'Antwerp-kapitaalinjectie van 47,5 miljoen valt fors tegen'

807 stemmen
'Antwerp-kapitaalinjectie van 47,5 miljoen valt fors tegen'

Op termijn is het de bedoeling dat RAFC zelfbedruipend wordt, maar momenteel is de club quasi volledig afhankelijk van de miljoenen van voorzitter Paul Gheysens. Dat bleek nog maar eens in het meest recente licentie-dossier. Daarin zou Gheysens zich immers geëngageerd hebben voor een nieuwe kapitaalsverhoging die zou kunnen oplopen tot liefst 47.5 miljoen euro. Al lijkt dat bedrag veel te hoog inschat te zijn.


Eerder deze week meldde De Tijd dat deze geplande miljoeneninjectie voorlopig uitblijft. Desondanks zou men zich binnen de club geen grote zorgen maken. Aan Het Laatste Nieuws laat men immers weten dat het gaat om een 'technisch probleem'. Daarnaast wijst men op een verandering in de 'economische realiteit'. RAFC heeft immers uitzicht op Champions League-voetbal en dat zou een pak extra miljoenen in het laatje brengen.

Ook op de transfermarkt zou de Antwerp nog een aardige cent kunnen verdienen. Door die extra inkomsten zou de kapitaalsinjectie sowieso lager uitvallen. Pas in september, wanneer de mercato gesloten is en er uitsluitsel is over CL-deelname, zou men een nieuwe balans opmaken. Antwerp ontkent ook dat het uitblijven van de kapitaalsinjectie te maken heeft met de financiële problemen bij Gheysens' bouwbedrijf Ghelamco.

LEES OOK: Gevolgen Antwerp-overname: transfervuurwerk en (Belgische) trainer

Minder dan 47,5 miljoen euro

Sven Jaecques gaf duiding aan Het Laatste Nieuws over de kapitaalinjectie. De CEO verklaart dat die 47,5 miljoen euro een inschatting is die de club in januari moest maken over de cijfers van 30 juni. Een worstcasescenario dus. In die inschatting stond ook vermeld dat dit bedrag verminderd kan worden door sportieve inkomsten en transfers. Sindsdien won RAFC de titel, de beker, verkocht het Willian Pacho, en wenkt er ook Europees voetbal.

Is Antwerp goed bezig op financieel vlak?

Meest recent

'Jackpot voor Club Brugge: record Tzolis al aan diggelen'

Het belooft alsmaar meer een ronduit historische zomer te worden voor Club Brugge. Niet alleen lijkt ...

15
15
Antwerp rondt overname af: Vandenhaute meteen in actie

De kogel was al langer door de kerk, maar nu de laatste details zijn uitgeklaard is de miljoenendeal ...

102
102
Van Gucht schiet dubbel raak: reporter verbouwereerd

Ruben Van Gucht heeft opnieuw van zich laten spreken. De sportjournalist zorgde de voorbije uren ...

41
41
Mannaert spreekt duidelijke taal: daarom van Bommel

Na Rudi Garcia beginnen de Rode Duivels aan een tijdperk met Mark van Bommel. De Nederlander tekende ...

182
182
Fans gaan los na aanstelling van Bommel: “Gemiste kans!”

Mark van Bommel moet de Rode Duivels tot het EK 2028 gaan leiden. De Nederlander is de opvolger van ...

171
171
Van Bommel met eerste reactie als bondscoach: grote ambities

Mark van Bommel is officieel de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. De Nederland werd door de ...

156
156
‘Anderlecht incasseert gigantische transferdomper’

RSC Anderlecht hoopt de selectie deze zomer nog flink te versterken, maar dat loopt niet van een ...

198
198
Van Bommel officieel bondscoach: KBVB onthult details

De kogel is door de kerk: Mark van Bommel is de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. Dat maakte de ...

156
156
‘Club Brugge slaat op tafel voor straffe miljoenendeal’

Club Brugge wil nog ferm uitpakken op de zomermercato. Blauw-Zwart gaat komend seizoen uiteraard ...

496
496
Sibierski onverbiddellijk: talent ongenadig doorgestuurd

Bij Anderlecht blijft Neerpede van cruciaal belang, ook onder het nieuwe sportieve bewind. Trainer ...

241
241
'Nieuwe grootmacht voor Tresoldi, target te duur voor Club'

Het beloven nog zeer bewogen weken te worden bij Club Brugge. De landskampioen is immers nog op zoek ...

244
244
'AA Gent eist waanzinnig prijskaartje: 15 miljoen'

Bij AA Gent wisten ze deze zomer al verrassend goed te boeren op de transfermarkt na een ...

286
286
'Guardiola hakt knoop door over Italiaans aanbod'

Na het WK kiezen heel wat landen voor een nieuwe bondscoach en daarbij worden heel wat kleppers ...

50
50
'Club voegt daad bij woord: megabod naar prullenmand'

Bij Club Brugge wordt het nog een zeer bewogen transferzomer. Donderdag veegde het al het Belgische ...

440
440
'Eindelijk nieuwe T1: Antwerp mikt op bekende naam'

Twee weken voor de start van het nieuwe seizoen heeft Antwerp nog altijd geen trainer. De Great Old ...

270
270
TRANSFERUURTJE: 'Bekende assistenten Van Bommel, Club houdt sterkhouders'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

216
216
Frustraties lopen hoog op bij Anderlecht-nieuweling

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgetrapt met een Europees gelijkspel tegen Hammarby. Paars-Wit had ...

512
512
Ajax-legende zet Mika Godts ferm op zijn plek

Mika Godts kende afgelopen seizoen een topseizoen bij Ajax. Toch nam gewezen bondscoach Rudi Garcia ...

67
67
Jürgen Klopp is terug: Duitsland heeft topcoach binnen

Jürgen Klopp zal binnenkort weer naast het veld te zien zijn. De topcoach nam een tijdje ...

94
94
Marco Kana briest na gelijkspel Anderlecht: “Pijnlijk…”

RSC Anderlecht leek op weg naar zege tegen het Zweedse Hammarby in de voorrondes van de Europa ...

247
247
‘Club Brugge gaat vol voor stunt: stevig miljoenenbod’

Club Brugge is op de zomermercato naarstig op zoek naar versterkingen. Blauw-Zwart dreigt nog enkele ...

632
632
Matchfixing op WK? Onder meer zaak-Balogun genoemd

Het WK zit erop en met Spanje kregen we uiteindelijk een verdiende wereldkampioen. Globaal gezien ...

179
179
'Nieuwe transfer in aantocht voor Vermeeren'

Hij moest de toekomst van het Belgische voetbal worden en mocht in 2024 nog mee naar het EK, maar ...

227
227
'Union greep naast WK-ganger'

Union heeft al een zeer drukke transferzomer achter de rug. Het haalde tot dusver al zeven nieuwe ...

82
82
'Standard wacht nog steeds op miljoenenbod'

Bij Standard zagen we deze zomer al de nodige beweging. De teller staat tot dusver op zes nieuwe ...

306
306

Meer sportnieuws