Anderlecht wil stevig verrassen met ‘kamikaze-spits’

1284
Anderlecht wil stevig verrassen met ‘kamikaze-spits’

Brian Riemer zet de deur open voor een terugkeer van Islam Slimani naar Anderlecht, maar de Algerijnse spits is goed op weg naar het Braziliaanse Coritiba.

Anderlecht staat dus nog altijd open voor specifieke profielen die het vermogen hebben om wedstrijden te beslissen en directe meerwaarde te bieden, en daarvoor richt RSCA het vizier op Keisuke Goto, de kamikaze-spits van Júbilo Iwata.

LEES OOK: ‘Anderlecht schakelt door en gaat transferstrijd aan’

Anderlecht in stijgende lijn

Het nieuwe voetbalseizoen begon voor Anderlecht met een dramatische 2-0 nederlaag tegen Union SG, waarbij de geleverde prestatie nog veel teleurstellender was dan het resultaat. Sindsdien heeft Anderlecht echter een positieve omslag gemaakt door 9 op 9 te behalen, en waarbij het spel in stijgende lijn ging.

In het afgelopen weekend toonde Sporting attractief en dominant voetbal tijdens de 2-1 overwinning tegen Westerlo, wat grotendeels te danken was aan de inbreng van de twee nieuwkomers Alexis Flips en Mats Rits. Anderlecht realiseerde vorig weekend bijvoorbeeld het hoogste aantal doelkansen, expected goals en balbezit sinds het begin van het nog prille seizoen.

Brian Riemer streeft ernaar om verder te bouwen op deze positieve ontwikkeling, maar hij beseft ook dat er nog enkele tekortkomingen zijn binnen zijn ploeg. Zo blijkt Anderlecht veel moeite te hebben om wedstrijden in een definitieve plooi te leggen, en worden er nog steeds te veel (grote) kansen gemist voor het doel.

Toch nog ruimte voor versterking in de spits?

Het Nieuwsblad stelt vast dat het publiek van Anderlecht vooral hoopt op meer geflits. “Er moet nog meer killersmentaliteit komen”, schrijft de krant. Het is wellicht door die combinatie van deze factoren waarom Anderlecht en Riemer bleven hopen op de terugkeer van Islam Slimani, de balvaste, toegewijde en hardwerkende spits, met grote fysieke krachten en een schat aan ervaring op het hoogste niveau.

Riemer sprak vorige week nog met grote lof over Slimani tegenover L'Avenir: “Ik hou van Slimani, hij had een enorme meerwaarde voor mij. De deur blijft open voor goede spelers en Slimani is daar één van.” Hoewel Riemer reeds beschikt over Kasper Dolberg en Luis Vazquez als spitsen, lijkt er dus nog ruimte te zijn voor verdere versterking op die positie.Niettemin zal Slimani niet terugkeren, aangezien hij een contract zal tekenen bij het Braziliaanse Coritiba.

Beslissende doelpuntenmaker

Anderlecht staat dus nog altijd open voor specifieke profielen die het vermogen hebben om wedstrijden te beslissen en directe meerwaarde te bieden, vergelijkbaar met de kwaliteiten van Islam Slimani. In deze context wordt Anderlecht alvast in verband gebracht met Keisuke Goto, de pas 18-jarige spits van het Japanse Júbilo Iwata.

Goto is een targetspits met een lengte van 1 meter 91, wat ongewoon groot is voor een Japanner. Qua profiel wordt de krachtige Goto vaak vergeleken met Harry Kane. Hij is kopbalsterk, is moeilijk van de bal af te zetten en hij positioneert zich uitstekend in het strafschopgebied. Goto kan zowel met zijn linker- als rechtervoet afdrukken op het doel.

Hoewel Goto vanwege zijn jonge leeftijd voornamelijk als invaller bij zijn club fungeert, heeft hij dit seizoen al 5 doelpunten weten te scoren in 934 minuten speeltijd, wat neerkomt op een gemiddelde van 0,48 doelpunt per 90 minuten.

De atletische Goto maakt slim gebruik van zijn hoge snelheid en wendbaarheid om zijn directe tegenstanders te passeren. Vervolgens benut hij zijn fysieke dominantie om de verdedigers van zich af te houden en zo ruimte te creëren. Dit leidt vaak tot keurig afgewerkte doelpunten, zoals blijkt uit zijn hoge doelpunten regelmaat, waarmee hij tot de beste spitsen van de Japanse J2 League behoort.

Valse 9 of zelfs centrale middenvelder

Keisuke Goto onderscheidt zich ook door zijn uitstekende voetballende kwaliteiten, en ook daarom wordt hij door onder meer Daily Mail vergeleken met Harry Kane. De boomlange Japanner laat zich graag terugzakken om deel te nemen aan de opbouw van het spel. Met zijn snelheid en behendigheid aan de bal kan Goto ook goed functioneren als hij iets lager op het veld speelt, in een meer teruggetrokken rol, zoals bijvoorbeeld als valse 9 of zelfs als centrale middenvelder.

Zijn fysieke kracht en lengte stellen hem in staat om als aanspeelpunt en balvaste kapstok te fungeren, zoals Islam Slimani vorig seizoen bij Anderlecht. Hierdoor krijgen zijn teamgenoten de gelegenheid om een aanval op te zetten voordat hij de bal doorspeelt naar een vleugelspeler en zelf de aanval opzoekt met zijn snelheid.

Goto’s gevoel voor positie is op zeer jonge leeftijd heel goed ontwikkeld. Door zijn vrijheid tussen het centrale punt van de aanval en een nummer 10-positie kan Goto zijn grote creativiteit uiten, waardoor hij vaak uitwijkt naar de flank. Door deze unieke combinatie van kwaliteiten, een veelbelovend potentieel en jeugdige leeftijd, is Goto bijgevolg een felbegeerde speler op de transfermarkt.

