Cijfers JPL: Vanaken of Kums, Brys nummer 1 en het rijke Club

305
Cijfers JPL: Vanaken of Kums, Brys nummer 1 en het rijke Club

De Jupiler Pro League heropent dit weekend de deuren. We haalden enkele cijfers naar voren. Wie heeft gemiddeld de meest waardevolle speler in huis? Wie heeft de meeste buitenlanders in de kern? Welke kern is de jongste? Welke trainer is het langst actief? Wie spendeerde het meest op de transfermarkt? Wie speelde de meeste matchen in de Jupiler Pro League? Je kan het hieronder allemaal ontdekken.


De zestien ploegen in de Belgische eerste klasse zijn volgens Transfermarkt voorlopig 792,20 miljoen euro waard. Club Brugge heeft de duurste kern (32 spelers) ter waarde van 137 miljoen euro, KRC Genk (29 spelers) is tweede met 132 miljoen euro. Bij Genk zijn de spelers gemiddeld wél het meeste waard: 4,56 miljoen euro in vergelijking met de 4,28 miljoen euro van Club. De selectie van RWDM is het minst waard en tikt af op 9,95 miljoen euro. Een speler is er gemiddeld 474.000 euro waard.

LEES OOK: Hans Vanaken deelt na Brugse stuntzege emotioneel statement

Brys langstzittende coach

Club Brugge en KRC Genk hebben de meeste buitenlandse spelers, namelijk 20. Opvallend: RWDM telt amper 10 buitenlanders op een selectie van 21 spelers. KRC Genk heeft de jongste selectie met een gemiddelde leeftijd van 22,8 jaar, KV Mechelen de oudste met 25,3 jaar. De Jupiler Pro League start met 16 ploegen en met Marc Brys, Hein Vanhaezebrouck, Jonas De Roeck, Wouter Vrancken, Steven Defour, Felice Mazzu, Carl Hoefkens en Edward Still beginnen er 8 Belgische hoofdtrainers aan de competitie.

Opvallend: enkel Brys (3 jaar en 1 maand), Vanhaezebrouck (2 jaar en 7 maanden), De Roeck (2 jaar), Van Bommel (1 jaar) en Vrancken (1 jaar) begonnen ook vorig jaar het seizoen bij hun club. Met Fink (STVV), Kohlfeldt (Eupen), Deila (Club Brugge), Hoefkens (Standard), Still (Kortrijk), Blessin (Eupen) en Caçapa (RWDM) stelden 7 clubs een nieuwe coach aan voor de jaargang 2023/2024.

Club Brugge spendeert het meest

Club Brugge is de club die het meest uitgaf. Drie van de vijf duurste aankopen, tot op heden, kwamen en er via Brugge. De top vijf bestaat uit de volgende spelers: 
  1. Igor Thiago (Club Brugge): 8 miljoen euro 
  2. Hugo Vetlesen (Club Brugge): 8 miljoen euro 
  3. George Ilenikhena (Antwerp): 6 miljoen euro
  4. Michael Skoras (Club Brugge): 6 miljoen euro
  5. Matija Frigan (Westerlo): 5,5 miljoen euro
Inzake uitgaande transfers maakt de Jupiler Pro League zijn reputatie ook waar. Er werden al drie transfers van 20 miljoen euro afgerond. Victor Boniface (Leverkusen, 20,5 miljoen euro), Bart Verbruggen (Brighton, 20 miljoen euro) en Abakar Sylla (Straatsburg, 20 miljoen euro) zorgden daarvoor. Noa Lang (PSV, 12 miljoen euro) en Joseph Okumu (Stade Reims, 12 miljoen euro) leverden ook mooie transfersommen op. De komende weken zullen er daar ongetwijfeld nog bijkomen.

Tot slot zijn er nog Sven Kums en Hans Vanaken, de twee meubelstukken van de Jupiler Pro League. En dat is positief bedoeld. Kums speelde al 413 matchen in de Jupiler Pro League en staat momenteel 28ste op de ranking van meeste matchen in de Belgische competitie. Als hij 31 matchen speelt in de JPL, dan komt hij de top 15 binnen. Hans Vanaken staat 45ste en heeft 379 matchen op de teller staan. Als hij 38 matchen speelt sluipt Vanaken de top 25 binnen. Vital Borkelmans is met 533 matchen voorlopig nog ver uit zicht.

Gaat Kums ooit Borkelmans inhalen?

Meest recent

Europees drama Anderlecht: 0 op 6 na penalty in 96ste minuut

RSC Anderlecht heeft zichzelf serieus in de voet geschoten in de League Phase van de Europa League. ...

