Antwerp FC in problemen: "Wij flirten met die grens"

door
Antwerp FC in problemen:

Vrijdag schreef Het Nieuwsblad dat Antwerp FC een vermaning en een boete van 2 miljoen euro gekregen heeft van de UEFA omdat de club de financiële regels niet heeft nageleefd. Paul Gheysens dekt de verliezen altijd af door kapitaalverhogingen door te voeren, maar de UEFA legt daar ook een limiet op van 3 jaar. “Wij flirten met die grens”, zegt CEO Sven Jaecques aan Het Laatste Nieuws.


De Great Old zou echter niet in orde zijn met de vorige financiële regelgeving van de UEFA, die onlangs veranderd is. Het Laatste Nieuws bevestigt dat Antwerp vorig jaar in orde was bij de controle, grotendeels dankzij de steunmaatregelen door Covid. Omdat die steunmaatregelen volgend boekjaar wegvallen, trof de club een zogenaamde settlement agreement om tegen 2026 in orde te zijn met de nieuwe FFP-regelgeving.

Zoals vrijdag ook gemeld door Het Nieuwsblad, aanvaardde Antwerp FC de boete van 2 miljoen euro, maar ook een Europese uitsluiting kan nog als sanctie dienen. Tegenover Het Laatste Nieuws relativeert CEO Sven Jaecques de risico’s. Hij stelt dat Paul Gheysens de verliezen steeds afgedekt door kapitaalverhogingen, en dat de UEFA zo’n ingrepen stimuleert. Maar de UEFA legt ook een limiet op over die jaar.

LEES OOK: 'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Antwerp flirt met de grens

“Wij flirten met die grens”, zei Jaecques aan Het Laatste Nieuws. "De UEFA toont wel begrip voor ons groeiverhaal. De laatste jaren is een positieve evolutie te zien in de transferverkoop, het supportersaantal en de sportieve resultaten. Onze omzet is gegroeid van 20 miljoen euro naar 50 miljoen euro, maar dekt de operationele kosten nog niet volledig af."

Is Antwerp goed bezig op financieel vlak?

Meest recent

Transfertip Standard: "Hij kan hen weer naar top brengen"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie op het ...

23
23
Jean-Marie Pfaff laat tranen rollen met emotioneel nieuws

De familie Pfaff is nog steeds één van de meest beroemde clans van Vlaanderen. Dat ...

33
33
Ouahbi drukt meteen Belgische stempel bij Marokko

De voorbije weken was er heel wat te doen rond Marokko. Het kreeg deze week van de Afrikaanse ...

16
16
AA Gent blijft gaan en heeft wéér talent beet

AA Gent kan komend weekend een uitstekende zaak doen door op de slotspeeldag van de reguliere ...

22
22
'Real en Rode Duivels gruwelen: domper voor Courtois'

Real Madrid wipte deze week nog maar eens Manchester City uit de Champions League. Toch keerde het ...

64
64
'De Bruyne krijgt plots transferdilemma voorgeschoteld'

Een dikke vier maanden stond hij aan de kant, maar Kevin De Bruyne is nu helemaal terug. De Rode ...

35
35
'Nieuwe wending De Cat: deze club schiet in actie'

Bij Anderlecht wordt het de komende maanden uitkijken naar de ontwikkelingen rond Nathan De Cat. Het ...

163
163
TRANSFERUURTJE: 'Cercle kiest coach, Club kan De Cat helpen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

193
193
Lokeren reageert op fans met verschroeiend statement

De supporters van KSC Lokeren willen de wedstrijd tegen RSCA Futures dwarsbomen met een boycot. Men ...

55
55
Populairste Anderlecht-speler: erg verrassende top 3

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Cercle Brugge, maar de deuren werden even geopend ...

137
137
Afrika Cup-rel ontploft compleet: “Corruptie bij CAF"

De Afrika Cup-rel tussen Senegal en Marokko blijft voortduren. Eerstgenoemde won het Afrikaanse ...

147
147
'Leegloop STVV ingezet: Japanse smaakmakers naar exit'

STVV verloor wel twee van zijn drie laatste wedstrijden, maar blijft desondanks netjes bovenin ...

96
96
Fans in shock door opvallend moment rond Vermant

Club Brugge staat voor een cruciale fase van het seizoen. Na een knappe campagne in de Champions ...

149
149
'Genk krijgt belangrijk nieuws over transfer Karetsas'

Bij KRC Genk gaat de focus in de komende dagen helemaal op de mogelijke kwalificatie voor de ...

171
171
'Nieuwe klap voor RWDM: faillissement gevraagd'

De voorbije maanden doken al heel wat onrustwekkende verhalen op over de financiële situatie ...

184
184
'Tielemans hakt zelf knoop door over zomertransfer'

Hij mag dan wel geblesseerd zijn, de kans lijkt groot dat Youri Tielemans straks toch in de selectie ...

67
67
Wils geeft dé oorzaak voor zijn 'mislukking' bij Antwerp

Voor Antwerp eindigt het reguliere seizoen zondag met een wedstrijd tegen OH Leuven waarin voor hen ...

137
137
De Condé spreekt klare taal: seizoen Genk mislukt?

KRC Genk beleeft een seizoen met twee gezichten. In de Europa League wenkt voor de tweede keer in ...

229
229
D-Day in JPL: scheidsrechters slotspeeldag bekend

Zondag valt de reguliere competitie in zijn beslissende plooi. Alle wedstrijden worden op hetzelfde ...

276
276
'Grote kuis in Genk: drie meubelstukken richting exit'

Ondanks het matige seizoen in eigen land gaat KRC Genk mede dankzij de knappe prestaties in de ...

452
452
Taravel moet puzzelen: extra opdoffer voor Anderlecht

De kwalificatie voor de Champions' Play-Offs lijkt louter nog een formaliteit, al kan RSC Anderlecht ...

2
2
De Bruyne zet Conte op z’n plek: de maat is vol

Kevin De Bruyne heeft tegen Lecce meteen getoond waarom Napoli hem niet langer kan missen. Zijn ...

310
310
'De Condé speelt open kaart: kassa rinkelt in Genk'

In eigen land dreigt KRC Genk naast de top zes te grijpen, maar in Freiburg hoopt het straks een ...

179
179
'Club Brugge opent debatten: toptransfer krijgt vorm'

Komende zomer staat er een heuse leegloop op til bij Club Brugge, want tal van smaakmakers blijken ...

396
396
'Hayen speelt blufpoker: opstelling Genk lekt uit'

KRC Genk heeft donderdag om 18u45 een afspraak met de geschiedenis, want in Freiburg kan het zich ...

121
121

Meer sportnieuws