Refaelov doet boekje open over 'opmerkelijk' voorstel Anderlecht

door
Refaelov doet boekje open over 'opmerkelijk' voorstel Anderlecht

Lior Refaelov keerde deze zomer terug naar zijn thuisland Israël waar hij aan de slag gaat bij Maccabi Haifa. De aanvallende middenvelder vertrok bij Anderlecht langs de achterdeur na een bijzonder teleurstellend seizoen voor Paars-Wit. "Het was het ergste seizoen ooit in mijn carrière."


Nochtans had de Brusselse recordkampioen wel nog plaats voor Refaelov in de ploeg. Maar de Israëliër zag het duidelijk niet zitten om onder het nieuwe Deense beleid aan te blijven bij Paars-Wit. "Onder zijn (coach Riemer, red.) bewind had ik direct minder impact op het elftal. Ik miste de vrijheid om offensieve acties te maken en moest veel defensief werk doen. Pas op, dat draait niet om veel lopen of niet. Ik deed het altijd met volle overgave", legt hij uit bij Het Nieuwsblad. 

LEES OOK: 'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

COACH

Voorzitter Jasper Fredberg deed zelf nog een ultieme poging om Refaelov te verleiden op Neerpede te blijven. De Deen zag in hem wel een coach voor de jeugdploegen. "Ja, dat voorstel heeft Jesper Fredberg mij ook gedaan. Ik kon toetreden tot de technische staf, maar dat wilde ik nog niet. Ik ben 37, maar push mijn lichaam nog altijd tot de limiet. Er is niets mooiers dan in volle stadions te voetballen. Ik wil nog één of twee jaar genieten."

De aanvaller blikte ook nog eens terug op zijn periode met Vincent Kompany. De voormalige Rode Duivel stond een tijd lang aan het roer van Paars-Wit. Refaelov vond het vertrek van Kompany dan ook een bijzonder groot verlies. "Van Kompany leerde ik zaken die ik nooit eerder had geleerd. Met Vinnie werden we derde en speelden we de bekerfinale.Maar goed... wat er precies gebeurd is toen hij vertrok, weet ik niet. Dus ik doe er geen uitspraken over."

Had Anderlecht dit seizoen nog iets gehad aan Refaelov?

Meest recent

Ultieme strijd om Play-Off I: ontdek de basisopstellingen

Zondagavond worden tijdens de slotspeeldag van de reguliere competitie de twee laatste tickets voor ...

21
21
Leko kiest vervanger Vanaken, KVM zonder aanvoerder

Club Brugge wil zondagavond een mooi einde breien aan de reguliere competitie. Het mikt op eigen ...

45
45
Slotspeeldag JPL: dit staat op het spel in kelder klassement

Zondagavond valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Daarbij is het niet ...

77
77
De Ketelaere doet monden openvallen: Atalanta sprakeloos

Bij Atalanta draait het plots weer volop om Charles De Ketelaere. De timing alleen al doet de ...

138
138
VAR-penalty stelt titelfeest PSV uit, nieuw drama Tottenham

In Nederland moet PSV zijn titelfeest uitstellen tot na de interland-break. Feyenoord pakte zondag ...

46
46
Wie wint reguliere competitie? De scenario's voor Club en Union

Zondagavond staat nog heel wat op het spel tijdens de slotspeeldag van de Jupiler Pro League. Zo ...

130
130
'Atlético lonkt naar Club Brugge: deal van 20 miljoen'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato zal cashen op verschillende sterkhouders, staat inmiddels ...

347
347
Voetbalfans verrassen: "Hij is de gróótste afwezige bij Duivels"

Rudi Garcia maakte vrijdag zijn selectie bekend voor de stage van de Rode Duivels in de VS. In ...

184
184
Droomweek FC Barcelona, Talbi held in Tyne-Wear derby

FC Barcelona kan de interland-break met een goed gemoed inzetten. De koploper in La Liga liet zich ...

40
40
Laatste tickets Play-Off I: Defour geeft zijn voorspelling

Union SG, Club Brugge, STVV en KV Mechelen ... vier ploegen zijn inmiddels al zeker van hun deelname ...

174
174
Play-Off-boost AA Gent: De Mil heeft uitstekend nieuws

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

207
207
Sterk signaal van één Rode Duivel: "Petje af voor hem"

De 28 Rode Duivels die volgende week naar de Verenigde Staten trekken voor een oefenstage zijn ...

82
82
"Sabotage!" - Eén keuze Garcia zwaar onder vuur genomen

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

163
163
'Napoli zet zich schrap: De Bruyne neemt drastisch transferbesluit'

Kevin De Bruyne kan zich volgende week zonder kopzorgen bij de Rode Duivels melden. De spelmaker is ...

191
191
'Keepersdilemma Rode Duivels: beslissing al gevallen'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

228
228
Pure waanzin! Ajax-fans bestormen spelersbus ... op volle snelweg

In Nederland staat zondagnamiddag de Klassieker tussen Feyenoord en Ajax op het programma. Beide ...

155
155
Grote honger Anderlecht: twee topdoelen in seizoenslot

RSC Anderlecht wil zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van deelname aan de Champions' ...

336
336
Club Brugge zónder Vanaken: dit zijn de opties voor Leko

Club Brugge wil zondagavond op eigen veld tegen KV Mechelen een mooi einde breien aan de reguliere ...

248
248
Baetens en Huybrechts stunten verder en cashen flink

Andy Baetens en Kim Huybrechts blijven in positieve zin verrassen op de Euro Tour in Wieze. Op de ...

80
80
TRANSFERUURTJE: 'Liverpool wil JPL-revelatie, peperduur target Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

161
161
Brusselmans biecht op: financiële klap zindert na

Herman Brusselmans stond de voorbije tijd vaker in de schijnwerpers. Zo werd een rechtszaak rond een ...

68
68
José Mourinho barst in tranen uit bij Benfica

José Mourinho wordt gezien als één van de beste trainers aller tijden. De ...

41
41
‘Van kwaad naar erger: Vermeeren compleet KO geslagen’

Arthur Vermeeren ontplofte op jonge leeftijd bij Royal Antwerp FC en versierde meteen een ...

149
149
Pocognoli verbaast Frankrijk met aanpak: “Een tovenaar”

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en zijn start in Frankrijk was op zijn minst ...

170
170
Zulte Waregem bibbert en beeft: code rood bij spelers

Zulte Waregem kende een wisselvallig seizoen. Essevee zat in een goede reeks en zag zelfs even naar ...

298
298

Meer sportnieuws