Anderlecht hitst de boel stevig op met middenveld maestro

1317
Anderlecht hitst de boel stevig op met middenveld maestro

In de zoektocht naar een vleugje genialiteit en een voetballende nummer zes heeft Anderlecht zijn oog laten vallen op Ardon Jashari. De 21-jarige smaakmaker wordt door zijn coach geprezen als het grootste talent van Zwitserland, maar momenteel ligt hij op ramkoers met zijn huidige club FC Luzern. Sky Germany vergelijkt Jashari's speelstijl met die van Jude Bellingham en hij bezit alle eigenschappen die een echte ‘Anderlecht-speler’ moet hebben.

LEES OOK: Nieuwe chouchou bij Anderlecht: kranten zwieren met lof

Op zoek naar ‘echte’ Anderlecht-spelers

Anderlecht verlangt naar een vleugje magie, verfijning en onvoorspelbaarheid. Zo zouden spelers zoals pakweg Anders Dreyer en Kasper Dolberg pas echt kunnen renderen met een ‘ideeënman’ aan hun zijde, terwijl de ploeg technisch vernuft nodig heeft om gesloten defensies te ontwrichten - zoals vorig weekend duidelijk werd tegen Antwerp FC. Zo’n spelers ontbreken vandaag in de selectie van Anderlecht, of het zou Théo Leoni moeten zijn. De 23-jarige is momenteel de enige RSCA’er in de top dertig spelers van de Jupiler Pro League die dit seizoen de meeste doelkansen konden creëren.

Théo Leoni staat momenteel op de 26ste plaats in dat klassement, niet slecht gezien hij amper 136 minuten speelde. Het jeugdproduct van Anderlecht startte vorig weekend voor het eerst dit seizoen in de basis en de supporters liepen meteen wild van hem. Jan Mulder zag in Leoni een zeldzaam lichtpuntje en hij wist de analist te bekoren. “Hij is een echte Anderlecht-speler. Technisch begaafd. Rustig aan de bal. Alléén doet ie zijn acties veel te ver van het doel van de tegenstander. Het is alsof het doelgebied hem niet interesseert. Dat moet beter. Maar hij is de toekomst van Anderlecht", zei de Nederlander in Het Laatste Nieuws.



Met Théo Leoni in de ploeg heeft Anderlecht dus meer creativiteit, finesse en magie, maar toch is het duidelijk dat er nog meer spelers van dat kaliber aangetrokken moeten worden. Sporting is trouwens al veel langer bezig met het zoeken naar creatieve spelers, maar het is niet zo eenvoudig om zo’n profielen binnen te halen. Rodrigo Zalazar (voormalig Schalke 04) stond hoog op het lijstje als aanvallende middenvelder, maar de Uruguayaan maakte onlangs echter een transfer van 7 miljoen euro naar SC Braga. Op dit moment zou Ardon Jashari (FC Luzern) een belangrijk doelwit zijn.

Jashari wakkert het vuur aan

Vorige week meldde Le Soir dat Anderlecht hoopt om de transfer van de 21-jarige Zwitser zo spoedig mogelijk af te ronden, terwijl ook Ardon Jashari hoopt om FC Luzern snel te verlaten. Eerder in de zomermercato stond hij dicht bij een transfer naar FC Basel, maar Jashari en zijn entourage pakten dat toen niet zo goed aan. Remo Meyer, sportief directeur van Luzern, weigerde een verkoop van de speler omdat hij de club nooit heeft ingelicht over zijn intenties om een transfer te maken. De manier waarop Jashari zijn verhoopte transfer benaderde, viel helemaal niet in goede aarde bij Luzern.

Naast het gebrek aan transparantie wakkerde de jonge smaakmaker zelf het vuur aan door enkele veelbesproken uitspraken te doen in de Luzerner Zeitung. “Ik eis dat de bestuurders onderhandelen met FC Basel. Als FC Luzern het geld krijgt dat ik waard ben, dan zou ik moeten worden verkocht.” Remo Meyer weigerde echter toe te geven aan de druk van Jashari en ging zelfs zo ver dat hij de aanvoerdersband van hem afnam. “Er komt geen verkoop”, verklaarde de sportief directeur, en zei dat hij niet wil een van zijn beste spelers aan een andere club in de Zwitserse competitie verkopen.

Sky Germany: vergelijkbare stijl als Bellingham

Een transfer binnen Zwitserland behoort dus niet tot de mogelijkheden voor Ardon Jashari, maar een buitenlandse transfer is wel een optie. Vorig jaar stonden de clubs in de rij voor hem, waaronder VfL Wolfsburg, Hoffenheim, RB Leipzig, Frankfurt, Werder Bremen, Mönchengladbach, Leeds United, Celtic, Arsenal, Real Betis, Atalanta, Napoli en Bologna stevige interesse toonden. Jashari sierde zelfs de cover van A Bola omdat FC Porto en Benfica een strijd voerden om zijn handtekening.

