Anderlecht bruist op zomermercato met eersteklas prioriteit

777
Anderlecht bruist op zomermercato met eersteklas prioriteit

In de vorige wintermercato stond een nieuwe linksachter hoog op de verlanglijst van Anderlecht, maar op deadline day brak Nottingham Forest zijn belofte om Harry Toffolo naar het Lotto Park te laten verhuizen. Dat betekende toen een grote domper voor Jesper Fredberg, die een nieuwe linksback wilde hebben om van een echt succesvolle wintermercato te spreken. Nu lijkt Fredberg in de zomermercato echter wel te slagen in het binnenhalen van de langverwachte linksback met Ludwig Augustinsson van Sevilla FC.

LEES OOK: Stassin geeft Sevilla duidelijke toekomstboodschap

Nieuwe linksback al prioriteit in januari

Jesper Fredberg heeft deze zomer al meerdere leemtes weten op te vullen in de selectie van Anderlecht met de komst van Maxime Dupé, Louis Patris, Justin Lonwijk, Alexis Flips, Kasper Dolberg en Luis Vazquez. Anderlecht bruist van de activiteit in de zomermercato, maar Fredberg is nog steeds bezig met het plannen van enkele gerichte transfers. Zo zijn Mats Rits van Club Brugge en Ludwig Augustinsson van Sevilla FC nog op komst naar het Lotto Park. Augustinsson (29) moet de concurrentie op de linksachter aanscherpen, aangezien die positie een kwalitatieve impuls nodig heeft.

Het versterken van de linksachter positie in de zomermercato is noodzakelijk voor Anderlecht, omdat de huidige selectie amper één zuivere linksback bevat met Moussa N’Diaye. Hannes Delcroix en Killian Sardella kunnen eventueel depanneren op deze positie, terwijl Bogdan Mykhaylichenko de club verliet voor Dinamo Zagreb. Het aantrekken van een nieuwe linksachter was zelfs al een prioriteit voor Anderlecht tijdens de voorgaande wintermercato. De Belgische recordkampioen stond toen namelijk op het punt om Harry Toffolo van Nottingham Forest naar het Lotto Park te halen. “Om van een echt succesvolle mercato te kunnen spreken had die linksback er moeten staan”, zei Jesper Fredberg kort na het afsluiten van de wintermercato. Anderlecht had toen graag Harry Toffolo als nieuwe linksback gehaald, maar Nottingham Forest zag op de deadline day af van de transfer omdat het herstelproces van hun geblesseerde andere linksback Omar Richards meer tijd in beslag nam dan verwacht. Nu lijkt Fredberg in de zomermercato echter wel te slagen in het binnenhalen van de langverwachte linksback met Ludwig Augustinsson.

Set piece specialist

Sevilla FC zou al groen licht gegeven hebben voor de verhuur van Ludwig Augustinsson, die voor één wordt uitgeleend aan Anderlecht, zonder aankoopoptie. De 51-voudige Zweedse international ondergaat binnenkort zijn medische tests in België en hiermee komt Anderlecht steeds dichter bij hun felbegeerde kwaliteitsinjectie op de linksback. Augustinsson wordt omschreven als een moderne linksback, gekenmerkt door zijn snelheid en zijn aanvallende acties. Bovendien is het ook niet onbelangrijk dat Augustinsson een grote meerwaarde kan leveren bij de standaardsituaties.

Vorig seizoen had Anderlecht namelijk grote moeite met het scoren uit stilstaande fases in de Jupiler Pro League. Om die situatie aan te pakken, heeft de club deze zomer al stevig ingegrepen al door Yannick Euvrard, die voorheen als videoanalist werkte voor de Rode Duivels, aan te trekken als assistent-trainer binnen de technische staf van Anderlecht. Euvrard fungeert als Set Piece Coach, een ‘dedicated’ functie met als doel om efficiëntiewinsten te halen uit stilstaande fases. Ook de komst van Ludwig Augustinsson kan de ploeg helpen bij die doelstelling.

   
De 29-jarige linksback heeft een goede traptechniek in huis, en deze eigenschap viel op bij zijn vorige clubs. Hij was vaak de man die verantwoordelijk was voor de hoekschoppen en vrije trappen, een kwaliteit die resulteerde in talrijke assists en een van zijn belangrijkste troeven vormt. Bij FC Kopenhagen wist Ludwig Augustinsson bijvoorbeeld 37 assists neer te zetten in 108 officiële wedstrijden. Dit komt neer op bijna één assist per twee wedstrijden, een opmerkelijk hoog gemiddelde voor een linksback. Ook in de Bundesliga bij Werder Bremen leverde hij 11 assists in 98 wedstrijden.

Slimme maar trage linksback

Ludwig Augustinsson heeft niet alleen meerwaarde in de standaardsituaties, hij draagt bij in het algehele spelbeeld. Zijn kwaliteiten sluiten goed aan bij een dominante ploeg, wat ook de visie is van Brian Riemer bij Anderlecht. Naar eigen zeggen voelt Augustinsson zich comfortabel aan de bal en de passing is één van zijn grote sterktes. Deze kwaliteiten stellen hem in staat om een bijdrage te leveren aan de opbouw van het spel en aan het spelen in de combinatie. Daarnaast blinkt Augustinsson uit met zijn hoge mate van voetbalintelligentie en flexibiliteit op het veld.
 
