'Lavia en Chelsea staan voor laatste horde richting transfer'

85 stemmen
'Lavia en Chelsea staan voor laatste horde richting transfer'

Er lijkt een doorbraak in de maak in het dossier van Roméo Lavia. De jonge Rode Duivel kon naar verschillende topclubs, maar kiest voor Chelsea. Mogelijk wordt de transfer woensdag nog aangekondigd.


Dat meldt Sacha Tavolieri. Lavia zal woensdag van Brussel naar Londen vliegen, nadat hij maandag teruggekeerd was naar België in afwachting van een akkoord op clubniveau. Volgens Tavolieri zal hij woensdag zijn medische testen afleggen, de laatste horde richting Stamford Bridge, en zet hij daarna mogelijk zijn handtekening. Hij zou diezelfde dag ook voorgesteld worden bij The Blues, die na Moises Caicedo dus een nieuwe middenvelder aan hun kern toevoegen. Om de jonge Rode Duivel in huis te halen, besloten ze diep in de buidel te tasten.

Zo meldt David Ornstein, transferexpert bij The Athletic, dat Chelsea zo'n 53 miljoen pond neertelt. Daar komen nog eens 5 miljoen pond aan bonussen bovenop. In totaal kan de transfersom dus oplopen tot ruim 67.5 miljoen euro. Naar alle waarschijnlijkheid gaat Chelsea hem echter een langdurig contract geven, zodat de transferuitgaven gespreid kunnen worden over meerdere jaren. De Premier League wil deze werkwijze aan banden leggen met een regelwijziging, omdat clubs hiermee de Financial Fair Play kunnen omzeilen. Maar zolang die regelwijziging nog niet is doorgevoerd, blijven de Londenaren hier gretig gebruik van maken.

Liverpool gaat voor ander target

Ook Liverpool FC drong in de voorbije weken meermaals aan. Maar uiteindelijk blijkt Chelsea dus het pleit te winnen. Zo raakte begin deze week bekend dat Lavia zelf de voorkeur gaf aan een verhuis naar Stamford Bridge. En inmiddels werd ook een akkoord op clubniveau gevonden. De Reds veranderen het geweer ondertussen van schouder en gaan voor een ander target.

Zal Lavia schitteren bij Chelsea?

Meest recent

Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

3
3
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

443
443
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

7
7
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

15
15
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

39
39
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

192
192
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

87
87
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

110
110
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

44
44
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

65
65
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

50
50
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

48
48
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

205
205
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

133
133
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

110
110
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

36
36
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

279
279
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

178
178
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

62
62
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

22
22
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

48
48
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

36
36
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

92
92
Duivels in 1/16de finales: één land absoluut te mijden

Nu de kwalificatie een feit is, kunnen de Rode Duivels beginnen vooruitblikken op het vervolg van ...

320
320
"Zorgde voor paniek" - kranten zien ook dissonant bij sterke Duivels

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

248
248

Meer sportnieuws