'Schok bij Ajax: Tadic vertrekt per direct'

319 stemmen
'Schok bij Ajax: Tadic vertrekt per direct'

Het zijn woelige tijden bij Ajax, dat na het vertrek van Marc Overmars en Erik ten Hag helemaal in chaos beland te zijn. Vorig seizoen eindigden ze amper derde in de Eredivisie en versleten ze met Alfred Schreuder en John Heitinga twee trainers. Deze zomer kwamen er met Sven Mislintat en Maurice Steijn een nieuwe technisch directeur en trainer, maar zij kunnen de rust voorlopig niet doen terugkeren.


Dat bleek donderdagavond ook toen het nieuws uitlekte dat aanvoerder Dusan Tadic weigerde om mee te trainen. De ervaren Serviër zou niet tevreden zijn over de kwaliteit van de huidige selectie en het uitblijven van versterkingen, want zonder de vetpotten van de Champions League moet Ajax eerst verkopen voor het kan investeren.

Er werd meteen overleg gepleegd met sportieve baas Mislintat en de zaakwaarnemer van Tadic, maar dat blijkt de brokken allesbehalve gelijmd te hebben. Integendeel zelfs, want nu komt VI met het nieuws dat Ajax en Tadic onderhandelen over het ontbinden van zijn contract. De 34-jarige ligt nog een jaar vast in Amsterdam, maar zou dus met onmiddellijke ingang transfervrij kunnen vertrekken.

LEES OOK: Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Einde in mineur

Dat zou een flinke aderlating zijn voor Ajax en een einde in mineur van een succesvolle samenwerking. Tadic werd in de zomer van 2018 voor een slordige 14 miljoen euro weggehaald bij Southampton en groeide meteen uit tot dé sleutelfiguur bij Ajax. In zijn eerste seizoen werd hij meteen topschutter van de Eredivisie met 28 goals en had hij met zes doelpunten ook een groot aandeel in het bereiken van de halve finale van de Champions League. Uiteindelijk werden Tadic en Ajax samen drie keer kampioen.

Kan Ajax zijn vertrek opvangen?

Meest recent

Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

1
1
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

154
154
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

87
87
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

48
48
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

215
215
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

402
402
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

384
384
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

298
298
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

443
443
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

125
125
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

150
150
Standard komt met transfernieuws op de proppen

Standard Luik is bezig om de selectie voor volgend seizoen te vormen. Marc Wilmots is de ...

88
88
‘Leegloop Westerlo: wéér toptransfer op het Kuipje'

Westerlo staat voor een drukke transferzomer. Arthur Piedfort en Nacho Ferri staan op een zucht van ...

90
90
Vandenbempt vreest enorm rampscenario Rode Duivels

De Rode Duivels staan voor een belangrijk moment op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada, ...

189
189
Duivels Vanaken-plan compleet afgeschoten “Heel jammer…”

De Belgische supporters willen graag Hans Vanaken in de basis zien verschijnen tegen Nieuw-Zeeland, ...

294
294
‘Garcia hakt knoop door: zeer verrassende vervanger Doku’

Jérémy Doku is terug bij de groep na de geboorte van zijn zoontje en ook de ...

650
650
‘Belgisch toptalent op een zucht van zomerse knaltransfer’

De zomermercato is aan het losbarsten en ook de minder bekende spelers staan voor een hete zomer. ...

160
160
'Zeer fraaie club dient zich aan voor Raskin'

Het lijkt er niet op dat Nicolas Raskin tegen Nieuw-Zeeland opnieuw een basisplaats zal krijgen, ...

88
88
'Waanzinnige schorsing van 11 matchen voor Dwomoh'

Enkele jaren geleden werd Pierre Dwomoh nog gezien als één van de grootste talenten ...

111
111
Anderlecht moet meteen tweede blessuredomper slikken

Anderlecht begon zich deze week klaar te stomen voor het nieuwe seizoen en dat gebeurt sinds ...

283
283
Anderlecht bezorgt Sporting Hasselt stevige mokerslag

Bij Anderlecht zijn ze nu helemaal begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De eerste ...

427
427
Genk pakt uit: Hayen krijgt héél wat versterking

Bij KRC Genk willen ze na een tegenvallend seizoen absoluut beter gaan doen. De Limburgers waren ...

253
253
TRANSFERUURTJE: 'Vrancken vindt club, Club krijgt ja van topper'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

303
303
Beste WK-Duivel? Mechele reageert erg verrassend

Wie had ooit gedacht dat Brandon Mechele een basispion op het WK zou zijn voor de Rode Duivels? De ...

115
115
Nieuw-Zeeland roept ferme waarschuwing naar België

Zaterdagochtend staan België en Nieuw-Zeeland tegenover elkaar namens de laatste groepsmatch ...

239
239

Meer sportnieuws