Anderlecht bruist op zomermercato met eersteklas prioriteit

777
Anderlecht bruist op zomermercato met eersteklas prioriteit

In de vorige wintermercato stond een nieuwe linksachter hoog op de verlanglijst van Anderlecht, maar op deadline day brak Nottingham Forest zijn belofte om Harry Toffolo naar het Lotto Park te laten verhuizen. Dat betekende toen een grote domper voor Jesper Fredberg, die een nieuwe linksback wilde hebben om van een echt succesvolle wintermercato te spreken. Nu lijkt Fredberg in de zomermercato echter wel te slagen in het binnenhalen van de langverwachte linksback met Ludwig Augustinsson van Sevilla FC.

LEES OOK: Stassin geeft Sevilla duidelijke toekomstboodschap

Nieuwe linksback al prioriteit in januari

Jesper Fredberg heeft deze zomer al meerdere leemtes weten op te vullen in de selectie van Anderlecht met de komst van Maxime Dupé, Louis Patris, Justin Lonwijk, Alexis Flips, Kasper Dolberg en Luis Vazquez. Anderlecht bruist van de activiteit in de zomermercato, maar Fredberg is nog steeds bezig met het plannen van enkele gerichte transfers. Zo zijn Mats Rits van Club Brugge en Ludwig Augustinsson van Sevilla FC nog op komst naar het Lotto Park. Augustinsson (29) moet de concurrentie op de linksachter aanscherpen, aangezien die positie een kwalitatieve impuls nodig heeft.

Het versterken van de linksachter positie in de zomermercato is noodzakelijk voor Anderlecht, omdat de huidige selectie amper één zuivere linksback bevat met Moussa N’Diaye. Hannes Delcroix en Killian Sardella kunnen eventueel depanneren op deze positie, terwijl Bogdan Mykhaylichenko de club verliet voor Dinamo Zagreb. Het aantrekken van een nieuwe linksachter was zelfs al een prioriteit voor Anderlecht tijdens de voorgaande wintermercato. De Belgische recordkampioen stond toen namelijk op het punt om Harry Toffolo van Nottingham Forest naar het Lotto Park te halen. “Om van een echt succesvolle mercato te kunnen spreken had die linksback er moeten staan”, zei Jesper Fredberg kort na het afsluiten van de wintermercato. Anderlecht had toen graag Harry Toffolo als nieuwe linksback gehaald, maar Nottingham Forest zag op de deadline day af van de transfer omdat het herstelproces van hun geblesseerde andere linksback Omar Richards meer tijd in beslag nam dan verwacht. Nu lijkt Fredberg in de zomermercato echter wel te slagen in het binnenhalen van de langverwachte linksback met Ludwig Augustinsson.

Set piece specialist

Sevilla FC zou al groen licht gegeven hebben voor de verhuur van Ludwig Augustinsson, die voor één wordt uitgeleend aan Anderlecht, zonder aankoopoptie. De 51-voudige Zweedse international ondergaat binnenkort zijn medische tests in België en hiermee komt Anderlecht steeds dichter bij hun felbegeerde kwaliteitsinjectie op de linksback. Augustinsson wordt omschreven als een moderne linksback, gekenmerkt door zijn snelheid en zijn aanvallende acties. Bovendien is het ook niet onbelangrijk dat Augustinsson een grote meerwaarde kan leveren bij de standaardsituaties.

Vorig seizoen had Anderlecht namelijk grote moeite met het scoren uit stilstaande fases in de Jupiler Pro League. Om die situatie aan te pakken, heeft de club deze zomer al stevig ingegrepen al door Yannick Euvrard, die voorheen als videoanalist werkte voor de Rode Duivels, aan te trekken als assistent-trainer binnen de technische staf van Anderlecht. Euvrard fungeert als Set Piece Coach, een ‘dedicated’ functie met als doel om efficiëntiewinsten te halen uit stilstaande fases. Ook de komst van Ludwig Augustinsson kan de ploeg helpen bij die doelstelling.

   
De 29-jarige linksback heeft een goede traptechniek in huis, en deze eigenschap viel op bij zijn vorige clubs. Hij was vaak de man die verantwoordelijk was voor de hoekschoppen en vrije trappen, een kwaliteit die resulteerde in talrijke assists en een van zijn belangrijkste troeven vormt. Bij FC Kopenhagen wist Ludwig Augustinsson bijvoorbeeld 37 assists neer te zetten in 108 officiële wedstrijden. Dit komt neer op bijna één assist per twee wedstrijden, een opmerkelijk hoog gemiddelde voor een linksback. Ook in de Bundesliga bij Werder Bremen leverde hij 11 assists in 98 wedstrijden.

Slimme maar trage linksback

Ludwig Augustinsson heeft niet alleen meerwaarde in de standaardsituaties, hij draagt bij in het algehele spelbeeld. Zijn kwaliteiten sluiten goed aan bij een dominante ploeg, wat ook de visie is van Brian Riemer bij Anderlecht. Naar eigen zeggen voelt Augustinsson zich comfortabel aan de bal en de passing is één van zijn grote sterktes. Deze kwaliteiten stellen hem in staat om een bijdrage te leveren aan de opbouw van het spel en aan het spelen in de combinatie. Daarnaast blinkt Augustinsson uit met zijn hoge mate van voetbalintelligentie en flexibiliteit op het veld.
 
