AA Gent jaagt op toptransfer met wervelende aanvaller

door
AA Gent jaagt op toptransfer met wervelende aanvaller

AA Gent werd afgetroefd door Oud-Heverlee Leuven in de strijd om Konan N’Dri (KAS Eupen), maar met Ablie Jallow (FC Metz en ex-RFC Seraing) hebben de Buffalo’s al een adequaat alternatief geïdentificeerd. De Gambiaanse aanvaller heeft een gelijkaardig profiel als N’Dri en misschien zelfs beter. Tijdens zijn periode bij Seraing werd Jallow beschreven als een wervelende vleugelspeler die in staat is om in zijn eentje het verschil te maken.

Vanhaezebrouck verwacht inspanningen op transfermarkt

AA Gent is één van de vijf Belgische profclubs (samen met Zulte Waregem, KRC Genk, KV Kortrijk en Sporting Charleroi) die in de voorbije vijf jaar nog geen enkele kapitaalverhoging heeft doorgevoerd, iets wat fel contrasterend is met de kapitaalverhogingen bij pakweg Anderlecht (106 miljoen euro) en Antwerp (meer dan 114 miljoen). Het businessmodel van de Buffalo’s is gebaseerd op een gedegen transferbeleid en zonder externe investeerders, en de gemaakte winst uit de voorbije mercato’s werd aangewend om de continuïteit van de club te garanderen.“Maar je kan natuurlijk niet blijven toveren”, verklaarde voorzitter Ivan De Witte vorig jaar in Het Laatste Nieuws.

Ook Hein Vanhaezebrouck spreekt al langer dat er extra investeringen nodig zijn om AA Gent concurrentieel te houden tegenover de grote Belgische clubs, en daarom was de club in de voorbije maanden hard op zoek naar een externe overnemer of investeerders. Onlangs raakte bekend dat Sam Baro de nieuwe eigenaar van de Buffalo’s wordt, de zakenman zal 30 miljoen euro investeren in de club, waarvan ruim 22 miljoen euro dient als kapitaalverhoging. Dat klinkt alvast als muziek in de oren van Vanhaezebrouck en de clubleiding, maar Het Laatste Nieuws vraagt zich echter af of Baro wel kapitaalkrachtig genoeg is om de coach de middelen te geven waar hij op hoopt.



Volgens de krant wordt er niet verwacht dat AA Gent, na de officiële overname door Sam Baro, met miljoenen zal kunnen smijten op de transfermarkt, ondanks het pleidooi van Hein Vanhaezebrouck voor investeringen om concurrerend te blijven tegenover de grote Belgische clubs. De Buffalo’s spendeerden ondertussen wel al 6,5 miljoen euro op de transfermarkt aan Tsuyoshi Watanabe (KV Kortrijk, 3,5 miljoen euro) en Ismaël Kandouss (Union SG, 3 miljoen euro), terwijl Pieter Gerkens (Antwerp FC) en Keegan Jelacic (Perth Glory) transfervrij werden aangetrokken. Maar enkel die inkomende transfers zullen natuurlijk niet genoeg zijn om in het aankomende seizoen mee te strijden met de absolute top van de Jupiler Pro League.

Afgetroefd door OH Leuven voor N’Dri

AA Gent is hard op zoek naar nog meerdere versterkingen die een directe meerwaarde kunnen brengen in de ploeg. Eén van de concrete opties was Konan N'Dri van KAS Eupen, de Ivoriaan was vorige week zelfs in de Ghelamco Arena om te onderhandelen over een mogelijke transfer. Helaas lijkt de hoop van de Buffalo’s om N’Dri binnen te halen, nu vervlogen te zijn omdat zowel KAS Eupen als de snelle dribbelaar blijkbaar de voorkeur geven aan een transfer naar Oud-Heverlee Leuven. En dat zal toch wel pieken voor AA Gent, want Oud-Heverlee Leuven staat sportief minder hoog aangeschreven dan Gent, maar beschikt financieel over meer middelen dankzij hun Thaise eigenaar King Power.


