‘Brutale aanvaller’ zet hiërarchie bij Antwerp op zijn kop

717
‘Brutale aanvaller’ zet hiërarchie bij Antwerp op zijn kop

Het Nieuwsblad catalogeerde de transfer van Jacob Ondrejka niet als een versterking met directe impact, maar de krant zal zijn mening moeten bijstellen want de Zweed heeft zich in sneltempo ontwikkeld tot een serieuze kandidaat om een basisplaats op te eisen bij Antwerp FC. Het was een slimme zet van Antwerp FC om Ondrejka op precies het juiste moment een contract te laten ondertekenen bij de club, gezien de groeiende buitenlandse interesse in de ‘brutale’ aanvaller. Volgens Marc Overmars deed Antwerp een “slagje” bij de transfer van Ondrejka en belooft hij nu al een meerwaarde te zijn voor de Jupiler Pro League.

LEES OOK: Antwerp-aanwinst zakt door ijs: "Ongelooflijk hoe moeilijk"

‘Brutale’ aanvaller

Antwerp FC heeft in april al zijn eerste zomertransfer voor het nieuwe seizoen afgerond door Jacob Ondrejka vast te leggen. Voor een bedrag van anderhalf miljoen euro werd de Zweedse flankaanvaller aangetrokken, een resultaat van het nieuwe en uitgebreide scoutingbeleid onder leiding van Marc Overmars. Bij IF Elfsborg stond Ondrejka bekend als een beweeglijke aanvaller, sterk in één-tegen-één duels en in staat om zowel naar links als naar rechts uit te wijken. “Hij is ook een beetje brutaal in duels, wat hem een beetje vervelend maakt om tegenover te staan”, zei ex-ploegmaat Johan Larsson over hem.



Vorig jaar wist Jacob Ondrejka zich op een andere ‘brutale’ manier te onderscheiden toen hij het winnende doelpunt scoorde in de halve finale van de Zweedse beker tegen IFK Göteborg. De 20-jarige voetballer vierde zijn doelpunt uitbundig en ostentatief voor de tribune van de meegereisde supporters van Göteborg. Zijn provocatieve actie kon op gemengde reacties rekenen, maar het illustreerde wel zijn uitdagende, gedurfde en stoutmoedige karakter. “Ik vind het leuk als er een beetje rivaliserende sfeer is. Je krijgt dan adrenaline. Het is alsof je meer opgewonden bent als je ‘shit’ hoort”, zei hij daar zelf over in de Zweedse pers.

“Ondrejka Geen directe versterking”

Met al die veelbelovende eigenschappen die Jacob Ondrejka bezit, lijkt de flankaanvaller alles in huis te hebben om een geliefde speler te worden op de Bosuil. Ondanks de positieve vooruitzichten, werden de verwachtingen rond zijn transfer naar Antwerp FC enigszins getemperd. Het Nieuwsblad meldde bijvoorbeeld eerder dat zijn komst niet meteen als een versterking met directe impact moet gecatalogeerd worden, maar eerder als een investering in de toekomst die een aanpassingsperiode nodig kan hebben, iets wat we in het verleden vaker hebben gezien in België bij spelers uit Scandinavië.

Journalist Petter Landén van Expressen vergelijkt Jacob Ondrejka qua speelstijl met Christian Wilhelmsson, maar hij benadrukt tegelijkertijd dat men niet moet verwachten dat Ondrejka meteen de nieuwe Gouden Schoen zal worden. Feit is wel dat Ondrejka een indrukwekkende ontwikkeling doormaakte kort na de aankondiging van zijn transfer naar Antwerp FC op 18 april. Bij IF Elfsborg blonk hij uit in de laatste 9 competitiewedstrijden, waarbij hij 5 doelpunten scoorde en 4 assists leverde, waardoor zijn marktwaarde zowaar verdubbelde van 1,2 miljoen euro naar 2,5 miljoen euro.



