Nieuwe aanwinst RSCA geanalyseerd: "Hij drukt zijn stempel"

451
Nieuwe aanwinst RSCA geanalyseerd:

De kogel is door de kerk. RSC Anderlecht heeft zich versterkt met de 30-jarige doelman Maxime Dupé. De Fransman komt transfervrij over van het Franse Toulouse. Philippe Montanier, ex-trainer van Standard, kent het nieuwe sluitstuk van Paars-Wit zeer goed. 


Nadat zowel Bart Verbruggen als Hendrik Van Crombrugge wegtrokken uit het Lotto Park, moest het bestuur van Anderlecht dringend op zoek naar een nieuwe keeper. De 30-jarige Dupé zal volgend jaar het doel van de Brusselse recordkampioen verdedigen. Een goeie zaak vindt Montanier. "Ik denk dat Anderlecht de juiste keuze gemaakt heeft", aldus de voormalige coach van Standard bij Het Laatste Nieuws. 

"Maxime was me al opgevallen toen hij tweede doelman was bij Nantes en ik trainer was bij Rennes. Hij speelde een paar wedstrijden en ik vond hem veelbelovend." De twee leerden mekaar beter kennen bij Toulouse, waar Dupé drie seizoenen lang in doel stond. "In mijn periode keepte hij twee topseizoenen. Ik ben ervan overtuigd dat hij in Frankrijk kon blijven. Maar er zijn weinig clubs die een doelman zoeken - de markt is heel gesloten."

LEES OOK: Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

LEIDER

Volgens Montanier is Dupé niet enkel een sterke keeper, maar ook iemand die een leidersrol opneemt in de kleedkamer. "Hij staat hier hoog aangeschreven. Hij is goed op de lijn en uitstekend met zijn voeten. Maar Maxime is vooral iemand op wie je altijd kan rekenen. Een leider. Heel betrouwbaar én betrokken. Hij was mijn vice-aanvoerder. Zonder veel te praten, drukte hij wel zijn stempel in de kleedkamer. Hij onderhandelde bijvoorbeeld de premies."

Past Montanier bij RSCA volgens jou?

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

4
4
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

24
24
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

68
68
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

20
20
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

23
23
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

36
36
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

52
52
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

84
84
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

109
109
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

45
45
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

51
51
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

262
262
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

544
544
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

70
70
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

22
22
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

138
138
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

78
78
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

146
146
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

177
177
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

320
320
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

625
625
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

239
239
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

194
194
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

570
570
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

99
99

Meer sportnieuws