'Schok bij Ajax: Tadic vertrekt per direct'

319 stemmen
'Schok bij Ajax: Tadic vertrekt per direct'

Het zijn woelige tijden bij Ajax, dat na het vertrek van Marc Overmars en Erik ten Hag helemaal in chaos beland te zijn. Vorig seizoen eindigden ze amper derde in de Eredivisie en versleten ze met Alfred Schreuder en John Heitinga twee trainers. Deze zomer kwamen er met Sven Mislintat en Maurice Steijn een nieuwe technisch directeur en trainer, maar zij kunnen de rust voorlopig niet doen terugkeren.


Dat bleek donderdagavond ook toen het nieuws uitlekte dat aanvoerder Dusan Tadic weigerde om mee te trainen. De ervaren Serviër zou niet tevreden zijn over de kwaliteit van de huidige selectie en het uitblijven van versterkingen, want zonder de vetpotten van de Champions League moet Ajax eerst verkopen voor het kan investeren.

Er werd meteen overleg gepleegd met sportieve baas Mislintat en de zaakwaarnemer van Tadic, maar dat blijkt de brokken allesbehalve gelijmd te hebben. Integendeel zelfs, want nu komt VI met het nieuws dat Ajax en Tadic onderhandelen over het ontbinden van zijn contract. De 34-jarige ligt nog een jaar vast in Amsterdam, maar zou dus met onmiddellijke ingang transfervrij kunnen vertrekken.

LEES OOK: 'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

Einde in mineur

Dat zou een flinke aderlating zijn voor Ajax en een einde in mineur van een succesvolle samenwerking. Tadic werd in de zomer van 2018 voor een slordige 14 miljoen euro weggehaald bij Southampton en groeide meteen uit tot dé sleutelfiguur bij Ajax. In zijn eerste seizoen werd hij meteen topschutter van de Eredivisie met 28 goals en had hij met zes doelpunten ook een groot aandeel in het bereiken van de halve finale van de Champions League. Uiteindelijk werden Tadic en Ajax samen drie keer kampioen.

Kan Ajax zijn vertrek opvangen?

Meest recent

‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

14
14
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

235
235
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

60
60
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

39
39
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

44
44
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

86
86
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

50
50
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

75
75
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

317
317
Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

29
29
Courtois onthult aanvaringen met nieuwe coach Mourinho

Thibaut Courtois dropte donderdag op zijn persconferentie een bommetje door te verklaren dat de kans ...

161
161
Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

89
89
‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

288
288
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

145
145
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

68
68
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

747
747
'Taravel hakt knoop over Anderlecht-toekomst door'

De start van de voorbereiding komt er snel alweer aan, maar bij Anderlecht is het nog niet duidelijk ...

259
259
Oud-Genkie Oh bezorgt Zuid-Korea droomstart op WK

In groep A lijkt gastland Mexico vooral met Zuid-Korea te moeten gaan strijden voor de groepswinst. ...

122
122
"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

140
140
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

208
208
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

572
572
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

146
146
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

176
176
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

213
213
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

268
268

Meer sportnieuws