Antwerp FC in problemen: "Wij flirten met die grens"

door
Antwerp FC in problemen:

Vrijdag schreef Het Nieuwsblad dat Antwerp FC een vermaning en een boete van 2 miljoen euro gekregen heeft van de UEFA omdat de club de financiële regels niet heeft nageleefd. Paul Gheysens dekt de verliezen altijd af door kapitaalverhogingen door te voeren, maar de UEFA legt daar ook een limiet op van 3 jaar. “Wij flirten met die grens”, zegt CEO Sven Jaecques aan Het Laatste Nieuws.


De Great Old zou echter niet in orde zijn met de vorige financiële regelgeving van de UEFA, die onlangs veranderd is. Het Laatste Nieuws bevestigt dat Antwerp vorig jaar in orde was bij de controle, grotendeels dankzij de steunmaatregelen door Covid. Omdat die steunmaatregelen volgend boekjaar wegvallen, trof de club een zogenaamde settlement agreement om tegen 2026 in orde te zijn met de nieuwe FFP-regelgeving.

Zoals vrijdag ook gemeld door Het Nieuwsblad, aanvaardde Antwerp FC de boete van 2 miljoen euro, maar ook een Europese uitsluiting kan nog als sanctie dienen. Tegenover Het Laatste Nieuws relativeert CEO Sven Jaecques de risico’s. Hij stelt dat Paul Gheysens de verliezen steeds afgedekt door kapitaalverhogingen, en dat de UEFA zo’n ingrepen stimuleert. Maar de UEFA legt ook een limiet op over die jaar.

LEES OOK: 'Antwerp zoekt geld: twee pistes worden plots genoemd'

Antwerp flirt met de grens

“Wij flirten met die grens”, zei Jaecques aan Het Laatste Nieuws. "De UEFA toont wel begrip voor ons groeiverhaal. De laatste jaren is een positieve evolutie te zien in de transferverkoop, het supportersaantal en de sportieve resultaten. Onze omzet is gegroeid van 20 miljoen euro naar 50 miljoen euro, maar dekt de operationele kosten nog niet volledig af."

Is Antwerp goed bezig op financieel vlak?

Meest recent

Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

21
21
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

109
109
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

17
17
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

14
14
OHL gered? Mazzu velt zijn oordeel

OH Leuven heeft zaterdag een levensbelangrijke zege gepakt in de strijd om het behoud. Het rekende ...

36
36
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

67
67
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

15
15
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

44
44
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

38
38
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

40
40
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

78
78
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

36
36
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

156
156
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

113
113
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

106
106
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

48
48
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

678
678
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

25
25
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

64
64
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

89
89
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

201
201
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

111
111
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

50
50
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

71
71
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

34
34

Meer sportnieuws