Riemer en Fredberg maken slachtoffers: "Opgepast daarmee!"

door
Riemer en Fredberg maken slachtoffers:

Het wordt uitkijken naar hoe Anderlecht dit seizoen voor de dag zal komen na een ontgoochelend jaar, waarin ze pas elfde eindigden. De voorbije weken werden er alvast heel wat nieuwe spelers binnengehaald en zij zullen er meteen moeten staan, want met wedstrijden tegen Union en Antwerp in de eerste twee speeldagen oogt de start van Paars-Wit bijzonder pittig.


CEO Sports Jesper Fredberg en trainer Brian Riemer maakten deze zomer alvast enkele duidelijke keuzes met de komst van Dolberg, Patris, Dupé, Lonwijk, Vazquez en Mendel. Die vele nieuwkomers maken echter ook de nodige slachtoffers in de kern en analist Alexandre Teklak ziet op dat vlak toch een zorgwekkende trend opduiken bij Anderlecht.

"We hebben Sadiki en Stassin al naar Union en Westerlo zien vertrekken. Het vel van Fredberg en Riemer staat op het spel en zij zullen minder de kaart van de jeugd trekken om meteen competitief te kunnen zijn", stelt Teklak vast in La Dernière Heure. "Maar Anderlecht moet toch opletten dat het de evolutie van bepaalde talenten niet te veel remt, want het is dankzij zijn jeugd dat de club zich financieel heeft kunnen redden. Ze moeten dat potentieel blijven verzilveren."

LEES OOK: Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

Weinig kansen

Sadiki en Stassin vertrokken deze week bij Anderlecht omdat ze niet op speelkansen hoefden te hopen onder Riemer en ook andere talenten als Mario Stroeykens, Killian Sardella en Marco Kana lijken hoogstens op een rol in de schaduw te mogen rekenen. De enige jonge Neerpede-producten die momenteel aanspraak lijken te kunnen maken op een basisplaats, zijn Zeno Debast en Kristian Arnstad.

Is dat een zorgwekkende evolutie bij Anderlecht?

Meest recent

Pro League versus DAZN: ultieme deadline bekend

DAZN zegde dinsdag het tv-contract op met de Pro League, die daarop naar de rechtbank trok om het ...

7
7
De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Maxim De Cuyper maakte de overstap van Club Brugge naar Brighton. De linksback is in Engeland niet ...

28
28
‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

45
45
DAZN zet ook politiek op zijn kop: drastische veranderingen

DAZN heeft beslist om het TV-contract met de Pro League stop te zetten. Daardoor heerst er veel ...

340
340
El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

130
130
‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

168
168
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

31
31
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

50
50
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

84
84
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

43
43
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

191
191
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

131
131
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

208
208
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

88
88
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

128
128
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

67
67
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

228
228
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

224
224
Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

185
185
'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

202
202
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

253
253
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

293
293
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

138
138
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

132
132
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

86
86

Meer sportnieuws