Foot Mercato: "Akkoord voor volgende grote vertrekker Club Brugge"

door
Foot Mercato:

Na een tegenvallend seizoen was het duidelijk dat Club Brugge deze zomer voor een frisse start zou gaan, maar er vertrekken toch meer sterkhouders dan verwacht uit het Jan Breydelstadion. Dat Noa Lang op een transfer aasde, was natuurlijk al langer glashelder, maar de transfer van Clinton Mata naar Olympique Lyon hadden wellicht weinigen voorspeld. Nu zit er nog een opmerkelijke vertrekker aan te komen.


Het lijkt er immers alsmaar meer op dat Abakar Sylla de deur van Club achter zich dicht zal trekken. Dat is enerzijds opmerkelijk, want de 20-jarige Ivoriaan heeft nog een grote groeimarge en lijkt zeker nog niet uitgeleerd te zijn in België. Anderzijds kan Club het zich veroorloven hem te laten vertrekken dankzij de doorbraak van Jorne Spileers en blijken een aantal clubs bereid om grof geld neer te tellen.

De voorbije dagen werd duidelijk dat Strasbourg bereid was om door te drukken voor de komst van Sylla en een transfer komt nu weer een stapje dichterbij. Foot Mercato, dat goed ingelicht lijkt over het dossier, meldt dat de speler intussen een persoonlijk akkoord bereikt heeft met Strasbourg. Hij zou overtuigd geraakt zijn van het sportieve project van de club, die na de overname door Todd Boehly wil inzetten op jonge talenten.

LEES OOK: ‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Nog geen akkoord met Club

Strasbourg zal wel nog een akkoord moeten vinden met Club, want dat is er nog niet. Het eerste bod van de Fransen werd geweigerd, maar voorzitter Marc Keller zou wel in contact blijven staan met het Brugse bestuur. De gesprekken gaan dus verder en het lijkt erop dat alle partijen wel vertrouwen hebben in een goede afloop. Die zal Club afgaande op de geruchten van de voorbije dagen een transfersom van 15 à 20 miljoen euro opleveren.


Zou het vertrek van Sylla een aderlating zijn voor Club?

Meest recent

Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

4
4
'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

50
50
‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

370
370
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

80
80
'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

22
22
Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

58
58
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

57
57
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

244
244
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

57
57
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

53
53
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

393
393
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

455
455
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

341
341
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

458
458
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

660
660
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

891
891
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

38
38
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

572
572
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1377
1377
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

909
909
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

466
466
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1174
1174
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

142
142
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

248
248
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

160
160

Meer sportnieuws