Louwagie voorspelt nieuwe tendens in België: "363 miljoen!"

door
Louwagie voorspelt nieuwe tendens in België:

CEO Michel Louwagie zag met lede ogen aan hoe de afgelopen jaren tal van Belgische clubs veel meer investeerden dan de Buffalo’s, ook al hadden ze inzake stabiele inkomsten nooit dergelijke bedragen opgetrokken. Hij voorspelt een nieuwe tendens in België de komende jaren.


Ploegen als KVC Westerlo, Cercle Brugge, OHL, Anderlecht, Antwerp en tal van andere eersteklassers maakten de afgelopen jaren stevige financiële verliezen. Ze werden dan gered door de rijke suikeroom die een kapitaalinjectie deed. Volgens Louwagie gaat dat veranderen.

"Tussen 2019 en 2022 zijn er in het Belgische voetbal 363 miljoen euro aan kapitaalsinjecties geweest in het Belgische voetbal. AA Gent staat daar niet tussen. Al zal dat wel komen. Eigenaar Sam Baro pompt immers dit jaar en volgend jaar in totaal 21 miljoen euro in de club. Toch zal het volgens Louwagie gaan stoppen met die financiële dopingverhalen.

150 miljoen euro verlies

"Om concurrentieel te blijven was dit nodig voor AA Gent. In 21-22 maakte het Belgische voetbal 150 miljoen euro verlies, in Nederland lag dat op 1 miljoen euro. In België gaan we maar verder en verder en we moesten dus iets ondernemen als AA Gent zijnde om de voeling niet te verliezen. We willen immers blijven meedraaien in de top vijf en een kapitaalsinjectie was dus meer dan nodig."

"Ik verwacht niet dat die kapitaalsinjecties gaan blijven duren en iedereen zal de tering naar de nering moeten zetten. De licentievoorwaarden zijn ook veranderd en iedereen moet naar een positief eigen vermogen gaan. We gaan het dus zoals de Nederlanders moeten aanpakken. Door die andere licentievoorwaarden zal het dus volgens mij anders gaan verlopen de komende jaren in België", aldus de CEO.

Goede zaak dat die injecties gaan stoppen?

Meest recent

'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

24
24
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

30
30
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

92
92
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

52
52
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

105
105
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

37
37
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

92
92
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

288
288
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

209
209
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

244
244
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

251
251
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

337
337
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

293
293
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

145
145
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

54
54
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

250
250
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

67
67
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

541
541
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

445
445
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

168
168
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

255
255
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

44
44
Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

974
974
‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

RSC Anderlecht en KRC Genk gaan in januari mogelijk hier en daar wat ingaande transfers afronden. ...

150
150
AA Gent op drift: De Mil meteen in zware problemen

Bij AA Gent hangt er al lang meer twijfel dan vertrouwen rond de bureau van Sam Baro. Sinds zijn ...

587
587

Meer sportnieuws