Vandenbroeck gaat nieuwe opvallende uitdaging aan

door
Vandenbroeck gaat nieuwe opvallende uitdaging aan

Er zijn heel wat Belgische trainers aan de slag in het buitenland en het gaat vaak over dezelfde namen. Sven Vandenbroeck is een coach die ondertussen ook al enkele jaren werkzaam is in Afrika. Daar gaat hij weldra een nieuwe club trainen. Onze redactie sprak met de voormalige middenvelder.


Sven Vandenbroeck werd begin mei aangesteld als de nieuwe trainer van de Marokkaanse topclub Wydad. Na twee maanden is het verhaal afgelopen. Dat is opvallend snel. De Belgische coach geeft er meer uitleg over.

Doelstellingen niet gehaald

"Toen ik er aan de slag ging was de opdracht simpel. De club zat in een moeilijke situatie en ze hoopten met een trainerswissel om alsnog de titel (5 punten achterstand) en de Afrikaanse Champions League (moeizaam de groepsfase en kwartfinale doorgekomen) te winnen. Uiteindelijk zijn we op twee minuten van de titel gestrand. FAR Rabat scoorde in de 93ste minuut alsnog de gelijkmaker in hun duel, waardoor ze met 1 punt meer kampioen (ondanks een 16 op 18 van Vandenbroeck met Wydad in de competitie, nvdr.) zijn geworden. In de Champions League waren we er in de finale ook heel dichtbij, maar Al Ahly scoorde een kwartier voor affluiten de 1-1", aldus de coach.

In de heenwedstrijd had Wydad met 2-1 verloren van Al Ahly, waardoor zij de beker wonnen. 'Ik won dus geen prijs en daarnaast waren er ook onregelmatigheden met de betalingen. Dat zijn de twee hoofdredenen dat het avontuur is stopgezet”, aldus Vandenbroeck. Lang zal hij niet moeten wachten op een nieuwe werkgever, want de Algerijnse kampioen CR Belouizdad lonkt naar zijn diensten.

Op weg naar Algerije

“De kans is groot dat ik daar aan de slag ga, al tonen nog een aantal andere ploegen interesse. Het is een club die op sportief vlak de afgelopen jaren mooie stappen voorwaarts heeft gezet. Er ligt een project op tafel om de top in Afrika te bereiken. Dat is een zeer mooie uitdaging. Ik heb mij ook laten informeren dat het een stabiele club is en de voorzitter liet een zeer goede indruk na.”

Vandenbroeck reed al een mooi parcours in Afrika. Hij was T2 van Hugo Broos, waarmee hij de Afrika Cup won met Kameroen. Voorts was hij ook bondscoach van Zambia en trainer bij Simba SC, FAR Rabat en Abha.

Mooie uitdaging voor hem?

Meest recent

Oosting baalt: "Kan mijn ploeg één ding kwalijk nemen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

0
0
Statement Man City: machtige Haaland verplettert Liverpool

Manchester City heeft de laatste rechte lijn van het seizoen op indrukwekkende wijze ingezet. In de ...

12
12
'Witte rook nabij: Anderlecht op zucht van nieuwe TD'

RSC Anderlecht speurt inmiddels al een hele poos naar een nieuwe technisch directeur. Maar die ...

144
144
Titelpredictie Vandenbempt: "Geef ze 59 procent kans"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

58
58
Voorbeeld Brughmans: deze Genk-goudhaantjes staan al klaar

KRC Genk opende vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met de 17-jarige Lucca Brughmans ...

85
85
De Bruyne lucht zijn hart: “Kan geen normale papa zijn”

Het leven van Kevin De Bruyne speelt zich al jaren af onder een vergrootglas. Waar hij ook gaat, ...

24
24
Comeback Kompany? 'City heeft ideale opvolger Guardiola'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

46
46
Scherprechter Sint-Truiden: Sebaoui tipt nieuwe kampioen

Zaterdagavond wordt de openingsspeeldag van de Champions' Play-Offs op gang getrapt. Leider Union SG ...

99
99
Champions' Play-Offs: zes namen extra onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

104
104
'Club knokt met Ajax en co: peperdure zomeraanwinst'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daar moet ook de ...

205
205
Woede Bosuil terecht? Somers velt verdict over penaltyfase

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

184
184
Courtois deelt intrigerend bericht dat fans doet gissen

Zonder aankondiging, zonder context en precies daardoor zo opvallend. Thibaut Courtois zette zijn ...

35
35
TU: 'Pittig prijskaartje De Cat, Club wil bekende doelman'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

183
183
Transfersoap bij Chelsea: sterkhouder hint naar vertrek

Het is de voorbije jaren maar zelden rustig geweest bij Chelsea. Sinds de overname door BlueCo ...

20
20
Vloek op leider in play-offs? Dit vindt Hubert ervan

Om 20u45 wordt ook de Champions' Play-Off in de Jupiler Pro League afgetrapt. Daarin begint Union ...

45
45
‘Club Brugge ruikt buitenkans op mercato: Leko huivert’

Club Brugge ziet richting zomer een buitenkans op de transfermarkt opduiken, maar intern is niet ...

264
264
Geruchten over bliksemvertrek bij Napoli: De Bruyne spreekt

Na enkele maanden afwezigheid is Kevin De Bruyne helemaal terug. Voor de interlandbreak kon hij al ...

85
85
Duitse media smullen van Kompany’s hilarisch persmoment

Vincent Kompany werkte vrijdag zijn persconferentie af in aanloop naar de uitwedstrijd van Bayern ...

43
43
Wilmots doet transferplannen Standard uit de doeken

Standard trapt dit weekend zijn campagne in de Europe Play-Off af met een bezoek aan OH Leuven. De ...

114
114
Van der Elst ziet enorm transferdilemma voor Club

Club Brugge gaat in de play-offs op zoek naar de titel en daarna volgt ongetwijfeld weer een drukke ...

173
173
Taravel spiegelt zich aan Leko: "Dat wil ik ook"

Het is op de eerste speeldag van de Champions' Play-Off vooral uitkijken naar de kraker tussen Club ...

40
40
Vanaken breekt stilte: blessure zat dieper dan gedacht

Met de Champions’ Play-offs voor de deur lijkt Club Brugge zijn kapitein net op tijd terug te ...

118
118
Nederland in shock: Hoefkens legt schandaal bloot

Wat eerst leek op een juridisch staartje na de 6-0-nederlaag van NAC Breda, de club van Carl ...

149
149
'Italië verrast met opvallende keuze als bondscoach'

Bij Italië is alweer een nieuw hoofdstuk van de crisis begonnen. Gennaro Gattuso stapte vrijdag ...

160
160
‘Bliksemvertrek Mignolet bij de KBVB?’

Simon Mignolet stopt na dit seizoen als profvoetballer en hij gaat een avontuur aan bij de KBVB. ...

198
198

Meer sportnieuws