'Revolutie bij KBVB: terugkeer Vermaelen in de maak'

366 stemmen
'Revolutie bij KBVB: terugkeer Vermaelen in de maak'

Er waait dezer dagen een frisse wind bij de Rode Duivels, die na het mislukte WK in Qatar met Domenico Tedesco een nieuwe bondscoach kregen. Daarnaast kwam er ook een nieuwe technisch directeur in de persoon van Franky Vercauteren en die lijkt nu een heuse revolutie bij de nationale elftallen te gaan ontketenen.


De voorbije weken raakte al bekend dat Jacky Mathijssen na een ontgoochelend EK U21 moest opstappen als bondscoach van de Jonge Duivels, terwijl daar deze week ook nog keeperstrainer Filip De Wilde bijkwam. Het Laatste Nieuws weet dat het daar niet bij zal blijven en dat ook Thierry Siquet, die de U19 onder zijn hoede had, te horen kreeg dat hij moet vertrekken.

Vercauteren zou samen met Jelle Schelstraete, die andere technische directeur, en Head of Coach Development Luke Benstead de nationale jeugdelftallen op de schop willen nemen, waarbij er weer meer focus moet komen te liggen op het behalen van resultaten naast de ontwikkeling van jonge talenten. Daarvoor zouden ze op zoek zijn naar jonge, moderne trainers à la Tedesco.

LEES OOK: Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

Terugkeer Vermaelen?

Eén van de namen die daarbij op tafel ligt, is die van Thomas Vermaelen. De ex-Rode Duivel was op het WK nog assistent bij de A-ploeg, maar vertrok na het ontslag van Roberto Martinez. Amper enkele maanden later zou hij al kunnen terugkeren bij de voetbalbond, deze keer als hoofdtrainer van een jeugdelftal. Voor de beloften zou hij gezien zijn gebrek aan ervaring nog niet klaar geacht worden, maar Vermaelen zou de U19 onder zijn hoede kunnen nemen.

Zou dat een goede start zijn van zijn trainerscarrière?

Meest recent

Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

2101
2101
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

9
9
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

25
25
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

105
105
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

33
33
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

105
105
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

36
36
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

13
13
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

132
132
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

153
153
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

153
153
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

92
92
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

30
30
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

105
105
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

111
111
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

105
105
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

117
117
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

225
225
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

43
43
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

161
161
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

348
348
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

397
397
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

378
378
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

70
70
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

66
66

Meer sportnieuws