Anderlecht bruist op zomermercato met eersteklas prioriteit

door
Anderlecht bruist op zomermercato met eersteklas prioriteit

In de vorige wintermercato stond een nieuwe linksachter hoog op de verlanglijst van Anderlecht, maar op deadline day brak Nottingham Forest zijn belofte om Harry Toffolo naar het Lotto Park te laten verhuizen. Dat betekende toen een grote domper voor Jesper Fredberg, die een nieuwe linksback wilde hebben om van een echt succesvolle wintermercato te spreken. Nu lijkt Fredberg in de zomermercato echter wel te slagen in het binnenhalen van de langverwachte linksback met Ludwig Augustinsson van Sevilla FC.

LEES OOK: 'Grote schoonmaak in Anderlecht: Renard likt wonden'

Nieuwe linksback al prioriteit in januari

Jesper Fredberg heeft deze zomer al meerdere leemtes weten op te vullen in de selectie van Anderlecht met de komst van Maxime Dupé, Louis Patris, Justin Lonwijk, Alexis Flips, Kasper Dolberg en Luis Vazquez. Anderlecht bruist van de activiteit in de zomermercato, maar Fredberg is nog steeds bezig met het plannen van enkele gerichte transfers. Zo zijn Mats Rits van Club Brugge en Ludwig Augustinsson van Sevilla FC nog op komst naar het Lotto Park. Augustinsson (29) moet de concurrentie op de linksachter aanscherpen, aangezien die positie een kwalitatieve impuls nodig heeft.

Het versterken van de linksachter positie in de zomermercato is noodzakelijk voor Anderlecht, omdat de huidige selectie amper één zuivere linksback bevat met Moussa N’Diaye. Hannes Delcroix en Killian Sardella kunnen eventueel depanneren op deze positie, terwijl Bogdan Mykhaylichenko de club verliet voor Dinamo Zagreb. Het aantrekken van een nieuwe linksachter was zelfs al een prioriteit voor Anderlecht tijdens de voorgaande wintermercato. De Belgische recordkampioen stond toen namelijk op het punt om Harry Toffolo van Nottingham Forest naar het Lotto Park te halen. “Om van een echt succesvolle mercato te kunnen spreken had die linksback er moeten staan”, zei Jesper Fredberg kort na het afsluiten van de wintermercato. Anderlecht had toen graag Harry Toffolo als nieuwe linksback gehaald, maar Nottingham Forest zag op de deadline day af van de transfer omdat het herstelproces van hun geblesseerde andere linksback Omar Richards meer tijd in beslag nam dan verwacht. Nu lijkt Fredberg in de zomermercato echter wel te slagen in het binnenhalen van de langverwachte linksback met Ludwig Augustinsson.

Set piece specialist

Sevilla FC zou al groen licht gegeven hebben voor de verhuur van Ludwig Augustinsson, die voor één wordt uitgeleend aan Anderlecht, zonder aankoopoptie. De 51-voudige Zweedse international ondergaat binnenkort zijn medische tests in België en hiermee komt Anderlecht steeds dichter bij hun felbegeerde kwaliteitsinjectie op de linksback. Augustinsson wordt omschreven als een moderne linksback, gekenmerkt door zijn snelheid en zijn aanvallende acties. Bovendien is het ook niet onbelangrijk dat Augustinsson een grote meerwaarde kan leveren bij de standaardsituaties.

Vorig seizoen had Anderlecht namelijk grote moeite met het scoren uit stilstaande fases in de Jupiler Pro League. Om die situatie aan te pakken, heeft de club deze zomer al stevig ingegrepen al door Yannick Euvrard, die voorheen als videoanalist werkte voor de Rode Duivels, aan te trekken als assistent-trainer binnen de technische staf van Anderlecht. Euvrard fungeert als Set Piece Coach, een ‘dedicated’ functie met als doel om efficiëntiewinsten te halen uit stilstaande fases. Ook de komst van Ludwig Augustinsson kan de ploeg helpen bij die doelstelling.

   
De 29-jarige linksback heeft een goede traptechniek in huis, en deze eigenschap viel op bij zijn vorige clubs. Hij was vaak de man die verantwoordelijk was voor de hoekschoppen en vrije trappen, een kwaliteit die resulteerde in talrijke assists en een van zijn belangrijkste troeven vormt. Bij FC Kopenhagen wist Ludwig Augustinsson bijvoorbeeld 37 assists neer te zetten in 108 officiële wedstrijden. Dit komt neer op bijna één assist per twee wedstrijden, een opmerkelijk hoog gemiddelde voor een linksback. Ook in de Bundesliga bij Werder Bremen leverde hij 11 assists in 98 wedstrijden.

Slimme maar trage linksback

Ludwig Augustinsson heeft niet alleen meerwaarde in de standaardsituaties, hij draagt bij in het algehele spelbeeld. Zijn kwaliteiten sluiten goed aan bij een dominante ploeg, wat ook de visie is van Brian Riemer bij Anderlecht. Naar eigen zeggen voelt Augustinsson zich comfortabel aan de bal en de passing is één van zijn grote sterktes. Deze kwaliteiten stellen hem in staat om een bijdrage te leveren aan de opbouw van het spel en aan het spelen in de combinatie. Daarnaast blinkt Augustinsson uit met zijn hoge mate van voetbalintelligentie en flexibiliteit op het veld.
 