Uiteraard heeft Ludwig Augustinsson ook zijn gebreken, anders zou hij niet op dit moment op overschot zijn bij Sevilla FC, en zou de Spaanse club hem in de afgelopen twee seizoenen niet hebben uitgeleend aan Aston Villa en RCD Mallorca, waar hij bovendien in totaal slechts 326 minuten speeltijd heeft gekregen. De 29-jarige verdediger mist snelheid en hij vertoont ook problemen in de dribbels. Hij is niet meteen het type speler dat zijn directe tegenstander moeiteloos kan passeren met een snelle flits of een explosieve versnelling.

Een nieuwe linksachter is prioritair voor Anderlecht

Meest recent

Storm boven Engeland: Tuchel moet schuilen

Er hangt iets in de lucht bij Engeland. De nederlaag tegen Spanje op Wembley dreunt nog na, terwijl ...

10
10
Ooit de parel van de Rode Duivels, nu op 31ste zonder club

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Frankrijk. Er zitten nog een aantal jongens bij de ...

113
113
Oranje slikt enorme domper voor resterende interlands

Voor de eerste keer ooit zijn we bezig aan een extra lang interlandluik, want de interlandperiodes ...

18
18
Kevin De Bruyne hoopt weldra de kaap van de 100 te halen

Kevin De Bruyne speelde tegen Italië nog eens ouderwets goed bij de Rode Duivels. Hij speelde ...

22
22
Klopp schrijft geschiedenis met gemiste start, maar mag hopen

De eerste wedstrijden in de Nations League hebben meteen al voor enkele verrassingen gezorgd. Zo ...

13
13
Wout Faes heeft alsnog een transfer beet

Heel wat Rode Duivels versierden tijdens de zomermercato een fraaie transfer, maar enkelen bleven ...

103
103
Raskin wil transfer: Rangers krijgt duidelijk advies

Ook onder Mark van Bommel behield Nicolas Raskin tegen Italië zijn basisplaats bij de Rode ...

55
55
'Diatta (ex-Club) vindt eindelijk onderdak bij club Duivel'

De zomermercato is intussen al bijna een maand voorbij, maar verschillende grote namen zitten nog ...

68
68
Vete tussen Ierland en Israël gaat verder: "Ze haten ons"

Uiteraard ging zondagavond in de Nations League de aandacht vooral naar de prestaties van Nederland, ...

51
51
Groot verschil: "Slechts 2 Duivels spelen bij Frankrijk"

De Rode Duivels namen een sterke start in de nieuwe campagne in de Nations League door vrijdag te ...

152
152
Beerschot droomt van deze knalaffiche in Croky Cup

In de schaduw van de interlandbreak maakten afgelopen weekend de eerste profclubs hun intrede in de ...

282
282
'Zidane verbaast compleet met elftal tegen Rode Duivels'

Om 20u45 zijn de Rode Duivels opnieuw aan zet in de Nations League. Na de overwinning in Italië ...

202
202
TRANSFERUURTJE: 'Real profiteert van chaos bij City, Zidane in beeld bij Duivels'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

121
121
Van Bommel verrast met vijf afvallers voor Frankrijk

De clash tegen Frankrijk in de Nations League staat op het programma. Bondscoach Mark van Bommel ...

555
555
Lierse incasseert enorme klap: fans in opstand

Lierse ging in de Croky Cup meteen met de billen bloot. In de zesde ronde verloor de traditieclub ...

134
134
Klopp meteen zwaar onder vuur bij Duitsland

De Duitse nationale ploeg slikte in de Nations League een bittere nederlaag. Nieuwe bondscoach ...

65
65
Nederland staat versteld van ontdekking: “Heel goed”

Nederland zoekt al vele jaren naar een topspits. Brian Brobbey kende een goed WK, maar viel ...

41
41
PSV ruikt absolute jackpot: “Levert 80 miljoen euro op”

Nederlandse topclubs verkopen nog altijd een stuk duurder dan Belgische. Kijk maar naar PSV en Ajax, ...

119
119
'Benzema en Mahrez weldra ploegmaats in La Liga'

Twee absolute topnamen zouden weldra zomaar opnieuw hun opwachting kunnen maken in La Liga. Volgens ...

70
70
Zorgen voor Lukaku: Albert geeft Van Bommel én Big Rom raad

Romelu Lukaku is indien topfit en met genoeg ritme in de benen de nummer één in de ...

103
103
'Megastunt Mannaert met Zinedine Zidane'

Zinedine Zidane is een van de meest succesvolste trainers die Real Madrid ooit heeft gehad. Bij ...

232
232
Stijnen onder de indruk van twee spelers van Anderlecht

Stijn Stijnen heeft in de podcast Ongefilterd zijn lof uitgesproken omtrent twee spelers van RSC ...

320
320
Alarmbellen voor Doku: plots groot probleem bij Rode Duivels

Het zijn niet de meest aangename dagen voor Jérémy Doku. Zijn club Manchester City ...

587
587
'City op instorten: totale exodus in Manchester'

Manchester City staat op instorten. De club werd schuldig bevonden aan liefst 114 inbreuken tegen de ...

350
350
Allegri ziet De Bruyne in Italië-België: meteen Napoli-ingreep

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond serieus indruk gemaakt bij de Rode Duivels op bezoek bij ...

194
194

Meer sportnieuws