Waarschuwing Club Brugge: "Zo zullen ze er niet raken"

505
Waarschuwing Club Brugge:

Voor Club Brugge begint het seizoen 2023/24 donderdagavond. Ze zullen er meteen moeten staan, want een misstap tegen Aarhus AGF in de tweede voorronde van de Conference League zou betekenen dat hun Europese avontuur er dit seizoen direct op zou zitten. Dat zou wel een bijzonder pijnlijke start zijn voor nieuwe trainer Ronny Deila.


Die zal het om 20u in het Jan Breydelstadion tijdens de heenwedstrijd wel moeten zien te redden zonder recordaankoop Roman Yaremchuk, die met een lichte knieblessure out is. Ook Ferran Jutgla, Chemsdine Talbi en Joe Bursik liggen in de lappenmand. Desondanks kan Deila wel nog steeds rekenen op een ruime groep met de nodige kwaliteiten.

Club-icoon Kenneth Brylle verwacht dan ook dat Blauw-Zwart zijn eerste Europese opdracht tot een goed einde zal brengen. "In principe mogen we over 2 matchen geen problemen hebben met AGF", stelt de Deense ex-spits bij Sporza. "Club moet alleen beseffen dat het er enkel voetballend niet zal geraken. Het moet ook fysiek en mentaal klaar zijn om door te stoten. Als ik optimistisch ben, zeg ik dat we met 3-0 of 4-0 zullen winnen. Ben ik meer realistisch, dan wordt het een moeilijke wedstrijd die Club hopelijk kan winnen."

LEES OOK: STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Slechte voorgeschiedenis

Club Brugge en Aarhus kwamen elkaar nog nooit tegen in Europa. Sowieso speelde Aarhus nog maar één keer tegen een Belgische tegenstander, in 1985 in de UEFA Cup tegen het toenmalige KSV Waregem. Het ging toen twee keer onderuit (0-1 en 5-2). Club heeft echter ook geen al te beste herinneringen aan zijn laatste confrontaties met een Deense ploeg. In 2016 speelde het in de Champions League tegen FC Kopenhagen, dat met 0-2 kwam winnen op Jan Breydel. In Denemarken kreeg Club toen zelfs een 4-0 aangesmeerd.

Zal Club Brugge zijn eerste Europese opdracht tot een goed einde brengen?

Meest recent

Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

2
2
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

6
6
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

25
25
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

48
48
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

168
168
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

42
42
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

109
109
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

91
91
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

345
345
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

148
148
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

185
185
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

96
96
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

379
379
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

155
155
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

315
315
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

224
224
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

187
187
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

160
160
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

131
131
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

226
226
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

307
307
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

107
107
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

141
141
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

121
121
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

133
133

Meer sportnieuws