'Kassa Club Brugge rinkelt weer: speler verlaat stage'

door
'Kassa Club Brugge rinkelt weer: speler verlaat stage'

Club Brugge had deze zomer zijn huiswerk aan inkomende zijde bijzonder snel gemaakt met de komst van Michal Skoras, Victor Barbera, Igor Thiago en Hugo Vetlesen. Enkel de zware blessure van Joe Bursik gooide nog roet in het eten, waardoor een nieuwe doelman nog welkom is. Verder maken ze in Brugge nu vooral werk van uitgaande transfers. Met Clinton Mata en Noa Lang vertrokken al twee sterkhouder en nu staat de volgende grote uitgaande transfer op til.


Abakar Sylla werd al een tijdje het hof gemaakt door Strasbourg en volgens Het Nieuwsblad staat die transfer op het punt om afgerond te worden. De Ivoriaanse verdediger was nog mee op stage in Nederland en speelde woensdag zelfs nog een uur mee in de oefenmatch tegen Feyenoord, maar zou donderdag de ochtendtraining al verlaten hebben om zijn transfer in Frankrijk te gaan afronden.

Strasbourg zou de medische testen van Sylla ook al voor vrijdag ingepland hebben, waarna de deal helemaal rond zal zijn. Club Brugge doet financieel een uitstekende zaak, want het vangt een transfersom die minimaal 20 miljoen euro zal bedragen. Dat bedrag kan met bonussen nog oplopen. Niet slecht voor een speler die twee jaar geleden voor amper 200.000 euro binnengehaald werd en sindsdien 28 wedstrijden in de hoofdmacht speelde.

LEES OOK: 'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Duurste aankoop ooit

Bij Strasbourg wordt Sylla de duurste inkomende transfer ooit, want tot dusver hadden de Fransen nooit meer dan 10 miljoen euro voor een speler betaald. Dat bedrag wordt nu verdubbeld, met dank aan de recente overname door Todd Boehly, de Amerikaanse miljardair die ook Chelsea in handen heeft. Sylla zal ongetwijfeld hopen dat hij via de Ligue 1 de stap naar de Premier League zal kunnen zetten.


Had Club Brugge hem langer moeten houden?

Meest recent

''Droomdeal' tussen Anderlecht en Manchester United'

Bij RSC Anderlecht wisten ze de afgelopen jaren heel wat spelers richting topcompetities te loodsen. ...

37
37
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

33
33
Hasi en Renard voor allesbeslissend moment bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor volledig terecht met 1-2 van Sporting Charleroi. Alweer een povere prestatie ...

98
98
Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

167
167
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

104
104
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

46
46
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

96
96
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

64
64
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

342
342
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

41
41
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

58
58
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

210
210
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

75
75
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

75
75
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

428
428
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

243
243
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

89
89
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

114
114
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

352
352
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

71
71
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

37
37
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

17
17
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

185
185
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

252
252
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

212
212

Meer sportnieuws