Nieuwe flankaanvaller Club Brugge: ‘man van 23 miljoen’

894 stemmen
Nieuwe flankaanvaller Club Brugge: ‘man van 23 miljoen’

Er wordt verwacht dat Andreas Skov Olsen of Tajon Buchanan deze zomer nog een transfer zullen maken, waardoor Vincent Mannaert druk bezig is met het bekijken van interessante flankaanvaller als mogelijke versterking. Transferexpert Fabrizio Romano heeft in dat verband onlangs laten weten dat Club Brugge interesse toont om Stephy Mavididi naar het Jan Breydelstadion te halen. De 25-jarige Engelsman speelt momenteel in de Ligue 1 bij Montpellier HSC, waar hij nog één jaar onder contract ligt. Vorig jaar was Mavididi gegeerd wild op de transfermarkt, toen een terugkeer naar de Premier League een erg concrete optie was. Volgens Daily Mail werd zijn vraagprijs destijds op 17,5 miljoen euro gesteld, terwijl Express Sport melding maakte van 23 miljoen euro. Vandaag bedraagt Mavididi’s marktwaarde ‘slechts’ 6 miljoen euro.

LEES OOK: Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Club Brugge richt zich op nieuwe flankaanvaller

Noa Lang is vertrokken naar PSV Eindhoven en met Michal Skoras (Lech Poznan) had Club Brugge enkele maanden al proactief gereageerd op het vertrek van de Nederlandse aanvaller. Het Laatste Nieuws weet dat er op Skoras wordt gerekend om de schoenen van Lang te vullen en op Westkapelle zal men de vingers kruisen dat de Pool, die zes miljoen euro heeft gekost, volledig zal doorbreken bij Club Brugge. Daarnaast is de verwachting dat de andere flankaanvallers, Tajon Buchanan en Andreas Skov Olsen, deze zomer ook een transfer zullen maken.

Vincent Mannaert is alvast druk bezig met het voorbereidend werk te verrichten voor het geval dat Tajon Buchanan en/of Andreas Skov Olsen de club zouden verlaten. Transferexpert Fabrizio Romano heeft in dat verband onlangs laten weten dat Club Brugge interesse toont om Stephy Mavididi naar het Jan Breydelstadion te halen. De 25-jarige Engelsman speelt momenteel in de Ligue 1 bij Montpellier HSC, waar hij nog één jaar onder contract ligt. Naast Club Brugge zijn ook Leicester City en Lille OSC gecharmeerd door de snelle flankaanvaller.

Richtprijs één jaar geleden: 17,5 miljoen tot 23 miljoen euro

Zowel Leicester City als Lille OSC vormen op sportief als financieel gebied sterke concurrentie voor Club Brugge in de strijd om de handtekening van de voormalige Engelse jeugdinternational. Stephy Mevididi, die zijn jeugdopleiding heeft genoten bij Arsenal en ook bij Juventus U23 onder contract stond, werd in zijn carrière wel vaker gelinkt aan clubs met een grotere reputatie dan Club Brugge. In januari dit jaar stond Valencia CF bijvoorbeeld nog dicht bij zijn komst, en een jaar geleden was hij bijna teruggekeerd naar de Premier League of maakte hij kans op een mooie binnenlandse toptransfer in Frankrijk.

In juni vorig jaar werden Olympique Marseille, Everton, West Ham, Southampton, Brighton & Hove Albion, Newcastle en Aston Villa concreet genoemd als de mogelijke nieuwe bestemming van Stephy Mavididi, die toen net een sterk seizoen achter had gespeeld en een van de absolute smaakmakers van Montpellier HSC was. Volgens Daily Mail werd zijn vraagprijs destijds op 17,5 miljoen euro gesteld, terwijl Express Sport melding maakte van 23 miljoen euro. Laurent Nicollin stond open voor een vertrek van Mavididi en de voorzitter van de Franse club zei toen tegen Midi Libre: “Als hij de kans krijgt om naar een Engelse club te verhuizen, zullen we hem niet blokkeren.”

Naar de exit bij Montpellier HSC

Uiteindelijk bleef Stephy Mavididi vorig seizoen voetballen bij Montpellier HSC, waar hij door blessures van absolute smaakmaker degradeerde tot luxe-invaller. Laurent Nicollin stelde in mei dat een afscheid van Mavididi in de zomermercato zeer waarschijnlijk is, waardoor de aanvaller zich stilaan naar de uitgang van het Stade de La Mosson begeeft. “Mavididi heeft een exit-ticket. We zullen wel zien wat we kunnen doen op basis van de voorstellen en verzoeken”, zei de voorzitter van Montpellier toen op de clubwebsite. Ondanks zijn erg matig voorbije seizoen, heeft Mavididi intrinsiek heel veel talent en kan hij mogelijks een interessante aanwinst betekenen voor Club Brugge.

‘Fenomenaal’ talent en aanvaller van topkwaliteit

Laurent Nicollon noemde Stephy Mavididi een aanvaller van topkwaliteit, wiens uitgesproken sterke punten snelheid, doelgerichtheid en een enorme diepgang zijn. Stephane Jobard, die eerder samenwerkte met Mavididi bij Dijon FCO, was vol lof over Mavidid’s specifieke kwaliteiten, vooral over zijn snelheid en scorend vermogen. De Marokkaanse verdediger Nayef Aguerd beschreef zijn ex-ploegmaat als een type-aanvaller die moeilijk af te stoppen is, door zijn mobiliteit, diepgang en technische kwaliteiten”. Alex Neil, die eerder samenwerkte met Mavididi bij Preston North End, prees het sneltempo en de directe speelstijl van de aanvaller, die zowel op de flank als centraal in de aanval kan spelen. Carl Robinson, die Mavididi onder zijn hoede had bij Charlton, beschreef de aanvaller als een fenomenaal talent.

Club kan een speler zoals Mavididi wel gebruiken

Meest recent

Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

70
70
Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

11
11
Courtois onthult aanvaringen met nieuwe coach Mourinho

Thibaut Courtois dropte donderdag op zijn persconferentie een bommetje door te verklaren dat de kans ...

65
65
Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

46
46
‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

179
179
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

93
93
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

44
44
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

461
461
'Taravel hakt knoop over Anderlecht-toekomst door'

De start van de voorbereiding komt er snel alweer aan, maar bij Anderlecht is het nog niet duidelijk ...

194
194
Oud-Genkie Oh bezorgt Zuid-Korea droomstart op WK

In groep A lijkt gastland Mexico vooral met Zuid-Korea te moeten gaan strijden voor de groepswinst. ...

100
100
"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

115
115
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

165
165
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

476
476
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

136
136
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

147
147
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

188
188
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

238
238
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

249
249
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

71
71
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

199
199
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

297
297
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

445
445
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

87
87
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

554
554
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

93
93

Meer sportnieuws