Anderlecht hitst de boel stevig op met middenveld maestro

1317
Anderlecht hitst de boel stevig op met middenveld maestro

In de zoektocht naar een vleugje genialiteit en een voetballende nummer zes heeft Anderlecht zijn oog laten vallen op Ardon Jashari. De 21-jarige smaakmaker wordt door zijn coach geprezen als het grootste talent van Zwitserland, maar momenteel ligt hij op ramkoers met zijn huidige club FC Luzern. Sky Germany vergelijkt Jashari's speelstijl met die van Jude Bellingham en hij bezit alle eigenschappen die een echte ‘Anderlecht-speler’ moet hebben.

LEES OOK: Als enige JPL-club: opvallende transferconclusie Anderlecht

Op zoek naar ‘echte’ Anderlecht-spelers

Anderlecht verlangt naar een vleugje magie, verfijning en onvoorspelbaarheid. Zo zouden spelers zoals pakweg Anders Dreyer en Kasper Dolberg pas echt kunnen renderen met een ‘ideeënman’ aan hun zijde, terwijl de ploeg technisch vernuft nodig heeft om gesloten defensies te ontwrichten - zoals vorig weekend duidelijk werd tegen Antwerp FC. Zo’n spelers ontbreken vandaag in de selectie van Anderlecht, of het zou Théo Leoni moeten zijn. De 23-jarige is momenteel de enige RSCA’er in de top dertig spelers van de Jupiler Pro League die dit seizoen de meeste doelkansen konden creëren.

Théo Leoni staat momenteel op de 26ste plaats in dat klassement, niet slecht gezien hij amper 136 minuten speelde. Het jeugdproduct van Anderlecht startte vorig weekend voor het eerst dit seizoen in de basis en de supporters liepen meteen wild van hem. Jan Mulder zag in Leoni een zeldzaam lichtpuntje en hij wist de analist te bekoren. “Hij is een echte Anderlecht-speler. Technisch begaafd. Rustig aan de bal. Alléén doet ie zijn acties veel te ver van het doel van de tegenstander. Het is alsof het doelgebied hem niet interesseert. Dat moet beter. Maar hij is de toekomst van Anderlecht", zei de Nederlander in Het Laatste Nieuws.



Met Théo Leoni in de ploeg heeft Anderlecht dus meer creativiteit, finesse en magie, maar toch is het duidelijk dat er nog meer spelers van dat kaliber aangetrokken moeten worden. Sporting is trouwens al veel langer bezig met het zoeken naar creatieve spelers, maar het is niet zo eenvoudig om zo’n profielen binnen te halen. Rodrigo Zalazar (voormalig Schalke 04) stond hoog op het lijstje als aanvallende middenvelder, maar de Uruguayaan maakte onlangs echter een transfer van 7 miljoen euro naar SC Braga. Op dit moment zou Ardon Jashari (FC Luzern) een belangrijk doelwit zijn.

Jashari wakkert het vuur aan

Vorige week meldde Le Soir dat Anderlecht hoopt om de transfer van de 21-jarige Zwitser zo spoedig mogelijk af te ronden, terwijl ook Ardon Jashari hoopt om FC Luzern snel te verlaten. Eerder in de zomermercato stond hij dicht bij een transfer naar FC Basel, maar Jashari en zijn entourage pakten dat toen niet zo goed aan. Remo Meyer, sportief directeur van Luzern, weigerde een verkoop van de speler omdat hij de club nooit heeft ingelicht over zijn intenties om een transfer te maken. De manier waarop Jashari zijn verhoopte transfer benaderde, viel helemaal niet in goede aarde bij Luzern.

Naast het gebrek aan transparantie wakkerde de jonge smaakmaker zelf het vuur aan door enkele veelbesproken uitspraken te doen in de Luzerner Zeitung. “Ik eis dat de bestuurders onderhandelen met FC Basel. Als FC Luzern het geld krijgt dat ik waard ben, dan zou ik moeten worden verkocht.” Remo Meyer weigerde echter toe te geven aan de druk van Jashari en ging zelfs zo ver dat hij de aanvoerdersband van hem afnam. “Er komt geen verkoop”, verklaarde de sportief directeur, en zei dat hij niet wil een van zijn beste spelers aan een andere club in de Zwitserse competitie verkopen.

Sky Germany: vergelijkbare stijl als Bellingham

Een transfer binnen Zwitserland behoort dus niet tot de mogelijkheden voor Ardon Jashari, maar een buitenlandse transfer is wel een optie. Vorig jaar stonden de clubs in de rij voor hem, waaronder VfL Wolfsburg, Hoffenheim, RB Leipzig, Frankfurt, Werder Bremen, Mönchengladbach, Leeds United, Celtic, Arsenal, Real Betis, Atalanta, Napoli en Bologna stevige interesse toonden. Jashari sierde zelfs de cover van A Bola omdat FC Porto en Benfica een strijd voerden om zijn handtekening.

Ondertussen is de buitenlandse interesse gaan liggen, iets waar Anderlecht hoopt van te profiteren. Ardon Jashari is een elegante, linksvoetige nummer zes met een mooie speelstijl. Hij laat een sterke indruk achter in de kleine ruimtes, waar hij bekwaam onder druk kan uitvoetballen. “Voor mij is hij het grootste talent in Zwitserland”, verkondigde FC Luzern-coach Mario Frick. “Naar mijn inschatting zal hij volgend seizoen actief zijn in een top vijf competitie in Europa.” Sky Germany heeft zijn speelstijl reeds vergeleken met die van Jude Bellingham, en het Duitse medium vermoedt dat Jashari naar schatting tussen de vijf en zeven miljoen euro zou kunnen kosten.

