Riemer baalt: ‘favoriete speler’ staat op vertrekken

1120 stemmen
Riemer baalt: ‘favoriete speler’ staat op vertrekken

Eind juni was Mario Stroeykens nog vol vertrouwen over zijn toekomst bij Anderlecht, vooral omdat hij in de bovenste schuif van Brian Riemer ligt, die hem absoluut wil behouden bij de club. Anderlecht heeft mede daarom al meer dan twee maanden geleden een contractvoorstel op tafel gelegd voor Stroeykens, maar de jonge aanvaller twijfelt over het beleid van de club en overweegt nu zijn opties. Het is begrijpelijk dat de 18-jarige voorzichtig is en niet meteen haast heeft om zijn contract te verlengen, maar dit brengt de club wel in een lastig parket. Als Stroeykens ervoor kiest om niet bij te tekenen, wat een zeer realistisch scenario is, wordt de club gedwongen hem te verkopen, mogelijk voor een bedrag dat als ‘slechts’ enkele miljoenen euro's kan bedragen.

LEES OOK: Anderlecht heeft opvolger Nathan De Cat al beet

Stroeykens in de bovenste schuif van Riemer

Jesper Fredberg heeft nog enkele belangrijke prioriteiten tijdens de komende maand in de transferperiode. Naast nieuwe aanwinsten heeft de CEO Sports ook de contractverlengingen van Yari Verschaeren en Mario Stroeykens hoog op zijn prioriteitenlijstje staan. Volgens Het Nieuwsblad is Sporting zelfs bereid om een aanzienlijke financiële inspanning te leveren om Stroeykens te overtuigen om langer bij de club te blijven. Het huidige contract van de 18-jarige loopt tot het einde van het volgende seizoen, maar Fredberg is vastbesloten om dit open te breken en voor meerdere jaren te verlengen. Geld lijkt geen obstakel te zijn, aangezien de clubleiding volgens de krant niet op een euro meer of minder wil kijken om de jonge speler aan zich te binden.



De beslissing om Mario Stroeykens langer aan de club (willen) te binden, is eenvoudig te verklaren. Hij moet in de nabije toekomst één van de sleutelspelers worden voor Anderlecht in de nabije toekomst, en bovendien ligt de aanvaller in de bovenste schuif van Brian Riemer. Dit verklaart waarom de contactgesprekken met Stroeykens en zijn management al eind juni van dit jaar zijn begonnen en dat er sindsdien een contractvoorstel op tafel ligt, dat echter nog niet is ondertekend door de speler zelf. Eind juni koesterde Mario Stroeykens een positieve kijk op zijn toekomst in het Lotto Park, voornamelijk omdat Riemer absoluut wil behouden bij de club. In het vorige seizoen heeft Stroeykens onder de Deense coach veel vooruitgang geboekt en heeft hij meer speeltijd gekregen in vergelijking met het seizoen ervoor.

Stroeykens nog steeds geen basisspeler

De verwachting was dat alle betrokken partijen snel tot een oplossing zouden komen om het lopende contract van Mario Stroeykens te verlengen, maar tot op heden is er nog altijd geen akkoord bereikt. Volgens Het Nieuwsblad overweegt de jonge aanvaller momenteel zijn opties en zou hij twijfels hebben bij het beleid van Anderlecht. Hoewel Jesper Fredberg en Brian Riemer het talent van Stroeykens zeer waarderen en hem dolgraag willen behouden, lijkt het grote vertrouwen in hem niet te worden vertaald in effectieve speelminuten op het veld. Het afgelopen seizoen was Stroeykens voornamelijk een invaller en geen basisspeler. En die status lijkt ook dit seizoen niet te veranderen.



Brian Riemer mag dan wel een grote fan zijn van Mario Stroeykens, de Deense coach is er precies nog niet helemaal uit wat de beste positie is van de youngster. Riemer houdt van ‘offensieve chaos’ en hij geeft zijn spelers graag de vrijheid om te spelen zonder hen in een bepaalde rol te duwen. Stroeykens is geen klassieke nummer tien of spelverdeler, en evenmin past hij goed in de rol van een flankspeler. Een rol als valse nummer negen of als tweede spits ligt hem beter. Alleen lijkt Riemer momenteel geen plaats te hebben voor Stroeykens in zijn basiselftal. Tijdens de wedstrijden tegen Ajax en tegen Union SG kreeg Stroeykens slechts twee korte invalbeurten in de absolute slotfase van de match.

Bijtekenen of verkopen

Ondanks het grote geloof en vertrouwen van Jesper Fredberg en Brian Riemer in Mario Stroeykens, roepen zijn recente korte invalbeurten van slechts 10 en 9 minuten tegen Ajax en Union SG twijfels op over dat vertrouwen. Het is begrijpelijk dat de 18-jarige zijn opties overweegt en niet direct staat te springen om zijn contract te verlengen. Hierdoor bevindt Fredberg zich in een lastig parket, want als Stroeykens niet bijtekent, wordt de club gedwongen om hem te verkopen, wellicht voor ‘slechts’ enkele miljoenen euro's. Stroeykens is namelijk geen vaste basisspeler en zijn marktwaarde bedraagt vandaag 3 miljoen euro.



