'Kogel door de kerk: Openda heeft droomtransfer beet'

door
'Kogel door de kerk: Openda heeft droomtransfer beet'

Loïs Openda was één van de absolute revelaties van het seizoen in het Europese topvoetbal. Na twee vruchtbare seizoenen op huurbasis bij Vitesse telde RC Lens vorige zomer 10 miljoen euro neer om onze landgenoot weg te halen bij Club Brugge en dat heeft de Franse club zich geen seconde beklaagd. Openda scoorde meteen 21 keer in de Ligue 1 en loodste zijn ploeg zo naar een fraaie tweede plaats en een ticket voor de Champions League.


Ondanks dat weergaloze seizoen werd het echter snel duidelijk dat Openda zijn zinnen gezet had op een transfer deze zomer. Enkele weken geleden raakte immers al bekend dat de 23-jarige spits een persoonlijk akkoord bereikt had met RB Leipzig en hij liet ook publiekelijk weten dat hij de Duitse bekerwinnaar als een stap vooruit zou zien, omdat zij intussen een vaste waarde in de (sub)top van de Bundesliga geworden zijn.

De onderhandelingen verliepen echter zeer moeizaam op clubniveau, omdat Lens zijn goudhaantje absoluut niet kwijt wou. Maar volgens het doorgaans goed geïnformeerde Kicker is er nu toch een akkoord uit de bus gerold over een transfersom. Leipzig zou uiteindelijk een transfersom van 38 miljoen euro gaan betalen, die nog aangevuld zal worden met de nodige bonussen.

LEES OOK: Marseille dumpt Vermeeren: terugkeer naar JPL?

Contract ligt al klaar

Omdat Openda er zelf al lang met Leipzig uit was, kan de transfer nu snel afgerond worden. De verwachting is dat hij zich nog deze week in Duitsland zal melden om zijn medische testen af te leggen en daarna kan hij zijn handtekening zetten onder een contract voor vijf seizoenen. Daarmee heeft Openda zijn droomtransfer dus alsnog te pakken.


Is dat een goede stap voor Openda?

Meest recent

'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

6
6
Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

39
39
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

92
92
Van Gucht zorgt voor absolute toptransfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

18
18
'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke zal dit seizoen géén prijs pakken en coach ...

36
36
Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

57
57
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

49
49
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

51
51
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

431
431
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

44
44
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

60
60
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

228
228
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

137
137
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

49
49
'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

170
170
Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Voor KRC Genk is het een teleurstellend seizoen geworden. Het greep naast de top zes en kon ook in ...

178
178
Mourinho kiest favoriete ex-club: “Nooit zo’n sfeer meegemaakt”

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

204
204
RSCA overdonderd: Goto kiest voor verrassende transferclash

Anderlecht zit verveeld met de hele Goto‑zaak, en dat is logisch. De spits die ze zelf lieten ...

1306
1306
Club pakt weer uit: sterkhouder NXT verlengt

Bij Club Brugge zijn ze al druk in de weer met volgend seizoen. Dat doen ze in eerste instantie door ...

91
91
Taravel sneert naar Union: "Dat zijn we gewoon"

Bij Anderlecht zijn alle ogen gericht op 14 mei om het seizoen nog glans te geven. Dan speelt ...

278
278
'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

343
343
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

71
71
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

241
241
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

368
368
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

83
83

Meer sportnieuws