Anderlecht hitst de boel stevig op met middenveld maestro

1317 stemmen
Anderlecht hitst de boel stevig op met middenveld maestro

In de zoektocht naar een vleugje genialiteit en een voetballende nummer zes heeft Anderlecht zijn oog laten vallen op Ardon Jashari. De 21-jarige smaakmaker wordt door zijn coach geprezen als het grootste talent van Zwitserland, maar momenteel ligt hij op ramkoers met zijn huidige club FC Luzern. Sky Germany vergelijkt Jashari's speelstijl met die van Jude Bellingham en hij bezit alle eigenschappen die een echte ‘Anderlecht-speler’ moet hebben.

LEES OOK: Jashari komt met straffe Club Brugge-onthulling

Op zoek naar ‘echte’ Anderlecht-spelers

Anderlecht verlangt naar een vleugje magie, verfijning en onvoorspelbaarheid. Zo zouden spelers zoals pakweg Anders Dreyer en Kasper Dolberg pas echt kunnen renderen met een ‘ideeënman’ aan hun zijde, terwijl de ploeg technisch vernuft nodig heeft om gesloten defensies te ontwrichten - zoals vorig weekend duidelijk werd tegen Antwerp FC. Zo’n spelers ontbreken vandaag in de selectie van Anderlecht, of het zou Théo Leoni moeten zijn. De 23-jarige is momenteel de enige RSCA’er in de top dertig spelers van de Jupiler Pro League die dit seizoen de meeste doelkansen konden creëren.

Théo Leoni staat momenteel op de 26ste plaats in dat klassement, niet slecht gezien hij amper 136 minuten speelde. Het jeugdproduct van Anderlecht startte vorig weekend voor het eerst dit seizoen in de basis en de supporters liepen meteen wild van hem. Jan Mulder zag in Leoni een zeldzaam lichtpuntje en hij wist de analist te bekoren. “Hij is een echte Anderlecht-speler. Technisch begaafd. Rustig aan de bal. Alléén doet ie zijn acties veel te ver van het doel van de tegenstander. Het is alsof het doelgebied hem niet interesseert. Dat moet beter. Maar hij is de toekomst van Anderlecht", zei de Nederlander in Het Laatste Nieuws.



Met Théo Leoni in de ploeg heeft Anderlecht dus meer creativiteit, finesse en magie, maar toch is het duidelijk dat er nog meer spelers van dat kaliber aangetrokken moeten worden. Sporting is trouwens al veel langer bezig met het zoeken naar creatieve spelers, maar het is niet zo eenvoudig om zo’n profielen binnen te halen. Rodrigo Zalazar (voormalig Schalke 04) stond hoog op het lijstje als aanvallende middenvelder, maar de Uruguayaan maakte onlangs echter een transfer van 7 miljoen euro naar SC Braga. Op dit moment zou Ardon Jashari (FC Luzern) een belangrijk doelwit zijn.

Jashari wakkert het vuur aan

Vorige week meldde Le Soir dat Anderlecht hoopt om de transfer van de 21-jarige Zwitser zo spoedig mogelijk af te ronden, terwijl ook Ardon Jashari hoopt om FC Luzern snel te verlaten. Eerder in de zomermercato stond hij dicht bij een transfer naar FC Basel, maar Jashari en zijn entourage pakten dat toen niet zo goed aan. Remo Meyer, sportief directeur van Luzern, weigerde een verkoop van de speler omdat hij de club nooit heeft ingelicht over zijn intenties om een transfer te maken. De manier waarop Jashari zijn verhoopte transfer benaderde, viel helemaal niet in goede aarde bij Luzern.

Naast het gebrek aan transparantie wakkerde de jonge smaakmaker zelf het vuur aan door enkele veelbesproken uitspraken te doen in de Luzerner Zeitung. “Ik eis dat de bestuurders onderhandelen met FC Basel. Als FC Luzern het geld krijgt dat ik waard ben, dan zou ik moeten worden verkocht.” Remo Meyer weigerde echter toe te geven aan de druk van Jashari en ging zelfs zo ver dat hij de aanvoerdersband van hem afnam. “Er komt geen verkoop”, verklaarde de sportief directeur, en zei dat hij niet wil een van zijn beste spelers aan een andere club in de Zwitserse competitie verkopen.

Sky Germany: vergelijkbare stijl als Bellingham

Een transfer binnen Zwitserland behoort dus niet tot de mogelijkheden voor Ardon Jashari, maar een buitenlandse transfer is wel een optie. Vorig jaar stonden de clubs in de rij voor hem, waaronder VfL Wolfsburg, Hoffenheim, RB Leipzig, Frankfurt, Werder Bremen, Mönchengladbach, Leeds United, Celtic, Arsenal, Real Betis, Atalanta, Napoli en Bologna stevige interesse toonden. Jashari sierde zelfs de cover van A Bola omdat FC Porto en Benfica een strijd voerden om zijn handtekening.

Ondertussen is de buitenlandse interesse gaan liggen, iets waar Anderlecht hoopt van te profiteren. Ardon Jashari is een elegante, linksvoetige nummer zes met een mooie speelstijl. Hij laat een sterke indruk achter in de kleine ruimtes, waar hij bekwaam onder druk kan uitvoetballen. “Voor mij is hij het grootste talent in Zwitserland”, verkondigde FC Luzern-coach Mario Frick. “Naar mijn inschatting zal hij volgend seizoen actief zijn in een top vijf competitie in Europa.” Sky Germany heeft zijn speelstijl reeds vergeleken met die van Jude Bellingham, en het Duitse medium vermoedt dat Jashari naar schatting tussen de vijf en zeven miljoen euro zou kunnen kosten.

Jashari zou een aanwinst zijn voor Anderlecht

Meest recent

Tzolis legt transfereisen op tafel: wending op komst?

Christos Tzolis is de grote man bij Club Brugge dit seizoen. De Griekse buitenspeler raasde door de ...

30
30
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

17
17
'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Herman Van Holsbeeck is één van de grote spilfiguren in Propere Handen. De voormalige ...

97
97
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

74
74
Gentse erehaag voor Club Brugge? De Mil spreekt zich uit

Club Brugge kroonde zich donderdagavond voor de 20ste keer tot landskampioen. Aanstaande zondag zal ...

261
261
Dochter Guardiola deelt ongezien KDB-beelden: video viraal

Pep Guardiola kondigde vrijdag zijn afscheid bij Manchester City aan. Naar aanleiding daarvan deelde ...

73
73
Van Bommel-bom bij Anderlecht: ‘Bel maar'

Bij Anderlecht valt opnieuw de naam van Mark van Bommel. Dat gebeurde vroeger ook al, maar deze keer ...

562
562
Vandenbroeck breekt stilte: zijn waarheid achter Vossen-soap

Zulte Waregem wist zich in het eerste seizoen na de promotie al bij al zonder grote problemen te ...

152
152
'Kampioenenploeg breekt: Club verliest eerste sterkhouder'

Club Brugge mag zondag zijn kersvers landstitel nog eens vieren voor zijn eigen thuissupporters. ...

268
268
'Harde hand Sibierski: negental de deur gewezen bij RSCA'

RSC Anderlecht sluit zondagavond zijn seizoen af met een derby op het veld van Union SG. Achter de ...

470
470
Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

137
137
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

91
91
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

551
551
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

218
218
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

540
540
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

397
397
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

178
178
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

734
734
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

223
223
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

619
619
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

167
167
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

881
881
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

279
279
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

1103
1103
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

562
562

Meer sportnieuws