Riemer en Fredberg maken slachtoffers: "Opgepast daarmee!"

door
Riemer en Fredberg maken slachtoffers:

Het wordt uitkijken naar hoe Anderlecht dit seizoen voor de dag zal komen na een ontgoochelend jaar, waarin ze pas elfde eindigden. De voorbije weken werden er alvast heel wat nieuwe spelers binnengehaald en zij zullen er meteen moeten staan, want met wedstrijden tegen Union en Antwerp in de eerste twee speeldagen oogt de start van Paars-Wit bijzonder pittig.


CEO Sports Jesper Fredberg en trainer Brian Riemer maakten deze zomer alvast enkele duidelijke keuzes met de komst van Dolberg, Patris, Dupé, Lonwijk, Vazquez en Mendel. Die vele nieuwkomers maken echter ook de nodige slachtoffers in de kern en analist Alexandre Teklak ziet op dat vlak toch een zorgwekkende trend opduiken bij Anderlecht.

"We hebben Sadiki en Stassin al naar Union en Westerlo zien vertrekken. Het vel van Fredberg en Riemer staat op het spel en zij zullen minder de kaart van de jeugd trekken om meteen competitief te kunnen zijn", stelt Teklak vast in La Dernière Heure. "Maar Anderlecht moet toch opletten dat het de evolutie van bepaalde talenten niet te veel remt, want het is dankzij zijn jeugd dat de club zich financieel heeft kunnen redden. Ze moeten dat potentieel blijven verzilveren."

LEES OOK: Onmisbaar bij Anderlecht: tijd dringt voor Renard

Weinig kansen

Sadiki en Stassin vertrokken deze week bij Anderlecht omdat ze niet op speelkansen hoefden te hopen onder Riemer en ook andere talenten als Mario Stroeykens, Killian Sardella en Marco Kana lijken hoogstens op een rol in de schaduw te mogen rekenen. De enige jonge Neerpede-producten die momenteel aanspraak lijken te kunnen maken op een basisplaats, zijn Zeno Debast en Kristian Arnstad.

Is dat een zorgwekkende evolutie bij Anderlecht?

Meest recent

Belgische coach verrast: "Sprak met Antwerp"

Royal Antwerp FC is zwaar teruggevallen. Voorzitter Paul Gheysens voerde allerminst een duurzaam ...

9
9
Onmisbaar bij Anderlecht: tijd dringt voor Renard

Thorgan Hazard krijgt vreemd genoeg kritiek de laatste weken. Zelfs Besnik Hasi was kritisch voor ...

52
52
STVV houdt hart vast: weldra witte rook over Vrancken

STVV kent een droomseizoen in de Jupiler Pro League. De club hoopt dat ze Wouter Vrancken nog langer ...

57
57
Snoop Dogg zorgt voor stevig bommetje in Engels voetbal

Iedereen kent Snoop Dogg vooral als rapper. Hij was vele jaren een van de beste rappers en hij ...

25
25
Sterk tegen Man Utd en Liverpool: weldra Rode Duivel?

Rudi Garcia heeft zijn WK-selectie wellicht al zo goed als in zijn hoofd voor het WK van komende ...

55
55
'Anderlecht rondt verrassende deal af in Serie A'

Bij RSC Anderlecht gaat er de komende dagen ingaand wellicht nog weinig gebeuren. Bij RSCA Futures ...

195
195
'Cercle Brugge verwent fans met twee toptransfers'

Cercle Brugge gaat de komende dagen nog een aantal stevige transfers afronden. De Bruggelingen gaan ...

98
98
Lierse SK en Lokeren trakteren fans op aanwinsten

In de Challenger Pro League hebben Sporting Lokeren en Lierse SK nog twee nieuwe spelers ...

46
46
'Club Brugge slikt: in extremis transferbom bij Atlético'

Club Brugge weet waar het aan toe is in de tussenronde van de Champions League. Om de 1/8ste ...

346
346
Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Zondagmiddag zullen de zenuwen hooggespannen staan op Sclessin. Zowel Standard als RSC Anderlecht ...

231
231
'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Club Brugge maakte afgelopen woensdag voor de ogen van heel Europa indruk met een 3-0-zege tegen ...

558
558
Boskamp deelt hallucinant verhaal: "Dat bij AA Gent..."

Jan Boskamp is nog steeds één van de populairste voetbalanalisten van de lage landen. ...

83
83
Clement pakt uit met bijzondere Vanaken-ontboezeming

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

143
143
Nainggolan's nieuwe leven verrast: Stephanie onthult alles

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

53
53
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

411
411
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

343
343
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

187
187
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

194
194
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

141
141
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

112
112
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

511
511
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

96
96
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

356
356
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

149
149
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

926
926

Meer sportnieuws