'Kogel door de kerk: Openda heeft droomtransfer beet'

436 stemmen
'Kogel door de kerk: Openda heeft droomtransfer beet'

Loïs Openda was één van de absolute revelaties van het seizoen in het Europese topvoetbal. Na twee vruchtbare seizoenen op huurbasis bij Vitesse telde RC Lens vorige zomer 10 miljoen euro neer om onze landgenoot weg te halen bij Club Brugge en dat heeft de Franse club zich geen seconde beklaagd. Openda scoorde meteen 21 keer in de Ligue 1 en loodste zijn ploeg zo naar een fraaie tweede plaats en een ticket voor de Champions League.


Ondanks dat weergaloze seizoen werd het echter snel duidelijk dat Openda zijn zinnen gezet had op een transfer deze zomer. Enkele weken geleden raakte immers al bekend dat de 23-jarige spits een persoonlijk akkoord bereikt had met RB Leipzig en hij liet ook publiekelijk weten dat hij de Duitse bekerwinnaar als een stap vooruit zou zien, omdat zij intussen een vaste waarde in de (sub)top van de Bundesliga geworden zijn.

De onderhandelingen verliepen echter zeer moeizaam op clubniveau, omdat Lens zijn goudhaantje absoluut niet kwijt wou. Maar volgens het doorgaans goed geïnformeerde Kicker is er nu toch een akkoord uit de bus gerold over een transfersom. Leipzig zou uiteindelijk een transfersom van 38 miljoen euro gaan betalen, die nog aangevuld zal worden met de nodige bonussen.

LEES OOK: ‘Bondsparket niet mals voor Hazard: transferdomper dreigt’

Contract ligt al klaar

Omdat Openda er zelf al lang met Leipzig uit was, kan de transfer nu snel afgerond worden. De verwachting is dat hij zich nog deze week in Duitsland zal melden om zijn medische testen af te leggen en daarna kan hij zijn handtekening zetten onder een contract voor vijf seizoenen. Daarmee heeft Openda zijn droomtransfer dus alsnog te pakken.


Is dat een goede stap voor Openda?

Meest recent

Yannick Carrasco verrast en hakt transferknoop door

Yannick Carrasco maakte deel uit van de Gouden Generatie, maar de buitenspeler speelt al enkele ...

5
5
Mokerslag Ilay Camara: Anderlecht loopt vergoeding mis

Het WK 2026 staat voor de deur en de definitieve selecties sijpelen naar buiten. Ook Senegal maakte ...

23
23
Antwerp-fans zijn het beu: hard protest aan Bosuil

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Achter de schermen zoekt Paul Gheysens naar miljoenen en COO Kris ...

69
69
Duivels op TV: oefenduels níét op VRT, opvallende aftrapuren

De WK-koorts in België begint zienderogen te stijgen. En dat zal deze week alleen maar toenemen ...

110
110
'Club onvermurwbaar: Barça plooit aan onderhandelingstafel'

Dat Club Brugge verschillende sterkhouders zal zien vertrekken tijdens de zomermercato staat buiten ...

262
262
'Arsenal spoelt CL-kater door met Premier League-bom'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

65
65
'Sibierski gaat wild tekeer: nieuwe lading vertrekkers klaar'

Antoine Sibierski laat er geen gras over groeien bij RSC Anderlecht. De sportief directeur maakt ...

655
655
Buitenland ziet WK-droomscenario: "Geweldige kans voor Belgen"

Na de teleurstelling op de voorbije grote toernooien, zijn de verwachtingen rond de Rode Duivels ...

246
246
Uitspraken Courtois doen Genk-fans watertanden

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

84
84
'Recordtransfer Tzolis: Champions League-ganger meldt zich'

De kans dat Christos Tzolis volgend seizoen nog te bewonderen zal zijn in het shirt van Club Brugge, ...

405
405
'De Ketelaere betrapt bij gesprekken: Atalanta schrikt'

Charles De Ketelaere voelt zich goed in Bergamo, maar toch komt er wat beweging in zijn dossier. De ...

255
255
'Lammens glundert: United pakt stevig uit op mercato'

Manchester United heeft zich na een kwakkelend seizoensstart op fraaie wijze herpakt. Op die goede ...

225
225
Kroatië - België: drie grote dilemma's in basiself Garcia

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het komende WK. In Rijeka ...

301
301
Tweetal doet Kroaten bibberen: "België terug naar wereldtop"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

405
405
'Barça niet af te remmen: officieel bod van 100 miljoen'

FC Barcelona is van plan een er een historische zomermercato van te maken. Zo spendeerde de Spaanse ...

114
114
Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

557
557
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

240
240
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

1004
1004
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

234
234
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

470
470
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

56
56
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

722
722
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

268
268
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

164
164
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1538
1538

Meer sportnieuws