Dejaegere verklaart waarom hij niet naar Anderlecht trok

door
Dejaegere verklaart waarom hij niet naar Anderlecht trok

Anderlecht wist eerder deze week met Maxime Dupé zijn derde zomeraanwinst binnen te halen. De Franse doelman kwam transfervrij over van Toulouse, waar ze deze zomer een waslijst aan sterkhouders gratis de deur zien uitlopen. Daarbij ook aanvoerder Brecht Dejaegere, die net als Dupé een tijdlang in beeld was bij Anderlecht. De 32-jarige middenvelder kwam uiteindelijk echter niet naar het Lotto Park.


Dejaegere koos daarentegen enigszins verrassend voor een avontuur in de Verenigde Staten, waar hij een contract tot eind 2025 tekende bij Charlotte FC. Hij had ook nog heel wat andere aanbiedingen op zak, maar de MLS haalde het uiteindelijk. In een afscheidsinterview met Les Violets, een website gespecialiseerd in het reilen en zeilen rond Toulouse, verklaart Dejaegere waarom hij die beslissing nam.

"In mei kwam Charlotte voor het eerst aankloppen, maar toen voelden we ons wat ongemakkelijk om naar daar te trekken. Mijn vrouw is zwanger, dus had ik aan mijn manager gevraagd om een club in België of Frankrijk te vinden", vertelt hij. "Anderlecht heeft geïnformeerd, maar dat bleek toch wat moeilijk. Al-Jazira uit de Emiraten was er ook, maar Charlotte kwam terug met een financiële inspanning en uiteindelijk hebben we hun voorstel toch aanvaard. Er was ook nog interesse van Metz en Reims, maar in de Ligue 1 was het voor mij Toulouse of niets."

LEES OOK: Anderlecht aan zet: Bornauw voert gesprekken op

Toulouse liet hem wachten

Dejaegere vindt het jammer dat hij Toulouse moest verlaten, want hij voelde zich er uitstekend. De club wou hem echter maar een contractverlenging van één jaar bieden. "Ik heb heel lang moeten wachten op een voorstel van Toulouse. Maar zelfs dan: als ze twee jaar gegeven hadden, was ik gebleven", is hij duidelijk. "Drie jaar was niet nodig, want daarna had ik nog altijd de mogelijkheid om naar België terug te keren. Charlotte stelde me 2,5 jaar voor, met een derde jaar als optie."

Was Dejaegere een aanwinst geweest voor Anderlecht?

Meest recent

Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

43
43
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

62
62
KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

17
17
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

170
170
KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer te zien zijn in de Jupiler Pro League. De Kerels waren zeker ...

194
194
Sebaoui briest na STVV – Club Brugge: ploegmakkers afgemaakt

STVV stond op voorsprong in de eerste helft tegen Club Brugge. De Kanaries speelden een sterke ...

117
117
Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Mika Godts behoorde bij Ajax weer tot de uitblinkers. De buitenspeler was goed voor een doelpunt, ...

39
39
Vetlesen zet Club Brugge op scherp: “Assholes…”

Het zag er na 45 minuten op Stayen niet goed uit voor Club Brugge. Blauw-Zwart stond op achterstand ...

200
200
Union Berlin pakt uit met primeur: eerste vrouwelijke T1

Union Berlin staat in de Bundesliga op een elfde plek, op zeven punten van de degradatiestreep. De ...

38
38
Valentine gooit bom rond Van Gucht: Charlotte slaat terug

De liefdesperikelen rond Ruben Van Gucht hebben een nieuwe, opvallende wending genomen. In een ...

91
91
Vanderbiest waarschuwt Club Brugge & co

KV Mechelen pakte vorige week een punt tegen AA Gent. Dat was oververdiend. Vandaag nemen de ...

248
248
Westerlo kietelt KRC Genk: spelers spreken ambitie uit

Waar sommigen misschien hadden verwacht dat Royal Antwerp FC of Standard het KRC Genk nog moeilijk ...

103
103
Paniek in amateur: 'Racismerel beslist kampioenschap'

In de amateurreeksen is het stilaan ook 'money time'. Toch lijkt er in één van die ...

92
92
Vanaken verrast: lof voor opvallende pion

Club Brugge kroop door het oog van de naald tegen STVV. De Kanaries verdienden meer dan een ...

188
188
Kompany schrijft geschiedenis: ongeloof bij iedereen

Bayern München is onstopbaar, zo lijkt het wel. Ze wonnen met 0-5 van St. Pauli en dat met een ...

107
107
Leko velt oordeel over Sabbe, Forbs én Diakhon

Club Brugge won bijzonder gevleid met 1-2 op het veld van STVV. De Truienaars kregen de beste ...

385
385
Vrancken over dé fase: "Heb hier minder problemen mee"

STVV speelde een beresterke partij tegen Club Brugge. De Limburgers verdienden zeker een punt, maar ...

154
154
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

339
339
Bayern staat perplex na ongenadige ingreep van Kompany

Bij Bayern drukt Vincent Kompany niet alleen op het veld zijn stempel door. Ook in de kleedkamer ...

270
270
KRC Genk mikt hoog: absolute droomtransfer op komst

KRC Genk hoopt via Play-Off 2 een Europees ticket te bemachtigen. De Limburgers moeten jaarlijks ...

485
485
Anderlecht aan zet: Bornauw voert gesprekken op

Olivier Renard had kritiek op Jesper Fredberg omwille van het ‘laten liggen’ van enkele ...

250
250
‘Transferstrijd Vermeeren barst los: 30 miljoen euro’

Arthur Vermeeren krijgt amper tot geen kansen meer bij Olympique Marseille. Het ziet er dan ook naar ...

222
222
Boskamp maakt Anderlecht af: “Bende dooie vogeltjes”

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-2 onderuit tegen Club Brugge. In de eerste helft werd ...

174
174
Club Brugge pakt zege na drama en blessures op Stayen

Een veerkrachtig Club Brugge heeft na een uiterst spannende wedstrijd een cruciale zege geboekt op ...

289
289
Euvrard reageert verrassend na ‘misser van het seizoen’

Standard Luik ging in eigen huis met 1-2 onderuit tegen Westerlo en zag zo de Kemphanen naar de ...

64
64

Meer sportnieuws