'RWDM slaat dubbelslag bij KV Oostende en Lyon'

366 stemmen
'RWDM slaat dubbelslag bij KV Oostende en Lyon'

Met RWDM keert dit seizoen een traditieclub terug in de Jupiler Pro League, maar de voorbereiding van de Brusselaars had meer weg van een vaudeville. Eigenaar John Textor schopte de voorbije weken wild om zich heen. Eerst werd voorzitter Thierry Dailly op straat gezet en eerder deze week volgde trainer Vincent Euvrard. Zij lijken het gelag te betalen omdat ze er niet mee akkoord gingen om RWDM een uitstalraam te maken voor de andere clubs in de portefeuille van Textor.


De Amerikaan maalt daar echter niet om en dat blijkt ook uit de dubbelslag die RWDM snel lijkt te gaan slaan. La Dernière Heure weet dat de in de loop van donderdag of vrijdag Makhtar Gueye en Florent Sanchez hun medische testen zullen afleggen in Molenbeek, waarna ze ook hun handtekening kunnen zetten onder hun contracten.

Gueye wordt weggekaapt bij KV Oostende, de ex-club van nieuwe CEO Gauthier Ganaye. Daar liet de Senegalees mooie dingen zien met twaalf goals in het seizoen 2021/22, maar viel hij evenzeer op met zijn fratsen naast het veld. Vorig seizoen scoorde hij op huurbasis bij de Spaanse tweedeklasser Real Zaragoza geen enkele keer. Sanchez, een 20-jarige middenvelder, wordt dan weer gehuurd van zusterclub Olympique Lyon. Dat stalde hem vorig seizoen al enkele maanden in de Eredivisie bij FC Volendam.

LEES OOK: Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

Terugkeer O'Brien blijft een optie

Daarmee zou RWDM nog twee stevige versterkingen beet hebben, maar er zal nog geshopt worden in het netwerk van Textor en Ganaye. Zo blijft ook een terugkeer van Jake O'Brien een optie, al zal dat niet voor meteen zijn. De Ierse verdediger is momenteel immers nog met de A-kern van Crystal Palace op tournee in de Verenigde Staten, waar hij in de nacht van woensdag op donderdag nog scoorde in een oefenmatch tegen Millonarios.

Zal RWDM het behoud kunnen afdwingen?

Meest recent

'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

7
7
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

11
11
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

46
46
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

29
29
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

150
150
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

50
50
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

36
36
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

89
89
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

654
654
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

66
66
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

417
417
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

38
38
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

23
23
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

35
35
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

368
368
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

305
305
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

208
208
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

780
780
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

548
548
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

410
410
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

283
283
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

265
265
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

105
105
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

69
69
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

256
256

Meer sportnieuws