Debast kijkt uit naar duel met Stassin: "Ik ga niet aardig zijn"

397 stemmen
Debast kijkt uit naar duel met Stassin:

RSC Anderlecht krijgt zondag bezoek van Westerlo. Voor Lucas Stassin belooft het een bijzondere wedstrijd te worden, want de spits verliet Paars-Wit deze zomer voor een avontuur bij de Kempenaren. Zeno Debast kijkt alvast uit naar het duel met zijn voormalige teamgenoot. 


De 18-jarige Stassin trok deze zomer de deur bij Anderlecht definitief achter zich dicht en verkaste naar Westerlo. De spits vond dat hij te weinig kansen kreeg in het Lotto Park, maar kijkt wel uit naar de wedstrijd tegen zijn voormalige club. “Sinds ik hier getekend heb, gaat het enkel maar over die wedstrijd op Anderlecht”, klinkt het bij Het Laatste Nieuws. “Ik keer zeker niet terug met revanchegevoelens, want ik weet dat het Anderlecht-publiek mij apprecieert.”

“Het zal fijn zijn om tegen mijn vrienden te spelen. Ook al heeft Debast mij al verzekerd dat ik niet zal scoren tegen hem”, ging Stassin verder. De Rode Duivel had enkele duidelijke woorden voor zijn ex-ploeggenoot voor de wedstrijd van zondag. “Ik vind je leuk, maar vanaf mijn eerste tackle zal ik niet aardig zijn.”

LEES OOK: 'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

VIERING

Een beetje oorlogstaal voor de wedstrijd, het is deel van de sport. Stassin wist dit seizoen al één keer te scoren. Het is nog maar de vraag of hij ook tegen Anderlecht de weg naar doel kan vinden. En hoe hij het doelpunt zou vieren. “Daar denk ik liever niet over na, dat zal ook afhangen van de sfeer en het moment zelf. Mijn papa (ex-Anderlecht en jeugdtrainer bij Paars-Wit, red.) is opgelucht dat hij zondag in het buitenland is met zijn U15."

Wie wint er zondag?

Meest recent

Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

4
4
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

29
29
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

25
25
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

26
26
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

167
167
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

126
126
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

150
150
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

302
302
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

80
80
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

187
187
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

69
69
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

365
365
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

170
170
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

156
156
Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

71
71
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

262
262
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

287
287
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

91
91
Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Het wereldkampioenschap is nog maar twee rondes ver, of het toernooi zit er alweer op voor ...

341
341
Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

1013
1013
'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

Nu hij een nieuwe trainer heeft gevonden, kan Antoine Sibierski zich volledig toeleggen op het ...

511
511
Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Ook bij KRC Genk is de kop eraf. De Limburgers begonnen maandag met trainen ter voorbereiding op het ...

417
417
Voorbereiding Club: afgeschreven tweetal krijgt unieke kans

Een dikke maand na het behalen van de landstitel, zijn de trainingen ook bij Club Brugge weer ...

617
617
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

186
186
Marokkaanse WK-viering loopt fout: waterkanon ingezet

Marokko heeft op het WK 2026 voor een erg knap resultaat gezorgd. Zo schakelde het Nederland uit in ...

193
193

Meer sportnieuws