Uiteraard heeft Ludwig Augustinsson ook zijn gebreken, anders zou hij niet op dit moment op overschot zijn bij Sevilla FC, en zou de Spaanse club hem in de afgelopen twee seizoenen niet hebben uitgeleend aan Aston Villa en RCD Mallorca, waar hij bovendien in totaal slechts 326 minuten speeltijd heeft gekregen. De 29-jarige verdediger mist snelheid en hij vertoont ook problemen in de dribbels. Hij is niet meteen het type speler dat zijn directe tegenstander moeiteloos kan passeren met een snelle flits of een explosieve versnelling.

Een nieuwe linksachter is prioritair voor Anderlecht

Meest recent

Nieuw wapen Anderlecht: opvallende naam imponeert op fandag

Door de XXL-interlandperiode ligt het clubvoetbal uitzonderlijk lang stil. Toch konden de supporters ...

21
21
Portugal op stelten: woeste Ronaldo dropt bom op Instagram

Het Portugese voetbal, en bij uitbreiding de hele natie, staat op stelten. Dat heeft alles te maken ...

76
76
Wissel bij Duivels: "Onbegrijpelijk als hij in basis start"

De Rode Duivels kruisen vrijdagavond in Luik de degens met Turkije. Hoewel er voldoende ...

296
296
1/16de finale Croky Cup: Play Sports maakt zendschema bekend

Nog anderhalve week interland-voetbal en dat barst het seizoen weer helemaal los op clubniveau. Het ...

109
109
Duivels hebben nieuwe steunpilaar: "Komende tien jaar ..."

Verschillende Rode Duivels hebben punten gescoord tijdens het eerste tweeluik onder bondscoach Mark ...

180
180
"Geen vrolijke jongen"-Vandaag Inside gaat los op Van Gucht

Vandaag Inside heeft een heel opvallend oordeel geveld over Ruben Van Gucht. Tijdens een uitzending ...

21
21
Januzaj klaar voor comeback: kippenvel bij Anderlecht

Anderlecht haalde deze zomer elf nieuwe spelers, maar geen enkele Belg. Sportief directeur Antoine ...

671
671
Smaakmakers Club en Union schitteren bij hun nationale teams

Er wordt woensdag niet gevoetbald in de Nations League, maar dat betekent niet dat de voetbalwereld ...

84
84
'Ronaldo-bom helemaal ontploft: ster verlaat selectie'

Met een zes op zes tegen Wales en Noorwegen was de Nations League ogenschijnlijk perfect begonnen ...

137
137
Standard slaagt erin om groot talent langer vast te leggen

Standard blikt terug op een moeilijke periode, waarin de club bijna de afgrond in gereden werd door ...

42
42
Nieuwe wending in affaire-Ronaldo: bondscoach in zijn hemd

Omgaan met vedetten die op leeftijd raken, makkelijk is het niet. Denk maar aan de ophef die er in ...

59
59
Vlaamse regering grijpt hard in: voetbalfans zwaar getroffen

Voor miljoenen Vlaamse voetbalfans dreigt er de komende jaren iets te veranderen wat jarenlang ...

172
172
Rode Duivels vrijdag op Sclessin: dit is de reden

De Rode Duivels hebben weinig tijd om uit te rusten tussen hun wedstrijden in de Nations League. ...

110
110
Antwerp fronst wenkbrauwen na nieuws over bekermatch

Woensdag maakte de Pro League de kalender bekend voor de zestiende finales van de Croky Cup, die al ...

251
251
Laporta onthult: “Wilde hem tot elke prijs naar Barça halen”

Het is bij FC Barcelona alweer een zeer bewogen transferzomer geweest. De Spaanse kampioen pakte ...

58
58
Anderlecht verrast fans met opvallende gezichten

Bij Anderlecht hebben ze van de lange interlandbreak gebruik gemaakt om even op adem te komen. Na ...

196
196
KBVB meldt geweldige opsteker voor België-Turkije

De Rode Duivels zijn halfweg hun opdracht in deze extra lange interlandbreak. De nieuwe campagne in ...

191
191
Keita onthult ‘gemiste transfer’ en spreekt over Rode Duivels

Mark van Bommel heeft momenteel Roméo Lavia en Nicolas Raskin als de twee spelers voor de ...

63
63
Lommel SK rondde deal op vier minuten van de deadline af

PEC Zwolle beleefde een spectaculaire deadline day. De Nederlandse club leek de transferperiode al ...

41
41
'Geen Serie A, wel Championship voor Krépin Diatta'

De zomermercato is intussen al bijna een maand voorbij, maar verschillende grote namen zitten nog ...

44
44
Sam Baro laat Schepens perplex staan, uitdaging zindert na

AA Gent is uitstekend aan het nieuwe seizoen begonnen. De Buffalo’s staan verrassend mee aan ...

228
228
Vanderbiest buiten? Raman zet puntjes op de i

KV Mechelen staat laatste in de Jupiler Pro League. Het is daarom des te opvallender dat Benito ...

374
374
Yamal lacht: "Maand geleden vonden jullie mij niet goed"

De Spaanse media zijn lyrisch, de statistieken spreken voor zich en zelfs de Ballon d’Or wordt ...

45
45
'Midden in commotie: Ronaldo koestert straf Portugal-plan'

Bij de Portugese nationale ploeg heerst er de laatste dagen hoogspanning. De oorzaak: Cristiano ...

57
57
Guardiola reageert voor het eerst op veroordeling Man City

De Engelse voetbalwereld davert momenteel op zijn grondvesten, nadat deze week de officiële ...

81
81

Meer sportnieuws