'Antwerp-kapitaalinjectie van 47,5 miljoen valt fors tegen'

807
'Antwerp-kapitaalinjectie van 47,5 miljoen valt fors tegen'

Op termijn is het de bedoeling dat RAFC zelfbedruipend wordt, maar momenteel is de club quasi volledig afhankelijk van de miljoenen van voorzitter Paul Gheysens. Dat bleek nog maar eens in het meest recente licentie-dossier. Daarin zou Gheysens zich immers geëngageerd hebben voor een nieuwe kapitaalsverhoging die zou kunnen oplopen tot liefst 47.5 miljoen euro. Al lijkt dat bedrag veel te hoog inschat te zijn.


Eerder deze week meldde De Tijd dat deze geplande miljoeneninjectie voorlopig uitblijft. Desondanks zou men zich binnen de club geen grote zorgen maken. Aan Het Laatste Nieuws laat men immers weten dat het gaat om een 'technisch probleem'. Daarnaast wijst men op een verandering in de 'economische realiteit'. RAFC heeft immers uitzicht op Champions League-voetbal en dat zou een pak extra miljoenen in het laatje brengen.

Ook op de transfermarkt zou de Antwerp nog een aardige cent kunnen verdienen. Door die extra inkomsten zou de kapitaalsinjectie sowieso lager uitvallen. Pas in september, wanneer de mercato gesloten is en er uitsluitsel is over CL-deelname, zou men een nieuwe balans opmaken. Antwerp ontkent ook dat het uitblijven van de kapitaalsinjectie te maken heeft met de financiële problemen bij Gheysens' bouwbedrijf Ghelamco.

LEES OOK: 'STVV troeft Antwerp af: bekend gezicht terug naar Stayen'

Minder dan 47,5 miljoen euro

Sven Jaecques gaf duiding aan Het Laatste Nieuws over de kapitaalinjectie. De CEO verklaart dat die 47,5 miljoen euro een inschatting is die de club in januari moest maken over de cijfers van 30 juni. Een worstcasescenario dus. In die inschatting stond ook vermeld dat dit bedrag verminderd kan worden door sportieve inkomsten en transfers. Sindsdien won RAFC de titel, de beker, verkocht het Willian Pacho, en wenkt er ook Europees voetbal.

Is Antwerp goed bezig op financieel vlak?

Meest recent

Entourage Lukaku snoeihard: “Terugkeer Anderlecht?”

Romelu Lukaku gaat aan de slag bij Fenerbahçe. De Rode Duivel wil ooit terugkeren bij RSC ...

73
73
Japanners drukken stempel bij Beerschot: nieuwe voorzitter

Bij Beerschot sloegen ze vorig seizoen een nieuwe weg in. Na jaren aanmodderen onder het beleid van ...

26
26
'Kogel is door de kerk: Ajax en PSG akkoord over Godts'

Ajax plaatste zich donderdagavond voor de play-offs van de Conference League ten koste van ...

96
96
'Club Brugge neemt verbazende transferbeslissing'

Bij Club Brugge hebben ze de laatste weken een serieus transferoffensief ingezet. Dat was nodig, ...

368
368
Nieuwe chouchou Anderlecht spreekt straffe ambitie uit

Anderlecht heeft donderdag een verlengstuk gebreid aan zijn goede seizoensbegin. Het legde in het ...

271
271
Lokeren pakt uit met verrassende transfer bij Cercle

Om 20u wordt ook het seizoen in de Challenger Pro League nog op gang getrapt. Lokeren is ...

34
34
'Lommel sluit miljoenendeal met zusterclub'

Lommel maakte vorig weekend zijn rentree op het hoogste niveau na meer dan 20 jaar afwezigheid. Dat ...

89
89
TRANSFERUURTJE: 'Club vreest vertrek Seys én Tresoldi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

254
254
Antwerp pakt uit met nieuw shirt: Scheldeblauw concept

Royal Antwerp FC is goed aan de Jupiler Pro League begonnen. In eigen huis won The Great Old met 2-1 ...

102
102
Lukaku voorgesteld in Turkije: straffe taal én ambities

Romelu Lukaku laat Napoli achter zich voor Fenerbahçe. De toptransfer van de Rode Duivel werd ...

47
47
STVV wint transferstrijd: toptransfer is officieel

Sint-Truiden VV was vorig seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en dit seizoen ...

97
97
Europees succes heeft gevolgen voor JPL-kalender

KAA Gent en RSC Anderlecht wisten zich te kwalificeren voor de volgende ronde van de Conference en ...

321
321
‘Wending Rodri: monstersom City direct naar vervanger'

Waar ligt de toekomst van Rodri? De beste speler van het afgelopen WK staat onder contract bij ...

122
122
Vreemde formule Challenger Pro League compleet afgemaakt

Het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League staat voor de deur. Terwijl de Jupiler Pro League aan ...

238
238
'Arne Engels heeft straffe transfer helemaal beet'

De Schotse titelstrijd was de voorbije jaren ook een duel tussen twee Rode Duivels, want met Nicolas ...

86
86
'Rigaux ligt nu al onder vuur bij Feyenoord'

Deze zomer zette Dévy Rigaux een opmerkelijke stap. De Director of Football trok de deur van ...

356
356
Meijer doet boekje open over vertrek bij Club Brugge

Sampdoria vertolkte deze week een zeer opvallende rol op de Belgische transfermarkt. De Italiaanse ...

514
514
Straf verhaal bij AA Gent: "Jongensdroom die uitkomt"

Het Europese avontuur van AA Gent krijgt dit seizoen nog een vervolg. Het plaatste zich ...

68
68
Wéér uitstel: proces Anderlecht herbegint met nieuwe rechter

In 2017 kreeg Marc Coucke Anderlecht in handen na een bewogen overnameproces. Nadien vielen er ...

161
161
Scorende Lukebakio schenkt klare wijn over toekomst

Donderdagavond waren Anderlecht en AA Gent lang niet de enige Belgen die in actie kwamen op het ...

106
106
AA Gent kondigt miljoenenvertrekker aan

AA Gent heeft zich donderdagavond geplaatst voor de play-offs van de Conference League, want het ...

128
128
Vitor Bruno gaat stevig in de clinch met coach van PAOK

Anderlecht kreeg in de derde voorronde van de Europa League met PAOK een zeer pittige tegenstander ...

1021
1021
‘Lukaku krijgt meteen eerste mokerslag bij Fenerbahçe’

Romelu Lukaku lijkt bij Fenerbahçe zijn ideale uitweg te hebben gevonden. Een ...

282
282
'Here we go: Union heeft nieuwe recordtransfer beet'

Union moest deze week een kruis maken over de vetpotten van de Champions League, want het sneuvelde ...

155
155
'KV Kortrijk duwt door en legt tweede bod neer'

KV Kortrijk is er bij zijn terugkeer in de Jupiler Pro League niet in geslaagd om te stunten, want ...

146
146

Meer sportnieuws