Het was een slimme zet van Antwerp FC om Jacob Ondrejka op precies het juiste moment een contract te laten ondertekenen bij de club, gezien de groeiende buitenlandse interesse in de talentvolle aanvaller. “Net op tijd”, moest ook Marc Overmars beamen in een interview met Gazet van Antwerpen. “De timing was perfect. Na zijn transfer begon hij ook te scoren. Naar hem ben ik ook heel benieuwd”, aldus de technisch directeur van Antwerp. Door de indrukwekkende evolutie van Ondrejka bij IF Elfsborg namen de verwachtingen rond Ondrejka begrijpelijkerwijs gestaag toe in en rond de Bosuil.

Antwerp slaat slagje met Ondrejka

Jacob Ondrejka maakte meteen een positieve indruk bij zijn aankomst bij Antwerp FC. Tijdens de trainingen toonde hij zijn verfijnde traptechniek, soms zelfs vanuit een centrale positie, en liet hij zijn talent zien tijdens de wedstrijdvormen. Mark van Bommel had als doel om Ondrejka zo snel mogelijk te laten begrijpen hoe zijn ploeg speelt. De coach nam de tijd om te corrigeren, te sturen, positieve coaching te geven en beelden te laten zien om hem te helpen het systeem te begrijpen. Ondrejka was zeer ontvankelijk voor de input van Van Bommel, omdat hij die instructies meteen goed oppakte. Gazet van Antwerpen merkte zelfs op tijdens de terugblik op de zomerstage dat Ondrejka de nieuwkomer was die het dichtst aanleunt tegen de type-elf.

Het Nieuwsblad
catalogeerde de transfer van Jacob Ondrejka niet als een versterking met directe impact, maar de krant zal zijn mening moeten bijstellen want de Zweed heeft zich in sneltempo ontwikkeld tot een serieuze kandidaat om een basisplaats op te eisen bij Antwerp FC. De 20-jarige heeft het voordeel dat hij zowel op de linkerflank, de rechterflank als op de nummer tien kan spelen. Tijdens de oefenwedstrijd tegen Hertha BSC maakte Ondrejka een uitstekende indruk en hij toonde zich doelgericht. “Daar hebben we een slagje geslagen”, zei Marc Overmars aan Het Nieuwsblad. “Die jongen kan heel goed voetballen. Hij zal zeker een meerwaarde betekenen”, zei Toby Alderweireld.



Jacob Ondrejka heeft de veelbelovende en positieve lijn van de voorbereiding voortgezet in zijn eerste officiële wedstrijd voor Antwerp FC. In de Supercup tegen KV Mechelen was hij bedrijvig en liet hij zich opmerken. De Zweed voelde zich meteen in zijn sas op de Bosuil, hij showde zijn traptechniek en kwam een paar keer dichtbij een doelpunt. Hij nam ook initiatief door alle corners op te eisen, wat durven is als een nieuwkomer. “Als hij zo blijft spelen, is hij een absolute meerwaarde voor de Jupiler Pro League”, schreef Het Laatste Nieuws over de veelbelovende zomertransfer van Antwerp. “Ondrejka liet al mooie dingen zien. Zijn techniek zit goed, hij is snel en in het doorjagen, typisch voor het Antwerp onder Van Bommel, deel hij al goed mee”, zei Patrick Goots in Gazet van Antwerpen.

Ondrejka wordt een meerwaarde voor de JPL

Meest recent

Henry verbaast en duidt favoriet voor Gouden Bal aan

Deze week maakte organisator France Football de 30 kanshebbers bekend voor de Gouden Bal. Op 26 ...

23
23
Zal Club spijt krijgen? "Hij had kunnen doorbreken"

Club Brugge zag de kassa in de zomer weer stevig rinkelen. Dat gebeurde niet alleen door de verkoop ...

74
74
'Club moet in januari vrezen: strijd om Tresoldi weer los'

Dinsdag tegen Aston Villa bleek dat Club Brugge nog niet op zijn sterkst staat na een bewogen ...

59
59
Onrust over Karetsas: "Dit is echt een domper"

Het debuut van Konstantinos Karetsas in de Champions League is er één in mineur ...

