'Schok bij Ajax: Tadic vertrekt per direct'

door
'Schok bij Ajax: Tadic vertrekt per direct'

Het zijn woelige tijden bij Ajax, dat na het vertrek van Marc Overmars en Erik ten Hag helemaal in chaos beland te zijn. Vorig seizoen eindigden ze amper derde in de Eredivisie en versleten ze met Alfred Schreuder en John Heitinga twee trainers. Deze zomer kwamen er met Sven Mislintat en Maurice Steijn een nieuwe technisch directeur en trainer, maar zij kunnen de rust voorlopig niet doen terugkeren.


Dat bleek donderdagavond ook toen het nieuws uitlekte dat aanvoerder Dusan Tadic weigerde om mee te trainen. De ervaren Serviër zou niet tevreden zijn over de kwaliteit van de huidige selectie en het uitblijven van versterkingen, want zonder de vetpotten van de Champions League moet Ajax eerst verkopen voor het kan investeren.

Er werd meteen overleg gepleegd met sportieve baas Mislintat en de zaakwaarnemer van Tadic, maar dat blijkt de brokken allesbehalve gelijmd te hebben. Integendeel zelfs, want nu komt VI met het nieuws dat Ajax en Tadic onderhandelen over het ontbinden van zijn contract. De 34-jarige ligt nog een jaar vast in Amsterdam, maar zou dus met onmiddellijke ingang transfervrij kunnen vertrekken.

LEES OOK: Dolberg-fiasco: Ajax voelt zich bestolen door Anderlecht

Einde in mineur

Dat zou een flinke aderlating zijn voor Ajax en een einde in mineur van een succesvolle samenwerking. Tadic werd in de zomer van 2018 voor een slordige 14 miljoen euro weggehaald bij Southampton en groeide meteen uit tot dé sleutelfiguur bij Ajax. In zijn eerste seizoen werd hij meteen topschutter van de Eredivisie met 28 goals en had hij met zes doelpunten ook een groot aandeel in het bereiken van de halve finale van de Champions League. Uiteindelijk werden Tadic en Ajax samen drie keer kampioen.

Kan Ajax zijn vertrek opvangen?

Meest recent

Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

36
36
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

80
80
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

62
62
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

168
168
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

216
216
Lukaku-affaire blijft escaleren: dreigende taal bij Napoli

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

63
63
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

323
323
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

119
119
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

773
773
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

163
163
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

684
684
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

71
71
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

186
186
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

232
232
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

89
89
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

182
182
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

591
591
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

70
70
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

34
34
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

33
33
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

270
270
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

571
571
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

212
212
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

177
177
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

151
151

Meer sportnieuws