Experiment van Deila (nog) geen groot succes

door
Experiment van Deila (nog) geen groot succes

Ronny Deila speelde met een 3-5-2 tegen Feyenoord. Dat was geen groot succes. Vooral aanvallend zagen we het eerste uur (toen Club met een ervaren team speelde) veel te weinig. De twee topaanwinsten van Club Brugge hadden het zeker niet makkelijk in dit systeem.


Club Brugge speelde met een redelijk sterk elftal, net als Feyenoord. Uiteraard was niet iedereen van de partij, maar het was toch interessant om te kijken hoe Igor Thiago en Michal Skoras zich zouden tonen tegen een tegenstander van formaat. Thiago werd aan Yaremchuk gekoppeld, maar dat was geen succes. De twee hebben dan ook een te vergelijkbaar profiel. Beiden kwamen amper in het stuk voor en verloren ook veel te makkelijk de bal. Thiago kreeg wel een dot van een kans, maar hij schoot nogal onbeholpen mijlenver over.

Yaremchuk onzichtbaar, Skoras zoekt

Het was ook de enige kans van Club in de eerste helft. Het is geen toeval dat Thiago niet uit de verf kwam, want bij zijn vorige club was hij het toch gewend om in een 4-3-3 te spelen met twee flankaanvallers die hem ondersteunden. Hij zocht duidelijk naar zijn positie in dit systeem. Het is wel een feit dat de spits met de rug naar de goal beter voor de dag komt dan Yaremchuk (over wie Deila nog kritisch was), die heel afwezig was. Alweer. Afgaand op de eerste duels in de voorbereiding lijkt Thiago toch een streepje voor te hebben op Yaremchuk.

Skoras speelde op rechts als wingback. Dat was ook geen geslaagd experiment. De Pool kende een offday. Hij verloor veel duels en zijn balcontroles gingen zelfs vaak de mist in. Skoras is duidelijk een type speler die hoger op het veld moet spelen en nu moest hij, door de dominantie van Feyenoord, te vaak van eigen helft opereren en vooral verdedigen. Dat ligt hem duidelijk veel minder, ook al speelde hij er al een half seizoen in Polen. Vorig jaar speelde hij 44 wedstrijden als linker- of rechterflankaanvaller en amper 2 als wingback. John van den Brom speelde bij zijn team toen vooral een 4-2-3-1.

Thiago en Skoras overtuigden allerminst tegen een sterker Feyenoord. Maar een voorbereiding dient uiteraard ook om zaken uit te proberen. Toch zal Deila nog naar de juiste posities voor bepaalde spelers moeten zoeken. Al dringt de tijd, want binnen twee weken wacht Aarhus al. Misschien evolueert Deila wel naar een 3-4-2-1. Bij Standard speelde hij ook met Ohio als diepste spits en daarachter Zinckernagel en Balikwisha. De komende oefenmatchen zullen alvast belangrijk zijn om dat te ontdekken.

JOUW MENING TELT:
Welk systeem past het best bij deze spelersgroep?

Meest recent

'Anderlecht maakt werk van terugkeer verloren zoon'

Door de toevoeging van Lucas Bigla en Silvio Proto aan de technische staf van Besnik Hasi zit de ...

69
69
'Essevee vangt jackpot: goudhaantje levert nóg meer op'

Zulte Waregem hervatte bijna twee weken geleden als eerste eersteklasser de trainingen. De ...

20
20
'STVV pakt stevig uit met voormalige Beerschot-sensatie'

STVV stevent af op een drukke zomer, want om diverse redenen zijn tal van spelers op weg naar de ...

34
34
'Wilmots op dreef: Standard strikt oude bekende Anderlecht'

Marc Wilmots laat er geen gras over groeien bij Standard, dat na de aanstelling van Mircea Rednic ...

85
85
'Renard druk in de weer: Anderlecht verleidt verdediger'

RSC Anderlecht staat op het punt om al een vierde zomeraanwinst vast te leggen, maar de ...

150
150
'Grote kuis bij Club Brugge: volgende flop richting exit?'

Vooralsnog vond er nog geen uitgaand verkeer plaats, maar dat Club Brugge straks heel wat volk ziet ...

615
615
'Union houdt hart vast: vertrek Sadiki krijgt vorm'

Union SG zag de voorbije seizoen steevast een groot deel sterkhouders vertrekken in de zomermercato. ...

87
87
'Transferstrijd De Cuyper woedt: Club houdt been stijf'

Het heeft er alle schijn van dat Maxim De Cuyper deze zomer vertrekt bij Club Brugge. Verschillende ...

378
378
'Atlético Madrid wil Rode Duivel, Saudi's liggen op de loer'

Een aantal Rode Duivels kan terugblikken op een geslaagd seizoen bij hun respectievelijke clubs. ...

86
86
'Anderlecht blijft doorstomen: vijfde aanwinst onderweg'

RSC Anderlecht toont zich bijzonder actief op de transfermarkt. Met Cedric Hatenboer, Zoumana Keita ...

1149
1149
'Jutgla naar topcompetitie: Club moet meteen dokken'

Een jaartje geleden wist Club Brugge zijn selectie relatief goed intact te houden, deze zomer ...

669
669
'Onderhandelingen lopen: Europese transferknaller Fofana'

De zomerse transfercarrousel begint stilaan op toerental te komen en dus breekt ook voor ...

476
476
Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

1674
1674
'Plottwist in Brugge: Club stuurt Standard wandelen'

Club Brugge en Standard deden de voorbije jaren geregeld zaakjes met elkaar. Dit keer hoopt Marc ...

717
717
'Soap niet afgelopen: nieuwe bom onder JPL-format'

De kogel is eindelijk door de kerk: vanaf het seizoen 2026-2027 gaan de play-offs op de schop en ...

635
635
'Renard haakt af: Anderlecht schrapt twee toptargets'

Olivier Renard laat er geen gras over groeien, want met Nathan-Dylan Saliba staat RSC Anderlecht op ...

512
512
Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

216
216
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaat zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

146
146
Witte rook: OH Leuven kondigt nieuwe hoofdcoach aan

Binnen ruim een maand gaat het nieuwe seizoen alweer van start. Bij heel wat ploegen zal er dan een ...

132
132
Standard maakt (eindelijk) volgende aanwinst bekend

Standard maakte vandaag zijn nieuwe coach bekend, dat werd Mircea Rednic. De club trakteerde zijn ...

191
191
STVV begint aan nieuwe seizoen: "Of we bij de club blijven?"

STVV is vandaag officieel begonnen aan het seizoen 2025-2026. De Truienaars gaan voor een rustig ...

98
98
Competitieformat goedgekeurd, duidelijkheid over Jong Genk

Het is dan toch eindelijk prijs: het competitieformat is vandaag goedgekeurd. Maandag heeft de Hoge ...

569
569
Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

200
200
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

421
421
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

70
70

Meer sportnieuws