakken om deel te nemen aan de opbouw van het spel. Met zijn snelheid en behendigheid aan de bal kan Goto ook goed functioneren als hij iets lager op het veld speelt, in een meer teruggetrokken rol, zoals bijvoorbeeld als valse 9 of zelfs als centrale middenvelder.

Zijn fysieke kracht en lengte stellen hem in staat om als aanspeelpunt en balvaste kapstok te fungeren, zoals Islam Slimani vorig seizoen bij Anderlecht. Hierdoor krijgen zijn teamgenoten de gelegenheid om een aanval op te zetten voordat hij de bal doorspeelt naar een vleugelspeler en zelf de aanval opzoekt met zijn snelheid.

Goto’s gevoel voor positie is op zeer jonge leeftijd heel goed ontwikkeld. Door zijn vrijheid tussen het centrale punt van de aanval en een nummer 10-positie kan Goto zijn grote creativiteit uiten, waardoor hij vaak uitwijkt naar de flank. Door deze unieke combinatie van kwaliteiten, een veelbelovend potentieel en jeugdige leeftijd, is Goto bijgevolg een felbegeerde speler op de transfermarkt.

Zelfs Chelsea wil hem

 Keisuke Goto zal naar verluidt flink wat geld moeten kosten, ondanks dat zijn marktwaarde volgens Transfermarkt.com slechts 250 duizend euro bedraagt. Goto wordt in verband gebracht met verschillende grote en kapitaalkrachtige clubs, waaronder Ajax, Feyenoord, Sevilla FC, RC Strasbourg en Everton FC. Bovendien is ook de Engelse grootmacht Chelsea onlangs in de geruchtenmolen verschenen met interesse in hem.

Heeft Anderlecht een type-Goto nodig?

Meest recent

Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

35
35
Argentijnse media komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

163
163
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

20
20
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

17
17
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

300
300
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

104
104
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

77
77
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

137
137
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

60
60
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

780
780
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

178
178
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

106
106
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

70
70
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

32
32
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

284
284
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

89
89
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

63
63
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

219
219
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

322
322
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

98
98
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

190
190
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

43
43
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

275
275
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

79
79
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

45
45

Meer sportnieuws