Refaelov doet boekje open over 'opmerkelijk' voorstel Anderlecht

door
Refaelov doet boekje open over 'opmerkelijk' voorstel Anderlecht

Lior Refaelov keerde deze zomer terug naar zijn thuisland Israël waar hij aan de slag gaat bij Maccabi Haifa. De aanvallende middenvelder vertrok bij Anderlecht langs de achterdeur na een bijzonder teleurstellend seizoen voor Paars-Wit. "Het was het ergste seizoen ooit in mijn carrière."


Nochtans had de Brusselse recordkampioen wel nog plaats voor Refaelov in de ploeg. Maar de Israëliër zag het duidelijk niet zitten om onder het nieuwe Deense beleid aan te blijven bij Paars-Wit. "Onder zijn (coach Riemer, red.) bewind had ik direct minder impact op het elftal. Ik miste de vrijheid om offensieve acties te maken en moest veel defensief werk doen. Pas op, dat draait niet om veel lopen of niet. Ik deed het altijd met volle overgave", legt hij uit bij Het Nieuwsblad. 

LEES OOK: Via Union naar Galatasaray met Hagi: "Droom die uitkwam"

COACH

Voorzitter Jasper Fredberg deed zelf nog een ultieme poging om Refaelov te verleiden op Neerpede te blijven. De Deen zag in hem wel een coach voor de jeugdploegen. "Ja, dat voorstel heeft Jesper Fredberg mij ook gedaan. Ik kon toetreden tot de technische staf, maar dat wilde ik nog niet. Ik ben 37, maar push mijn lichaam nog altijd tot de limiet. Er is niets mooiers dan in volle stadions te voetballen. Ik wil nog één of twee jaar genieten."

De aanvaller blikte ook nog eens terug op zijn periode met Vincent Kompany. De voormalige Rode Duivel stond een tijd lang aan het roer van Paars-Wit. Refaelov vond het vertrek van Kompany dan ook een bijzonder groot verlies. "Van Kompany leerde ik zaken die ik nooit eerder had geleerd. Met Vinnie werden we derde en speelden we de bekerfinale.Maar goed... wat er precies gebeurd is toen hij vertrok, weet ik niet. Dus ik doe er geen uitspraken over."

Had Anderlecht dit seizoen nog iets gehad aan Refaelov?

Meest recent

Sporting-Club Brugge: Hayen voert twee sleutelwissels door

In de Champions League staat Club Brugge woensdagavond voor een erg belangrijke wedstrijd. Zo mikt ...

10
10
Splinterbom DAZN zindert na: straffe wending rond Proximus

Het Belgische clubvoetbal staat in rep en roer. Rechtenhouder DAZN maakte woensdag bekend dat men ...

159
159
Geen onderschatting: Sporting-coach onder de indruk van Club

Club Brugge pakte in zijn eerste vier wedstrijden in de league phase van de Champions League vier op ...

72
72
Definitieve basisplaats? Bounida en Ajax-coach oordelen

Grote verrassing in de basiself bij Ajax voor de Champions League-wedstrijd tegen Benfica ...

18
18
Hubert onthult straffe boodschap die hij David gaf

Union heeft dinsdag alweer voor een straf resultaat gezorgd in de Champions League. Het ging immers ...

53
53
Pijnlijke avond voor Barça en City, Openda van goudwaarde

Dinsdagavond hebben FC Barcelona en Manchester City een pijnlijke avond beleefd in de Champions ...

45
45
Bounida krijgt lof ondanks nieuwe zeperd Ajax

Voor Ajax blijft de Champions League een calvarietocht. Ook in hun vijfde wedstrijd liepen de ...

44
44
Vloek eindelijk gebroken: Openda maakt zijn eerste voor Juve

Er was de voorbije maanden heel wat te doen omtrent de vorm van Loïs Openda. De spits versierde ...

43
43
Union stunt opnieuw: "Hopen op knock out-fase"

Na drie nederlagen op rij heeft Union dinsdagavond nog eens voor een stunt gezorgd in de Champions ...

57
57
Zorgt DAZN ook voor VAR-ramp? Dit zegt KBVB

Er viel dinsdag een bom op het Belgische voetbal, want DAZN zegde met onmiddellijke ingang het ...

165
165
Reis lijkt wel vervloekt: nieuwe tegenvaller voor Club

Union wist dinsdagavond al te stunten in de Champions League met een zege op Galatasaray, woensdag ...

275
275
Union SG flikt het weer en stunt opnieuw in Champions League

Union SG begon om 18u45 aan zijn partij op het veld van Galatasaray. De Brusselaars hoopte na een 0 ...

130
130
Pro League reageert: Parys zet tegenaanval in op DAZN

DAZN zette het Belgisch voetbal dinsdag op zijn kop door plots aan te kondigen dat het mediacontract ...

203
203
DAZN-bom eist slachtoffer: Parys out bij Pro League?

Clubs die vrezen voor hun recurrente inkomsten, fans die mogelijk in de kou blijven staan: de ...

358
358
Verhuurde JPL-spelers: talent toont zijn enorme potentieel

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

45
45
Union SG bestolen in Galatasaray? "Waarom niet?!"

Union SG heeft zijn eerste 45 minuten op het veld van Galatasaray achter de rug. De Brusselaars ...

102
102
Annelien bekent aan Deschacht: "Moet echt kokhalzen"

Annelien Coorevits en Olivier Deschacht waren jarenlang een van de meest besproken showbizzkoppels ...

74
74
Beerschot doorgelicht: eigenaars geven nieuwe ambities prijs

Er is weer rust en positiviteit rondom Beerschot. De Kielse Ratten spelen voluit mee voor promotie ...

175
175
Via Union naar Galatasaray met Hagi: "Droom die uitkwam"

Union SG staat voor een zware verplaatsing in de Champions League. Ze nemen het vanavond in ...

43
43
'Manchester ontploft: onverwachte keeperbom rond Lammens'

Bij Manchester United lijkt eindelijk alles goed te zitten met Senne Lammens in doel: clean sheets, ...

327
327
Breuk met DAZN: Pro League kiest tussen regen en de drop

DAZN dropte dinsdag een bom van formaat door het contract met de Pro League op te zeggen. Zowel op ...

422
422
De 11 namen: Hubert hakt opvallende knopen door bij Union

Terwijl de heisa rond DAZN de nationale krantenkoppen domineert zouden we haast vergeten dat er ook ...

26
26
Storm rond Brusselmans: BV gaat los na knetterende rel

Herman Brusselmans staat opnieuw in de schijnwerpers. In zijn recente column nam de ...

148
148
DAZN voert druk op: Belgisch voetbal van de buis?

Na een ellenlange soap is de kogel door kerk. DAZN liet dinsdag weten het contract met de Pro League ...

207
207
Koude oorlog met DAZN: Pro League onderneemt actie

Halfweg de reguliere competitie is de bom gebarsten. Na een maandenlange impasse liet DAZN zopas ...

445
445

Meer sportnieuws