Club Brugge komt zwaar bedrogen uit met Sylla-deal

1113
Club Brugge komt zwaar bedrogen uit met Sylla-deal

Abakar Sylla genoot grote interesse vanuit bijna alle grote Europese competities, waarbij clubs als Ajax, Benfica, FC Barcelona, AS Monaco en RB Leipzig expliciet werden genoemd, maar uiteindelijk heeft de Ivoriaanse verdediger niet gekozen voor een Europese topclub, en vertrekt hij naar RC Strasbourg, de nummer 15 van de Ligue 1 van vorig seizoen. Op die manier blijft iedereen wel een beetje op zijn honger zitten, want de conclusie van Sylla's verhaal bij Club Brugge is dat zowel de speler als de club niet het maximale uit hun samenwerking hebben gehaald. Sylla had intrinsiek gezien veel meer te bieden dan hij uiteindelijk heeft laten zien, terwijl Club Brugge stiekem had gehoopt dat hun Ivoriaanse goudhaantje minstens evenveel zou opleveren als de transfer van Odilon Kossounou (30 miljoen euro naar Bayer Leverkusen).

LEES OOK: Seys verbaast Club Brugge met straffe taal over knaltransfer

Concrete interesse vanuit alle grote competities

Donderdag nam Abakar Sylla afscheid van zijn ploeggenoten bij Club Brugge en verliet hij het trainingskamp in Nederland. Het was de afgelopen weken steeds duidelijker geworden dat de Ivoriaanse verdediger deze zomer zou vertrekken. Volgens Het Laatste Nieuws heerste er concrete interesse vanuit bijna alle grote competities in de 20-jarige speler. Sylla stond op de radar van verschillende Europese topclubs, waaronder Ajax, Benfica, FC Barcelona, AS Monaco en RB Leipzig. Uiteindelijk vertrekt Sylla niet naar een Europese topclub, maar wel naar RC Strasbourg, de nummer 15 van de Ligue 1 van vorig seizoen. Maar op die manier blijft iedereen wel een beetje op zijn honger zitten.



Abakar Sylla zelf, die terecht de ambitie heeft om tot de absolute top van het voetbal te behoren. Zijn profiel is uniek: snel, krachtig, voetballend zeer goed, erg jong en bovendien linksvoetig. Door de combinatie van deze kwaliteiten is Sylla perfect in staat om ‘hoog’ te spelen in de verdediging. Hij voegt ook veel diepgang en verticaliteit toe aan zijn spel, wat soms risicovol kan lijken, maar dat is juist de speelstijl van Sylla en een teken van zijn onmiskenbare, maar nog ruwe talent. Al snel werden er vergelijkingen getrokken tussen Sylla en zijn landgenoot Odilon Kossounou. Kossounou kwam destijds op 18-jarige leeftijd bij Club Brugge en ontwikkelde zich vervolgens volledig op Jan Breydel, waarna hij voor een indrukwekkend bedrag van 30 miljoen euro werd verkocht aan Bayer Leverkusen.

Club Brugge verwacht(te) minstens 30 miljoen euro

Door zijn uitstekende prestaties in de historische Champions League campagne van Club Brugge vorig seizoen, schoot Abakar Sylla als een komeet richting de top. In zijn eerste wedstrijd in het Kampioenenbal tekende hij meteen voor de winning goal tegen Bayer Leverkusen en hij kreeg bovendien ook de titel van Man van de Match toegewezen. “Odilon Kossounou was 20 jaar toen Club hem voor 30 miljoen euro verkocht. Bij Sylla verwachten ze op zijn minst hetzelfde”, schreef Ludo Vandewalle in Het Nieuwsblad in de nasleep van die match. De Ivoriaan werd al snel de hemel ingeprezen en bijgevolg waren de verwachtingen erg hoog gespannen rond hem. En dit bracht uiteraard ook veel druk op zijn jonge schouders, iets waar Carl Hoefkens toen al voor waarschuwde.

