‘Brutale aanvaller’ zet hiërarchie bij Antwerp op zijn kop

717 stemmen
‘Brutale aanvaller’ zet hiërarchie bij Antwerp op zijn kop

Het Nieuwsblad catalogeerde de transfer van Jacob Ondrejka niet als een versterking met directe impact, maar de krant zal zijn mening moeten bijstellen want de Zweed heeft zich in sneltempo ontwikkeld tot een serieuze kandidaat om een basisplaats op te eisen bij Antwerp FC. Het was een slimme zet van Antwerp FC om Ondrejka op precies het juiste moment een contract te laten ondertekenen bij de club, gezien de groeiende buitenlandse interesse in de ‘brutale’ aanvaller. Volgens Marc Overmars deed Antwerp een “slagje” bij de transfer van Ondrejka en belooft hij nu al een meerwaarde te zijn voor de Jupiler Pro League.

LEES OOK: 'Vernieuwd Antwerp gaat los: nog vier versterkingen'

‘Brutale’ aanvaller

Antwerp FC heeft in april al zijn eerste zomertransfer voor het nieuwe seizoen afgerond door Jacob Ondrejka vast te leggen. Voor een bedrag van anderhalf miljoen euro werd de Zweedse flankaanvaller aangetrokken, een resultaat van het nieuwe en uitgebreide scoutingbeleid onder leiding van Marc Overmars. Bij IF Elfsborg stond Ondrejka bekend als een beweeglijke aanvaller, sterk in één-tegen-één duels en in staat om zowel naar links als naar rechts uit te wijken. “Hij is ook een beetje brutaal in duels, wat hem een beetje vervelend maakt om tegenover te staan”, zei ex-ploegmaat Johan Larsson over hem.



Vorig jaar wist Jacob Ondrejka zich op een andere ‘brutale’ manier te onderscheiden toen hij het winnende doelpunt scoorde in de halve finale van de Zweedse beker tegen IFK Göteborg. De 20-jarige voetballer vierde zijn doelpunt uitbundig en ostentatief voor de tribune van de meegereisde supporters van Göteborg. Zijn provocatieve actie kon op gemengde reacties rekenen, maar het illustreerde wel zijn uitdagende, gedurfde en stoutmoedige karakter. “Ik vind het leuk als er een beetje rivaliserende sfeer is. Je krijgt dan adrenaline. Het is alsof je meer opgewonden bent als je ‘shit’ hoort”, zei hij daar zelf over in de Zweedse pers.

“Ondrejka Geen directe versterking”

Met al die veelbelovende eigenschappen die Jacob Ondrejka bezit, lijkt de flankaanvaller alles in huis te hebben om een geliefde speler te worden op de Bosuil. Ondanks de positieve vooruitzichten, werden de verwachtingen rond zijn transfer naar Antwerp FC enigszins getemperd. Het Nieuwsblad meldde bijvoorbeeld eerder dat zijn komst niet meteen als een versterking met directe impact moet gecatalogeerd worden, maar eerder als een investering in de toekomst die een aanpassingsperiode nodig kan hebben, iets wat we in het verleden vaker hebben gezien in België bij spelers uit Scandinavië.

Journalist Petter Landén van Expressen vergelijkt Jacob Ondrejka qua speelstijl met Christian Wilhelmsson, maar hij benadrukt tegelijkertijd dat men niet moet verwachten dat Ondrejka meteen de nieuwe Gouden Schoen zal worden. Feit is wel dat Ondrejka een indrukwekkende ontwikkeling doormaakte kort na de aankondiging van zijn transfer naar Antwerp FC op 18 april. Bij IF Elfsborg blonk hij uit in de laatste 9 competitiewedstrijden, waarbij hij 5 doelpunten scoorde en 4 assists leverde, waardoor zijn marktwaarde zowaar verdubbelde van 1,2 miljoen euro naar 2,5 miljoen euro.



