Anderlecht bruist op zomermercato met eersteklas prioriteit

777
Anderlecht bruist op zomermercato met eersteklas prioriteit

In de vorige wintermercato stond een nieuwe linksachter hoog op de verlanglijst van Anderlecht, maar op deadline day brak Nottingham Forest zijn belofte om Harry Toffolo naar het Lotto Park te laten verhuizen. Dat betekende toen een grote domper voor Jesper Fredberg, die een nieuwe linksback wilde hebben om van een echt succesvolle wintermercato te spreken. Nu lijkt Fredberg in de zomermercato echter wel te slagen in het binnenhalen van de langverwachte linksback met Ludwig Augustinsson van Sevilla FC.

LEES OOK: Pijnlijk: 'Anderlecht verkoos flop boven wereldkampioen'

Nieuwe linksback al prioriteit in januari

Jesper Fredberg heeft deze zomer al meerdere leemtes weten op te vullen in de selectie van Anderlecht met de komst van Maxime Dupé, Louis Patris, Justin Lonwijk, Alexis Flips, Kasper Dolberg en Luis Vazquez. Anderlecht bruist van de activiteit in de zomermercato, maar Fredberg is nog steeds bezig met het plannen van enkele gerichte transfers. Zo zijn Mats Rits van Club Brugge en Ludwig Augustinsson van Sevilla FC nog op komst naar het Lotto Park. Augustinsson (29) moet de concurrentie op de linksachter aanscherpen, aangezien die positie een kwalitatieve impuls nodig heeft.

Het versterken van de linksachter positie in de zomermercato is noodzakelijk voor Anderlecht, omdat de huidige selectie amper één zuivere linksback bevat met Moussa N’Diaye. Hannes Delcroix en Killian Sardella kunnen eventueel depanneren op deze positie, terwijl Bogdan Mykhaylichenko de club verliet voor Dinamo Zagreb. Het aantrekken van een nieuwe linksachter was zelfs al een prioriteit voor Anderlecht tijdens de voorgaande wintermercato. De Belgische recordkampioen stond toen namelijk op het punt om Harry Toffolo van Nottingham Forest naar het Lotto Park te halen. “Om van een echt succesvolle mercato te kunnen spreken had die linksback er moeten staan”, zei Jesper Fredberg kort na het afsluiten van de wintermercato. Anderlecht had toen graag Harry Toffolo als nieuwe linksback gehaald, maar Nottingham Forest zag op de deadline day af van de transfer omdat het herstelproces van hun geblesseerde andere linksback Omar Richards meer tijd in beslag nam dan verwacht. Nu lijkt Fredberg in de zomermercato echter wel te slagen in het binnenhalen van de langverwachte linksback met Ludwig Augustinsson.

Set piece specialist

Sevilla FC zou al groen licht gegeven hebben voor de verhuur van Ludwig Augustinsson, die voor één wordt uitgeleend aan Anderlecht, zonder aankoopoptie. De 51-voudige Zweedse international ondergaat binnenkort zijn medische tests in België en hiermee komt Anderlecht steeds dichter bij hun felbegeerde kwaliteitsinjectie op de linksback. Augustinsson wordt omschreven als een moderne linksback, gekenmerkt door zijn snelheid en zijn aanvallende acties. Bovendien is het ook niet onbelangrijk dat Augustinsson een grote meerwaarde kan leveren bij de standaardsituaties.

Vorig seizoen had Anderlecht namelijk grote moeite met het scoren uit stilstaande fases in de Jupiler Pro League. Om die situatie aan te pakken, heeft de club deze zomer al stevig ingegrepen al door Yannick Euvrard, die voorheen als videoanalist werkte voor de Rode Duivels, aan te trekken als assistent-trainer binnen de technische staf van Anderlecht. Euvrard fungeert als Set Piece Coach, een ‘dedicated’ functie met als doel om efficiëntiewinsten te halen uit stilstaande fases. Ook de komst van Ludwig Augustinsson kan de ploeg helpen bij die doelstelling.

   
De 29-jarige linksback heeft een goede traptechniek in huis, en deze eigenschap viel op bij zijn vorige clubs. Hij was vaak de man die verantwoordelijk was voor de hoekschoppen en vrije trappen, een kwaliteit die resulteerde in talrijke assists en een van zijn belangrijkste troeven vormt. Bij FC Kopenhagen wist Ludwig Augustinsson bijvoorbeeld 37 assists neer te zetten in 108 officiële wedstrijden. Dit komt neer op bijna één assist per twee wedstrijden, een opmerkelijk hoog gemiddelde voor een linksback. Ook in de Bundesliga bij Werder Bremen leverde hij 11 assists in 98 wedstrijden.

Slimme maar trage linksback

Ludwig Augustinsson heeft niet alleen meerwaarde in de standaardsituaties, hij draagt bij in het algehele spelbeeld. Zijn kwaliteiten sluiten goed aan bij een dominante ploeg, wat ook de visie is van Brian Riemer bij Anderlecht. Naar eigen zeggen voelt Augustinsson zich comfortabel aan de bal en de passing is één van zijn grote sterktes. Deze kwaliteiten stellen hem in staat om een bijdrage te leveren aan de opbouw van het spel en aan het spelen in de combinatie. Daarnaast blinkt Augustinsson uit met zijn hoge mate van voetbalintelligentie en flexibiliteit op het veld.
 
