Euvrard komt met verklaring voor ontslag bij RWDM

503 stemmen
Euvrard komt met verklaring voor ontslag bij RWDM

Donderslag bij heldere hemel maandag bij RWDM. De promovendus nam met onmiddellijke ingang afscheid van Vincent Euvrard en zowat de hele sportieve staf.


In een vaag statement vol holle begrippen gaf eigenaar John Textor op de clubwebestek meer uitleg bij deze vreemde ingreep. Hij bedankt Euvrard voor het geleverde werk, maar stelt dat er verandering nodig is om de ambitieuze doelstellingen op lange termijn te halen.

"Het is van het grootste belang een positieve omgeving te creëren, gelijke kansen voor alle spelers te verzorgen, een verenigde kleedkamer te hebben en perfecte harmonie op alle niveaus van onze organisatie te creëren. Het is mijn verantwoordelijkheid om zo’n omgeving te garanderen en de veranderingen die we dit seizoen hebben doorgevoerd staan in dienst van deze idealen", klinkt het onder meer. Het heeft er alle schijn van dat Textor, die nog meer clubs in zijn portefeuille heeft, iemand uit zijn persoonlijke netwerk zal aanstellen als nieuwe T1.

LEES OOK: Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

Reactie Euvrard

Op zijn persoonlijke Facebook-pagina komt nu ook Euvrard met een reactie op het ontslag. Hij haalt vooral een verschil in toekomstvisie aan als de hoofdreden achter de beslissing. "Gisteravond besloot Eagle Football (de eigenaar van RWDM, red) de samenwerking stop te zetten door een verschil in visie over de toekomst van de club", schrijft Euvrard.

"Het was een eer en privilege om mee te mogen schrijven aan dit mooie hoofdstuk in de geschiedenis van deze legendarische club", gaat hij verder. "Een dikke merci aan de staf en spelers die het mogelijk maakten de club terug te brengen waar ze thuishoort. Jullie samenhorigheid, jullie werk en de offers die jullie brachten om ons doel te bereiken was elke dag weer een inspiratie voor mij. Ten slotte wil ik ook de fans bedanken voor hun ongelofelijke steun in de goeie en slechte tijden. Jullie zijn het hart en de ziel van de club. Na drie intense jaren zeg ik jullie vaarwel, maar die vier magische letters en alle herinneringen die erbij horen, zullen voor altijd in mijn hart zitten."

Zal RWDM zich dit beklagen?

Meest recent

'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

8
8
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

9
9
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

67
67
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

32
32
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

53
53
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

128
128
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

59
59
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

130
130
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

343
343
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

116
116
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

82
82
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

89
89
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

192
192
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

195
195
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

92
92
Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Ook voor Union is de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen. Dinsdag werkte de ...

49
49
Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugd en daar plukt het ook de ...

202
202
Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Bij Antwerp blijft er grote onzekerheid heersen. Paul Gheysens kreeg wel uitstel om een bedrag van ...

229
229
Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Simon Mignolet heeft na een indrukwekkende carrière een punt gezet achter zijn leven als ...

97
97
Vertrekker bij Gent, tweede aanwinst voor Westerlo

Nu de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen is, komen bij de meeste eersteklassers ...

55
55
Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

De Rode Duivels staan woensdagavond voor een belangrijke opdracht, want vanaf nu is het alles of ...

79
79
Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Bij Anderlecht staat de teller voorlopig op één nieuwe speler, in de persoon van ...

426
426
'Club heeft akkoord en vangt onverwachte miljoenen'

Bij Club Brugge moet de zomermercato nog echt op gang komen. Dat komt doordat de internationale ...

464
464
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Rode Duivel, Union aast op ex-speler Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

259
259
Beale legt ambities bij Zulte op tafel: “Dat is de droom”

Michael Beale is de nieuwe hoofdtrainer van Zulte Waregem. De 45-jarige coach gaf een interview aan ...

283
283

Meer sportnieuws