'Antwerp-kapitaalinjectie van 47,5 miljoen valt fors tegen'

door
'Antwerp-kapitaalinjectie van 47,5 miljoen valt fors tegen'

Op termijn is het de bedoeling dat RAFC zelfbedruipend wordt, maar momenteel is de club quasi volledig afhankelijk van de miljoenen van voorzitter Paul Gheysens. Dat bleek nog maar eens in het meest recente licentie-dossier. Daarin zou Gheysens zich immers geëngageerd hebben voor een nieuwe kapitaalsverhoging die zou kunnen oplopen tot liefst 47.5 miljoen euro. Al lijkt dat bedrag veel te hoog inschat te zijn.


Eerder deze week meldde De Tijd dat deze geplande miljoeneninjectie voorlopig uitblijft. Desondanks zou men zich binnen de club geen grote zorgen maken. Aan Het Laatste Nieuws laat men immers weten dat het gaat om een 'technisch probleem'. Daarnaast wijst men op een verandering in de 'economische realiteit'. RAFC heeft immers uitzicht op Champions League-voetbal en dat zou een pak extra miljoenen in het laatje brengen.

Ook op de transfermarkt zou de Antwerp nog een aardige cent kunnen verdienen. Door die extra inkomsten zou de kapitaalsinjectie sowieso lager uitvallen. Pas in september, wanneer de mercato gesloten is en er uitsluitsel is over CL-deelname, zou men een nieuwe balans opmaken. Antwerp ontkent ook dat het uitblijven van de kapitaalsinjectie te maken heeft met de financiële problemen bij Gheysens' bouwbedrijf Ghelamco.

LEES OOK: Hommeles bij Antwerp: harde kern pakt Paul Gheysens aan

Minder dan 47,5 miljoen euro

Sven Jaecques gaf duiding aan Het Laatste Nieuws over de kapitaalinjectie. De CEO verklaart dat die 47,5 miljoen euro een inschatting is die de club in januari moest maken over de cijfers van 30 juni. Een worstcasescenario dus. In die inschatting stond ook vermeld dat dit bedrag verminderd kan worden door sportieve inkomsten en transfers. Sindsdien won RAFC de titel, de beker, verkocht het Willian Pacho, en wenkt er ook Europees voetbal.

Is Antwerp goed bezig op financieel vlak?

Meest recent

Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

9
9
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

66
66
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

274
274
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

17
17
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

142
142
'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

206
206
'Transferbom bij KRC Genk: Chelsea klopt plots aan'

Chelsea is al een tijdje geen voetbalclub, maar een handelshuis. Spelers kopen en verkopen is de ...

358
358
Anderlecht heeft beslist: dit is het lot van Besnik Hasi

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

560
560
"Renard en Hasi out: met hem als coach naar Standard"

Besnik Hasi is voorlopig nog trainer van RSC Anderlecht, maar de druk is enorm. Ook Olivier Renard ...

655
655
Sterkhouder spreekt duidelijk over toekomst bij KV Mechelen

Het beloven bij KV Mechelen nog bewogen tijden te worden op de transfermarkt. Verschillende ...

122
122
'Topclub legt eerste bod neer voor Carrasco'

De wintermercato is voor verschillende Rode Duivels hét moment om nog van club te wisselen, ...

35
35
'Anderlecht hakt knoop door over ontslag Hasi'

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

983
983
Groot probleem bij Club: "Zo word je geen kampioen"

Club Brugge knoopte afgelopen weekend opnieuw aan met de zege in de competitie, al was het tegen ...

254
254
Play-Off I in gevaar: Hayen oordeelt over Genkse kansen

Met Union, STVV, Club Brugge en Anderlecht lijken vier deelnemers aan de Champions' Play-Off al vast ...

297
297
'Cercle Brugge mag nog onverhoopt cashen'

Cercle Brugge pakte zondag een onverhoopt punt in Genk, maar blijft nog steeds in een penibele ...

135
135
'KV Mechelen heeft opvolger Lauberbach al beet'

KV Mechelen deed zondagavond geen goede zaak in de strijd om de top zes, want het slaagde er niet in ...

170
170
'Genk ziet kassa rinkelen: driestrijd in Premier League'

KRC Genk deed zondag alweer een slechte zaak in de strijd om de Champions' Play-Off. De Limburgers ...

556
556
'Ongenadige Hasi duwt Anderlecht-speler richting uitgang'

Anderlecht blikt alweer terug op een pijnlijk weekend, met een dramatische prestatie en een magere ...

563
563
TRANSFERUURTJE: 'Forse dubbelslag Club, miljoenentransfer Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

318
318
Zulte Waregem trekt opvallende conclusie na Club

Club Brugge en Zulte Waregem maakten er een spektakelstuk van in de Jupiler Pro League. In het Jan ...

527
527
Ruben Van Gucht in shock: Opvolgers staan plots klaar

Hij beweegt zich al jaren op het snijvlak van sport, media en controverse, en lijkt er zelfs energie ...

177
177
Anderlecht-trio beslist: Hasi op weg naar ontslag?

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Even leek Besnik Hasi de succesformule te ...

679
679
Stankovic jubelt en heeft boodschap voor Club-fans

Club Brugge won in de Champions League overtuigend van Kairat Almaty en ook in de competitie wist ...

736
736
Zorgen bij Antwerp: Vandenbempt doet oproep aan Gheysens

Royal Antwerp FC is zwaar afgegleden. Anno 2026 is het hoogstens subtop in België. Voorzitter ...

492
492
Albert snoeihard: "Twee zieke ploegen"

Philippe Albert is analist bij La Capitale en gaf zijn mening over de speeldag. Hij ziet dat heel ...

439
439

Meer sportnieuws