'Anderlecht en Club Brugge mogen doelwit schrappen'

door
'Anderlecht en Club Brugge mogen doelwit schrappen'

Drie dagen voor de Jupiler Pro League van start gaat, ligt er voor zowat elke eersteklasser nog heel wat transferhuiswerk op de plank. Dat is niet anders voor zowel Club Brugge als Anderlecht, die allebei in de defensie nog wel vers bloed lijken te kunnen gebruiken. Maar één mogelijke piste mogen ze alvast schrappen.


De twee rivalen houden allebei nog de ogen open naar een opportuniteit op de rechtsachter, want Club zag deze zomer Clinton Mata naar Olympique Lyon vertrekken en Anderlecht houdt nog rekening met een mogelijk vertrek van Amir Murillo. Volgens Kicker had Paars-Wit daarom zijn oog laten vallen op Max Johnston, een Schotse jeugdinternational die vrij was nadat zijn contract bij Motherwell begin juli afgelopen was.

De 19-jarige rechtsachter werd eerder deze zomer ook aan Club Brugge gelinkt, maar ook dat zal zijn bestemming niet worden. Dinsdag zette Johnston immers zijn handtekening onder een contract voor vier seizoenen bij Sturm Graz, dat naast Club en Anderlecht ook de interesse van onder meer FC Basel en FC Kopenhagen wist af te houden.

LEES OOK: Stankovic verrast met uitspraken over vertrek bij Club

Talentenfabriek

Wellicht zag Johnston bij Sturm Graz het meeste perspectief om te groeien. De Oostenrijkers vergaarden de voorbije jaren wel een reputatie als talentenfabriek, met Rasmus Höjlund (inmiddels bij Atalanta) als exponent. Deze zomer verkocht Sturm nog spits Emanuel Emegha (ex-Antwerp) voor een slordige 13 miljoen euro aan Strasbourg. Johnston zal hopen dat hij hun voorbeeld kan volgen.

Was hij een goede transfer geweest voor Club of Anderlecht?

Meest recent

Nieuw Italiaans drama zorgt voor waanzinnige statistieken

Het valt bijna niet te geloven, maar Italië is dinsdagavond wéér tegen een ...

34
34
WK: Nieuw trauma voor Italië, ook drama voor Riemer

De Europese barragematchen van dinsdagavond hebben nog voor heel wat spanning gezorgd. In twee van ...

112
112
Engeland onderuit, Oranje en Spanje stellen ook teleur

Naast de WK-barrages stonden er dinsdagavond ook nog de nodige oefeninterlands op het programma. ...

62
62
Zweden mag na thriller naar WK, Turkije boekt ook ticket

Dinsdagavond worden de laatste Europese tickets voor het WK uitgedeeld. Verlengingen moeten de ...

57
57
'Garcia hakt knopen door: WK-basiself bekend'

De Rode Duivels kunnen voorlopig een goed gevoel overhouden aan hun stage na de klinkende 2-5-zege ...

102
102
'Lukaku reageert na dreigementen van Napoli'

Terwijl de Rode Duivels in de nacht van dinsdag op woensdag in de clinch gaan met Mexico, gaat ...

146
146
'Bornauw staat voor terugkeer op oude nest'

Er blijven de nodige vraagtekens heersen rond de defensie van de Rode Duivels. Rudi Garcia testte ...

74
74
Infantino komt met belangrijk nieuws voor Rode Duivels

Dat de Rode Duivels voor hun oefeninterlands van deze maand afzakten naar de Verenigde Staten, heeft ...

73
73
'Paspoortschandaal in Nederland: ook Chery getroffen'

De laatste weken is in Nederland een zeer opmerkelijk schandaal losgebarsten. Alles begon met de ...

76
76
Stankovic verrast met uitspraken over vertrek bij Club

Club Brugge wist vorige zomer alweer de nodige geslaagde transfers te realiseren. Het grootste schot ...

527
527
'Union baalt en moet transferdroom opbergen'

Union blijft ook dit seizoen verbazen. De Brusselaars zagen na het veroveren van de landstitel nog ...

28
28
'STVV ziet alweer smaakmaker van eigen bodem vertrekken'

STVV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en bewijst daarmee dat de knappe ...

63
63
Lukaku-rel ontploft: nieuwe details bekend

Er is de voorbije dagen een stevige etterbuil gebarsten rond Romelu Lukaku. Zijn afzegging bij de ...

180
180
Garcia stopt De Cat-gekte: verrassende WK-wending

Rudi Garcia gaf Nathan De Cat zijn debuut bij de Rode Duivels, maar maakte in Atlanta vooral ...

196
196
Lardot velt duidelijk oordeel over refs: "Fouten gemaakt"

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt en dan gaat het om de knikkers. De ...

63
63
Spurs pakt fors uit met De Zerbi, maar fans steigeren meteen

De voorbije weken groeide Tottenham uit tot de risée van het Europese voetbal, want de ...

77
77
Comeback bij Anderlecht: extra troef voor Taravel?

RSC Anderlecht hoopt nog wat te maken van de play-offs, al zijn de meeste ogen in het Lotto Park ...

252
252
Pro League spreekt klare taal over competitieformat

De kogel is (voorlopig) door de kerk: vanaf volgend jaar kunnen U23-teams weer 'gewoon' degraderen ...

207
207
Ruben Van Gucht's pikante bekentenis: zo groot is hij écht

Ruben Van Gucht heeft opnieuw een inkijk gegeven in zijn leven, dit keer niet op televisie maar ...

71
71
Club Brugge pakt uit: Verhaeghe drukt stempel in Europa

Vorig seizoen moest het zijn meerdere erkennen in Union, dat weer nu in polepositie aan de play-offs ...

307
307
'Anderlecht houdt been stijf: Hazard richting exit'

Ook tijdens de interlandbreak wordt er niet op de lauweren gerust bij RSC Anderlecht. Terwijl coach ...

497
497
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

209
209
AA Gent krijgt gezelschap in strijd tegen Pro League

Tenzij de amateurvleugels nog roet in het eten gooien, vond de Pro League dinsdag een oplossing voor ...

176
176
Hervorming in 1B: plots vijf voor 12 bij Club NXT?

De veelbesproken quota voor U23-ploegen in de tweede afdeling gaan op de schop, zo werd dinsdag op ...

601
601
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

119
119

Meer sportnieuws