Deila bevestigt transfer Rits: "Moeilijke situatie voor hem"

door
Deila bevestigt transfer Rits:

Club Brugge staat op punt om afscheid te nemen van één van zijn meer ervaren krachten uit de selectie. Zo is Mats Rits op weg naar de uitgang bij Blauw-Zwart. Na een transfersoap van enkele dagen tijd, lijkt de middenvelder eerstdaags zijn handtekening te zetten bij RSC Anderlecht.

Rits speelde sinds 2018 voor Club Brugge en stond daar doorgaans in de basis. Maar door de toegenomen concurrentie op het middenveld was zo'n basisplek niet langer gegarandeerd. Bovendien was hij zijn laatste contractjaar ingegaan en waren de Bruggelingen niet gehaast om zijn overeenkomst open te breken. Zowel speler als club hadden dan ook oor naar een transfer. En daar wou Anderlecht van profiteren. Maar de recordkampioen kreeg de middenvelder zeker niet cadeau.

LEES OOK: Mannaert geeft Club Brugge transferraad: dubbele jackpot

Transfersom van 2 miljoen

Ook stadsgenoot Union SG wou de routinier graag toevoegen aan zijn selectie. Bovendien probeerde Blauw-Zwart om toch nog een bepaald bedrag aan de routinier te verdienen. Na dagen van intensief onderhandelen is er nu echter een doorbraak gevonden. RSCA zou zo'n 2 miljoen euro neertellen, al dan niet aangevuld met bonussen, om Rits over te nemen van Club. Voor de speler zelf ligt dan weer een contract van 3 jaar klaar. Daar kan automatisch een 4de seizoen bij komen indien aan bepaalde voorwaarden wordt voldaan.

Meer zekerheid bij RSCA

En inmiddels werd de nakende transfer ook bevestigd door Club Brugge-coach Ronny Deila, die meent te weten waarom Rits voor Anderlecht kiest. "Ik begrijp wel dat hij aan zijn toekomst denkt en dat hij meer zekerheid krijgt in Anderlecht", klonk het op de Brugse clubwebstek. "Ik vind het wel spijtig, want het is een topkerel en goede speler en hij heeft een fantastische carrière in Brugge gehad. Het is ook een moeilijke situatie voor hem, maar hij gaat er volwassen mee om. Hij heeft waarden en hij voelde dat dit de juiste keuze is voor hem, dus dan is dit het juist om te doen."

Maakt Rits de goede keuze?

Meest recent

Toch verrassend: Dender zet Milkon op straat

De trainerswals van dit seizoen in de Jupiler Pro League gaat deze week verder. Het zesde ontslag ...

0
0
Wat speelt er écht tussen Céline Dept en Lionel Messi?

De ene week duikt ze op bij de Rode Duivels, de andere staat ze oog in oog met de grootste sterren ...

1
1
Niemand beter in de PL: zeer straffe statistiek Lammens

Manchester United ging maandag winnen op het veld van Everton en zette daarmee zijn straffe reeks ...

9
9
Garcia krijgt duidelijke boodschap: "Ik wil naar het WK"

Binnen ongeveer een maand blazen de Rode Duivels een laatste keer verzamelen voor de WK-selectie ...

12
12
'Charleroi pakt pittig prijskaartje op smaakmaker'

De kans dat Charleroi straks nog de Champions' Play-Off zal spelen, lijkt stilaan niet al te groot ...

26
26
TRANSFERUURTJE: 'Mannaert antwoordt Anderlecht, verrassing Griezmann'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

152
152
Mannaert geeft Club Brugge transferraad: dubbele jackpot

Vincent Mannaert had in het verleden de touwtjes in handen bij Club Brugge, maar nu is hij actief ...

192
192
Revolutie bij Club Brugge: leegloop en grote vrees

Club Brugge kan weer terugkijken op een geslaagde Champions League-campagne. Blauw-Zwart wist zich ...

266
266
Belgische top loert: JPL-revelatie plots gratis optie

De Belgische competitie is nog niet ten einde, maar de transfergeruchten worden al de wereld ...

130
130
Barça krijgt gelijk: Catalanen halen uit naar voetbalbond

Het is hommeles in Spanje. De titelstrijd is weer enorm spannend tussen FC Barcelona en Real Madrid. ...

68
68
KBVB houdt hart vast: grote zorgen om Lukaku en KDB?

Thibaut Courtois, Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne zijn nog de enige constante terugkerende namen ...

48
48
Keeperlegende hakt zwaar in op Courtois én België

De controverse tussen Real Madrid en Benfica blijft nazinderen, zelfs tot in Paraguay. Daar besloot ...

242
242
Pakkende beelden Brandon Mechele gaan door merg en been

Club Brugge speelde gisteren opnieuw een meer dan verdienstelijke partij in de Champions League. Op ...

443
443
Razend ambitieus Club krijgt boodschap: “Geen excuses”

Club Brugge werd door Atlético Madrid uitgeschakeld in de tussenronde van de Champions ...

240
240
Mannaert slaat ferm terug op commotie met De Bilde

Vincent Mannaert heeft de touwtjes stevig in handen achter de schermen bij de Rode Duivels. De ...

145
145
'Schot in de zaak: Anderlecht charmeert 'nieuwe TD''

RSC Anderlecht zal eerstdaags de knoop moeten doorhakken in zijn trainersdossier. Blijft ...

406
406
Oorzaak eliminatie Club gevonden? "Hij had zeker gescoord"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

205
205
Vanaken geeft dé reden voor pijnlijke blunder Mignolet

Na een sterke eerste helft leek het erin te zitten, maar Club Brugge is er uiteindelijk toch niet in ...

402
402
Antwerp in dubio: aanvaller gratis naar uitgang?

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

167
167
Snoeiharde woorden: Brusselmans breekt imago Van Gucht

Herman Brusselmans werd gisteren nogmaals vrijgesproken vanwege een 'aangebrande' column. Dat ...

99
99
Spaanse pers fileert Club: spectaculaire woorden voor één speler

Club Brugge hield één helft lang de schijn hoog, maar moest dinsdagavond uiteindelijk ...

680
680
‘Anderlecht gaat upgraden: prijzenpakker op de A-lijst’

Anderlecht wil upgraden en kijkt verder dan snelle noodoplossingen als hoofdcoach. Plan A blijft ...

315
315
Duizelingwekkend! Club verdient dít bedrag aan UCL-campagne

Het is Club Brugge dan toch niet gelukt om voor het tweede jaar op rij door te stoten naar de 1/8ste ...

762
762
Kranten zien zondebok: toekomst bij Club Brugge in gevaar?

Het Champions League-verhaal van Club Brugge is geschreven voor dit seizoen. In de terugmatch tegen ...

530
530
'Anderlecht vloekt: volgend trainersplan valt in water'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

311
311

Meer sportnieuws