Cijfers JPL: Vanaken of Kums, Brys nummer 1 en het rijke Club

305
Cijfers JPL: Vanaken of Kums, Brys nummer 1 en het rijke Club

De Jupiler Pro League heropent dit weekend de deuren. We haalden enkele cijfers naar voren. Wie heeft gemiddeld de meest waardevolle speler in huis? Wie heeft de meeste buitenlanders in de kern? Welke kern is de jongste? Welke trainer is het langst actief? Wie spendeerde het meest op de transfermarkt? Wie speelde de meeste matchen in de Jupiler Pro League? Je kan het hieronder allemaal ontdekken.


De zestien ploegen in de Belgische eerste klasse zijn volgens Transfermarkt voorlopig 792,20 miljoen euro waard. Club Brugge heeft de duurste kern (32 spelers) ter waarde van 137 miljoen euro, KRC Genk (29 spelers) is tweede met 132 miljoen euro. Bij Genk zijn de spelers gemiddeld wél het meeste waard: 4,56 miljoen euro in vergelijking met de 4,28 miljoen euro van Club. De selectie van RWDM is het minst waard en tikt af op 9,95 miljoen euro. Een speler is er gemiddeld 474.000 euro waard.

LEES OOK: Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Brys langstzittende coach

Club Brugge en KRC Genk hebben de meeste buitenlandse spelers, namelijk 20. Opvallend: RWDM telt amper 10 buitenlanders op een selectie van 21 spelers. KRC Genk heeft de jongste selectie met een gemiddelde leeftijd van 22,8 jaar, KV Mechelen de oudste met 25,3 jaar. De Jupiler Pro League start met 16 ploegen en met Marc Brys, Hein Vanhaezebrouck, Jonas De Roeck, Wouter Vrancken, Steven Defour, Felice Mazzu, Carl Hoefkens en Edward Still beginnen er 8 Belgische hoofdtrainers aan de competitie.

Opvallend: enkel Brys (3 jaar en 1 maand), Vanhaezebrouck (2 jaar en 7 maanden), De Roeck (2 jaar), Van Bommel (1 jaar) en Vrancken (1 jaar) begonnen ook vorig jaar het seizoen bij hun club. Met Fink (STVV), Kohlfeldt (Eupen), Deila (Club Brugge), Hoefkens (Standard), Still (Kortrijk), Blessin (Eupen) en Caçapa (RWDM) stelden 7 clubs een nieuwe coach aan voor de jaargang 2023/2024.

Club Brugge spendeert het meest

Club Brugge is de club die het meest uitgaf. Drie van de vijf duurste aankopen, tot op heden, kwamen en er via Brugge. De top vijf bestaat uit de volgende spelers: 
  1. Igor Thiago (Club Brugge): 8 miljoen euro 
  2. Hugo Vetlesen (Club Brugge): 8 miljoen euro 
  3. George Ilenikhena (Antwerp): 6 miljoen euro
  4. Michael Skoras (Club Brugge): 6 miljoen euro
  5. Matija Frigan (Westerlo): 5,5 miljoen euro
Inzake uitgaande transfers maakt de Jupiler Pro League zijn reputatie ook waar. Er werden al drie transfers van 20 miljoen euro afgerond. Victor Boniface (Leverkusen, 20,5 miljoen euro), Bart Verbruggen (Brighton, 20 miljoen euro) en Abakar Sylla (Straatsburg, 20 miljoen euro) zorgden daarvoor. Noa Lang (PSV, 12 miljoen euro) en Joseph Okumu (Stade Reims, 12 miljoen euro) leverden ook mooie transfersommen op. De komende weken zullen er daar ongetwijfeld nog bijkomen.

Tot slot zijn er nog Sven Kums en Hans Vanaken, de twee meubelstukken van de Jupiler Pro League. En dat is positief bedoeld. Kums speelde al 413 matchen in de Jupiler Pro League en staat momenteel 28ste op de ranking van meeste matchen in de Belgische competitie. Als hij 31 matchen speelt in de JPL, dan komt hij de top 15 binnen. Hans Vanaken staat 45ste en heeft 379 matchen op de teller staan. Als hij 38 matchen speelt sluipt Vanaken de top 25 binnen. Vital Borkelmans is met 533 matchen voorlopig nog ver uit zicht.

Gaat Kums ooit Borkelmans inhalen?

Meest recent

Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

11
11
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

20
20
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

24
24
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

39
39
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

66
66
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

189
189
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

49
49
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

116
116
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

97
97
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

361
361
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

150
150
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

209
209
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

100
100
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

391
391
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

157
157
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

325
325
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

228
228
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

189
189
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

160
160
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

133
133
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

227
227
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

308
308
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

109
109
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

142
142
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

121
121

Meer sportnieuws