Wrevel bij KV Kortrijk: "Dat is eigenlijk een schande"

door
Wrevel bij KV Kortrijk:

Na twee speeldagen zijn er nog twee teams in de Jupiler Pro League die er nog niet in geslaagd zijn om punten te sprokkelen: Standard en KV Kortrijk. De Kerels weten de rode lantaarn voorlopig enkel te ontlopen omdat ze vaker gescoord hebben dan de Rouches, maar er beginnen wel al de nodige alarmbellen af te gaan in het Guldensporenstadion.


Een nederlaag op het veld van AA Gent op de openingsspeeldag viel nog wel enigszins in te calculeren, maar in eigen stadion verliezen van STVV hadden ze bij KVK toch liever niet zien gebeuren. De komende weken oogt hun programma immers nog zeer pittig, te beginnen met volgende week een trip naar de Bosuil, waar Antwerp na zijn nederlaag op Anderlecht belust zal zijn op revanche.

Met het oog daarop vond doelman Tom Vandenberghe de prestatie van zijn ploegmaats dan ook onaanvaardbaar. "De manier waarop we hier voor de dag kwamen, was heel jammer. We hebben de kopjes laten hangen bij de 0-1. Normaal gezien zou dat niet mogen, zeker met de supporters achter ons", sakkerde hij bij Sporza. "Vooral die tweede helft stoort me. We komen achter, dat kan altijd gebeuren, maar er was nog genoeg tijd voor een slotoffensief. Zelfs dat hebben we niet gedaan. Iedereen liep met het hoofd naar beneden en dat is eigenlijk een schande. Zeker als je thuis speelt."

LEES OOK: Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

Positief blijven

Vandenberghe was dus bijzonder hard voor zijn ploegmaats, maar trainer Edward Still probeerde wel nog te zalven. "Onze eerste helft was zeker beter dan de tweede. Er zijn wel een heel pak positieve dingen die we meenemen. Maar er zijn ook een paar fases waar we beter moeten doen. De reactie na de goal was niet slecht. Een gebrek aan mentaliteit was het zeker niet", vond de trainer immers.

Zal KV Kortrijk tegen de degradatie moeten vechten?

Meest recent

Albert stelt enorm pijnpunt vast bij Anderlecht

Anderlecht is de winterstop ingegaan met een stevige kater. Het liet zich vrijdag in eigen stadion ...

48
48
Probleempositie Club: "Daar moeten ze deze winter ingrijpen"

Met een spectaculaire zege in Genk sloot Club Brugge zijn jaar toch met een goed gevoel af. Het ...

110
110
Chaos op Africa Cup: Broos haalt keihard uit

De groepsfase van de Africa Cup is intussen twee speeldagen ver en de Belgische bondscoaches op het ...

48
48
De Ketelaere baalt dubbel na nederlaag tegen Inter

Atalanta heeft zijn 2025 afgesloten met een nieuwe tegenvaller. De club uit Bergamo kent een ...

12
12
'Anderlecht komt te laat en grijpt naast toptalent'

Anderlecht zal in januari zonder twijfel de transfermarkt optrekken. Paars-Wit heeft op enkele ...

157
157
Club greep naast revelatie: "Het was jammer"

Club Brugge wist de voorbije jaren enkele zeer geslaagde transfers te doen. Ze grepen in enkele ...

171
171
'Club loopt miljoenen mis: transferstrijd helemaal los'

Club Brugge zette de voorbije jaren grote stappen, maar het blijft voor Blauw-Zwart moeilijk om zijn ...

365
365
'Westerlo neemt alweer afscheid van zomeraanwinst'

Westerlo sloot 2025 dan wel af met een nederlaag tegen AA Gent, maar de Kemphanen kunnen toch ...

21
21
Vanhaezebrouck voorspelt nog 2 veranderingen in top zes

De Jupiler Pro League is zijn winterstop ingegaan. De reguliere competitie is intussen ook al twee ...

670
670
'De Winter plots genoemd in bijzonder gek transfergerucht'

In Italië gebeuren er jaarlijks wel vaker vreemde transfers. Boekhoudkundige trucjes, ...

44
44
'JPL-clubs slapen: Belgische smaakmaker versiert transfer'

De Belgische clubs in de Jupiler Pro League moeten op hun centen letten, dus het is speuren naar ...

75
75
België baalt nog steeds: "Daarom koos ik voor Congo"

Bij Congo spelen heel wat bekende namen op de Afrika Cup. Ook een aantal jongens die voor ...

171
171
Ajax stunt en haalt iconische naam als nieuwe TD

Ajax is al een aantal jaren op de dool en heeft PSV de macht zien overnemen in Nederland. De ...

185
185
‘Westerlo juicht: megadeal in januari in de maak'

KVC Westerlo hoopt in januari voor enkele miljoenen euro’s aan spelers te verkopen. Dat is ...

102
102
'AA Gent duwt door en legt bod neer bij kampioen'

AA Gent gaat zich in januari versterken, dat staat vast. Volgens de altijd zeer goed ...

337
337
'Contract tot 2028: Kompany krijgt groot nieuws in München'

Vincent Kompany en zijn manschappen bij Bayern München genieten momenteel van een welverdiende ...

76
76
Genk blijft kwakkelen: Hayen krijgt heldere opdracht

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

199
199
Privéleven ontspoort: Herman Brusselmans breekt helemaal

Er was een tijd dat Herman Brusselmans overal was. Op televisie, aan tafel bij ...

303
303
Nieuwe spits Anderlecht: messcherpe voorwaarde Renard

Coach Besnik Hasi benadrukte het na de thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi nog maar eens. RSC ...

722
722
Club-speler ergert Leko: oorzaak voor bloedlip gevonden

Ivan Leko heeft de start van zijn tweede ambstermijn als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. ...

1046
1046
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern dokt voor nieuwe spits'

Bayern München heeft een spectaculaire eerste helft van het seizoen achter de rug. Maar de club ...

340
340
Hayen laat zich meteen gelden: tóch opsteker voor Genk

Nicky Hayen heeft bij zijn grote debuut als hoofdcoach van KRC Genk niet voor wonderen kunnen ...

368
368
Napoli sluit 2025 af met zege: comeback Lukaku valt in water

Italiaans kampioen SSC Napoli heeft zijn kalenderjaar afgesloten met een uitzege tegen Cremonese: ...

70
70
Doelman vh Jaar: Coosemans topfavoriet, drie grote outsiders

Binnen enkele weken wordt het Gala van de Gouden Schoen gehouden. Naast de hoofdtrofee worden dan ...

783
783
'Versterking Ajax: verrassende Belg op verlanglijst'

Ajax heeft andermaal een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. De Amsterdammers willen ...

168
168

Meer sportnieuws