Jallow (ex-Seraing): beter dan N’Dri?

AA Gent moet daarom hun focus verleggen naar andere pistes, en in hun zoektocht zijn ze uitgekomen bij een oude bekende van de Jupiler Pro League. Volgens Sacha Tavolieri hebben de Buffalo’s hun oog laten vallen op Ablie Jallow, de flankaanvaller van FC Metz, die twee seizoenen geleden werd uitgeleend aan RFC Seraing. De Gambiaanse international is een mooi alternatief voor Konan N'Dri, omdat hij over een vergelijkbaar profiel beschikt. Jallow heeft snelheid, is technisch onderlegd, en hij wordt binnen FC Metz beschouwd als de 'X-factor' van de ploeg. Bovendien is Jallow veelzijdiger dan N’Dri, aangezien hij niet alleen op beide flanken kan spelen, maar ook als spits en aanvallende middenvelder uit de voeten kan.

Wervelende vleugelspeler

Ablie Jallow is zeker geen onbekende in het Belgische voetbal en hij leverde tijdens zijn tweejarige periode bij RFC Seraing uitstekende prestaties. Philippe Gaillot, voormalig sportief directeur bij zowel RFC Seraing als FC Metz, prees Jallow destijds om zijn individuele talent. “Hij werd rijper en kreeg een andere dimensie bij Seraing”, zei Gaillot tegen La Dernière Heure. Een oud-coach van Seraing, Jean-Louis Garcia, zei dat Jallow, samen met Youssef Maziz, boven het niveau van de ploeg uitstak. Hij werd beschreven als een wervelende vleugelspeler die in staat is om in zijn eentje het verschil te maken. In het kalenderjaar 2022 behoorde Jallow tot de spelers in de Jupiler Pro League met gemiddeld de meeste geslaagde dribbels per match waarbij enkel Noa Lang (Club Brugge), Musa Al-Tamari (Oud-Heverlee Leuven) en Loïc Lapoussin (Union SG) nog betere cijfers lieten noteren in dat onderdeel. Théo Pierrot, die samen met Ablie Jallow speelde bij RFC Seraing, prees de Gambiaan ook om zijn uitstekende spel zonder de bal. “Hij kan het spel vloeiend maken en zijn eerste balcontact, dat van een heel hoog niveau is, stelt hem in staat om voor diepgang te zorgen. Bovendien is het bijna onmogelijk om de bal van hem af te pakken omdat hij zo snel beweegt en de bal zo goed afschermt.” De lof voor Jallow beperkte zich echter niet tot zijn clubprestaties. Hij was bijvoorbeeld ook een van de grote uitblinkers tijdens de legendarische Afrika Cup 2022 met de Gambiaanse nationale ploeg, dat onder leiding van de Belgische bondscoach Tom Saintfiet compleet onverwacht de kwartfinales bereikte. Op dit internationale toneel was Jallow ultra-efficiënt en liet hij wellicht zijn beste niveau ooit zien.

JOUW MENING TELT:
Jallow zou kunnen knallen bij AA Gent

Meest recent

'Keepersdilemma bij Anderlecht: drie opties op tafel'

Bij de vernieuwing van de omkadering van de eerste ploeg, pakte RSC Anderlecht ook uit met de ...

13
13
'Miljoenenstrijd barst los: Tottenham klopt aan bij Club'

Voorlopig beleefde Club Brugge KV een redelijk rustige zomermercato, maar daar komt ongetwijfeld nog ...

76
76
'Exit Simons: Westerlo heeft opvolger helemaal beet'

Bij Westerlo blijft het zeer onrustig. Nadat ze vorig seizoen drie trainers versleten, kenden ze ...

129
129
Club wrijft zich in handen: Tresoldi van goudwaarde op EK

Bij Club Brugge richten ze dezer dagen opvallend vaak hun vizier op de Duitse tweede klasse. Met ...

