‘Brutale aanvaller’ zet hiërarchie bij Antwerp op zijn kop

717
‘Brutale aanvaller’ zet hiërarchie bij Antwerp op zijn kop

Het Nieuwsblad catalogeerde de transfer van Jacob Ondrejka niet als een versterking met directe impact, maar de krant zal zijn mening moeten bijstellen want de Zweed heeft zich in sneltempo ontwikkeld tot een serieuze kandidaat om een basisplaats op te eisen bij Antwerp FC. Het was een slimme zet van Antwerp FC om Ondrejka op precies het juiste moment een contract te laten ondertekenen bij de club, gezien de groeiende buitenlandse interesse in de ‘brutale’ aanvaller. Volgens Marc Overmars deed Antwerp een “slagje” bij de transfer van Ondrejka en belooft hij nu al een meerwaarde te zijn voor de Jupiler Pro League.

‘Brutale’ aanvaller

Antwerp FC heeft in april al zijn eerste zomertransfer voor het nieuwe seizoen afgerond door Jacob Ondrejka vast te leggen. Voor een bedrag van anderhalf miljoen euro werd de Zweedse flankaanvaller aangetrokken, een resultaat van het nieuwe en uitgebreide scoutingbeleid onder leiding van Marc Overmars. Bij IF Elfsborg stond Ondrejka bekend als een beweeglijke aanvaller, sterk in één-tegen-één duels en in staat om zowel naar links als naar rechts uit te wijken. “Hij is ook een beetje brutaal in duels, wat hem een beetje vervelend maakt om tegenover te staan”, zei ex-ploegmaat Johan Larsson over hem.



Vorig jaar wist Jacob Ondrejka zich op een andere ‘brutale’ manier te onderscheiden toen hij het winnende doelpunt scoorde in de halve finale van de Zweedse beker tegen IFK Göteborg. De 20-jarige voetballer vierde zijn doelpunt uitbundig en ostentatief voor de tribune van de meegereisde supporters van Göteborg. Zijn provocatieve actie kon op gemengde reacties rekenen, maar het illustreerde wel zijn uitdagende, gedurfde en stoutmoedige karakter. “Ik vind het leuk als er een beetje rivaliserende sfeer is. Je krijgt dan adrenaline. Het is alsof je meer opgewonden bent als je ‘shit’ hoort”, zei hij daar zelf over in de Zweedse pers.

“Ondrejka Geen directe versterking”

Met al die veelbelovende eigenschappen die Jacob Ondrejka bezit, lijkt de flankaanvaller alles in huis te hebben om een geliefde speler te worden op de Bosuil. Ondanks de positieve vooruitzichten, werden de verwachtingen rond zijn transfer naar Antwerp FC enigszins getemperd. Het Nieuwsblad meldde bijvoorbeeld eerder dat zijn komst niet meteen als een versterking met directe impact moet gecatalogeerd worden, maar eerder als een investering in de toekomst die een aanpassingsperiode nodig kan hebben, iets wat we in het verleden vaker hebben gezien in België bij spelers uit Scandinavië.

Journalist Petter Landén van Expressen vergelijkt Jacob Ondrejka qua speelstijl met Christian Wilhelmsson, maar hij benadrukt tegelijkertijd dat men niet moet verwachten dat Ondrejka meteen de nieuwe Gouden Schoen zal worden. Feit is wel dat Ondrejka een indrukwekkende ontwikkeling doormaakte kort na de aankondiging van zijn transfer naar Antwerp FC op 18 april. Bij IF Elfsborg blonk hij uit in de laatste 9 competitiewedstrijden, waarbij hij 5 doelpunten scoorde en 4 assists leverde, waardoor zijn marktwaarde zowaar verdubbelde van 1,2 miljoen euro naar 2,5 miljoen euro.



