Dejaegere verklaart waarom hij niet naar Anderlecht trok

door
Dejaegere verklaart waarom hij niet naar Anderlecht trok

Anderlecht wist eerder deze week met Maxime Dupé zijn derde zomeraanwinst binnen te halen. De Franse doelman kwam transfervrij over van Toulouse, waar ze deze zomer een waslijst aan sterkhouders gratis de deur zien uitlopen. Daarbij ook aanvoerder Brecht Dejaegere, die net als Dupé een tijdlang in beeld was bij Anderlecht. De 32-jarige middenvelder kwam uiteindelijk echter niet naar het Lotto Park.


Dejaegere koos daarentegen enigszins verrassend voor een avontuur in de Verenigde Staten, waar hij een contract tot eind 2025 tekende bij Charlotte FC. Hij had ook nog heel wat andere aanbiedingen op zak, maar de MLS haalde het uiteindelijk. In een afscheidsinterview met Les Violets, een website gespecialiseerd in het reilen en zeilen rond Toulouse, verklaart Dejaegere waarom hij die beslissing nam.

"In mei kwam Charlotte voor het eerst aankloppen, maar toen voelden we ons wat ongemakkelijk om naar daar te trekken. Mijn vrouw is zwanger, dus had ik aan mijn manager gevraagd om een club in België of Frankrijk te vinden", vertelt hij. "Anderlecht heeft geïnformeerd, maar dat bleek toch wat moeilijk. Al-Jazira uit de Emiraten was er ook, maar Charlotte kwam terug met een financiële inspanning en uiteindelijk hebben we hun voorstel toch aanvaard. Er was ook nog interesse van Metz en Reims, maar in de Ligue 1 was het voor mij Toulouse of niets."

LEES OOK: Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Toulouse liet hem wachten

Dejaegere vindt het jammer dat hij Toulouse moest verlaten, want hij voelde zich er uitstekend. De club wou hem echter maar een contractverlenging van één jaar bieden. "Ik heb heel lang moeten wachten op een voorstel van Toulouse. Maar zelfs dan: als ze twee jaar gegeven hadden, was ik gebleven", is hij duidelijk. "Drie jaar was niet nodig, want daarna had ik nog altijd de mogelijkheid om naar België terug te keren. Charlotte stelde me 2,5 jaar voor, met een derde jaar als optie."

Was Dejaegere een aanwinst geweest voor Anderlecht?

Meest recent

Van der Elst tackelt Leko: "Rare uitspraak"

Club Brugge zal met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije week. Met een knappe zege tegen ...

16
16
'Anderlecht all-in voor bekende naam als opvolger Hasi'

Voor Anderlecht is 2026 rampzalig begonnen. Het plaatste zich wel voor de halve finale van de beker, ...

132
132
Opgesloten zonder uitleg: Wesley Sonck compleet van slag

Wesley Sonck gaat doorgaans geen uitdaging uit de weg. De ex-voetballer is voornamelijk te zien als ...

22
22
'Ronaldo is het beu en gaat in staking in Saudi-Arabië'

Cristiano Ronaldo is intussen al drie jaar lang hét uithangbord van de Saudische competitie. ...

22
22
'Westerlo sluit nog deals met Rangers en OH Leuven'

Westerlo deed vorig weekend een uitstekende zaak, want met een zege op het veld van Zulte Waregem ...

23
23
'Anderlecht slikt blessure- en transferdomper'

Het werd voor Anderlecht alweer een tegenvallend weekend, met een pijnlijke nederlaag op Standard. ...

182
182
Standard bevestigt vertrek, zomeraanwinst weg bij Antwerp?

Voor Belgische clubs sluit de transfermarkt maandagavond en wellicht zullen er daarvoor nog de ...

111
111
'Club Brugge slaat toch nog toe: aanwinst medisch gekeurd'

Bij Club Brugge gingen er de voorbije weken heel wat geruchten over mogelijke wintertransfers, maar ...

296
296
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Club, Hasi out bij Anderlecht'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

186
186
‘KAA Gent slaat op de valreep toe: toptalent binnen’

KAA Gent zal op het slot van de wintermercato nog toeslaan. Journalist Rudy Galetti laat weten dat ...

161
161
Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Hij was jarenlang een vaste waarde op voetbalvelden en in TV-studio's, scherp van tong en ...

60
60
Club Brugge vreest: last minute-vertrek Ordonez?

Joel Ordonez wordt al een tijdje in verband gebracht met een toptransfer. Verschillende Europese ...

251
251
‘Hasi neemt afscheid: Anderlecht-profiel onthuld’

Besnik Hasi is de laan uitgestuurd bij RSC Anderlecht. Na de nederlaag tegen grote rivaal Standard ...

300
300
'Transfervuurwerk bij Anderlecht: Ndiaye weg, winger in'

RSC Anderlecht gaat dan mogelijk toch nog een drukke transferdag kennen. Plots duiken er geruchten ...

325
325
AA Gent slaat toe met twee transfers bij KRC Genk

AA Gent heeft op de laatste dag van de transfermarkt nog twee spelers weggehaald. Ze gingen shoppen ...

83
83
Zorgen bij Club Brugge: Vandenbempt ziet groot probleem

De fans van Club Brugge zijn niet bepaald gelukkig. Ze zijn boos dat het bestuur geen nieuwe ...

444
444
'Pure waanzin: KRC Genk weigert astronomisch aanbod'

KRC Genk staat voor een héél pittige laatste dag op de transfermarkt. Dimitri De ...

386
386
Anderlecht zoekt opvolger Hasi: fans kiezen topkandidaat

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Besnik Hasi. Een zeer logisch ontslag, want de coach bakte er ...

472
472
Mignolet en Vanaken balen: dit liep er mis bij Club

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Union SG. Blauw-Zwart blijft te matig voor de dag komen in ...

223
223
Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste een fenomeen dat tot de verbeelding spreekt. Het Nederlandse ...

109
109
Het brokkenparcours van Renard: positie onhoudbaar?

RSC Anderlecht likt zijn wonden. Het nieuwe bestuur heeft (weer) bergen werk te verzetten. Besnik ...

210
210
STVV met straffe transfer: Champions League-clubs afgetroefd

STVV kende al een zeer opvallende mercato. De Truienaars lijken versterkt te zijn, maar dat moet nog ...

82
82
'Club Brugge speelt met vuur na ongezien monsterbod'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

427
427
Crisis Anderlecht compleet: ook Renard op straat gezet?

RSC Anderlecht heeft zondagavond zoals verwacht afscheid genomen van Besnik Hasi als hoofdcoach. ...

668
668
Atlético pakt uit met knaltransfer, Liverpool dokt 70 miljoen

Het einde van de winterse transferperiode is in zicht, dinsdagnacht sluit de mercato in ...

94
94

Meer sportnieuws