Anderlecht haalt publiekslieveling terug voor kraker tegen Antwerp

door
Anderlecht haalt publiekslieveling terug voor kraker tegen Antwerp

We zijn nog maar bij de tweede speeldag in de Jupiler Pro League aanbeland, maar voor Anderlecht staat er nu al bijzonder veel druk op de ketel. Paars-Wit begon vorige week immers aan zijn seizoen met een flauwe prestatie en een 2-0-nederlaag op Union. Een nieuwe nederlaag tegen Antwerp zou betekenen dat het meteen zes punten achterstand heeft op een aantal concurrenten en de slechtste reeks sinds de Tweede Wereldoorlog neerzet.


Anderlecht kan zich dus geen nieuwe uitschuiver veroorloven en dus kan het alle steun gebruiken die het kan krijgen. De club doet daarom een beroep op één van zijn oude publiekslievelingen. In een videoboodschap laat Sacha Kljestan immers weten dat hij zondag naar het Lotto Park afzakt om de aftrap van de partij tegen Antwerp te geven.

De 37-jarige Kljestan speelde voor Anderlecht van de zomer van 2010 tot februari 2015 en werd in die periode maar liefst drie keer kampioen met RSCA. Hij speelde in totaal 180 wedstrijden voor de club en liet daarin 25 goals en 21 assists optekenen. Na zijn vertrek onderhield hij altijd een band met Anderlecht en die wordt nu weer aangehaald.

LEES OOK: Dubbele opsteker Anderlecht, Taravel spreekt over De Cat

Terug in de Verenigde Staten

Dat hoeft niet te verbazen, want Anderlecht was het enige buitenlandse avontuur in de carrière van Kljestan. Verder speelde hij enkel in de MLS voor Chivas USA, New York Red Bulls, Orlando City en LA Galaxy. Hij verzamelde ook 52 caps (zes doelpunten) voor de Verenigde Staten, al speelde hij nooit een WK met zijn land. In januari zette hij een punt achter zijn carrière.


Mooi gebaar van Anderlecht?

Meest recent

'Guardiola dolenthousiast: Man City wil zaken doen met Genk'

Bij Racing Genk lopen heel wat spelers in de kijker. Het ene transfergerucht is al correcter dan het ...

2
2
Kompany is 'hot': "Tuurlijk staat hij het op verlanglijstje"

Vincent Kompany is plots heel ‘hot’. In heel Europa wordt er geschreven over de coach ...

17
17
'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Bij STVV lijken ze steeds meer rekening gaan moeten houden met een vertrek van Wouter Vrancken. De ...

66
66
Zulte Waregem kondigt vertrek Vossen en vier anderen aan

Bijltjesdag bij Zulte Waregem. Essevee maakte vandaag bekend dat het maar liefst vijf spelers na het ...

50
50
'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Union SG gaat ook deze zomer de nodige spelers verliezen. Dat is de logica zelve. De Brusselaars ...

37
37
Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

145
145
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

119
119
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

41
41
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

216
216
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

148
148
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

258
258
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

147
147
Nieuwe mokerslag voor Antwerp: crisis op de Bosuil?

Royal Antwerp FC kent een snertseizoen en de miserie lijkt maar niet te stoppen. Het Laatste Nieuws ...

288
288
Dubbele opsteker Anderlecht, Taravel spreekt over De Cat

RSC Anderlecht kampte met heel wat blessureleed en Nathan De Cat is de laatste in het rijtje. De ...

281
281
Leko bonkt op de borst: “Respect voor Union, maar…”

Komende speeldag staat de topper tussen Union SG en Club Brugge op het programma in de Champions ...

153
153
Real-fans lynchen eigen speler: racisme na Kompany-dreun

Real Madrid werd in de kwartfinale van de Champions League uitgeschakeld tegen het Bayern ...

101
101
KV Mechelen-smaakmaker doet boekje open: “Niet betaald”

KV Mechelen kent dit seizoen een wonderseizoen onder Fred Vanderbiest. Malinwa zit in de Champions ...

208
208
Straffe prestatie Stijnen: "Vooraf had ik hiervoor getekend"

Vrijdagavond volgt de ontknoping van het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. Op de ...

55
55
Goudhaantje spreekt duidelijk over vertrek bij Anderlecht

Bij Anderlecht zagen ze de voorbije jaren al heel wat talent uit Neerpede op pijnlijke wijze de deur ...

195
195
Olivier Deschacht onthult: beschaamd na breuk met Annelien

Olivier Deschacht blikt met opvallende eerlijkheid terug op een moeilijke periode na zijn breuk met ...

76
76
Preud'homme illustreert straffe verandering bij Club

Club Brugge heeft in het voorbije decennium een straffe evolutie doorgemaakt. Het haalde in drie van ...

313
313
'Real zoekt coach: twee grote namen topkandidaat'

Real Madrid likt zijn wonden na de pijnlijke uitschakeling in de Champions League van deze week. De ...

99
99
'Standard heeft prijs: sterkhouder tekent bij'

Voor Standard kan het nog een mooi seizoen worden. De Rouches zijn immers nog niet uitgeteld voor ...

94
94
JPL-sensatie lonkt naar Anderlecht en Club: "Natuurlijk"

Het seizoen gaat zijn laatste fase in en dus beginnen heel wat clubs al te denken aan de ...

378
378
TRANSFERUURTJE: 'Real slachtoffert schlemiel, nieuwe nummer 1 Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

127
127

Meer sportnieuws