Anderlecht hitst de boel stevig op met middenveld maestro

door
Anderlecht hitst de boel stevig op met middenveld maestro

In de zoektocht naar een vleugje genialiteit en een voetballende nummer zes heeft Anderlecht zijn oog laten vallen op Ardon Jashari. De 21-jarige smaakmaker wordt door zijn coach geprezen als het grootste talent van Zwitserland, maar momenteel ligt hij op ramkoers met zijn huidige club FC Luzern. Sky Germany vergelijkt Jashari's speelstijl met die van Jude Bellingham en hij bezit alle eigenschappen die een echte ‘Anderlecht-speler’ moet hebben.

LEES OOK: Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Op zoek naar ‘echte’ Anderlecht-spelers

Anderlecht verlangt naar een vleugje magie, verfijning en onvoorspelbaarheid. Zo zouden spelers zoals pakweg Anders Dreyer en Kasper Dolberg pas echt kunnen renderen met een ‘ideeënman’ aan hun zijde, terwijl de ploeg technisch vernuft nodig heeft om gesloten defensies te ontwrichten - zoals vorig weekend duidelijk werd tegen Antwerp FC. Zo’n spelers ontbreken vandaag in de selectie van Anderlecht, of het zou Théo Leoni moeten zijn. De 23-jarige is momenteel de enige RSCA’er in de top dertig spelers van de Jupiler Pro League die dit seizoen de meeste doelkansen konden creëren.

Théo Leoni staat momenteel op de 26ste plaats in dat klassement, niet slecht gezien hij amper 136 minuten speelde. Het jeugdproduct van Anderlecht startte vorig weekend voor het eerst dit seizoen in de basis en de supporters liepen meteen wild van hem. Jan Mulder zag in Leoni een zeldzaam lichtpuntje en hij wist de analist te bekoren. “Hij is een echte Anderlecht-speler. Technisch begaafd. Rustig aan de bal. Alléén doet ie zijn acties veel te ver van het doel van de tegenstander. Het is alsof het doelgebied hem niet interesseert. Dat moet beter. Maar hij is de toekomst van Anderlecht", zei de Nederlander in Het Laatste Nieuws.



Met Théo Leoni in de ploeg heeft Anderlecht dus meer creativiteit, finesse en magie, maar toch is het duidelijk dat er nog meer spelers van dat kaliber aangetrokken moeten worden. Sporting is trouwens al veel langer bezig met het zoeken naar creatieve spelers, maar het is niet zo eenvoudig om zo’n profielen binnen te halen. Rodrigo Zalazar (voormalig Schalke 04) stond hoog op het lijstje als aanvallende middenvelder, maar de Uruguayaan maakte onlangs echter een transfer van 7 miljoen euro naar SC Braga. Op dit moment zou Ardon Jashari (FC Luzern) een belangrijk doelwit zijn.

Jashari wakkert het vuur aan

Vorige week meldde Le Soir dat Anderlecht hoopt om de transfer van de 21-jarige Zwitser zo spoedig mogelijk af te ronden, terwijl ook Ardon Jashari hoopt om FC Luzern snel te verlaten. Eerder in de zomermercato stond hij dicht bij een transfer naar FC Basel, maar Jashari en zijn entourage pakten dat toen niet zo goed aan. Remo Meyer, sportief directeur van Luzern, weigerde een verkoop van de speler omdat hij de club nooit heeft ingelicht over zijn intenties om een transfer te maken. De manier waarop Jashari zijn verhoopte transfer benaderde, viel helemaal niet in goede aarde bij Luzern.

Naast het gebrek aan transparantie wakkerde de jonge smaakmaker zelf het vuur aan door enkele veelbesproken uitspraken te doen in de Luzerner Zeitung. “Ik eis dat de bestuurders onderhandelen met FC Basel. Als FC Luzern het geld krijgt dat ik waard ben, dan zou ik moeten worden verkocht.” Remo Meyer weigerde echter toe te geven aan de druk van Jashari en ging zelfs zo ver dat hij de aanvoerdersband van hem afnam. “Er komt geen verkoop”, verklaarde de sportief directeur, en zei dat hij niet wil een van zijn beste spelers aan een andere club in de Zwitserse competitie verkopen.

Sky Germany: vergelijkbare stijl als Bellingham

Een transfer binnen Zwitserland behoort dus niet tot de mogelijkheden voor Ardon Jashari, maar een buitenlandse transfer is wel een optie. Vorig jaar stonden de clubs in de rij voor hem, waaronder VfL Wolfsburg, Hoffenheim, RB Leipzig, Frankfurt, Werder Bremen, Mönchengladbach, Leeds United, Celtic, Arsenal, Real Betis, Atalanta, Napoli en Bologna stevige interesse toonden. Jashari sierde zelfs de cover van A Bola omdat FC Porto en Benfica een strijd voerden om zijn handtekening.

Ondertussen is de buitenlandse interesse gaan liggen, iets waar Anderlecht hoopt van te profiteren. Ardon Jashari is een elegante, linksvoetige nummer zes met een mooie speelstijl. Hij laat een sterke indruk achter in de kleine ruimtes, waar hij bekwaam onder druk kan uitvoetballen. “Voor mij is hij het grootste talent in Zwitserland”, verkondigde FC Luzern-coach Mario Frick. “Naar mijn inschatting zal hij volgend seizoen actief zijn in een top vijf competitie in Europa.” Sky Germany heeft zijn speelstijl reeds vergeleken met die van Jude Bellingham, en het Duitse medium vermoedt dat Jashari naar schatting tussen de vijf en zeven miljoen euro zou kunnen kosten.

Jashari zou een aanwinst zijn voor Anderlecht

Meest recent

'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

19
19
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

22
22
Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

Wie Karl Vannieuwkerke enkel kent als VRT-anker of sportpresentator, ziet maar een deel van het ...

26
26
Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Bij RSC Anderlecht moet er in 2026 voor tientallen miljoenen euro's verkocht worden om de rekening ...

102
102
'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

België snakt naar een Divock Origi-comeback. Alleen: iedereen roept “doen”, tot ...

411
411
'Antwerp incasseert stevige transferdomper'

Bij Royal Antwerp FC verkochten ze de afgelopen jaren voor heel wat geld. De Great Old wist onder ...

190
190
Van Jutgla tot Fujita: hoe vergaat het deze ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

86
86
JPL-clubs dromen: deze megadeals liggen voor het grijpen

Bij onderzoeksbureau CIES berekenen ze via bepaalde data de potentiële transferwaardes van de ...

115
115
Hasi zoekt oplossing: krijgt 'floptransfer' toch een kans?

RSC Anderlecht neemt het vrijdag op tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars willen een opnieuw ...

110
110
Van De Cuyper tot Sadiki: hoe vergaat het de ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

81
81
Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

167
167
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

132
132
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

114
114
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

389
389
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

759
759
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

171
171
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

169
169
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

396
396
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

25
25
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

122
122
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

151
151
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

303
303
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

134
134
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

82
82
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

107
107

Meer sportnieuws