Mertens eist alweer hoofdrol op bij Galatasaray

door
Mertens eist alweer hoofdrol op bij Galatasaray

In maart en juni werd Dries Mertens nog telkens gepasseerd door Domenico Tedesco bij de Rode Duivels, maar daar zal de bondscoach in september misschien toch nog eens over nadenken. De aanvaller heeft inmiddels al zijn 36ste verjaardag gevierd, maar is bij Galatasaray alvast uitstekend aan het seizoen begonnen. Voor de tweede wedstrijd op rij eiste hij een hoofdrol op.


Vorige week trapte Mertens met een geweldige volley van buiten de zestien al zijn ploeg voorbij Zalgiris naar de derde voorronde van de Champions League. Ook daarin was hij opnieuw beslissend. Galatasaray staat al met één been in de play-offs nadat het zijn heenwedstrijd met 0-3 ging winnen op het veld van het Sloveense Olimpija Ljubljana.

Daarbij stond Mertens opnieuw aan het kanon. Nadat Aktürkoglu al vroeg in de match Galatasaray op voorsprong gezet had, verdubbelde onze landgenoot vroeg in de tweede helft de score. Na een flipperkastsituatie wist hij de bal vanop de rand van de zestien in een bijna leeg doel te schieten. Na 75 minuten mocht hij vervolgens gaan rusten, waarna invaller Dervisoglu in blessuretijd de score nog verder uitdiepte.

Nieuwe stunt in de Faeröer

Galatasaray staat dankzij de vlotte zege al zo goed als in de play-offs, waarin ze het op zullen nemen tegen de winnaar van de clash tussen KI Klaksvik en Molde. De stuntploeg uit de Faeröer zorgde alvast voor een nieuwe sensatie, want het legde in zijn heenwedstrijd de Noorse kampioen met 2-1 over de knie. Dankzij twee goals van Frederiksberg zette het een scheve situatie nog helemaal recht. Als ze volgende week standhouden, schrijven ze dus tegen Galatasaray het volgende hoofdstuk in hun sprookje.

Moet Mertens in september opnieuw opgeroepen worden?

Meest recent

Club Brugge met voet vooruit: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

5
5
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

24
24
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

107
107
Lukaku-affaire blijft escaleren: dreigende taal bij Napoli

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

47
47
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

291
291
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

102
102
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

721
721
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

158
158
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

643
643
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

65
65
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

170
170
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

224
224
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

86
86
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

176
176
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

570
570
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

69
69
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

34
34
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

31
31
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

206
206
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

265
265
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

558
558
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

208
208
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

173
173
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

149
149
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

98
98

Meer sportnieuws