Riemer baalt: ‘favoriete speler’ staat op vertrekken

1120 stemmen
Riemer baalt: ‘favoriete speler’ staat op vertrekken

Eind juni was Mario Stroeykens nog vol vertrouwen over zijn toekomst bij Anderlecht, vooral omdat hij in de bovenste schuif van Brian Riemer ligt, die hem absoluut wil behouden bij de club. Anderlecht heeft mede daarom al meer dan twee maanden geleden een contractvoorstel op tafel gelegd voor Stroeykens, maar de jonge aanvaller twijfelt over het beleid van de club en overweegt nu zijn opties. Het is begrijpelijk dat de 18-jarige voorzichtig is en niet meteen haast heeft om zijn contract te verlengen, maar dit brengt de club wel in een lastig parket. Als Stroeykens ervoor kiest om niet bij te tekenen, wat een zeer realistisch scenario is, wordt de club gedwongen hem te verkopen, mogelijk voor een bedrag dat als ‘slechts’ enkele miljoenen euro's kan bedragen.

LEES OOK: Anderlecht kijkt vreemd op: bizarre wending rond Schreuder

Stroeykens in de bovenste schuif van Riemer

Jesper Fredberg heeft nog enkele belangrijke prioriteiten tijdens de komende maand in de transferperiode. Naast nieuwe aanwinsten heeft de CEO Sports ook de contractverlengingen van Yari Verschaeren en Mario Stroeykens hoog op zijn prioriteitenlijstje staan. Volgens Het Nieuwsblad is Sporting zelfs bereid om een aanzienlijke financiële inspanning te leveren om Stroeykens te overtuigen om langer bij de club te blijven. Het huidige contract van de 18-jarige loopt tot het einde van het volgende seizoen, maar Fredberg is vastbesloten om dit open te breken en voor meerdere jaren te verlengen. Geld lijkt geen obstakel te zijn, aangezien de clubleiding volgens de krant niet op een euro meer of minder wil kijken om de jonge speler aan zich te binden.



De beslissing om Mario Stroeykens langer aan de club (willen) te binden, is eenvoudig te verklaren. Hij moet in de nabije toekomst één van de sleutelspelers worden voor Anderlecht in de nabije toekomst, en bovendien ligt de aanvaller in de bovenste schuif van Brian Riemer. Dit verklaart waarom de contactgesprekken met Stroeykens en zijn management al eind juni van dit jaar zijn begonnen en dat er sindsdien een contractvoorstel op tafel ligt, dat echter nog niet is ondertekend door de speler zelf. Eind juni koesterde Mario Stroeykens een positieve kijk op zijn toekomst in het Lotto Park, voornamelijk omdat Riemer absoluut wil behouden bij de club. In het vorige seizoen heeft Stroeykens onder de Deense coach veel vooruitgang geboekt en heeft hij meer speeltijd gekregen in vergelijking met het seizoen ervoor.

Stroeykens nog steeds geen basisspeler

De verwachting was dat alle betrokken partijen snel tot een oplossing zouden komen om het lopende contract van Mario Stroeykens te verlengen, maar tot op heden is er nog altijd geen akkoord bereikt. Volgens Het Nieuwsblad overweegt de jonge aanvaller momenteel zijn opties en zou hij twijfels hebben bij het beleid van Anderlecht. Hoewel Jesper Fredberg en Brian Riemer het talent van Stroeykens zeer waarderen en hem dolgraag willen behouden, lijkt het grote vertrouwen in hem niet te worden vertaald in effectieve speelminuten op het veld. Het afgelopen seizoen was Stroeykens voornamelijk een invaller en geen basisspeler. En die status lijkt ook dit seizoen niet te veranderen.



Brian Riemer mag dan wel een grote fan zijn van Mario Stroeykens, de Deense coach is er precies nog niet helemaal uit wat de beste positie is van de youngster. Riemer houdt van ‘offensieve chaos’ en hij geeft zijn spelers graag de vrijheid om te spelen zonder hen in een bepaalde rol te duwen. Stroeykens is geen klassieke nummer tien of spelverdeler, en evenmin past hij goed in de rol van een flankspeler. Een rol als valse nummer negen of als tweede spits ligt hem beter. Alleen lijkt Riemer momenteel geen plaats te hebben voor Stroeykens in zijn basiselftal. Tijdens de wedstrijden tegen Ajax en tegen Union SG kreeg Stroeykens slechts twee korte invalbeurten in de absolute slotfase van de match.

Bijtekenen of verkopen

Ondanks het grote geloof en vertrouwen van Jesper Fredberg en Brian Riemer in Mario Stroeykens, roepen zijn recente korte invalbeurten van slechts 10 en 9 minuten tegen Ajax en Union SG twijfels op over dat vertrouwen. Het is begrijpelijk dat de 18-jarige zijn opties overweegt en niet direct staat te springen om zijn contract te verlengen. Hierdoor bevindt Fredberg zich in een lastig parket, want als Stroeykens niet bijtekent, wordt de club gedwongen om hem te verkopen, wellicht voor ‘slechts’ enkele miljoenen euro's. Stroeykens is namelijk geen vaste basisspeler en zijn marktwaarde bedraagt vandaag 3 miljoen euro.