Het was een slimme zet van Antwerp FC om Jacob Ondrejka op precies het juiste moment een contract te laten ondertekenen bij de club, gezien de groeiende buitenlandse interesse in de talentvolle aanvaller. “Net op tijd”, moest ook Marc Overmars beamen in een interview met Gazet van Antwerpen. “De timing was perfect. Na zijn transfer begon hij ook te scoren. Naar hem ben ik ook heel benieuwd”, aldus de technisch directeur van Antwerp. Door de indrukwekkende evolutie van Ondrejka bij IF Elfsborg namen de verwachtingen rond Ondrejka begrijpelijkerwijs gestaag toe in en rond de Bosuil.

Antwerp slaat slagje met Ondrejka

Jacob Ondrejka maakte meteen een positieve indruk bij zijn aankomst bij Antwerp FC. Tijdens de trainingen toonde hij zijn verfijnde traptechniek, soms zelfs vanuit een centrale positie, en liet hij zijn talent zien tijdens de wedstrijdvormen. Mark van Bommel had als doel om Ondrejka zo snel mogelijk te laten begrijpen hoe zijn ploeg speelt. De coach nam de tijd om te corrigeren, te sturen, positieve coaching te geven en beelden te laten zien om hem te helpen het systeem te begrijpen. Ondrejka was zeer ontvankelijk voor de input van Van Bommel, omdat hij die instructies meteen goed oppakte. Gazet van Antwerpen merkte zelfs op tijdens de terugblik op de zomerstage dat Ondrejka de nieuwkomer was die het dichtst aanleunt tegen de type-elf.

Het Nieuwsblad
catalogeerde de transfer van Jacob Ondrejka niet als een versterking met directe impact, maar de krant zal zijn mening moeten bijstellen want de Zweed heeft zich in sneltempo ontwikkeld tot een serieuze kandidaat om een basisplaats op te eisen bij Antwerp FC. De 20-jarige heeft het voordeel dat hij zowel op de linkerflank, de rechterflank als op de nummer tien kan spelen. Tijdens de oefenwedstrijd tegen Hertha BSC maakte Ondrejka een uitstekende indruk en hij toonde zich doelgericht. “Daar hebben we een slagje geslagen”, zei Marc Overmars aan Het Nieuwsblad. “Die jongen kan heel goed voetballen. Hij zal zeker een meerwaarde betekenen”, zei Toby Alderweireld.



Jacob Ondrejka heeft de veelbelovende en positieve lijn van de voorbereiding voortgezet in zijn eerste officiële wedstrijd voor Antwerp FC. In de Supercup tegen KV Mechelen was hij bedrijvig en liet hij zich opmerken. De Zweed voelde zich meteen in zijn sas op de Bosuil, hij showde zijn traptechniek en kwam een paar keer dichtbij een doelpunt. Hij nam ook initiatief door alle corners op te eisen, wat durven is als een nieuwkomer. “Als hij zo blijft spelen, is hij een absolute meerwaarde voor de Jupiler Pro League”, schreef Het Laatste Nieuws over de veelbelovende zomertransfer van Antwerp. “Ondrejka liet al mooie dingen zien. Zijn techniek zit goed, hij is snel en in het doorjagen, typisch voor het Antwerp onder Van Bommel, deel hij al goed mee”, zei Patrick Goots in Gazet van Antwerpen.

Ondrejka wordt een meerwaarde voor de JPL

Meest recent

Uitblinker Lavia uit frustratie na Franse comeback

De Rode Duivels kwamen tegen Frankrijk op voorsprong dankzij Dodi Lukebakio. Vooral de pass van ...

36
36
Ngoy verbaast met reactie na Frankrijk – België

België nam het in het Stade de France op tegen Frankrijk. De Rode Duivels, zonder Youri ...

65
65
Castagne ziet groot probleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels stonden voor tegen Frankrijk, maar uiteindelijk kwam de klasse van de formatie van ...

53
53
Italië pakt winst tegen Turkije: België plots in gevarenzone

De Rode Duivels stonden lange tijd op een 0-1 voorsprong tegen Frankrijk, maar uiteindelijk kreeg ...

72
72
Rode Duivels kopje onder na straffe masterclass Frankrijk

De Rode Duivels namen het een tweede keer op korte tijd op tegen Frankrijk. Zinedine Zidane en ...

