Waarschuwing Club Brugge: "Zo zullen ze er niet raken"

door
Waarschuwing Club Brugge:

Voor Club Brugge begint het seizoen 2023/24 donderdagavond. Ze zullen er meteen moeten staan, want een misstap tegen Aarhus AGF in de tweede voorronde van de Conference League zou betekenen dat hun Europese avontuur er dit seizoen direct op zou zitten. Dat zou wel een bijzonder pijnlijke start zijn voor nieuwe trainer Ronny Deila.


Die zal het om 20u in het Jan Breydelstadion tijdens de heenwedstrijd wel moeten zien te redden zonder recordaankoop Roman Yaremchuk, die met een lichte knieblessure out is. Ook Ferran Jutgla, Chemsdine Talbi en Joe Bursik liggen in de lappenmand. Desondanks kan Deila wel nog steeds rekenen op een ruime groep met de nodige kwaliteiten.

Club-icoon Kenneth Brylle verwacht dan ook dat Blauw-Zwart zijn eerste Europese opdracht tot een goed einde zal brengen. "In principe mogen we over 2 matchen geen problemen hebben met AGF", stelt de Deense ex-spits bij Sporza. "Club moet alleen beseffen dat het er enkel voetballend niet zal geraken. Het moet ook fysiek en mentaal klaar zijn om door te stoten. Als ik optimistisch ben, zeg ik dat we met 3-0 of 4-0 zullen winnen. Ben ik meer realistisch, dan wordt het een moeilijke wedstrijd die Club hopelijk kan winnen."

LEES OOK: 'Storm bij Club Brugge: Leko’s razernij hakt erin'

Slechte voorgeschiedenis

Club Brugge en Aarhus kwamen elkaar nog nooit tegen in Europa. Sowieso speelde Aarhus nog maar één keer tegen een Belgische tegenstander, in 1985 in de UEFA Cup tegen het toenmalige KSV Waregem. Het ging toen twee keer onderuit (0-1 en 5-2). Club heeft echter ook geen al te beste herinneringen aan zijn laatste confrontaties met een Deense ploeg. In 2016 speelde het in de Champions League tegen FC Kopenhagen, dat met 0-2 kwam winnen op Jan Breydel. In Denemarken kreeg Club toen zelfs een 4-0 aangesmeerd.

Zal Club Brugge zijn eerste Europese opdracht tot een goed einde brengen?

Meest recent

'Anderlecht zet zich schrap: onverwachte club wil Stroeykens'

RSC Anderlecht zal de komende matchen geen beroep kunnen doen op Mario Stroeykens. Het paars-witte ...

57
57
Kermis op Old Trafford: Engelse pers pakt Lammens aan

In de Premier League werden de toeschouwers op Old Trafford maandagavond verwend met een ...

101
101
'Storm bij Club Brugge: Leko’s razernij hakt erin'

Dender was de perfecte illustratie van Ivan Leko’s voetbal: Club mag winnen, maar nooit ...

208
208
'Nieuwe trainer Genk: één naam weerklinkt het luidst'

Het doek is dan toch gevallen over Thorsten Fink als hoofdcoach van KRC Genk. De Duitser betaalde ...

323
323
'Overmars dropt transferbom: Antwerp vol voor straffe comeback'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

340
340
'Vazquez buiten: Anderlecht zet zinnen op peperdure spits'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de komende wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

147
147
'Winterse toptransfer Tzolis: Club Brugge heeft beslist'

Club Brugge heeft momenteel opnieuw verschillende spelers rond lopen die op termijn in aanmerking ...

310
310
'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

349
349
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

352
352
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

323
323
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

392
392
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

509
509
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

663
663
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

245
245
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

37
37
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

679
679
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

316
316
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1442
1442
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

488
488
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

464
464
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

452
452
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

324
324
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

556
556
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

216
216
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

398
398

Meer sportnieuws