Club Brugge bereidt miljoenenbod voor op ‘Belgische Haaland’

door
Club Brugge bereidt miljoenenbod voor op ‘Belgische Haaland’

Tijdens de afwezigheid van Ferran Jutglà hebben Igor Thiago en Roman Yaremchuk voorlopig grote moeite om punten te scoren als aanvalsleiders van Club Brugge, en ondertussen wordt Norman Bassette gelinkt aan een transfer naar het Jan Breydelstadion. De 18-jarige Belgische spits van SM Caen wordt gezien als een veelbelovend talent en heeft ook de belangstelling gewekt van gerenommeerde clubs zoals FC Porto, Olympique Lyon, Torino en Eintracht Frankfurt. Bassette laat zich inspireren door Cristiano Ronaldo, maar zijn grootste bewondering gaat vooral uit naar Erling Haaland, wiens spel hij minutieus analyseert. Club Brugge lijkt momenteel in poleposition te zijn om Bassette aan te trekken. Jean-Marc Furlan, de coach van Caen, heeft bevestigd dat de club zelfs een aanzienlijk bod heeft ontvangen van de West-Vlamingen.

LEES OOK: Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Problemen diep in de spits

Club Brugge bevindt zich momenteel nog in volle opbouw en het is wachten totdat coach Ronny Deila de automatismen en zijn tactische richtlijnen in de nieuwe samengestelde ploeg kan slijpen. De aanpassing van de vele nieuwkomers is een grote uitdaging, en bovendien zijn er nog veel meer veranderingen op komst in de huidige selectie. “Er moeten nog jongens weg. We zijn gewoonweg met te veel. Dat is niet goed voor de spelers en niet goed voor de club”, is Deila er zich van bewust dat er nog spelers moeten vertrekken bij Club Brugge.

Anderzijds moeten nieuwkomer Philip Zinckernagel en de geblesseerde Ferran Jutglà nog ingepast worden in het systeem van Ronny Deila. Zij worden verwacht om een gunstig effect te hebben op het offensieve spelbeeld van Club Brugge, dat in de eerste matchen onder Deila erg wisselvallig presteerde. Daarnaast hebben Igor Thiago en Roman Yaremchuk nog niet kunnen overtuigen, terwijl het nog afwachten is wat de toekomst zal brengen voor de jonge aanvaller Roméo Vermant. De nieuwe jonge spits Victor Barbera heeft dan weer alles nog te bewijzen.

Club Brugge doet aanzienlijk bod op Bassette

Bij Club Brugge wordt er momenteel veel gesproken over de matige prestaties van de spitsen, waardoor er reikhalzend wordt uitgekeken naar de rentree van Ferran Jutglà. Ondertussen wordt Norman Bassette in verband gebracht met een mogelijke transfer naar het Jan Breydelstadion. De 18-jarige spits van SM Caen is een veelbelovend talent dat al ervaring heeft opgedaan in de Ligue 2 en ook doelpunten heeft gescoord op het hoogste niveau. Volgens journalist Sacha Tavolieri zijn er lopende onderhandelingen tussen Club Brugge en Caen over een mogelijke transfer van Bassette.



Het lijkt erop dat Club Brugge een duidelijk plan heeft voor Norman Bassette, waarbij hij in eerste instantie zal spelen bij Club NXT en vervolgens geïntegreerd zal worden in de A-kern van Club Brugge. De interesse van de club in de 18-jarige spits is bevestigd door Jean-Marc Furlan, de coach van SM Caen, die aangaf dat er een “aanzienlijk aanbod” is ontvangen van Club Brugge. Ook promovendus RWDM toont interesse in de Belgische jeugdinternational, terwijl zijn ex-club Sporting Charleroi eveneens al heeft geïnformeerd omtrent een mogelijke terugkeer naar het Zwarte Land.

