'Code rood bij Antwerp: Europese uitsluiting dreigt'

door
'Code rood bij Antwerp: Europese uitsluiting dreigt'

Royal Antwerp FC vertoeft momenteel op zomerstage in het pittoreske Oostenrijk. De Great Old geniet er nog na van de titel, maar werkt er zich tegelijkertijd in het zweet om het komende seizoen zo goed mogelijk voor te bereiden. Naast het veld krijgt stamnummer één nu wel een vermaning van de UEFA.


Dat schrijft Het Nieuwsblad. Antwerp zou een boete gekregen hebben van de Europese voetbalbond, omdat het de financiële regels niet zou hebben nageleefd. Paul Gheysens pompte al een pak geld in Antwerp, dat wel een verlies liet noteren van 31 miljoen euro op zijn laatste jaarrekening. De voorzitter van Antwerp plande daarop een kapitaalverhoging van 47,5 miljoen euro, maar die zou volgens De Tijd nog niet rond zijn. Gheysens zou namelijk rekening houden met andere inkomsten, zoals die uit de Champions League en transferopbrengsten.

Antwerp zou echter niet in orde zijn met de vorige regels van de UEFA, die onlangs veranderd zijn. De club krijgt daarom een boete van 2 miljoen euro. Vijftien procent daarvan zal komen uit de inkomsten uit Europees voetbal in het seizoen 2023/24. Antwerp moet zich nu aan een financieel plan houden. Zo niet, zal de club moeten betalen en kunnen er verschillende andere sancties volgen.

LEES OOK: Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

Uitsluiting in Europa

Het Nieuwsblad weet dat Antwerp dan ook een beperking riskeert op het aantal spelers dat het mag inschrijven voor Europa. Daarnaast lonkt ook een verbod om nieuwe spelers in te schrijven. Het worstcasescenario is dat Antwerp voor het seizoen 2025/26 uitgesloten wordt in Europa, maar zo ver willen ze het in de Scheldestad uiteraard niet laten komen.

Zal Antwerp zijn financiën snel op orde krijgen?

Meest recent

Albert compleet verrast over RSCA: "Monsterlijk!"

RSC Anderlecht is onder Jérémy Taravel weer beter bezig. Er is nog veel werk om van ...

23
23
Van Gucht haalt Brusselmans door gehaktmolen

Ruben Van Gucht en Herman Brusselmans zijn twee van onze bekendste en misschien ook wel meest ...

23
23
Club door oog van de naald: "Dat leek nergens op"

Club Brugge won met meer geluk dan kunde op het veld van Sporting Charleroi. Blauw-Zwart speelde een ...

52
52
Enorm probleem bij Union SG: "Te weinig voor een kampioen"

Wat Union SG liet zien tegen KVC Westerlo, dat deed pijn aan de ogen. Dat was zeker niet de eerste ...

27
27
Vragen bij RSCA-ster: "Kan hij dit ook in de PO's brengen?"

RSC Anderlecht won met 5-1 van OH Leuven. De Brusselaars speelden een uur lang best goed, voordien ...

114
114
Mignolet bedankt Charleroi: "We werden wat geholpen"

Club Brugge pakte de drie punten in Charleroi. Het deed dat in de 100ste minuut via een goal van ...

132
132
'STVV rekent op duurste transfer ooit van de club'

Bij STVV gaan ze komende zomer ongetwijfeld een resem sterkhouders de club zien verlaten. De ...

70
70
Commotie na sleutelfase: Club bevoordeeld op Mambourg?

Na een doelpunt van Joel Ordoñez in de 100ste minuut, ging Club Brugge zondagavond ...

485
485
Enorme mokerslag AA Gent: "In de kleedkamer ..."

AA Gent heeft zijn deelname aan de Champions' Play-Offs zelf te grabbel gegooid. Na twee ...

211
211
'Napoli met verstomming geslagen: De Bruyne verbaast bij terugkeer'

SSC Napoli boekte afgelopen weekend een cruciale zege na een doelpunt van Romelu Lukaku in de extra ...

241
241
Walgelijk incident na Charleroi-Club, Vanaken haalt fors uit

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

771
771
Degryse nu zal zeker: déze ploegen halen Play-Off I

Nog drie speeldagen te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. De strijd ...

470
470
‘Club Brugge op z'n kop: ongehoorde toptransfer barst los'

Club Brugge weet dat er deze zomer opnieuw stevig aan de ploeg zal worden getrokken. Maar wat nu op ...

354
354
Dikke streep door Genkse rekening: "Zie enkel nadelen"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

273
273
'Trainerswending bij Anderlecht: witte rook op komst'

Met een 5-1-overwinning tegen OH Leuven, zette RSC Anderlecht afgelopen weekend een gigantische stap ...

676
676
Trump doet wereld daveren: wordt dít nieuwe WK-opponent Duivels?

Nog exact 101 dagen en het wereldkampioenschap in de VS, Mexico en Canada gaat van start. Maar de ...

184
184
Jeugdproduct Anderlecht versiert zeer verrassende transfer

Neerpede heeft nog steeds een geweldige reputatie, al weten niet alle jeugdproducten van Anderlecht ...

58
58
Ngoy verovert plots Frankrijk: "Het is geen toeval"

Bondscoach Rudi Garcia zal zondag met veel plezier gekeken hebben naar de wedstrijd van Lille. Niet ...

89
89
Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Club Brugge heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan door te gaan winnen in Charleroi. Het nam ...

399
399
Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een heuse kelderkraker. ...

60
60
Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

17
17
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

540
540
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

433
433
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

41
41
Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

90
90

Meer sportnieuws