Anderlecht bruist op zomermercato met eersteklas prioriteit

door
Anderlecht bruist op zomermercato met eersteklas prioriteit

In de vorige wintermercato stond een nieuwe linksachter hoog op de verlanglijst van Anderlecht, maar op deadline day brak Nottingham Forest zijn belofte om Harry Toffolo naar het Lotto Park te laten verhuizen. Dat betekende toen een grote domper voor Jesper Fredberg, die een nieuwe linksback wilde hebben om van een echt succesvolle wintermercato te spreken. Nu lijkt Fredberg in de zomermercato echter wel te slagen in het binnenhalen van de langverwachte linksback met Ludwig Augustinsson van Sevilla FC.

LEES OOK: ‘Anderlecht grijpt hard in: opvallende financiële revolutie’

Nieuwe linksback al prioriteit in januari

Jesper Fredberg heeft deze zomer al meerdere leemtes weten op te vullen in de selectie van Anderlecht met de komst van Maxime Dupé, Louis Patris, Justin Lonwijk, Alexis Flips, Kasper Dolberg en Luis Vazquez. Anderlecht bruist van de activiteit in de zomermercato, maar Fredberg is nog steeds bezig met het plannen van enkele gerichte transfers. Zo zijn Mats Rits van Club Brugge en Ludwig Augustinsson van Sevilla FC nog op komst naar het Lotto Park. Augustinsson (29) moet de concurrentie op de linksachter aanscherpen, aangezien die positie een kwalitatieve impuls nodig heeft.

Het versterken van de linksachter positie in de zomermercato is noodzakelijk voor Anderlecht, omdat de huidige selectie amper één zuivere linksback bevat met Moussa N’Diaye. Hannes Delcroix en Killian Sardella kunnen eventueel depanneren op deze positie, terwijl Bogdan Mykhaylichenko de club verliet voor Dinamo Zagreb. Het aantrekken van een nieuwe linksachter was zelfs al een prioriteit voor Anderlecht tijdens de voorgaande wintermercato. De Belgische recordkampioen stond toen namelijk op het punt om Harry Toffolo van Nottingham Forest naar het Lotto Park te halen. “Om van een echt succesvolle mercato te kunnen spreken had die linksback er moeten staan”, zei Jesper Fredberg kort na het afsluiten van de wintermercato. Anderlecht had toen graag Harry Toffolo als nieuwe linksback gehaald, maar Nottingham Forest zag op de deadline day af van de transfer omdat het herstelproces van hun geblesseerde andere linksback Omar Richards meer tijd in beslag nam dan verwacht. Nu lijkt Fredberg in de zomermercato echter wel te slagen in het binnenhalen van de langverwachte linksback met Ludwig Augustinsson.

Set piece specialist

Sevilla FC zou al groen licht gegeven hebben voor de verhuur van Ludwig Augustinsson, die voor één wordt uitgeleend aan Anderlecht, zonder aankoopoptie. De 51-voudige Zweedse international ondergaat binnenkort zijn medische tests in België en hiermee komt Anderlecht steeds dichter bij hun felbegeerde kwaliteitsinjectie op de linksback. Augustinsson wordt omschreven als een moderne linksback, gekenmerkt door zijn snelheid en zijn aanvallende acties. Bovendien is het ook niet onbelangrijk dat Augustinsson een grote meerwaarde kan leveren bij de standaardsituaties.

Vorig seizoen had Anderlecht namelijk grote moeite met het scoren uit stilstaande fases in de Jupiler Pro League. Om die situatie aan te pakken, heeft de club deze zomer al stevig ingegrepen al door Yannick Euvrard, die voorheen als videoanalist werkte voor de Rode Duivels, aan te trekken als assistent-trainer binnen de technische staf van Anderlecht. Euvrard fungeert als Set Piece Coach, een ‘dedicated’ functie met als doel om efficiëntiewinsten te halen uit stilstaande fases. Ook de komst van Ludwig Augustinsson kan de ploeg helpen bij die doelstelling.

   
De 29-jarige linksback heeft een goede traptechniek in huis, en deze eigenschap viel op bij zijn vorige clubs. Hij was vaak de man die verantwoordelijk was voor de hoekschoppen en vrije trappen, een kwaliteit die resulteerde in talrijke assists en een van zijn belangrijkste troeven vormt. Bij FC Kopenhagen wist Ludwig Augustinsson bijvoorbeeld 37 assists neer te zetten in 108 officiële wedstrijden. Dit komt neer op bijna één assist per twee wedstrijden, een opmerkelijk hoog gemiddelde voor een linksback. Ook in de Bundesliga bij Werder Bremen leverde hij 11 assists in 98 wedstrijden.