Gegeerde Bassette moet miljoenen kosten

Norman Bassette heeft zijn jeugdopleiding genoten bij Sporting Charleroi en KAS Eupen voordat hij drie jaar geleden naar SM Caen vertrok. Daar liet hij meteen van zich horen en kreeg hij snel speelminuten in het eerste elftal. Op slechts 16 jaar en 10 maanden oud werd hij zelfs de op één na jongste speler ooit die een officiële wedstrijd speelde voor de Franse club, en daarnaast werd hij een van de jongste debutanten én doelpuntenmakers in de Ligue 2. Eurosport beschreef hem als een ongepolijste diamant en een van de meest veelbelovende talenten in de Franse tweede klasse.

De jonge Norman Bassette heeft zich in de voorbije maanden in de kijker gespeeld van verschillende buitenlandse clubs. In mei vorig jaar toonden grote clubs zoals Olympique Lyon, Eintracht Frankfurt en Torino interesse in de veelbelovende en krachtige spits. In januari heeft Caen een huuraanbieding ontvangen van KV Oostende, met een verplichte aankoopoptie van vijf miljoen euro, maar dat bod werd afgewezen. Ook een voorstel van FC Porto ter waarde van twee miljoen euro werd als ontoereikend beschouwd door de Franse club.

Al in januari had Norman Bassette zijn zinnen gezet op een transfer, omdat hij naar zijn mening niet genoeg aan bod kwam bij SM Caen. Stéphane Moulin, vorig seizoen de coach van Caen, had een duidelijke reden waarom hij Bassette niet altijd opstelde in de ploeg. “Waarom ik Mohamed Hafid laat spelen en niet Norman Basette? Ik heb niets tegen Norman, maar als ik de ene speler opstel dan de andere, is dat omdat ik denk dat die er meer klaar voor is.” De spits was na de afsluit van de vorige wintermercato bijgevolg erg teleurgesteld omdat de Franse club hem niet liet vertrekken.

Bassette zoals Erling Haaland

Norman Bassette is op 18-jarige leeftijd nog in volle ontwikkeling, maar hij heeft het potentieel en de intrinsieke kwaliteiten om uit te groeien tot een spits van niveau. Zijn spel kenmerkt zich door snelheid, fysieke kracht, gestalte, directheid en goede technische kwaliteiten. Bassette spiegelt zich aan Cristiano Ronaldo, maar hij bewondert vooral Erling Haaland, wiens spel hij nauwkeurig analyseert. Haaland is bekend om zijn doeltreffendheid en krachtige speelstijl, en Bassette hoopt zich aan deze kwaliteiten te spiegelen en te ontwikkelen. “Norman heeft natuurlijke atletische kwaliteiten. Hij is snel en krachtig voor zijn leeftijd”, zei Fabrice Vandeputte, voormalig coach van SM Caen B, bij Foot Normand.



Norman Bassette onderscheidt zich niet alleen door zijn fysieke spel, maar ook door zijn directheid en doelgerichtheid - ook zoals Haaland dus, maar dan op een veel lager niveau uiteraard. “Vorig seizoen scoorde hij veel (vooral in vriendschappelijke wedstrijden). Hij is sterk met het hoofd, hij heeft een goed schot en hij is vaardig voor het doel”, zei Matthieu Ballon, jeugdcoach van SM Caen. Hoewel Bassette een contract heeft dat loopt tot medio 2025 bij SM Caen, is zijn toekomst in het Stade Michel d’Ornano sterk afhankelijk van zijn speeltijd onder de nieuwe hoofdcoach Jean-Marc Furlan. Als hij niet de gewenste speelminuten zou krijgen, dan stelt Club Brugge zich dus alvast graag kandidaat om de jonge Belgische spits over te nemen.

Bassette past bij Club Brugge

Meest recent

Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

174
174
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

2
2
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

8
8
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

25
25
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

76
76
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

53
53
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

46
46
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

265
265
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

136
136
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

249
249
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

117
117
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

423
423
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

239
239
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

178
178
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

146
146
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

221
221
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

65
65
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

670
670
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

57
57
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

78
78
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

117
117
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

429
429
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

65
65
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

31
31
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

150
150

Meer sportnieuws