Refaelov doet boekje open over 'opmerkelijk' voorstel Anderlecht

1262 stemmen
Refaelov doet boekje open over 'opmerkelijk' voorstel Anderlecht

Lior Refaelov keerde deze zomer terug naar zijn thuisland Israël waar hij aan de slag gaat bij Maccabi Haifa. De aanvallende middenvelder vertrok bij Anderlecht langs de achterdeur na een bijzonder teleurstellend seizoen voor Paars-Wit. "Het was het ergste seizoen ooit in mijn carrière."


Nochtans had de Brusselse recordkampioen wel nog plaats voor Refaelov in de ploeg. Maar de Israëliër zag het duidelijk niet zitten om onder het nieuwe Deense beleid aan te blijven bij Paars-Wit. "Onder zijn (coach Riemer, red.) bewind had ik direct minder impact op het elftal. Ik miste de vrijheid om offensieve acties te maken en moest veel defensief werk doen. Pas op, dat draait niet om veel lopen of niet. Ik deed het altijd met volle overgave", legt hij uit bij Het Nieuwsblad. 

LEES OOK: Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

COACH

Voorzitter Jasper Fredberg deed zelf nog een ultieme poging om Refaelov te verleiden op Neerpede te blijven. De Deen zag in hem wel een coach voor de jeugdploegen. "Ja, dat voorstel heeft Jesper Fredberg mij ook gedaan. Ik kon toetreden tot de technische staf, maar dat wilde ik nog niet. Ik ben 37, maar push mijn lichaam nog altijd tot de limiet. Er is niets mooiers dan in volle stadions te voetballen. Ik wil nog één of twee jaar genieten."

De aanvaller blikte ook nog eens terug op zijn periode met Vincent Kompany. De voormalige Rode Duivel stond een tijd lang aan het roer van Paars-Wit. Refaelov vond het vertrek van Kompany dan ook een bijzonder groot verlies. "Van Kompany leerde ik zaken die ik nooit eerder had geleerd. Met Vinnie werden we derde en speelden we de bekerfinale.Maar goed... wat er precies gebeurd is toen hij vertrok, weet ik niet. Dus ik doe er geen uitspraken over."

Had Anderlecht dit seizoen nog iets gehad aan Refaelov?

Meest recent

Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

4
4
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

58
58
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

82
82
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

141
141
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

82
82
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

84
84
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

148
148
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

100
100
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

44
44
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

458
458
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

76
76
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

39
39
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

229
229
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

98
98
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

179
179
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

422
422
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

358
358
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

95
95
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

62
62
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

194
194
Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

180
180
'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Zondag belooft het weer een emotionele avond te worden op Anfield. Liverpool FC neemt dan officieel ...

66
66
'Sibierski wrijft zich in de handen na transferwending RSCA'

Antoine Sibierski is de man die er tijdens de komende weken voor moet zorgen dat RSC Anderlecht ...

454
454
Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

345
345
TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

327
327

Meer sportnieuws