'Lavia en Chelsea staan voor laatste horde richting transfer'

85 stemmen
'Lavia en Chelsea staan voor laatste horde richting transfer'

Er lijkt een doorbraak in de maak in het dossier van Roméo Lavia. De jonge Rode Duivel kon naar verschillende topclubs, maar kiest voor Chelsea. Mogelijk wordt de transfer woensdag nog aangekondigd.


Dat meldt Sacha Tavolieri. Lavia zal woensdag van Brussel naar Londen vliegen, nadat hij maandag teruggekeerd was naar België in afwachting van een akkoord op clubniveau. Volgens Tavolieri zal hij woensdag zijn medische testen afleggen, de laatste horde richting Stamford Bridge, en zet hij daarna mogelijk zijn handtekening. Hij zou diezelfde dag ook voorgesteld worden bij The Blues, die na Moises Caicedo dus een nieuwe middenvelder aan hun kern toevoegen. Om de jonge Rode Duivel in huis te halen, besloten ze diep in de buidel te tasten.

Zo meldt David Ornstein, transferexpert bij The Athletic, dat Chelsea zo'n 53 miljoen pond neertelt. Daar komen nog eens 5 miljoen pond aan bonussen bovenop. In totaal kan de transfersom dus oplopen tot ruim 67.5 miljoen euro. Naar alle waarschijnlijkheid gaat Chelsea hem echter een langdurig contract geven, zodat de transferuitgaven gespreid kunnen worden over meerdere jaren. De Premier League wil deze werkwijze aan banden leggen met een regelwijziging, omdat clubs hiermee de Financial Fair Play kunnen omzeilen. Maar zolang die regelwijziging nog niet is doorgevoerd, blijven de Londenaren hier gretig gebruik van maken.

LEES OOK: Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Liverpool gaat voor ander target

Ook Liverpool FC drong in de voorbije weken meermaals aan. Maar uiteindelijk blijkt Chelsea dus het pleit te winnen. Zo raakte begin deze week bekend dat Lavia zelf de voorkeur gaf aan een verhuis naar Stamford Bridge. En inmiddels werd ook een akkoord op clubniveau gevonden. De Reds veranderen het geweer ondertussen van schouder en gaan voor een ander target.

Zal Lavia schitteren bij Chelsea?

Meest recent

'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

8
8
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

60
60
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

200
200
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

141
141
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

110
110
Pfaff stinkend rijk? Zoveel levert verbluffende veiling op

De legendarische voetbalcollectie van Jean-Marie Pfaff is in Parijs onder de hamer gegaan. ...

73
73
Drama nipt voorkomen: Ajax door kleinste gaatje naar Europa

Ajax heeft zondagmiddag op het laatste nippertje nog een Europees ticket uit de brand gesleept. In ...

91
91
JPL 'Talent vh Jaar': De Cat níét bij drie kandidaten

Maandagavond worden de uitblinkers van het voorbije seizoen nog eens in de verf gezet op de Pro ...

332
332
'Toptransfer Joaquin Seys: Club hakt knoop door'

Met hun sterke prestaties van de voorbije maanden, hebben heel wat spelers van Club Brugge zich in ...

583
583
Kane-statement bij Bayern: Barça krijgt tik om de oren

Bayern München verzekerde zich zaterdag van de Duitse dubbel door in de bekerfinale met VfB ...

89
89
Schokkend! Nieuwe beelden duiken op na veldslag op Sclessin

Sporting Charleroi won zaterdagavond met 0-2 van Standard en kostte de Rouches zo de eindzege in de ...

248
248
Genk zet zinnen op smaakmaker: "Hij is zeker interessant"

KRC Genk hoopt zich via de barrages alsnog te verzekeren van een Europees ticket. Dat weerhoudt de ...

421
421
Brandon Mechele deelt nieuws dat enorm veel emoties losmaakt

De komende dagen staan volledig in het teken van feest, emotie en mooie vooruitzichten. Terwijl ...

264
264
'Nieuwe trainer Napoli absoluut godsgeschenk De Bruyne'

SSC Napoli wil zondagavond zijn tweede plaats veilig stellen in de afsluitende competitiematch tegen ...

160
160
Revanche Tzolis: vier uitdagers voor 'Player of the Season'

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

349
349
TU: 'Trainerscarrousel in JPL, eerste aanwinsten Club/RSCA'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

399
399
Rampscenario voor Genk: halve basisploeg mist barrage

Op de valreep kroonde KRC Genk zich alsnog tot winnaar van de Europe Play-Offs. Straks weten de ...

165
165
Janssen onthult toekomstplannen: "Anderlecht of Brugge?"

Het einde van het seizoen gaat traditiegetrouw weer gepaard met oudgedienden die op emotionele wijze ...

452
452
Kippenvel: Van der Elst schrijft eerbetoon aan Vanaken

Christos Tzolis is de gevierde held bij Club Brugge, maar ook Hans Vanaken zijn aandeel in de ...

109
109
'Code rood voor Sibierski: nieuw toptarget Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt een op z'n zachtst gezegd matig seizoen nog in schoonheid af te sluiten tegen ...

355
355
Verhaeghe dropt hint over exit: Club Brugge te koop?

Club Brugge viert straks de twintigste landstitel in het clubbestaan. De zevende al in de afgelopen ...

397
397
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

541
541
Euvrard reageert na zware rellen bij Standard-Charleroi

Standard en Sporting Charleroi hebben voor de zoveelste keer hun eigen imago besmeurd na een Waalse ...

177
177
STVV heeft opvolger Wouter Vrancken bijna beet

Wouter Vrancken verlaat STVV. De Belgische trainer en de club maakten dat officieel bekend. De ...

280
280
Afscheid Janssen en Kerk: "De mooiste jaren bij Antwerp"

Royal Antwerp FC sloot het seizoen af met een zege tegen een zeer matig KVC Westerlo. Voor Vincent ...

193
193

Meer sportnieuws