'Code rood bij Antwerp: Europese uitsluiting dreigt'

951 stemmen
'Code rood bij Antwerp: Europese uitsluiting dreigt'

Royal Antwerp FC vertoeft momenteel op zomerstage in het pittoreske Oostenrijk. De Great Old geniet er nog na van de titel, maar werkt er zich tegelijkertijd in het zweet om het komende seizoen zo goed mogelijk voor te bereiden. Naast het veld krijgt stamnummer één nu wel een vermaning van de UEFA.


Dat schrijft Het Nieuwsblad. Antwerp zou een boete gekregen hebben van de Europese voetbalbond, omdat het de financiële regels niet zou hebben nageleefd. Paul Gheysens pompte al een pak geld in Antwerp, dat wel een verlies liet noteren van 31 miljoen euro op zijn laatste jaarrekening. De voorzitter van Antwerp plande daarop een kapitaalverhoging van 47,5 miljoen euro, maar die zou volgens De Tijd nog niet rond zijn. Gheysens zou namelijk rekening houden met andere inkomsten, zoals die uit de Champions League en transferopbrengsten.

Antwerp zou echter niet in orde zijn met de vorige regels van de UEFA, die onlangs veranderd zijn. De club krijgt daarom een boete van 2 miljoen euro. Vijftien procent daarvan zal komen uit de inkomsten uit Europees voetbal in het seizoen 2023/24. Antwerp moet zich nu aan een financieel plan houden. Zo niet, zal de club moeten betalen en kunnen er verschillende andere sancties volgen.

LEES OOK: 'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Uitsluiting in Europa

Het Nieuwsblad weet dat Antwerp dan ook een beperking riskeert op het aantal spelers dat het mag inschrijven voor Europa. Daarnaast lonkt ook een verbod om nieuwe spelers in te schrijven. Het worstcasescenario is dat Antwerp voor het seizoen 2025/26 uitgesloten wordt in Europa, maar zo ver willen ze het in de Scheldestad uiteraard niet laten komen.

Zal Antwerp zijn financiën snel op orde krijgen?

Meest recent

Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

1
1
Manchester City maakt eindelijk opvolger Guardiola bekend

Na vele maanden van geruchten heeft Manchester City eindelijk de opvolger van succescoach Pep ...

17
17
"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

65
65
'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

87
87
'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Voor Thomas Meunier is de wereldbeker nog geen echt succes geworden. De rechtsachter begon het ...

40
40
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

86
86
Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Engeland overleefde vlotjes de groepsfase op het WK, want met een zeven op negen tegen Kroatië, ...

91
91
'Standard zet volgende oude bekende op wenslijst'

Standard is deze zomer al behoorlijk druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij vist het tot ...

54
54
'Club Brugge en Anderlecht azen op WK-revelatie'

We zijn zowat halfweg het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, want de groepsfase zit erop ...

327
327
Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

De Rode Duivels moeten woensdag aan de bak in de zestiende finales van het WK, waarin ze met Senegal ...

296
296
'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

88
88
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

286
286
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

95
95
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

242
242
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

243
243
'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

451
451
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

177
177
Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

Standard heeft zijn technische staf vandaag weten te versterken. De Rouches maakten de komst van een ...

91
91
Club Brugge slaat toe met contract tot medio 2029

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren nog wat jonge binnen- en buitenlandse talenten te laten ...

230
230
STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

STVV heeft zopas zijn tweede zomeraanwinst voorgesteld. Nadat het Joedrick Pupe definitief overnam, ...

74
74
'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax heeft duidelijk versterking nodig en de club mikt op ervaren namen. Technisch directeur Jotdi ...

151
151
Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Op het veld oogt hij vaak koel, berekend en bijna onbewogen. Maar achter de wereldster die al ...

69
69
Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

159
159
Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Hearts stelde onlangs Wouter Vrancken voor als zijn nieuwe coach. De Belgische trainer werd aan veel ...

278
278
Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Het transferdossier rond Noah Adedji-Sternberg bedaart al enkele dagen de gemoederen. KRC Genk en ...

670
670

Meer sportnieuws