Club Brugge bereidt miljoenenbod voor op ‘Belgische Haaland’

1254
Club Brugge bereidt miljoenenbod voor op ‘Belgische Haaland’

Tijdens de afwezigheid van Ferran Jutglà hebben Igor Thiago en Roman Yaremchuk voorlopig grote moeite om punten te scoren als aanvalsleiders van Club Brugge, en ondertussen wordt Norman Bassette gelinkt aan een transfer naar het Jan Breydelstadion. De 18-jarige Belgische spits van SM Caen wordt gezien als een veelbelovend talent en heeft ook de belangstelling gewekt van gerenommeerde clubs zoals FC Porto, Olympique Lyon, Torino en Eintracht Frankfurt. Bassette laat zich inspireren door Cristiano Ronaldo, maar zijn grootste bewondering gaat vooral uit naar Erling Haaland, wiens spel hij minutieus analyseert. Club Brugge lijkt momenteel in poleposition te zijn om Bassette aan te trekken. Jean-Marc Furlan, de coach van Caen, heeft bevestigd dat de club zelfs een aanzienlijk bod heeft ontvangen van de West-Vlamingen.

LEES OOK: Stadiondossier Club zorgt voor storm: "Rotzak en leugenaar!"

Problemen diep in de spits

Club Brugge bevindt zich momenteel nog in volle opbouw en het is wachten totdat coach Ronny Deila de automatismen en zijn tactische richtlijnen in de nieuwe samengestelde ploeg kan slijpen. De aanpassing van de vele nieuwkomers is een grote uitdaging, en bovendien zijn er nog veel meer veranderingen op komst in de huidige selectie. “Er moeten nog jongens weg. We zijn gewoonweg met te veel. Dat is niet goed voor de spelers en niet goed voor de club”, is Deila er zich van bewust dat er nog spelers moeten vertrekken bij Club Brugge.

Anderzijds moeten nieuwkomer Philip Zinckernagel en de geblesseerde Ferran Jutglà nog ingepast worden in het systeem van Ronny Deila. Zij worden verwacht om een gunstig effect te hebben op het offensieve spelbeeld van Club Brugge, dat in de eerste matchen onder Deila erg wisselvallig presteerde. Daarnaast hebben Igor Thiago en Roman Yaremchuk nog niet kunnen overtuigen, terwijl het nog afwachten is wat de toekomst zal brengen voor de jonge aanvaller Roméo Vermant. De nieuwe jonge spits Victor Barbera heeft dan weer alles nog te bewijzen.

Club Brugge doet aanzienlijk bod op Bassette

Bij Club Brugge wordt er momenteel veel gesproken over de matige prestaties van de spitsen, waardoor er reikhalzend wordt uitgekeken naar de rentree van Ferran Jutglà. Ondertussen wordt Norman Bassette in verband gebracht met een mogelijke transfer naar het Jan Breydelstadion. De 18-jarige spits van SM Caen is een veelbelovend talent dat al ervaring heeft opgedaan in de Ligue 2 en ook doelpunten heeft gescoord op het hoogste niveau. Volgens journalist Sacha Tavolieri zijn er lopende onderhandelingen tussen Club Brugge en Caen over een mogelijke transfer van Bassette.



Het lijkt erop dat Club Brugge een duidelijk plan heeft voor Norman Bassette, waarbij hij in eerste instantie zal spelen bij Club NXT en vervolgens geïntegreerd zal worden in de A-kern van Club Brugge. De interesse van de club in de 18-jarige spits is bevestigd door Jean-Marc Furlan, de coach van SM Caen, die aangaf dat er een “aanzienlijk aanbod” is ontvangen van Club Brugge. Ook promovendus RWDM toont interesse in de Belgische jeugdinternational, terwijl zijn ex-club Sporting Charleroi eveneens al heeft geïnformeerd omtrent een mogelijke terugkeer naar het Zwarte Land.

