Wrevel bij KV Kortrijk: "Dat is eigenlijk een schande"

door
Wrevel bij KV Kortrijk:

Na twee speeldagen zijn er nog twee teams in de Jupiler Pro League die er nog niet in geslaagd zijn om punten te sprokkelen: Standard en KV Kortrijk. De Kerels weten de rode lantaarn voorlopig enkel te ontlopen omdat ze vaker gescoord hebben dan de Rouches, maar er beginnen wel al de nodige alarmbellen af te gaan in het Guldensporenstadion.


Een nederlaag op het veld van AA Gent op de openingsspeeldag viel nog wel enigszins in te calculeren, maar in eigen stadion verliezen van STVV hadden ze bij KVK toch liever niet zien gebeuren. De komende weken oogt hun programma immers nog zeer pittig, te beginnen met volgende week een trip naar de Bosuil, waar Antwerp na zijn nederlaag op Anderlecht belust zal zijn op revanche.

Met het oog daarop vond doelman Tom Vandenberghe de prestatie van zijn ploegmaats dan ook onaanvaardbaar. "De manier waarop we hier voor de dag kwamen, was heel jammer. We hebben de kopjes laten hangen bij de 0-1. Normaal gezien zou dat niet mogen, zeker met de supporters achter ons", sakkerde hij bij Sporza. "Vooral die tweede helft stoort me. We komen achter, dat kan altijd gebeuren, maar er was nog genoeg tijd voor een slotoffensief. Zelfs dat hebben we niet gedaan. Iedereen liep met het hoofd naar beneden en dat is eigenlijk een schande. Zeker als je thuis speelt."

LEES OOK: KV Kortrijk haalt gram en mag forfaitzege bijschrijven

Positief blijven

Vandenberghe was dus bijzonder hard voor zijn ploegmaats, maar trainer Edward Still probeerde wel nog te zalven. "Onze eerste helft was zeker beter dan de tweede. Er zijn wel een heel pak positieve dingen die we meenemen. Maar er zijn ook een paar fases waar we beter moeten doen. De reactie na de goal was niet slecht. Een gebrek aan mentaliteit was het zeker niet", vond de trainer immers.

Zal KV Kortrijk tegen de degradatie moeten vechten?

Meest recent

Enorme boost Genk: Heymans benoemt twee opstekers

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

3
3
Eén valse noot voor Genk: El Ouahdi geeft opvallende reactie

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

15
15
UEL/UECL: grote stunt in Europa League, Palace speelt met vuur

In de Conference en Europa League werden donderdagavond de heenwedstrijden van de 1/8ste finales ...

20
20
Genk ruikt kwartfinale: El Ouahdi matchwinner met pareltje

KRC Genk heeft donderdagavond zijn hand uitgestoken naar een plek in de kwartfinales van de Europa ...

43
43
'Manchester City grijpt fors in met twéé topaanwinsten'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

37
37
De Cat mee naar WK? Voetbalfans geven duidelijke mening

Nathan De Cat maakt dit seizoen ondanks zijn prille leeftijd serieus indruk bij RSC Anderlecht. De ...

175
175
Code oranje bij Duivels: steunpilaar wordt zorgenkind

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

44
44
'Druk op Gheysens stijgt: groot slachtoffer bij verkoop Antwerp'

Antwerp FC heeft enkele gouden jaren beleefd onder voorzitter Paul Gheysens. Maar door ...

200
200
Kopzorgen bij AA Gent: De Mil geeft blessure-update

AA Gent kon zich afgelopen weekend weer in de top zes knokken. Het wordt nu echter zaak om het ...

88
88
UEL/UECL: Onana doet ex-club pijn, AZ geeft Nederland hoop

In de Europa en Conference League werden donderdagavond de heenmatchen van de 1/8ste finales ...

40
40
Hayen verrast bij Genk: vijf wissels in Europese basiself

KRC Genk zal de Belgische eer moeten hoog houden in de rest van het Europese seizoen. De Limburgers ...

62
62
‘Leko onder vuur bij Club Brugge: onrust groeit’

Ivan Leko voelt de druk toenemen bij Club Brugge. Na het gelijkspel tegen Anderlecht groeit de ...

325
325
Tresoldi, Heymans of Thorgan: 'Speler vd Maand' bekend

De maand februari leverde in de Jupiler Pro League verschillende mooie wedstrijden op. En ook aan ...

134
134
'Eerste zomertransfer Club Brugge bepaald: contract tot 2031'

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de twintigste landstitel uit zijn ...

360
360
Genk oogst lof in Duitsland: TD geeft fraai compliment

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

465
465
'Club, Anderlecht, Union, ...: reuzenstrijd om CPL-uitblinker'

De ontknoping van de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden, vlak na de komende ...

301
301
Kompany-ball verovert Europa: Del Piero kan ogen niet geloven

Verschillende kandidaten voor de eindzege maakten deze week indruk in de 1/8ste finales van de ...

119
119
Hoofdrol Peeters: spectaculaire beelden op Bevers titelfeest

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

133
133
Hayen houdt adem in: Europees rampscenario voor Genk

Of ze het nog tot de top zes zullen schoppen valt voorlopig af te wachten, maar in de achtste finale ...

189
189
'Overmars stelt veto: Antwerp legt miljoenen klaar'

Ongeacht het verdere verloop van het seizoen gaat Antwerp een zomer vol vraagtekens tegemoet. ...

316
316
'Garcia ontdekt RSCA: trio in preselectie Rode Duivels'

Met dank aan (interim)coach Jérémy Taravel is er van een crisis plots geen sprake meer ...

309
309
'Essevee kan cashen: smaakmaker naar JPL-topclub?'

De nederlaag tegen Standard betekende de zwanenzang voor Sven Vandenbroeck als trainer van Zulte ...

279
279
'Hayen hakt knopen door: derbykoorts bij KRC Genk'

In de achtste finale van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen SC Freiburg. De zenuwen ...

135
135
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

897
897
'Leko versus Rigaux: transferclash bij Club Brugge'

Club Brugge stevent af op een heuse leegloop, want tal van goudhaantjes lijken rijp voor een ...

469
469

Meer sportnieuws