Deila bevestigt transfer Rits: "Moeilijke situatie voor hem"

1078
Deila bevestigt transfer Rits:

Club Brugge staat op punt om afscheid te nemen van één van zijn meer ervaren krachten uit de selectie. Zo is Mats Rits op weg naar de uitgang bij Blauw-Zwart. Na een transfersoap van enkele dagen tijd, lijkt de middenvelder eerstdaags zijn handtekening te zetten bij RSC Anderlecht.

Rits speelde sinds 2018 voor Club Brugge en stond daar doorgaans in de basis. Maar door de toegenomen concurrentie op het middenveld was zo'n basisplek niet langer gegarandeerd. Bovendien was hij zijn laatste contractjaar ingegaan en waren de Bruggelingen niet gehaast om zijn overeenkomst open te breken. Zowel speler als club hadden dan ook oor naar een transfer. En daar wou Anderlecht van profiteren. Maar de recordkampioen kreeg de middenvelder zeker niet cadeau.

LEES OOK: Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Transfersom van 2 miljoen

Ook stadsgenoot Union SG wou de routinier graag toevoegen aan zijn selectie. Bovendien probeerde Blauw-Zwart om toch nog een bepaald bedrag aan de routinier te verdienen. Na dagen van intensief onderhandelen is er nu echter een doorbraak gevonden. RSCA zou zo'n 2 miljoen euro neertellen, al dan niet aangevuld met bonussen, om Rits over te nemen van Club. Voor de speler zelf ligt dan weer een contract van 3 jaar klaar. Daar kan automatisch een 4de seizoen bij komen indien aan bepaalde voorwaarden wordt voldaan.

Meer zekerheid bij RSCA

En inmiddels werd de nakende transfer ook bevestigd door Club Brugge-coach Ronny Deila, die meent te weten waarom Rits voor Anderlecht kiest. "Ik begrijp wel dat hij aan zijn toekomst denkt en dat hij meer zekerheid krijgt in Anderlecht", klonk het op de Brugse clubwebstek. "Ik vind het wel spijtig, want het is een topkerel en goede speler en hij heeft een fantastische carrière in Brugge gehad. Het is ook een moeilijke situatie voor hem, maar hij gaat er volwassen mee om. Hij heeft waarden en hij voelde dat dit de juiste keuze is voor hem, dus dan is dit het juist om te doen."

Maakt Rits de goede keuze?

Meest recent

Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

6
6
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

9
9
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

26
26
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

49
49
'Droomtransfer Tresoli: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

87
87
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

319
319
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

106
106
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

177
177
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

86
86
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

30
30
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

122
122
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

29
29
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

152
152
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

390
390
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

49
49
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

426
426
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

180
180
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

189
189
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

582
582
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

161
161
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

171
171
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

786
786
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

193
193
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

113
113
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

162
162

Meer sportnieuws