Anderlecht wil stevig verrassen met ‘kamikaze-spits’

1284
Anderlecht wil stevig verrassen met ‘kamikaze-spits’

Brian Riemer zet de deur open voor een terugkeer van Islam Slimani naar Anderlecht, maar de Algerijnse spits is goed op weg naar het Braziliaanse Coritiba.

Anderlecht staat dus nog altijd open voor specifieke profielen die het vermogen hebben om wedstrijden te beslissen en directe meerwaarde te bieden, en daarvoor richt RSCA het vizier op Keisuke Goto, de kamikaze-spits van Júbilo Iwata.

LEES OOK: 'Anderlecht tast alsnog diep in de buidel voor creativiteit'

Anderlecht in stijgende lijn

Het nieuwe voetbalseizoen begon voor Anderlecht met een dramatische 2-0 nederlaag tegen Union SG, waarbij de geleverde prestatie nog veel teleurstellender was dan het resultaat. Sindsdien heeft Anderlecht echter een positieve omslag gemaakt door 9 op 9 te behalen, en waarbij het spel in stijgende lijn ging.

In het afgelopen weekend toonde Sporting attractief en dominant voetbal tijdens de 2-1 overwinning tegen Westerlo, wat grotendeels te danken was aan de inbreng van de twee nieuwkomers Alexis Flips en Mats Rits. Anderlecht realiseerde vorig weekend bijvoorbeeld het hoogste aantal doelkansen, expected goals en balbezit sinds het begin van het nog prille seizoen.

Brian Riemer streeft ernaar om verder te bouwen op deze positieve ontwikkeling, maar hij beseft ook dat er nog enkele tekortkomingen zijn binnen zijn ploeg. Zo blijkt Anderlecht veel moeite te hebben om wedstrijden in een definitieve plooi te leggen, en worden er nog steeds te veel (grote) kansen gemist voor het doel.

Toch nog ruimte voor versterking in de spits?

Het Nieuwsblad stelt vast dat het publiek van Anderlecht vooral hoopt op meer geflits. “Er moet nog meer killersmentaliteit komen”, schrijft de krant. Het is wellicht door die combinatie van deze factoren waarom Anderlecht en Riemer bleven hopen op de terugkeer van Islam Slimani, de balvaste, toegewijde en hardwerkende spits, met grote fysieke krachten en een schat aan ervaring op het hoogste niveau.

Riemer sprak vorige week nog met grote lof over Slimani tegenover L'Avenir: “Ik hou van Slimani, hij had een enorme meerwaarde voor mij. De deur blijft open voor goede spelers en Slimani is daar één van.” Hoewel Riemer reeds beschikt over Kasper Dolberg en Luis Vazquez als spitsen, lijkt er dus nog ruimte te zijn voor verdere versterking op die positie.Niettemin zal Slimani niet terugkeren, aangezien hij een contract zal tekenen bij het Braziliaanse Coritiba.

Beslissende doelpuntenmaker

Anderlecht staat dus nog altijd open voor specifieke profielen die het vermogen hebben om wedstrijden te beslissen en directe meerwaarde te bieden, vergelijkbaar met de kwaliteiten van Islam Slimani. In deze context wordt Anderlecht alvast in verband gebracht met Keisuke Goto, de pas 18-jarige spits van het Japanse Júbilo Iwata.

Goto is een targetspits met een lengte van 1 meter 91, wat ongewoon groot is voor een Japanner. Qua profiel wordt de krachtige Goto vaak vergeleken met Harry Kane. Hij is kopbalsterk, is moeilijk van de bal af te zetten en hij positioneert zich uitstekend in het strafschopgebied. Goto kan zowel met zijn linker- als rechtervoet afdrukken op het doel.

Hoewel Goto vanwege zijn jonge leeftijd voornamelijk als invaller bij zijn club fungeert, heeft hij dit seizoen al 5 doelpunten weten te scoren in 934 minuten speeltijd, wat neerkomt op een gemiddelde van 0,48 doelpunt per 90 minuten.

De atletische Goto maakt slim gebruik van zijn hoge snelheid en wendbaarheid om zijn directe tegenstanders te passeren. Vervolgens benut hij zijn fysieke dominantie om de verdedigers van zich af te houden en zo ruimte te creëren. Dit leidt vaak tot keurig afgewerkte doelpunten, zoals blijkt uit zijn hoge doelpunten regelmaat, waarmee hij tot de beste spitsen van de Japanse J2 League behoort.

Valse 9 of zelfs centrale middenvelder

Keisuke Goto onderscheidt zich ook door zijn uitstekende voetballende kwaliteiten, en ook daarom wordt hij door onder meer Daily Mail vergeleken met Harry Kane. De boomlange Japanner laat zich graag terugzakken om deel te nemen aan de opbouw van het spel. Met zijn snelheid en behendigheid aan de bal kan Goto ook goed functioneren als hij iets lager op het veld speelt, in een meer teruggetrokken rol, zoals bijvoorbeeld als valse 9 of zelfs als centrale middenvelder.

Zijn fysieke kracht en lengte stellen hem in staat om als aanspeelpunt en balvaste kapstok te fungeren, zoals Islam Slimani vorig seizoen bij Anderlecht. Hierdoor krijgen zijn teamgenoten de gelegenheid om een aanval op te zetten voordat hij de bal doorspeelt naar een vleugelspeler en zelf de aanval opzoekt met zijn snelheid.

