'Genk is Club Brugge te snel af voor goudhaantje'

door
'Genk is Club Brugge te snel af voor goudhaantje'

KRC Genk hoopt na een uitstekend seizoen zijn ploeg zoveel mogelijk samen te kunnen houden voor de voorrondes van de Champions League. De Limburgers maken tegelijk ook werk van gerichte versterkingen. Zo verhoogden ze al de concurrentie op de linksachter en op de flanken met de transfers van Joris Kayembe en Alieu Fadera. Donderdag rondden ze nog een fraaie transfer af.


Genk pakte immers uit met de komst van Christophe Bonsu Baah, die een contract voor vijf jaar tekende. Ze plukten hem weg bij Sarpsborg voor 5,2 miljoen euro en dat bedrag kan met bonussen nog oplopen tot 7 miljoen. Dat is een enorme som voor een 18-jarige Ghanees die nog maar drie maanden aan de slag is in Europa, maar daar is een goede reden voor.

Bonsu Baah speelde zich immers zwaar in de kijker en werd zelfs genomineerd voor de Golden Boy Award. Het Laatste Nieuws weet dat Club Brugge hem ook volgde, terwijl Everton ook geïnformeerd zou hebben. De meest concrete optie voor de piepjonge Ghanees was echter Brighton, dat zelfs tot 10 miljoen wou gaan. Wellicht had Bonsu Baah dan volgend seizoen het shirt van Union aangetrokken, zoals de voorbije jaren ook met Kaoru Mitoma en Simon Adingra gebeurde.

LEES OOK: Karetsas dropt straffe uitspraak na heropstanding Genk

Onverwachte troef

Genk beschikte echter over een serieuze troef in de onderhandelingen, want Bonsu Baah wordt vertegenwoordigd door Shallon Nkeshimana. Dat is ook de makelaar van Mike Trésor. "Er was veel interesse, maar zijn gevoel was het beste bij Genk", zegt die daarover. "Hij wou heel graag naar een club waar hij zich kon ontwikkelen en een vervolgens een mooie stap naar de top zou zetten."

Zal hij een sensatie worden voor Genk?

Meest recent

‘Wilmots mikt op miljoenen: knaltransfer Standard in vizier’

Standard Luik won afgelopen speeldag met het kleinste verschil van KV Mechelen en de Rouches staan ...

7
7
Eerste wintertransfer: KV Mechelen berooft rivaal

De Belgische clubs zijn al volop de transfermarkt aan het afspeuren naar opportuniteiten. Het ...

29
29
Hayen de weg kwijt bij Club: “Wie begrijpt dit nog?”

Club Brugge kreeg na de pandoering tegen Sporting CP een nieuwe mokerslag in de Jupiler Pro League. ...

94
94
Transfervuurwerk bij RSCA: Vandenbempt verwacht iéts

RSC Anderlecht staat weer onder de mensen. De Brusselaars wonnen van Union SG na een zeer matig ...

194
194
Vandenbempt doet boekje open: nam Club Brugge énorm risico?

Club Brugge is voorlopig bezig aan een heel grijs seizoen. De Bruggelingen spelen in de Jupiler Pro ...

218
218
Anderlecht titelkandidaat? Hasi zet puntjes op de i

Voor de neutrale voetbalfan was RSC Anderlecht - Union SG niet bepaald een leuke match. Geen goed ...

60
60
Anderlecht krijgt verdict over blessure van Marco Kana

RSC Anderlecht gaf achteraan amper iets weg tegen Union SG. Defensief speelde RSCA een ijzersterke ...

279
279
Crisis loert om de hoek bij AA Gent: "Als je dat bekijkt..."

Ivan Leko krijgt AA Gent niet op de rails. De ploeg toont amper beterschap ten opzichte van vorig ...

140
140
Llansana over ploegmaat: "Zoiets heb ik nog nooit gezien"

RSC Anderlecht won met 1-0 van Union SG. De Brusselaars doen zo weer mee voor de titel, al zal het ...

240
240
Gent zakt wéér door ondergrens: "Onderling gesprek nodig"

De zogenaamde 'Super Sunday' in de Jupiler Pro League heeft enkele frappante resultaten opgeleverd. ...

66
66
Verbijsterend transferplan Club: Van der Elst gelooft oren niet

Club Brugge zit momenteel in een moeilijke periode. Ook in aanvallend opzicht sputtert de motor, met ...

492
492
"Op WK-niveau" - kranten zien grote uitblinker bij Anderlecht

Het Lotto Park kon zondagavond nog eens uitgebreid vieren. Enkele weken na de knappe zege tegen Club ...

310
310
Verbazend optreden De Cuyper: Engelse pers gaat los

In de Engelse Premier League is Brighton and Hove Albion opgerukt naar een fraaie vijfde plaats in ...

315
315
'Club Brugge verbluft: 'Portugese Hazard' als transferbom'

Stel je voor: de man die ooit heel Jan Breydel stil kreeg, staat plots weer op de radar van Club ...

529
529
Karetsas dropt straffe uitspraak na heropstanding Genk

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

282
282
'Premier League davert: eerste transferbom van 2026'

Manchester City won zaterdag op de valreep van Leeds United, maar moest tot in de extra tijd knokken ...

157
157
Anderlecht tóch titelkandidaat? Analisten trekken conclusie

RSC Anderlecht is één van de grote winnaars van het voorbije Jupiler Pro ...

515
515
Hayen wankelt, crisis dreigt: dé oorzaken voor verval Club

Club Brugge heeft allesbehalve een geslaagde novembermaand achter de rug. De stunt tegen FC ...

689
689
STVV vol voor top zes: "Die ambitie mogen we uitspreken"

STVV sloot de heenronde van de reguliere competitie af op een knappe vierde plaats en blijft maar ...

88
88
Titelkandidaat? Dit denken ze erover bij Anderlecht

Het kan snel verkeren in de voetbalwereld, zo mag ook Anderlecht nog eens ondervinden. Een maand ...

279
279
Leko keihard na weer ontgoocheling: "AA Gent onwaardig"

AA Gent leek eerder dit seizoen even bovenin mee te gaan draaien, maar de laatste weken zijn de ...

253
253
Napoli wint topper, Real struikelt tegen Witsel

Zondagavond kwamen in de grote competities nog enkele kleppers in actie. In de Serie A deed Napoli ...

171
171
Llansana reageert verrassend op invallersrol

Anderlecht heeft zondag weer een statement neergezet door Union te kloppen. Nochtans moest Paars-Wit ...

229
229
De Cuyper zorgt voor verrassing: "Zoals in de jeugd"

Maxim De Cuyper kon zich zondag nog eens in de kijker spelen bij Brighton. De Rode Duivel opende op ...

101
101
Hasi stuurt belangrijke waarschuwing na prestigezege

Anderlecht heeft zich zondag weer een beetje meer ontpopt tot titelkandidaat. Nadat het enkele weken ...

583
583

Meer sportnieuws