Louwagie voorspelt nieuwe tendens in België: "363 miljoen!"

door
Louwagie voorspelt nieuwe tendens in België:

CEO Michel Louwagie zag met lede ogen aan hoe de afgelopen jaren tal van Belgische clubs veel meer investeerden dan de Buffalo’s, ook al hadden ze inzake stabiele inkomsten nooit dergelijke bedragen opgetrokken. Hij voorspelt een nieuwe tendens in België de komende jaren.


Ploegen als KVC Westerlo, Cercle Brugge, OHL, Anderlecht, Antwerp en tal van andere eersteklassers maakten de afgelopen jaren stevige financiële verliezen. Ze werden dan gered door de rijke suikeroom die een kapitaalinjectie deed. Volgens Louwagie gaat dat veranderen.

"Tussen 2019 en 2022 zijn er in het Belgische voetbal 363 miljoen euro aan kapitaalsinjecties geweest in het Belgische voetbal. AA Gent staat daar niet tussen. Al zal dat wel komen. Eigenaar Sam Baro pompt immers dit jaar en volgend jaar in totaal 21 miljoen euro in de club. Toch zal het volgens Louwagie gaan stoppen met die financiële dopingverhalen.

LEES OOK: Max Dean gooit recht in de roos: Fans AA Gent smullen

150 miljoen euro verlies

"Om concurrentieel te blijven was dit nodig voor AA Gent. In 21-22 maakte het Belgische voetbal 150 miljoen euro verlies, in Nederland lag dat op 1 miljoen euro. In België gaan we maar verder en verder en we moesten dus iets ondernemen als AA Gent zijnde om de voeling niet te verliezen. We willen immers blijven meedraaien in de top vijf en een kapitaalsinjectie was dus meer dan nodig."

"Ik verwacht niet dat die kapitaalsinjecties gaan blijven duren en iedereen zal de tering naar de nering moeten zetten. De licentievoorwaarden zijn ook veranderd en iedereen moet naar een positief eigen vermogen gaan. We gaan het dus zoals de Nederlanders moeten aanpakken. Door die andere licentievoorwaarden zal het dus volgens mij anders gaan verlopen de komende jaren in België", aldus de CEO.

Goede zaak dat die injecties gaan stoppen?

Meest recent

Vermeeren kopje onder: Franse pers haalt botte bijl boven

Habib Beye heeft zijn debuut als hoofdcoach van Olympique Marseille helemaal gemist. Vrijdagavond ...

4
4
‘Code rood Anderlecht: basisspeler stoomt naar uitgang’

Anderlecht is bereid mee te werken aan een vertrek van een basisspeler, als de juiste voorwaarden op ...

166
166
Muilpeer voor pover Gent: "Ligt me zwaar op de maag"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

34
34
'Alarm Club Brugge: bliksemvertrek Tresoldi krijgt vorm'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Daarbij jongens die al een ...

135
135
'Trainersdossier Anderlecht: grandioze wending in de maak'

Ondertussen is het alweer een drietal weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd en van een nieuwe ...

315
315
'Simonis zeker niet Anderlecht: volgende club bekend'

Paul Simonis werd gelinkt aan RSC Anderlecht, maar de Nederlander zal zeker niet de nieuwe trainer ...

81
81
Presidentskandidaat FC Barcelona gaat voor megatransfer

Bij FC Barcelona gaat er weer een strijd losbarsten voor het presidentsschap van de club. Uiteraard ...

78
78
Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

In de Jupiler Pro League stond er met AA Gent tegen Cercle Brugge een heel belangrijk duel op het ...

135
135
Blijft Vrancken bij STVV? Coach geeft belangrijke update

Wouter Vrancken is bezig aan een fantastisch seizoen bij STVV. De Truienaars staan tweede en doen op ...

173
173
'Anderlecht baalt: Club Brugge deelde transferslag uit'

Club Brugge en RSC Anderlecht zijn de twee ploegen die dit seizoen het meest spendeerden aan ...

603
603
RSCA Futures pakt scalp Jong Genk, Club NXT onderuit

In de Challenger Pro League stonden er om 20u matchen op het programma. RSCA Futures ontving Jong ...

73
73
Renard verklaart met straffe verhalen mislukte wintermercato

RSC Anderlecht is verzwakt, en niet versterkt zoals CEO Kenneth Bornauw aanhaalde, uit de mercato ...

274
274
Zware domper Union SG: wéér speler wekenlang out

Zorgen bij Union SG. Daar krijgt trainer David Hubert de laatste tijd met de nodige blessures af te ...

85
85
Kritiek op Oosting neemt toe: coach bijt van zich af

Royal Antwerp FC staat voor een héél moeilijke parcours met matchen tegen Union SG en ...

142
142
Renard haalt na ontslag bij Anderlecht zéér hard uit

Olivier Renard werd onlangs ontslagen bij RSC Anderlecht. Dat was geen verrassing, want de sportief ...

849
849
‘Kompany stijf van woede: Bayern-ster drijft hem gek’

Vincent Kompany kookt van frustratie in München. Achter de schermen botst zijn plan op ...

108
108
Italiaanse legende looft Club-smaakmaker: topdeal in de maak

Club Brugge gaat komende zomer wellicht een halve basisploeg verliezen. Eén speler wordt ...

238
238
Anderlecht hakt knoop door: fans mogen 'dromen'

RSC Anderlecht zal in de mercato de fouten van de voorgaande mercato’s moeten herstellen. ...

522
522
Grote zorgen bij Antwerp: Boeckx geeft pijnpunt prijs

Het gaat van kwaad naar erger bij Royal Antwerp FC. Van een topploeg naar een team dat moet gaan ...

142
142
Rooney geeft topclub raad: "Haal Kompany!"

Vincent Kompany is een toptrainer op het allerhoogste niveau. Bij Bayern München laat hij zien ...

448
448
'El Khannouss en Vuskovic grof wild op de transfermarkt'

Bilal El Khannouss en Luka Vuskovic zijn twee absolute parels die in de Jupiler Pro League hebben ...

83
83
Aankoop overtuigt niet bij Anderlecht: “Te weinig”

Bij RSC Anderlecht is er geen enkele zomeraankoop die de ploeg écht veel beter maakt en bij ...

450
450
Gheysens schiet uit krammen: bom ontploft bij Antwerp

Niet alleen op sportief vlak hangeren er donkere wolken boven de Bosuil, buiten het veld wemelt het ...

963
963
Taravel verschaft update uit ziekenboeg Anderlecht

Na een schamele drie op 21 gaat RSC Anderlecht zondag op het veld van Zulte Waregem eindelijk nog ...

244
244
'Club Brugge neemt risico: Mignolet naar JPL-concurrent?'

Club Brugge zal tegen Atlético Madrid wellicht weer nood hebben aan een knalprestatie van ...

865
865

Meer sportnieuws