Mertens eist alweer hoofdrol op bij Galatasaray

455 stemmen
Mertens eist alweer hoofdrol op bij Galatasaray

In maart en juni werd Dries Mertens nog telkens gepasseerd door Domenico Tedesco bij de Rode Duivels, maar daar zal de bondscoach in september misschien toch nog eens over nadenken. De aanvaller heeft inmiddels al zijn 36ste verjaardag gevierd, maar is bij Galatasaray alvast uitstekend aan het seizoen begonnen. Voor de tweede wedstrijd op rij eiste hij een hoofdrol op.


Vorige week trapte Mertens met een geweldige volley van buiten de zestien al zijn ploeg voorbij Zalgiris naar de derde voorronde van de Champions League. Ook daarin was hij opnieuw beslissend. Galatasaray staat al met één been in de play-offs nadat het zijn heenwedstrijd met 0-3 ging winnen op het veld van het Sloveense Olimpija Ljubljana.

Daarbij stond Mertens opnieuw aan het kanon. Nadat Aktürkoglu al vroeg in de match Galatasaray op voorsprong gezet had, verdubbelde onze landgenoot vroeg in de tweede helft de score. Na een flipperkastsituatie wist hij de bal vanop de rand van de zestien in een bijna leeg doel te schieten. Na 75 minuten mocht hij vervolgens gaan rusten, waarna invaller Dervisoglu in blessuretijd de score nog verder uitdiepte.

LEES OOK: 'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

Nieuwe stunt in de Faeröer

Galatasaray staat dankzij de vlotte zege al zo goed als in de play-offs, waarin ze het op zullen nemen tegen de winnaar van de clash tussen KI Klaksvik en Molde. De stuntploeg uit de Faeröer zorgde alvast voor een nieuwe sensatie, want het legde in zijn heenwedstrijd de Noorse kampioen met 2-1 over de knie. Dankzij twee goals van Frederiksberg zette het een scheve situatie nog helemaal recht. Als ze volgende week standhouden, schrijven ze dus tegen Galatasaray het volgende hoofdstuk in hun sprookje.

Moet Mertens in september opnieuw opgeroepen worden?

Meest recent

'Tottenham gaat als gek tekeer: dubbelslag van 215 miljoen'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

25
25
"Hij is te plat voor Duivels" - België op achtervolgen, aanvaller kop van Jut

De Rode Duivels mikten woensdagavond op een plek in de 1/8ste finales van het WK 2026. Daarvoor ...

253
253
'Deal van 30 mil: topploeg schiet in actie voor Tresoldi'

Club Brugge zal deze zomer verschillende sterkhouders verliezen, maar is zeker niet van plan zijn ...

133
133
Transfers bij KVM en Westerlo, Union legt smaakmaker vast

De ploegen uit de Jupiler Pro League blijven zich roeren op de transfermarkt. Zo passeerde KVC ...

11
11
Vader Vital verklapt: zó reageert Vanaken op keuzes Garcia

Hans Vanaken is één van de meest besproken Rode Duivels dit WK. Zo woedt al wekenlang ...

107
107
"Nog niks gedaan" - Tweetal zorgt voor commotie in basiself Duivels

Woensdagavond vormt het Lumen Stadium in Seattle het decor van de 1/16de WK-finales van de Rode ...

75
75
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

611
611
Opstelling Duivels bekend! Garcia maakt statement tegen Senegal

De Rode Duivels strijden woensdagavond tegen Senegal voor een plek in de 1/8ste finales van het WK. ...

310
310
Antwerp tussen hoop en vrees: "Eén ding is zeker ..."

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

417
417
Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

45
45
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

367
367
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

322
322
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

236
236
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

21
21
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

107
107
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

59
59
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

106
106
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

305
305
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

86
86
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

189
189
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

481
481
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

172
172
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

93
93
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

108
108
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

230
230

Meer sportnieuws