Waarschuwing Club Brugge: "Zo zullen ze er niet raken"

door
Waarschuwing Club Brugge:

Voor Club Brugge begint het seizoen 2023/24 donderdagavond. Ze zullen er meteen moeten staan, want een misstap tegen Aarhus AGF in de tweede voorronde van de Conference League zou betekenen dat hun Europese avontuur er dit seizoen direct op zou zitten. Dat zou wel een bijzonder pijnlijke start zijn voor nieuwe trainer Ronny Deila.


Die zal het om 20u in het Jan Breydelstadion tijdens de heenwedstrijd wel moeten zien te redden zonder recordaankoop Roman Yaremchuk, die met een lichte knieblessure out is. Ook Ferran Jutgla, Chemsdine Talbi en Joe Bursik liggen in de lappenmand. Desondanks kan Deila wel nog steeds rekenen op een ruime groep met de nodige kwaliteiten.

Club-icoon Kenneth Brylle verwacht dan ook dat Blauw-Zwart zijn eerste Europese opdracht tot een goed einde zal brengen. "In principe mogen we over 2 matchen geen problemen hebben met AGF", stelt de Deense ex-spits bij Sporza. "Club moet alleen beseffen dat het er enkel voetballend niet zal geraken. Het moet ook fysiek en mentaal klaar zijn om door te stoten. Als ik optimistisch ben, zeg ik dat we met 3-0 of 4-0 zullen winnen. Ben ik meer realistisch, dan wordt het een moeilijke wedstrijd die Club hopelijk kan winnen."

LEES OOK: Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Slechte voorgeschiedenis

Club Brugge en Aarhus kwamen elkaar nog nooit tegen in Europa. Sowieso speelde Aarhus nog maar één keer tegen een Belgische tegenstander, in 1985 in de UEFA Cup tegen het toenmalige KSV Waregem. Het ging toen twee keer onderuit (0-1 en 5-2). Club heeft echter ook geen al te beste herinneringen aan zijn laatste confrontaties met een Deense ploeg. In 2016 speelde het in de Champions League tegen FC Kopenhagen, dat met 0-2 kwam winnen op Jan Breydel. In Denemarken kreeg Club toen zelfs een 4-0 aangesmeerd.

Zal Club Brugge zijn eerste Europese opdracht tot een goed einde brengen?

Meest recent

Anderlecht bereikt absoluut dieptepunt: ongezien in 89 jaar

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar klappen krijgen in de Jupiler Pro League. De gevallen ...

28
28
Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

73
73
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

236
236
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

57
57
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

581
581
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

1006
1006
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

272
272
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

251
251
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

232
232
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

426
426
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

445
445
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

215
215
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

323
323
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

95
95
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

217
217
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

957
957
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

217
217
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

53
53
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

46
46
Kritiek op keuze Anderlecht: "Laat hem daar!"

Bij RSC Anderlecht verloopt de zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi bijzonder ...

343
343
'Atletico Madrid wil Club Brugge beroven van toptalent'

Atlético Madrid speelt woensdagavond op het veld van Club Brugge een belangrijk duel in de ...

310
310
Goots waarschuwt voor rampscenario bij Antwerp

Antwerp heeft zondag opnieuw een pijnlijke dag beleefd. In een ondergesneeuwde Bosuil ging het met ...

180
180
'Anderlecht zoekt TD: eerste naam doet de ronde'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard en de Brusselaars zijn ondertussen op zoek naar een opvolger. ...

410
410
'Schreuder naar Anderlecht: nieuwe wending in dossier'

De voorbije dagen was er even euforie bij Anderlecht na de straffe kwalificatie voor de bekerfinale, ...

361
361
Probleempositie Club? "In vergelijking met die toppers..."

Club Brugge deed afgelopen weekend een uitstekende zaak in de titelstrijd. Het naderde tot op drie ...

245
245

Meer sportnieuws