Riemer baalt: ‘favoriete speler’ staat op vertrekken

1120
Riemer baalt: ‘favoriete speler’ staat op vertrekken

Eind juni was Mario Stroeykens nog vol vertrouwen over zijn toekomst bij Anderlecht, vooral omdat hij in de bovenste schuif van Brian Riemer ligt, die hem absoluut wil behouden bij de club. Anderlecht heeft mede daarom al meer dan twee maanden geleden een contractvoorstel op tafel gelegd voor Stroeykens, maar de jonge aanvaller twijfelt over het beleid van de club en overweegt nu zijn opties. Het is begrijpelijk dat de 18-jarige voorzichtig is en niet meteen haast heeft om zijn contract te verlengen, maar dit brengt de club wel in een lastig parket. Als Stroeykens ervoor kiest om niet bij te tekenen, wat een zeer realistisch scenario is, wordt de club gedwongen hem te verkopen, mogelijk voor een bedrag dat als ‘slechts’ enkele miljoenen euro's kan bedragen.

LEES OOK: Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Stroeykens in de bovenste schuif van Riemer

Jesper Fredberg heeft nog enkele belangrijke prioriteiten tijdens de komende maand in de transferperiode. Naast nieuwe aanwinsten heeft de CEO Sports ook de contractverlengingen van Yari Verschaeren en Mario Stroeykens hoog op zijn prioriteitenlijstje staan. Volgens Het Nieuwsblad is Sporting zelfs bereid om een aanzienlijke financiële inspanning te leveren om Stroeykens te overtuigen om langer bij de club te blijven. Het huidige contract van de 18-jarige loopt tot het einde van het volgende seizoen, maar Fredberg is vastbesloten om dit open te breken en voor meerdere jaren te verlengen. Geld lijkt geen obstakel te zijn, aangezien de clubleiding volgens de krant niet op een euro meer of minder wil kijken om de jonge speler aan zich te binden.



De beslissing om Mario Stroeykens langer aan de club (willen) te binden, is eenvoudig te verklaren. Hij moet in de nabije toekomst één van de sleutelspelers worden voor Anderlecht in de nabije toekomst, en bovendien ligt de aanvaller in de bovenste schuif van Brian Riemer. Dit verklaart waarom de contactgesprekken met Stroeykens en zijn management al eind juni van dit jaar zijn begonnen en dat er sindsdien een contractvoorstel op tafel ligt, dat echter nog niet is ondertekend door de speler zelf. Eind juni koesterde Mario Stroeykens een positieve kijk op zijn toekomst in het Lotto Park, voornamelijk omdat Riemer absoluut wil behouden bij de club. In het vorige seizoen heeft Stroeykens onder de Deense coach veel vooruitgang geboekt en heeft hij meer speeltijd gekregen in vergelijking met het seizoen ervoor.

Stroeykens nog steeds geen basisspeler

De verwachting was dat alle betrokken partijen snel tot een oplossing zouden komen om het lopende contract van Mario Stroeykens te verlengen, maar tot op heden is er nog altijd geen akkoord bereikt. Volgens Het Nieuwsblad overweegt de jonge aanvaller momenteel zijn opties en zou hij twijfels hebben bij het beleid van Anderlecht. Hoewel Jesper Fredberg en Brian Riemer het talent van Stroeykens zeer waarderen en hem dolgraag willen behouden, lijkt het grote vertrouwen in hem niet te worden vertaald in effectieve speelminuten op het veld. Het afgelopen seizoen was Stroeykens voornamelijk een invaller en geen basisspeler. En die status lijkt ook dit seizoen niet te veranderen.



Brian Riemer mag dan wel een grote fan zijn van Mario Stroeykens, de Deense coach is er precies nog niet helemaal uit wat de beste positie is van de youngster. Riemer houdt van ‘offensieve chaos’ en hij geeft zijn spelers graag de vrijheid om te spelen zonder hen in een bepaalde rol te duwen. Stroeykens is geen klassieke nummer tien of spelverdeler, en evenmin past hij goed in de rol van een flankspeler. Een rol als valse nummer negen of als tweede spits ligt hem beter. Alleen lijkt Riemer momenteel geen plaats te hebben voor Stroeykens in zijn basiselftal. Tijdens de wedstrijden tegen Ajax en tegen Union SG kreeg Stroeykens slechts twee korte invalbeurten in de absolute slotfase van de match.

Bijtekenen of verkopen

Ondanks het grote geloof en vertrouwen van Jesper Fredberg en Brian Riemer in Mario Stroeykens, roepen zijn recente korte invalbeurten van slechts 10 en 9 minuten tegen Ajax en Union SG twijfels op over dat vertrouwen. Het is begrijpelijk dat de 18-jarige zijn opties overweegt en niet direct staat te springen om zijn contract te verlengen. Hierdoor bevindt Fredberg zich in een lastig parket, want als Stroeykens niet bijtekent, wordt de club gedwongen om hem te verkopen, wellicht voor ‘slechts’ enkele miljoenen euro's. Stroeykens is namelijk geen vaste basisspeler en zijn marktwaarde bedraagt vandaag 3 miljoen euro.



Anderlecht moet dus zeker niet de jackpot verwachten bij een eventuele verkoop. Volgens Het Nieuwsblad volgen de supporters van Anderlecht dit dossier alvast nauwlettend op de voet, want de krant wijst op het feit dat het bestuur de afgelopen maanden al veel krediet verloren heeft bij de fans. Een contractverlenging voor Stroeykens zou voor Fredberg een manier zijn om punten te scoren, en het harde werk van de club en de speler in de voorbije jaren niet te laten verloren gaan. Vorig jaar heeft zelfs toenmalig bondscoach Roberto Martinez, op vraag van hoofd jeugdopleidingen Jean Kindermans, zowel Stroeykens als Roméo Lavia geprobeerd te overtuigen om langer bij Anderlecht te blijven.

Stroeykens moet bijtekenen bij Anderlecht

Meest recent

Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

2
2
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

1
1
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

7
7
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

22
22
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

123
123
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

47
47
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

13
13
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

54
54
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

43
43
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

112
112
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

225
225
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

13
13
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

85
85
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

29
29
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

268
268
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

118
118
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

48
48
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

36
36
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

20
20
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

76
76
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

185
185
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

53
53
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

41
41
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

127
127
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

76
76

Meer sportnieuws