Nieuwe aanwinst RSCA geanalyseerd: "Hij drukt zijn stempel"

door
Nieuwe aanwinst RSCA geanalyseerd:

De kogel is door de kerk. RSC Anderlecht heeft zich versterkt met de 30-jarige doelman Maxime Dupé. De Fransman komt transfervrij over van het Franse Toulouse. Philippe Montanier, ex-trainer van Standard, kent het nieuwe sluitstuk van Paars-Wit zeer goed. 


Nadat zowel Bart Verbruggen als Hendrik Van Crombrugge wegtrokken uit het Lotto Park, moest het bestuur van Anderlecht dringend op zoek naar een nieuwe keeper. De 30-jarige Dupé zal volgend jaar het doel van de Brusselse recordkampioen verdedigen. Een goeie zaak vindt Montanier. "Ik denk dat Anderlecht de juiste keuze gemaakt heeft", aldus de voormalige coach van Standard bij Het Laatste Nieuws. 

"Maxime was me al opgevallen toen hij tweede doelman was bij Nantes en ik trainer was bij Rennes. Hij speelde een paar wedstrijden en ik vond hem veelbelovend." De twee leerden mekaar beter kennen bij Toulouse, waar Dupé drie seizoenen lang in doel stond. "In mijn periode keepte hij twee topseizoenen. Ik ben ervan overtuigd dat hij in Frankrijk kon blijven. Maar er zijn weinig clubs die een doelman zoeken - de markt is heel gesloten."

LEES OOK: ‘Exit Bertaccini? Anderlecht hakt transferknoop door'

LEIDER

Volgens Montanier is Dupé niet enkel een sterke keeper, maar ook iemand die een leidersrol opneemt in de kleedkamer. "Hij staat hier hoog aangeschreven. Hij is goed op de lijn en uitstekend met zijn voeten. Maar Maxime is vooral iemand op wie je altijd kan rekenen. Een leider. Heel betrouwbaar én betrokken. Hij was mijn vice-aanvoerder. Zonder veel te praten, drukte hij wel zijn stempel in de kleedkamer. Hij onderhandelde bijvoorbeeld de premies."

Past Montanier bij RSCA volgens jou?

Meest recent

Selectie Jonge Duivels: beloningen bij Genk en Anderlecht

Niet enkel de Rode Duivels blazen volgende week verzamelen, ook de nationale beloften moeten weer ...

6
6
'Club neemt actie: peperdure opvolger Ordoñez in vizier'

Club Brugge maakt zich op voor een uiterste drukke zomermercato. Zo is de algemene verwachting dat ...

33
33
United maakt uitschuiver: Engelse pers fileert Lammens

In de Premier League heeft Manchester United vrijdagavond vervelend puntenverlies opgelopen. Op het ...

47
47
Vandenbempt overschouwt selectie: "Hij is verrassendste"

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke spelers hij meepakt op de WK-stage in de ...

110
110
TU: 'Financiële kater Club, Anderlecht strijdt met Atlético'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

114
114
‘Bounida hakt interlandknoop door: KBVB in rep en roer’

De Rode Duivels zagen al heel wat talenten voor andere landen kiezen. Toptalent Rayane Bounida ...

137
137
Zorgen om Lukaku: zorgt Garcia voor de oplossing?

Romelu Lukaku kampte dit seizoen met veel blessureleed, maar de aanvaller is al een tijdje terug. ...

44
44
Van Bommel hangt vuile was Paul Gheysens buiten

Mark van Bommel heeft een indrukwekkende spelerscarrière achter de rug bij clubs zoals FC ...

364
364
‘Strijd om De Cat barst los: grootmacht gaat all-in’

Nathan De Cat is hot. De 17-jarige middenvelder is één van de grootste talenten van ...

252
252
Garcia schrapt één naam genadeloos voor Rode Duivels

De selectie van de Rode Duivels werd bekendgemaakt door bondscoach Rudi Garcia. De Franse keuzeheer ...

71
71
Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

520
520
Transferdilemma Club Brugge: vertrek na 138 wedstrijden?

Club Brugge dreigt tijdens de komende zomermercato afscheid te moeten nemen van verschillende ...

254
254
Voetbalfans Baetens en Huybrechts laten Wieze ontploffen

Een opsteker van formaat, zo kan je de 'Belgische' openingsdag noemen van de Euro Tour-manche in ...

31
31
Oosting onheilspellend over Antwerp-smaakmaker

Royal Antwerp FC neemt het op de laatste speeldag van de reguliere competitie op tegen Oud-Heverlee ...

161
161
Genk tóch naar Play-Off I? Boskamp doet voorspelling

Zondagavond worden de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs uitgedeeld. Ook KRC Genk maakt ...

162
162
Alarm bij België: Godts duwt Garcia in een ongeziene crisis

Mika Godts zet Rudi Garcia meteen voor een lastige keuze bij de Rode Duivels. Met het WK in zicht ...

241
241
'Barça krijgt dikke 'njet': toptransfer van tafel geveegd'

De komende interland-periode komt voor een aantal clubs als een ideaal moment om hun transferplannen ...

60
60
Garcia genadeloos: de grootste afwezigen in selectie Duivels

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke Rode Duivels volgende week mee op het vliegtuig ...

388
388
Merckx met verborgen strijd: RSCA fans diep geraakt

De naam van Eddy Merckx klinkt nog altijd als een klok in de wielerwereld. De grootste Belgische ...

114
114
Noodmiddenveld bij Anderlecht: verbazende naam op tafel

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge verzekeren van zijn ticket voor de ...

298
298
'Zomertransfer bepaald: Club speelt steunpilaar kwijt' '

Club Brugge lijkt na amper één seizoen al afscheid te moeten nemen van Aleksandar ...

298
298
De Bruyne maakt 90 minuten vol: Conte geeft mooi compliment

Kevin De Bruyne heeft voor het eerst sinds zijn zware blessure opnieuw een volledige wedstrijd ...

145
145
Maguire antiheld United, Leipzig en Lens halen stevig uit

Geen vrijdagavond voetbal in de Jupiler Pro League, maar elders in Europa ging de bal wel aan het ...

35
35
'Made in Neerpede' : Anderlecht eist selectie Duivels op

Bij RSC Anderlecht zal ongetwijfeld tevreden zijn geweest met de selectie van de Rode Duivels. Met ...

230
230
'Monstertransfer Kompany: titanengevecht met City en United'

Bayern München is onder leiding van Vincent Kompany bezig aan een fenomenaal seizoen. Maar ook ...

223
223

Meer sportnieuws