'Kogel door de kerk: Openda heeft droomtransfer beet'

436 stemmen
'Kogel door de kerk: Openda heeft droomtransfer beet'

Loïs Openda was één van de absolute revelaties van het seizoen in het Europese topvoetbal. Na twee vruchtbare seizoenen op huurbasis bij Vitesse telde RC Lens vorige zomer 10 miljoen euro neer om onze landgenoot weg te halen bij Club Brugge en dat heeft de Franse club zich geen seconde beklaagd. Openda scoorde meteen 21 keer in de Ligue 1 en loodste zijn ploeg zo naar een fraaie tweede plaats en een ticket voor de Champions League.


Ondanks dat weergaloze seizoen werd het echter snel duidelijk dat Openda zijn zinnen gezet had op een transfer deze zomer. Enkele weken geleden raakte immers al bekend dat de 23-jarige spits een persoonlijk akkoord bereikt had met RB Leipzig en hij liet ook publiekelijk weten dat hij de Duitse bekerwinnaar als een stap vooruit zou zien, omdat zij intussen een vaste waarde in de (sub)top van de Bundesliga geworden zijn.

De onderhandelingen verliepen echter zeer moeizaam op clubniveau, omdat Lens zijn goudhaantje absoluut niet kwijt wou. Maar volgens het doorgaans goed geïnformeerde Kicker is er nu toch een akkoord uit de bus gerold over een transfersom. Leipzig zou uiteindelijk een transfersom van 38 miljoen euro gaan betalen, die nog aangevuld zal worden met de nodige bonussen.

LEES OOK: 'Bakayoko maakt zeer verrassende transfer'

Contract ligt al klaar

Omdat Openda er zelf al lang met Leipzig uit was, kan de transfer nu snel afgerond worden. De verwachting is dat hij zich nog deze week in Duitsland zal melden om zijn medische testen af te leggen en daarna kan hij zijn handtekening zetten onder een contract voor vijf seizoenen. Daarmee heeft Openda zijn droomtransfer dus alsnog te pakken.


Is dat een goede stap voor Openda?

Meest recent

Club Brugge ziet toptalent pardoes vertrekken

De afgelopen seizoenen focuste Club Brugge zich op de eigen jeugd. Verschillende spelers braken dan ...

51
51
Rode Duivels krijgen opvallende waarschuwing voor Senegal

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finales van het WK op tegen Senegal. België werd alsnog ...

75
75
KAA Gent maakt plots terugkeer van pion bekend

KAA Gent is druk bezig om de selectie op orde te krijgen voor volgend seizoen. Rik De Mil is ook ...

34
34
'Totale chaos bij Antwerp: duidelijkheid wél op komst'

Royal Antwerp FC heeft momenteel een kern die niet waardig is voor de Jupiler Pro League. Dat is een ...

262
262
De Ketelaere ziet vriendin zwaar uitpakken: fans smelten weg

Charles De Ketelaere kende tot nu toe een wisselvallig WK, al zijn het uiteraard grote schoenen om ...

134
134
STVV geeft stevige transferplannen prijs

STVV stelde vandaag Frederic De Meyer voor als de nieuwe coach. Hij krijgt de enorm zware taak om ...

63
63
Anderlecht in zee met Qatar? Verschueren héél duidelijk

RSC Anderlecht is een héél interessante club voor investeerders. De afgelopen jaren ...

338
338
Lukaku zet puntjes op de i met één zinderend bericht

Er werd getwijfeld aan zijn vorm, aan zijn fitheid en zelfs aan zijn rol binnen deze generatie Rode ...

151
151
Niet alleen Trossard: ook andere Duivel plots onmisbaar

De Rode Duivels pakten een 5 op 9 en zijn zo zeker van groepswinst en de volgende ronde. Bij de ...

144
144
Broos de Belgische Advocaat? Plotse twist is mogelijk

Hugo Broos wist met Zuid-Afrika zich te plaatsen voor de volgende ronde. Daarin treffen ze vanavond ...

58
58
Eerste barst bij Rode Duivels: ploegmaats pikken dit niet

De Rode Duivels hebben hun WK weer nieuw leven ingeblazen, maar de rust is nog niet helemaal terug. ...

649
649
Bruno ziet deze rol voor Bertaccini én looft 'nieuwe' spits

Vitor Bruno sprak voor het eerst de pers toe. De Portugese trainer zei daarbij twee opvallende ...

424
424
België treft Senegal: volgende tegenstanders ook bekend

België mag bewijzen dat het tegen Nieuw-Zeeland zijn WK écht is gestart. In de zestiende ...

208
208
Zware loting Rode Duivels, Messi slaat wéér toe

De groepsfase van het WK ligt achter de rug. De laatste matchen werden afgelopen nacht afgewerkt. ...

261
261
Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

53
53
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

83
83
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

32
32
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

86
86
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

132
132
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

462
462
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

153
153
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

400
400
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

530
530
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

46
46
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1305
1305

Meer sportnieuws