Anderlecht wil stevig verrassen met ‘kamikaze-spits’

1284
Anderlecht wil stevig verrassen met ‘kamikaze-spits’

Brian Riemer zet de deur open voor een terugkeer van Islam Slimani naar Anderlecht, maar de Algerijnse spits is goed op weg naar het Braziliaanse Coritiba.

Anderlecht staat dus nog altijd open voor specifieke profielen die het vermogen hebben om wedstrijden te beslissen en directe meerwaarde te bieden, en daarvoor richt RSCA het vizier op Keisuke Goto, de kamikaze-spits van Júbilo Iwata.

LEES OOK: ‘Lavia-zorgen bij Chelsea: Xabi Alonso vreest rampscenario’

Anderlecht in stijgende lijn

Het nieuwe voetbalseizoen begon voor Anderlecht met een dramatische 2-0 nederlaag tegen Union SG, waarbij de geleverde prestatie nog veel teleurstellender was dan het resultaat. Sindsdien heeft Anderlecht echter een positieve omslag gemaakt door 9 op 9 te behalen, en waarbij het spel in stijgende lijn ging.

In het afgelopen weekend toonde Sporting attractief en dominant voetbal tijdens de 2-1 overwinning tegen Westerlo, wat grotendeels te danken was aan de inbreng van de twee nieuwkomers Alexis Flips en Mats Rits. Anderlecht realiseerde vorig weekend bijvoorbeeld het hoogste aantal doelkansen, expected goals en balbezit sinds het begin van het nog prille seizoen.

Brian Riemer streeft ernaar om verder te bouwen op deze positieve ontwikkeling, maar hij beseft ook dat er nog enkele tekortkomingen zijn binnen zijn ploeg. Zo blijkt Anderlecht veel moeite te hebben om wedstrijden in een definitieve plooi te leggen, en worden er nog steeds te veel (grote) kansen gemist voor het doel.

Toch nog ruimte voor versterking in de spits?

Het Nieuwsblad stelt vast dat het publiek van Anderlecht vooral hoopt op meer geflits. “Er moet nog meer killersmentaliteit komen”, schrijft de krant. Het is wellicht door die combinatie van deze factoren waarom Anderlecht en Riemer bleven hopen op de terugkeer van Islam Slimani, de balvaste, toegewijde en hardwerkende spits, met grote fysieke krachten en een schat aan ervaring op het hoogste niveau.

Riemer sprak vorige week nog met grote lof over Slimani tegenover L'Avenir: “Ik hou van Slimani, hij had een enorme meerwaarde voor mij. De deur blijft open voor goede spelers en Slimani is daar één van.” Hoewel Riemer reeds beschikt over Kasper Dolberg en Luis Vazquez als spitsen, lijkt er dus nog ruimte te zijn voor verdere versterking op die positie.Niettemin zal Slimani niet terugkeren, aangezien hij een contract zal tekenen bij het Braziliaanse Coritiba.

Beslissende doelpuntenmaker

Anderlecht staat dus nog altijd open voor specifieke profielen die het vermogen hebben om wedstrijden te beslissen en directe meerwaarde te bieden, vergelijkbaar met de kwaliteiten van Islam Slimani. In deze context wordt Anderlecht alvast in verband gebracht met Keisuke Goto, de pas 18-jarige spits van het Japanse Júbilo Iwata.

Goto is een targetspits met een lengte van 1 meter 91, wat ongewoon groot is voor een Japanner. Qua profiel wordt de krachtige Goto vaak vergeleken met Harry Kane. Hij is kopbalsterk, is moeilijk van de bal af te zetten en hij positioneert zich uitstekend in het strafschopgebied. Goto kan zowel met zijn linker- als rechtervoet afdrukken op het doel.

Hoewel Goto vanwege zijn jonge leeftijd voornamelijk als invaller bij zijn club fungeert, heeft hij dit seizoen al 5 doelpunten weten te scoren in 934 minuten speeltijd, wat neerkomt op een gemiddelde van 0,48 doelpunt per 90 minuten.

De atletische Goto maakt slim gebruik van zijn hoge snelheid en wendbaarheid om zijn directe tegenstanders te passeren. Vervolgens benut hij zijn fysieke dominantie om de verdedigers van zich af te houden en zo ruimte te creëren. Dit leidt vaak tot keurig afgewerkte doelpunten, zoals blijkt uit zijn hoge doelpunten regelmaat, waarmee hij tot de beste spitsen van de Japanse J2 League behoort.

Valse 9 of zelfs centrale middenvelder

Keisuke Goto onderscheidt zich ook door zijn uitstekende voetballende kwaliteiten, en ook daarom wordt hij door onder meer Daily Mail vergeleken met Harry Kane. De boomlange Japanner laat zich graag terugzakken om deel te nemen aan de opbouw van het spel. Met zijn snelheid en behendigheid aan de bal kan Goto ook goed functioneren als hij iets lager op het veld speelt, in een meer teruggetrokken rol, zoals bijvoorbeeld als valse 9 of zelfs als centrale middenvelder.

Zijn fysieke kracht en lengte stellen hem in staat om als aanspeelpunt en balvaste kapstok te fungeren, zoals Islam Slimani vorig seizoen bij Anderlecht. Hierdoor krijgen zijn teamgenoten de gelegenheid om een aanval op te zetten voordat hij de bal doorspeelt naar een vleugelspeler en zelf de aanval opzoekt met zijn snelheid.

Goto’s gevoel voor positie is op zeer jonge leeftijd heel goed ontwikkeld. Door zijn vrijheid tussen het centrale punt van de aanval en een nummer 10-positie kan Goto zijn grote creativiteit uiten, waardoor hij vaak uitwijkt naar de flank. Door deze unieke combinatie van kwaliteiten, een veelbelovend potentieel en jeugdige leeftijd, is Goto bijgevolg een felbegeerde speler op de transfermarkt.

