Deila bevestigt transfer Rits: "Moeilijke situatie voor hem"

door
Deila bevestigt transfer Rits:

Club Brugge staat op punt om afscheid te nemen van één van zijn meer ervaren krachten uit de selectie. Zo is Mats Rits op weg naar de uitgang bij Blauw-Zwart. Na een transfersoap van enkele dagen tijd, lijkt de middenvelder eerstdaags zijn handtekening te zetten bij RSC Anderlecht.

Rits speelde sinds 2018 voor Club Brugge en stond daar doorgaans in de basis. Maar door de toegenomen concurrentie op het middenveld was zo'n basisplek niet langer gegarandeerd. Bovendien was hij zijn laatste contractjaar ingegaan en waren de Bruggelingen niet gehaast om zijn overeenkomst open te breken. Zowel speler als club hadden dan ook oor naar een transfer. En daar wou Anderlecht van profiteren. Maar de recordkampioen kreeg de middenvelder zeker niet cadeau.

LEES OOK: Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Transfersom van 2 miljoen

Ook stadsgenoot Union SG wou de routinier graag toevoegen aan zijn selectie. Bovendien probeerde Blauw-Zwart om toch nog een bepaald bedrag aan de routinier te verdienen. Na dagen van intensief onderhandelen is er nu echter een doorbraak gevonden. RSCA zou zo'n 2 miljoen euro neertellen, al dan niet aangevuld met bonussen, om Rits over te nemen van Club. Voor de speler zelf ligt dan weer een contract van 3 jaar klaar. Daar kan automatisch een 4de seizoen bij komen indien aan bepaalde voorwaarden wordt voldaan.

Meer zekerheid bij RSCA

En inmiddels werd de nakende transfer ook bevestigd door Club Brugge-coach Ronny Deila, die meent te weten waarom Rits voor Anderlecht kiest. "Ik begrijp wel dat hij aan zijn toekomst denkt en dat hij meer zekerheid krijgt in Anderlecht", klonk het op de Brugse clubwebstek. "Ik vind het wel spijtig, want het is een topkerel en goede speler en hij heeft een fantastische carrière in Brugge gehad. Het is ook een moeilijke situatie voor hem, maar hij gaat er volwassen mee om. Hij heeft waarden en hij voelde dat dit de juiste keuze is voor hem, dus dan is dit het juist om te doen."

Maakt Rits de goede keuze?

Meest recent

Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

28
28
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

48
48
UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

De eerste halve finalisten in de Europa en Conference League zijn bekend. Zo wist SC Freiburg na KRC ...

36
36
Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

71
71
Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Romelu Lukaku dreigt in Italië opnieuw het middelpunt te worden van een transferstorm. Door de ...

317
317
AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

AA Gent strijdt momenteel nog volop in de Champions' Play-Offs voor een Europees ticket. Ondertussen ...

19
19
Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

De derde speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft weer ...

64
64
Eddy Merckx bezorgt voetbalfans enorme krop in de keel

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De wielerlegende kreeg te maken met tal van ...

75
75
'Eerste zomertransfer Club Brugge: contract van vijf jaar'

Club Brugge zal er in de komende weken alles aan doen om de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis ...

449
449
Kop rolt bij Real: eerste slachtoffer na Bayern-drama'

Real Madrid zal ook dit seizoen de Champions League niet winnen. De recordhouder werd woensdag uit ...

360
360
'Club Benzema greep ondanks miljoenenbod naast RSCA-pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze het seizoen nog goed te eindigen. Paars-Wit wil nog voor de derde plaats ...

132
132
Cercle Brugge slaat toe met drie contractverlengingen

Cercle Brugge kent een zeer rustig einde van het seizoen nu het behoud zeker is. De Bruggelingen ...

41
41
KRC Genk raast door met volgend contract

Bij KRC Genk blijven ze werk maken van de toekomst. De Limburgers willen ook de komende jaren ...

98
98
'AA Gent bereikt akkoord: toptransfer in de maak'

Na een magere één op zes hoopt AA Gent zijn blazoen in de play-offs op te schonen ...

106
106
'Goudmijn voor Club Brugge: succesformule ontleed'

De sportieve hoogconjunctuur bij Club Brugge gaat al jaren hand in hand gepaard met een alsmaar ...

360
360
Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Volgende week staat de eerste midweekspeeldag van de play-offs op het programma, maar eerst moet ...

255
255
'Anderlecht kruist vingers: winst op trio flops?'

RSC Anderlecht gaat straks andermaal een drukke zomer tegemoet. Vooral op uitgaand vlak ligt er ...

361
361
'Jackers buitenspel: Club Brugge all-in voor nummer 1'

Zondag hoopt Club Brugge haasje-over te doen met Union. Om iets te rapen op het veld van de koploper ...

469
469
Van Basten slaat alarm: "Ze is bezeten door de duivel"

Nederland is momenteel in de ban van een bizar schandaal. Voetbalicoon Marco Van Basten krijgt ...

52
52
Man City bevestigt: icoon verlaat de club

Bij Manchester City zetten ze de laatste jaren een verjongingsoperatie in en die gaat onverminderd ...

59
59
Essevee mag dromen van nieuwe miljoenentransfer

Zulte Waregem speelt ook volgend seizoen nog in de Jupiler Pro League. De West-Vlamingen verzekerden ...

286
286
'Kassa kassa voor Genk: bod van 21 miljoen'

Voor KRC Genk is het al bij al een ontgoochelend seizoen, want de Limburgers grepen naast de top ...

338
338
Vreven hakt knoop over toekomst bij Lokeren door

Komend weekend staat in de Challenger Pro League de laatste speeldag van de reguliere competitie ...

49
49
Cercle Brugge weer langs de kassa voor flop?

Cercle Brugge verzekerde zich vorig weekend van het behoud in de Jupiler Pro League na alweer een ...

147
147
'Union dreigt miljoenentransfer mis te lopen'

Union kan zowaar nog de titel van vorig seizoen overtreffen. Het werkte al een zeer knappe campagne ...

74
74

Meer sportnieuws