'Union pakt uit met straffe transfer bij Anderlecht'

door
'Union pakt uit met straffe transfer bij Anderlecht'

Het is al een drukke transferzomer geweest voor Union, vooral aan uitgaande zijde. De Brusselaars zagen een pak kwaliteit vertrekken met Victor Boniface, Teddy Teuma, Ismaël Kandouss en Siebe Van der Heyden. Daardoor lijken ze toch verzwakt aan de start van de competitie te verschijnen en met een derby tegen Anderlecht is hun start meteen pittig. Twee dagen voor hun onderlinge confrontatie deelt Union zijn stadsrivaal wel een stevige tik uit op de transfermarkt.


Volgens La Dernière Heure staat Union immers op het punt om Noah Sadiki bij Anderlecht weg te plukken. Het zag er al een hele tijd naar uit dat de 18-jarige verdediger Paars-Wit zou gaan verlaten, want Sadiki had nog maar een jaar contract en er kwam maar geen akkoord uit de bus over een mogelijke verlenging. Daardoor lagen heel wat andere clubs op de loer.

Onder meer het Burnley van Vincent Kompany zou een bod uitgebracht hebben, maar het is nu dus Union dat aan het langste eind zou trekken. Sadiki zou woensdagnamiddag zijn medische testen afleggen in het Dudenpark en daarna zijn handtekening onder een contract voor vier jaar zetten. Welke transfersom met de deal gemoeid zou zijn, is niet duidelijk.

LEES OOK: Madou jubelt: Club Brugge troeft Anderlecht én Union af

Anderlecht verliest alweer een talent

Voor Anderlecht is het vertrek van Sadiki toch een domper, want alweer verlaat een hoog aangeschreven product van Neerpede het nest vroegtijdig. In januari vertrokken ook al Julien Duranville en Enock Agyei omdat Anderlecht hen niet kon verleiden tot een contractverlenging. Sadiki speelde in totaal negentien wedstrijden in de hoofdmacht van Anderlecht. Vincent Kompany liet hem in de slotmatch van het seizoen 2021/22 debuteren en vorig seizoen speelde hij regelmatig onder Felice Mazzu, maar na de komst van Brian Riemer verdween het talent uit beeld.

Zal Anderlecht zich deze transfer nog beklagen?

Meest recent

Hasi hint naar opmerkelijke wintertransfer: "Hij is welkom"

Anderlecht zat de voorbije weken op een wolk, maar donderde daar vorig weekend weer af met een ...

25
25
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

57
57
‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

188
188
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

163
163
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

10
10
Mehdi Bayat snauwt na vertrek De Mil: eis om nieuwe regel

Er vond een heuse trainerscarrousel plaats in de Jupiler Pro League. Club Brugge stuurde Nicky Hayen ...

188
188
Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

De afgelopen jaren is de Jupiler Pro League aan een opmars bezig. Vooral de sterke prestaties van de ...

79
79
Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

39
39
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

80
80
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

61
61
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

286
286
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

195
195
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

191
191
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

186
186
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

114
114
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

281
281
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

313
313
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

864
864
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

53
53
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

358
358
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

77
77
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

1296
1296
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

424
424
Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

147
147
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

169
169

Meer sportnieuws