Zelfs Chelsea wil hem

 Keisuke Goto zal naar verluidt flink wat geld moeten kosten, ondanks dat zijn marktwaarde volgens Transfermarkt.com slechts 250 duizend euro bedraagt. Goto wordt in verband gebracht met verschillende grote en kapitaalkrachtige clubs, waaronder Ajax, Feyenoord, Sevilla FC, RC Strasbourg en Everton FC. Bovendien is ook de Engelse grootmacht Chelsea onlangs in de geruchtenmolen verschenen met interesse in hem.

Heeft Anderlecht een type-Goto nodig?

Meest recent

‘Anderlecht schakelt door en gaat transferstrijd aan’

RSC Anderlecht is nog lang niet klaar op de zomermercato. Paars-Wit wordt nog met verschillende ...

6
6
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Anderlecht, Club Brugge wil jackpot’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

96
96
‘Matteo Dams hakt transferknoop door over Club Brugge’

Eerder op de dag kwam het nieuws naar buiten dat Club Brugge Matteo Dams op het lijstje heeft staan ...

209
209
‘Anderlecht stuit op transfermuur: ferme som op tafel’

RSC Anderlecht is nog niet klaar op de zomermercato. Antoine Sibierski is nog op zoek naar een spits ...

182
182
'Fedde Leysen vertrekt bij Union: opvallende constructie'

Union SG ziet deze zomer toch nog een pion vertrekken. Fedde Leysen wordt al een tijdje in verband ...

46
46
‘Opvolger Kindermans: Antwerp draait Anderlecht ferme loer'

Royal Antwerp FC zag Jean Kindermans terug naar RSC Anderlecht trekken en inmiddels heeft The Great ...

647
647
‘Castagne kan na sterk WK plots droomtransfer maken’

Timothy Castagne was één van de revelaties op het WK. Na een aarzelend begin kwam de ...

71
71
‘Grote naam naar Club Brugge? Verrassende optie op lijstje'

Club Brugge vreest deze zomermercato nog vertrekkers. Verschillende spelers kunnen nog een ...

485
485
Club Brugge maakt balans op: alsnog last-minute topaanwinst?

Nu de deadline steeds dichter komt, maken de clubs de balans op voor hun resterende transferplannen. ...

514
514
Kompany in zevende hemel: radicale uitspraak Kane

Aanstaande zaterdag is het zover, dan opent Bayern München zijn nieuwe seizoen in de Duitse ...

127
127
Garcia opent boekje over dé wissel: "Dit zei Courtois me"

In een uitgebreid interview met het Waalse SudPresse heeft Rudi Garcia een eerste keer gereageerd op ...

435
435
Transferhonger RSCA maakt slachtoffers: grote naam naar B-kern?

RSC Anderlecht blijft zich verder versterken. Met Marten Winkler werd maandag een nieuwe ...

852
852
Infantino slaat hard terug: belangrijke kop rolt bij FIFA

Ondanks de lawine aan kritiek van de voorbije weken, blijft Gianni Infantino aan het roer staan bij ...

208
208
Tóch droomtransfer Seys? Engels expert doet ferme uitspraak

Voor Club Brugge is de situatie van Joaquin Seys duidelijk. Zelfs al komt straks een riante ...

830
830
Verbijstering bij KRC Genk: "Compleet onverantwoord"

KRC Genk boekte zaterdag zijn eerste competitiezege, maar de overwinning tegen KVC Westerlo kreeg ...

527
527
‘Club Brugge speelt met vuur: breuk met Tresoldi dreigt’

Club Brugge hield Nicolò Tresoldi deze zomer tegen, ondanks een persoonlijk akkoord met AS ...

792
792
"Hallucinant" - Wilmots maakt brandhout van Lardot

Standard liet voor de tweede week op rij twee kostbare punten liggen. Tegen KV Mechelen slikte het ...

291
291
Grote doorbraak bij AA Gent? "Enorme vertrouwensboost"

AA Gent is met een foutloze 6 op 6 aan de competitie begonnen. Zondagnamiddag werd ook La ...

417
417
'Anderlecht draaft door met topaanwinst: prijskaartje al bekend'

Met einde van de transferperiode in het vooruitzicht, lijkt RSC Anderlecht een tandje bij te ...

724
724
'Duivelse transfercarrousel: dubbeldeal van ruim 90 miljoen'

Mark van Bommel heeft als speler natuurlijk een verleden in de Serie A en kent het Italiaanse ...

190
190
'Solden bij Antwerp: revelatie meteen in etalage gezet'

Na twee speeldagen pronkt Antwerp voorlopig nog met een foutloos rapport. De leegloop van de ...

733
733
Lardot geeft toe: Union ontsnapt, pech voor Standard

Het nieuwe seizoen is amper twee speeldagen ver, maar op verschillende velden zorgden de Belgische ...

290
290
Garcia trapt na: zondebok Rode Duivels krijgt volle laag

Voor het eerst sinds de uitschakeling op het WK laat Rudi Garcia nog eens van zich horen. In een ...

854
854
'Club Brugge rondt huiswerk af: laatste doelwit bekend'

Na de komst van Jan Virgili leek Club Brugge even nóg een vervanger voor Christos Tzolis aan ...

948
948
Diepe rouw bij Racing Genk: eerbetoon treft alle harten

De voetbalwereld is vandaag in diepe rouw. In de Cegeka Arena, normaal het decor van uitbundige ...

106
106

Meer sportnieuws