Het was een slimme zet van Antwerp FC om Jacob Ondrejka op precies het juiste moment een contract te laten ondertekenen bij de club, gezien de groeiende buitenlandse interesse in de talentvolle aanvaller. “Net op tijd”, moest ook Marc Overmars beamen in een interview met Gazet van Antwerpen. “De timing was perfect. Na zijn transfer begon hij ook te scoren. Naar hem ben ik ook heel benieuwd”, aldus de technisch directeur van Antwerp. Door de indrukwekkende evolutie van Ondrejka bij IF Elfsborg namen de verwachtingen rond Ondrejka begrijpelijkerwijs gestaag toe in en rond de Bosuil.

Antwerp slaat slagje met Ondrejka

Jacob Ondrejka maakte meteen een positieve indruk bij zijn aankomst bij Antwerp FC. Tijdens de trainingen toonde hij zijn verfijnde traptechniek, soms zelfs vanuit een centrale positie, en liet hij zijn talent zien tijdens de wedstrijdvormen. Mark van Bommel had als doel om Ondrejka zo snel mogelijk te laten begrijpen hoe zijn ploeg speelt. De coach nam de tijd om te corrigeren, te sturen, positieve coaching te geven en beelden te laten zien om hem te helpen het systeem te begrijpen. Ondrejka was zeer ontvankelijk voor de input van Van Bommel, omdat hij die instructies meteen goed oppakte. Gazet van Antwerpen merkte zelfs op tijdens de terugblik op de zomerstage dat Ondrejka de nieuwkomer was die het dichtst aanleunt tegen de type-elf.

Het Nieuwsblad
catalogeerde de transfer van Jacob Ondrejka niet als een versterking met directe impact, maar de krant zal zijn mening moeten bijstellen want de Zweed heeft zich in sneltempo ontwikkeld tot een serieuze kandidaat om een basisplaats op te eisen bij Antwerp FC. De 20-jarige heeft het voordeel dat hij zowel op de linkerflank, de rechterflank als op de nummer tien kan spelen. Tijdens de oefenwedstrijd tegen Hertha BSC maakte Ondrejka een uitstekende indruk en hij toonde zich doelgericht. “Daar hebben we een slagje geslagen”, zei Marc Overmars aan Het Nieuwsblad. “Die jongen kan heel goed voetballen. Hij zal zeker een meerwaarde betekenen”, zei Toby Alderweireld.



Jacob Ondrejka heeft de veelbelovende en positieve lijn van de voorbereiding voortgezet in zijn eerste officiële wedstrijd voor Antwerp FC. In de Supercup tegen KV Mechelen was hij bedrijvig en liet hij zich opmerken. De Zweed voelde zich meteen in zijn sas op de Bosuil, hij showde zijn traptechniek en kwam een paar keer dichtbij een doelpunt. Hij nam ook initiatief door alle corners op te eisen, wat durven is als een nieuwkomer. “Als hij zo blijft spelen, is hij een absolute meerwaarde voor de Jupiler Pro League”, schreef Het Laatste Nieuws over de veelbelovende zomertransfer van Antwerp. “Ondrejka liet al mooie dingen zien. Zijn techniek zit goed, hij is snel en in het doorjagen, typisch voor het Antwerp onder Van Bommel, deel hij al goed mee”, zei Patrick Goots in Gazet van Antwerpen.

Ondrejka wordt een meerwaarde voor de JPL

Meest recent

'Twee vliegen in één klap: Club Brugge rondt huiswerk af'

Maandag stelde Club Brugge met Hanbeom Lee een nieuwe verdediger voor, dinsdag is het wellicht de ...

174
174
'Anderlecht gooit remmen los: Bruno op wenken bediend'

Helemaal zeker is het nog niet, maar met de kwalificatie voor de derde voorronde van de Europa ...

277
277
'Code rood in Genk: Club all-in voor Adedeji-Sternberg'

Het beloofde dé soap van de zomer te worden, maar de afgelopen weken bleef het enigszins stil ...

565
565
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: nieuw record wenkt'

Na de verloren Supercup schakelt Club Brugge stilaan een versnelling hoger op de transfermarkt, want ...

718
718
Brandon Mechele raakt Club-supporters vol in het hart

Brandon Mechele beleeft de mooiste weken uit zijn carrière én zijn privéleven. ...

