‘Brutale aanvaller’ zet hiërarchie bij Antwerp op zijn kop

717
‘Brutale aanvaller’ zet hiërarchie bij Antwerp op zijn kop

Het Nieuwsblad catalogeerde de transfer van Jacob Ondrejka niet als een versterking met directe impact, maar de krant zal zijn mening moeten bijstellen want de Zweed heeft zich in sneltempo ontwikkeld tot een serieuze kandidaat om een basisplaats op te eisen bij Antwerp FC. Het was een slimme zet van Antwerp FC om Ondrejka op precies het juiste moment een contract te laten ondertekenen bij de club, gezien de groeiende buitenlandse interesse in de ‘brutale’ aanvaller. Volgens Marc Overmars deed Antwerp een “slagje” bij de transfer van Ondrejka en belooft hij nu al een meerwaarde te zijn voor de Jupiler Pro League.

LEES OOK: Sprankel hoop voor Antwerp: "Geen enkele speler ..."

‘Brutale’ aanvaller

Antwerp FC heeft in april al zijn eerste zomertransfer voor het nieuwe seizoen afgerond door Jacob Ondrejka vast te leggen. Voor een bedrag van anderhalf miljoen euro werd de Zweedse flankaanvaller aangetrokken, een resultaat van het nieuwe en uitgebreide scoutingbeleid onder leiding van Marc Overmars. Bij IF Elfsborg stond Ondrejka bekend als een beweeglijke aanvaller, sterk in één-tegen-één duels en in staat om zowel naar links als naar rechts uit te wijken. “Hij is ook een beetje brutaal in duels, wat hem een beetje vervelend maakt om tegenover te staan”, zei ex-ploegmaat Johan Larsson over hem.



Vorig jaar wist Jacob Ondrejka zich op een andere ‘brutale’ manier te onderscheiden toen hij het winnende doelpunt scoorde in de halve finale van de Zweedse beker tegen IFK Göteborg. De 20-jarige voetballer vierde zijn doelpunt uitbundig en ostentatief voor de tribune van de meegereisde supporters van Göteborg. Zijn provocatieve actie kon op gemengde reacties rekenen, maar het illustreerde wel zijn uitdagende, gedurfde en stoutmoedige karakter. “Ik vind het leuk als er een beetje rivaliserende sfeer is. Je krijgt dan adrenaline. Het is alsof je meer opgewonden bent als je ‘shit’ hoort”, zei hij daar zelf over in de Zweedse pers.

“Ondrejka Geen directe versterking”

Met al die veelbelovende eigenschappen die Jacob Ondrejka bezit, lijkt de flankaanvaller alles in huis te hebben om een geliefde speler te worden op de Bosuil. Ondanks de positieve vooruitzichten, werden de verwachtingen rond zijn transfer naar Antwerp FC enigszins getemperd. Het Nieuwsblad meldde bijvoorbeeld eerder dat zijn komst niet meteen als een versterking met directe impact moet gecatalogeerd worden, maar eerder als een investering in de toekomst die een aanpassingsperiode nodig kan hebben, iets wat we in het verleden vaker hebben gezien in België bij spelers uit Scandinavië.

Journalist Petter Landén van Expressen vergelijkt Jacob Ondrejka qua speelstijl met Christian Wilhelmsson, maar hij benadrukt tegelijkertijd dat men niet moet verwachten dat Ondrejka meteen de nieuwe Gouden Schoen zal worden. Feit is wel dat Ondrejka een indrukwekkende ontwikkeling doormaakte kort na de aankondiging van zijn transfer naar Antwerp FC op 18 april. Bij IF Elfsborg blonk hij uit in de laatste 9 competitiewedstrijden, waarbij hij 5 doelpunten scoorde en 4 assists leverde, waardoor zijn marktwaarde zowaar verdubbelde van 1,2 miljoen euro naar 2,5 miljoen euro.