Jashari zou een aanwinst zijn voor Anderlecht

Meest recent

Westerlo laat dure transfer via de achterdeur gaan

Karol Borys keert terug naar het Poolse Śląsk Wrocław. De 19-jarige middenvelder verlaat KVC ...

0
0
Bruno zoekt: wie grijpt zijn kans bij Anderlecht?

RSC Anderlecht is correct aan het seizoen begonnen, als we het Europese luik meerekenen. Vitor Bruno ...

53
53
‘Nu al bom onder samenwerking Courtois en Van Bommel’

De samenwerking tussen Thibaut Courtois en Mark van Bommel begint meteen met een opvallende ...

40
40
Union SG flikt het weer: waarde al maal tien

Bij Union SG hebben ze alweer een goede start genomen. De Brusselaars verloren nochtans weer heel ...

25
25
Smaakmaker AA Gent: "Daarom koos ik voor de Buffalo’s"

Mouhamed Ngom heeft geen spijt van zijn passage van zes maanden in Grashopper Zürich, maar de ...

66
66
Club Brugge heeft grote zorgen in één sector

Bij Club Brugge hebben ze voorlopig moeite om hun stempel te drukken tegen goede ploegen. Tegen AA ...

165
165
Ook Bruno rekent op de 'Deschacht van deze generatie'

Bij RSC Anderlecht weten ze dat het tegen KV Mechelen van moeten is. Er moet een driepunter worden ...

187
187
Streep door rekening Antwerp: "Heel ongelukkige timing"

Antwerp FC maakt zich op voor een loodzwaar tweeluik tegen Club Brugge en Union SG. In aanloop naar ...

133
133
Chelsea bekert voort: hoofdrol Penders in duel met 9 goals

Hoewel woensdagavond opnieuw Champions League-voetbal op het programma stond, werd er ook elders ...

79
79
'Eerste UCL-duel maakt meteen slachtoffer in basiself Club'

In de Champions League botste Club Brugge dinsdagavond op een 2-3-nederlaag tegen Aston Villa aan. ...

291
291
UCL: frustrerende avond De Bruyne; PSG haalt verschroeiend uit

De finalisten van vorig seizoen zijn goed aan hun campagne in de Champions League begonnen. Terwijl ...

48
48
Geen Courtois in Nations League: verrassende doelman in selectie?

Wat al een tijdje in de lucht hing, heeft hij nu ook officieel bevestigd. Zo zal Thibaut Courtois de ...

137
137
Vandenhaute en co vol aan bak: enorme Overmars-krater

Groot nieuws woensdagvoormiddag van op de Bosuil. Zo kondigde Marc Overmars aan dat hij per direct ...

193
193
Brugse droom krijgt flink knauw: Mechele velt verdict

Club Brugge heeft ook dit jaar de ambitie om de League Phase van de Champions League te overleven. ...

220
220
Hommeles bij Napoli: Lang op tribune na trainingsincident

In de Champions League neemt SSC Napoli het woensdagavond op tegen Arsenal FC. Kevin De Bruyne start ...

222
222
Courtois in grootse doen: Valverde gelooft oren niet vlak na match

Real Madrid heeft zijn Champions League-campagne op gang getrapt met een cruciale zege. De ...

259
259
Barça laat Feyenoord kansloos; Club moet hattrick-held vrezen

Co-favoriet FC Barcelona is foutloos begonnen aan het nieuwe Champions League-seizoen. De Spaanse ...

105
105
Selectie Van Bommel: spectaculaire comeback bij Duivels?

Binnen anderhalve week maakt Mark van Bommel zijn eerste selectie bekend als bondscoach van ...

876
876
Meunier doet straffe voorspelling over Rode Duivels

De Rode Duivels nemen binnen twee weken een frisse start. In de Nations League beginnen ze aan een ...

261
261
Frank Raes zet Verhaeghe keihard met voeten op de grond

Voor Club Brugge is de campagne in de Champions League niet begonnen zoals verhoopt. Het ging in ...

339
339
Als enige JPL-club: opvallende transferconclusie Anderlecht

Anderlecht heeft er een drukke zomer opzitten, want de spelerskern ging stevig op de schop. Sportief ...

512
512
Van Bommel meteen onder vuur: "Eerste missie gefaald"

De Rode Duivels beginnen weldra aan hun volgende campagne in de Nations League. Met Frankrijk, ...

453
453
AA Gent droomt van Rode Duivel: "Van Bommel vroeg al"

Voor AA Gent kon het seizoen niet beter beginnen. Het overleefde in de Conference League drie ...

164
164
‘De Bruyne klaar met Allegri? Napoli-breuk dreigt’

Kevin De Bruyne begon de eerste drie competitiewedstrijden van Napoli op de bank. Tegen Arsenal ...

105
105
Pocognoli kiest voor oude bekende van Duivels bij Schotland

Sébastien Pocognoli moest na zijn ontslag bij AS Monaco niet snel zoeken naar een nieuwe ...

79
79

Meer sportnieuws