Uiteraard heeft Ludwig Augustinsson ook zijn gebreken, anders zou hij niet op dit moment op overschot zijn bij Sevilla FC, en zou de Spaanse club hem in de afgelopen twee seizoenen niet hebben uitgeleend aan Aston Villa en RCD Mallorca, waar hij bovendien in totaal slechts 326 minuten speeltijd heeft gekregen. De 29-jarige verdediger mist snelheid en hij vertoont ook problemen in de dribbels. Hij is niet meteen het type speler dat zijn directe tegenstander moeiteloos kan passeren met een snelle flits of een explosieve versnelling.

Een nieuwe linksachter is prioritair voor Anderlecht

Meest recent

Pijnlijk: 'Anderlecht verkoos flop boven wereldkampioen'

Anderlecht neemt het om 21u in de Europa League op tegen Dinamo Zagreb. De laatste keer dat ...

16
16
'AA Gent droomt van monsterdeal: jackpot lonkt'

AA Gent blijft dit seizoen maar verbazen en prijkt ook na acht speeldagen nog steeds aan de leiding ...

22
22
Toby Alderweireld opnieuw doelwit: rechtbank velt stevig oordeel

Een waakhond die drie indringers wegjaagt, een vluchtwagen die in een gracht belandt en twee gewonde ...

16
16
'Anderlecht is het beu: Januzaj kan per direct tekenen'

Vitor Bruno stond te koken langs de lijn toen zijn nieuwe spelmaker een corner over alle koppen ...

121
121
Keiharde kritiek na Cercle: Vitor Bruno steekt tirade af

Anderlecht gaat donderdagavond op zoek naar zijn eerste punten in de league phase van de Europa ...

32
32
Zorgen om Godts: Alderweireld en Degryse vellen hard verdict

Manchester City en Paris Saint-Germain zorgden woensdagavond voor spektakel in de Champions League, ...

79
79
'Antwerp vindt eerste vervanger voor Overmars'

Antwerp kreeg in september een stevige tegenvaller te verwerken, want kort na het einde van de ...

47
47
Courtois jubelt na remontada: "Ik droomde ervan"

Real Madrid heeft woensdagavond maar net kunnen afwenden dat het in een crisis zou belanden. In de ...

24
24
Van held naar 4/10: Doku hard aangepakt na zwak optreden

Jérémy Doku was afgelopen weekend nog de grote uitblinker bij Manchester City. Maar ...

88
88
Puzzelwerk Hubert: Union zwáár gehavend tegen Sociedad

Union SG is sterk begonnen aan zijn campagne in de Europa League. Maar donderdag wacht opnieuw een ...

33
33
UCL: PSG wint op City, enorme comeback Real én afgang Lukaku

In de Champions League heeft Paris Saint-Germain dé affiche van de tweede speeldag gewonnen. ...

95
95
'Recordtransfer Tresoldi: speciale clausule duikt plots op'

Nicolo Tresoldi siert daags na zijn exploot in het Giuseppe Meazza-stadion de Europese headlines. ...

669
669
Bruno meldt opsteker: minstens drie wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat donderdagavond op zoek naar zijn eerste punten in de League Phase van de Europa ...

215
215
Bommetje bij kwakkelend United: Rooney slaat terug

Manchester United blijft maar aanmodderen. Dinsdagavond verloor de Engelse grootmacht ook in de ...

74
74
Herrijzenis bij Club: "Belangrijkste speler voor Leko"

Club Brugge heeft andermaal voor een grote stunt gezorgd in de Champions League. Blauw-Zwart ging ...

395
395
Europees voetbal op TV: 'Canal+ onderhandelt met Vlaamse zender'

Dit seizoen is het Europese voetbal in België nog te zien op de vertrouwde zenders van de ...

231
231
UCL: Liverpool wint duel met 9 goals; knappe zege Feyenoord

In de Champions League heeft Liverpool FC stevig uitgehaald. Na onder meer een hattrick van Bradley ...

44
44
Leko lyrisch: Europese toptransfer voor Club Brugge

Ivan Leko toonde zich in aanloop naar de onderlinge confrontatie lyrische over het befaamde ...

477
477
Kippenvel in Engeland: De Cuyper is nieuwe 100 miljoen-man

Vier maanden geleden schreef men op een Engelse website dat Maxim De Cuyper niet kon verdedigen. ...

575
575
Real krijgt mokerslag voor Clasico: keihard verdict Vinicius

Real Madrid bleef in de twee vorige seizoenen telkens met lege handen achter en snakt dus naar een ...

71
71
‘Onder uit de zak’-Pikant verhaal Overmars krijgt bizarre wending

Marc Overmars sloeg onlangs de deur bij The Great Old achter zich dicht. De sportief directeur ...

168
168
'Vandenhaute stuurde rivaal wandelen én probeerde bij Duivel'

Wouter Vandenhaute zorgde voor één van de strafste verhalen van de Belgische ...

156
156
Sommer komt daags na stunt met triest nieuws

Club Brugge heeft dinsdagavond voor een enorme stunt gezorgd door in de Champions League met 3-4 te ...

352
352
Charleroi blijft maar gaan: derde smaakmaker tekent bij

Ook na acht speeldagen blijft Charleroi zeer fraai meedraaien in de kop van het klassement. De ...

11
11
Taravel spreekt over zijn ambities en die van Anderlecht

Anderlecht gaat donderdag in de Europa League op bezoek bij Dinamo Zagreb en dat wordt een speciale ...

126
126

Meer sportnieuws