70
70
TRANSFERUURTJE: 'Club greep naast twee kleppers, clubs vingen bot bij RSCA'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

242
242
Antwerp grijpt meteen in na vertrek Marc Overmars

Marc Overmars legt per direct zijn functies neer bij Royal Antwerp FC, dat liet de Nederlander weten ...

398
398
Refs volgende speeldag bekend: twee knappe affiches

Club Brugge verloor dinsdagavond in de Champions League van Aston Villa, maar een nieuwe speeldag in ...

70
70
Club Brugge nog niet op zijn best: "Aston Villa won verdiend"

Club Brugge verloor met 2-3 van Aston Villa. Blauw-Zwart speelde een zeer zwakke eerst en een betere ...

140
140
Bom bij Antwerp: Marc Overmars vertrekt per direct

Een bom is ontploft bij Royal Antwerp FC. Sportieve baas Marc Overmars is per direct weg. De ...

368
368
Afscheid van een icoon: KRC Genk eert clubheld

Bij KRC Genk nemen ze komend weekend officieel afscheid van één van de absolute ...

130
130
"Club Brugge het Bayern van België? Gaat niet gebeuren"

Club Brugge gaat vanaf 2029 wellicht in een nieuw stadion van ruim 40.000 plaatsen voetballen. ...

388
388
(Un)Happy Hour? Van Gucht verwerkt ferme VTM-shock

Ruben Van Gucht krijgt een stevige realitycheck met zijn nieuwe talkshow Happy Hour. Het programma ...

85
85
Anderlecht komt met verrassend nieuws voor de fans

RSC Anderlecht heeft belangrijk nieuws meegedeeld voor de fans. Nadat ze de afgelopen maanden de ...

372
372
'Club Brugge ving bot bij FC Barcelona en Arsenal'

Club Brugge haalde Yann Sommer gratis naar het Jan Breydelstadion. De Zwitser kreeg al veel lof, ...

337
337
Hatenboer: "Hij was de beste bij Anderlecht"

RSC Anderlecht haalde anderhalf jaar geleden Cedric Hatenboer voor de neus van PSV weg bij ...

605
605
Geurtje aan dure tegengoal Club: "Het was geen fairplay"

Het is Club Brugge niet gelukt om zijn Champions League-campagne op gang te trappen met een goed ...

478
478
Champions League-droom al in gevaar? Vanaken en co reageren

Club Brugge heeft ook dit jaar de ambitie om de League Phase van de Champions League te overleven. ...

126
126
Karl Vannieuwkerke deelt privénieuws dat iedereen raakt

Karl Vannieuwkerke lijkt een nieuwe, mooie fase in zijn leven te zijn ingegaan. De bekende ...

126
126
Pijnlijke avond Club Brugge: Alderweireld pakt zondebok aan

Club Brugge is in zijn eerste Champions League-wedstrijd meteen onderuit gegaan. Tegen Aston Villa ...

379
379
Mourinho en co lyrisch: "Courtois is beste ter wereld"

Real Madrid heeft zijn Champions League-campagne op gang getrapt met een cruciale zege. De ...

211
211
Engelse pers spaart 'zwak' Club Brugge niet na Villa-slipper

Club Brugge heeft in de Champions League niet de start genomen waar het op hoopte. In de eerste ...

551
551
Verhaeghe laat bom barsten bij Club Brugge: “Echt op”’

Bart Verhaeghe trekt hard aan de alarmbel over Jan Breydel. Club Brugge moet nog drie seizoenen ...

474
474
Leider Gent vloekt: transfervrije topdeal valt in water

De transfermarkt is in de meeste Europese voetballanden inmiddels gesloten. Maar transfervrije ...

331
331
Genadeloze 3 op 10: kranten messcherp voor 'puinhoop' bij Club

Club Brugge is met een valse noot aan zijn Champions League-campagne begonnen. Tegen Aston Villa ...

504
504
Courtois dropt bommetje: géén Nations League met Duivels

Thibaut Courtois speelde dinsdag opnieuw een puike wedstrijd in de Champions League met Real Madrid. ...

236
236

Meer sportnieuws