Vandenbroeck gaat nieuwe opvallende uitdaging aan

37 stemmen
Vandenbroeck gaat nieuwe opvallende uitdaging aan

Er zijn heel wat Belgische trainers aan de slag in het buitenland en het gaat vaak over dezelfde namen. Sven Vandenbroeck is een coach die ondertussen ook al enkele jaren werkzaam is in Afrika. Daar gaat hij weldra een nieuwe club trainen. Onze redactie sprak met de voormalige middenvelder.


Sven Vandenbroeck werd begin mei aangesteld als de nieuwe trainer van de Marokkaanse topclub Wydad. Na twee maanden is het verhaal afgelopen. Dat is opvallend snel. De Belgische coach geeft er meer uitleg over.

Doelstellingen niet gehaald

"Toen ik er aan de slag ging was de opdracht simpel. De club zat in een moeilijke situatie en ze hoopten met een trainerswissel om alsnog de titel (5 punten achterstand) en de Afrikaanse Champions League (moeizaam de groepsfase en kwartfinale doorgekomen) te winnen. Uiteindelijk zijn we op twee minuten van de titel gestrand. FAR Rabat scoorde in de 93ste minuut alsnog de gelijkmaker in hun duel, waardoor ze met 1 punt meer kampioen (ondanks een 16 op 18 van Vandenbroeck met Wydad in de competitie, nvdr.) zijn geworden. In de Champions League waren we er in de finale ook heel dichtbij, maar Al Ahly scoorde een kwartier voor affluiten de 1-1", aldus de coach.

In de heenwedstrijd had Wydad met 2-1 verloren van Al Ahly, waardoor zij de beker wonnen. 'Ik won dus geen prijs en daarnaast waren er ook onregelmatigheden met de betalingen. Dat zijn de twee hoofdredenen dat het avontuur is stopgezet”, aldus Vandenbroeck. Lang zal hij niet moeten wachten op een nieuwe werkgever, want de Algerijnse kampioen CR Belouizdad lonkt naar zijn diensten.

Op weg naar Algerije

“De kans is groot dat ik daar aan de slag ga, al tonen nog een aantal andere ploegen interesse. Het is een club die op sportief vlak de afgelopen jaren mooie stappen voorwaarts heeft gezet. Er ligt een project op tafel om de top in Afrika te bereiken. Dat is een zeer mooie uitdaging. Ik heb mij ook laten informeren dat het een stabiele club is en de voorzitter liet een zeer goede indruk na.”

Vandenbroeck reed al een mooi parcours in Afrika. Hij was T2 van Hugo Broos, waarmee hij de Afrika Cup won met Kameroen. Voorts was hij ook bondscoach van Zambia en trainer bij Simba SC, FAR Rabat en Abha.

Mooie uitdaging voor hem?

Meest recent

Vader Vital verklapt: zó reageert Vanaken op keuzes Garcia

Hans Vanaken is één van de meest besproken Rode Duivels dit WK. Zo woedt al wekenlang ...

12
12
Opstelling Duivels bekend! Garcia maakt statement tegen Senegal

De Rode Duivels strijden woensdagavond tegen Senegal voor een plek in de 1/8ste finales van het WK. ...

152
152
Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

35
35
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

176
176
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

224
224
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

142
142
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

14
14
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

101
101
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

54
54
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

86
86
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

215
215
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

76
76
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

166
166
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

439
439
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

150
150
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

88
88
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

102
102
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

217
217
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

234
234
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

100
100
Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Ook voor Union is de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen. Dinsdag werkte de ...

51
51
Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugd en daar plukt het ook de ...

223
223
Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Bij Antwerp blijft er grote onzekerheid heersen. Paul Gheysens kreeg wel uitstel om een bedrag van ...

250
250
Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Simon Mignolet heeft na een indrukwekkende carrière een punt gezet achter zijn leven als ...

106
106
Vertrekker bij Gent, tweede aanwinst voor Westerlo

Nu de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen is, komen bij de meeste eersteklassers ...

57
57

Meer sportnieuws