'Code rood bij Antwerp: Europese uitsluiting dreigt'

door
'Code rood bij Antwerp: Europese uitsluiting dreigt'

Royal Antwerp FC vertoeft momenteel op zomerstage in het pittoreske Oostenrijk. De Great Old geniet er nog na van de titel, maar werkt er zich tegelijkertijd in het zweet om het komende seizoen zo goed mogelijk voor te bereiden. Naast het veld krijgt stamnummer één nu wel een vermaning van de UEFA.


Dat schrijft Het Nieuwsblad. Antwerp zou een boete gekregen hebben van de Europese voetbalbond, omdat het de financiële regels niet zou hebben nageleefd. Paul Gheysens pompte al een pak geld in Antwerp, dat wel een verlies liet noteren van 31 miljoen euro op zijn laatste jaarrekening. De voorzitter van Antwerp plande daarop een kapitaalverhoging van 47,5 miljoen euro, maar die zou volgens De Tijd nog niet rond zijn. Gheysens zou namelijk rekening houden met andere inkomsten, zoals die uit de Champions League en transferopbrengsten.

Antwerp zou echter niet in orde zijn met de vorige regels van de UEFA, die onlangs veranderd zijn. De club krijgt daarom een boete van 2 miljoen euro. Vijftien procent daarvan zal komen uit de inkomsten uit Europees voetbal in het seizoen 2023/24. Antwerp moet zich nu aan een financieel plan houden. Zo niet, zal de club moeten betalen en kunnen er verschillende andere sancties volgen.

LEES OOK: 'Antwerp incasseert stevige transferdomper'

Uitsluiting in Europa

Het Nieuwsblad weet dat Antwerp dan ook een beperking riskeert op het aantal spelers dat het mag inschrijven voor Europa. Daarnaast lonkt ook een verbod om nieuwe spelers in te schrijven. Het worstcasescenario is dat Antwerp voor het seizoen 2025/26 uitgesloten wordt in Europa, maar zo ver willen ze het in de Scheldestad uiteraard niet laten komen.

Zal Antwerp zijn financiën snel op orde krijgen?

Meest recent

Nieuwe vrouw duikt op bij Van Gucht: ‘Dit blijft nazinderen’

Ruben Van Gucht pronkte de laatste jaren al met veel vrouwen aan zijn zijde. Privé is de ...

0
0
Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

13
13
'Club opent wintermercato: eerste vertrekker staat klaar'

Binnen minder dan een week opent de winterse transfermarkt officieel zijn deuren. Maar zowat alle ...

193
193
Jan Boskamp luidt alarmklok: "Dat er een einde aan komt!"

Jan Boskamp heeft nooit veel gehad met franjes, omwegen of mooie woorden om de mooie woorden. Als ...

40
40
'Flick vloekt: Barça neemt drastisch transferbesluit'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

118
118
TRANSFERUURTJE: 'Club wil international, meubelstuk weg bij RSCA'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

212
212
‘Hasi smeekt en hoopt: winters wenslijstje Anderlecht’

RSC Anderlecht stond tegen Sporting Charleroi al snel 0-2 achter. Paars-Wit ging uiteindelijk ...

129
129
Furieuze Casper Nielsen maakt ploegmakker compleet af

Standard Luik ging pijnlijk onderuit tegen Sint-Truiden VV. Vooral de rode kaart van Timothé ...

115
115
'Bloedmooie Sydney Sweeney slaat topvoetballer aan de haak'

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

119
119
‘Verschaeren weg in januari: Anderlecht-vraagprijs bekend’

De wintertransferperiode komt eraan en de Belgische clubs zijn volop in de weer. Ook bij RSC ...

185
185
Hayen komt met duidelijk antwoord op Club Brugge-fans

Nicky Hayen kende grote successen bij Club Brugge, maar na een mindere periode werd hij genadeloos ...

511
511
Burgess haalt stevig uit na rode kaart: “En dan nog zeggen…”

Union SG speelde 1-1 gelijk op het veld van Cercle Brugge. In de wedstrijden trok Lothar ...

333
333
Woedende Vandenbroeck verwoest DAZN-journaliste

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen Royal Antwerp FC. Essevee kon al sinds oktober niet meer ...

356
356
Hasi: "Hij komt in januari niet naar Anderlecht"

Olivier Renard zal in januari de fouten van afgelopen zomer moeten rechtzetten. Daardoor is er ...

292
292
‘Duitsland verstomt: Anderlecht plant brutale winterdeal’

Bij Anderlecht durven ze opnieuw groot dromen, en dat merk je in de winterdossiers. De Brusselaars ...

232
232
Zorgen bij Standard: "Zo wordt het nog moeilijker"

Standard verloor vanavond met 1-2 van STVV. De Rouches blijven zeer wisselvallig voor de dag komen. ...

115
115
Chelsea in de markt voor STVV-ster? "Ik ga niet!"

Chelsea is een ploeg die van spelershandel een hobby heeft gemaakt. Sportief zit er geen groot plan ...

140
140
Hommeles bij Union: marktante beelden duiken plots op

Voor Union SG komt de winterstop geen moment te vroeg. De leider/titelverdediger liet vrijdag ook ...

287
287
'Kerstfiasco brengt Anderlecht-exit in stroomversnelling'

Bij RSC Anderlecht is de laatste wedstrijd van 2025 uitgedraaid op een heuse sisser. Paars-Wit viel ...

392
392
‘Man Utd shockeert Club: transferbom boven Jan Breydel’

Bij Club Brugge houdt niemand van Engelse shortlists— zeker niet als het over een vaste ...

765
765
"De ploeg verraden" - wat er écht gebeurde in Standard-STVV

Standard heeft ook zijn laatste match van 2025 verliezend afgesloten en ging vrijdag met 1-2 de boot ...

347
347
Zware kater Anderlecht: zondebok krijgt 3.5 op 10

RSC Anderlecht heeft de winterstop moeten inzetten met een heuse kater. De Brusselaars verloren ...

465
465
Kerstcadeau voor Club Brugge? Ex-ref fileert penaltyfase

Club Brugge is één van de grote winnaars van de kerstspeeldag in de Jupiler Pro ...

1108
1108
Hasi luidt alarmbel en doet oproep aan Renard

Besnik Hasi heeft een héél moeilijk jaar als coach van RSC Anderlecht afgesloten met ...

414
414
Sardella legt vinger op de wonde bij Anderlecht

RSC Anderlecht leverde een heel zwakke prestatie tegen Sporting Charleroi. Het verloor zeer terecht ...

440
440

Meer sportnieuws