Sam Baro onthult zijn plannen met AA Gent

door
Sam Baro onthult zijn plannen met AA Gent

Bij AA Gent gaat de aandacht in eerste instantie naar de eerste officiële opdracht van het nieuwe seizoen, want donderdagavond al komt MSK Zilina op bezoek in de Ghelamco Arena voor de heenwedstrijd in de tweede voorronde van de Conference League. Maar in de marge van die partij maakte ook Sam Baro zijn intrede bij de Buffalo's.


De 47-jarige ondernemer werd onlangs nog aangekondigd als nieuwe eigenaar van AA Gent, dat zo eindelijk een oplossing vond voor zijn toekomst. De tandem Ivan De Witte en Michel Louwagie raakt stilaan immers op leeftijd en kan geen jaren meer verder, al blijven ze voorlopig wel nog minstens een jaar op post als voorzitter en CEO. Op die manier krijgt Baro de tijd om zich in te werken.

Die geeft wel meteen aan dat hij niet van plan is om op de voorgrond te gaan treden. "De belangrijkste stempel is financieel. Het is niet de bedoeling dat ik hier nu plots de scepter ga zwaaien. Daarom dat Ivan aanblijft als voorzitter en Michel CEO blijft", klinkt het bij Sporza. "Ik ben hier ook voor de lange termijn. Ik ben nog jong, 47 jaar. Al zie ik het mijzelf niet zo lang volhouden als Ivan."

LEES OOK: Sterke man AA Gent verklaart pikante transfer Skoras

Nieuwe naam voor stadion?

Voorlopig blijft alles dus bij het oude wat de werking van de club betreft, al zorgt de overname door Baro uiteraard voor meer financiële ademruimte. Wel krijgt de Ghelamco Arena mogelijk binnenkort een nieuwe naam. Op de persconferentie gaf De Witte prijs dat daar inderdaad gesprekken over lopen, maar dat er nog geen beslissing genomen is.

Zal de overname door Baro een goede zaak blijken?

Meest recent

Dender haalt CPL-smaakmaker, Cercle doet zaken met Lokeren

Maandagavond sluit de transfermarkt ook in België zijn deuren. Verschillende ploegen uit de ...

43
43
'Haaland naar Real: één superster groot slachtoffer'

Real Madrid haalde tijdens de voorbije mercato opnieuw enkele interessante versterkingen in huis, ...

89
89
Coucke snoeihard aangepakt: "Kijk eerst in de spiegel"

Het vertrek van Wouter Vandenhaute als voorzitter van RSC Anderlecht is sinds afgelopen vrijdag een ...

264
264
Club Brugge zet zich schrap: exit Vermant?

Club Brugge lanceerde de voorbije maanden weer verschillende spelers richting de Europese ...

98
98
Eén Duivel op rand van afgrond: "Extreem moeilijke keuze Garcia"

Zondagavond kruisen de Rode Duivels in het Lotto Park de degens met Kazachstan. Bondscoach Rudi ...

132
132
Titelverdediger Rodri duidt winnaar Ballon d'Or aan

Eind deze maand is het zover, dan wordt voor de 69ste keer de Gouden Bal uitgereikt. Door ...

51
51
'Club Brugge schrikt plots op: bod van 20 à 25 miljoen'

Club Brugge is grotendeels klaar met zijn huiswerk op de transfermarkt. Mogelijk vertrekt de ...

720
720
Sterke man AA Gent verklaart pikante transfer Skoras

Daags voordat de transfermarkt ook in België weer achter slot en grendel gaat, is een ...

361
361
'Anderlecht doet ultieme poging voor nieuwe topspits'

RSC Anderlecht nam afgelopen week noodgedwongen afscheid van Kasper Dolberg, die voor de nodige ...

831
831
Onthuld: 'Zo denkt De Bruyne écht over basisplaats Vanaken'

Na de moeizame periode onder Domenico Tedesco, nam Rudi Garcia begin dit kalenderjaar het stokje ...

823
823
Operatie 2026: Barça maakt plaats voor topaanwinst

FC Barcelona heeft een opvallend rustige zomermercato achter de rug. Dat heeft grotendeels te maken ...

241
241
KVM slaat wéér toe: 'strijder' tekent tot medio 2028

Maandag om middernacht sluit de transfermarkt ook in België weer voor enkele maanden zijn ...

101
101
'Lammens trekt grote ogen: schoktransfer bij United'

Senne Lammens gaat vanaf komend weekend strijden voor een basisplaats bij Manchester United. En ...

261
261
'Contacten lopen: transfer Stroeykens op de valreep'

RSC Anderlecht hoopt in het uiterste slot van de zomermercato nog een spits op de kop te tikken. ...

614
614
'Club lacht tanden bloot: nieuwe megatransfer staat al vast'

Over het algemeen heeft Club Brugge een geslaagde transferperiode achter de rug, al werd het wel een ...

1166
1166
'Barça doet LaLiga beven met twee mega-aankopen in 2026'

Ondanks de ongeziene transferdrukte in de rest van Europa, ging het sluiten van de zomermercato ...

421
421
'Houding Courtois zorgt voor verbazing bij Duivels'

De Rode Duivels nemen het zondagavond op tegen Kazachstan. Of Thibaut Courtois dan meer in actie zal ...

639
639
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenenslag Anderlecht, vuurwerk Antwerp en KVM'

De zomermercato is in enkele landen, waaronder België, nog enkele dagen geopend. Verschillende ...

460
460
Knaltransfer na Saudische jackpot? Matteo Dams reageert

Matteo Dams verraste vriend en vijand door op jonge leeftijd naar Saudi-Arabië te trekken. De ...

275
275
‘Einde verhaal: Carrasco incasseert genadeslag'

Yannick Carrasco is volledig uit beeld verdwenen bij de Belgische nationale ploeg. Onder Domenico ...

162
162
‘Overmars haalt uit: straffe dubbelslag Antwerp rond’

Het zijn nog drukke dagen op het slot van de zomermercato voor Royal Antwerp FC. Marc Overmars staat ...

600
600
'Standard verrast met oude bekende Club Brugge én Genk'

Standard Luik is nog niet klaar op de zomermercato. De Rouches zitten in een woelige periode waar ...

456
456
‘KV Mechelen gaat hard: vervanger Schoofs is binnen’

KV Mechelen gaat hard op het slot van de zomermercato. Malinwa zag met Rob Schoofs een belangrijke ...

256
256
‘Garcia zwiert deze Duivel genadeloos in de vuilbak’

De Rode Duivels nemen het namens de WK-kwalificatiewedstrijden op tegen Kazachstan. Liechtenstein ...

538
538
'Twaalf clubs polsten bij KRC Genk: recorddeal in de maak'

Bij KRC Genk gaat Dimitri De Condé nog een miljoenendeal afronden. De Limburgers gaan een van ...

374
374

Meer sportnieuws