Anderlecht moet dus zeker niet de jackpot verwachten bij een eventuele verkoop. Volgens Het Nieuwsblad volgen de supporters van Anderlecht dit dossier alvast nauwlettend op de voet, want de krant wijst op het feit dat het bestuur de afgelopen maanden al veel krediet verloren heeft bij de fans. Een contractverlenging voor Stroeykens zou voor Fredberg een manier zijn om punten te scoren, en het harde werk van de club en de speler in de voorbije jaren niet te laten verloren gaan. Vorig jaar heeft zelfs toenmalig bondscoach Roberto Martinez, op vraag van hoofd jeugdopleidingen Jean Kindermans, zowel Stroeykens als Roméo Lavia geprobeerd te overtuigen om langer bij Anderlecht te blijven.

Stroeykens moet bijtekenen bij Anderlecht

Meest recent

'Man Utd grijpt in na blunder van Lammens'

Voor de Rode Duivels kwam er vrijdagavond een einde aan hun WK en dat kwam hard aan. De manier ...

3
3
'Sibierski pakt door: vierde Anderlecht-aanwinst op komst'

Bij Anderlecht ligt er deze zomer heel wat transferhuiswerk op tafel, maar toch kwam de mercato maar ...

83
83
'Knaltransfer Karetsas: deze topclub drukt plots door'

KRC Genk zag dit weekend het vertrek van Nicky Hayen naar Burnley bevestigd. De Limburgers moeten zo ...

62
62
'Toekomst Garcia: KBVB neemt eerste standpunt in'

De Rode Duivels zagen vrijdagavond een einde komen aan hun WK door een late nederlaag tegen Spanje. ...

75
75
Infantino wil WK nog groter: "Uitbreiding overwegen"

Het WK is in zijn slotfase aanbeland. Zaterdagavond staan de twee laatste kwartfinales op het ...

81
81
'Courtois opent doos van Pandora bij Rode Duivels'

De Rode Duivels dropen vrijdagavond zwaar teleurgesteld af, nadat ze in de slotminuten alsnog hun ...

335
335
'Club siddert: Tresoldi geeft jawoord aan topclub'

Club Brugge ging zaterdag in zijn tweede oefenwedstrijd onderuit tegen Feyenoord. Daarbij kon het ...

395
395
Wending Broos? Zuid-Afrika brengt verrassend statement

Hugo Broos beleefde op zijn 74ste nog een hoogtepunt in zijn carrière door Zuid-Afrika naar ...

60
60
'KV Mechelen wil shoppen bij JPL-degradant'

Bij KV Mechelen moeten ze deze zomer vrezen voor het vertrek van meerdere smaakmakers na een sterk ...

144
144
Mechele krijgt heuglijk nieuws vlak na WK-uitschakeling

De Rode Duivels verteren zaterdag nog steeds de ontgoocheling van vrijdagavond, want de late ...

171
171
Stadion is niet genoeg: Verhaeghe plant nóg grotere stunt

Club Brugge heeft eindelijk zijn nieuwe stadion beet, maar voor Bart Verhaeghe is dat geen eindpunt. ...

1517
1517
WK-rapport België: één buis, vier grote uitblinkers

Het WK van de Rode Duivels is voorbij. De Belgen mogen terugblikken op een meer dan geslaagde ...

654
654
'Publiekslieveling Club twijfelt: vertrekken of bijtekenen'

Gaat Club Brugge na de contractverlenging van Hugo Vetlesen nog een speler langer aan zich binden? ...

347
347
Afscheid van Rode Duivel: "Mijn laatste WK-match"

Het mooie WK-avontuur van de Rode Duivels is voorbij. Ze lieten een land weer dromen van een stunt ...

280
280
Blunderde Garcia met Courtois? Ex-doelman verklaart

De Rode Duivels verloren na een goede prestatie met 2-1 van Spanje. De Belgen leken op weg naar ...

111
111
Lof voor Garcia: "Zijn tactische plan was perfect"

Rudi Garcia heeft België eindelijk weer eens een goed toernooi laten beleven. Na twee enorme ...

93
93
Garcia houden of niet? Vanhaezebrouck velt oordeel

Rudi Garcia leverde tot op heden voortreffelijk werk. Bij een nationale ploeg telt het om resultaten ...

400
400
AA Gent wint vlot, Union SG ook met overwinning

Op deze mooie zomerdag stonden er heel wat oefenduels op het programma. Zo kwamen AA Gent, SK ...

160
160
'Club Brugge vindt akkoord: wéér toptalent vroegtijdig weg'

Club Brugge bouwde de voorbije jaren een stevige reputatie én een stevige financiële ...

388
388
'Van der Brempt versiert weer mooie transfer'

Ignace Van der Brempt mag Como verlaten. De voormalige speler van Club Brugge lokt wel de nodige ...

61
61
Burnley-voorzitter verklaart keuze voor Hayen

Nicky Hayen heeft KRC Genk verlaten en tekende bij Burnley. De Belgische coach werd voorgesteld bij ...

135
135
Joos verdedigt Rode Duivels: "Ik vind het heel raar"

België deed het echt wel goed tegen Spanje. Tot de 88ste minuut leken verlengingen in aantocht. ...

165
165
Castagne geeft het pijnpunt van België tegen Spanje prijs

Timothy Castagne speelde een goede partij tegen Spanje. De flankverdediger deed het uitstekend dit ...

80
80
Stijnen dropt bommetje: "Hij wordt bondscoach van België"

Rudi Garcia gaat de Rode Duivels wellicht verlaten. Er speelt al een tijdje vanalles achter de ...

661
661
KRC Genk na vertrek Hayen meteen onderuit in oefenpot

KRC Genk werkte vandaag zijn eerste oefenmatch af sinds het vertrek van Nicky Hayen naar Burnley. De ...

217
217

Meer sportnieuws