Nieuwe aanwinst RSCA geanalyseerd: "Hij drukt zijn stempel"

door
Nieuwe aanwinst RSCA geanalyseerd:

De kogel is door de kerk. RSC Anderlecht heeft zich versterkt met de 30-jarige doelman Maxime Dupé. De Fransman komt transfervrij over van het Franse Toulouse. Philippe Montanier, ex-trainer van Standard, kent het nieuwe sluitstuk van Paars-Wit zeer goed. 


Nadat zowel Bart Verbruggen als Hendrik Van Crombrugge wegtrokken uit het Lotto Park, moest het bestuur van Anderlecht dringend op zoek naar een nieuwe keeper. De 30-jarige Dupé zal volgend jaar het doel van de Brusselse recordkampioen verdedigen. Een goeie zaak vindt Montanier. "Ik denk dat Anderlecht de juiste keuze gemaakt heeft", aldus de voormalige coach van Standard bij Het Laatste Nieuws. 

"Maxime was me al opgevallen toen hij tweede doelman was bij Nantes en ik trainer was bij Rennes. Hij speelde een paar wedstrijden en ik vond hem veelbelovend." De twee leerden mekaar beter kennen bij Toulouse, waar Dupé drie seizoenen lang in doel stond. "In mijn periode keepte hij twee topseizoenen. Ik ben ervan overtuigd dat hij in Frankrijk kon blijven. Maar er zijn weinig clubs die een doelman zoeken - de markt is heel gesloten."

LEES OOK: Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

LEIDER

Volgens Montanier is Dupé niet enkel een sterke keeper, maar ook iemand die een leidersrol opneemt in de kleedkamer. "Hij staat hier hoog aangeschreven. Hij is goed op de lijn en uitstekend met zijn voeten. Maar Maxime is vooral iemand op wie je altijd kan rekenen. Een leider. Heel betrouwbaar én betrokken. Hij was mijn vice-aanvoerder. Zonder veel te praten, drukte hij wel zijn stempel in de kleedkamer. Hij onderhandelde bijvoorbeeld de premies."

Past Montanier bij RSCA volgens jou?

Meest recent

'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin alweer tal van goudhaantjes de ...

30
30
'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

64
64
Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

30
30
Transfervrij vertrek Hazard? 'Anderlecht onderneemt actie'

RSC Anderlecht is bijna twee maanden na het vertrek van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een ...

179
179
Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

285
285
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

70
70
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

460
460
"Missen als kiespijn" - Tielemans krijgt tik om de oren

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

260
260
De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

96
96
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

64
64
Lukaku maakt brokken: nieuwe plottwist in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

109
109
Club Brugge versus AA Gent: bom ontploft in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

357
357
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

91
91
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, kapers op de kust'

Nathan De Cat vierde zaterdag op amper 17-jarige leeftijd al zijn debuut bij de Rode Duivels. De ...

322
322
KRC Genk betaalt dure flops cash: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

796
796
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

43
43
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

292
292
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

58
58
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

290
290
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

84
84
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

276
276
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

42
42
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

94
94
'Tottenham verbaast: topcoach stapt meteen in'

Tottenham beleeft een rampzalig seizoen, dat alleen maar van kwaad naar erger lijkt te gaan. Het ...

158
158
'Tedesco wil nu ook Genk beroven'

Nadat hij opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels, ging Domenico Tedesco dit seizoen ...

424
424

Meer sportnieuws