Riemer en Fredberg maken slachtoffers: "Opgepast daarmee!"

door
Riemer en Fredberg maken slachtoffers:

Het wordt uitkijken naar hoe Anderlecht dit seizoen voor de dag zal komen na een ontgoochelend jaar, waarin ze pas elfde eindigden. De voorbije weken werden er alvast heel wat nieuwe spelers binnengehaald en zij zullen er meteen moeten staan, want met wedstrijden tegen Union en Antwerp in de eerste twee speeldagen oogt de start van Paars-Wit bijzonder pittig.


CEO Sports Jesper Fredberg en trainer Brian Riemer maakten deze zomer alvast enkele duidelijke keuzes met de komst van Dolberg, Patris, Dupé, Lonwijk, Vazquez en Mendel. Die vele nieuwkomers maken echter ook de nodige slachtoffers in de kern en analist Alexandre Teklak ziet op dat vlak toch een zorgwekkende trend opduiken bij Anderlecht.

"We hebben Sadiki en Stassin al naar Union en Westerlo zien vertrekken. Het vel van Fredberg en Riemer staat op het spel en zij zullen minder de kaart van de jeugd trekken om meteen competitief te kunnen zijn", stelt Teklak vast in La Dernière Heure. "Maar Anderlecht moet toch opletten dat het de evolutie van bepaalde talenten niet te veel remt, want het is dankzij zijn jeugd dat de club zich financieel heeft kunnen redden. Ze moeten dat potentieel blijven verzilveren."

LEES OOK: Hoe Kompany meer en meer de Cruijff van België is

Weinig kansen

Sadiki en Stassin vertrokken deze week bij Anderlecht omdat ze niet op speelkansen hoefden te hopen onder Riemer en ook andere talenten als Mario Stroeykens, Killian Sardella en Marco Kana lijken hoogstens op een rol in de schaduw te mogen rekenen. De enige jonge Neerpede-producten die momenteel aanspraak lijken te kunnen maken op een basisplaats, zijn Zeno Debast en Kristian Arnstad.

Is dat een zorgwekkende evolutie bij Anderlecht?

Meest recent

Hoe Kompany meer en meer de Cruijff van België is

Vincent Kompany is net 40 jaar geworden en nu al heeft hij als coach Europa weten te ...

18
18
Vanderbiest onthult schokkende details uit verleden

Fred Vanderbiest beleefde met KV Mechelen een moeilijke start van de Champions’ Play-Offs. Met ...

7
7
Gouden mogelijkheid bij Club Brugge: grijpt hij eindelijk zijn kans?

Bij Club Brugge heb je uiteraard zoals bij elke club dragende en dienende spelers. Eén van ...

67
67
TRANSFERUURTJE: RSCA shopt bij Ajax, schoonmaak bij Real

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

77
77
Euvrard streng voor Standard na winst in Waalse derby

Standard Luik won met 1-2 op het veld van Sporting Charleroi in de Waalse Derby. Een beladen ...

32
32
Mourinho weer naar grootmacht? Portugees reageert gevat

José Mourinho heeft al heel wat watertjes doorzwommen en de Portugees is één ...

36
36
Marc Coucke slaat keihard terug na ongezien debacle

Marc Coucke kende niet meteen zijn beste maanden. Op sportief vlak kende Anderlecht (andermaal) een ...

98
98
Lammens reageert na topper: twijfels over Rode Duivel

Manchester United won de belangrijke topper tegen Chelsea met 0-1. De uitploeg kwam een paar keer ...

112
112
Hugo Cuypers en Lionel Messi stelen de show in MLS

Afgelopen nacht werd er weer een speeldag afgewerkt in de Major League Soccer, de hoogste klasse van ...

42
42
Van Brederode haalt uit na Anderlecht: “Kleine kinderen!”

KV Mechelen kwam op voorsprong tegen RSC Anderlecht, maar uiteindelijk won Paars-Wit nog na een ...

257
257
Italië verwoest Kevin De Bruyne: “Toestand is ernstig”

Napoli zit in de hoek waar de klappen vallen. In eigen huis ging het met 0-2 onderuit tegen Lazio. ...

172
172
Saliba komt met héél bizarre uitspraak na zege

Bij RSC Anderlecht waren ze uiteraard zeer gelukkig met de volgende zege. Ze wonnen met 1-2 van KV ...

273
273
Vanderbiest briest: "Na uur moest het 4-0 staan"

KV Mechelen verloor met 1-2 van RSC Anderlecht na een al bij al matige pot voetbal. Bij de ...

120
120
Union SG verrast: nieuw pareltje duikt op

Union SG heeft een uitstekende scouting. Daarmee hebben ze veel aanzien gekregen in Europa en het ...

62
62
Zorgwekkende situatie Vranckx: terugkeer naar JPL?

De zomermercato loert om de hoek en de Belgische clubs zijn bezig met het opstellen van de profielen ...

267
267
Club Brugge onder druk: alles staat op het spel

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Union SG. Alle druk ligt bij de Bruggelingen, want als ...

166
166
Westerlo pakt door: samenwerking met Premier League-club

Het gonst al een tijdje van de geruchten omtrent de toekomst van KVC Westerlo. Onze redactie weet ...

154
154
Taravel ziet probleem: "Zo lukt het niet elke keer"

RSC Anderlecht won met 1-2 op het veld van KV Mechelen. Paars-Wit speelde zeker niet goed, maar pakt ...

193
193
‘Kompany blaast mercato op: eerste zomerknaller in aantocht’

Bayern werkt achter de schermen aan een opvallende transferzet. De club ziet een nieuwe ...

86
86
Twijfels bij Club Brugge: topaankoop moet opletten

Club Brugge staat voor een heel belangrijk duel tegen Union SG. Blauw-Zwart heeft tal van ...

312
312
Kompany stelt titelfeest uit: "Spelers vertelden mij dit"

Vincent Kompany kan met Bayern München dit weekend kampioen spelen. Dan moet Borussia Dortmund ...

139
139
Geen prijs voor Atletico: Sociedad gaat met Copa lopen

Geen negende trofee voor Diego Simeone in dienst van Atletico Madrid. De trainer had zaterdagavond ...

106
106
Keuzestress voor Taravel: Bertaccini maakt statement

Adriano Bertaccini ging de laatste maanden door een moeilijke periode. De aanvaller had moeite om de ...

131
131
Lammens gered door doelhout: Man Utd doet gouden zaak

Manchester United heeft zaterdagavond een grote stap gezet richting een Champions League-ticket. Het ...

72
72
Invallers doen het weer: Anderlecht snuffelt aan top 3

Anderlecht heeft een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. Het klopte opnieuw ...

231
231

Meer sportnieuws