Louwagie voorspelt nieuwe tendens in België: "363 miljoen!"

door
Louwagie voorspelt nieuwe tendens in België:

CEO Michel Louwagie zag met lede ogen aan hoe de afgelopen jaren tal van Belgische clubs veel meer investeerden dan de Buffalo’s, ook al hadden ze inzake stabiele inkomsten nooit dergelijke bedragen opgetrokken. Hij voorspelt een nieuwe tendens in België de komende jaren.


Ploegen als KVC Westerlo, Cercle Brugge, OHL, Anderlecht, Antwerp en tal van andere eersteklassers maakten de afgelopen jaren stevige financiële verliezen. Ze werden dan gered door de rijke suikeroom die een kapitaalinjectie deed. Volgens Louwagie gaat dat veranderen.

"Tussen 2019 en 2022 zijn er in het Belgische voetbal 363 miljoen euro aan kapitaalsinjecties geweest in het Belgische voetbal. AA Gent staat daar niet tussen. Al zal dat wel komen. Eigenaar Sam Baro pompt immers dit jaar en volgend jaar in totaal 21 miljoen euro in de club. Toch zal het volgens Louwagie gaan stoppen met die financiële dopingverhalen.

150 miljoen euro verlies

"Om concurrentieel te blijven was dit nodig voor AA Gent. In 21-22 maakte het Belgische voetbal 150 miljoen euro verlies, in Nederland lag dat op 1 miljoen euro. In België gaan we maar verder en verder en we moesten dus iets ondernemen als AA Gent zijnde om de voeling niet te verliezen. We willen immers blijven meedraaien in de top vijf en een kapitaalsinjectie was dus meer dan nodig."

"Ik verwacht niet dat die kapitaalsinjecties gaan blijven duren en iedereen zal de tering naar de nering moeten zetten. De licentievoorwaarden zijn ook veranderd en iedereen moet naar een positief eigen vermogen gaan. We gaan het dus zoals de Nederlanders moeten aanpakken. Door die andere licentievoorwaarden zal het dus volgens mij anders gaan verlopen de komende jaren in België", aldus de CEO.

Goede zaak dat die injecties gaan stoppen?

Meest recent

Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Zondagmiddag zullen de zenuwen hooggespannen staan op Sclessin. Zowel Standard als RSC Anderlecht ...

0
0
'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Club Brugge maakte afgelopen woensdag voor de ogen van heel Europa indruk met een 3-0-zege tegen ...

193
193
Boskamp deelt hallucinant verhaal: "Dat bij AA Gent..."

Jan Boskamp is nog steeds één van de populairste voetbalanalisten van de lage landen. ...

28
28
Clement pakt uit met bijzondere Vanaken-ontboezeming

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

76
76
Nainggolan's nieuwe leven verrast: Stephanie onthult alles

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

19
19
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

288
288
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

207
207
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

143
143
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

133
133
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

126
126
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

94
94
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

389
389
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

83
83
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

334
334
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

128
128
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

806
806
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

437
437
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

126
126
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

553
553
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

695
695
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

1021
1021
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

171
171
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

119
119
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

145
145
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

180
180

Meer sportnieuws