235
235
PSG maakt na CL ook op WK voor clubs fors statement

Een tweetal weken geleden schreef Paris Saint-Germain nog de Champions League op haar palmares. Het ...

67
67
'Anderlecht mag aanwinst definitief van lijstje schrappen'

Er zal deze zomer nog maar eens zeer veel bewegen bij Anderlecht. De vele verschuivingen in de ...

103
103
Kompany is nu al enthousiast: "Wordt een speciale match"

Voor Bayern München is het WK voor clubs begonnen met een spectaculaire zege. De troepen van ...

74
74
'Anderlecht heeft beet: target heeft laatste match gespeeld'

Het zijn drukke tijden voor Olivier Renard. De sportief directeur zal deze zomer heel wat ...

710
710
Nieuwe Denkey? Cercle-spits schittert op prestigieus toernooi

Cercle Brugge blikt terug op een lastig seizoen, waarin het uiteindelijk maar op het nippertje ...

121
121
'Geraerts neemt meteen oude bekende mee naar nieuwe club'

De voorbije weken werd er hard getrokken aan de mouw van Karel Geraerts, die klaar was om weer aan ...

155
155
'Blunder Belgische topclubs: transfer van 40 miljoen'

De Belgische topploegen hebben de afgelopen jaren toch een aantal pareltjes laten schieten. Zo zijn ...

351
351
Zit het écht fout bij de jeugd van Anderlecht?

We lazen vandaag in La Dernière Heure dat RSC Anderlecht meer mentaliteit moet tonen in de ...

448
448
'Knapste voetbalster' ter wereld laat Instagram ontploffen

Het vrouwenvoetbal zit de afgelopen jaren flink in de lift. Het niveau wordt hoger en er zijn meer ...

230
230
Bayern wint met dubbele cijfers, Müller schrijft geschiedens

Op het WK voor clubs stond vanavond de tweede match op het programma. Het Bayern München van ...

254
254
Nmecha bezorgt Anderlecht dubbele transferdomper

Bij RSC Anderlcecht gaat er heel veel gebeuren. De Brusselaars gaan wellicht een aantal topspelers ...

382
382
Antwerp-fans duidelijk: "Haal hem als nieuwe coach"

Royal Antwerp FC is allerminst klaar voor de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De club heeft na ...

981
981
"Hij wil liefst weg" - extra vertrekker bij Anderlecht

Binnen een week wordt bij RSC Anderlecht de voorbereiding op het komende seizoen ingezet. Maar de ...

528
528
'Barça heeft buik vol: spraakmakende transfer Ter Stegen'

Marc-André Ter Stegen was jarenlang de vaste nummer één bij FC Barcelona. Maar ...

155
155
Club strikt ruwe diamant: kenners verrast na transfer

Club Brugge hield het tot dusver behoorlijk rustig op de zomerse transfermarkt. Al haalde de ...

1482
1482
'Afscheid met prijs: Son maakt verrassende transfer'

Tottenham Hotspur FC won afgelopen seizoen de Europa League en pakte zo zijn eerste prijs in ...

306
306
KVM lanceert transferoffensief: "Vier à vijf aanwinsten nabij"

Verschillende ploegen uit de Jupiler Pro League beginnen komende week al aan de voorbereiding op het ...

636
636
'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over vertrek Tzolis'

De landstitel zat er uiteindelijk niet in, voorts heeft Club Brugge een sterk seizoen achter de ...

1004
1004
Sensationele wending: Marc Brys nieuwe coach Ronaldo?

Marc Brys werkte de voorbije jaren in helse omstandigheden als bondscoach van Kameroen. Maar ...

189
189
'Anderlecht-vertrek Dolberg: voorwaarden zijn bekend'

Op de Raad van Bestuur werd afgelopen dinsdag beslist dat RSC Anderlecht extra middelen zal ...

802
802
'Liverpool niet te houden: derde topaanwinst vlak na Wirtz'

Liverpool FC verzekerde zich afgelopen seizoen van zijn 20ste landstitel, in de komende jaargang wil ...

141
141

Meer sportnieuws