Zelfs Chelsea wil hem

 Keisuke Goto zal naar verluidt flink wat geld moeten kosten, ondanks dat zijn marktwaarde volgens Transfermarkt.com slechts 250 duizend euro bedraagt. Goto wordt in verband gebracht met verschillende grote en kapitaalkrachtige clubs, waaronder Ajax, Feyenoord, Sevilla FC, RC Strasbourg en Everton FC. Bovendien is ook de Engelse grootmacht Chelsea onlangs in de geruchtenmolen verschenen met interesse in hem.

Heeft Anderlecht een type-Goto nodig?

Meest recent

Stijnen verrast: weldra nieuwe coach bij Patro?

Stijn Stijnen levert al jaren zeer goed werk bij Patro Eisden. Hij is er eigenlijk manager naar ...

7
7
Bruno en Anderlecht krijgen er kwaliteitsinjectie bij

RSC Anderlecht is correct begonnen aan het seizoen. De Brusselaars hopen dit jaar de top twee weer ...

38
38
Charleroi pakt uit: nieuwste revelatie tekent bij

Na zeven speeldagen in de Jupiler Pro League is Charleroi zonder twijfel de voorlopige revelatie. De ...

1
1
Duitsers schotelen Tresoldi nieuwe test voor

De voorbije maanden was er al heel wat te doen om Nicolo Tresoldi. Nadat hij zich in zijn eerste ...

28
28
Premier League bevestigt City-bom: zware sancties wachten

De voorbije dagen hing al een enorme bom boven de Premier League. Zo was al uitgelekt dat Manchester ...

70
70
Zorgen om Lukaku: pijnlijk scenario dreigt

De Rode Duivels hebben maandag niet opnieuw kunnen winnen, want een late flits van Olise zorgde ...

64
64
Nog stevige kalenderwijzigingen op komst in Croky Cup?

Afgelopen weekend maakten de eerste profclubs hun intrede in de Croky Cup, met alle tweedeklassers ...

122
122
Degryse pakt uit met opvallend beeld: fans reageren massaal

Marc Degryse heeft zijn plek op en vlak naast het voetbalveld ondertussen al enkele jaren geleden ...

105
105
Piedfort worstelt in Ligue 1: "Ik ben geschrokken"

Afgelopen zomer zetten weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League de stap naar een grotere ...

18
18
Boeckx glashelder: “Dat is het droommiddenveld van Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn er dinsdagavond niet in geslaagd om ook hun tweede interland onder Mark van ...

354
354
Saelemaekers slikt nieuwe domper na niet-selectie

Het tijdperk van Mark van Bommel bij de Rode Duivels is behoorlijk goed begonnen. Na een zege in ...

29
29
Promotie Mannaert officieel: KBVB meldt verrassende details

Er is sinds het WK alweer heel wat veranderd bij de voetbalbond. Met Mark van Bommel kwam er een ...

119
119
‘Hard dilemma voor van Bommel: Lukaku niet tevreden’

Waar is Romelu Lukaku bij de Rode Duivels onder Mark van Bommel? Op het afgelopen WK was de ...

292
292
Tweestrijd Tresoldi: droomtransfer en interlandkeuze

Nicolo Tresoldi brak vorig seizoen volledig door bij Club Brugge en dit seizoen is de Duitse ...

60
60
‘Eerste City-bom al bekend: procedurefout onthuld’

Manchester City is schuldig bevonden aan 114 inbreuken tegen de Financial Fair Play-regels. Er ...

232
232
‘Lavia-zorgen bij Chelsea: Xabi Alonso vreest rampscenario’

Roméo Lavia is weer Rode Duivel en dat is niet onopgemerkt gebleven. Ook in de Britse media ...

142
142
Vandenbempt ziet drie ontdekkingen Rode Duivels

Bondscoach Mark van Bommel heeft een eerste nederlaag moeten slikken bij de Rode Duivels. Na zijn ...

339
339
‘Topclub gaat vol voor Tresoldi: Club eist monsterbedrag’

Nicolo Tresoldi werd afgelopen zomer nadrukkelijk met een knaltransfer in verband gebracht. ...

288
288
Ongeziene Lavia-statistiek: van Bommel hakt knoop door

Roméo Lavia is hét grote lichtpunt na Frankrijk. De Rode Duivels gingen dan wel ...

207
207
Infantino slaat snoeihard terug op UEFA

Gianni Infantino werd na zijn plannen om het WK te verkopen volledig afgemaakt. De Zwitser geeft ...

68
68
"Ze gaan te ver"-Vrouwelijke shock rond Alderweireld

Toby Alderweireld is sinds zijn afscheid als profvoetballer nauwelijks nog weg te denken van het ...

133
133
Bryan Ruiz (ex-KAA Gent) vindt straffe nieuwe uitdaging

Bryan Ruiz was in het verleden een smaakmaker van KAA Gent en de Costa Ricaan bouwde vervolgens een ...

51
51
Groot probleem Rode Duivels: De Ketelaere geviseerd

De Rode Duivels zijn aan het tijdperk onder Mark van Bommel begonnen met een zege op Italië en ...

431
431
TRANSFERUURTJE: ‘Plotse vertrekker Standard, strijd om Haaland’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

383
383
Mark van Bommel drukt stempel al: “Nieuwe identiteit”

Mark van Bommel heeft zijn vuurdoop bij de Rode Duivels inmiddels achter de rug. De bondscoach van ...

71
71

Meer sportnieuws