Club Brugge bereidt miljoenenbod voor op ‘Belgische Haaland’

1254
Club Brugge bereidt miljoenenbod voor op ‘Belgische Haaland’

Tijdens de afwezigheid van Ferran Jutglà hebben Igor Thiago en Roman Yaremchuk voorlopig grote moeite om punten te scoren als aanvalsleiders van Club Brugge, en ondertussen wordt Norman Bassette gelinkt aan een transfer naar het Jan Breydelstadion. De 18-jarige Belgische spits van SM Caen wordt gezien als een veelbelovend talent en heeft ook de belangstelling gewekt van gerenommeerde clubs zoals FC Porto, Olympique Lyon, Torino en Eintracht Frankfurt. Bassette laat zich inspireren door Cristiano Ronaldo, maar zijn grootste bewondering gaat vooral uit naar Erling Haaland, wiens spel hij minutieus analyseert. Club Brugge lijkt momenteel in poleposition te zijn om Bassette aan te trekken. Jean-Marc Furlan, de coach van Caen, heeft bevestigd dat de club zelfs een aanzienlijk bod heeft ontvangen van de West-Vlamingen.

LEES OOK: Jonge Duivels: ronkende namen in selectie Swerts

Problemen diep in de spits

Club Brugge bevindt zich momenteel nog in volle opbouw en het is wachten totdat coach Ronny Deila de automatismen en zijn tactische richtlijnen in de nieuwe samengestelde ploeg kan slijpen. De aanpassing van de vele nieuwkomers is een grote uitdaging, en bovendien zijn er nog veel meer veranderingen op komst in de huidige selectie. “Er moeten nog jongens weg. We zijn gewoonweg met te veel. Dat is niet goed voor de spelers en niet goed voor de club”, is Deila er zich van bewust dat er nog spelers moeten vertrekken bij Club Brugge.

Anderzijds moeten nieuwkomer Philip Zinckernagel en de geblesseerde Ferran Jutglà nog ingepast worden in het systeem van Ronny Deila. Zij worden verwacht om een gunstig effect te hebben op het offensieve spelbeeld van Club Brugge, dat in de eerste matchen onder Deila erg wisselvallig presteerde. Daarnaast hebben Igor Thiago en Roman Yaremchuk nog niet kunnen overtuigen, terwijl het nog afwachten is wat de toekomst zal brengen voor de jonge aanvaller Roméo Vermant. De nieuwe jonge spits Victor Barbera heeft dan weer alles nog te bewijzen.

Club Brugge doet aanzienlijk bod op Bassette

Bij Club Brugge wordt er momenteel veel gesproken over de matige prestaties van de spitsen, waardoor er reikhalzend wordt uitgekeken naar de rentree van Ferran Jutglà. Ondertussen wordt Norman Bassette in verband gebracht met een mogelijke transfer naar het Jan Breydelstadion. De 18-jarige spits van SM Caen is een veelbelovend talent dat al ervaring heeft opgedaan in de Ligue 2 en ook doelpunten heeft gescoord op het hoogste niveau. Volgens journalist Sacha Tavolieri zijn er lopende onderhandelingen tussen Club Brugge en Caen over een mogelijke transfer van Bassette.



Het lijkt erop dat Club Brugge een duidelijk plan heeft voor Norman Bassette, waarbij hij in eerste instantie zal spelen bij Club NXT en vervolgens geïntegreerd zal worden in de A-kern van Club Brugge. De interesse van de club in de 18-jarige spits is bevestigd door Jean-Marc Furlan, de coach van SM Caen, die aangaf dat er een “aanzienlijk aanbod” is ontvangen van Club Brugge. Ook promovendus RWDM toont interesse in de Belgische jeugdinternational, terwijl zijn ex-club Sporting Charleroi eveneens al heeft geïnformeerd omtrent een mogelijke terugkeer naar het Zwarte Land.