133
133
Revelatie en tóch domper bij Rode Duivels: “Goud waard”

De Rode Duivels gingen de rust in met een 0-1 voorsprong in het Stade de France. Dodi Lukebakio ...

98
98
Club Brugge grijnst: Forbs keert terug met extra motivatie

Club Brugge zal in de loop van deze week zijn internationals weer verwelkomen. Carlos Forbs keert ...

125
125
België leidt in Parijs! Franse fans worden wild van één Duivel

De Rode Duivels kruisen maandagavond voor de tweede keer op één week tijd de degens ...

133
133
'Principe-akkoord Harry Kane bereikt: contract tot 2029'

Harry Kane blijft ook dit seizoen de doelpunten aan mekaar rijgen. Logisch dus dat de Engelse spits ...

48
48
Saelemaekers krijgt klappen: gruwelijk verdict bij Milan

Het zijn zware dagen voor Alexis Saelemaekers. Bondscoach Mark van Bommel liet de winger van AC ...

50
50
'Club op scherp gezet: Seys op vierkoppig verlanglijstje'

Joaquin Seys start maandagavond in de basiself van de Rode Duivels tegen Frankrijk. Een goede test ...

243
243
'Afwezige Duivel grote verliezer: aftocht onder Van Bommel'

Maandagavond wacht nog een bezoek aan Frankrijk, maar voorlopig hebben de Rode Duivels een geslaagd ...

368
368
De 11 namen: Van Bommel pakt uit met verrassing van formaat

Om het vierluik in de Nations League af te ronden nemen de Rode Duivels het zo dadelijk op tegen ...

300
300
Thorup experimenteert: opvallende wissels in Genk?

Met een magere negen op 21 schoot KRC Genk voor de interlandbreak niet bepaald vlot uit de ...

163
163
Jean-Marie Pfaff compleet verrast door brutale diefstal

Jean-Marie Pfaff heeft de voorbije jaren heel wat meegemaakt. Zijn vrouw Carmen kreeg een ...

99
99
Rampscenario voor Club Brugge: miljoenen de vuilbak in

Niet alleen moet Nicolo Tresoldi het transferrecord volgende zomer opnieuw aan diggelen slaan, met ...

267
267
Voetbalbond maakt scheidsrechters speeldag 8 bekend

Alle ogen zijn straks eerst nog even op de Rode Duivels gericht, maar komend weekend gaat de bal ...

145
145
Twee keer in één week: tijdbom bij de Rode Duivels

Kevin De Bruyne (35) ging op vijf dagen tijd twee keer door het lint. Maandag vloekte hij tegen de ...

259
259
Smets geeft gigantische ambities Belgische beloften prijs

De sfeer bij de Belgische beloften is uitstekend in aanloop naar de beslissende wedstrijd voor een ...

80
80
"Zegt meer over hem" - Red Flames sluiten Deschacht-saga

De Red Flames spelen in de WK-kwalificatiereeks tegen Polen. De Belgische dames trekken met ...

53
53
Van Bommel pakt het héél anders aan dan Klopp & co

De Rode Duivels werken vanavond hun vierde partij in elf dagen af. Het is daarom best opvallend dat ...

115
115
Van VRT naar VTM: Ruben Van Gucht deelt stevige tik uit

Ruben Van Gucht zorgde tijdens Happy Hour voor een opvallend moment. Wat eerst als een gewone ...

183
183
Mahrez vindt na maanden zoeken nieuwe club

Riyad Mahrez heeft een nieuwe club gevonden. De Algerijnse flankaanvaller heeft zijn handtekening ...

34
34
Bertaccini zet volgende stap: transfer in aantocht?

Adriano Bertaccini zit op een zijspoor bij RSC Anderlecht. De aanvaller is duidelijk vierde spits in ...

295
295
AA Gent legt verdediger langer onder contract

AA Gent haalde de afgelopen jaren een karrenvracht aan Afrikaanse spelers in huis. De meesten werden ...

51
51

Meer sportnieuws