Club Brugge komt zwaar bedrogen uit met Sylla-deal

door
Club Brugge komt zwaar bedrogen uit met Sylla-deal

Abakar Sylla genoot grote interesse vanuit bijna alle grote Europese competities, waarbij clubs als Ajax, Benfica, FC Barcelona, AS Monaco en RB Leipzig expliciet werden genoemd, maar uiteindelijk heeft de Ivoriaanse verdediger niet gekozen voor een Europese topclub, en vertrekt hij naar RC Strasbourg, de nummer 15 van de Ligue 1 van vorig seizoen. Op die manier blijft iedereen wel een beetje op zijn honger zitten, want de conclusie van Sylla's verhaal bij Club Brugge is dat zowel de speler als de club niet het maximale uit hun samenwerking hebben gehaald. Sylla had intrinsiek gezien veel meer te bieden dan hij uiteindelijk heeft laten zien, terwijl Club Brugge stiekem had gehoopt dat hun Ivoriaanse goudhaantje minstens evenveel zou opleveren als de transfer van Odilon Kossounou (30 miljoen euro naar Bayer Leverkusen).

LEES OOK: ‘Guardiola wil sleutelpion van Club Brugge wegplukken’

Concrete interesse vanuit alle grote competities

Donderdag nam Abakar Sylla afscheid van zijn ploeggenoten bij Club Brugge en verliet hij het trainingskamp in Nederland. Het was de afgelopen weken steeds duidelijker geworden dat de Ivoriaanse verdediger deze zomer zou vertrekken. Volgens Het Laatste Nieuws heerste er concrete interesse vanuit bijna alle grote competities in de 20-jarige speler. Sylla stond op de radar van verschillende Europese topclubs, waaronder Ajax, Benfica, FC Barcelona, AS Monaco en RB Leipzig. Uiteindelijk vertrekt Sylla niet naar een Europese topclub, maar wel naar RC Strasbourg, de nummer 15 van de Ligue 1 van vorig seizoen. Maar op die manier blijft iedereen wel een beetje op zijn honger zitten.



Abakar Sylla zelf, die terecht de ambitie heeft om tot de absolute top van het voetbal te behoren. Zijn profiel is uniek: snel, krachtig, voetballend zeer goed, erg jong en bovendien linksvoetig. Door de combinatie van deze kwaliteiten is Sylla perfect in staat om ‘hoog’ te spelen in de verdediging. Hij voegt ook veel diepgang en verticaliteit toe aan zijn spel, wat soms risicovol kan lijken, maar dat is juist de speelstijl van Sylla en een teken van zijn onmiskenbare, maar nog ruwe talent. Al snel werden er vergelijkingen getrokken tussen Sylla en zijn landgenoot Odilon Kossounou. Kossounou kwam destijds op 18-jarige leeftijd bij Club Brugge en ontwikkelde zich vervolgens volledig op Jan Breydel, waarna hij voor een indrukwekkend bedrag van 30 miljoen euro werd verkocht aan Bayer Leverkusen.

Club Brugge verwacht(te) minstens 30 miljoen euro

Door zijn uitstekende prestaties in de historische Champions League campagne van Club Brugge vorig seizoen, schoot Abakar Sylla als een komeet richting de top. In zijn eerste wedstrijd in het Kampioenenbal tekende hij meteen voor de winning goal tegen Bayer Leverkusen en hij kreeg bovendien ook de titel van Man van de Match toegewezen. “Odilon Kossounou was 20 jaar toen Club hem voor 30 miljoen euro verkocht. Bij Sylla verwachten ze op zijn minst hetzelfde”, schreef Ludo Vandewalle in Het Nieuwsblad in de nasleep van die match. De Ivoriaan werd al snel de hemel ingeprezen en bijgevolg waren de verwachtingen erg hoog gespannen rond hem. En dit bracht uiteraard ook veel druk op zijn jonge schouders, iets waar Carl Hoefkens toen al voor waarschuwde.

