'Genk is Club Brugge te snel af voor goudhaantje'

door
'Genk is Club Brugge te snel af voor goudhaantje'

KRC Genk hoopt na een uitstekend seizoen zijn ploeg zoveel mogelijk samen te kunnen houden voor de voorrondes van de Champions League. De Limburgers maken tegelijk ook werk van gerichte versterkingen. Zo verhoogden ze al de concurrentie op de linksachter en op de flanken met de transfers van Joris Kayembe en Alieu Fadera. Donderdag rondden ze nog een fraaie transfer af.


Genk pakte immers uit met de komst van Christophe Bonsu Baah, die een contract voor vijf jaar tekende. Ze plukten hem weg bij Sarpsborg voor 5,2 miljoen euro en dat bedrag kan met bonussen nog oplopen tot 7 miljoen. Dat is een enorme som voor een 18-jarige Ghanees die nog maar drie maanden aan de slag is in Europa, maar daar is een goede reden voor.

Bonsu Baah speelde zich immers zwaar in de kijker en werd zelfs genomineerd voor de Golden Boy Award. Het Laatste Nieuws weet dat Club Brugge hem ook volgde, terwijl Everton ook geïnformeerd zou hebben. De meest concrete optie voor de piepjonge Ghanees was echter Brighton, dat zelfs tot 10 miljoen wou gaan. Wellicht had Bonsu Baah dan volgend seizoen het shirt van Union aangetrokken, zoals de voorbije jaren ook met Kaoru Mitoma en Simon Adingra gebeurde.

LEES OOK: HVH onthult oorzaak ontslag Fink: “Echt jammer”

Onverwachte troef

Genk beschikte echter over een serieuze troef in de onderhandelingen, want Bonsu Baah wordt vertegenwoordigd door Shallon Nkeshimana. Dat is ook de makelaar van Mike Trésor. "Er was veel interesse, maar zijn gevoel was het beste bij Genk", zegt die daarover. "Hij wou heel graag naar een club waar hij zich kon ontwikkelen en een vervolgens een mooie stap naar de top zou zetten."

Zal hij een sensatie worden voor Genk?

Meest recent

‘Genk vindt topcoach: Belgische klasbak stelt harde eisen’

KRC Genk zoekt rust na het ontslag van Thorsten Fink, maar de naam die nu de ronde doet belooft net ...

121
121
Leya Iseka (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Aaron Leya Iseka was ooit het grote spitsentalent van RSC Anderlecht, maar de grote doorbraak volgde ...

3
3
Parys euforisch: "Mijlpaal voor Belgisch voetbal"

OH Leuven heeft voetbalgeschiedenis geschreven. In een uitverkocht stadion verloor de vrouwenploeg ...

13
13
'Verschaeren neemt beslissing over RSCA-toekomst'

Yari Verschaeren staat voor cruciale weken en maanden. Wat brengt de toekomst voor de 24-jarige ...

86
86
‘Buitenkans voor JPL-topclubs? Neerpede-product op de markt’

De Belgische clubs gaan in januari op zoek naar versterking. Ze moeten daar toch vooral zoeken naar ...

49
49
Kindermans kiest deze 5 als zijn beste Neerpede-talenten

Jean Kindermans is nu aan de slag bij Royal Antwerp FC, maar hij werkte vele jaren voor RSC ...

79
79
Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

150
150
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

34
34
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

175
175
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

293
293
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

714
714
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

135
135
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

43
43
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

376
376
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

101
101
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

566
566
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

602
602
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

430
430
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

63
63
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1094
1094
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

320
320
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

453
453
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

87
87
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1308
1308
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

118
118

Meer sportnieuws