445
445
Nieuwe bondscoach Nederland: grote Van Gaal-wending

Het is ondertussen al ruim een maand geleden dat Ronald Koeman uitzwaaide als bondscoach en ...

127
127
'Club Brugge raast door: duurste aanwinst van zomermercato'

Club Brugge heeft maandag zijn nieuwste verdediger Han-beom Lee voorgesteld. En ook de vijfde grote ...

544
544
Bruno beukt deur open: extra toptransfer Anderlecht?

RSC Anderlecht haalde inmiddels een viertal directe aanwinsten in huis. Maar daarmee zit het ...

609
609
"Hij heeft geen plafond" - Leko onthult volgende Club-cashbom

Club Brugge zag in het tussenseizoen weer verschillende spelers richting de Europese topcompetities ...

663
663
Beslissing valt: 'De Bruyne kiest club voor volgend seizoen'

Voor Kevin De Bruyne zit de vakantieperiode er alweer op. Deze week hervat de Rode Duivel de ...

153
153
‘Anderlecht schiet raak: bekerheld voor stuntprijs’

Anderlecht heeft een opvallende opportuniteit gevonden op de transfermarkt. De bekerheld in kwestie ...

956
956
'Club Brugge loopt blauwtje: streep door toptarget'

Plots gaat het snel bij Club Brugge, dat na verdediger Lee Hanbeom eerstdaags wellicht ook ...

398
398
Antwerp slaat toe: T1 voorgesteld, duo medisch gekeurd

Antwerp begint zondag aan de nieuwe campagne met een thuismatch tegen SK Beveren. Mét een ...

278
278
'Club Brugge laat titularis gaan: prijskaartje bekend'

Club Brugge trekt tegenwoordig alsmaar vaker de kaart van de jeugd, maar niet iedereen slaagt erin ...

447
447
Anderlecht maakt uitgaande transfer wereldkundig

Donderdag is het alweer van moeten voor RSC Anderlecht, dat in de derde voorronde van de Europa ...

649
649
'Club op toerental: vijfde zomeraanwinst gespot in Brugge'

Club Brugge maakte eerder op de dag officieel de komst van Lee Hanbeom bekend. Op inkomend vlak ...

693
693
Ophefmakende zedenzaak Spanje schokt ook Real Madrid-ster

Raúl Asencio beleefde de voorbije maanden zijn grote doorbraak bij Real Madrid en maakte ook ...

149
149
Lommel SK pakt uit met transfer ex-speler van KRC Genk

Lommel SK duwt stevig door op de transfermarkt. De promovendus in de Jupiler Pro League heeft een ...

67
67
Wilmots succesvol bij Standard: "Belde mij vorig jaar al"

Standard zat zeker niet stil deze transferperiode. Marc Wilmots wist jonge krachten te halen, maar ...

254
254
'Anderlecht staat open voor vertrek twee opvallende namen'

Bij RSC Anderlecht staat er nog het een ander te gebeuren de komende weken. Er moet nog versterking ...

1172
1172
Westerlo maakt volgende nieuwe speler officieel bekend

KVC Westerlo heeft zoals VoetbalNieuws jullie eerder meedeelde weten toe te slaan op de ...

59
59
Van Bronckhorst verrast met Club Brugge-verhaal

Dévy Rigaux zette Robin van Persie op straat bij Feyenoord en verving hem door Giovanni van ...

511
511
"Anderlecht? Hij laat alvast een goede indruk achter"

RSC Anderlecht wil dit seizoen eindelijk weer eens een goed en positief seizoen hebben. Kwalificatie ...

472
472
Antwerp teert op revanche: van Vandenhaute tot Frey

Royal Antwerp FC heeft met Wouter Vandenhaute een nieuwe eigenaar. Maar wat zal de Great Old waard ...

399
399
'Zulte Waregem biedt half miljoen euro op international'

Zulte Waregem kijkt vooral naar het buitenland om nieuwe spelers te halen. Volgens buitenlandse ...

332
332

Meer sportnieuws