7
7
Start van sprookje? STVV trakteert Stayen op Europese zege

STVV heeft zijn start in de Conference League niet gemist. De Limburgers boekten donderdagavond een ...

5
5
'Flick laaiend enthousiast: Barça wil nieuwe Club Brugge-deal'

Club Brugge deed afgelopen zomer zaken met FC Barcelona. De Spaanse kampioen betaalde zo'n 10 ...

70
70
Anderlecht laat kansen liggen: één titularis valt uit de toon

RSC Anderlecht gaat donderdagavond op zoek naar zijn eerste punten in de League Phase van de Europa ...

33
33
Filip Joos zwijmelt: nieuwe monstertransfer voor Union

Union SG heeft donderdagavond andermaal indruk gemaakt op het Europese toneel. Tegen Real Sociedad ...

41
41
UEL/UECL: Sadiki voorkomt megastunt, Kroatische blamage Ajax

Donderdagavond wordt de tweede speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. En ...

38
38
Na WK-drama: Tessa Wullaert loopt helemaal leeg op Instagram

Tessa Wullaert laat zich niet zomaar doen. Terwijl de Red Flames na een nieuwe mislukte WK campagne ...

30
30
Wat een opluchting: AA Gent vloert in slotfase stugge Denen

Andermaal heeft AA Gent veerkracht getoond in Europa. De troepen van Rik De Mil leken lange tijd de ...

42
42
IJzersterk Union beloont zichzelf pas in dolle slotfase

Een fel gehandicapt Union heeft vanavond andermaal een glansprestatie afgeleverd in Europa. De ...

42
42
Januzaj terug naar Anderlecht? Sporza-analisten reageren

De transfermarkt is al een poosje gesloten, maar verschillende spelers zijn momenteel op ...

111
111
Bruno verbaast iedereen met basiself; vier wissels bij STVV

STVV opent donderdagavond zijn campagne in de Conference League met een thuismatch tegen het ...

45
45
'Code rood United: topcoach meldt zich op Old Trafford'

Manchester United blijft ook dit seizoen de teleurstellingen opstapelen. Deze week liepen de ...

89
89
'Marktwaarde explodeert: Club ruikt Engelse monstersom'

Club Brugge heeft in de Champions League flink indruk gemaakt met zijn stuntzege op Internazionale. ...

323
323
Nainggolan gelooft ogen niet: "Lijkt beste verdediger van België"

De Jupiler Pro League is inmiddels al acht speeldagen onderweg. En tot verbazing van zowat alle ...

245
245
Hubert puzzelt met basiself Union; grote comeback bij Gent

Donderdagavond komen liefst vier Belgische clubs in actie op het Europese toneel. AA Gent en Union ...

22
22
Zondebok gevonden: De Bruyne krijgt ervan langs bij Napoli

Drie dagen geleden was hij nog de koning van Napels. Na de 3-1-nederlaag in Villarreal ligt Kevin De ...

171
171
Vanhaezebrouck voorspelt: Leko dumpt Brugse cultheld

Club Brugge schreef dinsdag geschiedenis door met 3-4 te winnen op bezoek bij Inter. De grote ...

467
467
De Condé op toerental: Genk pakt uit met groot nieuws

Eerder deze week maakte KRC Genk reeds bekend dat Josué Kongolo zijn lot langer aan de club ...

238
238
Club Brugge vreest rampscenario rond Mechele

Club Brugge verbaasde dinsdag Europa met een 3-4 zege op het veld van Inter. Blauw-Zwart kwam wel ...

698
698
Sergio Gomez blikt terug op RSCA én velt oordeel over Union

Union Sint-Gillis ontvangt donderdagavond Real Sociedad op de tweede speeldag van de competitiefase ...

58
58
De Meyer: "Dit is een historisch moment voor STVV"

Kan STVV vanavond geschiedenis schrijven? De Truienaars hopen vanavond de Conference League-campagne ...

12
12
Aanwinst maakt indruk bij RSCA: "Loopt vlot voor mij"

Antoine Sibierski zorgde voor een goede zomermercato. De titel is nog te hoog gegrepen voor dit RSC ...

151
151
'Kompany lonkt naar Club Brugge-deal'

Club Brugge gaat in de zomer weer heel wat talent kwijtspelen, dat is een zekerheid. Blauw-Zwart ...

600
600
STVV en Merlen ruiken bloed: "Fans trots maken"

STVV moet vanavond aan de bak tegen Iberia. Een zege zou heel de club financieel en sportief deugd ...

27
27
Coach Dinamo Zagreb heeft opvallend oordeel over Anderlecht

Als RSC Anderlecht kans wil maken op de volgende ronde in de Europa League, dan moet het door de ...

149
149

Meer sportnieuws