'Anderlecht krijgt het heet: strijd om Debast barst los'

door
'Anderlecht krijgt het heet: strijd om Debast barst los'

Na de lucratieve verkoop van Bart Verbruggen wil RSC Anderlecht zijn overige sterkhouders aan boord houden tijdens de huidige zomermercato. Maar gemakkelijk zal dat niet worden. Met name rond Zeno Debast lijkt er momenteel één en ander te bewegen.

Zowel de jonge verdediger als zijn werkgever denkt momenteel niet aan een transfer, maar de inkomende aanbiedingen zullen op een bepaald moment toch moeilijk te weigeren zijn. Onder meer La Dernière Heure weet bijvoorbeeld dat zowel Eintracht Frankfurt als Villarreal CF al een concreet bod neerlegde in het Lotto Park, maar die werden allebei categoriek afgewezen. 

De hoogte van die aanbiedingen is vooralsnog onbekend, maar door de lucratieve verkoop van Verbruggen heeft Anderlecht voorlopig geen nood om nog meer spelers te verkopen. Ook Debast gaf al meermaals aan dat hij Anderlecht nog niet persé wil verlaten en dat hij komend seizoen nog voor Paars-Wit wil spelen. Enkel een gigantisch bod lijkt daar verandering in te kunnen brengen.

LEES OOK: Trainerswaarschuwing Anderlecht: "Niet zoals met Hubert"

Nog één jaar Anderlecht?

In mei sprak de jonge Rode Duivel zich bij Eleven Sports nog uit over zijn toekomst. "In principe speel ik volgend seizoen voor Anderlecht. Ik heb een contract tot 2025, de rest zien we wel. Ik wil me nu fit houden voor de nationale ploeg en daarna het voorseizoen bij Anderlecht. Ik heb nog geen telefoontjes uit het buitenland gekregen. Dat is voor het team naast mij, ik hou mij enkel bezig met het voetbalgedeelte”, klonk het toen.

Waar past Debast het best?

Meest recent

Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

9
9
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

193
193
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

8
8
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

175
175
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

117
117
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

117
117
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

253
253
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

147
147
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

46
46
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

33
33
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

214
214
STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

78
78
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

290
290
AA Gent in de rats: De Mil met slecht rapport

Rik De Mil kreeg de afgelopen jaren heel veel lof. Soms terecht, soms wat overdreven. Zijn transfer ...

159
159
Westerlo mist unieke kans: "Wat als?"

Met nog drie speeldagen voor de boeg is de strijd om de top zes nog altijd niet gestreden. Ook ...

41
41
Bob Peeters doet plannen SK Beveren uit de doeken

De strijd om promotie naar en degradatie uit de Jupiler Pro League is nog volop aan de gang. ...

193
193
AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

AA Gent dreigt alweer naast de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's gaven vorig weekend hun ...

251
251
Italiaanse pers brengt geweldig nieuws over De Bruyne

Er is licht aan het einde van de tunnel voor de Belgen van Napoli. Romelu Lukaku kroonde zich vorig ...

77
77
Trainerswaarschuwing Anderlecht: "Niet zoals met Hubert"

Anderlecht boekte vorig weekend een klinkende zege tegen OH Leuven en zette zo een grote stap ...

215
215
'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

71
71
Jean-Marie Pfaff’s ingrijpende keuze zet Beveren op z’n kop

Het zijn intense en moeilijke jaren geweest voor Jean-Marie Pfaff. Eén van de beste ...

109
109
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Monaco'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Heel wat smaakmakers lijken na dit ...

276
276
'Real Madrid dropt in zomer stevige trainersbom'

Real Madrid beleeft een woelig seizoen. Het zette in januari Xabi Alonso alweer op straat. De ...

92
92
Dit is dé reden waarom Charleroi-Cub extra lang duurde

Club Brugge deed zondag een uitstekende zaak door na het puntenverlies van Union en STVV te gaan ...

828
828
TRANSFERUURTJE: 'Witte trainersrook bij Anderlecht, Barça dokt 30 miljoen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

489
489

Meer sportnieuws