'Code rood bij Antwerp: Europese uitsluiting dreigt'

door
'Code rood bij Antwerp: Europese uitsluiting dreigt'

Royal Antwerp FC vertoeft momenteel op zomerstage in het pittoreske Oostenrijk. De Great Old geniet er nog na van de titel, maar werkt er zich tegelijkertijd in het zweet om het komende seizoen zo goed mogelijk voor te bereiden. Naast het veld krijgt stamnummer één nu wel een vermaning van de UEFA.


Dat schrijft Het Nieuwsblad. Antwerp zou een boete gekregen hebben van de Europese voetbalbond, omdat het de financiële regels niet zou hebben nageleefd. Paul Gheysens pompte al een pak geld in Antwerp, dat wel een verlies liet noteren van 31 miljoen euro op zijn laatste jaarrekening. De voorzitter van Antwerp plande daarop een kapitaalverhoging van 47,5 miljoen euro, maar die zou volgens De Tijd nog niet rond zijn. Gheysens zou namelijk rekening houden met andere inkomsten, zoals die uit de Champions League en transferopbrengsten.

Antwerp zou echter niet in orde zijn met de vorige regels van de UEFA, die onlangs veranderd zijn. De club krijgt daarom een boete van 2 miljoen euro. Vijftien procent daarvan zal komen uit de inkomsten uit Europees voetbal in het seizoen 2023/24. Antwerp moet zich nu aan een financieel plan houden. Zo niet, zal de club moeten betalen en kunnen er verschillende andere sancties volgen.

LEES OOK: Gheysens schiet uit krammen: bom ontploft bij Antwerp

Uitsluiting in Europa

Het Nieuwsblad weet dat Antwerp dan ook een beperking riskeert op het aantal spelers dat het mag inschrijven voor Europa. Daarnaast lonkt ook een verbod om nieuwe spelers in te schrijven. Het worstcasescenario is dat Antwerp voor het seizoen 2025/26 uitgesloten wordt in Europa, maar zo ver willen ze het in de Scheldestad uiteraard niet laten komen.

Zal Antwerp zijn financiën snel op orde krijgen?

Meest recent

OHL baalt: "Spijtig dat we geen punt pakken"

OH Leuven had zaterdagavond een geweldige zaak kunnen doen in de strijd om het behoud. Het liet ...

4
4
Leko komt met verrassende reactie na moeizame zege

Club Brugge heeft na het knappe gelijkspel in de Champions League tegen Atletico Madrid in de ...

61
61
Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Thomas Meunier is dezer dagen gelukkig bij Lille, maar daarvoor beleefde de Rode Duivel een woelige ...

23
23
Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Na alle ophef rond de wedstrijd op Benfica in de Champions League heeft Real Madrid zaterdag een ...

19
19
Mokio onder vuur na bizarre keuze: "Hij is te jong"

Bij Ajax zijn het dezer dagen de jonge Belgen die fuore maken. Mika Godts is dit seizoen uitgegroeid ...

29
29
Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

82
82
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

191
191
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

86
86
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

136
136
STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

99
99
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

84
84
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

216
216
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

70
70
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

16
16
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

46
46
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

19
19
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

158
158
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

150
150
'Megatransfer én Rode Duivels voor Belgische middenvelder'

Belgische spelers zijn al vele jaren bijzonder 'hot' in Europa. De kans is groot dat er in de zomer ...

103
103
Kompany maakt indruk: "Jackpot gewonnen met hem"

Bij RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren onlangs aan dat Vincent Kompany laten gaan een grote ...

160
160
Tresoldi: "Tevreden bij Club Brugge, maar…"

Bij Club Brugge komt Nicolo Tresoldi opvallend vaak in de media. Hij geeft veel interviews aan ...

306
306
Kieft maakt zich zorgen: "Belgisch voetbal is sterker"

In België loopt er heel veel talent rond, maar veel van die talenten trekken al vroeg naar het ...

281
281
STVV greep mis bij ex-Genkie: “Deden inspanning in de zomer”

Bij STVV hebben ze met Wouter Vrancken een zeer goede Belgische trainer in de rangen. Die had bij ...

76
76
KRC Genk hoopt: kans op Rode Duivel stuk groter

Bij KRC Genk draait het steeds beter. Hun sterke Europese campagne krijgt wellicht nog een vervolg, ...

128
128
Boeckx geeft Taravel goede raad: “Dan wint Anderlecht”

RSC Anderlecht moet dit weekend flink aan de bak. Er is maar één optie: winnen op het ...

235
235

Meer sportnieuws