'Lavia en Chelsea staan voor laatste horde richting transfer'

85 stemmen
'Lavia en Chelsea staan voor laatste horde richting transfer'

Er lijkt een doorbraak in de maak in het dossier van Roméo Lavia. De jonge Rode Duivel kon naar verschillende topclubs, maar kiest voor Chelsea. Mogelijk wordt de transfer woensdag nog aangekondigd.


Dat meldt Sacha Tavolieri. Lavia zal woensdag van Brussel naar Londen vliegen, nadat hij maandag teruggekeerd was naar België in afwachting van een akkoord op clubniveau. Volgens Tavolieri zal hij woensdag zijn medische testen afleggen, de laatste horde richting Stamford Bridge, en zet hij daarna mogelijk zijn handtekening. Hij zou diezelfde dag ook voorgesteld worden bij The Blues, die na Moises Caicedo dus een nieuwe middenvelder aan hun kern toevoegen. Om de jonge Rode Duivel in huis te halen, besloten ze diep in de buidel te tasten.

Zo meldt David Ornstein, transferexpert bij The Athletic, dat Chelsea zo'n 53 miljoen pond neertelt. Daar komen nog eens 5 miljoen pond aan bonussen bovenop. In totaal kan de transfersom dus oplopen tot ruim 67.5 miljoen euro. Naar alle waarschijnlijkheid gaat Chelsea hem echter een langdurig contract geven, zodat de transferuitgaven gespreid kunnen worden over meerdere jaren. De Premier League wil deze werkwijze aan banden leggen met een regelwijziging, omdat clubs hiermee de Financial Fair Play kunnen omzeilen. Maar zolang die regelwijziging nog niet is doorgevoerd, blijven de Londenaren hier gretig gebruik van maken.

LEES OOK: 'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

Liverpool gaat voor ander target

Ook Liverpool FC drong in de voorbije weken meermaals aan. Maar uiteindelijk blijkt Chelsea dus het pleit te winnen. Zo raakte begin deze week bekend dat Lavia zelf de voorkeur gaf aan een verhuis naar Stamford Bridge. En inmiddels werd ook een akkoord op clubniveau gevonden. De Reds veranderen het geweer ondertussen van schouder en gaan voor een ander target.

Zal Lavia schitteren bij Chelsea?

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

17
17
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

21
21
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

50
50
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

89
89
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

62
62
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

93
93
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

376
376
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

217
217
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

64
64
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

47
47
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

374
374
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

127
127
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

763
763
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

117
117
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

48
48
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

108
108
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

87
87
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

207
207
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

384
384
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

353
353
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

580
580
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

931
931
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

153
153
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

1022
1022
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

227
227

Meer sportnieuws