'Antwerp-kapitaalinjectie van 47,5 miljoen valt fors tegen'

door
'Antwerp-kapitaalinjectie van 47,5 miljoen valt fors tegen'

Op termijn is het de bedoeling dat RAFC zelfbedruipend wordt, maar momenteel is de club quasi volledig afhankelijk van de miljoenen van voorzitter Paul Gheysens. Dat bleek nog maar eens in het meest recente licentie-dossier. Daarin zou Gheysens zich immers geëngageerd hebben voor een nieuwe kapitaalsverhoging die zou kunnen oplopen tot liefst 47.5 miljoen euro. Al lijkt dat bedrag veel te hoog inschat te zijn.


Eerder deze week meldde De Tijd dat deze geplande miljoeneninjectie voorlopig uitblijft. Desondanks zou men zich binnen de club geen grote zorgen maken. Aan Het Laatste Nieuws laat men immers weten dat het gaat om een 'technisch probleem'. Daarnaast wijst men op een verandering in de 'economische realiteit'. RAFC heeft immers uitzicht op Champions League-voetbal en dat zou een pak extra miljoenen in het laatje brengen.

Ook op de transfermarkt zou de Antwerp nog een aardige cent kunnen verdienen. Door die extra inkomsten zou de kapitaalsinjectie sowieso lager uitvallen. Pas in september, wanneer de mercato gesloten is en er uitsluitsel is over CL-deelname, zou men een nieuwe balans opmaken. Antwerp ontkent ook dat het uitblijven van de kapitaalsinjectie te maken heeft met de financiële problemen bij Gheysens' bouwbedrijf Ghelamco.

LEES OOK: Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Minder dan 47,5 miljoen euro

Sven Jaecques gaf duiding aan Het Laatste Nieuws over de kapitaalinjectie. De CEO verklaart dat die 47,5 miljoen euro een inschatting is die de club in januari moest maken over de cijfers van 30 juni. Een worstcasescenario dus. In die inschatting stond ook vermeld dat dit bedrag verminderd kan worden door sportieve inkomsten en transfers. Sindsdien won RAFC de titel, de beker, verkocht het Willian Pacho, en wenkt er ook Europees voetbal.

Is Antwerp goed bezig op financieel vlak?

Meest recent

Loting WK : ontdek de meest waarschijnlijke tegenstanders van de Duivels

Vrijdagavond zijn de ogen van de voetbalwereld op de Amerikaanse hoofdstad Washington DC gericht. ...

2
2
'Duits succes bezorgt El Khannouss nieuwe miljoenenklepper'

Verschillende oude bekenden uit het Belgische voetbal maken ook dit seizoen opnieuw het mooie weer ...

34
34
Blessuregolf in Brugge: Club duidt 'schuldige' aan

Dankzij een 1-2 zege tegen OH Leuven blijft Club Brugge al zeker tot na nieuwjaar op drie fronten ...

76
76
Nieuwe twist in DAZN-soap: VRT en VTM op vinkenslag

Het conflict tussen (ex-)rechtenhouder DAZN en de Pro League omtrent het tv-contract blijft de ...

318
318
Genk-fan Brecel ontploft: wat zit er écht achter ‘Neen’?

In Engeland is momenteel het UK Open Snooker bezig, één van de belangrijkste afspraken ...

31
31
Bom onder JPL: vier topclubs slaan handen in mekaar

Terwijl de oorlog met DAZN omtrent het tv-contract alle aandacht opeist woedt er achter de schermen ...

312
312
'KRC Genk-Anderlecht: Fink en Hasi hakken knopen door'

De eerste kwartfinalisten zijn reeds bekend, maar dé topaffiche in de achtste finale van de ...

158
158
Coucke verrast opnieuw: mysterieuze video zet fans op scherp

RSC Anderlecht beleeft eindelijk opnieuw mooie dagen. Na opeenvolgende zeges tegen aartsrivalen Club ...

200
200
Nood breekt wet: Club Brugge vist overbodige outcast op

Dankzij een krappe 1-2 zege in Leuven stootte Club Brugge woensdag door naar de kwartfinale van de ...

322
322
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Het heeft bloed, zweed en tranen gekost, maar na een heus spektakelstuk tegen STVV bekert Antwerp ...

378
378
'Anderlecht baalt en grijpt naast toptalent'

Anderlecht zal zich in januari ongetwijfeld op de transfermarkt begeven. Er zijn nog wel directe ...

226
226
Verrassende Club-speler is beste uitvoetballer ter wereld

België vergaarde de voorbije jaren een reputatie als een uitstekend opleidingsland. Enkel in de ...

133
133
Leko verrast bij AA Gent: "Het was al even geleden"

AA Gent belandde de laatste weken in een sukkelstraatje in de competitie, maar het liet woensdag ...

61
61
Kompany verbaast met tirade: "Alsof ik nog verdediger was"

Vincent Kompany blijft uitstekend op dreef met Bayern München dit seizoen. Woensdagavond werd ...

57
57
Genk-talent slaat terug: "Dat is helemaal niet zo"

Genk beleefde tot dusver een wisselvallig seizoen, maar met zeges tegen Basel en OHL lijken ze ...

117
117
Pro League vs DAZN: nieuwe sleuteldatum bekend

Het bekervoetbal is deze week gewoon nog te volgen bij DAZN, ondanks de heisa van de afgelopen ...

396
396
'Genk ongerust: verrassende club jaagt op Karetsas'

Genk hoopt donderdag verder te kunnen gaan op zijn elan van de laatste weken door Anderlecht uit de ...

307
307
Doku kan topmaand bekronen met unicum sinds 2018

Jérémy Doku lijkt dit seizoen een nieuwe stap in zijn ontwikkeling gezet te hebben, ...

62
62
TRANSFERUURTJE: 'Straf gerucht Benteke, smaakmaker KVM gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

293
293
Oosting-effect: Kerk velt oordeel nieuwe Antwerp-coach

Royal Antwerp FC staat dit seizoen in de gevarenzone en Stef Wils werd na de nederlaag tegen rode ...

373
373
Engeland in de ban van Onana: nieuw Duivels wapen

Aston Villa duwde het Brighton van Maxim De Cuyper woensdagavond in de put. The Villains ...

85
85
Anthuenis sneert: “Wat heeft díé al bewezen bij Anderlecht?”

RSC Anderlecht draait dit seizoen mee bovenin het klassement. Donderdagavond staat de topper in de ...

654
654
Hubert strooit met lof: "Hij is zo belangrijk voor ons"

De topclubs lieten woensdagavond geen steken vallen in de Croky Cup. Ook landskampioen Union bekert ...

43
43
'Knaltransfer Igor Thiago: 3 clubs plannen winters bod'

Bij Club Brugge mogen ze zich tijdens de komende mercato's in de handen wrijven, want er lijken ...

228
228
Tzolis doet boekje open over 'crisis' bij Club Brugge

Club Brugge trok woensdagavond met de nodige druk naar Den Dreef. Sowieso is de beker een toernooi ...

404
404

Meer sportnieuws