'Code rood bij Antwerp: Europese uitsluiting dreigt'

951 stemmen
'Code rood bij Antwerp: Europese uitsluiting dreigt'

Royal Antwerp FC vertoeft momenteel op zomerstage in het pittoreske Oostenrijk. De Great Old geniet er nog na van de titel, maar werkt er zich tegelijkertijd in het zweet om het komende seizoen zo goed mogelijk voor te bereiden. Naast het veld krijgt stamnummer één nu wel een vermaning van de UEFA.


Dat schrijft Het Nieuwsblad. Antwerp zou een boete gekregen hebben van de Europese voetbalbond, omdat het de financiële regels niet zou hebben nageleefd. Paul Gheysens pompte al een pak geld in Antwerp, dat wel een verlies liet noteren van 31 miljoen euro op zijn laatste jaarrekening. De voorzitter van Antwerp plande daarop een kapitaalverhoging van 47,5 miljoen euro, maar die zou volgens De Tijd nog niet rond zijn. Gheysens zou namelijk rekening houden met andere inkomsten, zoals die uit de Champions League en transferopbrengsten.

Antwerp zou echter niet in orde zijn met de vorige regels van de UEFA, die onlangs veranderd zijn. De club krijgt daarom een boete van 2 miljoen euro. Vijftien procent daarvan zal komen uit de inkomsten uit Europees voetbal in het seizoen 2023/24. Antwerp moet zich nu aan een financieel plan houden. Zo niet, zal de club moeten betalen en kunnen er verschillende andere sancties volgen.

LEES OOK: “Dit kan Antwerp vernietigen”: grote onrust groeit

Uitsluiting in Europa

Het Nieuwsblad weet dat Antwerp dan ook een beperking riskeert op het aantal spelers dat het mag inschrijven voor Europa. Daarnaast lonkt ook een verbod om nieuwe spelers in te schrijven. Het worstcasescenario is dat Antwerp voor het seizoen 2025/26 uitgesloten wordt in Europa, maar zo ver willen ze het in de Scheldestad uiteraard niet laten komen.

Zal Antwerp zijn financiën snel op orde krijgen?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

14
14
'Klopjacht bij Club Brugge: recordtransfer op til'

Meer nog dan de voorbije jaren stevent Club Brugge deze zomer af op een regelrechte leegloop. ...

4
4
Garcia botst al met Lukaku: "Dit gaat ontploffen"

Lukaku is terug, en dat voelen ze meteen bij de Rode Duivels. Hij wil spelen, Garcia wil hem erbij. ...

89
89
Garcia experimenteert: opstelling Rode Duivels bekend

Een week voor de opener tegen Egypte kan de WK-koorts stilaan al helemaal losbarsten. Straks ...

105
105
'Hayen op wenken bediend: Genk shopt in eigen land'

Ondanks de meer dan degelijke campagne in Europa werd het een seizoen om snel te vergeten voor KRC ...

118
118
'Tresoldi grof wild: woekerwinst voor Club Brugge'

Na de landstitel gaat Club Brugge een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa ...

306
306
KAA Gent grijpt in na KDB Cup: nieuw groeibriljant

De KDB Cup is afgelopen. Heel wat talenten lieten zien wat ze in huis hebben. Bij KAA Gent besloot ...

37
37
Broos briest: WK-problemen en grote stress Zuid-Afrika

Hugo Broos is de eerste Belgische bondscoach die op weg is naar het WK in de Verenigde Staten, ...

38
38
Courtois verklapt gesprekken met... Sporting Hasselt

Het verhaal van Sporting Hasselt is straf én inspirerend. Sam Kerkhofs en Rik Verheye pakten ...

81
81
Van der Elst onthult grote spijt Duivels: “Ik schaam me”

Franky Van der Elst is één van de meest iconische middenvelders van de Rode Duivels. ...

84
84
‘Collega-Duivel voor Trossard? Arsenal wil ferm uithalen’

Arsenal won dit seizoen de Premier League en ei zo na de Champions League, na strafschoppen ging het ...

65
65
Tedesco heeft nieuwe topjob definitief beet

Domenico Tedesco faalde compleet bij de Rode Duivels en na een mislukte periode werd hij de laan ...

39
39
Pro League velt definitief oordeel over belofteploegen-quota

Er was heel wat om te doen de afgelopen maanden: de verankering van de belofteclubs in de Challenger ...

232
232
Benteke verbaast iedereen met toekomstplannen

Christian Benteke lijkt niet meer in beeld voor de Belgische nationale ploeg. De aanvaller speelt ...

160
160
Pro League onder hoogspanning: Bouchez plots grote man

De Pro League heeft op dinsdagochtend vergaderd en daar werden enkele knopen doorgehakt. Zo werd er ...

287
287
KRC Genk pakt uit met diamant van Standard Luik

KRC Genk kwam op de officiële kanalen met groot nieuws op de proppen. Thibaut Courtois wordt ...

221
221
‘Anderlecht gaat all-in voor piepjong Engels toptalent’

RSC Anderlecht is naarstig de zomermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Antoine Sibierski ...

354
354
TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

484
484
Benteke heeft wat te zeggen na zijn niet-selectie WK

Christian Benteke was lang ene vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar de 35-jarige ...

219
219
Rudi Garcia mengt zich in De Bruyne-debat: harde kritiek

De Rode Duivels nemen het dinsdagavond op tegen Kroatië in een oefeninterland ter voorbereiding ...

79
79
Nieuwe liefdesboodschap voor Van Gucht zorgt voor beroering

Ruben Van Gucht is al maanden één van de meest besproken gezichten in de Vlaamse ...

82
82
Yannick Carrasco verrast en hakt transferknoop door

Yannick Carrasco maakte deel uit van de Gouden Generatie, maar de buitenspeler speelt al enkele ...

94
94
Mokerslag Ilay Camara: Anderlecht loopt vergoeding mis

Het WK 2026 staat voor de deur en de definitieve selecties sijpelen naar buiten. Ook Senegal maakte ...

167
167
Antwerp-fans zijn het beu: hard protest aan Bosuil

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Achter de schermen zoekt Paul Gheysens naar miljoenen en COO Kris ...

221
221
Duivels op TV: oefenduels níét op VRT, opvallende aftrapuren

De WK-koorts in België begint zienderogen te stijgen. En dat zal deze week alleen maar toenemen ...

328
328
'Club onvermurwbaar: Barça plooit aan onderhandelingstafel'

Dat Club Brugge verschillende sterkhouders zal zien vertrekken tijdens de zomermercato staat buiten ...

627
627

Meer sportnieuws