Club Brugge kan testosteronbom niet intomen

Na zijn sterke start begin dit seizoen bevestigde Abakar Sylla daarna zijn grote kwaliteiten en talent, maar werden ook zijn gebreken duidelijker merkbaar. Zo toont hij zich soms erg emotioneel en opvliegend op het veld. Toen hij door Carl Hoefkens vroegtijdig naar de kant werd gehaald tegen FC Porto bijvoorbeeld. Of tijdens de match tegen KRC Genk, waar het licht van de Ivoriaan helemaal uit ging, zelfs tegen zijn ploegmaats. Sylla is een groot talent, maar wel eentje met te veel temperament. Het Laatste Nieuws schreef dat ze bij Club Brugge de handleiding van Sylla nog niet gevonden hebben. “Hoe kan Scott Parker zijn testosteronbom intomen?” vroeg de krant zich af.



Abakar Sylla moet dringend stappen zetten om de impulsieve (re)acties uit zijn spel te halen en ook om zijn emoties onder controle te leren houden. De temperamentvolle Ivoriaan pakte afgelopen seizoen in de Jupiler Pro League reeds zeven gele en drie rode kaarten, op slechts 20 wedstrijden. Sylla pakte in de vorige jaargang negen kaarten in totaal, en met dat aantal is hij een absolute veelpleger in de Belgische competitie. Siebe Van der Heyden (Union SG) slikte het meeste aantal kaarten in de Jupiler Pro League (13 kaarten), maar hij speelde in totaal wel 32 competitiewedstrijden, 12 matchen meer dan Sylla dus. Omgerekend per wedstrijd maakt Sylla 45% kans om een kaart te incasseren, terwijl dat gemiddelde veel lager ligt bij Van der Heyden (40%).

Onbevredigd gevoel bij Club Brugge en Sylla

De conclusie van Abakar Sylla's verhaal bij Club Brugge is dat zowel de speler als de club niet het maximale uit hun samenwerking hebben gehaald. Sylla had intrinsiek gezien veel meer te bieden dan hij uiteindelijk heeft laten zien, en wellicht had nog een extra jaar bij Club Brugge goed kunnen bijdragen aan zijn persoonlijke ontwikkeling. Hoewel Sylla vlagen heeft laten zien van zijn immense kwaliteiten en potentieel, vooral in de Champions League, slaagde hij er niet in om dit op een consistente basis te tonen.

Abakar Sylla had in de tweede seizoenshelft weliswaar met last aan de adductoren, waardoor hij minder vaak in actie kwam, maar het is zeer waarschijnlijk dat hij RC Strasbourg, het nummer 15 in de Ligue 1 in het afgelopen seizoen, niet in gedachten als volgende bestemming na zijn vertrek bij Club Brugge. Bij grotere clubs zoals Ajax, Benfica, FC Barcelona, AS Monaco en RB Leipzig stond hij namelijk ook op de verlanglijst. En ook Club Brugge zal met een onbevredigend gevoel achterblijven bij het vertrek van Sylla.



De West-Vlamingen hadden stiekem gehoopt dat hun Ivoriaans goudhaantje minstens evenveel zou opbrengen zoals de transfer van Odilon Kossounou (30 miljoen euro aan Bayer Leverkusen), maar in de plaats moeten Vincent Mannaert en Bart Verhaeghe genoegen nemen met een vaste transfersom van ‘maar’ 20 miljoen euro plus mogelijke bonussen en een doorverkooppercentage. Dat blijft nog steeds een mooie transfersom, evenals een dikke winst op een aankoopprijs van 200 duizend euro, maar dat komt toch wel 10 miljoen euro lager uit dan de gedroomde richtprijs.

Hebben Club en Sylla het maximale gehaald uit hun samenwerking?

Meest recent

Lukaku boezemt weer angst in: oorlogstaal in Europa

Romelu Lukaku heeft zijn eerste doelpunt bij Fenerbahçe gescoord. Big Rom startte twijfelend ...

1
1
PSG onthult masterplan om Lamine Yamal uit te schakelen

PSG en FC Barcelona slijpen de messen om het tegen elkaar op te nemen in de Champions League. De ...

10
10
Bayern meldt onheilspellend nieuws over Kompany

Vincent Kompany sukkelt met zijn gezondheid bij Bayern München. Tijdens de 6-1 zege tegen RB ...

