'Kogel door de kerk: Openda heeft droomtransfer beet'

door
'Kogel door de kerk: Openda heeft droomtransfer beet'

Loïs Openda was één van de absolute revelaties van het seizoen in het Europese topvoetbal. Na twee vruchtbare seizoenen op huurbasis bij Vitesse telde RC Lens vorige zomer 10 miljoen euro neer om onze landgenoot weg te halen bij Club Brugge en dat heeft de Franse club zich geen seconde beklaagd. Openda scoorde meteen 21 keer in de Ligue 1 en loodste zijn ploeg zo naar een fraaie tweede plaats en een ticket voor de Champions League.


Ondanks dat weergaloze seizoen werd het echter snel duidelijk dat Openda zijn zinnen gezet had op een transfer deze zomer. Enkele weken geleden raakte immers al bekend dat de 23-jarige spits een persoonlijk akkoord bereikt had met RB Leipzig en hij liet ook publiekelijk weten dat hij de Duitse bekerwinnaar als een stap vooruit zou zien, omdat zij intussen een vaste waarde in de (sub)top van de Bundesliga geworden zijn.

De onderhandelingen verliepen echter zeer moeizaam op clubniveau, omdat Lens zijn goudhaantje absoluut niet kwijt wou. Maar volgens het doorgaans goed geïnformeerde Kicker is er nu toch een akkoord uit de bus gerold over een transfersom. Leipzig zou uiteindelijk een transfersom van 38 miljoen euro gaan betalen, die nog aangevuld zal worden met de nodige bonussen.

LEES OOK: 'Vandevoordt door concurrent bij Duivels verlost van bank'

Contract ligt al klaar

Omdat Openda er zelf al lang met Leipzig uit was, kan de transfer nu snel afgerond worden. De verwachting is dat hij zich nog deze week in Duitsland zal melden om zijn medische testen af te leggen en daarna kan hij zijn handtekening zetten onder een contract voor vijf seizoenen. Daarmee heeft Openda zijn droomtransfer dus alsnog te pakken.


Is dat een goede stap voor Openda?

Meest recent

Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

27
27
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

123
123
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

101
101
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

139
139
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

214
214
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

480
480
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

158
158
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

241
241
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

1423
1423
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

206
206
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

329
329
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

534
534
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

153
153
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

289
289
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

356
356
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

73
73
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

605
605
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

515
515
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

220
220
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

513
513
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

501
501
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

97
97
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

430
430
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

643
643
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

253
253

Meer sportnieuws