Club Brugge bereidt miljoenenbod voor op ‘Belgische Haaland’

door
Club Brugge bereidt miljoenenbod voor op ‘Belgische Haaland’

Tijdens de afwezigheid van Ferran Jutglà hebben Igor Thiago en Roman Yaremchuk voorlopig grote moeite om punten te scoren als aanvalsleiders van Club Brugge, en ondertussen wordt Norman Bassette gelinkt aan een transfer naar het Jan Breydelstadion. De 18-jarige Belgische spits van SM Caen wordt gezien als een veelbelovend talent en heeft ook de belangstelling gewekt van gerenommeerde clubs zoals FC Porto, Olympique Lyon, Torino en Eintracht Frankfurt. Bassette laat zich inspireren door Cristiano Ronaldo, maar zijn grootste bewondering gaat vooral uit naar Erling Haaland, wiens spel hij minutieus analyseert. Club Brugge lijkt momenteel in poleposition te zijn om Bassette aan te trekken. Jean-Marc Furlan, de coach van Caen, heeft bevestigd dat de club zelfs een aanzienlijk bod heeft ontvangen van de West-Vlamingen.

LEES OOK: Hoefkens lyrisch over ex-Bruggeling: "Zoals Maldini"

Problemen diep in de spits

Club Brugge bevindt zich momenteel nog in volle opbouw en het is wachten totdat coach Ronny Deila de automatismen en zijn tactische richtlijnen in de nieuwe samengestelde ploeg kan slijpen. De aanpassing van de vele nieuwkomers is een grote uitdaging, en bovendien zijn er nog veel meer veranderingen op komst in de huidige selectie. “Er moeten nog jongens weg. We zijn gewoonweg met te veel. Dat is niet goed voor de spelers en niet goed voor de club”, is Deila er zich van bewust dat er nog spelers moeten vertrekken bij Club Brugge.

Anderzijds moeten nieuwkomer Philip Zinckernagel en de geblesseerde Ferran Jutglà nog ingepast worden in het systeem van Ronny Deila. Zij worden verwacht om een gunstig effect te hebben op het offensieve spelbeeld van Club Brugge, dat in de eerste matchen onder Deila erg wisselvallig presteerde. Daarnaast hebben Igor Thiago en Roman Yaremchuk nog niet kunnen overtuigen, terwijl het nog afwachten is wat de toekomst zal brengen voor de jonge aanvaller Roméo Vermant. De nieuwe jonge spits Victor Barbera heeft dan weer alles nog te bewijzen.

Club Brugge doet aanzienlijk bod op Bassette

Bij Club Brugge wordt er momenteel veel gesproken over de matige prestaties van de spitsen, waardoor er reikhalzend wordt uitgekeken naar de rentree van Ferran Jutglà. Ondertussen wordt Norman Bassette in verband gebracht met een mogelijke transfer naar het Jan Breydelstadion. De 18-jarige spits van SM Caen is een veelbelovend talent dat al ervaring heeft opgedaan in de Ligue 2 en ook doelpunten heeft gescoord op het hoogste niveau. Volgens journalist Sacha Tavolieri zijn er lopende onderhandelingen tussen Club Brugge en Caen over een mogelijke transfer van Bassette.



Het lijkt erop dat Club Brugge een duidelijk plan heeft voor Norman Bassette, waarbij hij in eerste instantie zal spelen bij Club NXT en vervolgens geïntegreerd zal worden in de A-kern van Club Brugge. De interesse van de club in de 18-jarige spits is bevestigd door Jean-Marc Furlan, de coach van SM Caen, die aangaf dat er een “aanzienlijk aanbod” is ontvangen van Club Brugge. Ook promovendus RWDM toont interesse in de Belgische jeugdinternational, terwijl zijn ex-club Sporting Charleroi eveneens al heeft geïnformeerd omtrent een mogelijke terugkeer naar het Zwarte Land.

Gegeerde Bassette moet miljoenen kosten

Norman Bassette heeft zijn jeugdopleiding genoten bij Sporting Charleroi en KAS Eupen voordat hij drie jaar geleden naar SM Caen vertrok. Daar liet hij meteen van zich horen en kreeg hij snel speelminuten in het eerste elftal. Op slechts 16 jaar en 10 maanden oud werd hij zelfs de op één na jongste speler ooit die een officiële wedstrijd speelde voor de Franse club, en daarnaast werd hij een van de jongste debutanten én doelpuntenmakers in de Ligue 2. Eurosport beschreef hem als een ongepolijste diamant en een van de meest veelbelovende talenten in de Franse tweede klasse.

De jonge Norman Bassette heeft zich in de voorbije maanden in de kijker gespeeld van verschillende buitenlandse clubs. In mei vorig jaar toonden grote clubs zoals Olympique Lyon, Eintracht Frankfurt en Torino interesse in de veelbelovende en krachtige spits. In januari heeft Caen een huuraanbieding ontvangen van KV Oostende, met een verplichte aankoopoptie van vijf miljoen euro, maar dat bod werd afgewezen. Ook een voorstel van FC Porto ter waarde van twee miljoen euro werd als ontoereikend beschouwd door de Franse club.

