'Lavia en Chelsea staan voor laatste horde richting transfer'

85 stemmen
'Lavia en Chelsea staan voor laatste horde richting transfer'

Er lijkt een doorbraak in de maak in het dossier van Roméo Lavia. De jonge Rode Duivel kon naar verschillende topclubs, maar kiest voor Chelsea. Mogelijk wordt de transfer woensdag nog aangekondigd.


Dat meldt Sacha Tavolieri. Lavia zal woensdag van Brussel naar Londen vliegen, nadat hij maandag teruggekeerd was naar België in afwachting van een akkoord op clubniveau. Volgens Tavolieri zal hij woensdag zijn medische testen afleggen, de laatste horde richting Stamford Bridge, en zet hij daarna mogelijk zijn handtekening. Hij zou diezelfde dag ook voorgesteld worden bij The Blues, die na Moises Caicedo dus een nieuwe middenvelder aan hun kern toevoegen. Om de jonge Rode Duivel in huis te halen, besloten ze diep in de buidel te tasten.

Zo meldt David Ornstein, transferexpert bij The Athletic, dat Chelsea zo'n 53 miljoen pond neertelt. Daar komen nog eens 5 miljoen pond aan bonussen bovenop. In totaal kan de transfersom dus oplopen tot ruim 67.5 miljoen euro. Naar alle waarschijnlijkheid gaat Chelsea hem echter een langdurig contract geven, zodat de transferuitgaven gespreid kunnen worden over meerdere jaren. De Premier League wil deze werkwijze aan banden leggen met een regelwijziging, omdat clubs hiermee de Financial Fair Play kunnen omzeilen. Maar zolang die regelwijziging nog niet is doorgevoerd, blijven de Londenaren hier gretig gebruik van maken.

LEES OOK: ‘Einde Courtois bij België in zicht: verrassing op komst'

Liverpool gaat voor ander target

Ook Liverpool FC drong in de voorbije weken meermaals aan. Maar uiteindelijk blijkt Chelsea dus het pleit te winnen. Zo raakte begin deze week bekend dat Lavia zelf de voorkeur gaf aan een verhuis naar Stamford Bridge. En inmiddels werd ook een akkoord op clubniveau gevonden. De Reds veranderen het geweer ondertussen van schouder en gaan voor een ander target.

Zal Lavia schitteren bij Chelsea?

Meest recent

'SK Beveren pakt uit met ex-speler van Arsenal'

SK Beveren was voorlopig niet echt actief op de transfermarkt, maar daar komt verandering in. ...

48
48
Herman Brusselmans haalt vernietigend uit naar Rode Duivels

Waar heel wat supporters nog met gemengde gevoelens terugblikken op het WK van de Rode Duivels, laat ...

15
15
'Recorddeal krijgt vorm: grote doorbraak rond Karetsas'

Ligt de toekomst van Konstaninos Karetsas in de Bundesliga? Volgens de laatste berichten heeft de ...

20
20
'Transferakkoord bereikt: Trossard kiest opvallend avontuur'

Leandro Trossard kan terugblikken op een geslaagd WK 2026. Maar alvorens hij vakantie neemt na een ...

77
77
"Dé ontgoocheling van WK" - Rode Duivel krijgt volle laag

Het wereldkampioenschap van de Rode Duivels is gestrand in de kwartfinales. En dus worden volop ...

167
167
Rudi Garcia weg als bondscoach? Pijnlijke details duiken op

Nu het wereldkampioenschap erop zit voor de Rode Duivels, kan de KBVB een evaluatie maken van het ...

441
441
De Ketelaere verovert opnieuw alle Belgische harten

Enkele dagen na de uitschakeling op het WK laat Charles De Ketelaere opnieuw van zich horen. Niet ...

169
169
Standard doet weer zaken in JPL, Charleroi shopt in CPL

Binnen minder dan een maand is het weer zover, dan trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League ...

127
127
'Nieuwe flankaanvaller Club: vizier op Brazilië gericht'

Club Brugge wil de selectie van coach Ivan Leko in de komende weken versterken met enkele directe ...

418
418
'Uittocht Anderlecht: volgende vertrekker al genoemd'

Op donderdag 23 juli begint RSC Anderlecht aan zijn nieuwe seizoen in de voorrondes van de Europa ...

367
367
'Enrique wordt verwend: PSG klopt aan bij Barcelona'

Paris Saint-Germain kroonde zich de voorbije twee seizoenen tot Champions League-winnaar. Die ...

80
80
Ruben Van Gucht maakt het bont: "Wat een mafkees!"

Ruben Van Gucht slaagt er telkens opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. Niet met een ...

93
93
Tweede zondebok naast Lammens: "Ondermaats en niet wakker"

De Rode Duivels mogen tevreden terugblikken op hun WK, maar toch heerst het gevoel dat er tijdens de ...

552
552
Halve finales gekend: stats voorspellen déze wereldkampioen

De kaarten zijn geschud, de halve finales op WK 2026 staan vast. Frankrijk, Argentinië, ...

261
261
België likt wonde: Nederlanders zien énorme gemiste kans

De Rode Duivels hebben het wereldkampioenschap 2026 met een opgeven hoofd kunnen verlaten. In de ...

229
229
'Club richting monstersom: Arsenal pakt standpunt in'

De kans dat Christos Tzolis nog te bewonderen zal zijn in een shirt van Club Brugge oogt behoorlijk ...

739
739
Werk voor Anderlecht: aanwinst levert Bruno kopzorgen op

Bij RSC Anderlecht begint de voorbereiding te korten, binnen anderhalve week gaat het nieuwe seizoen ...

630
630
'Club maakt zich sterk: gepeperd prijskaartje Tresoldi'

Vertrekt Nicolo Tresoldi deze zomer dan toch bij Club Brugge? Een aantal buitenlandse ploegen, ...

525
525
'Recordtransfer KRC Genk: Barça steekt handje toe'

KRC Genk wil deze zomer zijn transferrecord verbreken voor Kos Karetsas. De voorbije weken was het ...

390
390
Argentinië zwaar bevoordeeld? FIFA-regels klaar en duidelijk

Argentinië blijft voorlopig op koers om zichzelf op te volgen als wereldkampioen. Lionel Messi ...

309
309
Garcia krijgt flinke draai om de oren: "Onwaarschijnlijk"

Voor de Rode Duivels zit het wereldkampioenschap erop. En dus moet weldra een evaluatie gemaakt ...

895
895
TRANSFERUURTJE: 'Monsterdeal Karetsas, topdoelman voor Club'

Terwijl het WK in Amerika zijn ontknoping nadert, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

561
561
Bondscoachdebat ontploft: “Hij is zéker een optie”

Na de uitschakeling van de Rode Duivels in de kwartfinales van het WK gaat het maar over ...

313
313
‘Einde Courtois bij België in zicht: verrassing op komst'

Thibaut Courtois zat in zak en as na de nederlaag tegen Spanje. De doelman van Real Madrid moest ...

556
556
Noorwegen in zak en as: dubbel bestolen tegen Engeland?

De kwartfinales van het WK blijven nog nazinderen. Ook tijdens Noorwegen – Engeland was er ...

182
182

Meer sportnieuws