Dejaegere verklaart waarom hij niet naar Anderlecht trok

848 stemmen
Dejaegere verklaart waarom hij niet naar Anderlecht trok

Anderlecht wist eerder deze week met Maxime Dupé zijn derde zomeraanwinst binnen te halen. De Franse doelman kwam transfervrij over van Toulouse, waar ze deze zomer een waslijst aan sterkhouders gratis de deur zien uitlopen. Daarbij ook aanvoerder Brecht Dejaegere, die net als Dupé een tijdlang in beeld was bij Anderlecht. De 32-jarige middenvelder kwam uiteindelijk echter niet naar het Lotto Park.


Dejaegere koos daarentegen enigszins verrassend voor een avontuur in de Verenigde Staten, waar hij een contract tot eind 2025 tekende bij Charlotte FC. Hij had ook nog heel wat andere aanbiedingen op zak, maar de MLS haalde het uiteindelijk. In een afscheidsinterview met Les Violets, een website gespecialiseerd in het reilen en zeilen rond Toulouse, verklaart Dejaegere waarom hij die beslissing nam.

"In mei kwam Charlotte voor het eerst aankloppen, maar toen voelden we ons wat ongemakkelijk om naar daar te trekken. Mijn vrouw is zwanger, dus had ik aan mijn manager gevraagd om een club in België of Frankrijk te vinden", vertelt hij. "Anderlecht heeft geïnformeerd, maar dat bleek toch wat moeilijk. Al-Jazira uit de Emiraten was er ook, maar Charlotte kwam terug met een financiële inspanning en uiteindelijk hebben we hun voorstel toch aanvaard. Er was ook nog interesse van Metz en Reims, maar in de Ligue 1 was het voor mij Toulouse of niets."

LEES OOK: 'Anderlecht zet zinnen op vervanger van Hazard'

Toulouse liet hem wachten

Dejaegere vindt het jammer dat hij Toulouse moest verlaten, want hij voelde zich er uitstekend. De club wou hem echter maar een contractverlenging van één jaar bieden. "Ik heb heel lang moeten wachten op een voorstel van Toulouse. Maar zelfs dan: als ze twee jaar gegeven hadden, was ik gebleven", is hij duidelijk. "Drie jaar was niet nodig, want daarna had ik nog altijd de mogelijkheid om naar België terug te keren. Charlotte stelde me 2,5 jaar voor, met een derde jaar als optie."

Was Dejaegere een aanwinst geweest voor Anderlecht?

Meest recent

Mokerslag voor Antwerp: Club Brugge wil oud-lieveling

Club Brugge kijkt naar een oude bekende van Antwerp als mogelijke versterking. En dat ligt gevoelig, ...

379
379
Dubbele miljoenendeal Westerlo, Simons verliest targetspits

Terwijl het wereldkampioenschap aan zijn ontknoping is begonnen, komt de start van het nieuwe ...

27
27
Martinez amper de deur uit: Portugal heeft nieuwe bondscoach

Vlak na de WK-uitschakeling tegen Spanje maakte Roberto Martinez bekend dat hij stopt als bondscoach ...

82
82
'Union verpulvert transferrecord: top vijf in België'

Union SG wist de voorbije seizoenen heel wat gouden zaken te doen op de transfermarkt. En de ...

76
76
WK-favoriet gekroond: "Maar als één land hen kan kloppen ..."

Het wereldkampioenschap 2026 nadert zijn climax. Donderdagavond wordt het startschot gegeven van de ...

135
135
België-Spanje op TV: commentator/analisten bij VRT bekend

Vrijdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun kwartfinale van het WK 2026. Het belooft ...

316
316
Dilemma Rudi Garcia: WK-revelatie weer uit basisploeg?

De Rode Duivels hebben zich na een memorabele wedstrijd tegen de Verenigde Staten geplaatst voor de ...

543
543
'Club Brugge op toerental: twee vliegen in één klap'

Op uitgaand gebied komt er stilaan schot in de zaak bij Club Brugge, dat zelf weliswaar evenmin bij ...

168
168
Genk vs. Club Brugge: nieuwe wending in transfersaga

Een tweetal weken geleden geraakte plots bekend dat Club Brugge zowaar een poging wil wagen om Noah ...

537
537
'Anderlecht slikt bittere pil: plan Sibierski in duigen'

Zowel op inkomend als uitgaand gebied komt er stilaan beweging in de zomermercato van RSC ...

286
286
Club Brugge houdt adem in: plottwist in stadionsoap

Na een ellenlange strijd kan Club Brugge eindelijk aan de bouw van een nieuwe voetbaltempel ...

790
790
Ruben Van Gucht dropt enorme bom bij Vandaag Inside

Maandenlang werd er volop gespeculeerd, maar Ruben Van Gucht hield de lippen stijf op elkaar. Tot ...

212
212
'Witte rook in Anderlecht: medische testen gepland'

RSC Anderlecht staat op het punt om Nathan De Cat aan Hoffenheim te verkopen. Antoine Sibierski laat ...

303
303
'Club Brugge breekt record: akkoord met Arsenal'

Momenteel staat het record nog op naam van Ardon Jashari, maar verschillende smaakmakers van Club ...

755
755
Nieuw Clubstadion? De oorlog lijkt nog lang niet voorbij

Twintig jaar strijd lijkt in één klap voorbij, maar achter de schermen is het laatste ...

1039
1039
'Union telt zijn centen: details van Khalaili-deal onthuld'

Union maakte de voorbije jaren indruk met zijn uitgekiende transferbeleid. De Brusselaars wisten ...

61
61
'Kogel door de kerk: dit bedrag vangt RSCA voor De Cat'

Anderlecht hoopte de voorbije maanden nog om Nathan De Cat nog minstens één seizoen in ...

456
456
Hazard velt oordeel over Rode Duivels: "Hij is de beste"

Alle ogen zullen vrijdagavond gericht zijn op de Rode Duivels, want dan geven ze in de kwartfinale ...

397
397
Dwomoh ziet verhoopte transfer alsnog afketsen

Enkele jaren geleden stond hij nog te boek als één van de grootste talenten van het ...

75
75
Cercle reageert na plotse wending in Brugs stadiondossier

Er kwam donderdagmiddag vanuit Brugge plots zeer verrassend nieuws. Daar kon Club plots melden dat ...

295
295
Vanden Borre keert kar volledig over Garcia

De Rode Duivels hopen vrijdag tegen Spanje op een stunt, maar kunnen sowieso al tevreden zijn over ...

282
282
Grote opluchting in Brugge na stadionnieuws: "Onverwacht"

Bij Club Brugge kwamen ze woensdag met groot nieuws en het ging niet over een transfer. Wel kon de ...

204
204
'Club Brugge wint strijd van Anderlecht om toptalent'

Het is nog wachten tot het échte transfergeweld losbarst bij Club Brugge en Anderlecht. ...

239
239
Genk houdt interesse af, Japanner weg bij OHL

De zomermercato komt alsmaar meer op gang, ook voor Belgische clubs. Bij KRC Genk zijn ze erin ...

107
107
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht schiet in actie, sterkhouders weg bij Club'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

178
178

Meer sportnieuws