'Kassa Club Brugge rinkelt weer: speler verlaat stage'

door
'Kassa Club Brugge rinkelt weer: speler verlaat stage'

Club Brugge had deze zomer zijn huiswerk aan inkomende zijde bijzonder snel gemaakt met de komst van Michal Skoras, Victor Barbera, Igor Thiago en Hugo Vetlesen. Enkel de zware blessure van Joe Bursik gooide nog roet in het eten, waardoor een nieuwe doelman nog welkom is. Verder maken ze in Brugge nu vooral werk van uitgaande transfers. Met Clinton Mata en Noa Lang vertrokken al twee sterkhouder en nu staat de volgende grote uitgaande transfer op til.


Abakar Sylla werd al een tijdje het hof gemaakt door Strasbourg en volgens Het Nieuwsblad staat die transfer op het punt om afgerond te worden. De Ivoriaanse verdediger was nog mee op stage in Nederland en speelde woensdag zelfs nog een uur mee in de oefenmatch tegen Feyenoord, maar zou donderdag de ochtendtraining al verlaten hebben om zijn transfer in Frankrijk te gaan afronden.

Strasbourg zou de medische testen van Sylla ook al voor vrijdag ingepland hebben, waarna de deal helemaal rond zal zijn. Club Brugge doet financieel een uitstekende zaak, want het vangt een transfersom die minimaal 20 miljoen euro zal bedragen. Dat bedrag kan met bonussen nog oplopen. Niet slecht voor een speler die twee jaar geleden voor amper 200.000 euro binnengehaald werd en sindsdien 28 wedstrijden in de hoofdmacht speelde.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Duel Genk vs. Gent, transferklapper Angulo'

Duurste aankoop ooit

Bij Strasbourg wordt Sylla de duurste inkomende transfer ooit, want tot dusver hadden de Fransen nooit meer dan 10 miljoen euro voor een speler betaald. Dat bedrag wordt nu verdubbeld, met dank aan de recente overname door Todd Boehly, de Amerikaanse miljardair die ook Chelsea in handen heeft. Sylla zal ongetwijfeld hopen dat hij via de Ligue 1 de stap naar de Premier League zal kunnen zetten.


Had Club Brugge hem langer moeten houden?

Meest recent

Keerzijde WK-loting: "Dan is België de risee van het wereldvoetbal"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

0
0
TRANSFERUURTJE: 'Duel Genk vs. Gent, transferklapper Angulo'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

66
66
Grote impact DAZN bekend: Belgische clubs moeten verkopen

DAZN heeft besloten om het TV-contract met de Pro League op te zeggen. Daarbovenop zal het ...

155
155
Jonge Duivel snoeihard voor Anderlecht: “Dat stoorde mij”

RSC Anderlecht staat bekend om hun sterke jeugdopleiding en elk seizoen breken er nieuwe talenten ...

94
94
Sepp Blatter maakt FIFA én Trump met de grond gelijk

De loting in Washington voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada houdt de ...

82
82
Oosting glundert met nieuw goudhaantje bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander moet The Great ...

151
151
Degryse roept ferme WK-waarschuwing naar Garcia

De loting voor het WK 2026 werd gisteren in Washington afgerond. De Rode Duivels zitten in een ...

58
58
Parys op dreef: Pro League slaat keihard terug op DAZN

De perikelen rond DAZN en de Pro League blijft groot nieuws in de Belgische voetbalwereld. Het ...

177
177
Rode Duivels met konijnenpoot: "Drie oefenmatchen op WK"

Rudi Garcia heeft het getroffen met de loting op het WK 2026. De weg naar de kwartfinales ligt ...

75
75
'Club Brugge duizelt: hallucinante Benteke-eis slaat alles'

In Brugge durven ze het bijna niet hardop zeggen, maar de cijfers die rondgaan over Christian ...

626
626
Garcia geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

De WK-loting ligt achter de rug. Er zijn een aantal leuke groepen komende zomer, maar niet voor de ...

60
60
Leko viert 'Grote Terugkeer': "Dacht aan hem als titularis"

AA Gent doet het onder Ivan Leko niet beter dan vorig seizoen, toen de Buffalo's ongeveer dezelfde ...

76
76
JPL-mirakel in de maak: "Wij zijn springlevend"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

73
73
STVV-Club: 'Hayen speelt met surprise in basisploeg'

In de Champions League staat Club Brugge volgende week voor een zware uitdaging tegen Arsenal FC. ...

377
377
'JPL davert: Anderlecht plant spectaculaire transfer'

In Neerpede wordt al weken druk gediscussieerd over een nieuwe doelman die de JPL dit seizoen op ...

256
256
"Walgelijk theater" - Voetbalwereld kotst 'lijpzak' Infantino uit

Vrijdagavond werd in Washington geloot voor het wereldkampioenschap van komende zomer. Maar de show ...

379
379
Toptransfer bij Club Brugge? "Hij is de ideale targetspits"

Met een ticket voor de kwartfinales van de Croky Cup, heeft Club Brugge zich herpakt na twee ...

616
616
DAZN-saga zindert voor: Pro League zorgt voor nieuwe wending

Op 22 december verschijnt de zaak tussen de Pro League en DAZN voor de Brusselse arbitragerechtbank ...

268
268
'Afgrijzen bij Club: ster dringt aan op transfer Onyedika'

In zowat elke mercato wordt er druk gespeculeerd over een mogelijke transfer van Raphael Onyedika. ...

343
343
Vermeeren verliest van Duivels, weer uppercut Pocognoli

In de Franse Ligue 1 werd vrijdagavond de vijftiende speeldag op gang getrapt met een grote ...

242
242
Mannaert spreekt duidelijke taal over toekomst Garcia

De Rode Duivels ontdekten vrijdagavond hun tegenstanders op het komende WK, waarin ze belandden in ...

99
99
Dender pakt tweede zege en gooit degradatiestrijd open

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League lijkt weer helemaal open te liggen. Dender was lange ...

151
151
Droomloting voor Broos: "Wat maak ik allemaal mee..."

Naast de delegatie van de Rode Duivels was er nog een Belg aanwezig bij de loting voor het WK op ...

185
185
Garcia spreekt na loting duidelijke WK-ambitie uit

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het komende WK. Ze openen hun toernooi op 15 juni ...

148
148
Patro ontgoochelt, Eupen dringt top zes binnen

Vrijdagavond werden de eerste wedstrijden van de zestiende speeldag in de Challenger Pro League ...

35
35

Meer sportnieuws