33
33
Seys verbaast Club Brugge met straffe taal over knaltransfer

Club Brugge verbaasde vorige speeldag vriend en vijand in de Champions League door Internazionale in ...

171
171
Ophef rond Real Madrid na bekentenis: "Besloten om beelden niet te tonen"

Real Madrid stampt dit seizoen ferm tegen de schenen. De formatie van José Mourinho kwam al ...

55
55
Vitor Bruno dumpt talenten: rampscenario Anderlecht

RSC Anderlecht incasseert de ene klap na de andere. In Europa kampt Paars-Wit met een nul op zes en ...

182
182
Thibaut Courtois verrast met primeur over toekomst

Thibaut Courtois is al jarenlang de nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. De Belgische goalie wordt ...

67
67
PSG-Barça escaleert al voor aftrap: nachtelijke chaos

PSG en FC Barcelona staan tegenover elkaar namens de Champions League. De twee grootmachten worden ...

87
87
Napoli-bom barst voor De Bruyne: schoktransfer nakend?

Het loopt dit seizoen voor geen meter bij Napoli. En dan wordt er uiteraard meteen naar de coach ...

155
155
TRANSFERUURTJE: ‘Club Brugge wil toptalent. Genk strijdt met Gent’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

240
240
Club Brugge hoort finaal verdict over Mechele voor RC Lens

Club Brugge kijkt RC Lens recht in de ogen namens de Champions League. Blauw-Zwart stuntte vorige ...

565
565
Alle hens aan dek voor Compper: code rood Antwerp

Royal Antwerp FC zit in de Jupiler Pro League in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old won ...

277
277
Europese nachtmerrie dreigt plots voor STVV-supporters

De Europese droom van STVV zorgt voor een opvallend probleem bij de Truiense supporters. De tickets ...

94
94
Erik ten Hag maakt Ronaldo compleet met de grond gelijk

Erik ten Hag was in het verleden de hoofdtrainer van Manchester United. De Nederlander had ook ...

104
104
UEFA zet Infantino op het blok: deadline voor FIFA

De hetze rond Gianni Infantino blijft voortduren. De FIFA-baas wil een nieuw ambtstermijn ...

274
274
Paniek bij Bayern: wat is er aan de hand met Kompany?

Vincent Kompany veroverde heel wat harten sinds zijn aanstelling bij Bayern München. De ...

178
178
Géén Anderlecht: De Cat incasseert enorme mokerslag

Nathan De Cat heeft een flinke tik te verwerken gekregen bij TSG Hoffenheim. De jong Belg viel ...

185
185
Wilmots gecharmeerd: bekertransfer bij Standard in de maak?

Standard heeft zich na enkele tegenvallende resultaten kunnen herpakken in de Croky Cup. De Rouches ...

177
177
Leger topscouts in Jan Breydel: vijftal op Europese radars

In de Champions League staat Club Brugge woensdagavond opnieuw voor een belangrijke wedstrijd. Zo ...

294
294
Kritiek op Croky Cup: drastische verandering op komst?

De 1/16de finales van de Croky Cup zijn achter de rug. Om de publieke belangstelling aan te wakkeren ...

628
628
'Nervositeit bij Anderlecht: grote irritatie in bestuurskamer'

RSC Anderlecht staat deze week voor cruciale duels tegen Jagiellonia Bialystok en AA Gent. Het kan ...

471
471
'Comeback Conte: opzienbarende trainerswissel nabij'

Manchester United liet afgelopen weekend andermaal punten liggen in de Premier League. Stilaan komt ...

270
270
Happy Hour in gevaar? Van Gucht opent vol de aanval

Ruben Van Gucht heeft er met Happy Hour een opvallend avontuur bij, maar het nieuwe VTM-programma ...

44
44
Champions League op TV: hier kijk je PSG-Barça en Club-Lens

De derde speeldag in de League Phase van de Champions League wordt deze week afgewerkt. En er staan ...

117
117
‘PSG schrikt: droomclub maakt einde aan avontuur Godts’

Mika Godts zit nog maar enkele maanden bij PSG, maar zijn Parijse avontuur kan sneller voorbij zijn ...

966
966

Meer sportnieuws