Deila bevestigt transfer Rits: "Moeilijke situatie voor hem"

door
Deila bevestigt transfer Rits:

Club Brugge staat op punt om afscheid te nemen van één van zijn meer ervaren krachten uit de selectie. Zo is Mats Rits op weg naar de uitgang bij Blauw-Zwart. Na een transfersoap van enkele dagen tijd, lijkt de middenvelder eerstdaags zijn handtekening te zetten bij RSC Anderlecht.

Rits speelde sinds 2018 voor Club Brugge en stond daar doorgaans in de basis. Maar door de toegenomen concurrentie op het middenveld was zo'n basisplek niet langer gegarandeerd. Bovendien was hij zijn laatste contractjaar ingegaan en waren de Bruggelingen niet gehaast om zijn overeenkomst open te breken. Zowel speler als club hadden dan ook oor naar een transfer. En daar wou Anderlecht van profiteren. Maar de recordkampioen kreeg de middenvelder zeker niet cadeau.

LEES OOK: Verhaeghe bakt het bruin: X gaat volledig uit zijn dak

Transfersom van 2 miljoen

Ook stadsgenoot Union SG wou de routinier graag toevoegen aan zijn selectie. Bovendien probeerde Blauw-Zwart om toch nog een bepaald bedrag aan de routinier te verdienen. Na dagen van intensief onderhandelen is er nu echter een doorbraak gevonden. RSCA zou zo'n 2 miljoen euro neertellen, al dan niet aangevuld met bonussen, om Rits over te nemen van Club. Voor de speler zelf ligt dan weer een contract van 3 jaar klaar. Daar kan automatisch een 4de seizoen bij komen indien aan bepaalde voorwaarden wordt voldaan.

Meer zekerheid bij RSCA

En inmiddels werd de nakende transfer ook bevestigd door Club Brugge-coach Ronny Deila, die meent te weten waarom Rits voor Anderlecht kiest. "Ik begrijp wel dat hij aan zijn toekomst denkt en dat hij meer zekerheid krijgt in Anderlecht", klonk het op de Brugse clubwebstek. "Ik vind het wel spijtig, want het is een topkerel en goede speler en hij heeft een fantastische carrière in Brugge gehad. Het is ook een moeilijke situatie voor hem, maar hij gaat er volwassen mee om. Hij heeft waarden en hij voelde dat dit de juiste keuze is voor hem, dus dan is dit het juist om te doen."

Maakt Rits de goede keuze?

Meest recent

'Mbappé slaat op tafel: megatransfer bij Real Madrid'

Kylian Mbappé kan dit seizoen indrukwekkende cijfers voorleggen bij Real Madrid. De Fransman ...

14
14
‘Drama voor Anderlecht: sterspeler gooit eigen ruiten in’

Bij Anderlecht duikt opnieuw een pijnlijk probleem op: een topper die zijn eigen verhaal tegenwerkt. ...

363
363
Verhaeghe bakt het bruin: X gaat volledig uit zijn dak

Club Brugge speelde gisterenavond andermaal een fantastische partij in de Champions League. ...

50
50
Nieuwe jackpot Club? Marca lyrisch voor onverwachte uitblinker

Club Brugge maakte woensdagavond opnieuw indruk in de Champions League met een 3-3-gelijkspel ...

123
123
Eerste zomeraanwinst binnen: KVM pakt uit bij Antwerp

KV Mechelen staat in de komende weken voor een grote uitdaging om zijn top zes-notering te ...

82
82
WK-selectie op spel: Duivel faalt hopeloos onder ogen Garcia

Het aftellen naar het wereldkampioenschap van komende zomer kan stilaan van start gaan, nog 112 ...

69
69
Vanaken wéér in grootse doen: UEFA-comité zwaait met lof

Club Brugge heeft woensdagavond andermaal voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. ...

202
202
Dinamo-Genk: Hayen voert één wissel door in basiself

Donderdagavond moet KRC Genk weer aan de bak op het Europese toneel. In de tussenronde van de Europa ...

24
24
Club Brugge krijgt cruciale update uit ziekenboeg

In de tussenronde van de Champions League sleepte Club Brugge woensdag een 3-3 gelijkspel uit de ...

186
186
'Anderlecht all-in: ultieme inspanning voor Schreuder'

Komt hij, of komt hij niet? RSC Anderlecht hoopt zo snel mogelijk Alfred Schreuder voor te stellen ...

310
310
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

95
95
'Club Brugge dropt bommetje: Mignolet out, Casteels in?'

Deze keer hoefde hij zich niet echt te onderscheiden tegen Atlético Madrid, maar de voorbije ...

193
193
'Hayen waagt gokje: opvallend experiment bij KRC Genk'

In de tussenronde van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen Dinamo Zagreb. Met welke ...

175
175
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

185
185
'Anderlecht op dood spoor: ook Schreuder haakt af'

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. Behoudens een verrassing nog altijd met ...

478
478
'Club Brugge baalt: goudhaantje valt door de mand'

Met een 3-3 draw tegen Atlético Madrid beleefde Club Brugge alweer een geslaagde avond in de ...

445
445
'Charleroi mag dromen: transfer van 9 miljoen'

Charleroi kreeg in de vorige week een stevige tik, want met drie nederlagen op rij zag het de ...

30
30
Nieuwe goudklomp voor OHL: "Hij wordt een grote speler"

Vorige zomer wist OH Leuven nog een zeer straffe transfer te realiseren. Het wist maar liefst 16 ...

71
71
Vanhaezebrouck keihard voor Verhaeghe: "CL onwaardig"

De laatste jaren drukt Club Brugge alsmaar vaker zijn stempel in de Champions League. Het staat al ...

974
974
Diakhon doet Club watertanden met krasse uitspraak

Club Brugge heeft woensdagavond nogmaals een knap resultaat neergezet in de Champions League. Het ...

290
290
Geen versterking bij Genk: De Condé verdedigt keuze

Lange tijd leek het een grijs seizoen te gaan worden voor KRC Genk, maar de Limburgers kunnen dat nu ...

164
164
Saelemaekers middelpunt van heuse rel na Milan-Como

Woensdagavond waren alle ogen gericht op de Champions League, maar ook in de Serie A werd er ...

146
146
Leko moet puzzelen: Degryse stelt gewaagd plan voor

Club Brugge mag nog steeds dromen van de achtste finales van de Champions League, nadat het ...

203
203
'Thibaut Courtois verbaast en stapt in Franse clubs'

Het lijkt een alsmaar couranter fenomeen te worden: topvoetballers die nog tijdens hun actieve ...

63
63
'Club wil stunten: straffe naam als opvolger Mignolet'

Club Brugge verbaast ook dit seizoen weer in de Champions League, ondanks dat het in de zomer weer ...

747
747

Meer sportnieuws