Het was een slimme zet van Antwerp FC om Jacob Ondrejka op precies het juiste moment een contract te laten ondertekenen bij de club, gezien de groeiende buitenlandse interesse in de talentvolle aanvaller. “Net op tijd”, moest ook Marc Overmars beamen in een interview met Gazet van Antwerpen. “De timing was perfect. Na zijn transfer begon hij ook te scoren. Naar hem ben ik ook heel benieuwd”, aldus de technisch directeur van Antwerp. Door de indrukwekkende evolutie van Ondrejka bij IF Elfsborg namen de verwachtingen rond Ondrejka begrijpelijkerwijs gestaag toe in en rond de Bosuil.

Antwerp slaat slagje met Ondrejka

Jacob Ondrejka maakte meteen een positieve indruk bij zijn aankomst bij Antwerp FC. Tijdens de trainingen toonde hij zijn verfijnde traptechniek, soms zelfs vanuit een centrale positie, en liet hij zijn talent zien tijdens de wedstrijdvormen. Mark van Bommel had als doel om Ondrejka zo snel mogelijk te laten begrijpen hoe zijn ploeg speelt. De coach nam de tijd om te corrigeren, te sturen, positieve coaching te geven en beelden te laten zien om hem te helpen het systeem te begrijpen. Ondrejka was zeer ontvankelijk voor de input van Van Bommel, omdat hij die instructies meteen goed oppakte. Gazet van Antwerpen merkte zelfs op tijdens de terugblik op de zomerstage dat Ondrejka de nieuwkomer was die het dichtst aanleunt tegen de type-elf.

Het Nieuwsblad
catalogeerde de transfer van Jacob Ondrejka niet als een versterking met directe impact, maar de krant zal zijn mening moeten bijstellen want de Zweed heeft zich in sneltempo ontwikkeld tot een serieuze kandidaat om een basisplaats op te eisen bij Antwerp FC. De 20-jarige heeft het voordeel dat hij zowel op de linkerflank, de rechterflank als op de nummer tien kan spelen. Tijdens de oefenwedstrijd tegen Hertha BSC maakte Ondrejka een uitstekende indruk en hij toonde zich doelgericht. “Daar hebben we een slagje geslagen”, zei Marc Overmars aan Het Nieuwsblad. “Die jongen kan heel goed voetballen. Hij zal zeker een meerwaarde betekenen”, zei Toby Alderweireld.



Jacob Ondrejka heeft de veelbelovende en positieve lijn van de voorbereiding voortgezet in zijn eerste officiële wedstrijd voor Antwerp FC. In de Supercup tegen KV Mechelen was hij bedrijvig en liet hij zich opmerken. De Zweed voelde zich meteen in zijn sas op de Bosuil, hij showde zijn traptechniek en kwam een paar keer dichtbij een doelpunt. Hij nam ook initiatief door alle corners op te eisen, wat durven is als een nieuwkomer. “Als hij zo blijft spelen, is hij een absolute meerwaarde voor de Jupiler Pro League”, schreef Het Laatste Nieuws over de veelbelovende zomertransfer van Antwerp. “Ondrejka liet al mooie dingen zien. Zijn techniek zit goed, hij is snel en in het doorjagen, typisch voor het Antwerp onder Van Bommel, deel hij al goed mee”, zei Patrick Goots in Gazet van Antwerpen.

🚀

Ondrejka wordt een meerwaarde voor de JPL

Meest recent

Vertonghen schaakmat gezet: straffe beelden duiken op

Jan Vertonghen zit zeker niet stil na zijn voetbalcarrière. De voormalig Rode Duivel liep al ...

2
2
Bruno onthult basiself: zeven wissels tegenover bekerduel

RSC Anderlecht staat donderdagavond onder behoorlijke druk. Na de recente 0 op 6 moet Paars-Wit in ...

21
21
'Belgische Pirlo': Italië in ban van metamorfose De Bruyne

Nadat hij afgelopen weekend nog geviseerd werd, heeft Kevin De Bruyne indruk gemaakt in de Champions ...

35
35
Jan Boskamp tot tranen toe beroert: verhaal raakt héél diep

Wie Jan Boskamp kent, weet dat achter die norse blik een man schuilt die bij voetbalfans bijzonder ...