Uiteraard heeft Ludwig Augustinsson ook zijn gebreken, anders zou hij niet op dit moment op overschot zijn bij Sevilla FC, en zou de Spaanse club hem in de afgelopen twee seizoenen niet hebben uitgeleend aan Aston Villa en RCD Mallorca, waar hij bovendien in totaal slechts 326 minuten speeltijd heeft gekregen. De 29-jarige verdediger mist snelheid en hij vertoont ook problemen in de dribbels. Hij is niet meteen het type speler dat zijn directe tegenstander moeiteloos kan passeren met een snelle flits of een explosieve versnelling.

Een nieuwe linksachter is prioritair voor Anderlecht

Meest recent

'Club Brugge legt bod van 5 miljoen neer bij Ajax'

Club Brugge is momenteel zeer druk in de weer op de transfermarkt. Het liet zijn kassa al stevig ...

19
19
Alderweireld breekt: “Ze had mogen weggaan”

Na een prachtige carrière zit Toby Alderweireld officieel in zijn 'voetbalpensioen'. De ...

2
2
'Verbazingwekkende miljoenentransfer voor Cercle'

Cercle Brugge flirtte vorig seizoen met degradatie, maar kon uiteindelijk in de barrages tegen Patro ...

30
30
'Nog geen zeven: Anderlecht bijt in het stof bij doelwit'

Bij Anderlecht staat de teller deze zomer al op zes aanwinsten en dat aantal zal ongetwijfeld nog ...

117
117
'Knaltransfer Lammens krijgt vorm: eerste club meldt zich'

Antwerp blijft zeer druk in de weer op de transfermarkt. Tijdens de oefenstage in Oostenrijk mocht ...

113
113
‘Meijer laat Club Brugge spartelen: drama compleet’

Björn Meijer leek op weg naar Feyenoord, maar de transfer ging op het laatste moment alsnog ...

347
347
'Genk plakt waanzinnig prijskaartje op Tolu'

Bij KRC Genk beleven ze tot dusver een rustige transferzomer. Met Daan Heymans en Tobias Lawal ...

261
261
‘Jashari reageert na keiharde boodschap van Club’

De soap rond een mogelijke transfer van Ardon Jashari is de voorbije dagen helemaal ontploft. De ...

795
795
'Union in shock: kampioenenmaker maakt verrassende transfer'

Nadat het drie keer net misgegrepen had, wist Union zich afgelopen seizoen eindelijk tot ...

180
180
Leko legt enorme transfereis op tafel bij AA Gent

Na de dramatische play-offs kende AA Gent in het begin van de zomer geen genade: slechts weken na ...

309
309
'Competitieformat op springen: Union en co halen gram'

Binnen een tweetal weken wordt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Het zou ...

385
385
'AA Gent vindt akkoord: transfersom van 8 à 9 miljoen'

Terwijl coach Ivan Leko zijn spelers klaarstoomt voor de start van het seizoen, blijft AA Gent ook ...

264
264
Anderlecht-fans woest: oorzaak gekend voor Union-deal

Behoudens een negatief advies van de ordediensten, speelt Union SG ook volgend seizoen zijn Europese ...

729
729
'Kompany krijgt topaanwinst: Bayern biedt 52 miljoen'

Na de uitschakeling op het WK voor Clubs, genieten de spelers van Bayern München momenteel van ...

120
120
Europa League: Anderlecht kan tegenstander ruiken na heenmatch

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe seizoen van RSC Anderlecht officieel van start. De ...

341
341
L'Equipe onthult: 'Penders op zucht van nieuwe club'

Aanstaande zondag speelt Chelsea FC de finale van het WK voor clubs tegen Paris Saint-Germain. Mike ...

246
246
'Transferbom bij Club: Inter stelt opzienbarende ruildeal voor'

De top van Club Brugge dook donderdag plots op in Milaan. Daar stond een afspraak met ...

1689
1689
Beerschot haalt versterking in JPL, volgende vertrekker KVK

Binnen een maandje gaat het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League weer van start. Beerschot VA ...

188
188
'Monstertransfer op komst: Real vraagt 100 miljoen'

Real Madrid CF sneuvelde woensdag op pijnlijke wijze op het WK voor clubteams. De spelers van de ...

226
226
Drastische wijziging bij Antwerp? Wils komt met reactie

Royal Antwerp FC is nog lang niet klaar met zijn plannen op de transfermarkt, maar haalde inmiddels ...

351
351
Promotie bij Genk: nieuwe rol voor Matte Smets

Om het seizoen zo goed mogelijk voor te bereiden, trok KRC Genk naar Duitsland voor een oefenkamp. ...

362
362
‘“Gekke rotzak” op radar van hongerig Anderlecht’

Een ruwe diamant met een hoek af – dat is het type speler waar Anderlecht momenteel op mikt. ...

497
497
'Toptransfer Tolu: grootmacht meldt zich in Genk'

KRC Genk rondde deze week de miljoenentransfer van Christopher Bonsu Baah naar Saudi-Arabië af. ...

649
649
'Strijd om Rode Duivel barst los: Club Brugge gaat all-in'

Club Brugge wist de voorbije dagen enkele grote uitgaande deals te beklinken en er staan nog ...

1168
1168
'Tottenham gaat volledig los: 134 miljoen op 24 uur tijd'

Ondanks een behoorlijk dramatisch seizoen in eigen land, mag Tottenham Hotspur in de komende ...

166
166

Meer sportnieuws