Riemer baalt: ‘favoriete speler’ staat op vertrekken

door
Riemer baalt: ‘favoriete speler’ staat op vertrekken

Eind juni was Mario Stroeykens nog vol vertrouwen over zijn toekomst bij Anderlecht, vooral omdat hij in de bovenste schuif van Brian Riemer ligt, die hem absoluut wil behouden bij de club. Anderlecht heeft mede daarom al meer dan twee maanden geleden een contractvoorstel op tafel gelegd voor Stroeykens, maar de jonge aanvaller twijfelt over het beleid van de club en overweegt nu zijn opties. Het is begrijpelijk dat de 18-jarige voorzichtig is en niet meteen haast heeft om zijn contract te verlengen, maar dit brengt de club wel in een lastig parket. Als Stroeykens ervoor kiest om niet bij te tekenen, wat een zeer realistisch scenario is, wordt de club gedwongen hem te verkopen, mogelijk voor een bedrag dat als ‘slechts’ enkele miljoenen euro's kan bedragen.

LEES OOK: ''Droomdeal' tussen Anderlecht en Manchester United'

Stroeykens in de bovenste schuif van Riemer

Jesper Fredberg heeft nog enkele belangrijke prioriteiten tijdens de komende maand in de transferperiode. Naast nieuwe aanwinsten heeft de CEO Sports ook de contractverlengingen van Yari Verschaeren en Mario Stroeykens hoog op zijn prioriteitenlijstje staan. Volgens Het Nieuwsblad is Sporting zelfs bereid om een aanzienlijke financiële inspanning te leveren om Stroeykens te overtuigen om langer bij de club te blijven. Het huidige contract van de 18-jarige loopt tot het einde van het volgende seizoen, maar Fredberg is vastbesloten om dit open te breken en voor meerdere jaren te verlengen. Geld lijkt geen obstakel te zijn, aangezien de clubleiding volgens de krant niet op een euro meer of minder wil kijken om de jonge speler aan zich te binden.



De beslissing om Mario Stroeykens langer aan de club (willen) te binden, is eenvoudig te verklaren. Hij moet in de nabije toekomst één van de sleutelspelers worden voor Anderlecht in de nabije toekomst, en bovendien ligt de aanvaller in de bovenste schuif van Brian Riemer. Dit verklaart waarom de contactgesprekken met Stroeykens en zijn management al eind juni van dit jaar zijn begonnen en dat er sindsdien een contractvoorstel op tafel ligt, dat echter nog niet is ondertekend door de speler zelf. Eind juni koesterde Mario Stroeykens een positieve kijk op zijn toekomst in het Lotto Park, voornamelijk omdat Riemer absoluut wil behouden bij de club. In het vorige seizoen heeft Stroeykens onder de Deense coach veel vooruitgang geboekt en heeft hij meer speeltijd gekregen in vergelijking met het seizoen ervoor.

Stroeykens nog steeds geen basisspeler

De verwachting was dat alle betrokken partijen snel tot een oplossing zouden komen om het lopende contract van Mario Stroeykens te verlengen, maar tot op heden is er nog altijd geen akkoord bereikt. Volgens Het Nieuwsblad overweegt de jonge aanvaller momenteel zijn opties en zou hij twijfels hebben bij het beleid van Anderlecht. Hoewel Jesper Fredberg en Brian Riemer het talent van Stroeykens zeer waarderen en hem dolgraag willen behouden, lijkt het grote vertrouwen in hem niet te worden vertaald in effectieve speelminuten op het veld. Het afgelopen seizoen was Stroeykens voornamelijk een invaller en geen basisspeler. En die status lijkt ook dit seizoen niet te veranderen.



Brian Riemer mag dan wel een grote fan zijn van Mario Stroeykens, de Deense coach is er precies nog niet helemaal uit wat de beste positie is van de youngster. Riemer houdt van ‘offensieve chaos’ en hij geeft zijn spelers graag de vrijheid om te spelen zonder hen in een bepaalde rol te duwen. Stroeykens is geen klassieke nummer tien of spelverdeler, en evenmin past hij goed in de rol van een flankspeler. Een rol als valse nummer negen of als tweede spits ligt hem beter. Alleen lijkt Riemer momenteel geen plaats te hebben voor Stroeykens in zijn basiselftal. Tijdens de wedstrijden tegen Ajax en tegen Union SG kreeg Stroeykens slechts twee korte invalbeurten in de absolute slotfase van de match.

