Riemer en Fredberg maken slachtoffers: "Opgepast daarmee!"

941 stemmen
Riemer en Fredberg maken slachtoffers:

Het wordt uitkijken naar hoe Anderlecht dit seizoen voor de dag zal komen na een ontgoochelend jaar, waarin ze pas elfde eindigden. De voorbije weken werden er alvast heel wat nieuwe spelers binnengehaald en zij zullen er meteen moeten staan, want met wedstrijden tegen Union en Antwerp in de eerste twee speeldagen oogt de start van Paars-Wit bijzonder pittig.


CEO Sports Jesper Fredberg en trainer Brian Riemer maakten deze zomer alvast enkele duidelijke keuzes met de komst van Dolberg, Patris, Dupé, Lonwijk, Vazquez en Mendel. Die vele nieuwkomers maken echter ook de nodige slachtoffers in de kern en analist Alexandre Teklak ziet op dat vlak toch een zorgwekkende trend opduiken bij Anderlecht.

"We hebben Sadiki en Stassin al naar Union en Westerlo zien vertrekken. Het vel van Fredberg en Riemer staat op het spel en zij zullen minder de kaart van de jeugd trekken om meteen competitief te kunnen zijn", stelt Teklak vast in La Dernière Heure. "Maar Anderlecht moet toch opletten dat het de evolutie van bepaalde talenten niet te veel remt, want het is dankzij zijn jeugd dat de club zich financieel heeft kunnen redden. Ze moeten dat potentieel blijven verzilveren."

LEES OOK: 'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Weinig kansen

Sadiki en Stassin vertrokken deze week bij Anderlecht omdat ze niet op speelkansen hoefden te hopen onder Riemer en ook andere talenten als Mario Stroeykens, Killian Sardella en Marco Kana lijken hoogstens op een rol in de schaduw te mogen rekenen. De enige jonge Neerpede-producten die momenteel aanspraak lijken te kunnen maken op een basisplaats, zijn Zeno Debast en Kristian Arnstad.

Is dat een zorgwekkende evolutie bij Anderlecht?

Meest recent

Mbappé loodst Frankrijk voorbij schandalig Paraguay

Frankrijk nam het om 23u op tegen Paraguay. Les Bleus waren uiteraard de grote favoriet. Konden ze ...

0
0
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

207
207
Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

212
212
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

68
68
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

59
59
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

506
506
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

263
263
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

119
119
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

119
119
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

122
122
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

12
12
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

99
99
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

283
283
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

116
116
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

408
408
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

101
101
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

37
37
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

139
139
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

565
565
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

207
207
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

71
71
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

362
362
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

274
274
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

141
141
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

198
198

Meer sportnieuws