Mertens eist alweer hoofdrol op bij Galatasaray

door
Mertens eist alweer hoofdrol op bij Galatasaray

In maart en juni werd Dries Mertens nog telkens gepasseerd door Domenico Tedesco bij de Rode Duivels, maar daar zal de bondscoach in september misschien toch nog eens over nadenken. De aanvaller heeft inmiddels al zijn 36ste verjaardag gevierd, maar is bij Galatasaray alvast uitstekend aan het seizoen begonnen. Voor de tweede wedstrijd op rij eiste hij een hoofdrol op.


Vorige week trapte Mertens met een geweldige volley van buiten de zestien al zijn ploeg voorbij Zalgiris naar de derde voorronde van de Champions League. Ook daarin was hij opnieuw beslissend. Galatasaray staat al met één been in de play-offs nadat het zijn heenwedstrijd met 0-3 ging winnen op het veld van het Sloveense Olimpija Ljubljana.

Daarbij stond Mertens opnieuw aan het kanon. Nadat Aktürkoglu al vroeg in de match Galatasaray op voorsprong gezet had, verdubbelde onze landgenoot vroeg in de tweede helft de score. Na een flipperkastsituatie wist hij de bal vanop de rand van de zestien in een bijna leeg doel te schieten. Na 75 minuten mocht hij vervolgens gaan rusten, waarna invaller Dervisoglu in blessuretijd de score nog verder uitdiepte.

LEES OOK: Union verbluft Europa: "Heksenketel ongemakkelijk stil"

Nieuwe stunt in de Faeröer

Galatasaray staat dankzij de vlotte zege al zo goed als in de play-offs, waarin ze het op zullen nemen tegen de winnaar van de clash tussen KI Klaksvik en Molde. De stuntploeg uit de Faeröer zorgde alvast voor een nieuwe sensatie, want het legde in zijn heenwedstrijd de Noorse kampioen met 2-1 over de knie. Dankzij twee goals van Frederiksberg zette het een scheve situatie nog helemaal recht. Als ze volgende week standhouden, schrijven ze dus tegen Galatasaray het volgende hoofdstuk in hun sprookje.

Moet Mertens in september opnieuw opgeroepen worden?

Meest recent

'Financiële mokerslag: dit zal nieuw tv-contract nog opleveren'

Het Belgische voetbal verkeert momenteel in grote onzekerheid. DAZN besloot deze week dat ze het ...

12
12
Paniekmodus bij Club: cruciale beslissing hangt

Club Brugge kende woensdag een off-day in de Champions League. Het botste in Lissabon op zijn ...

42
42
'AA Gent wil cashen op verrassende naam'

AA Gent hoopte dit seizoen na een tegenvallend jaar weer stappen vooruit te zetten. Dat gaat ...

31
31
Club Brugge bevestigt keihard verdict voor Jackers

Voor Club Brugge is de trip naar Lissabon uiteindelijk toch een ramp geworden. De afreis werd ...

246
246
Bounida schittert bij Ajax: wat met Rode Duivels?

De crisis bij Ajax blijft verdergaan, met deze week een nieuwe nederlaag in de Champions League. Ze ...

67
67
'Union greep naast pikante transfer bij Anderlecht'

Er staan dit weekend enkele interessante affiches op het programma in de Jupiler Pro League. Zondag ...

113
113
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

85
85
Hayen helemaal de mist in: Boeckx en Degryse zijn keihard

Club Brugge heeft woensdagavond een mokerslag gekregen in de Champions League. Het droomde van ...

143
143
'DAZN vs Pro League: minister eist meteen antwoord'

Het blijft hoogst onduidelijk hoe het nu verder moet met het Belgische voetbal, nadat DAZN dinsdag ...

178
178
KRC Genk mag hopen: van de top naar de krochten van Europa

KRC Genk ontvangt FC Basel in de Cegeka Arena. De Zwitsers waren in het verleden nog ...

82
82
'Masterplan Anderlecht met De Cat: dit ligt op tafel'

Er doen heel veel geruchten de ronde over Nathan De Cat. De 17-jarige middenvelder is dé ...

345
345
Kane verklapt: Bayern München of FC Barcelona?

De afgelopen weken was er heel veel te doen over de toekomst van Harry Kane. De Britse aanvaller ...

78
78
Seys scherp voor zichzelf en team: "Dramatisch!"

Net als heel Club Brugge speelde ook Joaquin Seys geen goede partij. De blonde linksachter was na de ...

79
79
'DAZN-crash: legt Club Brugge een bom onder de JPL?'

De DAZN-crash heeft het Belgische voetbal volledig in de war gestuurd: het tv-contract ligt aan ...

592
592
Ferdinand lyrisch over Rode Duivel: "Belachelijk goed"

Er spelen heel veel Rode Duivels in topcompetities. Eén van hen is Leandro Trossard. Die kent ...

102
102
Vanaken geeft dé reden voor mindere Champions League-reeks

Club Brugge bakte er niets van tegen Sporting CP. Een terechte 3-0 was een feit. Bij Blauw-Zwart ...

235
235
Club Brugge met de grond gelijk gemaakt: "Zoals in jaren '80"

Club Brugge speelde een povere partij op het veld van Sporting CP. Het ging terecht met 3-0 onderuit ...

287
287
‘Slimste clubs in Europa’: één JPL-topclub in top tien

Union SG is een waanzinnig goed geleide club. De Brusselaars verdienen niets dan lof voor hun ...

151
151
Hayen geeft update over blessure van Jackers

Club Brugge verloor kansloos met 3-0 van Sporting CP. Een verdiende nederlaag voor een matig ...

450
450
Club-ster valt zwáár door de mand: kranten geven 3 op 10

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

346
346
Extra drama voor Club: titularis afgevoerd op brancard

In de Champions League heeft Club Brugge woensdagavond een flinke opdoffer geslikt. Na een pover ...

312
312
UCL: Arsenal klopt Bayern, afgang Liverpool, CDK en Mbappé heersen

Het Bayern München van coach Vincent Kompany heeft zijn eerste nederlaag van het seizoen ...

81
81
Trieste aftocht: Sporting geeft zwak Club pak voor de broek

Club Brugge zal tijdens de drie resterende speeldagen nog vol aan de bak moeten om de League Phase ...

118
118
Domper op bloedvorm: misnoegde Trossard sjokt van veld

Leandro Trossard is de laatste weken uitstekend in vorm bij Arsenal FC. Woensdagavond startte de ...

59
59
Club krijgt klappen in Lissabon: "Hij is dé zwakke schakel"

In de Champions League dreigt Club Brugge een flinke kater te gaan oplopen. Op het veld van Sporting ...

383
383

Meer sportnieuws