'Kassa Club Brugge rinkelt weer: speler verlaat stage'

689 stemmen
'Kassa Club Brugge rinkelt weer: speler verlaat stage'

Club Brugge had deze zomer zijn huiswerk aan inkomende zijde bijzonder snel gemaakt met de komst van Michal Skoras, Victor Barbera, Igor Thiago en Hugo Vetlesen. Enkel de zware blessure van Joe Bursik gooide nog roet in het eten, waardoor een nieuwe doelman nog welkom is. Verder maken ze in Brugge nu vooral werk van uitgaande transfers. Met Clinton Mata en Noa Lang vertrokken al twee sterkhouder en nu staat de volgende grote uitgaande transfer op til.


Abakar Sylla werd al een tijdje het hof gemaakt door Strasbourg en volgens Het Nieuwsblad staat die transfer op het punt om afgerond te worden. De Ivoriaanse verdediger was nog mee op stage in Nederland en speelde woensdag zelfs nog een uur mee in de oefenmatch tegen Feyenoord, maar zou donderdag de ochtendtraining al verlaten hebben om zijn transfer in Frankrijk te gaan afronden.

Strasbourg zou de medische testen van Sylla ook al voor vrijdag ingepland hebben, waarna de deal helemaal rond zal zijn. Club Brugge doet financieel een uitstekende zaak, want het vangt een transfersom die minimaal 20 miljoen euro zal bedragen. Dat bedrag kan met bonussen nog oplopen. Niet slecht voor een speler die twee jaar geleden voor amper 200.000 euro binnengehaald werd en sindsdien 28 wedstrijden in de hoofdmacht speelde.

LEES OOK: 'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Duurste aankoop ooit

Bij Strasbourg wordt Sylla de duurste inkomende transfer ooit, want tot dusver hadden de Fransen nooit meer dan 10 miljoen euro voor een speler betaald. Dat bedrag wordt nu verdubbeld, met dank aan de recente overname door Todd Boehly, de Amerikaanse miljardair die ook Chelsea in handen heeft. Sylla zal ongetwijfeld hopen dat hij via de Ligue 1 de stap naar de Premier League zal kunnen zetten.


Had Club Brugge hem langer moeten houden?

Meest recent

Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

0
0
'Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom'

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

2
2
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij vecht wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

49
49
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

187
187
'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

231
231
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor"

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

177
177
"Als België serieus genomen wil worden ..." - topanalist messcherp

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

322
322
'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

518
518
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

392
392
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

35
35
'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

241
241
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

689
689
Topspitsen aan kanon: Mbappé en Haaland heersen in Groep I

Groep I van het wereldkampioenschap wordt momenteel gedomineerd door twee absolute topspitsen. Zowel ...

67
67
Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

284
284
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

363
363
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

250
250
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

223
223
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

250
250
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

647
647
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

121
121
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

292
292
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

342
342
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

372
372
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

621
621
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

447
447

Meer sportnieuws