Club Brugge kan testosteronbom niet intomen

Na zijn sterke start begin dit seizoen bevestigde Abakar Sylla daarna zijn grote kwaliteiten en talent, maar werden ook zijn gebreken duidelijker merkbaar. Zo toont hij zich soms erg emotioneel en opvliegend op het veld. Toen hij door Carl Hoefkens vroegtijdig naar de kant werd gehaald tegen FC Porto bijvoorbeeld. Of tijdens de match tegen KRC Genk, waar het licht van de Ivoriaan helemaal uit ging, zelfs tegen zijn ploegmaats. Sylla is een groot talent, maar wel eentje met te veel temperament. Het Laatste Nieuws schreef dat ze bij Club Brugge de handleiding van Sylla nog niet gevonden hebben. “Hoe kan Scott Parker zijn testosteronbom intomen?” vroeg de krant zich af.



Abakar Sylla moet dringend stappen zetten om de impulsieve (re)acties uit zijn spel te halen en ook om zijn emoties onder controle te leren houden. De temperamentvolle Ivoriaan pakte afgelopen seizoen in de Jupiler Pro League reeds zeven gele en drie rode kaarten, op slechts 20 wedstrijden. Sylla pakte in de vorige jaargang negen kaarten in totaal, en met dat aantal is hij een absolute veelpleger in de Belgische competitie. Siebe Van der Heyden (Union SG) slikte het meeste aantal kaarten in de Jupiler Pro League (13 kaarten), maar hij speelde in totaal wel 32 competitiewedstrijden, 12 matchen meer dan Sylla dus. Omgerekend per wedstrijd maakt Sylla 45% kans om een kaart te incasseren, terwijl dat gemiddelde veel lager ligt bij Van der Heyden (40%).

Onbevredigd gevoel bij Club Brugge en Sylla

De conclusie van Abakar Sylla's verhaal bij Club Brugge is dat zowel de speler als de club niet het maximale uit hun samenwerking hebben gehaald. Sylla had intrinsiek gezien veel meer te bieden dan hij uiteindelijk heeft laten zien, en wellicht had nog een extra jaar bij Club Brugge goed kunnen bijdragen aan zijn persoonlijke ontwikkeling. Hoewel Sylla vlagen heeft laten zien van zijn immense kwaliteiten en potentieel, vooral in de Champions League, slaagde hij er niet in om dit op een consistente basis te tonen.

Abakar Sylla had in de tweede seizoenshelft weliswaar met last aan de adductoren, waardoor hij minder vaak in actie kwam, maar het is zeer waarschijnlijk dat hij RC Strasbourg, het nummer 15 in de Ligue 1 in het afgelopen seizoen, niet in gedachten als volgende bestemming na zijn vertrek bij Club Brugge. Bij grotere clubs zoals Ajax, Benfica, FC Barcelona, AS Monaco en RB Leipzig stond hij namelijk ook op de verlanglijst. En ook Club Brugge zal met een onbevredigend gevoel achterblijven bij het vertrek van Sylla.



De West-Vlamingen hadden stiekem gehoopt dat hun Ivoriaans goudhaantje minstens evenveel zou opbrengen zoals de transfer van Odilon Kossounou (30 miljoen euro aan Bayer Leverkusen), maar in de plaats moeten Vincent Mannaert en Bart Verhaeghe genoegen nemen met een vaste transfersom van ‘maar’ 20 miljoen euro plus mogelijke bonussen en een doorverkooppercentage. Dat blijft nog steeds een mooie transfersom, evenals een dikke winst op een aankoopprijs van 200 duizend euro, maar dat komt toch wel 10 miljoen euro lager uit dan de gedroomde richtprijs.

Hebben Club en Sylla het maximale gehaald uit hun samenwerking?

Meest recent

'Bounida maakt in de zomer absolute droomtransfer'

Het heeft langer geduurd dan velen verwacht hadden, maar dit seizoen is Rayane Bounida eindelijk ...

