Riemer baalt: ‘favoriete speler’ staat op vertrekken

door
Riemer baalt: ‘favoriete speler’ staat op vertrekken

Eind juni was Mario Stroeykens nog vol vertrouwen over zijn toekomst bij Anderlecht, vooral omdat hij in de bovenste schuif van Brian Riemer ligt, die hem absoluut wil behouden bij de club. Anderlecht heeft mede daarom al meer dan twee maanden geleden een contractvoorstel op tafel gelegd voor Stroeykens, maar de jonge aanvaller twijfelt over het beleid van de club en overweegt nu zijn opties. Het is begrijpelijk dat de 18-jarige voorzichtig is en niet meteen haast heeft om zijn contract te verlengen, maar dit brengt de club wel in een lastig parket. Als Stroeykens ervoor kiest om niet bij te tekenen, wat een zeer realistisch scenario is, wordt de club gedwongen hem te verkopen, mogelijk voor een bedrag dat als ‘slechts’ enkele miljoenen euro's kan bedragen.

LEES OOK: Opstellingen Anderlecht-OHL, hoog bezoek in Lotto Park

Stroeykens in de bovenste schuif van Riemer

Jesper Fredberg heeft nog enkele belangrijke prioriteiten tijdens de komende maand in de transferperiode. Naast nieuwe aanwinsten heeft de CEO Sports ook de contractverlengingen van Yari Verschaeren en Mario Stroeykens hoog op zijn prioriteitenlijstje staan. Volgens Het Nieuwsblad is Sporting zelfs bereid om een aanzienlijke financiële inspanning te leveren om Stroeykens te overtuigen om langer bij de club te blijven. Het huidige contract van de 18-jarige loopt tot het einde van het volgende seizoen, maar Fredberg is vastbesloten om dit open te breken en voor meerdere jaren te verlengen. Geld lijkt geen obstakel te zijn, aangezien de clubleiding volgens de krant niet op een euro meer of minder wil kijken om de jonge speler aan zich te binden.



De beslissing om Mario Stroeykens langer aan de club (willen) te binden, is eenvoudig te verklaren. Hij moet in de nabije toekomst één van de sleutelspelers worden voor Anderlecht in de nabije toekomst, en bovendien ligt de aanvaller in de bovenste schuif van Brian Riemer. Dit verklaart waarom de contactgesprekken met Stroeykens en zijn management al eind juni van dit jaar zijn begonnen en dat er sindsdien een contractvoorstel op tafel ligt, dat echter nog niet is ondertekend door de speler zelf. Eind juni koesterde Mario Stroeykens een positieve kijk op zijn toekomst in het Lotto Park, voornamelijk omdat Riemer absoluut wil behouden bij de club. In het vorige seizoen heeft Stroeykens onder de Deense coach veel vooruitgang geboekt en heeft hij meer speeltijd gekregen in vergelijking met het seizoen ervoor.

Stroeykens nog steeds geen basisspeler

De verwachting was dat alle betrokken partijen snel tot een oplossing zouden komen om het lopende contract van Mario Stroeykens te verlengen, maar tot op heden is er nog altijd geen akkoord bereikt. Volgens Het Nieuwsblad overweegt de jonge aanvaller momenteel zijn opties en zou hij twijfels hebben bij het beleid van Anderlecht. Hoewel Jesper Fredberg en Brian Riemer het talent van Stroeykens zeer waarderen en hem dolgraag willen behouden, lijkt het grote vertrouwen in hem niet te worden vertaald in effectieve speelminuten op het veld. Het afgelopen seizoen was Stroeykens voornamelijk een invaller en geen basisspeler. En die status lijkt ook dit seizoen niet te veranderen.



Brian Riemer mag dan wel een grote fan zijn van Mario Stroeykens, de Deense coach is er precies nog niet helemaal uit wat de beste positie is van de youngster. Riemer houdt van ‘offensieve chaos’ en hij geeft zijn spelers graag de vrijheid om te spelen zonder hen in een bepaalde rol te duwen. Stroeykens is geen klassieke nummer tien of spelverdeler, en evenmin past hij goed in de rol van een flankspeler. Een rol als valse nummer negen of als tweede spits ligt hem beter. Alleen lijkt Riemer momenteel geen plaats te hebben voor Stroeykens in zijn basiselftal. Tijdens de wedstrijden tegen Ajax en tegen Union SG kreeg Stroeykens slechts twee korte invalbeurten in de absolute slotfase van de match.

Bijtekenen of verkopen

Ondanks het grote geloof en vertrouwen van Jesper Fredberg en Brian Riemer in Mario Stroeykens, roepen zijn recente korte invalbeurten van slechts 10 en 9 minuten tegen Ajax en Union SG twijfels op over dat vertrouwen. Het is begrijpelijk dat de 18-jarige zijn opties overweegt en niet direct staat te springen om zijn contract te verlengen. Hierdoor bevindt Fredberg zich in een lastig parket, want als Stroeykens niet bijtekent, wordt de club gedwongen om hem te verkopen, wellicht voor ‘slechts’ enkele miljoenen euro's. Stroeykens is namelijk geen vaste basisspeler en zijn marktwaarde bedraagt vandaag 3 miljoen euro.



