Mertens eist alweer hoofdrol op bij Galatasaray

455 stemmen
Mertens eist alweer hoofdrol op bij Galatasaray

In maart en juni werd Dries Mertens nog telkens gepasseerd door Domenico Tedesco bij de Rode Duivels, maar daar zal de bondscoach in september misschien toch nog eens over nadenken. De aanvaller heeft inmiddels al zijn 36ste verjaardag gevierd, maar is bij Galatasaray alvast uitstekend aan het seizoen begonnen. Voor de tweede wedstrijd op rij eiste hij een hoofdrol op.


Vorige week trapte Mertens met een geweldige volley van buiten de zestien al zijn ploeg voorbij Zalgiris naar de derde voorronde van de Champions League. Ook daarin was hij opnieuw beslissend. Galatasaray staat al met één been in de play-offs nadat het zijn heenwedstrijd met 0-3 ging winnen op het veld van het Sloveense Olimpija Ljubljana.

Daarbij stond Mertens opnieuw aan het kanon. Nadat Aktürkoglu al vroeg in de match Galatasaray op voorsprong gezet had, verdubbelde onze landgenoot vroeg in de tweede helft de score. Na een flipperkastsituatie wist hij de bal vanop de rand van de zestien in een bijna leeg doel te schieten. Na 75 minuten mocht hij vervolgens gaan rusten, waarna invaller Dervisoglu in blessuretijd de score nog verder uitdiepte.

LEES OOK: 'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Nieuwe stunt in de Faeröer

Galatasaray staat dankzij de vlotte zege al zo goed als in de play-offs, waarin ze het op zullen nemen tegen de winnaar van de clash tussen KI Klaksvik en Molde. De stuntploeg uit de Faeröer zorgde alvast voor een nieuwe sensatie, want het legde in zijn heenwedstrijd de Noorse kampioen met 2-1 over de knie. Dankzij twee goals van Frederiksberg zette het een scheve situatie nog helemaal recht. Als ze volgende week standhouden, schrijven ze dus tegen Galatasaray het volgende hoofdstuk in hun sprookje.

Moet Mertens in september opnieuw opgeroepen worden?

Meest recent

Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

44
44
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

136
136
Rudi Garcia verbaast met onthulling over Romelu Lukaku

De definitieve WK-selectie van de Rode Duivels is bekend. Bondscoach Rudi Garcia bracht 26 namen ...

77
77
Anderlecht grijpt hard in na ferme uithaal Bertaccini

De verloren bekerfinale komt hard aan bij RSC Anderlecht. Paars-Wit ging in de verlengingen met 3-1 ...

287
287
Garcia pakt extra speler mee naar WK: hoop voor De Cat?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de definitieve selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt. De Franse ...

126
126
‘Club Brugge baalt: al twee aanbiedingen van 40 miljoen’

Club Brugge staat voor een hete transferzomer. Verschillende sterkhouders lijken klaar voor een stap ...

221
221
Twee namen zorgen voor Duivelse storm: “Wat een grap!”

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor het WK 2026 bekendgemaakt. De Rode Duivels trekken met ...

290
290
Sels, Openda, Godts: Garcia verklaart grote afwezigen

Vrijdagmiddag heeft Rudi Garcia bekendgemaakt welke 26 Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Om ...

224
224
WK-selectie Duivels: Met Fernandez-Pardo, geen Sels of Openda

De start van het WK nadert met rasse schreden en de Rode Duivels willen in de Verenigde Staten ...

300
300
Odoi moet na halfjaar alweer op zoek naar nieuwe club

Denis Odoi vertrok vorige zomer bij Antwerp, maar moest bijzonder lang wachten tot hij een nieuwe ...

76
76
Anderlecht komt met felle reactie na wangedrag fans

Donderdag moest een hoogdag worden voor Anderlecht, maar dat draaide uiteindelijk anders uit. Het ...

162
162
Zeer opvallende uitgaande transfer bij Cercle Brugge

Voor Cercle Brugge zit het seizoen er al op, nadat het zich in de Relegation Play-Off wist te ...

82
82
Vormer wees aanbod van opmerkelijke eersteklasser af

Ruud Vormer gaat twee jaar na het einde van zijn spelerscarrière een opmerkelijke nieuwe ...

217
217
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht grijpt in, Kompany dringt aan'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

359
359
Club Brugge wrijft in de handen: “Zal rol in titel spelen”

Club Brugge en Union SG strijden nog om de titel. Beide clubs kijken elkaar recht in de ogen in een ...

439
439
‘Coucke heeft nog twee opties: anders exit bij Anderlecht’

RSC Anderlecht incasseerde een nieuwe mokerslag van jewelste. Paars-Wit ging in de bekerfinale ...

977
977
KAA Gent stelt plots nieuwe versterking voor

KAA Gent kent een desastreuze Champions Play-Offs en de Buffalo’s zijn al volop bezig met ...

111
111
Ruud Vormer verrast met nieuwe uitdaging als T1

Ruud Vormer is een publiekslieveling bij Club Brugge en de voormalige middenvelder was jarenlang een ...

195
195
‘Leandro Trossard maakt persoonlijk drama mee’

De geruchten over het privéleven van Leandro Trossard komen uitgebreid in de Britse pers. ...

130
130
Sardella ziet grote oorzaak van Anderlecht-deceptie

RSC Anderlecht verloor de bekerfinale van rivaal Union SG. Paars-Wit ging in de verlengingen kopje ...

219
219
'Transfer bij Club Brugge in stroomversnelling: deal nabij'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar maakt achter de schermen ook ...

427
427
Vandenbempt voorspelt nóg enorme verrassing in WK-selectie

Om 13u20 is het eindelijk zover: dan kondigt Rudi Garcia aan welke 26 Rode Duivels hij zal meenemen ...

268
268
Anderlecht krijgt factuur: fans richten ravage aan

Voor Anderlecht is de bekerfinale uiteindelijk een ontgoocheling gewonnen. Het ging na verlengingen ...

260
260
'KV Mechelen kan cashen met recorddeal Van Brederode'

KV Mechelen hoopt in de laatste drie wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de ...

174
174
FIFA geeft Rudi Garcia plots enorme WK-opsteker

Om 13u20 maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Er wordt nog druk ...

263
263

Meer sportnieuws