Fenerbahce en Batshuayi gefileerd na oefenpot in Rusland: 'Bloedgeld'

door
Fenerbahce en Batshuayi gefileerd na oefenpot in Rusland: 'Bloedgeld'

Fenerbahçe heeft voor heel wat opschudding gezorgd in de internationale voetbalwereld. De Turkse topclub, waar Mitchy Bashuayi dit seizoen speelt, stemde in tot een vriendschappelijk voetbaltoernooi in Rusland. Dinamo Kiev liet al optekenen dat de ploeg 'zonder eer en geweten' is. 


De Oekraïense club haalde zwaar uit naar de club uit Fener op twitter. "Bloed op jullie handen" stond er te lezen op Twitter met een visual van het logo van Fenerbahçe en dat van Gazprom, een Russische gasmaatschappij. Eerder deze week begon in de Gazprom Arena in Sint-Petersburg de Pari Premier Cup. Naast Fenerbahçe en Zenit-Sint Petersburg zullen ook Rode Star Belgrado en Neftci deelnemen. 

Alle Russische teams werden sinds de invasie van Oekraïne geweerd uit alle internationale clubcompetities van de UEFA en de FIFA. "Het bloedgeld van Gazprom heeft over alles een schaduw geworpen en jullie achtergelaten zonder eer en geweten", klonk het in een statement van Dinamo Kiev. Fenerbahçe heeft nog niet gereageerd op het incident. 



"Niets kan deze stap rechtvaardigen. Geen geld kan dit schaamtelijke gedrag compenseren, deze trip naar de moordenaar zonder morele en menselijke kwaliteiten." Het is niet de eerste keer dat Fenerbahçe voor opschudding zorgde. Vorig jaar moest de club al 50 000 euro boete betalen omdat haar fans president Poetin toezongen in een partij tegen Dinamo Kiev. 

LEES OOK: 'België boven: test bij Fenerbahçe én Noorse interesse'

Ben jij het eens met Dinamo Kiev?

Meest recent

De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

4
4
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

36
36
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

50
50
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

45
45
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

58
58
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

137
137
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

54
54
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

106
106
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1024
1024
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

53
53
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

62
62
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

430
430
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

206
206
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

112
112
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

142
142
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

127
127
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

31
31
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

987
987
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

121
121
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

57
57
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

362
362
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

833
833
Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

Steven Defour heeft sinds zijn afscheid bij KV Mechelen, nu dik twee jaar geleden, gekozen voor de ...

128
128
Kompany na alle ophef: "Ik neem er afstand van"

Vincent Kompany krijgen ze niet snel gek. De trainer van Bayern München kreeg de nodige vragen ...

82
82
'Code rood bij KRC Genk: sterkhouder richting uitgang'

KRC Genk lijkt deze mercato een topspeler te verliezen. De Premier League lijkt steeds harder te ...

424
424

Meer sportnieuws