'Anderlecht grijpt in: vervanger Diawara op komst'

1404 stemmen
'Anderlecht grijpt in: vervanger Diawara op komst'

Het seizoen van Anderlecht is rampzalig begonnen, want in hun openingsmatch tegen Union gingen ze meteen met 2-0 de boot in. De stadsgenoot legde meteen weer een pak mankementen in het elftal bloot. De grootste zorgen maken de meeste analisten zich op het middenveld, dat creativiteit mist en waar Majeed Ashimeru en Amadou Diawara alweer niet konden overtuigen.


Die laatste is nochtans één van de best betaalde spelers in de kern sinds hij vorige zomer overkwam van AS Roma, maar kon die status eigenlijk nooit rechtvaardigen. Hij zou daarom deze zomer alweer mogen vertrekken en Anderlecht lijkt nu al op zoek te zijn naar een vervanger. Die zou zelfs al zeer snel in het Lotto Park kunnen staan. Sudpresse weet dat Anderlecht voor het einde van de week al de komst van een nieuwe nummer zes wil afronden.

Daarvoor zouden de pijlen gericht worden op Ardon Jashari. Dat is een 21-jarige defensieve middenvelder die al zijn hele carrière aan de slag is bij FC Luzern, waar hij vorig seizoen ook de aanvoerdersband droeg. In 61 wedstrijden in het eerste elftal liet hij drie doelpunten en acht assists optekenen. Ondanks zijn jonge leeftijd heeft Jashari ook al twee caps verzameld voor Zwitserland, waar hij deel uitmaakte van de selectie voor het WK in Qatar.

LEES OOK: Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

Anderlecht moet ver gaan

Jashari zal echter geen goedkope piste zijn. Hij heeft nog een contract tot 2026 en Transfermarkt schat zijn waarde op 7,5 miljoen euro, dus Luzern zal de hoofdprijs vragen voor zijn kapitein. Het wordt dus afwachten of CEO Sports Jesper Fredberg die onderhandelingen tot een goed einde zal kunnen brengen.

Zou hij een aanwinst zijn voor Anderlecht?

Meest recent

Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

68
68
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

80
80
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

88
88
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

518
518
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

274
274
"Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

136
136
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

132
132
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

72
72
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

191
191
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

178
178
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

510
510
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

605
605
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

307
307
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

562
562
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

462
462
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

643
643
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

287
287
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

92
92
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

276
276
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

320
320
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

176
176
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

413
413
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

171
171
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

265
265
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

697
697

Meer sportnieuws