Louwagie voorspelt nieuwe tendens in België: "363 miljoen!"

door
Louwagie voorspelt nieuwe tendens in België:

CEO Michel Louwagie zag met lede ogen aan hoe de afgelopen jaren tal van Belgische clubs veel meer investeerden dan de Buffalo’s, ook al hadden ze inzake stabiele inkomsten nooit dergelijke bedragen opgetrokken. Hij voorspelt een nieuwe tendens in België de komende jaren.


Ploegen als KVC Westerlo, Cercle Brugge, OHL, Anderlecht, Antwerp en tal van andere eersteklassers maakten de afgelopen jaren stevige financiële verliezen. Ze werden dan gered door de rijke suikeroom die een kapitaalinjectie deed. Volgens Louwagie gaat dat veranderen.

"Tussen 2019 en 2022 zijn er in het Belgische voetbal 363 miljoen euro aan kapitaalsinjecties geweest in het Belgische voetbal. AA Gent staat daar niet tussen. Al zal dat wel komen. Eigenaar Sam Baro pompt immers dit jaar en volgend jaar in totaal 21 miljoen euro in de club. Toch zal het volgens Louwagie gaan stoppen met die financiële dopingverhalen.

150 miljoen euro verlies

"Om concurrentieel te blijven was dit nodig voor AA Gent. In 21-22 maakte het Belgische voetbal 150 miljoen euro verlies, in Nederland lag dat op 1 miljoen euro. In België gaan we maar verder en verder en we moesten dus iets ondernemen als AA Gent zijnde om de voeling niet te verliezen. We willen immers blijven meedraaien in de top vijf en een kapitaalsinjectie was dus meer dan nodig."

"Ik verwacht niet dat die kapitaalsinjecties gaan blijven duren en iedereen zal de tering naar de nering moeten zetten. De licentievoorwaarden zijn ook veranderd en iedereen moet naar een positief eigen vermogen gaan. We gaan het dus zoals de Nederlanders moeten aanpakken. Door die andere licentievoorwaarden zal het dus volgens mij anders gaan verlopen de komende jaren in België", aldus de CEO.

Goede zaak dat die injecties gaan stoppen?

Meest recent

'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

1
1
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

27
27
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

19
19
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

42
42
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

37
37
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

307
307
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

72
72
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

38
38
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

154
154
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

194
194
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

248
248
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

121
121
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

178
178
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

403
403
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

92
92
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

564
564
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

331
331
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

144
144
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

154
154
‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Raheem Sterling werd met toeters en bellen binnengehaald bij Feyenoord. De Engelse international ...

78
78
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0
Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Hans Cornelis werd ontslagen bij Sporting Charleroi. De hoofdtrainer blijft echter niet bij de ...

110
110
‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

De zomermercato komt stilletjes dichterbij en de clubs kijken achter de schermen al vooruit. ...

121
121
‘Lukaku krijgt monsterboete, nieuwe uitdaging nakend’

De soap rond Romelu Lukaku en Napoli blijft voortduren. De laatste update was dat Big Rom weer naar ...

249
249
‘Succesformule Union: weer kassa voor twee goudhaantjes'

Union SG deed afgelopen speeldag een uitstekend zaak in de Champions Play-Offs. De Brusselse club ...

67
67

Meer sportnieuws