Goto’s gevoel voor positie is op zeer jonge leeftijd heel goed ontwikkeld. Door zijn vrijheid tussen het centrale punt van de aanval en een nummer 10-positie kan Goto zijn grote creativiteit uiten, waardoor hij vaak uitwijkt naar de flank. Door deze unieke combinatie van kwaliteiten, een veelbelovend potentieel en jeugdige leeftijd, is Goto bijgevolg een felbegeerde speler op de transfermarkt.

Zelfs Chelsea wil hem

 Keisuke Goto zal naar verluidt flink wat geld moeten kosten, ondanks dat zijn marktwaarde volgens Transfermarkt.com slechts 250 duizend euro bedraagt. Goto wordt in verband gebracht met verschillende grote en kapitaalkrachtige clubs, waaronder Ajax, Feyenoord, Sevilla FC, RC Strasbourg en Everton FC. Bovendien is ook de Engelse grootmacht Chelsea onlangs in de geruchtenmolen verschenen met interesse in hem.

Heeft Anderlecht een type-Goto nodig?

Meest recent

‘Fenerbahçe serveert Romelu Lukaku nu al af’

Romelu Lukaku trok naar Fenerbahçe om opnieuw de onbetwiste nummer één te ...

290
290
'Anderlecht tast alsnog diep in de buidel voor creativiteit'

Anderlecht is nog zeer druk in de weer in het slot van de mercato. Helemaal bovenaan de verlanglijst ...

207
207
'Furo baalt en grijpt alsnog naast transfer'

Dezer dagen verkoopt Club Brugge zijn jeugdproducten zeer duur, zelfs als ze amper of niet al in het ...

79
79
'Transfer Raskin om deze reden toch weer van de baan'

Dinsdagavond sloot de mercato in de Europese topcompetities zijn deuren en dat betekent dat onder ...

33
33
Marc Coucke verrast vriend en vijand met nieuwe versterking

Bij Anderlecht valt er naast het veld plots een opvallende naam te noteren. Terwijl de club zich ...

131
131
KV Mechelen laat verdediger vertrekken, talent op komst

Voor KV Mechelen is het seizoen helemaal niet begonnen zoals verhoopt, want het wacht na vier ...

67
67
'KRC Genk verrast met terugkeer jeugdproduct'

Bij KRC Genk is het nog een zeer bewogen week geweest op het vlak van transfers. Dé absolute ...

247
247
'Anderlecht blijft gaan: twéé middenvelders op komst?'

In de laatste dagen van de transferperiode geeft Anderlecht zijn selectie nog een serieuze ...

425
425
'Megastunt in de maak: Antwerp haalt Vermeeren terug'

Er is een énorme stunt in de maak. Arthur Vermeeren zou op het punt staan om terug te keren ...

607
607
Beerschot verrast en laat 'smaakmaker' gratis gaan

Verrassend nieuws vanop het Kiel. Beerschot heeft vandaag een vertrekker meegedeeld en de manier ...

148
148
Antwerp haalt slag thuis: toptalent tekent bij

Royal Antwerp FC heeft nog een slag weten te slaan. De Great Old heeft een van zijn absolute ...

70
70
Bruno uit frustratie: "Ik haal niet het maximum uit hem"

Het is voor Anderlecht nog een zeer bewogen einde van de zomermercato. Er beweegt nog heel wat aan ...

481
481
'Stunt in de maak? Faes aangeboden in JPL'

Wout Faes zoekt een club. De Belgische verdediger zag een transfer naar West Ham United op het ...

533
533
Anderlecht eindelijk verlost van Ashimeru

Bij RSC Anderlecht hebben ze eindelijk een oplossing gevonden voor Majeed Ashimeru. De centrale ...

281
281
Toby Alderweireld stunt met wel heel bijzondere nieuwe job

Toby Alderweireld heeft zijn voetbalschoenen inmiddels aan de kant gezet, maar van stilzitten is ...

100
100
"STVV verlaten was nooit een optie deze zomer"

Ryan Merlen heeft momenteel maar één doel voor ogen: zich verder ontwikkelen en ...

54
54
Druk op Clement en Hayen neemt nu al toe

Philippe Clement en Nicky Hayen zijn momenteel als trainer actief in de Championship in Engeland. ...

220
220
Albert tipt Belgische topclubs: "Eén van de besten in de JPL"

Philippe Albert analyseert voor La Capitale de matchen in de Jupiler Pro League. De voormalige ...

160
160
Anderlecht sluit opmerkelijke deal omtrent Hatenboer

Cedric Hatenboer trok voor 1 miljoen euro van Anderlecht naar Sparta Rotterdam. Dat is voor RSCA een ...

429
429
'Transferdomino: Anderlecht-deal heeft gevolgen voor Genk'

Het is voor KRC Genk al een zeer drukke week geweest wat betreft transfers. Het haalde met Benjamin ...

309
309
Patro en Westerlo laten aanvallers nog vertrekken

Met nog iets meer dan een dag voor de boeg in de zomermercato leggen de Belgische clubs de laatste ...

22
22
Anderlecht zet volgende vinkje: middenvelder strijkt neer

Anderlecht is in het absolute slot van de mercato nog druk in de weer. Het wil nog af van enkele ...

508
508
Teleurstelling bij sterkhouder Union: "Ik had bod verwacht"

Het is alweer een bewogen transferzomer voor Union, dat de voorbije maanden weer de nodige ...

109
109
'Lommel mag nog hopen op rentree, Gent kan talent verliezen'

Met nog iets meer dan een dag voor de boeg in de transferperiode, is het nog alle hens aan dek voor ...

131
131
'Vieze details rond transfersoap Fofana lekken uit'

In de allerlaatste minuten van Deadline Day versierde Malick Fofana alsnog een transfer van ...

193
193

Meer sportnieuws