Louwagie voorspelt nieuwe tendens in België: "363 miljoen!"

door
Louwagie voorspelt nieuwe tendens in België:

CEO Michel Louwagie zag met lede ogen aan hoe de afgelopen jaren tal van Belgische clubs veel meer investeerden dan de Buffalo’s, ook al hadden ze inzake stabiele inkomsten nooit dergelijke bedragen opgetrokken. Hij voorspelt een nieuwe tendens in België de komende jaren.


Ploegen als KVC Westerlo, Cercle Brugge, OHL, Anderlecht, Antwerp en tal van andere eersteklassers maakten de afgelopen jaren stevige financiële verliezen. Ze werden dan gered door de rijke suikeroom die een kapitaalinjectie deed. Volgens Louwagie gaat dat veranderen.

"Tussen 2019 en 2022 zijn er in het Belgische voetbal 363 miljoen euro aan kapitaalsinjecties geweest in het Belgische voetbal. AA Gent staat daar niet tussen. Al zal dat wel komen. Eigenaar Sam Baro pompt immers dit jaar en volgend jaar in totaal 21 miljoen euro in de club. Toch zal het volgens Louwagie gaan stoppen met die financiële dopingverhalen.

150 miljoen euro verlies

"Om concurrentieel te blijven was dit nodig voor AA Gent. In 21-22 maakte het Belgische voetbal 150 miljoen euro verlies, in Nederland lag dat op 1 miljoen euro. In België gaan we maar verder en verder en we moesten dus iets ondernemen als AA Gent zijnde om de voeling niet te verliezen. We willen immers blijven meedraaien in de top vijf en een kapitaalsinjectie was dus meer dan nodig."

"Ik verwacht niet dat die kapitaalsinjecties gaan blijven duren en iedereen zal de tering naar de nering moeten zetten. De licentievoorwaarden zijn ook veranderd en iedereen moet naar een positief eigen vermogen gaan. We gaan het dus zoals de Nederlanders moeten aanpakken. Door die andere licentievoorwaarden zal het dus volgens mij anders gaan verlopen de komende jaren in België", aldus de CEO.

Goede zaak dat die injecties gaan stoppen?

Meest recent

Pocognoli in het oog van de storm: ontslag in de maak?

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor AS Monaco, maar de Belgische ...

0
0
Beslist! Lukaku hakt knoop door over Duivels én Anderlecht

Dat Romelu Lukaku ooit terugkeert naar RSC Anderlecht, dat staat vast. Maar wanneer? Daar is geen ...

123
123
Smaakmaker voor Union SG: Hubert nu al onder de indruk

Union SG begon goed aan 2026 met een zeer makkelijke kwalificatie voor de halve finales van de Beker ...

29
29
Hayen tovert met deze verrassing wit konijn uit de hoed

KRC Genk speelt zaterdag op het veld van Zulte Waregem. Dat is een belangrijke match voor de ...

72
72
Kleedkamer-interventie bij Club: Verhaeghe keihard aangepakt

Club Brugge is niet bepaald goed aan de tweede helft van het seizoen begonnen. Blauw-Zwart verloor ...

315
315
Onrust bij Man Utd: Lammens voelt meteen de gevolgen

Senne Lammens voelt het meteen: bij Manchester United is rust altijd tijdelijk. Met een nieuwe coach ...

118
118
Club genekt door VAR? Vanaken reageert live voor camera

Club Brugge heeft vrijdagavond een pijnlijke thuisnederlaag geleden tegen La Louvière. ...

540
540
'Anderlecht gaat los: twéé aanwinsten, JPL-transfer blijft optie'

Het heeft eventjes geduurd, maar er lijkt dan toch versterking onderweg bij RSC Anderlecht. Volgens ...

356
356
'Hayen laat zich gelden: groot slachtoffer bij KRC Genk'

In principe debuteerde hij vlak voor de winterstop al tegen Club Brugge. Maar het Nicky ...

303
303
Crisis doemt op bij Club Brugge: "Ben écht gechoqueerd"

Club Brugge is behoorlijk dramatisch aan de tweede seizoenshelft begonnen. Slechts enkele dagen ...

474
474
Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

21
21
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

59
59
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

495
495
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

378
378
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

256
256
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

309
309
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

98
98
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

711
711
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

266
266
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

510
510
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

759
759
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

217
217
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

445
445
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

197
197
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

197
197

Meer sportnieuws