Antwerp kent laatste horde voor poules Champions League

door
Antwerp kent laatste horde voor poules Champions League

KRC Genk sneuvelde vorige week op bijzonder pijnlijke wijze tegen Servette, waardoor de Limburgers meteen een kruis mogen maken over deelname aan de Champions League. Antwerp is zo de laatste hoop op een Belgische vertegenwoordiger in de groepsfase. De landskampioen zal nog één voorronde moeten overleven en kent daarin ook zijn tegenstander.


Maandagmiddag werd in het hoofdkwartier van de UEFA geloot voor de play-offs van het kampioenenbal. Antwerp kwam daarin uiteraard terecht in het kampioenenspoor, maar gezien hun beperkte Europese parcours van de voorbije jaren konden ze geen status als reekshoofd afdwingen. Daardoor konden ze op papier een lastigere tegenstander treffen.

En de Great Old kreeg ook zowat de pittigste loting die ze konden krijgen. Ze zullen het immers moeten opnemen tegen AEK Athene of Dinamo Zagreb, die het in de komende week nog tegen elkaar opnemen in de derde voorronde. De heenwedstrijd zal op 22 of 23 augustus op de Bosuil gespeeld worden. AEK wist vorig seizoen in de Griekse competitie Panathinaikos en Olympiakos af te houden voor de titel. De bekendste namen in hun selectie zijn Milad Mohammadi (ex-AA Gent), de ervaren Kroatische verdediger Domagoj Vida en Nordin Amrabat, de oudere broer van Sofyan.

LEES OOK: Voetbalgenot op TV: hier vind je de Champions League-clashes

Dinamo heeft ervaring

Dinamo Zagreb was de voorbije jaren dan weer oppermachtig in Kroatië en heeft ook de nodige ervaring in de Champions League. Ze haalden in de laatste acht jaar vier keer de groepsfase en waren er ook vorig seizoen bij. Ze sprokkelden toen vier punten in een poule met Chelsea, AC Milan en RB Salzburg. Dit seizoen is Dinamo tot dusver echter wel maar matig op dreef met een vier op negen in de Kroatische competitie. In de tweede voorronde van de Champions League namen ze wel vlot de maat van Astana.

Zal Antwerp de groepsfase van de Champions League halen?

Meest recent

Man Utd woedend na bizarre rode kaart: Carrick vloekt

Manchester United verloor in eigen huis van Leeds United. Een ferme mokerslag na een goede periode ...

7
7
Marc Brys incasseert nieuwe deceptie: géén WK

Marc Brys staat in theorie nog onder contract bij Kameroen, maar de Belgische oefenmeester was op de ...

6
6
Vossen onthult oorlog met Zulte: “Er speelt meer…”

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De aanvaller was de topscorer en ...

64
64
Anderlecht in dubio: miljoenenklapper Keisuke Goto?

Dat RSC Anderlecht dringend nood heeft aan een nieuwe sportief directeur is ondertussen duidelijk. ...

164
164
Klasse! Vanaken met knap gebaar bij gebroken Diakhon

Mamadou Diakhon beleefde afgelopen weekend een ware nachtmerrie. De aanvaller van Club Brugge viel ...

164
164
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

30
30
Voetbalgenot op TV: hier vind je de Champions League-clashes

Deze week worden de tickets voor de halve finales van de Champions League afgewerkt. De terugmatchen ...

25
25
"Zelden gehoord van trainer topclub" - Hayen op vingers getikt

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

181
181
'Club Brugge krijgt uitsluitsel over zomertransfer Tzolis'

Na zijn grote Gouden Schoen-deceptie raakte Christos Tzolis even in een vormdip. Maar inmiddels ...

214
214
Opvallende move Vrancken: vertrek bij STVV in de maak?

Wouter Vrancken levert momenteel uitstekend werk als hoofdcoach van STVV. De oud-middenvelder is ...

191
191
'Nood aan nieuwe TD stijgt: vijf zomeraankopen Anderlecht'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

258
258
'Real Madrid verrast: Kompany is de echte miljoenenstunt'

Real Madrid keek in Bernabéu niet alleen met grote ogen naar Michael Olise. Achter die indruk ...

204
204
Onrustwekkend gezondheidsnieuws: Philippe Albert geeft update

Voormalig Rode Duivel Philippe Albert blijft één van de populairste analisten aan de ...

83
83
De Cat tóch in bekerfinale? 'Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

327
327
'Club flikt het weer: nationaal transferrecord aan diggelen'

Coach Ivan Leko stoomt zijn troepen bij Club Brugge momenteel klaar voor de titelclash van komend ...

516
516
Ondanks puike actie Lammens: dure averij voor Man United

In de Premier League nadert de titelstrijd een spannende ontknoping. Maar ook het gevecht om de ...

44
44
Rampscenario voor Anderlecht: einde seizoen De Cat?

Voor de tweede week op rij leek RSC Anderlecht even op weg naar de slachtbank, maar de betere ...

68
68
Leko moet puzzelen: verrassende vervanger Sabbe?

Club Brugge maakte zaterdag tegen STVV komaf met zijn uitcomplex, al waren er in Stayen wel bloed, ...

375
375
'De Cat pakt koffers: financiële kater Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt hem nog tijdig klaar te stomen voor de bekerfinale, maar of dat ook zal lukken ...

487
487
Vanhaezebrouck tikt Leko op vingers: "Niet normaal"

Club Brugge kwam zaterdag met de schrik vrij op het veld van STVV, waar een scheve situatie pas na ...

158
158
Anderlecht zonder De Cat: drie opties voor Taravel

RSC Anderlecht won zondag met 3-1 van AA Gent. Weliswaar op een diefje, al was dat na de recente nul ...

132
132
Gigantische kater Juventus: details Openda-deal bekend

Loïs Openda zit ondertussen al een poos op een zijspoor bij Juventus en komt de laatste matchen ...

111
111
Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

Club Brugge boekte afgelopen weekend een belangrijke overwinning op het veld van STVV. Maar in de ...

329
329
'Bayern serieus: nieuwe ster van 60 miljoen voor Kompany'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de return in de ...

97
97
Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

429
429

Meer sportnieuws