Gegeerde Bassette moet miljoenen kosten

Norman Bassette heeft zijn jeugdopleiding genoten bij Sporting Charleroi en KAS Eupen voordat hij drie jaar geleden naar SM Caen vertrok. Daar liet hij meteen van zich horen en kreeg hij snel speelminuten in het eerste elftal. Op slechts 16 jaar en 10 maanden oud werd hij zelfs de op één na jongste speler ooit die een officiële wedstrijd speelde voor de Franse club, en daarnaast werd hij een van de jongste debutanten én doelpuntenmakers in de Ligue 2. Eurosport beschreef hem als een ongepolijste diamant en een van de meest veelbelovende talenten in de Franse tweede klasse.

De jonge Norman Bassette heeft zich in de voorbije maanden in de kijker gespeeld van verschillende buitenlandse clubs. In mei vorig jaar toonden grote clubs zoals Olympique Lyon, Eintracht Frankfurt en Torino interesse in de veelbelovende en krachtige spits. In januari heeft Caen een huuraanbieding ontvangen van KV Oostende, met een verplichte aankoopoptie van vijf miljoen euro, maar dat bod werd afgewezen. Ook een voorstel van FC Porto ter waarde van twee miljoen euro werd als ontoereikend beschouwd door de Franse club.

Al in januari had Norman Bassette zijn zinnen gezet op een transfer, omdat hij naar zijn mening niet genoeg aan bod kwam bij SM Caen. Stéphane Moulin, vorig seizoen de coach van Caen, had een duidelijke reden waarom hij Bassette niet altijd opstelde in de ploeg. “Waarom ik Mohamed Hafid laat spelen en niet Norman Basette? Ik heb niets tegen Norman, maar als ik de ene speler opstel dan de andere, is dat omdat ik denk dat die er meer klaar voor is.” De spits was na de afsluit van de vorige wintermercato bijgevolg erg teleurgesteld omdat de Franse club hem niet liet vertrekken.

Bassette zoals Erling Haaland

Norman Bassette is op 18-jarige leeftijd nog in volle ontwikkeling, maar hij heeft het potentieel en de intrinsieke kwaliteiten om uit te groeien tot een spits van niveau. Zijn spel kenmerkt zich door snelheid, fysieke kracht, gestalte, directheid en goede technische kwaliteiten. Bassette spiegelt zich aan Cristiano Ronaldo, maar hij bewondert vooral Erling Haaland, wiens spel hij nauwkeurig analyseert. Haaland is bekend om zijn doeltreffendheid en krachtige speelstijl, en Bassette hoopt zich aan deze kwaliteiten te spiegelen en te ontwikkelen. “Norman heeft natuurlijke atletische kwaliteiten. Hij is snel en krachtig voor zijn leeftijd”, zei Fabrice Vandeputte, voormalig coach van SM Caen B, bij Foot Normand.



Norman Bassette onderscheidt zich niet alleen door zijn fysieke spel, maar ook door zijn directheid en doelgerichtheid - ook zoals Haaland dus, maar dan op een veel lager niveau uiteraard. “Vorig seizoen scoorde hij veel (vooral in vriendschappelijke wedstrijden). Hij is sterk met het hoofd, hij heeft een goed schot en hij is vaardig voor het doel”, zei Matthieu Ballon, jeugdcoach van SM Caen. Hoewel Bassette een contract heeft dat loopt tot medio 2025 bij SM Caen, is zijn toekomst in het Stade Michel d’Ornano sterk afhankelijk van zijn speeltijd onder de nieuwe hoofdcoach Jean-Marc Furlan. Als hij niet de gewenste speelminuten zou krijgen, dan stelt Club Brugge zich dus alvast graag kandidaat om de jonge Belgische spits over te nemen.

Bassette past bij Club Brugge

Meest recent

'Sibierski vangt bot: Anderlecht-transfer valt in duigen'

Marc Coucke en Michael Verschueren pasten voor de verre reis, maar Antoine Sibierski is gewoon van ...

6
6
Stadiondossier Club zorgt voor storm: "Rotzak en leugenaar!"

Het stadiondossier van Club Brugge krijgt opnieuw een opvallende wending. Zes buurtbewoners geven de ...

1449
1449
Transferitis in Kazachstan: opstelling Anderlecht bekend

RSC Anderlecht moet tegen Kairat Almaty straks de voorlaatste stap zien te zetten richting de League ...

214
214
'Club Brugge kan cashen: jacht op Tresoldi barst los'

Joel Ordonez zoekt allicht wel nog andere oorden op, maar voorts wenst Club Brugge deze zomer geen ...