Slimme maar trage linksback

Ludwig Augustinsson heeft niet alleen meerwaarde in de standaardsituaties, hij draagt bij in het algehele spelbeeld. Zijn kwaliteiten sluiten goed aan bij een dominante ploeg, wat ook de visie is van Brian Riemer bij Anderlecht. Naar eigen zeggen voelt Augustinsson zich comfortabel aan de bal en de passing is één van zijn grote sterktes. Deze kwaliteiten stellen hem in staat om een bijdrage te leveren aan de opbouw van het spel en aan het spelen in de combinatie. Daarnaast blinkt Augustinsson uit met zijn hoge mate van voetbalintelligentie en flexibiliteit op het veld.
 
Uiteraard heeft Ludwig Augustinsson ook zijn gebreken, anders zou hij niet op dit moment op overschot zijn bij Sevilla FC, en zou de Spaanse club hem in de afgelopen twee seizoenen niet hebben uitgeleend aan Aston Villa en RCD Mallorca, waar hij bovendien in totaal slechts 326 minuten speeltijd heeft gekregen. De 29-jarige verdediger mist snelheid en hij vertoont ook problemen in de dribbels. Hij is niet meteen het type speler dat zijn directe tegenstander moeiteloos kan passeren met een snelle flits of een explosieve versnelling.

Een nieuwe linksachter is prioritair voor Anderlecht

Meest recent

‘Anderlecht grijpt hard in: opvallende financiële revolutie’

RSC Anderlecht moet al jaren de knip op de uitgaven houden. De financiële situatie bij ...

2
2
Club Brugge pakt uit met nieuw retroshirt: ‘Absoluut pareltje’

Club Brugge is de afgelopen jaren uitgegroeid tot de één van de grootste clubs, al dan ...

17
17
De Cat onthult: intern op de vingers getikt door Anderlecht

Nathan De Cat is dit seizoen de grote sensatie bij RSC Anderlecht. De amper 17-jarige middenvelder ...

67
67
72ste Gouden Schoen: absolute topfavoriet nu al bekend

Vlak voor de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League van start gaat, wordt bekend gemaakt wie ...

294
294
Hoofdrol Lammens in spektakelstuk: duidelijke reactie Amorim

Manchester United en AFC Bournemouth hebben maandagavond voor één van de ...

83
83
Trainerszoektocht Genk: Joos dropt spectaculaire naam

Vlak het aanbreken van het nieuwe kalenderjaar, zit het bestuur van KRC Genk opgezadeld met een ...

356
356
Verhaeghe op plek gezet: "Club moet Hayen óók dankbaar zijn"

Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe heeft zich de voorbije dagen niet bepaald populair gemaakt. ...

286
286
'Anderlecht zet zich schrap: onverwachte club wil Stroeykens'

RSC Anderlecht zal de komende matchen geen beroep kunnen doen op Mario Stroeykens. Het paars-witte ...

305
305
Kermis op Old Trafford: Engelse pers fileert Senne Lammens

In de Premier League werden de toeschouwers op Old Trafford maandagavond verwend met een ...

216
216
Eerst kampioen, dan naar WK? De Cat spreekt heldere taal

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

294
294
'Storm bij Club Brugge: Leko’s razernij hakt erin'

Dender was de perfecte illustratie van Ivan Leko’s voetbal: Club mag winnen, maar nooit ...

514
514
'Nieuwe trainer Genk: één naam weerklinkt het luidst'

Het doek is dan toch gevallen over Thorsten Fink als hoofdcoach van KRC Genk. De Duitser betaalde ...

574
574
'Overmars dropt transferbom: Antwerp vol voor straffe comeback'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

455
455
'Vazquez buiten: Anderlecht zet zinnen op peperdure spits'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de komende wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

236
236
'Winterse toptransfer Tzolis: Club Brugge heeft beslist'

Club Brugge heeft momenteel opnieuw verschillende spelers rond lopen die op termijn in aanmerking ...

485
485
'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

464
464
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

426
426
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

453
453
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

485
485
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

602
602
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

743
743
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

40
40
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

734
734
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

328
328
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1610
1610

Meer sportnieuws