'RWDM slaat dubbelslag bij KV Oostende en Lyon'

door
'RWDM slaat dubbelslag bij KV Oostende en Lyon'

Met RWDM keert dit seizoen een traditieclub terug in de Jupiler Pro League, maar de voorbereiding van de Brusselaars had meer weg van een vaudeville. Eigenaar John Textor schopte de voorbije weken wild om zich heen. Eerst werd voorzitter Thierry Dailly op straat gezet en eerder deze week volgde trainer Vincent Euvrard. Zij lijken het gelag te betalen omdat ze er niet mee akkoord gingen om RWDM een uitstalraam te maken voor de andere clubs in de portefeuille van Textor.


De Amerikaan maalt daar echter niet om en dat blijkt ook uit de dubbelslag die RWDM snel lijkt te gaan slaan. La Dernière Heure weet dat de in de loop van donderdag of vrijdag Makhtar Gueye en Florent Sanchez hun medische testen zullen afleggen in Molenbeek, waarna ze ook hun handtekening kunnen zetten onder hun contracten.

Gueye wordt weggekaapt bij KV Oostende, de ex-club van nieuwe CEO Gauthier Ganaye. Daar liet de Senegalees mooie dingen zien met twaalf goals in het seizoen 2021/22, maar viel hij evenzeer op met zijn fratsen naast het veld. Vorig seizoen scoorde hij op huurbasis bij de Spaanse tweedeklasser Real Zaragoza geen enkele keer. Sanchez, een 20-jarige middenvelder, wordt dan weer gehuurd van zusterclub Olympique Lyon. Dat stalde hem vorig seizoen al enkele maanden in de Eredivisie bij FC Volendam.

LEES OOK: Hoofdrol Peeters: spectaculaire beelden op Bevers titelfeest

Terugkeer O'Brien blijft een optie

Daarmee zou RWDM nog twee stevige versterkingen beet hebben, maar er zal nog geshopt worden in het netwerk van Textor en Ganaye. Zo blijft ook een terugkeer van Jake O'Brien een optie, al zal dat niet voor meteen zijn. De Ierse verdediger is momenteel immers nog met de A-kern van Crystal Palace op tournee in de Verenigde Staten, waar hij in de nacht van woensdag op donderdag nog scoorde in een oefenmatch tegen Millonarios.

Zal RWDM het behoud kunnen afdwingen?

Meest recent

'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

11
11
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

242
242
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

194
194
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

76
76
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

223
223
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

175
175
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

265
265
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

292
292
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

116
116
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

430
430
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

226
226
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

91
91
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

359
359
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

351
351
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

140
140
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

270
270
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

208
208
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

269
269
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

156
156
Minachting bij Anderlecht: "Precies alsof ze kampioen zijn"

De partij tussen KV Mechelen en Anderlecht kende zondagavond een sensationele ontknoping. De ...

469
469
Nieuwe titel voor Union: Albert stelt één voorwaarde

De strijd om de titel belooft in de play-offs nog zeer spannend te worden. STVV verloor vorig ...

183
183
Verrast KV Mechelen compleet met 'ultieme bekroning'?

In de allerlaatste editie van de Champions' Play-Off maakt KV Mechelen eindelijk voor de eerste keer ...

158
158
Godts heeft zeer straf Eredivisie-record in vizier

Ajax heeft zich vorig weekend herpakt in de Eredivisie. De nieuwe trainerwissel, waarbij Fred Grim ...

73
73
Frank Boeckx kookt: "Ik heb dat totaal niet meer"

Frank Boeckx is tegenwoordig een alom gevraagde analist. De voormalige doelman duikt op bij tal van ...

75
75

Meer sportnieuws