Ondertussen is de buitenlandse interesse gaan liggen, iets waar Anderlecht hoopt van te profiteren. Ardon Jashari is een elegante, linksvoetige nummer zes met een mooie speelstijl. Hij laat een sterke indruk achter in de kleine ruimtes, waar hij bekwaam onder druk kan uitvoetballen. “Voor mij is hij het grootste talent in Zwitserland”, verkondigde FC Luzern-coach Mario Frick. “Naar mijn inschatting zal hij volgend seizoen actief zijn in een top vijf competitie in Europa.” Sky Germany heeft zijn speelstijl reeds vergeleken met die van Jude Bellingham, en het Duitse medium vermoedt dat Jashari naar schatting tussen de vijf en zeven miljoen euro zou kunnen kosten.

Jashari zou een aanwinst zijn voor Anderlecht

Meest recent

Nieuwe chouchou bij Anderlecht: kranten zwieren met lof

RSC Anderlecht blijft zijn goede seizoensstart bevestigen. Donderdagavond werd de laatste voorronde ...

173
173
Anderlecht, Gent en STVV: Europese tegenstanders gekend

Club Brugge treedt aan in de Champions League, Union SG is zeker van de Europa League. Er zijn ...

280
280
UEL/UECL: Rangers sneuvelt, Nederlanders blameren zich

De tickets voor de laatste Europese voorrondes zijn verdeeld. In de Europa League leidde dat tot de ...

156
156
Ondanks eerste tegengoal: AA Gent kan League Phase ruiken

AA Gent staat op één horde van de League Phase van de Conference League. De Buffalo's ...

132
132
Europees najaar binnen: Anderlecht voorbij negenkoppig PAOK

RSC Anderlecht is zeker van Europees voetbal tot minstens eind dit kalenderjaar. De Brusselaars ...

257
257
Héérlijke aankondiging: Dries Mertens stapt in Belgische club

Dries Mertens maakte van zijn pensioen als profvoetballer de voorbije maanden gretig gebruik om te ...

131
131
'Club niet gerust: landskampioen klopt aan voor Tresoldi'

Nicolo Tresoldi kan terugblikken op een sterk eerste seizoen bij Club Brugge. De Belgische kampioen ...

415
415
'PSG nóg sterker: WK-held tekent in Parijs voor 50 mil'

Paris Saint-Germain legde woensdag beslag op de Europese Supercup. Ondertussen blijft men werken aan ...

59
59
Terugval Anderlecht na sterke start: dissonant aangeduid

RSC Anderlecht wil zich donderdagavond verzekeren van een plek in de laatste voorronde van de Europa ...

124
124
'Duivel vindt mondeling akkoord: vraagprijs van 70 miljoen'

In de slotweken van de zomermercato komt ook nog een aantal (kandidaat-)Rode Duivels in aanmerking ...

115
115
'Nervositeit bij Club Brugge: United broedt op miljoenenbod'

Het einde van de transferperiode nadert en dus neemt de nervositeit bij bepaalde clubs toe. ...

899
899
‘Anderlecht pakt uit met spurtbom van 8 miljoen’

Anderlecht heeft in Duitsland een opvallende transferpiste op het oog. Paars-wit kijkt naar een ...

808
808
Union in alle staten: gebeten hond na UCL-eliminatie

Geen League Phases van de Champions League dit seizoen voor Union SG. In de derde voorronde ...

647
647
Drie wissels bij Anderlecht; Burgess toch fit bij AA Gent

Donderdagavond worden de resterende heenwedstrijden in de derde voorronde van de Europa en ...

70
70
Bruno eerste keer hard aangepakt: "Zéér storende uitspraak"

RSC Anderlecht besloot in het tussenseizoen om Vitor Bruno aan te stellen als nieuwe hoofdcoach. Een ...

461
461
Xavi schrikt op: 'Ophefmakende transfer Tijjani Reijnders'

Xavi Hernandez is de nieuwe bondscoach van Nederland. De Spanjaard zal in de komende weken dus ...

116
116
Anderlecht vs. PAOK: grote favoriet op voorhand bekend

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor de terugmatch in derde voorronde van de Europa League tegen ...

201
201
'Leko vist trio op: laatste kans bij Club Brugge?'

Zeg nooit nooit, maar in principe wil Club Brugge deze zomer geen sterkhouders meer laten ...

1155
1155
'Sibierski waagt gok: Anderlecht mikt op dure vogel'

Indien het straks doorstoot tegen PAOK kan het transfergeweld pas echt nog losbarsten, maar ongeacht ...

342
342
'Club Brugge zoekt linksback: toptarget lekt uit'

Club Brugge nam woensdag afscheid van Bjorn Meijer, die door blessureleed en de ontwikkeling van ...

403
403
'D-Day in Anderlecht: transfergeweld barst volledig los'

Het nieuwe seizoen is nog maar pas begonnen, maar voor RSC Anderlecht breekt nu al de match van het ...

644
644
Marc Degryse verrast fans: "Plots werd het heel donker..."

Marc Degryse is nog steeds een naam waar naar geluisterd wordt in de Belgische voetbalwereld. De ...

240
240
'Verhaeghe stelt veto: vinger op de knip bij Club Brugge'

Club Brugge gaf deze zomer al meer dan 40 miljoen uit, maar indien alles naar wens verloopt komt ...

809
809
'Bruno zoekt typeploeg: vier wissels bij Anderlecht'

In de derde voorronde van de Europa League moet RSC Anderlecht straks voorbij PAOK zien te geraken. ...

394
394
Jean-Marie Pfaff stunt: terugkeer door grote poort

...

348
348

Meer sportnieuws