36
36
Club Brugge op koers in UCL: droomaffiche in 1/8ste finales?

Club Brugge blijft hoge toppen scheren in de Champions League. Een week na de stuntzege op ...

83
83
‘Real Madrid slaat toe: Rode Duivel wordt nieuwe Courtois’

Thibaut Courtois zegt dat hij de Rode Duivels overslaat om bij Real Madrid zijn plaats te ...

200
200
Vitor Bruno onder druk gezet: steunpilaar spreekt zich uit

RSC Anderlecht kruist donderdagavond de degens met het Poolse Jagiellonia Bialystok. Het kan dan ...

349
349
Vanhaezebrouck beoordeelt Club Brugge: "Meeval van ref"

Een week na de stunt in San Siro boekte Club Brugge een nieuwe overwinning in de Champions League. ...

390
390
Anderlecht in crisisstemming: dagen Bruno al geteld?

Na de bekerblamage tegen Beerschot kan RSC Anderlecht straks in Polen maar beter winnen van ...

193
193
Genk blijft gaan: volgend goudhaantje verlengt contract

KRC Genk is dit seizoen niet in Europa actief, maar dat betekent niet dat er doordeweeks niks te ...

68
68
Club Brugge mag dromen: computer voorspelt CL-stunt

Na drie speeldagen in de Champions League zit Club Brugge al aan zes punten. Hoewel niemand in Jan ...

291
291
Anderlecht krijgt extra opsteker uit ziekenboeg

Met het mes op de keel neemt RSC Anderlecht het op speeldag drie van de Europa League straks tegen ...

119
119
Revelatie bij Club Brugge: dure topaankoop in nesten

In de eerste helft liep het niet van een leien dakje, maar uiteindelijk werd het voor Club Brugge ...

287
287
Bruno blijft roteren: vier wijzigingen bij Anderlecht

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Polen, waar er veel druk op de ketel staat voor Vitor Bruno en ...

399
399
Leko leert lesje: duo valt door de mand bij Club Brugge

Club Brugge zit op een roze wolk na een nieuwe galavertoning in de Champions League, al is Ivan Leko ...

452
452
Club slaat Mechele met verstomming: fans gaan uit hun dak

Een gebroken neus houdt Brandon Mechele niet tegen. Amper een week nadat de verdediger van Club ...

205
205
SK Beveren pakt uit en geeft jonge middenvelder kans

SK Beveren veroverde vorig seizoen met overmacht de titel in de Challenger Pro League en is ook in ...

45
45
Kassa rinkelt: Club op koers voor nóg grotere CL-jackpot

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League. Nadat het woensdagavond ...

301
301
Marc Coucke slaat hard toe aan kust: dit bedrag betaalt hij

Marc Coucke blijft de investeringen opstapelen. De ondernemer is in voetbalmiddens uiteraard vooral ...

80
80
'Nieuwe saillante details affaire-Ronaldo lekken uit'

De Portugese voetbalwereld daverde de voorbije weken op zijn grondvesten. Aanvoerder en vedette ...

84
84
Europese domper voor fans: STVV onderneemt actie

STVV begon zijn campagne in de Conference League uitstekend met een zege tegen Iberia en hoopt om ...

38
38
Patro verrast compleet met nieuwe functie Nilis

Luc Nilis is nog steeds één van de meest iconische spitsen die België ooit ...

251
251
Courtois onthult: "Bij deze club wil ik carrière afsluiten"

Real Madrid boekte woensdagavond in de Champions League uiteindelijk een vlotte zege tegen RB ...

144
144
Club binnen 2 weken al zo goed als zeker van kwalificatie?

In drie van de laatste vier seizoenen wist Club Brugge door te stoten tot de knock-outfase van de ...

263
263
Kogel door de kerk: Gunnarsdottir ontslagen bij Red Flames

De Red Flames liepen deze maand tegen een enorme domper aan, want nadat ze in een tweeluik ...

97
97

Meer sportnieuws