'Kogel door de kerk: Openda heeft droomtransfer beet'

door
'Kogel door de kerk: Openda heeft droomtransfer beet'

Loïs Openda was één van de absolute revelaties van het seizoen in het Europese topvoetbal. Na twee vruchtbare seizoenen op huurbasis bij Vitesse telde RC Lens vorige zomer 10 miljoen euro neer om onze landgenoot weg te halen bij Club Brugge en dat heeft de Franse club zich geen seconde beklaagd. Openda scoorde meteen 21 keer in de Ligue 1 en loodste zijn ploeg zo naar een fraaie tweede plaats en een ticket voor de Champions League.


Ondanks dat weergaloze seizoen werd het echter snel duidelijk dat Openda zijn zinnen gezet had op een transfer deze zomer. Enkele weken geleden raakte immers al bekend dat de 23-jarige spits een persoonlijk akkoord bereikt had met RB Leipzig en hij liet ook publiekelijk weten dat hij de Duitse bekerwinnaar als een stap vooruit zou zien, omdat zij intussen een vaste waarde in de (sub)top van de Bundesliga geworden zijn.

De onderhandelingen verliepen echter zeer moeizaam op clubniveau, omdat Lens zijn goudhaantje absoluut niet kwijt wou. Maar volgens het doorgaans goed geïnformeerde Kicker is er nu toch een akkoord uit de bus gerold over een transfersom. Leipzig zou uiteindelijk een transfersom van 38 miljoen euro gaan betalen, die nog aangevuld zal worden met de nodige bonussen.

LEES OOK: ‘Club Brugge strijdt met Europese top om supertalent’

Contract ligt al klaar

Omdat Openda er zelf al lang met Leipzig uit was, kan de transfer nu snel afgerond worden. De verwachting is dat hij zich nog deze week in Duitsland zal melden om zijn medische testen af te leggen en daarna kan hij zijn handtekening zetten onder een contract voor vijf seizoenen. Daarmee heeft Openda zijn droomtransfer dus alsnog te pakken.


Is dat een goede stap voor Openda?

Meest recent

Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

48
48
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

55
55
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

87
87
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

236
236
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

289
289
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

136
136
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

118
118
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

283
283
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

17
17
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

89
89
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

92
92
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

218
218
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

114
114
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

67
67
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

87
87
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

186
186
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

41
41
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

177
177
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

35
35
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

167
167
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

264
264
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

79
79
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

357
357
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

245
245
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

200
200

Meer sportnieuws