9
9
'Onrust rond Boskamp: stilte eindelijk doorbroken'

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

179
179
Toch opsteker voor Gent: "Daarover mogen we positief zijn"

Voor AA Gent is donderdagavond een einde gekomen aan het bekeravontuur. Het sneuvelde in de ...

37
37
Anderlecht davert: Coosemans op scherp

Het rommelt bij Anderlecht, en dit keer gaat het recht naar de kern. Colin Coosemans voelt zich ...

102
102
'Union trekt transferles en start onderhandelingen op'

Union was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt. Het liet Sofiane Boufal vertrekken ...

9
9
'Anderlecht doet geschiedenis herleven met nieuwe deal'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de halve finale van de beker en hoopt dat het daarmee ...

169
169
‘Guardiola wil sleutelpion van Club Brugge wegplukken’

Het is nog wachten op de eerste aanwinst van de winter bij Club Brugge. Aan uitgaande zijde beweegt ...

210
210
Ontsnapt aan rood? Zo oordeelt Kana zelf over fase

Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de halve finale van de beker na een nipte zege ...

180
180
Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

RSC Anderlecht is goed aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. Paars-Wit plaatste zich donderdag ten ...

290
290
Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

De tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League staat in de startblokken. Maar ondertussen zijn de ...

176
176
Milan-Belgen vieren, Barça bekert verder na hemelse assist

Aan de top van de Italiaanse Serie A blijven de twee clubs uit Milaan mekaar amper iets toegeven. AC ...

54
54
Analisten geloven ogen niet bij sleutelmoment Anderlecht-Gent

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van KAA Gent voor de halve finales van de beker, ...

481
481
Met dank aan arbitrage: Anderlecht voorbij Gent naar halve finales

De halve finalisten in de Croky Cup zijn gekend. Zo heeft ook RSC Anderlecht zich donderdag ...

467
467
'Sensatie! Barça én Real zetten zinnen op Jonge Duivel'

Nu de zogenaamde 'Gouden Generatie' stilaan is uitgedoofd, is het aantal Belgen aan de absolute top ...

165
165
'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Bij Club Brugge blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de wintermercato. ...

343
343
Volgende vertrekker bij Gent, leegloop Westerlo blijft duren

Vrijdagavond is het zover, dan trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterstop weer op ...

104
104
Bekergelukje voor Anderlecht? Hein fileert strafschopfase

In de Croky Cup stond donderdagavond de laatste kwartfinale op het programma. Het werd een ...

672
672
Standard pakt uit: eerste aanwinst binnen, stunttransfer nabij

Standard heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zoals verwacht kondigden de Rouches ...

140
140
Bizar beeld: Anderlecht-Gent met vertraging van start

Donderdagavond strijden RSC Anderlecht en KAA Gent om het laatste ticket voor de halve finales van ...

142
142
‘Club Brugge zwicht: winterknaller roept grote vragen op’

Club Brugge twijfelt niet langer en zet door. Maar net die eerste winterknaller roept intern vragen ...

413
413
Verrassing in basiself Anderlecht, één wissel bij AA Gent

Donderdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van de Croky Cup uitgedeeld. Daarvoor ...

133
133
'Eerste transfereis Klopp bij Real: sterspeler moet buiten'

Na het ontslag van Xabi Alonso besloot Real Madrid om beloften-coach Alvaro Arbeloa aan te stellen ...

543
543
Leko maakt selectie bekend: grote opsteker Club Brugge

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de beker, maar veel tijd om die wonden te ...

615
615
Ommekeer in zicht? Hayen doet vaststelling in selectie Genk

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

666
666
'Wilmots strikt trio: Standard stunt met ronkende naam'

Standard lijkt eindelijk nog eens aanspraak te maken op de Champions' Play-Offs, en dus wil Marc ...

239
239

Meer sportnieuws