Laporta maakt brandhout van Ronaldo en Saudi-Arabië

246 stemmen
Laporta maakt brandhout van Ronaldo en Saudi-Arabië

Het regent de laatste tijd spelers die Europa inruilen voor Saudi-Arabië. Een opvallende trend, die volgens FC Barcelona-voorzitter Joan Laporta niets te maken heeft met het voetbal van het land.


Laporta sprak met CNN over de bewuste trend en nam daarbij geen blad voor de mond. "Er is geen enkele sportieve reden om daar te gaan voetballen", klinkt het bij de sterke man van Barça. "Dan hebben ze andere prioriteiten. En naar mijn mening moet het voetbal - de sportieve kant - áltijd voorrang hebben." Opvallend: nog geen enkele speler van Barça verhuisde naar Saudi-Arabië.

"Want de meeste spelers houden van FC Barcelona", weet Laporta. "Ze houden ervan hoe we ons club managen, wat voor spelers we aantrekken en welke spelers in het verleden bij ons voetbalden." Toch respecteert Laporta de werkwijze van Saudi-Arabië, die er vooral op gestoeld is het land in de spotlights te zetten. "Ik respecteer die tactiek. En natuurlijk heb je individuele talenten nodig om fans te plezieren. Talent kan je nooit genoeg hebben. Maar voor mij is voetbal een teamsport. En blijft het team als geheel de prioriteit."

LEES OOK: Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Ronaldo als aansteker

De aansteker van de trend was Cristiano Ronaldo. De meervoudige Gouden Bal verhuisde begin 2023 naar Al-Nassr en ging er astronomische sommen geld opstrijken. De Saudi's wilden echter meer en lokten daarna onder meer Karim Benzema, N'Golo Kanté en Riyad Mahrez naar de Saudi Pro League. Een trend die nog niet meteen lijkt te gaan stoppen. De Europese clubs kijken intussen toe en incasseren de vele miljoenen aan transfersommen.

Zal de Saudi Pro League een sterke competitie worden?

Meest recent

Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

41
41
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

188
188
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

56
56
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

53
53
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

485
485
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

143
143
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

59
59
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

107
107
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

326
326
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

507
507
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

305
305
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

619
619
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

234
234
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

36
36
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

315
315
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

116
116
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

83
83
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

61
61
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

467
467
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

233
233
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

290
290
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

140
140
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

181
181
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

516
516
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

304
304

Meer sportnieuws