Al in januari had Norman Bassette zijn zinnen gezet op een transfer, omdat hij naar zijn mening niet genoeg aan bod kwam bij SM Caen. Stéphane Moulin, vorig seizoen de coach van Caen, had een duidelijke reden waarom hij Bassette niet altijd opstelde in de ploeg. “Waarom ik Mohamed Hafid laat spelen en niet Norman Basette? Ik heb niets tegen Norman, maar als ik de ene speler opstel dan de andere, is dat omdat ik denk dat die er meer klaar voor is.” De spits was na de afsluit van de vorige wintermercato bijgevolg erg teleurgesteld omdat de Franse club hem niet liet vertrekken.

Bassette zoals Erling Haaland

Norman Bassette is op 18-jarige leeftijd nog in volle ontwikkeling, maar hij heeft het potentieel en de intrinsieke kwaliteiten om uit te groeien tot een spits van niveau. Zijn spel kenmerkt zich door snelheid, fysieke kracht, gestalte, directheid en goede technische kwaliteiten. Bassette spiegelt zich aan Cristiano Ronaldo, maar hij bewondert vooral Erling Haaland, wiens spel hij nauwkeurig analyseert. Haaland is bekend om zijn doeltreffendheid en krachtige speelstijl, en Bassette hoopt zich aan deze kwaliteiten te spiegelen en te ontwikkelen. “Norman heeft natuurlijke atletische kwaliteiten. Hij is snel en krachtig voor zijn leeftijd”, zei Fabrice Vandeputte, voormalig coach van SM Caen B, bij Foot Normand.



Norman Bassette onderscheidt zich niet alleen door zijn fysieke spel, maar ook door zijn directheid en doelgerichtheid - ook zoals Haaland dus, maar dan op een veel lager niveau uiteraard. “Vorig seizoen scoorde hij veel (vooral in vriendschappelijke wedstrijden). Hij is sterk met het hoofd, hij heeft een goed schot en hij is vaardig voor het doel”, zei Matthieu Ballon, jeugdcoach van SM Caen. Hoewel Bassette een contract heeft dat loopt tot medio 2025 bij SM Caen, is zijn toekomst in het Stade Michel d’Ornano sterk afhankelijk van zijn speeltijd onder de nieuwe hoofdcoach Jean-Marc Furlan. Als hij niet de gewenste speelminuten zou krijgen, dan stelt Club Brugge zich dus alvast graag kandidaat om de jonge Belgische spits over te nemen.

Bassette past bij Club Brugge

Meest recent

Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

30
30
OH Leuven krijgt geweldige financiële meevaller

OH Leuven ontving AS Roma in de Women Champions League. De dames van OHL deden het al goed op het ...

8
8
Standard weigerde ex-succescoach: "Bood mij in de zomer aan"

Standard is bezig aan een matig seizoen. De club hoopt de top zes te halen, maar voorlopig staat het ...

34
34
'Bondscoach-bom: België kiest voor opvallende naam'

Rudi Garcia ligt bij bepaalde Vlaamse media stevig onder vuur. Zij opperen zelfs om een nieuwe ...

324
324
Hoefkens lyrisch over ex-Bruggeling: "Zoals Maldini"

Bij Club Brugge hebben ze in hun geschieden héél veel topspelers gehad. Eén van ...

82
82
Maarten Breckx schokt: "Híj is de ideale bondscoach"

Rudi Garcia heeft de verwachtingen ingelost. Hij zorgde voor het behoud in de A-divisie in de ...

149
149
'Club niet tevreden over topaankoop: wintertransfer op til'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer fors in nieuwe spelers. Blauw-Zwart ziet dat enkele jongens ...

352
352
Gigantisch JPL-project: "350 miljoen euro ligt klaar!"

De Jupiler Pro League moet moderniseren. Vooral inzake stadions lopen de Belgische profclubs ...

109
109
Fans in alle staten: Vermeeren pakt heel Marseille koud

Arthur Vermeeren heeft in een paar weken het hele verhaal rond zijn naam bij OM omgedraaid. Van ...

112
112
Ajax zet alles op alles met oude bekende van RSCA en Gent

Bij Ajax rommelt het langs alle kanten. De club moet echter naar de toekomst blijven kijken en deed ...

36
36
Explosieve Doku-twist: Duivels plots weer vol hoop

Eden Hazard is wellicht de beste voetballer die België ooit heeft gehad. Anno 2025 is het ...

81
81
Ex-publiekslieveling Anderlecht: "Of ik ook terugkeer?"

RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren en Kenneth Bornauw terug nadat Wouter Vandenhaute ...

231
231
'KRC Genk pakt uit met gigantisch groot nieuws'

KRC Genk gaat een bijzonder grote slag slaan die hen op termijn wellicht héél veel ...

275
275
Garcia hakt wél knoop door: dit viertal begint in basis aan WK

Rudi Garcia krijgt veel kritiek. Deels terecht, maar ook vele overdreven kritiek. Zo is er het ...

199
199
Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

De Rode Duivels hebben zich ook mathematisch verzekerd van hun deelname aan de WK-eindronde. Rudi ...

253
253
Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

62
62
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

116
116
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

53
53
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

238
238
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

175
175
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

246
246
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

89
89
Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

112
112
'Club Brugge casht op Tzolis: topploeg onderneemt actie'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

642
642
'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar ...

560
560

Meer sportnieuws