'Anderlecht en Club Brugge mogen doelwit schrappen'

door
'Anderlecht en Club Brugge mogen doelwit schrappen'

Drie dagen voor de Jupiler Pro League van start gaat, ligt er voor zowat elke eersteklasser nog heel wat transferhuiswerk op de plank. Dat is niet anders voor zowel Club Brugge als Anderlecht, die allebei in de defensie nog wel vers bloed lijken te kunnen gebruiken. Maar één mogelijke piste mogen ze alvast schrappen.


De twee rivalen houden allebei nog de ogen open naar een opportuniteit op de rechtsachter, want Club zag deze zomer Clinton Mata naar Olympique Lyon vertrekken en Anderlecht houdt nog rekening met een mogelijk vertrek van Amir Murillo. Volgens Kicker had Paars-Wit daarom zijn oog laten vallen op Max Johnston, een Schotse jeugdinternational die vrij was nadat zijn contract bij Motherwell begin juli afgelopen was.

De 19-jarige rechtsachter werd eerder deze zomer ook aan Club Brugge gelinkt, maar ook dat zal zijn bestemming niet worden. Dinsdag zette Johnston immers zijn handtekening onder een contract voor vier seizoenen bij Sturm Graz, dat naast Club en Anderlecht ook de interesse van onder meer FC Basel en FC Kopenhagen wist af te houden.

LEES OOK: Club houdt 'grote joker' klaar in titelgevecht met Union

Talentenfabriek

Wellicht zag Johnston bij Sturm Graz het meeste perspectief om te groeien. De Oostenrijkers vergaarden de voorbije jaren wel een reputatie als talentenfabriek, met Rasmus Höjlund (inmiddels bij Atalanta) als exponent. Deze zomer verkocht Sturm nog spits Emanuel Emegha (ex-Antwerp) voor een slordige 13 miljoen euro aan Strasbourg. Johnston zal hopen dat hij hun voorbeeld kan volgen.

Was hij een goede transfer geweest voor Club of Anderlecht?

Meest recent

Intern gevecht Anderlecht: Deschacht voorspelt vuurwerk

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend een zwakke wedstrijd, maar won uiteindelijk wel met 3-1 van ...

47
47
Halve finales UEL/UECL bekend: ontdek de grote favorieten

Ook in de Europa en Conference League zijn de kaarten geschud. Donderdagavond werden in de twee ...

30
30
Club houdt 'grote joker' klaar in titelgevecht met Union

Zondagavond is het zover, dan kruisen de twee grote titelkandidaten de degens met mekaar in de ...

216
216
UEL/UECL: mooie avond voor Belgen, één grote verrassing

In de Europa en Conference League zijn de tickets voor de halve finales uitgedeeld. Met Youri ...

63
63
Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Nog minder dan twee maanden te gaan en het WK van de Rode Duivels gaat van start. Op maandag 15 juni ...

168
168
Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

168
168
Slotspeeldag Challenger Pro League: dit staat op het spel

Vrijdagavond wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League ...

66
66
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

171
171
Titelgevecht barst los: hét verschil tussen Union en Club

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

507
507
Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

114
114
UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

De eerste halve finalisten in de Europa en Conference League zijn bekend. Zo wist SC Freiburg na KRC ...

62
62
Antwerp op kruispunt: drastische beslissing in PO's?

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

570
570
Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Romelu Lukaku dreigt in Italië opnieuw het middelpunt te worden van een transferstorm. Door de ...

391
391
AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

AA Gent strijdt momenteel nog volop in de Champions' Play-Offs voor een Europees ticket. Ondertussen ...

29
29
Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

De derde speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft weer ...

72
72
Eddy Merckx bezorgt voetbalfans enorme krop in de keel

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De wielerlegende kreeg te maken met tal van ...

96
96
'Eerste zomertransfer Club Brugge: contract van vijf jaar'

Club Brugge zal er in de komende weken alles aan doen om de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis ...

550
550
Kop rolt bij Real: eerste slachtoffer na Bayern-drama'

Real Madrid zal ook dit seizoen de Champions League niet winnen. De recordhouder werd woensdag uit ...

440
440
'Club Benzema greep ondanks miljoenenbod naast RSCA-pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze het seizoen nog goed te eindigen. Paars-Wit wil nog voor de derde plaats ...

157
157
Cercle Brugge slaat toe met drie contractverlengingen

Cercle Brugge kent een zeer rustig einde van het seizoen nu het behoud zeker is. De Bruggelingen ...

47
47
KRC Genk raast door met volgend contract

Bij KRC Genk blijven ze werk maken van de toekomst. De Limburgers willen ook de komende jaren ...

126
126
'AA Gent bereikt akkoord: toptransfer in de maak'

Na een magere één op zes hoopt AA Gent zijn blazoen in de play-offs op te schonen ...

127
127
'Goudmijn voor Club Brugge: succesformule ontleed'

De sportieve hoogconjunctuur bij Club Brugge gaat al jaren hand in hand gepaard met een alsmaar ...

417
417
Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Volgende week staat de eerste midweekspeeldag van de play-offs op het programma, maar eerst moet ...

309
309
'Anderlecht kruist vingers: winst op trio flops?'

RSC Anderlecht gaat straks andermaal een drukke zomer tegemoet. Vooral op uitgaand vlak ligt er ...

399
399

Meer sportnieuws