377
377
Bruno blijft roteren: vier wijzigingen bij Anderlecht

RSC Anderlecht kreeg weinig tijd om te bekomen van de nederlaag in Beveren, want twee dagen later ...

296
296
STVV droomt al: "Dat zouden mooie tegenstanders zijn"

Voor STVV begint het Europese avontuur donderdagavond. Om 20u krijgen ze op Stayen het bezoek van ...

71
71
'Fofana krijgt transferdomper te slikken'

Toen Olympique Lyon dinsdagavond in de heenwedstrijd van de play-offs van de Champions League een ...

43
43
La Louviére laat grote naam die flopte vertrekken

Bij La Louvière is het al een zeer drukke zomermercato geweest. Het begon opnieuw met een ...

28
28
'Club legt fors prijskaartje vast voor Forbs'

Bij Club Brugge beleven ze een zeer bewogen transferzomer. Met Mignolet, Stankovic, Onyedika en ...

330
330
Duchâtelet spreekt vrijuit: Stevige investering verrast

Roland Duchâtelet is nooit een man geweest die onopgemerkt door de voetbalwereld kon bewegen. ...

86
86
'KV Mechelen richt ook pijlen op Tunesisch international'

KV Mechelen sleepte vorig weekend tegen Standard wel met een knappe comeback zijn eerste punt van ...

113
113
Barça nu al gek van Bisiwu: jonge Belg laat zich weer zien

Jesse Bisiwu beleeft dezer dagen een heuse droom. Bij Club Brugge had hij zijn kans in de hoofdmacht ...

173
173
'Na vertrek David: transferplannen Union bekend'

Het zijn alweer drukke tijden voor Union. Dat kwam deze week nog met verrassend nieuws, want uit het ...

249
249
'Straffe wending Tresoldi: Flick drukt stempel op dossier'

Het is een opvallende vaststelling dat deze zomer de absolute topclubs alsmaar vaker komen ...

555
555
TRANSFERUURTJE: 'Club vreest voor Tresoldi, Stroeykens weg bij RSCA'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

251
251
Hoe Pocognoli door AI bondscoach van Schotland werd

Sebastien Pocognoli begint aan een nieuwe uitdaging als bondscoach van Schotland. Een opvallende ...

116
116
Kiki Vanrafelghem zet internet in brand: "Voelt als 10 jaar"

Kiki Vanrafelghem werd, enigszins onverwacht, enkele jaren geleden al een echte mediaster. De ...

160
160
‘KV Mechelen vol voor miljoenentransfer na blessure Hjelde’

KV Mechelen zag nieuwkomer Leo Hjelde meteen uitvallen met een zware blessure en Malinwa gaat daarom ...

194
194
Witsel onthult plannetje: "Daar wil ik graag stoppen"

Op zijn 37ste heeft Axel Witsel nog steeds geen genoeg van het voetbal. De Rode Duivel breit nog een ...

143
143
Straffe details van pittige Anderlecht-trip bekend

Donderdagavond zijn drie Belgische clubs in Europa aan zet. De debatten worden om 19u geopend door ...

291
291
Van Veldhoven legt transferplannen Lommel op tafel

Voor Lommel is de terugkeer in de Jupiler Pro League best woelig verlopen. Het begon zijn seizoen ...

129
129
'Fenerbahçe wil na Lukaku meteen tweede Duivel'

De Turkse topclubs halen deze zomer stevig uit op de mercato en richten daarbij ook hun pijlen op ...

180
180
Recordaankoop Gent ontploft eindelijk: De Mil ziet één manco

AA Gent staat om 20u30 voor een levensbelangrijke opdracht, want tegen Hibernian wordt het alles of ...

314
314
'Eindelijk transfer Stassin: verrassende club meldt zich'

Lucas Stassin begon de voorbije weken aan een nieuw seizoen in de Ligue 2, nadat Saint-Etienne vorig ...

134
134
Anderlecht stelde één grote eis aan Sibierski

RSC Anderlecht roerde zich al stevig deze zomermercato. De Brusselaars zijn nog niet klaar met hun ...

540
540

Meer sportnieuws