Dejaegere verklaart waarom hij niet naar Anderlecht trok

door
Dejaegere verklaart waarom hij niet naar Anderlecht trok

Anderlecht wist eerder deze week met Maxime Dupé zijn derde zomeraanwinst binnen te halen. De Franse doelman kwam transfervrij over van Toulouse, waar ze deze zomer een waslijst aan sterkhouders gratis de deur zien uitlopen. Daarbij ook aanvoerder Brecht Dejaegere, die net als Dupé een tijdlang in beeld was bij Anderlecht. De 32-jarige middenvelder kwam uiteindelijk echter niet naar het Lotto Park.


Dejaegere koos daarentegen enigszins verrassend voor een avontuur in de Verenigde Staten, waar hij een contract tot eind 2025 tekende bij Charlotte FC. Hij had ook nog heel wat andere aanbiedingen op zak, maar de MLS haalde het uiteindelijk. In een afscheidsinterview met Les Violets, een website gespecialiseerd in het reilen en zeilen rond Toulouse, verklaart Dejaegere waarom hij die beslissing nam.

"In mei kwam Charlotte voor het eerst aankloppen, maar toen voelden we ons wat ongemakkelijk om naar daar te trekken. Mijn vrouw is zwanger, dus had ik aan mijn manager gevraagd om een club in België of Frankrijk te vinden", vertelt hij. "Anderlecht heeft geïnformeerd, maar dat bleek toch wat moeilijk. Al-Jazira uit de Emiraten was er ook, maar Charlotte kwam terug met een financiële inspanning en uiteindelijk hebben we hun voorstel toch aanvaard. Er was ook nog interesse van Metz en Reims, maar in de Ligue 1 was het voor mij Toulouse of niets."

LEES OOK: Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Toulouse liet hem wachten

Dejaegere vindt het jammer dat hij Toulouse moest verlaten, want hij voelde zich er uitstekend. De club wou hem echter maar een contractverlenging van één jaar bieden. "Ik heb heel lang moeten wachten op een voorstel van Toulouse. Maar zelfs dan: als ze twee jaar gegeven hadden, was ik gebleven", is hij duidelijk. "Drie jaar was niet nodig, want daarna had ik nog altijd de mogelijkheid om naar België terug te keren. Charlotte stelde me 2,5 jaar voor, met een derde jaar als optie."

Was Dejaegere een aanwinst geweest voor Anderlecht?

Meest recent

Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

De Rode Duivels hebben zich ook mathematisch verzekerd van hun deelname aan de WK-eindronde. Rudi ...

65
65
Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

22
22
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

58
58
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

21
21
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

129
129
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

111
111
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

132
132
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

44
44
Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

55
55
'Club Brugge casht op Tzolis: topploeg onderneemt actie'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

587
587
'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar ...

320
320
'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

RSC Anderlecht wil in de komende weken zijn goede prestaties van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

557
557
'Garcia aan tekentafel: verbazende basisspeler bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

431
431
'Ordoñez op vertrekken: waanzinnige transfersom gelekt'

Ondanks interesse van onder meer Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

308
308
'Flick wil topaanwinst in '26: Barça raast mercato op'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

131
131
'Frustraties bij Union: grote naam richting uitgang'

Union SG maakt zich op voor een druk einde van het kalenderjaar. Ondertussen wordt achter de ...

117
117
Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Naast de Rode Duivels wist ook Oranje zich tijdens de voorbije interland-periode te verzekeren van ...

371
371
Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

189
189
'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

295
295
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

363
363
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

52
52
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

126
126
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

213
213
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

658
658
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

184
184

Meer sportnieuws