Anderlecht hitst de boel stevig op met middenveld maestro

stemmen
Anderlecht hitst de boel stevig op met middenveld maestro

In de zoektocht naar een vleugje genialiteit en een voetballende nummer zes heeft Anderlecht zijn oog laten vallen op Ardon Jashari. De 21-jarige smaakmaker wordt door zijn coach geprezen als het grootste talent van Zwitserland, maar momenteel ligt hij op ramkoers met zijn huidige club FC Luzern. Sky Germany vergelijkt Jashari's speelstijl met die van Jude Bellingham en hij bezit alle eigenschappen die een echte ‘Anderlecht-speler’ moet hebben.

LEES OOK: ‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Op zoek naar ‘echte’ Anderlecht-spelers

Anderlecht verlangt naar een vleugje magie, verfijning en onvoorspelbaarheid. Zo zouden spelers zoals pakweg Anders Dreyer en Kasper Dolberg pas echt kunnen renderen met een ‘ideeënman’ aan hun zijde, terwijl de ploeg technisch vernuft nodig heeft om gesloten defensies te ontwrichten - zoals vorig weekend duidelijk werd tegen Antwerp FC. Zo’n spelers ontbreken vandaag in de selectie van Anderlecht, of het zou Théo Leoni moeten zijn. De 23-jarige is momenteel de enige RSCA’er in de top dertig spelers van de Jupiler Pro League die dit seizoen de meeste doelkansen konden creëren.

Théo Leoni staat momenteel op de 26ste plaats in dat klassement, niet slecht gezien hij amper 136 minuten speelde. Het jeugdproduct van Anderlecht startte vorig weekend voor het eerst dit seizoen in de basis en de supporters liepen meteen wild van hem. Jan Mulder zag in Leoni een zeldzaam lichtpuntje en hij wist de analist te bekoren. “Hij is een echte Anderlecht-speler. Technisch begaafd. Rustig aan de bal. Alléén doet ie zijn acties veel te ver van het doel van de tegenstander. Het is alsof het doelgebied hem niet interesseert. Dat moet beter. Maar hij is de toekomst van Anderlecht", zei de Nederlander in Het Laatste Nieuws.



Met Théo Leoni in de ploeg heeft Anderlecht dus meer creativiteit, finesse en magie, maar toch is het duidelijk dat er nog meer spelers van dat kaliber aangetrokken moeten worden. Sporting is trouwens al veel langer bezig met het zoeken naar creatieve spelers, maar het is niet zo eenvoudig om zo’n profielen binnen te halen. Rodrigo Zalazar (voormalig Schalke 04) stond hoog op het lijstje als aanvallende middenvelder, maar de Uruguayaan maakte onlangs echter een transfer van 7 miljoen euro naar SC Braga. Op dit moment zou Ardon Jashari (FC Luzern) een belangrijk doelwit zijn.

Jashari wakkert het vuur aan

Vorige week meldde Le Soir dat Anderlecht hoopt om de transfer van de 21-jarige Zwitser zo spoedig mogelijk af te ronden, terwijl ook Ardon Jashari hoopt om FC Luzern snel te verlaten. Eerder in de zomermercato stond hij dicht bij een transfer naar FC Basel, maar Jashari en zijn entourage pakten dat toen niet zo goed aan. Remo Meyer, sportief directeur van Luzern, weigerde een verkoop van de speler omdat hij de club nooit heeft ingelicht over zijn intenties om een transfer te maken. De manier waarop Jashari zijn verhoopte transfer benaderde, viel helemaal niet in goede aarde bij Luzern.

Naast het gebrek aan transparantie wakkerde de jonge smaakmaker zelf het vuur aan door enkele veelbesproken uitspraken te doen in de Luzerner Zeitung. “Ik eis dat de bestuurders onderhandelen met FC Basel. Als FC Luzern het geld krijgt dat ik waard ben, dan zou ik moeten worden verkocht.” Remo Meyer weigerde echter toe te geven aan de druk van Jashari en ging zelfs zo ver dat hij de aanvoerdersband van hem afnam. “Er komt geen verkoop”, verklaarde de sportief directeur, en zei dat hij niet wil een van zijn beste spelers aan een andere club in de Zwitserse competitie verkopen.

Sky Germany: vergelijkbare stijl als Bellingham

Een transfer binnen Zwitserland behoort dus niet tot de mogelijkheden voor Ardon Jashari, maar een buitenlandse transfer is wel een optie. Vorig jaar stonden de clubs in de rij voor hem, waaronder VfL Wolfsburg, Hoffenheim, RB Leipzig, Frankfurt, Werder Bremen, Mönchengladbach, Leeds United, Celtic, Arsenal, Real Betis, Atalanta, Napoli en Bologna stevige interesse toonden. Jashari sierde zelfs de cover van A Bola omdat FC Porto en Benfica een strijd voerden om zijn handtekening.

Ondertussen is de buitenlandse interesse gaan liggen, iets waar Anderlecht hoopt van te profiteren. Ardon Jashari is een elegante, linksvoetige nummer zes met een mooie speelstijl. Hij laat een sterke indruk achter in de kleine ruimtes, waar hij bekwaam onder druk kan uitvoetballen. “Voor mij is hij het grootste talent in Zwitserland”, verkondigde FC Luzern-coach Mario Frick. “Naar mijn inschatting zal hij volgend seizoen actief zijn in een top vijf competitie in Europa.” Sky Germany heeft zijn speelstijl reeds vergeleken met die van Jude Bellingham, en het Duitse medium vermoedt dat Jashari naar schatting tussen de vijf en zeven miljoen euro zou kunnen kosten.

Jashari zou een aanwinst zijn voor Anderlecht

Meest recent

Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

63
63
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

88
88
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

458
458
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

110
110
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

380
380
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

36
36
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

422
422
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

231
231
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

229
229
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

125
125
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1215
1215
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

103
103
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

52
52
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

312
312
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

191
191
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

244
244
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

193
193
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

213
213
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

496
496
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

884
884
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

50
50
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

698
698
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

266
266
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

148
148
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

237
237

Meer sportnieuws