Anderlecht moet dus zeker niet de jackpot verwachten bij een eventuele verkoop. Volgens Het Nieuwsblad volgen de supporters van Anderlecht dit dossier alvast nauwlettend op de voet, want de krant wijst op het feit dat het bestuur de afgelopen maanden al veel krediet verloren heeft bij de fans. Een contractverlenging voor Stroeykens zou voor Fredberg een manier zijn om punten te scoren, en het harde werk van de club en de speler in de voorbije jaren niet te laten verloren gaan. Vorig jaar heeft zelfs toenmalig bondscoach Roberto Martinez, op vraag van hoofd jeugdopleidingen Jean Kindermans, zowel Stroeykens als Roméo Lavia geprobeerd te overtuigen om langer bij Anderlecht te blijven.

Stroeykens moet bijtekenen bij Anderlecht

Meest recent

'Opvolger Onyedika: Club gaat strijd om international aan'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Ook voor Raphael ...

26
26
Anderlecht kijkt vreemd op: bizarre wending rond Schreuder

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

52
52
Kvaratskhelia trapt PSG naar titel, Inter voltooit dubbel

Paris Saint-Germain heeft zich op de voorlaatste speeldag van de Ligue 1 tot kampioen gekroond. Een ...

15
15
Arsenal bibbert: winnend City houdt titelstrijd springlevend

Met nog slechts twee speeldagen te gaan is de titelstrijd in de Premier League allerminst voorbij. ...

70
70
Analisten unaniem: 'Vaste Rode Duivel gedumpt voor WK'

Nog twee keer slapen en bondscoach Rudi Garcia maakt bekend welke 26 spelers België zullen ...

113
113
'United wild van Lammens: ingrijpend transferbesluit'

Manchester United maakt komend seizoen zijn comeback in de Champions League en lijk het seizoen te ...

80
80
Verschaeren doet Anderlecht-fans dromen vlak voor finale

RSC Anderlecht wil er donderdag alles aan doen om de beker van België veroveren. De Belgische ...

223
223
'Transferschok Lewandowski: kersvers kampioen in de dans'

Nu de landstitel een feit is, kan FC Barcelona zich stilaan kan toeleggen op de voorbereiding op het ...

60
60
WK-selectie Duivels: 'Geen De Cat, wél onverwachte naam'

Het aftellen zit er bijna op: aanstaande vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke Rode ...

405
405
Club krijgt enorme opsteker voor titelclash met Union

Club Brugge maakt zich op voor een levensbelangrijke afspraak. Aanstaande zondag wordt immers de ...

358
358
Taravel geeft finale-selectie vrij: extra boost Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt donderdag een unieke kans om een einde te maken aan de jarenlange droogte. De ...

290
290
'Duidelijkheid voor Lammens: Man Utd kiest coach'

De komende weken zullen alle ogen in de Premier League gericht zijn op de titelstrijd tussen Arsenal ...

80
80
'Napoli wil af van Lukaku: verrassende wending'

Vanuit Napels kwam er woensdag opmerkelijk nieuws. Romelu Lukaku kreeg immers van zijn club ...

147
147
Niemand ziet dit aankomen: plots toptransfer Vermeeren

Arthur Vermeeren wordt overal aan de kant geschoven, maar toch duikt zijn naam op in bijna ...

645
645
'Pocognoli ziet eerste Belgische pion vertrekken'

Sébastien Pocognoli verruilde in oktober Union voor AS Monaco, maar een enorm succes is die ...

41
41
Albert beschermt Anderlecht-pion: "Gebrek aan respect"

Anderlecht zal donderdagnamiddag alles uit de kast halen om de Croky Cup te pakken. Het snakt immers ...

122
122
'Openda geeft groen licht: transfer in de maak'

De voorbije jaren was Loïs Openda een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar het ...

76
76
Godts tegenover Saibari en Antwerp-lieveling voor prijs

Vrijdag zal blijken of Rudi Garcia plaats heeft in zijn WK-selectie voor Mika Godts. De 20-jarige ...

29
29
Revanche op Anderlecht? Hubert oordeelt

Donderdagnamiddag staat er nog eens een Brusselse derby op het programma. Dat wordt niet zomaar een ...

99
99
'Standard krijgt mokerslag en moet mercato op'

Drie speeldagen voor het einde is Standard nog steeds volop in de running voor een Europees ticket. ...

201
201
Burgess houdt druk weg bij Union voor bekerfinale

Union kan zich donderdagnamiddag verzekeren van al de derde prijs op drie jaar tijd. Nadat het twee ...

91
91
Glen De Boeck wordt intens gemist: bericht raakt iedereen

Enkele maanden geleden werd de voetbalwereld plots heel stil bij het overlijden van voormalig ...

180
180
Genk geeft cruciale blessure-update Heymans/Karetsas

KRC Genk moet in de komende weken vol aan de bak om alsnog de Europe Play-Offs te winnen. In aanloop ...

96
96
'Nationaal recordbod richting Club: duizelingwekkende cijfers'

Dat Club Brugge komende zomer opnieuw miljoenen gaat verdienen op de transfermarkt, staat inmiddels ...

714
714
Garcia houdt adem in: sterkhouder in allerijl naar België

Binnen minder dan een maand gaat het wereldkampioenschap officieel van start. Het wordt de komende ...

211
211

Meer sportnieuws