Deila bevestigt transfer Rits: "Moeilijke situatie voor hem"

1078 stemmen
Deila bevestigt transfer Rits:

Club Brugge staat op punt om afscheid te nemen van één van zijn meer ervaren krachten uit de selectie. Zo is Mats Rits op weg naar de uitgang bij Blauw-Zwart. Na een transfersoap van enkele dagen tijd, lijkt de middenvelder eerstdaags zijn handtekening te zetten bij RSC Anderlecht.

Rits speelde sinds 2018 voor Club Brugge en stond daar doorgaans in de basis. Maar door de toegenomen concurrentie op het middenveld was zo'n basisplek niet langer gegarandeerd. Bovendien was hij zijn laatste contractjaar ingegaan en waren de Bruggelingen niet gehaast om zijn overeenkomst open te breken. Zowel speler als club hadden dan ook oor naar een transfer. En daar wou Anderlecht van profiteren. Maar de recordkampioen kreeg de middenvelder zeker niet cadeau.

LEES OOK: Club Brugge wint jackpot: ruim 150 miljoen euro

Transfersom van 2 miljoen

Ook stadsgenoot Union SG wou de routinier graag toevoegen aan zijn selectie. Bovendien probeerde Blauw-Zwart om toch nog een bepaald bedrag aan de routinier te verdienen. Na dagen van intensief onderhandelen is er nu echter een doorbraak gevonden. RSCA zou zo'n 2 miljoen euro neertellen, al dan niet aangevuld met bonussen, om Rits over te nemen van Club. Voor de speler zelf ligt dan weer een contract van 3 jaar klaar. Daar kan automatisch een 4de seizoen bij komen indien aan bepaalde voorwaarden wordt voldaan.

Meer zekerheid bij RSCA

En inmiddels werd de nakende transfer ook bevestigd door Club Brugge-coach Ronny Deila, die meent te weten waarom Rits voor Anderlecht kiest. "Ik begrijp wel dat hij aan zijn toekomst denkt en dat hij meer zekerheid krijgt in Anderlecht", klonk het op de Brugse clubwebstek. "Ik vind het wel spijtig, want het is een topkerel en goede speler en hij heeft een fantastische carrière in Brugge gehad. Het is ook een moeilijke situatie voor hem, maar hij gaat er volwassen mee om. Hij heeft waarden en hij voelde dat dit de juiste keuze is voor hem, dus dan is dit het juist om te doen."

Maakt Rits de goede keuze?

Meest recent

Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

KRC Genk heeft de Europe Play-Offs gewonnen. Ze pakten een 0-2-zege bij OH Leuven en Standard ging ...

9
9
Vierende Kompany stuurt boodschap richting Anderlecht

Vincent Kompany heeft van Bayern München weer een machine gemaakt. De Duitsers wonnen zonder ...

72
72
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

112
112
Defour voorspelt toptransfer bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaat komende zomer de kassa weer rinkelen. De Limburgers hebben heel veel jong talent, ...

54
54
Club Brugge wint jackpot: ruim 150 miljoen euro

Club Brugge is de verdiende kampioen. En dat voor de 20ste keer. Het was een cruciale titel voor ...

206
206
Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

RSC Anderlecht werd vierde. Na compleet mislukte mercato’s van het vorige beleid was dit het ...

150
150
'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

325
325
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

369
369
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

85
85
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

196
196
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

120
120
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

89
89
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

192
192
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

300
300
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

422
422
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

197
197
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

594
594
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

66
66
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

388
388
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

266
266
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

399
399
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

279
279
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

187
187
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

240
240
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

193
193

Meer sportnieuws