Cijfers JPL: Vanaken of Kums, Brys nummer 1 en het rijke Club

305
Cijfers JPL: Vanaken of Kums, Brys nummer 1 en het rijke Club

De Jupiler Pro League heropent dit weekend de deuren. We haalden enkele cijfers naar voren. Wie heeft gemiddeld de meest waardevolle speler in huis? Wie heeft de meeste buitenlanders in de kern? Welke kern is de jongste? Welke trainer is het langst actief? Wie spendeerde het meest op de transfermarkt? Wie speelde de meeste matchen in de Jupiler Pro League? Je kan het hieronder allemaal ontdekken.


De zestien ploegen in de Belgische eerste klasse zijn volgens Transfermarkt voorlopig 792,20 miljoen euro waard. Club Brugge heeft de duurste kern (32 spelers) ter waarde van 137 miljoen euro, KRC Genk (29 spelers) is tweede met 132 miljoen euro. Bij Genk zijn de spelers gemiddeld wél het meeste waard: 4,56 miljoen euro in vergelijking met de 4,28 miljoen euro van Club. De selectie van RWDM is het minst waard en tikt af op 9,95 miljoen euro. Een speler is er gemiddeld 474.000 euro waard.

LEES OOK: Standard wil KRC Genk afhouden in enorme strijd

Brys langstzittende coach

Club Brugge en KRC Genk hebben de meeste buitenlandse spelers, namelijk 20. Opvallend: RWDM telt amper 10 buitenlanders op een selectie van 21 spelers. KRC Genk heeft de jongste selectie met een gemiddelde leeftijd van 22,8 jaar, KV Mechelen de oudste met 25,3 jaar. De Jupiler Pro League start met 16 ploegen en met Marc Brys, Hein Vanhaezebrouck, Jonas De Roeck, Wouter Vrancken, Steven Defour, Felice Mazzu, Carl Hoefkens en Edward Still beginnen er 8 Belgische hoofdtrainers aan de competitie.

Opvallend: enkel Brys (3 jaar en 1 maand), Vanhaezebrouck (2 jaar en 7 maanden), De Roeck (2 jaar), Van Bommel (1 jaar) en Vrancken (1 jaar) begonnen ook vorig jaar het seizoen bij hun club. Met Fink (STVV), Kohlfeldt (Eupen), Deila (Club Brugge), Hoefkens (Standard), Still (Kortrijk), Blessin (Eupen) en Caçapa (RWDM) stelden 7 clubs een nieuwe coach aan voor de jaargang 2023/2024.

Club Brugge spendeert het meest

Club Brugge is de club die het meest uitgaf. Drie van de vijf duurste aankopen, tot op heden, kwamen en er via Brugge. De top vijf bestaat uit de volgende spelers: 
  1. Igor Thiago (Club Brugge): 8 miljoen euro 
  2. Hugo Vetlesen (Club Brugge): 8 miljoen euro 
  3. George Ilenikhena (Antwerp): 6 miljoen euro
  4. Michael Skoras (Club Brugge): 6 miljoen euro
  5. Matija Frigan (Westerlo): 5,5 miljoen euro
Inzake uitgaande transfers maakt de Jupiler Pro League zijn reputatie ook waar. Er werden al drie transfers van 20 miljoen euro afgerond. Victor Boniface (Leverkusen, 20,5 miljoen euro), Bart Verbruggen (Brighton, 20 miljoen euro) en Abakar Sylla (Straatsburg, 20 miljoen euro) zorgden daarvoor. Noa Lang (PSV, 12 miljoen euro) en Joseph Okumu (Stade Reims, 12 miljoen euro) leverden ook mooie transfersommen op. De komende weken zullen er daar ongetwijfeld nog bijkomen.

Tot slot zijn er nog Sven Kums en Hans Vanaken, de twee meubelstukken van de Jupiler Pro League. En dat is positief bedoeld. Kums speelde al 413 matchen in de Jupiler Pro League en staat momenteel 28ste op de ranking van meeste matchen in de Belgische competitie. Als hij 31 matchen speelt in de JPL, dan komt hij de top 15 binnen. Hans Vanaken staat 45ste en heeft 379 matchen op de teller staan. Als hij 38 matchen speelt sluipt Vanaken de top 25 binnen. Vital Borkelmans is met 533 matchen voorlopig nog ver uit zicht.

Gaat Kums ooit Borkelmans inhalen?

Meest recent

Vitor Bruno rekent op ‘lieveling’: Anderlecht-pion staat op

RSC Anderlecht deed vertrouwen op in de Europa League. Tegen Jagiellonia won Anderlecht met 0-3. ...

