Waarschuwing Club Brugge: "Zo zullen ze er niet raken"

door
Waarschuwing Club Brugge:

Voor Club Brugge begint het seizoen 2023/24 donderdagavond. Ze zullen er meteen moeten staan, want een misstap tegen Aarhus AGF in de tweede voorronde van de Conference League zou betekenen dat hun Europese avontuur er dit seizoen direct op zou zitten. Dat zou wel een bijzonder pijnlijke start zijn voor nieuwe trainer Ronny Deila.


Die zal het om 20u in het Jan Breydelstadion tijdens de heenwedstrijd wel moeten zien te redden zonder recordaankoop Roman Yaremchuk, die met een lichte knieblessure out is. Ook Ferran Jutgla, Chemsdine Talbi en Joe Bursik liggen in de lappenmand. Desondanks kan Deila wel nog steeds rekenen op een ruime groep met de nodige kwaliteiten.

Club-icoon Kenneth Brylle verwacht dan ook dat Blauw-Zwart zijn eerste Europese opdracht tot een goed einde zal brengen. "In principe mogen we over 2 matchen geen problemen hebben met AGF", stelt de Deense ex-spits bij Sporza. "Club moet alleen beseffen dat het er enkel voetballend niet zal geraken. Het moet ook fysiek en mentaal klaar zijn om door te stoten. Als ik optimistisch ben, zeg ik dat we met 3-0 of 4-0 zullen winnen. Ben ik meer realistisch, dan wordt het een moeilijke wedstrijd die Club hopelijk kan winnen."

LEES OOK: Akelige beelden Vermant: Club geeft update na ziekenhuisbezoek

Slechte voorgeschiedenis

Club Brugge en Aarhus kwamen elkaar nog nooit tegen in Europa. Sowieso speelde Aarhus nog maar één keer tegen een Belgische tegenstander, in 1985 in de UEFA Cup tegen het toenmalige KSV Waregem. Het ging toen twee keer onderuit (0-1 en 5-2). Club heeft echter ook geen al te beste herinneringen aan zijn laatste confrontaties met een Deense ploeg. In 2016 speelde het in de Champions League tegen FC Kopenhagen, dat met 0-2 kwam winnen op Jan Breydel. In Denemarken kreeg Club toen zelfs een 4-0 aangesmeerd.

Zal Club Brugge zijn eerste Europese opdracht tot een goed einde brengen?

Meest recent

Akelige beelden Vermant: Club geeft update na ziekenhuisbezoek

Club Brugge heeft zich woensdagavond geplaatst voor de kwartfinales van de Croky Cup. Maar de zege ...

31
31
Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

143
143
Bizarre VAR-fase in OHL-Club: Hayen doet boekje open

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

64
64
Talbi verkoopt Liverpool uppercut, pijnlijke slipper Chelsea

In de Engelse Premier League heeft leider Arsenal FC woensdag weer goede zaken gedaan. De Gunners ...

46
46
Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende ronde van de DFB Pokal. Tegen ...

24
24
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

944
944
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

167
167
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

199
199
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

290
290
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

29
29
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

149
149
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

676
676
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

35
35
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

61
61
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

38
38
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

178
178
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

96
96
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

123
123
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

115
115
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

120
120
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

123
123
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

310
310
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

37
37
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

320
320
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

181
181

Meer sportnieuws