'Anderlecht en Club Brugge mogen doelwit schrappen'

door
'Anderlecht en Club Brugge mogen doelwit schrappen'

Drie dagen voor de Jupiler Pro League van start gaat, ligt er voor zowat elke eersteklasser nog heel wat transferhuiswerk op de plank. Dat is niet anders voor zowel Club Brugge als Anderlecht, die allebei in de defensie nog wel vers bloed lijken te kunnen gebruiken. Maar één mogelijke piste mogen ze alvast schrappen.


De twee rivalen houden allebei nog de ogen open naar een opportuniteit op de rechtsachter, want Club zag deze zomer Clinton Mata naar Olympique Lyon vertrekken en Anderlecht houdt nog rekening met een mogelijk vertrek van Amir Murillo. Volgens Kicker had Paars-Wit daarom zijn oog laten vallen op Max Johnston, een Schotse jeugdinternational die vrij was nadat zijn contract bij Motherwell begin juli afgelopen was.

De 19-jarige rechtsachter werd eerder deze zomer ook aan Club Brugge gelinkt, maar ook dat zal zijn bestemming niet worden. Dinsdag zette Johnston immers zijn handtekening onder een contract voor vier seizoenen bij Sturm Graz, dat naast Club en Anderlecht ook de interesse van onder meer FC Basel en FC Kopenhagen wist af te houden.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Dubbelklapper Club, wending Lukaku/De Bruyne'

Talentenfabriek

Wellicht zag Johnston bij Sturm Graz het meeste perspectief om te groeien. De Oostenrijkers vergaarden de voorbije jaren wel een reputatie als talentenfabriek, met Rasmus Höjlund (inmiddels bij Atalanta) als exponent. Deze zomer verkocht Sturm nog spits Emanuel Emegha (ex-Antwerp) voor een slordige 13 miljoen euro aan Strasbourg. Johnston zal hopen dat hij hun voorbeeld kan volgen.

Was hij een goede transfer geweest voor Club of Anderlecht?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Dubbelklapper Club, wending Lukaku/De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

68
68
Alarm bij Club Brugge: ‘Gevaarlijke cocktail Ivan Leko’

Club Brugge speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen RSC Anderlecht. Ondanks het overwicht in ...

50
50
Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

94
94
Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

148
148
‘Eden Hazard zwaar in de problemen: onderzoek geopend’

Eden Hazard is al een tijdje op voetbalpensioen, maar de voormalige Rode Duivel zit niet stil. Naast ...

49
49
Gouden raad voor Anderlecht: “Zo iemand als TD”

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een nieuwe Technisch ...

183
183
Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem. Essevee kijkt tegen degradatiezorgen aan en dan ...

93
93
Play-Off I nog niet binnen: Gent beducht voor nieuw trauma

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

109
109
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

505
505
'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Nu het ticket voor de Champions' Play-Offs gaan vliegen is, wil Antwerp FC via de Europe Play-Offs ...

436
436
Club Brugge verbaasd: Leko grijpt hard in bij Vanaken

Bij Club Brugge wordt steeds duidelijker welke richting Ivan Leko uit wil. Ook voor Hans Vanaken ...

344
344
Trainerssoap duurt voort: Taravel snel weer weg als T1?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

303
303
Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Senne Lammens maakt zich steeds populairder als eerste doelman bij Manchester United. Deze week werd ...

141
141
Vertrek bij Anderlecht? Vader De Cat gooit kaarten op tafel

Nathan De Cat is momenteel talk of the town bij RSC Anderlecht. Dat heeft niet enkel te maken met ...

583
583
'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Club Brugge heeft één groot doel in de komende weken en wil absoluut de 20ste ...

491
491
'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

315
315
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

165
165
Werk bij Beveren: Peeters geeft transferplannen vrij

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

455
455
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

226
226
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

306
306
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

85
85
'Afgang met gevolgen: City dropt dubbele transferbom'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

199
199
Drama in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte verlaat

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

453
453
Alarm bij Garcia: grote zorgen rond sterkhouder Duivels

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

131
131
Colpaert wisselt twee keer, Kanga toch fit bij AA Gent

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs weer in eigen handen, maar heeft geen marge ...

43
43

Meer sportnieuws