Gegeerde Bassette moet miljoenen kosten

Norman Bassette heeft zijn jeugdopleiding genoten bij Sporting Charleroi en KAS Eupen voordat hij drie jaar geleden naar SM Caen vertrok. Daar liet hij meteen van zich horen en kreeg hij snel speelminuten in het eerste elftal. Op slechts 16 jaar en 10 maanden oud werd hij zelfs de op één na jongste speler ooit die een officiële wedstrijd speelde voor de Franse club, en daarnaast werd hij een van de jongste debutanten én doelpuntenmakers in de Ligue 2. Eurosport beschreef hem als een ongepolijste diamant en een van de meest veelbelovende talenten in de Franse tweede klasse.

De jonge Norman Bassette heeft zich in de voorbije maanden in de kijker gespeeld van verschillende buitenlandse clubs. In mei vorig jaar toonden grote clubs zoals Olympique Lyon, Eintracht Frankfurt en Torino interesse in de veelbelovende en krachtige spits. In januari heeft Caen een huuraanbieding ontvangen van KV Oostende, met een verplichte aankoopoptie van vijf miljoen euro, maar dat bod werd afgewezen. Ook een voorstel van FC Porto ter waarde van twee miljoen euro werd als ontoereikend beschouwd door de Franse club.

Al in januari had Norman Bassette zijn zinnen gezet op een transfer, omdat hij naar zijn mening niet genoeg aan bod kwam bij SM Caen. Stéphane Moulin, vorig seizoen de coach van Caen, had een duidelijke reden waarom hij Bassette niet altijd opstelde in de ploeg. “Waarom ik Mohamed Hafid laat spelen en niet Norman Basette? Ik heb niets tegen Norman, maar als ik de ene speler opstel dan de andere, is dat omdat ik denk dat die er meer klaar voor is.” De spits was na de afsluit van de vorige wintermercato bijgevolg erg teleurgesteld omdat de Franse club hem niet liet vertrekken.

Bassette zoals Erling Haaland

Norman Bassette is op 18-jarige leeftijd nog in volle ontwikkeling, maar hij heeft het potentieel en de intrinsieke kwaliteiten om uit te groeien tot een spits van niveau. Zijn spel kenmerkt zich door snelheid, fysieke kracht, gestalte, directheid en goede technische kwaliteiten. Bassette spiegelt zich aan Cristiano Ronaldo, maar hij bewondert vooral Erling Haaland, wiens spel hij nauwkeurig analyseert. Haaland is bekend om zijn doeltreffendheid en krachtige speelstijl, en Bassette hoopt zich aan deze kwaliteiten te spiegelen en te ontwikkelen. “Norman heeft natuurlijke atletische kwaliteiten. Hij is snel en krachtig voor zijn leeftijd”, zei Fabrice Vandeputte, voormalig coach van SM Caen B, bij Foot Normand.



Norman Bassette onderscheidt zich niet alleen door zijn fysieke spel, maar ook door zijn directheid en doelgerichtheid - ook zoals Haaland dus, maar dan op een veel lager niveau uiteraard. “Vorig seizoen scoorde hij veel (vooral in vriendschappelijke wedstrijden). Hij is sterk met het hoofd, hij heeft een goed schot en hij is vaardig voor het doel”, zei Matthieu Ballon, jeugdcoach van SM Caen. Hoewel Bassette een contract heeft dat loopt tot medio 2025 bij SM Caen, is zijn toekomst in het Stade Michel d’Ornano sterk afhankelijk van zijn speeltijd onder de nieuwe hoofdcoach Jean-Marc Furlan. Als hij niet de gewenste speelminuten zou krijgen, dan stelt Club Brugge zich dus alvast graag kandidaat om de jonge Belgische spits over te nemen.

Bassette past bij Club Brugge

Meest recent

Compper wisselt vier keer, sterkhouders terug bij Union

Union SG wil de interland-periode inzetten als co-leider in de Jupiler Pro League. Maar dan moet het ...

13
13
Hard dilemma Van Bommel: nieuwe rol voor drie grote namen?

Aanstaande maandag beginnen de Rode Duivels aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van ...

260
260
TRANSFERUURTJE: 'Club wil man van 20 mil; drievoudige jackpot Genk'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

116
116
Grote frustratie Zulte: Michael Beale slaat op tafel

Zulte Waregem kon tegen RSC Anderlecht geen vuist maken en ging in het Lotto Park met 3-0 onderuit. ...