Bijtekenen of verkopen

Ondanks het grote geloof en vertrouwen van Jesper Fredberg en Brian Riemer in Mario Stroeykens, roepen zijn recente korte invalbeurten van slechts 10 en 9 minuten tegen Ajax en Union SG twijfels op over dat vertrouwen. Het is begrijpelijk dat de 18-jarige zijn opties overweegt en niet direct staat te springen om zijn contract te verlengen. Hierdoor bevindt Fredberg zich in een lastig parket, want als Stroeykens niet bijtekent, wordt de club gedwongen om hem te verkopen, wellicht voor ‘slechts’ enkele miljoenen euro's. Stroeykens is namelijk geen vaste basisspeler en zijn marktwaarde bedraagt vandaag 3 miljoen euro.



Anderlecht moet dus zeker niet de jackpot verwachten bij een eventuele verkoop. Volgens Het Nieuwsblad volgen de supporters van Anderlecht dit dossier alvast nauwlettend op de voet, want de krant wijst op het feit dat het bestuur de afgelopen maanden al veel krediet verloren heeft bij de fans. Een contractverlenging voor Stroeykens zou voor Fredberg een manier zijn om punten te scoren, en het harde werk van de club en de speler in de voorbije jaren niet te laten verloren gaan. Vorig jaar heeft zelfs toenmalig bondscoach Roberto Martinez, op vraag van hoofd jeugdopleidingen Jean Kindermans, zowel Stroeykens als Roméo Lavia geprobeerd te overtuigen om langer bij Anderlecht te blijven.

Stroeykens moet bijtekenen bij Anderlecht

Meest recent

‘Jackpot rinkelt: strijd om Union-sterkhouder barst los’

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

3
3
Degryse schrikt van grote revelatie in JPL: “Bizar!”

Het jaar 2025 zit er bijna op en Marc Degryse maakte de balans op tegenover Het Laatste Nieuws. Voor ...

50
50
De Mil brengt update over zware blessure Samoise

KAA Gent won met 2-0 van Westerlo, maar het uitvallen van Matisse Samoise was een domper op de ...

71
71
AA Gent ziet eindelijk het licht: "Na lang wachten..."

AA Gent sloot een slecht 2025 alsnog af met een zege tegen KVC Westerlo. In 2026 zullen de Buffalo's ...

53
53
‘Koude douche Vormer: Club Brugge-comeback valt in duigen’

Ruud Vormer heeft zijn leven mooi opgebouwd in Knokke: gezin dichtbij, zonen in de jeugd en zelf ...

308
308
Slaan Belgische topclubs weldra toe bij OH Leuven?

In 2026 zullen er in België weer heel wat transfers afgerond worden. Zo is Tobe Leysen een ...

126
126
Vrancken weet niet wat hij ziet: "Magnifique!"

STVV is ongetwijfeld dé revelatie van dit seizoen. De Truienaars staan bijzonder knap derde ...

66
66
Marc Coucke verrast met groot geheim: "Pure leugens!"

Marc Coucke kende weer razend drukke maanden. De ondernemer was uiteraard betrokken bij zijn talloze ...

142
142
Euvrard laat Standard-fans nu al watertanden

Standard sloot 2025 af met een thuisnederlaag tegen STVV. De Rouches staan wel nog zesde in de ...

129
129
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht-fans smeken om een stevige versterking in de wintermercato, maar Paars-Wit kan zich geen ...

243
243
Degryse sneert naar bestuur Anderlecht en Club Brugge

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League ligt dit seizoen niet hoog. Weinig goed voetbal, ...

474
474
Stevige uithaal van Oosting richting team

Royal Antwerp FC won met 2-1 van Zulte Waregem. Dat was een zeer gevleide overwinning. Trainer ...

196
196
''Droomdeal' tussen Anderlecht en Manchester United'

Bij RSC Anderlecht wisten ze de afgelopen jaren heel wat spelers richting topcompetities te loodsen. ...

360
360
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

83
83
Hasi en Renard voor allesbeslissend moment bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor volledig terecht met 1-2 van Sporting Charleroi. Alweer een povere prestatie ...

317
317
Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

261
261
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

229
229
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

83
83
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

134
134
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

95
95
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

555
555
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

51
51
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

79
79
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

268
268
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

88
88

Meer sportnieuws