'Bayern slaat eerste slag en haalt sterkhouder Man City'

door
'Bayern slaat eerste slag en haalt sterkhouder Man City'

Bayern München kende een bijzonder woelige periode met het ontslag van trainer Julian Nagelsmann, sportief directeur Hasan Salihamidzic en CEO Oliver Kahn in de laatste vier maanden. Deze zomer nemen ze echter een nieuwe start en daarvoor willen ze ook enkele stevige transfers doen. Terwijl er nog hard gewerkt wordt aan de komst van Harry Kane, hebben ze een andere bekende naam wel al beet.


Als Kane straks naar Bayern afzakt, zal hij al één landgenoot tegenkomen in de kleedkamer. Sky-journalist Florian Plettenberg laat immers weten dat Kyle Walker zijn jawoord gegeven heeft aan de Duitse recordkampioen. Er zou een persoonlijk akkoord bereikt zijn met de rechtsachter van Manchester City, voor wie een contract tot 2025 klaarligt. In die overeenkomst wordt ook een optie voor een extra jaar opgenomen.

Bayern moet wel nog een overeenkomst zien te vinden met Manchester City, maar dat houdt doorgaans zijn spelers niet tegen als ze absoluut willen vertrekken. Walker was naar verluidt ontevreden omdat hij in de laatste weken van het seizoen een paar keer op de bank plaats moest nemen. Hij werd het slachtoffer van de tactische keuzes van Pep Guardiola, die alsmaar vaker koos voor een achterhoede met vier centrale verdedigers met John Stones als inschuivende man. Zo zat Walker ook in de Champions League-finale op de bank.

LEES OOK: Bayern maakt indruk: Kompany duidelijk over zijn rol

Derde aanwinst voor Bayern

Bij Bayern moet Walker de derde aanwinst van deze zomer worden, want eerder legden ze ook al de transfervrije spelers Konrad Laimer (RB Leipzig) en Raphaël Guerreiro (Dortmund) vast. Voor City is hij dan weer de tweede oudgediende die deze zomer vertrekt, want aanvoerder Ilkay Gündogan koos eerder al voor een overstap naar FC Barcelona. Walker was zes jaar bij City aan de slag, nadat hij in 2017 voor 53 miljoen euro overgenomen werd van Tottenham.


Is zijn vertrek een groot verlies voor Man City?

Meest recent

Donnarumma doet straffe uitspraak over Courtois

Er staan om 21u nog drie topwedstrijden op het programma in de achtste finales van de Champions ...

27
27
Anderlecht krijgt transferboodschap: "Gesprekken na seizoen"

Anderlecht lijkt in moeilijke omstandigheden weer op te leven en hoopt er nog een mooi eindeseizoen ...

57
57
Deze statistiek geeft KV Mechelen hoop tegen Anderlecht

De strijd om de top zes belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Enkel Union, Club ...

59
59
'Nieuwe dubbele transferdomper voor Anderlecht'

Er ligt de komende maanden nog heel wat werk op de tafel bij Anderlecht. Niet alleen moet de club ...

272
272
'Charleroi baalt en loopt 5 miljoen mis'

Even leek het een mooi seizoen te gaan worden voor Charleroi, want na een sterke reeks in december ...

29
29
Straffe wending in titelstrijd? "Pas op voor hen"

Er resten nog maar twee speeldagen in de reguliere competitie, maar het is nog een groot vraagteken ...

155
155
Hayen geeft bestuur transfertip: "Dat missen we"

KRC Genk staat voor een drukke week. Ze spelen in de Europa League tegen Freiburg, in de Jupiler Pro ...

214
214
Union SG hoopt op 'dure' WK-ganger: "Flink geïnvesteerd"

Union SG speelt zeker geen oogstrelend voetbal, maar inzake resultaten kent het weer een topseizoen. ...

30
30
Hayen komt met héél ander verhaal over Mignolet en Jackers

Hoe Club Brugge Nicky Hayen op straat zette en nadien ook nog communiceerde, dat was een topclub ...

474
474
Griezmann dropt transferbommetje bij Atlético Madrid

Antoine Griezmann leek Atlético Madrid aan het einde van het seizoen te gaan verlaten. Er ...

51
51
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

39
39
Blunder van Hasi? "Toen pikten we hem op bij RSCA"

RSC Anderlecht heeft een jeugdopleiding van Europees topniveau. De Brusselaars lieten de afgelopen ...

286
286
Fans KV Mechelen zijn woedend: "De waanzin nabij"

Ondanks de nederlaag bij AA Gent, staat KV Mechelen nog steeds op de rand van de Champions' ...

268
268
Garcia neemt deze JPL-smaakmaker op in voorselectie

Op het einde van de maand blazen de Rode Duivels voor de eerste keer in 2026 verzamelen. Om het WK ...

128
128
Nieuwe tegenstander Rode Duivels: Iran haakt af voor WK

De voorbije dagen escaleerde het conflict tussen enerzijds de Verenigde Staten en Israël en ...

266
266
Bayern maakt indruk: Kompany duidelijk over zijn rol

Bayern München blijft door zijn seizoen razen. Het plaatste zich dinsdagavond al zo goed als ...

94
94
'Zulte Waregem slaat fraaie slag met revelatie'

Zulte Waregem moet in de komende weken nog knokken om de Relegation Play-Off te onlopen. Nochtans ...

92
92
'Doku klopt op tafel: schokkende transfer op komst?'

Woensdagavond is het in de Champions League uitkijken naar de clash tussen Real Madrid en Manchester ...

130
130
'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Loïs Openda versierde vorige zomer een droomtransfer naar Juventus, maar die overgang is tot ...

110
110
'Sunderland wil nieuwe slag slaan met JPL-smaakmaker'

Sunderland ontpopte zich de voorbije maanden tot één van de aangename verrassingen van ...

62
62
'Plan Chelsea met Lavia bekend'

Door blessures zag hij alweer zijn seizoen grotendeels in het water vallen, maar nu lijkt ...

72
72
Pro League lost laatste details voor bekerfinale

Voor de titel in de Jupiler Pro League lijken er met Union, Club Brugge en STVV nog drie kanshebbers ...

189
189
TRANSFERUURTJE: 'Exodus bij Club, De Cat verbaast RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

234
234
Noa Lang kookt nieuwe hit: ‘Noano’ groot succes in Turkije

Noa Lang voelt zich in zijn sas bij Galatasaray. De voormalige buitenspeler van Club Brugge kreeg ...

48
48
Alderweireld laat niemand onberoerd met tv-getuigenis

Sommige bekentenissen verwacht je niet van een topvoetballer. Op het veld oogt alles vaak perfect. ...

67
67

Meer sportnieuws