95
95
Antwerp-pion flirt plots met buitenlandse transfer

Royal Antwerp FC is wisselvallig aan het seizoen begonnen. Onder Mavin Compper was de start goed, ...

128
128
‘KV Mechelen hakt knoop door over ontslag Vanderbiest’

Fred Vanderbiest ligt al een tijdje onder vuur bij KV Mechelen. Na een 3 op 21 is het vijf voor ...

240
240
Onrust bij OHL? Spelers slaan keihard terug

Oud-Heverlee Leuven heeft de eerste driepunter van het seizoen te pakken. Timmy Simons lag zwaar ...

62
62
Zulte verbaast na Anderlecht: “Intimideren door fans”

Zulte Waregem was sterk aan het seizoen begonnen, maar tegen RSC Anderlecht ging Essevee roemloos ...

407
407
Rampavond Debast bij Sporting: Rode Duivel bijt in het stof

Zeno Debast werd door Mark van Bommel opgeroepen voor de Rode Duivels, maar de verdediger kende bij ...

49
49
Lommel SK niet ontevreden: "Stap dichter bij ons doel"

Lommel SK mag zeer tevreden zijn over zijn terugkeer naar de Jupiler Pro League. De Limburgers ...

59
59
Anderlecht bekoort: "Heel blij dat ik hier mag spelen"

RSC Anderlecht won vlot en overtuigend met 3-0 van Zulte Waregem. RSCA staat zo vijfde in de Jupiler ...

369
369
Vanderbiest maakt balans op: "Dat hebben we niet gedaan"

KV Mechelen speelde een hoopgevende partij op het veld van Lommel SK. Het werd 0-0 in Noord-Limburg, ...

76
76
Antwerp mikt hoog: "Dat is onze ambitie"

Royal Antwerp FC staat in de buik van het klassement en dan wacht er nog een duel tegen Union SG. ...

294
294
Club Brugge-Genk: op de sukkel bij AC Milan, held bij Ajax

Club Brugge en KRC Genk nemen het vandaag op tegen elkaar. De twee teams hebben de beste track ...

312
312
‘Oorlog bij Fenerbahçe: Lukaku compleet vernederd’

Romelu Lukaku kreeg bij Fenerbahçe eindelijk waar hij al weken op wachtte: een basisplaats. ...

955
955
KRC Genk weet nu al: toptransfer na amper één seizoen

KRC Genk is een club die een zeer goed aankoopbeleid heeft. De Limburgers hebben niet de middelen om ...

278
278
Hoe Kompany een moderne kunstenaar op noppen creëerde

Vincent Kompany is een coach die spelers beter maakt. Dat bewijst hij ondertussen al heel zijn ...

123
123
Helemaal ontbolsterd onder Leko: nieuwe sterkhouder bij Club

Ivan Leko is met Club Brugge inzake resultaten goed gestart aan het seizoen. Onder de Kroaat is ...

401
401
Kopzorgen om Bentayeb: Bruno geeft eerste reactie

Het RSC Anderlecht gelukt om de interland-break in te zetten met een overtuigende prestatie. ...

341
341
Staande ovatie bij Anderlecht: kranten geven dikke 8 op 10

RSC Anderlecht heeft zijn Europese nederlaag tegen Olympique Lyon op passende wijze doorgespoeld. Op ...

1044
1044
Cercle Brugge pakt 3 op 21: Friis luidt alarmbel

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

194
194
Barça zet krankzinnige reeks voort na hattrick; zure slipper Ajax

Er staat dit seizoen geen maat op FC Barcelona. De Spaanse kampioen won tot dusver al zijn ...

71
71
Anderlecht blinkt: Winkler passeert twee maal langs kassa

Komt de interlandbreak ongelegen voor Anderlecht of niet? De recordkampioen speelde vanavond een ...

347
347
Gefrustreerd KV mist gouden kans op eerste zege in Limburg

Met het ingaan van de interlandbreak blijft KV Mechelen voorlopig vruchteloos jagen op een eerste ...

104
104
Mazzu herleeft bij Eupen en zet opmars voort in CPL

De Panda's lijken klaar om een rol van betekenis te spelen in de Challenger Pro League. Onder ...

76
76

Meer sportnieuws