32
32
Nachtmerrie wordt sprookje: Antwerp-fan Huybrechts in extase

Kim Huybrechts leek naast het EK darts te grijpen en zag alweer een grote kans door de vingers ...

7
7
Florucz baalt ondanks zege Union: “Zo wil je niet voetballen”

Union SG gooit hoge ogen in Europa. De Brusselse club won in een leeg Düsseldorf met 4-0 van ...

13
13
Club NXT-talent klopt op de deur: “Ik wil debuut maken”

De afgelopen seizoenen braken heel wat talenten bij Club Brugge door via Club NXT. De U23-ploeg van ...

112
112
Stroeykens slaat ferm op tafel: “Niet rond de pot draaien”

RSC Anderlecht heeft vertrouwen getankt in de Europa League. Paars-Wit won met overtuigende 0-3 ...

151
151
AA Gent likt wonden: spelers steken koppen bij elkaar voor Anderlecht

KAA Gent is de leider van de Jupiler Pro League, maar de afgelopen wedstrijden kreeg het klappen. In ...

86
86
'D'Onofrio laat zich weer zien bij Standard'

De laatste echte gloriejaren van Standard liggen intussen toch al even achter ons. De laatste ...

149
149
Albert onder de indruk bij Anderlecht: "Hij is dé leider"

Anderlecht heeft donderdag na een woelige week de rust doen terugkeren. Na de nederlagen tegen ...

157
157
Marca kiest 100 beste spelers: 2 Belgen én 2 Club-spelers

Maandagavond wordt in Londen de Gouden Bal uitgereikt om de beste speler van vorig seizoen te ...

151
151
Geweldige Belgische week in Europa: extra zuur verlies Gent

Het Belgische voetbal kan terugblikken op een uitstekende week. Maar liefst vier van de vijf ...

164
164
Opmars KV Mechelen: Vanderbiest doet forse uitspraak

Na bekervoetbal vorig weekend en een Europese midweek wordt er dit weekend weer gevoetbald in de ...

89
89
Bayern schrijft geschiedenis: monsterdeal van 250 miljoen

Bayern München hoopt dit seizoen de Champions League te kunnen winnen, nadat het vorig seizoen ...

240
240
Anderlecht legt pijnpunt bloot na crisisweek: "Dat deden we minder"

Het was de voorbije dagen code rood bij Anderlecht na de nederlagen tegen Dinamo Zagreb en ...

134
134
'Godts is het helemaal beu: PSG gaat veel te ver'

Kvaratskhelia is maanden geblesseerd, maar Mika Godts mocht dinsdag tegen Barcelona niet eens ...

294
294
Union spreekt straffe ambitie uit na 7 op 9

Union blijft indruk maken in de Europa League. Nadat het zijn openingsmatch al vlot gewonnen had op ...

72
72
STVV droomt meteen van nieuwe stunt: "Waarom niet?"

STVV heeft donderdag voor een straffe stunt gezorgd in de Conference League. Nadat het zijn ...

101
101
Stort AA Gent helemaal in? De Mil antwoordt na nieuw verlies

AA Gent nam dit seizoen een flitsende start met een reeks van maar liefst vijftien wedstrijden ...

334
334
Vitor Bruno benoemt keerpunt: "Dat deed match kantelen"

Er hing een crisis in de lucht bij Anderlecht na de nul op zes in de Europa League en de pijnlijke ...

187
187
8 op 10 - Kranten vol lof voor 'patron' bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft de sluimerende crisis voorlopig weer de kop ingedrukt. Paars-Wit pakte ...

575
575
Union meet de schade op: "Hoort niet op voetbalveld"

Union SG blijft uitstekend presteren in de League Phase van de Europa League. Donderdagavond werd ...

193
193
UEL/UECL: Blamage Milan-Belgen, Ajax klopt De Ketelaere

Donderdagavond wordt de derde speelronde in de League Phase van de Europa League afgewerkt. ...

64
64
Welke crisis? Anderlecht herpakt zich tegen zwakke Polen

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond herpakt na enkele mindere resultaten. Op het veld van ...

82
82
STVV boekt straffe stunt in Denemarken; nieuwe opdoffer Gent

De Belgische teams in de Cofererence League hebben er een uiteenlopende tweede speeldag opzitten. AA ...

190
190
"Het is 2026" - Bekende presentatrice in de bres voor Club

Club Brugge maakt ondertussen al enkele seizoenen indruk op het Europese toneel. Desondanks wordt ...

624
624
Anderlecht domineert in Polen: "Geef hem de kapiteinsband"

Na een erg lastige week, moest RSC Anderlecht donderdagavond absoluut de rug rechten. En daar ...

273
273

Meer sportnieuws