Anderlecht moet dus zeker niet de jackpot verwachten bij een eventuele verkoop. Volgens Het Nieuwsblad volgen de supporters van Anderlecht dit dossier alvast nauwlettend op de voet, want de krant wijst op het feit dat het bestuur de afgelopen maanden al veel krediet verloren heeft bij de fans. Een contractverlenging voor Stroeykens zou voor Fredberg een manier zijn om punten te scoren, en het harde werk van de club en de speler in de voorbije jaren niet te laten verloren gaan. Vorig jaar heeft zelfs toenmalig bondscoach Roberto Martinez, op vraag van hoofd jeugdopleidingen Jean Kindermans, zowel Stroeykens als Roméo Lavia geprobeerd te overtuigen om langer bij Anderlecht te blijven.

Stroeykens moet bijtekenen bij Anderlecht

Meest recent

Bayern wint bewogen kraker, zuinige zege Man City

Vincent Kompany lijkt met Bayern München stilaan helemaal af te stevenen op een tweede titel op ...

7
7
Antwerp maakt einde aan zegereeks van STVV

De straffe zegereeks van STVV is zaterdagavond geëindigd. De Kanaries hadden de koppositie ...

45
45
Hij is terug! Lukaku schenkt Napoli op valreep de zege

Na zijn maandenlange afwezigheid had Romelu Lukaku het de laatste weken lastig om weer zijn stempel ...

38
38
‘Nieuwe TD schokt Anderlecht: meteen grote opschudding’

Anderlecht zoekt een nieuwe sportieve baas, maar de piste die nu op tafel ligt, zorgt meteen voor ...

108
108
Opstellingen Anderlecht-OHL, hoog bezoek in Lotto Park

RSC Anderlecht werkt zaterdagavond een belangrijke thuiswedstrijd tegen OH Leuven af. Voor de ...

23
23
'Miljoenentransfer Sabbe: Club Brugge hakt knoop door'

Met de goede campagne in de Champions League wisten verschillende spelers van Club Brugge zich in de ...

199
199
Beveren draaft door: parel Brüls brengt titel stap dichter

Het promotieticket mag dan al binnen zijn, de honger bij SK Beveren is nog lang niet gestild. De ...

46
46
Titelstatement Barça na hattrick Yamal, Liverpool haalt uit

In de Spaanse titelstrijd heeft FC Barcelona zaterdag een statement gemaakt. De La Liga-koploper won ...

31
31
Euvrard eerlijk: Standard uitgeteld voor Play-Off I?

De 27ste speeldag van de reguliere competitie is op gang getrapt, de strijd om de drie laatste ...

105
105
Achter de Kazerne ontploft! Raman grote held in 95ste minuut

In de strijd om de tickets voor de Champions' Play-Offs heeft KV Mechelen zaterdagnamiddag een ...

129
129
Schorsingen in JPL: wie staat er allemaal op scherp?

Met nog maar vier speeldagen te gaan is de laatste rechte lijn richting de play-offs ingezet. Nu het ...

86
86
Antwerp-STVV: Oosting en Vrancken hakken knopen door

Antwerp krijgt straks STVV over de vloer op de Bosuil. Het stamnummer één heeft ...

63
63
Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Marc Coucke doorstond de laatste weken een nieuwe Paars-Witte storm in het Lotto Park. De ...

262
262
Toptransfer bij Union SG en weldra Rode Duivel?

Bij Union SG hebben ze een aantal spelers in de rangen die op termijn een stap hogerop gaan zetten. ...

66
66
Vanderbiest doet stevige 'transferoproep' aan eigen bestuur

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en mag nog steeds heel hard dromen van een plaats in Play-Off ...

98
98
'Anderlecht dacht aan héél pikante transfer bij Union'

RSC Anderlecht koos afgelopen zomer vooral voor kwantiteit in plaats van kwaliteit. De Brusselaars ...

152
152
Euvrard trekt pijnlijke conclusie na nieuwe tegenslag

Bij Standard blijft het stroef draaien. De Luikenaars hebben te weinig kwaliteit om het spel zelf te ...

59
59
Eden Hazard verrast met Jupiler Pro League-bekentenis

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea en de Rode Duivels. Het ...

222
222
Plots weelde bij Anderlecht, maar is dat wel écht zo?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen OH Leuven. De Brusselaars willen die match winnen, ...

243
243
Van FC Barcelona naar winkelbediende: "Veel problemen"

Een tijd geleden kwamen er foto's naar buiten van Jérémy Mathieu die in een ...

52
52
Taravel scoort punten: dit is hét verschil met Hasi

RSC Anderlecht ontsloeg weken geleden Besnik Hasi. Jérémy Taravel is momenteel nog ...

147
147
Martinez geeft dé reden voor oproepen van Ronaldo

Roberto Martinez bezorgde België zijn beste positie ooit op een WK en won met Portugal de ...

62
62
'Groot vraagteken bij Anderlecht: nieuwe naam in elftal Taravel'

Na de deugddoende overwinning van vorig weekend op Zulte Waregem, wil RSC Anderlecht zaterdag op ...

217
217
Lammens schokt United-kleedkamer: ploegmakker gaat los

Na zijn sterke prestatie van afgelopen maandag tegen Everton FC, werd Senne Lammens langs alle ...

393
393
'Recordtransfer Genk: AC Milan klopt aan in Cegeka Arena'

KRC Genk wist de voorbije jaren een pak miljoenen te verdienen aan de verkoop van zijn smaakmakers. ...

388
388

Meer sportnieuws